Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) DewiL válasza ilyen_85 (#1000) üzenetére


DewiL
senior tag

jól néz ki a 9009, majd a chalk-ról is dobj fel pár képet, ha időd engedi, kíváncsi vagyok milyen "élőben"
én rendeltem egy ilyet is, 35€-ért szerintem elég jó árban van és a minőség is jó

[ Szerkesztve ]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#1002) ilyen_85 válasza DewiL (#1001) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Köszi :R

Végre feltettem a billentyűzetre, persze a profilt nem ellenőriztem, és sikerült cherry profilt venni, de amúgy is a játékos billentyűzetre került, azon nem írok sokat, játékra meg teljesen jó a cherry profil.

Holnap teszek fel majd képet a chalk-ról is, de most lépek, tegnap sokáig toltam a cyberpunk-ot :D ma végre aludni kell...

Az SA viszont nagyon bejött, tetszik, hogy ilyen magas, a legfelső sorban lévő billentyűket is valahogy könnyebb elérni. Érzésre gyorsult az írás sebessége is, bár ezt nem mértem.

Nagyon várom a KAT Refined-ot, hogy végre megjöjjön, persze egy kicsit alacsonyabb mint az SA, de kíváncsivá tett :)

Jól néz ki a Carbon, és ennyiért tényleg nem drága. Ha nem jön be valamelyik max eladja az ember, de így legalább sokat ki lehet próbálni viszonylag olcsón és gyorsan.

Tudom nyunyu biztos forgatja a szemét, hogy ilyen "gagyi" szetteknek így lehet örülni :P :D, de tényleg elégedett vagyok egy ilyen "olcsó" pbt szettel is. Kicsit mondjuk tartok tőle, hogy túl magasak lesznek az elvárásaim a drágább szettekkel szemben... (csak lenne már itt bármelyik is...)

[ Szerkesztve ]

(#1003) nyunyu válasza ilyen_85 (#1002) üzenetére


nyunyu
félisten

Dehogy forgatom a szememet, örülök neki, hogy a mecha piac fejlődésével többféle alkatrész opció is elérhető lett.

Mikor ~5 éve elkezdtem ezekkel mélyebben foglalkozni, akkor még egy blank PBT szettért kértek 35-40$-t, sőt az első hófehér Gateron PBT szettem még ISOt sem tudott.
Második, MassDropról rendelt NPKC szettemhez már volt ISO opció, de azt meg elszabták, 4 szürke gombot tettek a sakktáblás alapszett mellé.

Olcsóbb, jobb ár/érték arányú opciók megjelenésének kifejezetten örülök, mivel az egyre újabb layout variációkat lefedő kupakszettek hatalmasra dagadtak, egyre megfizethetetlenebbek lettek a prémium kupakszettek.

Nekem a fájdalomküszöböm 75-80$-nál van, 100$-t talán még kifizetek nagy duzzogva egy jó kupakszettért, de őszintén a GMKk legyenek szemre bármennyire tetszetősek, engem már nem vonzanak a 150+$ árcímkéikkel.
Meg amúgy is kiszerettem a klasszikus doubleshot Cherry kupakokból, nem szeretem a tükörsimára és nagyon csúszóssá kopó felületüket. (Pl. 29 éves sötétszürke Cherry 1129HBD)

KATokat én is nézegettem, de mivel nekem a mániám a sakktábla, KAT Refinedből meg csak egyszínű blokkok voltak, nem lehetett értelmes áron sakktáblás teljes kiosztást összelegózni az opcióiból, így a menő kupakszett iránti sóvárgás helyett győzött a józan ész, miszerint nem akarok feleslegesen több pénzt elverni a billzeteimre.

