Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) zolika15


zolika15
tag

Sziasztok, ismet segitsegert fordulok hozzatok. 60% bill-hez szeretnek csinaltatni alu hazat, de meg nem igazan talatam hozza CAD-es fajlt ha egyaltalan van a neten ilyen, lehet valaki tud ilyen oldalt, nagyon megkoszonnem.

Zoli

(#352) tDr1v3r válasza zolika15 (#351) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Aliexpress-en van olcsóbb CNC-zett ház, ugyanolyanok mint a lipless TEX-ek, inkább vegyél egy olyat.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#353) zolika15 válasza tDr1v3r (#352) üzenetére


zolika15
tag

Lehet műanyagot veszek most elsőnek, de még meglátom a héten megjönnek a switchek meg a pcb még gombok hiányoznak meg a ház! :)

Zoli

(#354) tDr1v3r válasza zolika15 (#353) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Plate lesz?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#355) zolika15 válasza tDr1v3r (#354) üzenetére


zolika15
tag

Igen mar van is egy jo baratommal csinaltattam, lezerrel lett vagva!

Zoli

(#356) A Zéé


A Zéé
addikt

Helló!

A kérdésem az lenne, hogy az egyedileg épített billentyűzeteknél a Teensy vezérlő "programozása" mennyire nehéz/bonyolult, ha full sügér vagyok a programozáshoz?
Egyszerűen nem bírok olyan billentyűzetet találni, ami a méret/layout/ár hármasból minden szempontból megfelelne, és lassan már ott tartok, hogy építés lesz a végén. :(

Just a simple Lineman...

(#357) SaGa59 válasza A Zéé (#356) üzenetére


SaGa59
őstag

Letöltöd a tmk keyboard master csomagot, abban vannak kész programok, csak ki kell választanod az elképzelt layouthoz legközelebb állót, módosítod a keymap fájlt és hajrá. Én is hónapokig vacakoltam azzal, hogy tudnám megtanulni a programozását, aztán qisqaqas rávezetett erre a módszerre, innen már egy hétvége kellett az összeforrasztáshoz és a program személyre szabásához.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#358) A Zéé válasza SaGa59 (#357) üzenetére


A Zéé
addikt

:R
Köszi! Átnézem ezt, aztán akkor beindul a matek, hogy tényleg belevágjak-e.

Esetleg még valaki annyit tudna segíteni, hogy egy plate kivágás nagyságrendileg milyen összegből áll meg? Nagyjából TKL méret lenne, de annál egy fokkal kisebb. Ismerősöm ismerőse valószínű meg tudná oldani, de árat még nem kértem, és egy hozzávetőleges jó lenne.

Just a simple Lineman...

(#359) zolika15 válasza A Zéé (#358) üzenetére


zolika15
tag

Nekem 2 sörbe került! :) Lézerrel lett vágva viszont minimális ív lett benne a melegtől de minden passzol! :DDD Ilyen lett!

Zoli

(#360) A Zéé válasza zolika15 (#359) üzenetére


A Zéé
addikt

Az nem sok :D

Nekem ez lenne a terv:

2005 óta nézegetek ilyen, vagy ehhez nagyon hasonló kiosztást, de billentyűzetből nem találok normálisabb minőségben hasonlót. Van a PC-hez egy Genius billzetem, ami ilyen, de fél év után már haldoklik...

Just a simple Lineman...

(#361) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Retró billencs fanatikusok laknak a topikban? :DDD
Kész a KB-5181-om. Nagyon borzasztó állapotú fehér alps volt benne. Vettem egy zacsek SKCM Ivory-t még a nyár végén és most bepattintottam ide
Részletes írás [és képek itt]

Edit: Lehet szerzek rá (ha tudok) egy szett Tai-Hao dubleshootot :)

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#362) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

nem éppen billentyűzet építős kérdés, de talán itt van valaki aki foglalkozott a kérdéssel.

arduino pro micro-val akarnék script-eket futtatni (aka rubber ducky-szerűség), de valamiért bizonyos karaktereket nem jól ír ki a Keyboard.write meg a Keyboard.print. számok, betűk, néhány írásjel rendben van, de néhány szar (pl : helyett É, / helyett -, stb). erre valakinek ötlet?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#363) SaGa59 válasza FireKeeper (#362) üzenetére


