Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) nyunyu válasza Ricsi273 (#1049) üzenetére


nyunyu
félisten

Mintha lenne barebone * az ISO GMMK Compactból is?
De most egyik barebone sem kapható.

*: komplett ház, PCB. plate, stabok összeszerelve.
Csak plate mounted kapcsoló+kupak kell hozzá pluszban.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1052) Ricsi273 válasza dqdb (#1050) üzenetére


Ricsi273
csendes tag

Szeretnék billentyűzet megvilágítást, gamingre használnám, este pedig zavar, hogy nem látom a billentyűt.

(#1053) nyunyu válasza Ricsi273 (#1052) üzenetére


nyunyu
félisten

Ahhoz felesleges az RGB.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1054) Ricsi273 válasza nyunyu (#1051) üzenetére


Ricsi273
csendes tag

Igen, ezt láttam, ez alapján kezdtem el nézelődni, hogy mi lehet a pcb. Ha nem találok akkor ezt fogom venni.

(#1055) dqdb válasza Ricsi273 (#1054) üzenetére


dqdb
nagyúr

A nagyobb gyártók saját nyákot használnak, ami nem kapható külön, és a legtöbbször a használt nyák nem kompatibilis a legelterjedtebb 60%-os tray mount házakkal (a Ducky One 2 Mini lehet a kivétel, boncolós videó alapján gyanúsan jó helyen vannak csavarhelyek).

Az ISO hotswap PCB ritkaság minden mérettartományban (vagy egyesekben nem is létezik), mert az épített kategóriában kicsi rá az igény (valahol 5-10% környékén lehet), és nem éri meg külön terméket gyártatni a kis keresletre (forrasztható PCB-nél az ISO támogatás csak akarat kérdése, ugyanazzal a nyákkal megoldható az ANSI és ISO egyszerre, így ott a támogatás hiánya a ritkaság).

60%-os méretben külön PCB nem is létezik a HS60-on kívül, hotswap billentyűzetként ott van a GMMK, ezen a kettőn kívül csak kész billentyűzet van RGB-vel.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1056) DewiL válasza Ricsi273 (#1049) üzenetére


DewiL
senior tag

Létezik egy BM60 nevű is, akkor találtam amikor azt hittem 60%-os kell majd nekem, de aztán gyorsan rájöttem hogy nem :)

ja nem jó mert ezen vannak kurzor nyilak és azt írtad az neked nem kell, mindegy azért itt hagyom hátha mégis

[ Szerkesztve ]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#1057) dqdb válasza DewiL (#1056) üzenetére


dqdb
nagyúr

Jó is, hogy linkelted (az óhajtott layout miatt nem említettem), mert így beugrott, hogy az általam linkelt HS60 hagyományos, délre néző kapcsolóelrendezést alkalmaz, ami jobb kompatibilitást jelent például a Cherry profilos kupakokkal, cserébe a LED a kupak alsó felét világítja meg, így kevesebb fény jut a szövegre, mert a stem kitakarja a fény eléggé nagy részét.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1058) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Érdekelne valakit egy SKCM/SKCL Restaurálási írás? Ha gondoljátok, megcsinálom :R

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#1059) Ricsi273


Ricsi273
csendes tag

Köszönöm a részletes válaszokat, hallgatok rátok, újratervezem a dolgot, aztán ha lesz kidobni való pénzem lehet újra előveszem ezt a projektet. Addig is tanulmányozok és nézelődök tovább. Ja, és szívesen forrasztanám magamnak is csak az a baj, hogy sosem volt mechanikus billem, fogalmam sincs milyenek a switchek, így elég nehéz belevágni. Köszi mégegyszer a segítségeket!

(#1060) ilyen_85 válasza durmi_88 (#1031) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Üdv,

A lítiumot nem tudom ajánlani, nálam a space stabilizátora állandóan ledobja magáról a lithiumo-t ezért egy idő után hangos lesz. Megjött egy adag 205g2, de még nem volt időm megkenni. A lényeg, hogy a lithium space-nél nem ok...