(Aztán szembejött a Ducky, de az más tészta.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1004) ilyen_85 válasza DewiL (#1001) üzenetére


ilyen_85
senior tag

A KÉPEK mappába bedobtam a Chalkról is 2 képet, az az egyetlen bajom vele most, hogy a Chalk sokkal kevesebb billentyűt tartalmaz mint a 9009-es változat, gondolom ez valami olcsósított szett lehet. Emiatt a jobb oldalon választék hiánya miatt nem tudtam tartani a bal oldalon lévő színeket, hanem minden piros lett.

Tapintásra egyébként nagyon érdekes, olyan érzete van mint a zsírkrétának :) nagyon sima, lehet kicsit talán csúszni is fog... majd meglátjuk, viszont szép és jó vastag... a hangja is kellemesebb mint a "vacak" abs szettnek. GMK vagy sem, nekem nem jött be, úgy látszik nekem a pbt lett az igazi :)

#1003 nyunyu

Természetesen csak vicceltem :) az ISO támogatást azért még most sem érzem olyan jónak... úgy kell vadászni értelmes PBT szetteket. Bár változik az ízlésem, a 9009-es szettet is láttam már régebben, de olyan öregesnek tűnt. Pedig a billentyűzeten nagyon tetszetős...

Igen a KAT-nál én is szívtam a fogam rendesen, de nekem annyi szerencsém volt, hogy én egyébként is egy teljesen BOW szettet akartam, így nem kellett extra pénzeket áldozni a más színű módosítókra. Plusz szerettem volna valami minőségi PBT szettet. Azért így is elég húzós lett a végösszeg...

[ Szerkesztve ]

(#1005) DewiL válasza ilyen_85 (#1004) üzenetére


DewiL
senior tag

a chalk is elég jól néz ki, személy szerint nekem jobban is tetszik, csak azt sajnálom hogy nincs belőle magyar kiosztás, a kprepublic magyar szetthez meg kevés másik passzol.

Korábban írtam a Varmilonak és elvileg 2021 Q1-Q2 körül lehet majd custom keycap-eket rendelni és ugye ott lesz magyar is és pbt is (elvileg)

amiket én rendeltem az a ymdk hami melon és ymdk carbon, pbt, dye sub mindekető, viszont tapintásra a hami az sima (olyan lehet mint nálad a chalk) a carbon pedig kicsit érdes

hami melon

carbon (itt majd lehet felrakom a kprepublis-os F1-F4, F9-F12-t hogy ne legyen ekkora eltérés)

[ Szerkesztve ]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#1006) nyunyu válasza DewiL (#1005) üzenetére


nyunyu
félisten

Korábban írtam a Varmilonak és elvileg 2021 Q1-Q2 körül lehet majd custom keycap-eket rendelni és ugye ott lesz magyar is és pbt is (elvileg)

Erre első reakcióm egy fetrengveröhögős szmájli lenne, de az sajnos nincs a PHn, és lusta vagyok máshonnan linkelni.

Szóval addig álljál féllábon.

(Előbb elkészül valamelyik billzetem, mint hogy az kapható legyen.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1007) DewiL válasza nyunyu (#1006) üzenetére


DewiL
senior tag

egyébként egy drágább, mondjuk GMK set áráért (150-180 USD) már akár lehet venni egy custom Varmilot és akkor olyan keycap-ek lesznek amilyet szeretnél, volt egy pillanat amikor el is gondolkoztam rajta :)

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#1008) nyunyu válasza DewiL (#1007) üzenetére


nyunyu
félisten

Hajaj, álmodozni jó...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1009) DewiL


DewiL
senior tag

Megosztanék ismét néhány tapasztalatot, ami valószínűleg erősen szubjektív lesz.
Csak silent switchekben gondolkozok, számomra fontos, hogy minél halkabb legyen a billentyűzet.
A lenti kapcsolókat teszteltem úgy, hogy mindegyik kapott Krytox 205g0 + TX 0,15 switch filmet (kipróbáltam a kbdfans switch foam-ot is, nem ajánlom,
egyszer használatos, a switch szétszedés után 90% hogy elszakad, ellenben a TX-el)

