Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) nyunyu válasza BestofJAVA (#898) üzenetére


nyunyu
félisten

Azóta is lusta voltam billzet PCBt hegeszteni :B

Első körben szétnéznék a QMK firmware oldalán, ott van egy csomó custom billzethez előre definiált kiosztás, konfigurátor, stb.

Arduino Pro Micronak mintha lenne 15-16 lába, ha direktbe rájuk kötsz 1-1 kapcsolót, akkor még dióda sem kell, hanem definiálsz 1x15-ös mátrixot, minden láb egy-egy oszlopot fog címezni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#902) nope válasza nyunyu (#900) üzenetére


nope
tag

Ledobott tintasugaras nyomtató még akadna, prés diy, de igazad van, ilyenkor nem igazán szabad számolni :)

(ezek szerint ez sem a könnyen járható út)

(#903) dqdb válasza BestofJAVA (#898) üzenetére


dqdb
nagyúr

Pontosan tudom, mit szeretnék
A válasz erőteljesen függ ettől. Mert a custom billentyűzet a keresünk készen valami megépíthetőt-től kezdve a Elite-C alapokon készítünk valami handwired cuccot-on keresztül a saját nyák-saját ház anyagi csődig tartó spektrumon bárhol előfordulhat.

Nyáktervezésre ez a legjobb tutorial, de elsőre sok lehet.

Még egy fontos megjegyzés: a billentyűzet hardver és szoftver egyszerre, az utóbbit is neked kell megírni. Ehhez érdemes olyan hardvert készíteni/használni, ami a munka legnagyobb részét leveszi a válladról (például QMK kompatibilis).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#904) BestofJAVA válasza dugo_ (#899) üzenetére


BestofJAVA
tag

Köszönöm, ez nekem valóban ismeretlen terület.
A legegyszerűbben így tudnám leírni:

Egy meglévő billentyűzetet osztanék ketté. (Fűrésszel nem működött...) A kiosztása egyébként megfelel. Így megvannak a billentyűk, a kapcsolás, a tok (kétszerese).

Létrehoznék még egy sor billentyűt. Ezek mindenképp kellenek, nem elég beállítani a funkciójukat más billentyűkre.

Esetleg ebben már könnyebb elindulnom?
Szívesen behajtanám a kapcsolást is tartalmazó fóliát a billentyűzet megmaradó felébe, de szorosan össze van dolgozva az alsó táblával, és szerintem nem tudom leszedni róla.

Gondolom, könnyen meg is sérülhet.

(#905) nyunyu válasza BestofJAVA (#904) üzenetére


nyunyu
félisten

Szívesen behajtanám a kapcsolást is tartalmazó fóliát a billentyűzet megmaradó felébe, de szorosan össze van dolgozva az alsó táblával, és szerintem nem tudom leszedni róla.

Gondolom, könnyen meg is sérülhet.

Ja, hogy valami ollósat akarsz kettébontani?

Fólia miatt esélytelen, nem lehet forrasztani.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#906) BestofJAVA válasza nyunyu (#905) üzenetére


BestofJAVA
tag

Két egyforma billentyűzetem van -> de egy kellene, kettéosztva. 

Ha szabadon lifegne benne a fólia, megoldanám. Elfűrészelném a tokot, és az épen maradt fólia egy része egyhelyben maradna, a vele összefüggő fölösleges részét pedig bele göngyölíteném a tokba. 

De a fólia rögzítve van az alsó lemezre... 

(#907) Domonkos válasza BestofJAVA (#906) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ez nekem meg mindig xy-problemanak hangzik... :U
Mi az amit konkretan el szeretnel erni? Kell egyaltalan hozza billentyuzet? :F

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#908) nyunyu válasza BestofJAVA (#906) üzenetére


nyunyu
félisten

Évekkel ezelőtt láttam valamelyik külföldi billzetbuhera fórumon olyan megoldást, ahol valaki egy IBM Model M-ről vágta le a numpadot, és a fóliamátrix oda eső részét hajtogatta be a maradék "SSK" billzet alá, de most nem találom azt a topikot.
Aha, ez lesz az.

Ott is azzal kezdődött a művelet, hogy a fém hátlapra szegecselt fóliából kiimádkozta óvatosan a szegecseket, majd fém hátlap megfelelő helyen elvág, numpad alatti részt gondosan szigetelve behajtogatta a hátlap alá.

Ez így működhet, hogy lesz két elektronikailag egésznek látszó billzeted, de mindegyiken csak azok a gombok működnek, amiket nem szigeteltél le, és meghagytad a kupakjait.

De a mai gumidóos/ollós billzeteknél a fólia eléggé sérülékeny, szóval nem olyan egyszerű a művelet, mint amennyire elsőnek látszik, könnyen tönkreteheted a donor billzet alkatrészeit.

Plusz billentyűsort+azok értelmezését viszont így nem tudod megoldani, ahhoz mindenképpen egyedi billzetvezérlő/mikrokontroller kellene az általad felprogramozott firmwarerel, ami kezeli azt, hogy melyik gomb milyen funkciókódot/makrót/akármit küldjön a gépnek.
Ahhoz viszont nem tudod házilag hozzáforrasztani a fóliát!