SaGa59
őstag

A hozzá tartozó angol billentyűkódot küldi be, a géped meg átfordítja a magyar kiosztás szerint. Váltsd át a billentyűzetet átmenetileg angolra és valószínűleg jó lesz.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#364) FireKeeper válasza SaGa59 (#363) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

és nincs valami megoldás amivel ezt nyelvi beállítástól függetlenül meg lehet csinálni?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#365) SaGa59 válasza FireKeeper (#364) üzenetére


SaGa59
őstag

Szerintem nincs. A billentyűzet nyelvi drivere beül a hardver fölé és mindenképp átforgatja. Ha írsz egy másik drivert, ami elhalássza a nyelvi driver elől, akkor meg lehet kerülni, de az meg a billentyűzetdre is hatással lesz.
Nincs valami más parancs a keyboard.write helyett? Olyan, ami közvetlenül karaktereket küldöz be?

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#366) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Nálunk mi a neve a Super Lube PTFE oil-nak? Vagy ugye akkor mi az alternatívája, vagy honnan érdemes ilyet beszerezni itthon? :R

(#367) tDr1v3r válasza Skullwipe (#366) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Teflonspay asszem.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#368) Ganz-[HUN] válasza tDr1v3r (#367) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Azaz. Én autós boltból vettem. Mihez kell?

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#369) Skullwipe válasza Ganz-[HUN] (#368) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Stabilizer és switch kenéshez való.

(#370) tDr1v3r válasza Skullwipe (#369) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Milyen switchet akarsz lubrikalni?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#371) Skullwipe válasza tDr1v3r (#370) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Ezt egy vintage black cherrynél láttam. Van sima gépolaj is, nagyon finom kis anyag, de ugye olaj és nem tapad, azt nem lehet használni kapcsolón kívül, és ugye ezeknek ez a lényege, hogy soha nem száradnak meg tudtommal.

(#372) Ganz-[HUN] válasza Skullwipe (#371) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

MX Blacket nem kell kenni, pláne vintaget nem. Amennyiben nagoyn karcos, széz kell szedni, majd ultraszónikus tisztítóval meg kell küldeni. MX Design elég engedelmes (mindenhol ugyan úgy lemegy, alpsal ellenétben pl), de karcossága az állandó lesz sajnos. Javítása: Kukába helyezés, gateronra csere :DDD semmivel sem lehet eltűntetni, csak avval hogy használod, "betöröd". Stabilizert csak azért kell kenni (Agipos lítiumszappant használok), hogy ne zörögjön, és igazából ennyi. Lube-ot kifejezetten Complicated Alpsokra érdemes fújni, sőt, Bamboo-hoz szinte kötelező, és kopott kapcsolónál Kell is, kükönben élezhetetlen lesz. Olajat ne nyomj a kapcsolóba, lehet hogy kontakt hibát teremtesz, és a port pedig szippantani fogja magába (PTFE, és egyéb dry lube ezalól ugye kivétel, csak azt szabad, és CSAK A SLIDERRE!!!)

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#373) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Egér topickban volt erről szó, és nem tűnik hülyeségnek, gondolom ezek a legeslegjobbak, és így nevük is meg van: Nicro 935, Nicro 664.

(#374) Ganz-[HUN] válasza Skullwipe (#373) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Kontaktchemie Kontakt 60 kellene annak az egeres ürgének.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#375) redingitell


redingitell
senior tag

Sziasztok!
Tudnátok abban segíteni, hogy hol tudnék Outemu kapcsolóhoz key capot (talán a kupak a magyar megfelelője) vásárolni?
Elképzelhető hogy a cherry mx kupakja kompatibilis?
Köszi előre is.

(#376) SaGa59 válasza redingitell (#375) üzenetére


SaGa59
őstag

Ránézésre olyan, mint a Cherry MX és a leírásuk alapján is.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#377) tDr1v3r válasza redingitell (#375) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Szia!

MX kompatibilis a stemje, az Outemu-k is ugyanolyan Cherry klónok mint a Gateron és a Kailh.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#378) redingitell válasza tDr1v3r (#377) üzenetére


redingitell
senior tag

Ok és kösszi szépen mindkettőtöknek. Hol tudnék ilyen kupakot vásárolni?