Cherry MX silent red 60g (linear)
A legrosszabb majdnem minden tekintetben, ha valakinek sikerül szereznie developer kitben, akkor ez a legolcsóbb (meg talán amúgy is), alapból hangos a többihez képest és a gyári rugó kritikán aluli, mindenképpen cserélni kell, viszont ennél nincs jelentősége a switch filmnek
durock 62g-os rugókkal egy fokkal jobb, de max csak keveset használt billentyűk alatt

Aliaz Silent 60g (tactile)
az egyetlen tactile, de mivel a stem lábak is kaptak a krytox-ból ez valamiennyire elveszett,
jó minőség, alapból jobb mint a cherry, módosítás után elég halk lesz, árban (0,6€) nem annyival olcsóbb mint a lenti durock, hogy megérje ezt venni, viszont ha valakinek fontos a tactile switch, akkor ez lehet a befutó

MX Zilent (Cherry MX silent red stem + Tealios V2 housing) 67g (linear)
a legrosszabb ár/érték arány, mivel a Tealiso-ok drágák (1€) és még ugyanannyi cherry is kell, ehhez képest nem esett le az állam, bár halk de mégsem közelíti meg a dolphin/alpaca szintet, csupán kíváncsiságból raktam össze párat

DUROCK Dolphin Silent 62g / Alpca silent (linear)
személyes kedvencem, talán hangban és minőségben verhetetlen, viszont tény hogy csak moddolás után teljesít kimagaslóan, ami az árat illeti inkább a drágábbak közé tartozik, de számomra megérte (alpaca 0,75€ durock 0,82€/1$)

[ Szerkesztve ]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#1010) copass válasza DewiL (#1009) üzenetére


copass
veterán

silent red nem 45g? a rugója az tényleg fos, de más gondom nekem nem volt vele.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1011) DewiL válasza copass (#1010) üzenetére


DewiL
senior tag

itt néztem hogy a bottom out 60g

[ Szerkesztve ]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#1012) dqdb válasza copass (#1010) üzenetére


dqdb
nagyúr

De, 45 grammos.

Amúgy kétféle érték keveredik sokszor, a Durock és a rugógyártók például kizárólag a teljes lenyomás erejét adják meg, más az érzékeléshez szükséges erőt, megint más mindkettőt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1013) copass válasza dqdb (#1012) üzenetére


copass
veterán

vettem most 35g rugókat numpadba, könnyű lenyomni. de ez már nagyon zavaró! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1014) nyunyu válasza copass (#1013) üzenetére


nyunyu
félisten

Üdv a 40 grammos rugós Gateron Cleart használhatatlan vacaknak tartók klubjában :DDD

MX Silent Rednek meg ugyanolyan 50grammos rugója lehet, mint a Red/Blue/Brownnak, csak a hangtompító vastagsága miatt nem lehet 4mm-ig lenyomni, így a rövidebb bottom-outhoz kevesebb erő tartozik.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1015) copass válasza nyunyu (#1014) üzenetére


copass
veterán

azt vettem észre hogy sokat tévesztettem numpadon.
visszaraktam az outemu rugókat, az bevált már egyszer.(meg amúgy se nagyon van más, csak a silent red recsegős rugója)
így néz ki a tesa csík, 1-5 mm a kitöltési vastagása. percek alatt belevagdostam, látványos a különbség.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1016) Perseus871


Perseus871
tag

Sziasztok! Lehet nem a legjobb helyen kérdezem, de tudnátok segíteni?
Készítettem egy kontroller panelt (button box) repülőgép szimulátorhoz. A gombokat összesen 5 joystick controll panel működteti. Sajnos a gépem nem tudja megkülönböztetni a vezérlőket, ezért összekeveri a gomb állásokat. A gyakorlatban ez azt jelenti hogy pl 5db JOY BTN 1 állás van amit összekever.
Át tudom nevezni ezeket a vezérlőket valahol? Játékon belül és Windows vézérlőpultban eddig nem sikerült. Esetleg Bios-ban?