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#909) BestofJAVA válasza nyunyu (#908) üzenetére


BestofJAVA
tag

Igen, így gondoltam. Rendkívül vékony, szinte kizárt, hogy szét lehessen választani.

A plusz billentyűsort mindenképp külön kell megcsinálnom. Ezért inkább ezzel kezdem. Ha csak különálló lehet, az sem baj.

Jó lenne, ha pl. öt gombot meg lehetne egészen egyszerűen oldani. Mert akkor tíz gomb is egyszerű lenne.

(#910) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Egyedi kupakokra nem megoldás a mart és kimart részt befestett kupak?

keycap printing stained laser engraved s

egy mini cnc mar elég lenne hozza

(#911) nyunyu válasza DrojDtroll (#910) üzenetére


nyunyu
félisten

Mert a képeden látható lézerezett+festékkel feltöltött POM kupak így néz pár év használat után:

Képeden az E-n, kisebb részben az A-n is látszik már a festék kopása.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#912) BestofJAVA


BestofJAVA
tag

Van esetleg leírás arról, hogyan készítsünk egyetlen gombot, mely USB-n működik?

(#913) nyunyu válasza BestofJAVA (#912) üzenetére


nyunyu
félisten

Itt egy nagyon primitív Arduino példakód, ami Ctrl+N-t küld USBn, ha a 2-es láb és a föld közé épített kapcsolót lenyomják.

Kell hozzá valamilyen natív USBt tudó, ATMega32U4 mikrokontrolleres Arduino (klón): Micro, Pro Micro, Leonardo...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#914) nyunyu válasza nyunyu (#913) üzenetére


nyunyu
félisten

Micron 24, kisebb Pro Micron 14 digitális bemenetet látok, ennyi gombot lehet külön-külön, mátrixba szervezés nélkül rákötni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#915) lime.pro


lime.pro
csendes tag

Sziasztok!

Nem nagyon olvasgattam itt utána, de Reddited és a supporton át már mindent próbáltam, hátha nektek van valami ötletetek ezzel kapcsolatban.
Adott egy Ducky Mecha Mini (DKME2061ST) ami azt produkálja, hogy Windows boot után 50-50% eséllyel rendesen használható a billentyűzet vagy csak azután, hogy ki aztán pedig vissza be dugom. Próbáltam már többféle USB portot, kábelt, számítógépet, firmwaret és ezek kombinációit is, de egyelőre semmi sikert nem értem el. Garancia még van rá, szóval végső esetben megy vissza.

Illetve ha már itt vagyok, tudtok a Max és Wasd-on (ezek ugye nem PBT-k sajnos) kívül valakiket akik gyártanak ISO-HU layouthozkupakokat? Eddig a KPrepublicon találtam, de hátha van más opció is, jó lenne ha PBT lenne.

Köszi! :B

(#916) dqdb válasza lime.pro (#915) üzenetére


dqdb
nagyúr

Eddig a KPrepublicon találtam, de hátha van más opció is, jó lenne ha PBT lenne.
Varmilo, ez csak teljesen szabványos alsó sorhoz jó, ha éppen lehet kapni (nem tudom, hogy valahol éppen akadna), 80 euró volt, amikor még lehetett kapni.

Vagy majd november fut a KAT Napoleonic, amihez lesz a magyar kiosztást is támogató kit. Stílusra nem szokványos, tipikusan a bejön vagy nagyon nem, és azt is hozzá kell tenni, hogy jelenleg a Keyreative gyártási sora 9-10 hónapos, szóval a december elején záró GB-ből jövő őszre lesz csak valami. Ez a készlet a legdrágább, de ez támogatja a legtöbb kiosztást.

Szóval ha gyorsan kell, olcsóbban és viszonylagosan jó kompatibilitással, akkor maradt a KPrepublic készlete. Max és WASD az árukhoz képest vicc minőségűek, akkor már inkább a GMMK tejfölös doboza hatezerért.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#917) lime.pro válasza dqdb (#916) üzenetére


lime.pro
csendes tag

Köszi a tippeket, nem vagyok nagyon jártas a témában. GMMK tejfölös doboz alatt mit kell érteni? :U Kérhetek ehhez linket, nézelődés céljából.

(#918) nyunyu válasza lime.pro (#917) üzenetére


nyunyu
félisten

Bukta, már a GMMK oldalán sincs magyar tejfölösdoboz.
Régebbi linkjük, ami direktben mutatott a magyar kiosztású kupakszett képére sem él már.

Iponban, Aquában sincs már árlistán.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#919) l.barnabas válasza lime.pro (#917) üzenetére


l.barnabas
újonc

Én találtam tejfölösdobozt a Bestmarkt és a Merilinhardver oldalán még :)

(#920) atomanti19


atomanti19
aktív tag

Hogy állnátok neki a hibakeresésnek, ha egy oszlopban nem érzékeli a leütéseket a pc?
Cherry MX silent

Kapcsolók, diódák jók. A hibás oszlopban 3,3V helyett 0,49V mérhető csak a diódák és a GND között.
Valahol találok esetleg kapcsolási rajzot Corsair Strafe RGB billzethez? Vagy ki kell forrasztgatnom a kapcsolókat egyesével, hogy lássam az egész nyákot és a vezetősávokat?