(#1061) Ganz-[HUN] válasza Ricsi273 (#1059) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Attól függ hogy mit szeretsz, hogyan gépelsz. A switchek ettől függenek a legjobban.
Nehéz kezű vagy, vagy lágyan gépelsz, és sok más. Zavar -e a hang, használt/vintage cucc lehet -e :)

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#1062) Ricsi273 válasza Ganz-[HUN] (#1061) üzenetére


Ricsi273
csendes tag

Igen, ezekről néztem egy csomó videót. Elképzelésem van, de nem próbáltam soha egyiket sem, ezért akartam elsőre olyat ami hotswapos. Az rgbről is lemondtam végül, videókban csak a készen megvehető billentyűknek erős a fénye, ebben igaza van nyunyunak, illetve hallgatok dqdbre is. Viszont a standard isorol nem szeretnék lemondani. Ha más nem akkor veszek ilyen-olyan switcheket és próbálgatni fogom melyik az ami nekem jó lesz. Csak játékra fog kelleni, de szeretném magamnak építeni.

(#1063) Ganz-[HUN] válasza Ricsi273 (#1062) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Ha kell egy-egy switch, szólj. Adok fel neked postán szotyipénzért egy párat hogy el tudd dönteni mit szeretnél.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#1064) Ricsi273 válasza Ganz-[HUN] (#1063) üzenetére


Ricsi273
csendes tag

Köszönöm szépen! :R

(#1065) Peetey91


Peetey91
senior tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni,van itthon egy Speedlink ULTOR Illuminated Mechanical Gaming nevű billentyűzetem. Kaihua Kailh switches elvileg. Sajnos ma bénáztam és pakolászás közben a spacebar a kezemben maradt és egy "bizbasz" kiesett belőle. Átnéztem az egész környéket, hát sehol nem találom... Csatolok képet arról ami eltűnt, összeraktam így féloldalasan, így is működik, de nem az igazi.
Valahonnan be tudok szerezni egy ilyen kis dolgot? Egyáltalán mi a neve annak amit keresek?
Minden segítséget előre is köszönök! :R

[ Szerkesztve ]

(#1066) dqdb válasza Peetey91 (#1065) üzenetére


dqdb
nagyúr

Costar stabilizer insert néven fut, az első random európai (vagy annak tűnő) Google találatot linkeltem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1067) Peetey91 válasza dqdb (#1066) üzenetére


Peetey91
senior tag

Köszönöm szépen! :R

(#1068) sentry0 válasza DewiL (#988) üzenetére


sentry0
tag

Most futottam bele ebbe a kommentedbe. Megnéztem a videót is. Mennyibe fáj egy ilyen moddolás? Mert ilyen halkan nagyon tetszik. Formára keychronok nekem nagyon tetszenek. Hol szerezted be ezeket? (keychron honlapján nincs mindenből most, gondolom figyelni kell, de főleg az alkatrészek érdekelnek és az kb mennyi plusz költség)

(#1069) DewiL válasza sentry0 (#1068) üzenetére


DewiL
senior tag

amiben módosítottam:
- a gateron redeket "kidobtam" helyette Durock Dolphin-ok kerültek be + switch film és krytox 205g0 (az FN sorba már csak cherry mx silent jutott, de azok is kaptak durock rugókat)
- a ház aljába mértetre szabtam 3 réteg neoprén szivacsot (3 mm)
- a plate és PCB közé a korábbi KBDFans-os szivacsból vágtam le darabokat és ahova fért oda raktam
- a gyári stabokat nem bántottam, kiszerelés nélkül kaptak egy kicsi krytox 205g0-t
- mivel UK ISO volt az eredti kiosztás, így felraktam rá CK550 kupakjait