M5A97 Evo R2.0, FX 8350, XFX RX 470 + 1333 16gb ram

(#1017) Enton válasza Perseus871 (#1016) üzenetére


Enton
addikt

"5 joystick controll panel"
Amondó lennék kellene ennek az 5 kontrollernek valami címzés, esetleg egy plusz vezérlő amelyik külön bemenetként kezeli mind az ötöt.
Vagy a kontrollerhez keress írható bios-t, vagy pedig valami ilyesmire lesz szükséged:
[link]
[link]

De egy kis plusz infó mindenről nem ártana a pontosabb segítséghez. ;)

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#1018) Perseus871 válasza Enton (#1017) üzenetére


Perseus871
tag

Igen ezt a BBI interface-t néztem én is. Sajnos több gomb állás lett amit terveztem, ezért az 5 control panel. Ha nem sikerül átneveznem őket akkor rendelek egy 64 slotos interface-t.
Viszont az a baj hogy a botkormányom gombállásai is ugyanazon néven futnak... JOY BTN 1-2-3 így azzal is keveri

M5A97 Evo R2.0, FX 8350, XFX RX 470 + 1333 16gb ram

(#1019) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Estét, topic lakók!
Na ma befejeztem az Alps SKCM Ivory-s AEK II Restaruationt.
Amit megtudtam:
-Van gyári lube a slidereken
-Amik benne vannak szinte újszerűek a kapcsolók (legalább 8/10)
-MX Brown-nal egyértelműen padlót töröl. Nagyon durván. Hang és keyfeel tekintetben is.
-Tactile leafre kicsit ráfeszíettem, mert már majdnem lineárisak voltak a kapcsolók.

-Alig várom a Teensy 2.0-t. Királyi posta ül már csak rajta.
-Szegény fehér alpsokat is sajnálom, mert nem sikerült annyira jól a restauration mint az Ivorykat. Nem gáz, majd kap NeKtar-t ha kiderül mi áll a legközelebb a gyári Alps kenőanyaghoz. Aki figyeli a Deskthority-t mostanság, láthatja hogy kezd kiderülni a kenőanyag az SKCM Blue/Orange, és ezekszerint Ivoryról.

ISO AEK II-ről van szó. Remélem, hamarosan tudok szerezni egy AT102W-t, mert undorodom a bigass enter/small backspace-től a Chiconymon.

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#1020) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Online rendelhteő pár darab Dell AT102R. Képek még nincsenek, de már kértem. Kérdés, hogy hány darab van összesen raktáron nekik. Hollnand import. Ha kell valakinek, írjon privátba, és annyi felé osztódik a postaktg. (25€), ahányan rendelünk. Nekem kettő feltétlenül kell, de ha ótvarmocskos, akkor csak chassis-nak jó, mert ugye az Alps SKCM nem tolerálja a ganét és az agyonhasználtságot.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#1021) dqdb válasza Ganz-[HUN] (#1020) üzenetére


dqdb
nagyúr

Biztosan Alps kapcsolós ez a típus? Deskthority wiki alapján az AT101R rubber dome, és a 102 az ISO változata annak.

[link]
véletlen találat keresgélés közben, NOS Microsoft Natural Keyboard, svéd kiosztással

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1022) Domonkos válasza dqdb (#1021) üzenetére


Domonkos
Ármester

Jah, az R variansok azok gumiharangosak.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#1023) Ganz-[HUN] válasza Domonkos (#1022) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Igazatok van. A fenébe....

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#1024) Dapro


Dapro
senior tag

(#1025) dqdb válasza Dapro (#1024) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha tetszik, vedd meg ;)

GMK, így a minőség várhatóan rendben lesz, biip tervezte, ő az egyik rutinosabb tervező GB-k menedzselésében, legfeljebb a GMK miatt lehet késésre számítani, a 2021Q4-et úgy értelmezd, hogy talán decemberben, de inkább jövőre. Létezik a kupakkészletből speciális kiadású NK65 billentyűzet is.