[ Szerkesztve ]

(#379) SaGa59 válasza redingitell (#378) üzenetére


SaGa59
őstag

Az attól függ, milyet akarsz, mennyit szánsz rá és mennyire sürgős. Massdrop, mechanicalkeyboards.com, e-bay...
Én az e-bay-en vettem 11 USD-ért tiszta fehér, feliratmentes készletet. Igaz, kettő kellett belőle, mert saját építésű billentyűzetem van, spéci elrendezéssel, és egy szabványos készletben ez egyik sorban kevesebb sapka van, mint nekem kellett, de még így is olcsóbb volt, mint bármelyik másik, a minősége meg egész elfogadható. A jobb készletek 50 dodó alatt nem állnak meg.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#380) redingitell válasza SaGa59 (#379) üzenetére


redingitell
senior tag

Köszönöm! Ebayen én is találtam. Hazai beszerzési forrást keresek, persze ezt az apró tényt elfelejtettem megemlíteni. De valószínű marad az ebay, mert nem nagyon találok.

Köszi mégegyszer! :R

(#381) tDr1v3r válasza redingitell (#380) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Massdrop, Pimp my Keyboard, GeekKeys, Aliexpress jut igy hirtelen eszembe mint lelohely. Magyar oldalon nem fogsz talalni semmit.

Amit ajanlok hogy vagy vastagabb double-shot ABS-t vagy PBT-t vegyel (ezek nem kopnak, gyakorlatilag eleted vegeig jok) es a magyar kiosztast felejtsd el, meg international kitekben se vagyunk tenyezok a piacon.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#382) redingitell válasza tDr1v3r (#381) üzenetére


redingitell
senior tag

Ok köszi. Mondjuk felirat nélküli szeretnék. Gravírozással meg lehet oldani a magyar kiosztást.

(#383) SaGa59 válasza redingitell (#382) üzenetére


SaGa59
őstag

Az igaz, viszont a gravírozás vagy marha drága lesz egyetlen készlethez, vagy nagyon gagyi, vagy mindkettő. Hacsak nem te gravírozod magadnak valami profi felszereléssel. Még nagy tömegben gyártva se olcsó a dolog, ezért is nincs magyar kiosztás csak elvétve. Annyira kicsi a piac, hogy egyszerűen nem éri meg legyártani.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#384) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Rendeltem egy DIY billentyuzetet, ez lesz az elso szamomra.
Leginkabb a forrasztastol tartok, mert meg soha nem csinaltam.
A kerdesem az lenne, hogy milyen forraszto on ajanlott hozza?
Plusz kiforrasztashoz mi a legjobb foleg egy kezdonek, kiforraszto huzal vagy onszippanto?
Ezekbol is melyikek ajanlottak?

(#385) nyunyu válasza birno (#384) üzenetére


nyunyu
félisten

Ón az egy jó kérdés, mivel 2005 óta környezetvédelemre hivatkozva tilos forgalomba hozni 200C körül olvadó ólmozott forrasztóónt, amivel sokkal könnyebben lehetett forrasztani, mint a ma kapható ólommentesekkel, plusz a kötés rugalmassága, tartóssága is sokkal jobb volt.

Kiforrasztó huzalt nem ismerem, párszáz Fts ónszippantóm van.

Amire figyelni kell, az inkább a páka, illetve a páka hegye.
Csehszlovák pisztolypáka erősen felejtős ilyen finom munkákhoz, de 8-10k környékén már egész jó pákákat lehet kapni, nem kell egyből 30k-s Wellert venni.

Ne legyen túl vékony a hegy, mert azzal nem lehet eléggé felmelegíteni a mai, ~300C olvadáspontú ónokat, és szenvedés velük a billzetbe gyárilag beültetett kapcsolók kiforrasztása.
Ráadásul hiába tekered fel a páka hőfokát 400-450C-re, akkor is maximum a pákahegyed fog elégni.