- Durock dolphins 1$/db (én 100-at vettem) - silent alpaca is ugyanez (ha épp lehet kapni)
- TX switch film vagy Durock (ez akkor nem volt kapható) 11€ / 9€
- krytok 205g0 15$ - switchekhez
- krytox gpl105 13$ - rugókhoz
(krytox van keygem-en is)
- modular foam 20€ - plate és PCB közé (mondjuk ez maradék volt másik építésből)
- neoprén szivacsot amazon-ról vettem, de konkrétan azt már nem lehet kapni, de találtam most ilyet helyette
- a keycap-ek meg ugye a "régi" CK550-ről vannak, ha fontos hogy magyar legyen akkor a gloriusnak van teljes ABS szettje 7e HUF körül (rosszabb minőség mint ami a CM-en van)

meg persze az apróságok, mint switch opener, lube station, switch és keycap puller, stem holder, ecset, csipesz (ezeket több helyről rendeltem vagy kaptam valamihez)

gyarkorlatilag a switchek többe kerültek mint a K8 :) a többi meg nagy részt maradék volt nálam, szóval ha nulláról állnál neki, annak jelentős többletköltsége van (ami persze jelentősen függ a switch árától)

[ Szerkesztve ]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#1070) sentry0 válasza DewiL (#1069) üzenetére


sentry0
tag

Először is ezer köszönet a válaszodért! És hogy ennyire részletes, alapos! :R
Máris gondoltam, hogy nem olcsó, de nem gondoltam volna, első körben ennyire pluszosnak. Viszont minden elismerésem, brutál amit kihoztál belőle! :DDD Irigylésre méltó lett!

Egy kérdést még remélem megengedsz.

Szerinted mivel jönnék ki a legjobban, első körben:
- szeretnék egy red switches
- lehetőleg ISO-s
- és olyant, ami forrasztás nélkül moddolható a jövőben
- keret kb 25-30k

Kapható ilyen feltételekkel? Vagy inkább ne vegyek most és inkább gyűjtögessek még, és kérdezzelek már pár hónap múlva? :D Vagy van valami ami viszonylag olcsón (pl o-ring, plusz "olajozás") viszonylag jól javítítható és 20-30k-ba beleré a bill (+ persze a moddok)

Tényleg köszi, hogy veszed a fáradtságot és időt erre! :B

(#1071) DewiL válasza sentry0 (#1070) üzenetére


DewiL
senior tag

Szerintem a K8-nél ár/érték arányban jobban nem találsz (aluminium keretest javaslom)
pl a switcheken is lehet spórolni, ha fontos hogy halk legyen (és a "gyári" gateron red nem jó), akkor csak az betűk alá raksz másikat fajtát, aztán majd később a többire is, sőt elsőre szerintem nem is érdemes bevásárolni sokat egy switchből, csak ha már tudod hogy az biztos jó lesz

meg pl egy cherry slient red jóval olcsóbb (én tudtam szerezni developer kit-ben 110-et 35€-ért mondjuk annak nem átlátszó háza, szóval a világítás az felejtős) és ha már szétszeded, akkor egy kis lube a rugónak is és az is halk lesz, vagy esetleg rugó csere (durock-ra)
switch openerből lehet venni ebay-en már olcsóbbakat is

emelett a szivacs rengeteget segített a "hangzásán" a neoprén az egyik legjobb tulajdonságokkal rendelkező anyag erre a célre, után jön az EVA szivacs az olcsóbb is és talán jobban beszerezhető is

szóval elsőkörben én azt próbálnám hogy K8 + szivacs + krytox

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#1072) sentry0


sentry0
tag

Köszi a sok infót! :)

Szóval kb a lépések:
1. Keychron K8 gateron red, hot-swappable verzió (gyártó honlapján érdemes megrendelni?)
2. neoprén (vagy ahogy egyszer hallottam neoprém :DDD )
3. halk switch-ek + lube

Még egy dologra kíváncsi vagyok: kb ár/érték arányban hogy vannak a red switchek? Cherry silent red a legolcsóbb amire már megéri cserélni? Gondolom a neoprén és a switch csere "csendesít" a legtöbbet.