Ha vennék GMK kupakkészleteket, akkor a januári választékból én inkább a Polybiust választanám, de ez 100%-ig ízlés kérdése.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1026) Kasya


Kasya
nagyúr

Ohh, hogy eddig nem láttam ezt a topikot és a másikba írogattam...
Úgy néz ki, papíron összeraktam a kombót:

Ház:
KDB75V2 - 160usd
Case foam - added
Brass plate - added
Brass weight - 30usd
KDBFan module foam - 10usd
+ vám/áfa

Switch:
100db Durock silent linear 62g - 83usd
Deskeys film - 9usd
Krytox 205G0 + stabilizátor kenéshez valami - még kérdéses, hogy honnan
Durock v2 stabilizátorok - 17usd
+ ecset, switch nyitó, egyéb - 15usd

Keycap:
Kérdéses, lehet valami GB lesz.

Mit gondoltok róla? Mindenestül cca. 500usd-re kalkulálom.

(#1027) DewiL válasza Kasya (#1026) üzenetére


DewiL
senior tag

elégé hasonlót építettem én is, annyi hogy a kdb pcb és plate helyett én ymdk-t vettem főleg a hot swap miatt, meg olcsóbb is volt valamivel és jó minőség

a mai napig megelégedéssel használom, annyi hogy azóta került az aljába neoprén szivacs,
a durock silentek szerintem a legjobbak a kategóriában, igaz nem próbáltam minden létezőt, de nekem nagyon bevált

ja és ha már kdbfans-ról rendelsz érdemes egy ilyet is beszerezni nekem bevált (mondjuk most pont sold out)

[ Szerkesztve ]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#1028) Kasya válasza DewiL (#1027) üzenetére


Kasya
nagyúr

Jó ötlet, köszönöm!

A hotswaptól félek a korábban írt negatívumok miatt, valamint nem hiszem hogy a forrasztással gondjaim lennének majd. Nem tudom mennyivel lenne amúgy hangosabb a hotswap. Ugyanakkor tetszik a Layout D, amiben nincs jobb Win gomb...de arra kupakot venni...
Ebbe a hotswap-ba beleférne amúgy a Durock?

Neoprémet hol találtál?

[ Szerkesztve ]

(#1029) DewiL válasza Kasya (#1028) üzenetére


DewiL
senior tag

a hotswap szerintem kényelmes és több szabadságot ad, 25-30x amúgy sem fogod kiszedni normál esetben a kapcsolókat, ami elvileg az élettartama a socketnek, viszont míg egy nem hotswap-os pcb-t akár több layout-al is használhatsz, addig a hotswap fix, de mondjuk nekem ez egyáltalán nem volt gond, mert csak ISO-t kerestem

ja és nekem is Durock van benne, Silent Alpaca konkréten és most már néhány cherry silent redet lecseréltem a Durock dolphin-ra, próbáltam még gateron silent ink-et is de az nem jött-be

ami a hangot illeti a korábbi posztjaimban van videó link, szinte hangtalan, szóval emiatt nem aggódnék

Neoprént amazonról (de-ről aránylag hamar ideér) rendeltem ezt és ezt
az utóbbi pont ma érkezett meg, de sajnos most egyiket sem lehet rendelni, esetleg ezt nézd meg, a lényeg hogy 3mm-nél ne legyen vastagabb, szerintem ez az ideális, bár lehet valahova több réteget kell rakni (mint pl a Keycheron K8)

a ymdk pcb-t és platet ebay-ről rendeltem

[ Szerkesztve ]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#1030) Kasya válasza DewiL (#1029) üzenetére