Mióta 0.4mm ceruza helyett 2mm-es véső formájú hegyet vettem a pákámba, sokkal gyorsabban, pontosabban tudok forrasztani, mert sokkal nagyobb felületen adja át a hőt az ónnak, 350C-re tekerve is tudok dolgozni. (Afölött elégnek a gyári Weller hegyek, csak ezt nem szokták reklámozni. :W
Meg azt sem, hogy 3 Weller hegy áráért más márkából egy egész pákát kapsz.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#386) zolika15 válasza birno (#384) üzenetére


zolika15
tag

Nekem is első volt amit pár hónapja össze raktam és meglepően könnyen ment, mivel én nem terveztem nagy üzemben gyártania billentyűzeteket és ez is csak egy 60%-os ezért tescoba vettem egy pákát, hegyes végű, egész szép forrasztások lettek igaz előtte már volt némi gyakorlatom kisebb forrasztásokban, de simán menni fog nem kell megijedni! :)

Zoli

(#387) birno válasza nyunyu (#385) üzenetére


birno
addikt

Pakat igazabol mar vettem, arra azert nem is kerdeztem ra.
Korabban mar valahol olvastam a TS100-rol, tetszett, hogy open hardware/software, logouton is volt rola egy pozitiv cikk, meg itt is vissza olvasgattam es nem irtatok rola rosszat, ugyhogy beruhaztam egyre, plusz egy ilyen paka hegy kitre: [link].

Nagy esellyel kb. soha nem fogom kihasznalni oket, de ugy voltam vele, hogy inkabb megveszem most, mint hogy kesobb kelljen es mar ne lehessen szerezni, ezek kozt van minden formaju hegyu is, ugy voltam vele, hogy majd meglatom melyikkel a legjobb.

Meg rendeltem paka tisztitot is, meg tartot, plusz egy training kitet, hogy azert ne a billentyuzeten gyakoroljak. :)
Ezert kerdeztem csak az ont, meg a kiforrasztot, mert a training kiten mindkettovel kiserletezni akarok, remelem utobbival mar nem kell a billentyuzeten. :D

(#388) nyunyu válasza birno (#387) üzenetére


nyunyu
félisten

Úristen, és még én sokalltam a 2.5k-t a Weller S32 hegyért, amire az állandóan tönkremenő hegyes S31-et cseréltem. :Y

Jó, WHS40 pákámat 15k-ért vettem ~15 éve, most 35 lenne újonnan.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#389) FireKeeper válasza birno (#384) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ha vizuális típus vagy (angol kell hozzá)
video1 - felszerelés, tanácsok
video2 - furatszerelt forrasztás
video3 - felületszerelt forrasztás

nyunyu: én egy kattogósat (TCP-S) adtam el nemrég trafóstól, 15kért. most WSP-80 van WSD81 trafóval. jó cuccok ezek a wellerek, igaz, mocskos drága mind, de páka marad 25 év múlva is.

viszont ettől az "open source" (wtf) pákától amit birno szerzett be, nem voltam elragadtatva a tesztek alapján (igaz, én nem próbáltam). fűtőszál élettartama erősen kérdéses, hegy mocskos drága hozzá, ergonómiája pocsék. remélem nem bánja meg, de lehet el kéne gondolkozni a refundon/lemondáson, ha még lehetséges, mert nekem van egy olyan érzésem hogy egy kukásolcsó fahrenheit állomással is jobban járna.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#390) birno válasza FireKeeper (#389) üzenetére


birno
addikt

Meglatjuk, olyan sokat nem fogom hasznalni, de mindenutt jokat olvastam rola eddig, meg szimpatikus is volt a review-k alapjan, meretre is, egyszerusege miatt is, aztan lehet tenyleg kuka, de akkor max igy jartam, legkozelebb majd elobb rakerdezek itt. :)
Mondjuk lehet pont a nem gyakori hasznalat miatt jo lesz 25 ev mulva es, most osszerakok egy billt, aztan tobbet soha. :D
Arakat felig meddig neztem, de foleg a hegyeknel nem volt viszonyitasi alapom, nekem nem tunt soknak annyi hegy, azert az osszegert, de akkor most mar tudom, hogy az. :)

Kosz a videokat, nezegettem mar parat, de akkor ezeket letolom.

[ Szerkesztve ]

(#391) SaGa59 válasza FireKeeper (#389) üzenetére


SaGa59
őstag

Én egy ilyen Fahrenheit-et (nem innen, csak ez a típusa) kaptam két éve, a billencset is azzal raktam össze, van hozzá négyféle hegy, bevált. Igaz, az ónt, amit használok már vagy harminc éve bespájzoltam és van még két negyed spulnival, nekem már elég lesz...