A K8 mellett a Cooler Master CK550 is tetszik nekem. Az nem éri meg az árát? (csak nem láttam most itthon red switchel) Mert gondolom mire a 99 dolláros K8 hazánkba ér, (áfa + vám esetleg) nem lesz olcsó. :D

(#1073) DewiL válasza sentry0 (#1072) üzenetére


DewiL
senior tag

Nagyjából igen, annyi hogy áfa+vám valószínűleg nem nem lesz, nekem kb 1 hét alatt ért ide még november körül, valamint ez írják ők is
VAT or import tax included?
Due to the customs policy of different countries, we CANNOT guarantee if there is a tax for you. Our product price does not include VAT or import tax of your country. But we’ll try our best to declare a comparatively reasonable value for the product.
From our previous experience, the following countries/regions haven’t been charged for import tax including the U.S, Singapore, South Korea and other EU countries (except remote area) such as Austria, Belgium, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Hungary, Ireland, Italy, Latvia, Luxembourg, the Netherlands, Poland, Portugal, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, United Kingdom

túl sok tapasztalatom nincs a különböző switchekkel, ami van azt a #1009 postban leírtam
a többiek itt a fórumon biztos jobban képben vannak a piacon található switchekkel

ha fontos hogy csendes legyen a CK550-et nem javaslom, mint első mechanikus nem rossz, sőt, de egy idő után engem zavart a hangja és este nem igazán tudtam használni mert túl hangos volt, a K8 meg így halkabb mint a Logitech K800 volt :)

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#1074) sentry0


sentry0
tag

Köszi szépen a sok segítséget! :)

Akkor ha jól értem, áfával azért számoljak (27%, gondolom). A posta holnapja amúgy írja, hogy 150 euróig nincs vám, csak áfa. Szóval 99$+27% egy K8. Nice. :B
Plusz az moddok. Jó kis hobbi ez is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1075) DewiL válasza sentry0 (#1074) üzenetére


DewiL
senior tag

Nem kellett ÁFÁ-t sem fizetni, ha jól emlékszem a DPD hozta, de persze ha számolsz vele és nem kell fizetni az a jobbik eset mint fordítva :)

egyébként én még rendeltem egy csuklótámaszt is, mert anélkül nekem kicsit magas volt (de ahogy nézem most azt sem lehet kapni)

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#1076) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok!
Mostanában tök jó billentyűzeteket látok instagramon. keycap-okkal "tuningolva"
Miféle billentyűzet kell ahhoz, hogy ezeket lehessen cserélni rajta? Az oké, hogy régi mechanikus, de hol lehet kapni ilyeneket?
Köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#1077) nyunyu válasza RoryBreaker (#1076) üzenetére


nyunyu
félisten

Legtöbb MX/klón kapcsolós billzeten lehet kupakot cserélni, de mégis mi az elképzelés?
- kiosztás (ISO/ANSI, méret...)
- anyag
- szín/dizájn
- kupakprofil
- világítás kompatibilis legyen-e
- büdzsé (nem olcsó műfaj a custom keycap.)

Mielőtt kérdezed: jó minőségű magyar világítós kupakszettről még mindig nem tudunk.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1078) RoryBreaker válasza nyunyu (#1077) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Köszi!
Világítás nem érdekel annyira.
Magyar kiosztás kéne
anyag / forma passz így hirtelen, mivel nem tudom milyenek vannak

Ilyesmikre gondoltam:
bár jó lenne mumpad rajta.........


Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#1079) nyunyu válasza RoryBreaker (#1078) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha van 68 ezred egy egész billzetre, akkor ez, feltéve ha a gyártója nagy kegyesen legyártja.

Asszem régebben lehetett külön is kapni ezt a kupakszettet 80€-ért, de jóideje nem láttuk.