Kasya
nagyúr

:R

(#1031) durmi_88


durmi_88
csendes tag

Sziasztok

Gyári stabit szeretném kicsit (vagy nagyon) megkenni, milyen zsírt ajánlotok hozzá, ami olcsó és jó is.
Ha nem muszáj, nem rendelnék Krytox-ot, vagy Superlube-ot, ha van valami tuti megoldás. Láttam már itt, hogy teflon zsír, meg lítiumos zsír, meg olyan, ami nem bántja a műanyagot, de tanács kellene, hogy melyik lenne egy budget opció.
Első mechanikusom jön a jövő héten (Kemove Shadow Gateron Brown switch-el) és pár tesztvideó alapján döntöttem a kenés mellett.
Egyelőre kipróbálom a tactile switch-et, de tervben van valami clicky, mert imádom a hangját :)) Kailh box-okat nézegettem, tapasztalat esetleg valakinek, hogy melyik az ami clicky, de szolidabban clicky :D Pale Blue hangja tetszik, de szintén szívesen vennék hasznos infókat.

köszi szépen

(#1032) Dapro


Dapro
senior tag

milyen switchet tudnátok ajánlani aminek kicsit nagyobb a feedbackje de a hangja nem.

most gateron brown van. glorious pandán gondolkozom.

tudtok linkelni esetleg olyan switch testert amin nagyon sok fajta switch van?

(#1033) nyunyu válasza Dapro (#1032) üzenetére


nyunyu
félisten

130 switch tester

Hmm, egy rakat újabb kapcsoló van rajta, de pl. a ~2 éves Outemu Sky hiányzik.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1034) DewiL válasza Kasya (#1030) üzenetére


DewiL
senior tag

visszatérve a neoprén témára, találtam itthon is [link]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#1035) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Hello, volt már olyan problémátok, hogy beletört a switch a gombba?XD Hogyan tudnám kiszedni az a keresztet?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#1036) Dapro


Dapro
senior tag

valaki rendelt már pcgamingrace.com ról ? panda switchekre vajon lesz vám? :R

[ Szerkesztve ]

(#1037) nyunyu válasza kalozhun100 (#1035) üzenetére


nyunyu
félisten

1.3mm az MX kereszt vékonyabbik oldala, annál vékonyabb fúróval megfúrod?

Kupak hüvelyét lehetőleg hagyd egészben.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1038) nyunyu válasza Dapro (#1036) üzenetére


nyunyu
félisten

Lutri.

Volt akinek nem kellett ÁFÁt fizetnie a GMMK barebonera, de olyan is, aki rendelt mellé pár kapcsolót, kupakot, csuklótámaszt, aztán azt megfogta a vámhivatal.

Egyébként meg idén július 1-től az EUn kívüli shopoknak is kötelező előre felszámolni a vevő országa szerinti ÁFÁt, különben automatikusan visszafordítják a rendelt árut.
Cserébe megszűnik a mostani, vámos szemmértékén alapuló eljárás.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1039) kalozhun100 válasza nyunyu (#1037) üzenetére


kalozhun100
őstag

Benyomtam teljesen, így ráfér még :D

Samsung Galaxy S7 Edge

(#1040) copass válasza nyunyu (#1038) üzenetére


copass
veterán

allpcb-ről minden évben rendelek nyákokat, eddig soha nem volt semmi probléma a dhl 1 hét alat kihozta úgy hogy nem raktak rá áfát.
most is rendeltem, dhl megfogta, rátették az áfát + saját díj 6k.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1041) Dapro


Dapro
senior tag

van egy hyperx alloy fps em
sajnos leöntöttem a szélénél, és mivel csak pár csepp ment rá és csak a szélére nem gondoltam volna h gondja lesz. nos pár óra mulva megadta magát. (hagytam par napot szaradni) most bedugom világít de nem reagal semmire.