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#392) tDr1v3r válasza SaGa59 (#391) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nekem is egy Fahrenheit van, igaz sokkal olcsobb es egy tok egyszeru hoszabalyzoja van de szepen lehet hasznalni, forrasztottam mar 0603-as SMD-ket is vele (igaz azt utalok holegfuvo nelkul, de a ceges Weller paka ugyanolyan kenyelmetlen nekem arra).

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#393) birno válasza FireKeeper (#389) üzenetére


birno
addikt

Egesz jo kis videok voltak, kellemes akcentussal. :)
Az eredeti kerdesemre visszaterve, az eddigi infok alapjan ezek az on-ok tunnek megfelelonek:
[link] - ez mondjuk nem multi core
[link]
[link]

Mindegyikbe van olom, flux, 0.5mm-nel nem vastagabbak, uccso ketto multi core es elvileg kevesbe kell utana tisztitgatni.
Mi a velemenyetek?

[ Szerkesztve ]

(#394) FireKeeper válasza birno (#393) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

második kettő jó lesz, de nyugodtan vegyél kisebb kiszerelést, fele ekkora is több mint elég lenne 20 billentyűzetni forrasztáshoz is. vastagságból jó lesz a 0,5mm, annál kisebb nem kell, de ha valaha SMD-zel, ahhoz is jó lesz még.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#395) birno válasza FireKeeper (#394) üzenetére


birno
addikt

Ezekbol kisebb sajna nincs, 250g-s a legkisebb amit talaltam.
Amugy az, hogy halogen nelkuli vagy sem az szamit valamit?

(#396) nyunyu válasza birno (#395) üzenetére


nyunyu
félisten

Lehet még Sn60Pb40 ónt kapni???

Akkor meg tökmindegy, hogy halogénes-e, úgysem RoHS kompatibilis, és előbb halsz bele az ólommérgezésbe, mint az ózonlyukba. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#397) birno válasza nyunyu (#396) üzenetére


birno
addikt

Inkabb amiatt kerdezem, hogy fentebb irtad az olom tartalmuak elonyeit(kotes rugalmassag, tartossag).
Halogen nelkulinel bizonyos anyagok hianyoznak, lecsereltek oket, ezek befolyasoljak-e a minoseget?

Amugy meg egy eletem egy halalom a billentyuzetert. :D
De a szelloztetest akkor meg kell oldanom, mert nincs muhelyem, panelba lakom, szoval kb. csak a szobaban fogom tudni megoldani a forrasztast.

(#398) nyunyu válasza birno (#397) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem kell ekkora faxnit csinálni belőle, ha úgyis csak hobbi szinten, évente egyszer-kétszer forrasztasz.
Vedd meg a legolcsóbb ólmozottat, azzal úgy sem lehet nagyon mellényúlni, annyira pofonegyszerű vele dolgozni, kezdőbarát.

Az más, ha életvitelszerűen SMD cuccokkal foglalkozol, oda tényleg kell a sokszázezres beruházás, mind a felszerelésre, mind az anyagokra.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#399) tDr1v3r válasza birno (#397) üzenetére


tDr1v3r
veterán

En is a szobamban szoktam forrasztani. Utana azert nem kapcsolom be a klimat hogy kiszivja de az ablakos szelloztetes par perc alatt kiviszi a szagat.

Ne parazd tul ennyire! Annyira figyelj hogy pont annyi ont rakj a forrpadra amennyi elfer (fusson fel a labakon a forrpad szeletol, mint egy hegy - de figyeld hogy ne legyen lyukas), semmikepp se tobbet es ne is maszatold ossze a nyak tobbi reszet mert takaritani eleg maceras, no meg a retegesen szitazott koteseket is tonkreteheted egy rossz mozdulattal aztan kotogetheted a jumpert...

Szerintem amugy edes mindegy hogy milyen ont hasznalsz, en se sokat foglalkozok vele - kosson 'szt kesz. Gondolom femplate ugyis megy a kapcsolok koze ugyhogy nagy flexibilitasnak ugyse lesznek kiteve a kapcsolok forrasztasai...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#400) birno válasza tDr1v3r (#399) üzenetére


birno
addikt

Ok, kosz mindenkinek, ennyire nem parazom tul, csak ha mar nekialltam erdeklodni, akkor gondoltam rakerdezek minel tobb dologra. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.