Vagy gyártatsz Maxnál vagy WASDnál egy vékony tejfölösdobozt, amilyen színekben szeretnéd.
De az is lesz vagy 50-60$+szállítás, plusz a billzet, amire ráteszed.

Legalsó képedről meg a 25-30$-os Tai-Hao kupakszettek jutnak eszembe, de azokból nincs magyar, és ISO addon se mindegyikhez van.
(Állítólag ráfeküdtek a nagyobb európai nyelvekre, így várható brit, német, francia verzió!)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1080) dqdb válasza RoryBreaker (#1078) üzenetére


dqdb
nagyúr

Négyféle magyar kupakkészlet kapható külön, bár a "kapható" pontosabb megfogalmazás lenne.

A Glorious világítós billentyűzetekre való készlete, ez teljesen fekete, ugyanaz, mint az átlag gamer billentyűzeteken előforduló kupak.

A KPrepublic magyar kupakkészlete, de az fehér-szürke és nem színes.

A Varmilo magyar kupakkészlete, ami elvileg létezik, gyakorlatilag sehol sem lehet kapni egy ideje, legfeljebb komplett billentyűzet részeként.

És ott van még a KAT Napoleonic és a magyar kitje, de a group buy-nak már rég vége, valamikor év végén szállítanak, és legkorábban jövő év elején lesz belőle pár extra ( és ha az elfogy, akkor utánpótlás nem lesz belőle).

Szóval ha színeket szeretnél, akkor a magyar nyelvet el kell felejteni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1081) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Köszi szépen az infokat!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#1082) copass válasza RoryBreaker (#1078) üzenetére


copass
veterán

magyar és színes felejtős.
még angolban is kevés keycap készlet van, ami színes és van benne iso enter és olcsó.
szerintem ez a 50€ szett a legolcsóbb amit mindenféle elrendezésre rá tudsz tenni.
ami még olcsó is, mert ez egy kínai klón. az eredeti készletnek csak az alapja sokkal többe kerül és csak az alap ansi keycapeket kapod meg. nincs benne numpad, iso enter+shift, stb.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1083) copass válasza copass (#1082) üzenetére


copass
veterán

megmaradjon az utókornak! :D
eredeti:
Massdrop x MiTo XDA Canvas
mindent külön kell megvenni. csak a betűk 40$, módosítók 40$, numpad 24$, uk 17$ színes is külön van. amazonon van tkl és 65% belőle 90-100$ környékén ami erősen korlátozott lehetőségeket ad.

klón:
MP Canvas XDAS
mindent lefedő 163 keycap 48€ . ami igencsak jó vétel, viszont a typo kicsit csálé, másabb a profil is egy picit. xdas picit alacsonyabb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1084) bananfa


bananfa
csendes újonc

sziasztok, szeretném megkenni a switcheimet, illetve stabilizátoraimat, a kérdésem, hogy ha nem akarok berendelni 205g0-ta mutatványhoz, akkor a hazai kínálatba mit érdemes használni?

( illetve ha esetleg lenne az előbb említett kenőanyagból egy 60%-os megkenésére való szufla, akkor arra is vevő lennék)

(#1085) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Megjött a Teensy 2.0 :C
Kész az ADB USB átalakító. Apple Extended Keyboard II üzembe helyzeve. Azt kell mondjam elég fura. Nagyon nagyon tactilere sikeredett (meghúztam tactile leaveket, ne tegyétek!), de ezt leszámítva azt kell mondjam hogy epic a cucc!