kérdés, elég jó a háza, full acél ház, mx red kapcsolók, vajon kilehetne cserélni egy custom pcb re a mostaniját? vagy csak az mx red kapcsolokat leszedni róla? vagy rakjam fel hardverapróra és más megcsinalja? vagy kuka :)

szerk: van egy roccat suora fx is ami szinten pár betut kihagy v ismétel.. de ezek szeria hibásak inkább

[ Szerkesztve ]

(#1042) dqdb válasza Dapro (#1041) üzenetére


dqdb
nagyúr

vajon kilehetne cserélni egy custom pcb re a mostaniját?
HA megtervezed hozzá és mondjuk JLCPCB-vel legyártatod, akkor igen. Semmilyen szempont alapján nincsenek szabványosítva ezek a nyákok, így utángyártott csak ahhoz akad, amelyikhez valaki tervezett már.

vagy csak az mx red kapcsolokat leszedni róla?
Azokat simán ki lehet forrasztani. Túl sok bevételt ne remélj belőlük, mert aki annyira benne van, hogy épít magának, annak legfeljebb a kapcsolóház felső része képvisel értéket.

Ha az MCU döglött meg, akkor a javítás keményebb dió lehet, mert nem látok letölthető firmware-t hozzá.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1043) Pittyolo


Pittyolo
csendes tag

Sziasztok!
Nincs véletlenül valakinek feleslegben pár Kailh Box Royal switch-e? Max 10 darabra lenne szükségem.
Összeraktam egy handwired build-et és teljes meglepetésemre amikor tesztelgettem észrevettem, hogy pár switch fura módon már akkor aktuál, amikor éppcsak hozzáérek a slider-hez...szétszedtem a hibás darabokat, de nem láttam bennük semmi szemetszúró problémát,viszont összerakás után is ugyanúgy megvan a hiba...
Jobban örülnék egy országon belüli gyors megoldásnak,mint Kínából várni azt az 1-2 hónapot, mire ideér :D

(#1044) dqdb válasza Dapro (#1032) üzenetére


dqdb
nagyúr

A nagyobb taktilis hupli nagyobb hanggal is jár.

Ha jó hosszú hupli kell, akkor NK_ Blueberry, de ez nem lesz halk, a bottom outot nehéz elkerülni, ha könnyű kapcsolóhoz szoktál, akkor fárasztó rajta gépelni.

Ha kellemes ívű, lekerekített hupli kell, akkor ebben messze a Zealio V2 a legjobb, többféle rugóerővel is elérhető, cserébe drága.

Ha éles, impulzusszerű taktilis visszajelzésre vágysz, akkor Kailh BOX Royal.

Ha megfordítod a dolgot, és elég egy MX Brown-szerű gyenge taktilitás, de a bottom outot el szeretnéd kerülni, akkor Halo True, ami az érzékelési pont után meredeken felkeményedik (nem keverendő össze a Hako True-val, ami szinte nulla taktilitást nyújt).

A Glorious Panda az eredeti Holy Pandát próbálja meg másolni, az eredetit sem próbáltam, mert taktilis hívőként mindig is azt éreztem, hogy sokkal nagyobb a hype körülötte, mint amennyire kellene, és egy túlárazott kapcsolóról van szó. Quakemz is egy ideje azt hirdeti a Holy Panda feltalálójaként, hogy vannak jobb választások már piacon, erre a Glorious ismét elindította a hype traint ...

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1045) dqdb válasza DewiL (#1029) üzenetére


dqdb
nagyúr

a hotswap szerintem kényelmes és több szabadságot ad
A hotswap szerintem papíron kényelmes, de a gyakorlatban már nem az igazi, és nemhogy szabadságot nem ad, de határozottan lekorlátoz. Túl nagy árat kell fizetni a forrasztópáka és ónszippantó/desoldering station elkerüléséhez.