Ja és az Alt Gr kicsit hülye.. mindegy, elviselem egyenlőre... szerintem bugos a szoftvere.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#1086) dqdb válasza Ganz-[HUN] (#1085) üzenetére


dqdb
nagyúr

AltGr = jobb Alt, amit aztán az operációs rendszer fordít át, ha olyan kiosztást használsz, ahol AltGr van

Az AEK2 a modern billentyűzetekkel ellentétben ugyanazt a kódot küldi a bal és jobb Alt (=Option) billentyűre is, így az operációs rendszer oldalán nem lehet megkülönböztetni a kettőt, így az AltGr nem fog működni. AltGr+Q helyett nyomjál Ctrl+Alt+Q-t, az menni fog.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1087) Ganz-[HUN] válasza dqdb (#1086) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Úgyvan. Geekhacken már lelőtték ezt a poént, és köszönöm hogy te is leírtad :R
Most a layerekkel szenvedek, az toggle/5x switch nem akar menni. Vagyis de. Egy irányba. Visszafele már nem :DDD
LT2 a Power on gombra Layer 0-án, LT0 a layer 2-n. Visszafele nem működik :U

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#1088) Throme


Throme
veterán

Sziasztok!

Coolmaster CK550 billentyűzethez gondoltam veszek o-gyűrűt, hogy halkabb legyen a gépelés.
Gyártói oldalon azt írják Gateron a billentyű (switch) típusa.
Egyáltalán nem vagyok jártas a témában.

40A keménységű és kb 2-2,5mm magasságú gyűrű elméletileg jó lehet.
(ha ez így nem jól lett leírva bocs :B )

A gomb nyomótüske átmérőjét még nem mértem le, ezért pontos méretet nem tudnék írni, azt se tudom mennyire szabványosak. Pl van-e különbség méretben Gateron és Cherry MX közt (utóbbihoz inkább találnék valószínűleg o-gyűrűt).

Tudtok ajánlani itthoni beszerzést?
Ha inkább külföld (pl ebay) az is jó.
Újat vennék, nem használtat.
Kösz!

(#1089) DewiL válasza Throme (#1088) üzenetére


DewiL
senior tag

Ez a "gyári" , adatok a specification alatt (ha esetleg ezt a kit-et veszed a keycap pullert dobd ki), egyébként sokat ne várj az o-ringtől, viszont mivel nem nagy befeketetés egy próbát azért megérhet

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#1091) Enton válasza Dapro (#1090) üzenetére


Enton
addikt

Azért van eltérés a kettő közt nem kevés, barebone vs full billentyűzet, 75% vs 65%, usb-c vs 2.4ghz és bt wireless, hotswap vs soldered, gasket mount plate vs pcb mount plate, zajcsilapító a plate és pcb közt, full fém ház vs műanyag alj.

Így belegondolva bőven két külön kategória a kettő, de azért kíváncsian várom a 60-70e-es árat neki.

De amúgy egy kellemes meglepi és lesz sima 60%-os is tekerő és kurzor nyilak nélkül.

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#1092) dqdb válasza Enton (#1091) üzenetére


dqdb
nagyúr

Valamint a CM belsejéről semmit sem tudunk, milyen plate rögzítést használnak, milyen szintű konfigurálhatóságot tesznek lehetővé szoftveresen. A GMMK Pro ilyen téren sokat ígér olcsón, hamarosan kiderül, mennyi lesz igaz az ígéretekből.

Dapro: gyak egy gmmk pro
Ahogyan az is erőteljesen merített ihletet a felső rész terén mondjuk az Evolve-tól és más custom 75%-osoktól. Vagy mondjuk itt van egy teljesen open source hobbiprojekt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1093) Throme válasza DewiL (#1089) üzenetére


Throme
veterán

Igen, csak lenyomáskor csillapít, mikorkapcsoló kattanás megmarad visszafelé.
Ez is valami azért.

Néztem az itthoni CM forgalmazók közül néhányat (ami az oldal szerint az) , de ezt a szettet nem találtam. Legalább a méretek megvannak most már.

(#1094) copass válasza Throme (#1093) üzenetére


copass
veterán

elején mondta hogy ez prototípus, ahogy az egér is. arról sincs még semmi, csak ez a videó.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1095) Barnahalo válasza DewiL (#1071) üzenetére


Barnahalo
tag

Igazából nem neked szánom, de te említetted, szóval így rád "válaszolok". :D

Aliexpressen találtam olcsóbban is switch openert. Annyival viszont számolni kell, hogy több ideig tart, mire megérkezik. :) [Fém] [3D nyomtatott (?)]
Ezeket 2 perc keresés után találtam, lehet hogy nem tökéletesek, mivel nekem nincs ilyen itthon.

Persze nem árt körülnézni, mivel valamelyik "store" lehet nem is valódi. Azért egy 100+ orderes boltot már be lehet vállalni, mert ha esetleg nem jön meg, vissza lehet kérni a pénzt. :U

(#1096) dqdb válasza Barnahalo (#1095) üzenetére


dqdb
nagyúr

A 3D nyomtatott idővel deformálódik a használattól, az ABS-ből nyomtatottak olyan 100-200 nyitást szoktak kibírni mások tapasztalata alapján.

A fém nyitó nem deformálódik, azonban ott érdemes olyat választani, amely másoknál bevált, mert vannak nem túl jól sikerült designok, ahol a nyitó nem bánik túl gyengéden a a fülekkel, és PC felső rész esetében túlzottan eldeformálhatja azt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1097) nyunyu válasza Barnahalo (#1095) üzenetére


nyunyu
félisten

Azzal az olcsó fém nyitóval nem lehet nagyfülű kapcsolókat (Kailh, sima Outemu) nyitni, mivel a nagyfülűeknek szélesebb a háza, nincs bemélyítve a fülek helye rajtuk, mint a Cherry klónokon.

Illetve a Cherry jellegű házasak közül a Gateron (+Alias, Zeal?) PC tetejének füleit eléggé leamortizálja, visszarakva lötyög a helyén.
Cherry, Outemu Sky nejlon tetejével nincs gond, meg a modern 4 fülű Outemuk (Ice V2/Sky) PC tetejével sem.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1098) Barnahalo


Barnahalo
tag

Hát, nekem még nincs ekkora tapasztalatom, így örülök, hogy felhívtátok rá a figyelmem. :D

(#1099) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Megjött az M0118. Elég furcsa szerzet 0 nélkül, hogy őszinte legyek, és többször használom mint gondolnád :DDD

A salmon kapcsolók furák, MX Brown szintű tactility, viszont közel sem annyira lineáris a travel a tactile event után. Chyrost idézve - Az erő görbéje nem lineárisan emelkedik, hanem alacsony marad. Nem tereli el a figyelmet a gépelési élményről, és kellő visszajelzést is ad közben. Mindemellett lehetővé teszi azt, hogy bottom out nélkül lehessen rajta úgyszint gépelni. Space stabilizátora meglepően zajos, márpedig nem vártam mert az AEK II úgysznt ezt a fajta stabilizátort használja és teljesen csöndes. Viszont az ISO enter rod stabilja szörnyű... Borzadály az IBM-hez képest! Viszont csak lassú lenyomáskor veszed észre. Sima leütésnél nem tűnik annyira vészesnek, és valamilyen szinten azért teszi a dolgát ahogy azt kell is neki. A L-nav és a hiányos lesoztás mindenképpen szokást igényel. Egy jó kis TMK firmware-rel mi sem egyszerűbb javítani (de... igen! Rohadt idegesítő a 0 hiánya!)

Gyors gépelésre elég nagy benne a potenciál, mert elég gyorsan lehet rajta írni.

Borzasztóan porosak voltak a kapcsolók, egyesével kellett kipucolni hogy használhatóak legyenek ismét.

Részletesebben kitérek majd a részletekre Logoutos írásomban egy Mechanikus billentyűzet összefoglalás keretein belül.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#1100) DewiL


DewiL
senior tag

Alpaca Silent elérhető EU shopból, ha valakinek épp aktuális

0,15mm-es switch film erősen ajánlott hozzá

[ Szerkesztve ]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.