Persze lehet azért jó is, hogy van a háznál egy hotswap billentyűzet a többi forrasztott mellett, ha az ember rendszeresen kapcsolókat tesztel és kísérletezik, de más létjogosultságát én nem látom. A két opció közül a Mill-Maxban több fantáziát látok, így a Kailh-lel szerelt billentyűzetem majd hamarosan megy.

egy nem hotswap-os pcb-t akár több layout-al is használhatsz, addig a hotswap fix, de mondjuk nekem ez egyáltalán nem volt gond, mert csak ISO-t kerestem
Ez nemcsak ISO-ról szól, hanem olyanokról is, mint lépcsős Caps Lock, 7u alsó sor, osztott jobb Shift (a legutolsó opció hiánya nekem már TKL-nél is deal breaker, kisebb méretben pedig főleg az).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1046) nyunyu válasza dqdb (#1044) üzenetére


nyunyu
félisten

Hááát, nem is tudom, Holy Panda diagramjához képest a 62gr Outemu Sky is taktilisebbnek tűnik, hasonló keménység mellett.

Más tészta, hogy a valamivel keményebb 68gr Outemu Skyon nem szeretek hosszabban gépelni, mert fárasztó+hangos, így most ideiglenesen a Gateron Brown stemmel szennyezett vintage MX Bluet használom. (Gateron Brownnál keményebb, MX Brownnál taktilisebb.)

GMMKba szánt 68gr Outemu Sky Silentekbe meg rendeltem valami ócó 60gr rugót, azzal talán nem lesz annyira fárasztó.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1047) DewiL válasza dqdb (#1045) üzenetére


DewiL
senior tag

Jogos amit írsz, viszont magamból kiindulva, azt gondolom sokkal jobb választás volt a hotswap első épített billentyűzetnek, sok hibát elkövettem és többször kellett szétszedni, így rengeteg időt spóroltam, hogy csak ki kellett pattintani a kapcsolókat, valamint kicsit könnyebben tudtam kísérletezni a kapcsoló típusokkal is, amit választottam layout számomra teljesen megfelel, így a forrasztós PCB nem adott volna ilyen téren pluszt, keycap-ek is vannak hozzá, így összességében egyáltalán nem bántam meg hogy hotswap lett.

A jövőben, talán még idén, majd akarok építeni egy 65%-osat, ami már lehet nem hotswap lesz és ráadásul ANSI, ha sikerül megszokni (amolyan munkába hozom-viszem, ha egyszer kiszabadulunk a HO-ból) aztán ha nagyon belejövök a forrasztásba lehet a CK550-et is szétszedem és kicsit feltuningolom :)

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#1048) Dapro


Dapro
senior tag

létezik keychronon kívül más bluetoothos (v 2,4ghzes) +hotswapos kb ?
vmi 65% ost még vennem kéne de nem találok olyat ami tetszene és bluetooth+hotswapos. keychron k2v2 venném de csak ansi van, iso ból nincs hotswap :(

@dqdb köszi, átgondolom h melyik legyen, nagy kár h nem tudom sehol kipróbálni ezeket és vakon kell venni switcheket.. :O

[ Szerkesztve ]

(#1049) Ricsi273


Ricsi273
csendes tag

Sziasztok! Kezdő vagyok a témában, olvasgatok, viszont egy kérdésre nem találok választ. Létezik olyan hot swappable pcb, ami standard iso és van benne rgb is? 60as billentyűzetet szeretnék építeni, de nem találom a hozzá való pcbt. A keyboard layout editor comon iso 60% presetjét (nagy enter nyilak nélkül) szeretném megépíteni. Neten lehet kapni így összerakott billt, de nem tudtam kideríteni melyik pcbt használja. Előre is köszi a választ, remélem érthető amit leírtam.
Üdv,
Ricsi

(#1050) dqdb válasza Ricsi273 (#1049) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
de éppen out of stock

Az RGB-t érdemes elengedni, mert csak korlátoz nyák terén, kapcsolók terén, kupakok terén. Ahogyan a hotswap is, ha ISO a cél.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.