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#921) N9vem válasza atomanti19 (#920) üzenetére


N9vem
csendes tag

Szerintem nincs ott egyenfesz folyamatosan. Szakadás lehet a kontroller és az oszlop között. Szakadásvizsgálóval kövesd végig az oszlopot a controllerig.

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#922) lime.pro válasza nyunyu (#918) üzenetére


lime.pro
csendes tag

Gyártattatni nem-e lehet PBT kupakokat valahol esetleg?

(#923) atomanti19 válasza N9vem (#921) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Ha abból indulok ki, hogy az oszlop vezetősávja általában a top layeren van létrehozva, akkor gondolom [itt] is így lesz.
Akkor viszont kénytelen leszek kiforrasztani az összes kapcsolót és szétszedni a [platet a nyáktól] .

Vagy rosszul gondolom?

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#924) kisfurko


kisfurko
senior tag

Stabilizátort (PCB) honnan érdemes beszerezni? Candykeys nálam kiesett, június óta jelentkezik egy februárban leadott rendelés miatt...
kbdfans-nél csak cherry van, talán olyanom van, és eléggé lötyögös.
A csavaros segít valamit, vagy az csak árfelhajtásnak van? Belemegy a hagyományos helyére?

(#925) nyunyu válasza lime.pro (#922) üzenetére


nyunyu
félisten

Mennyit szeretnél fizetni világítós magyar PBT kupakszettért?
Két vesédet?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#926) copass válasza atomanti19 (#920) üzenetére


copass
veterán

én a csatlakozóknál néznék körül (ha van), mert ha nem éri fizikai hatás akkor nem kéne csak úgy kiesnie egy oszlopnak.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#927) N9vem válasza atomanti19 (#923) üzenetére


N9vem
csendes tag

Legrosszabb esetben igen, de én csak a legvégső(elkeseredett) estben ajánlom.
Az a trace visszamegy az alsó rétegre megint mert ott van a controller.
Elméletileg tudnál húzni egy vékony vezetéket a megfelelő lábtól arra a sorra (valamelyik dióda negatívja). Hogy melyik a megfelelő láb azt kitalálni nem mindig egyszerű (méregetés + a controller adatlapja alapján).
A diódák negatívjainak elméletileg összeköttetésben kellene lennie.
Nézz szét a controller körül hátha van ott egy laza vagy hiányzó ellenállás. Esetleg a valahol egy elengedett forrasztás.

Mondjuk a probléma eredete se mindegy, pld. ha ráöntöttél valamit vagy ha leesett akkor más helyeken kell kutakodni.

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#928) atomanti19 válasza N9vem (#927) üzenetére


atomanti19
aktív tag

copass&N9vem:
Le lett öntve, ennyit tudok. Reméltem egy takarítás max switch csere, de azok jók lesznek úgytűnik. LPC11U37F/501 vagyon benne.
A mikrokontroller leírásábób pedig még nem tudtam kihámozni, melyik lábak körül kellene szaglásznom.
Itt minden ok, kicsit dzsuvás de fatál dolgot nem veszek észre.

A diódák negatívjai szépen megvannak, össze is vanak kötve.
Nem birom visszabogozni a hibás oszlopot az f6-nál tovább.

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#929) atomanti19 válasza N9vem (#927) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Na, csak megvagyok.

PIO1_15 F3 oszlopa
PIO1_16 F4 oszlopa
PIO1_17 F5 oszlopa
PIO1_18 F6 ? oszlopa :F Ezt nem tudtam kimérni.De gondolom ő az.
PIO1_19 F7 oszlopa
PIO1_20 F8 oszlopa

Próbáljam meg újra forrasztani a lábat, vagy csak simán egy vezetékkel hidaljam át, vagy nézzem át jobban a nyomvonalat egy működő oszlopon, hogy van e valami komponens még közben?

[ Szerkesztve ]

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#930) BestofJAVA válasza nyunyu (#913) üzenetére


BestofJAVA
tag

Köszönöm, akkor a kód már megvan.

Még nem vagyok képes megcsinálni, de egyértelmű, hogy a helyes megközelítés az egyetlen USB gombból kiindulni.

Ezt kell feltárnom.

(#931) BestofJAVA válasza nyunyu (#914) üzenetére


BestofJAVA
tag

Ehhez adott hardvergombok valók? A legkisebb, legegyszerűbb Arduino (klón) kell nekem.

(#932) nyunyu válasza BestofJAVA (#931) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem tudom, létezik-e a Pro Micro&klónjainál kisebb 32U4 mikrokontrolleres Arduino (klón).
Micro klónok kb. másfélszer akkorák. (Ezen a képen egy 4-5$-os Micro klónnal játszottam)

Kapcsolók meg amit éppen rákötsz, arra nincs megkötés.
Mivel makrópadot építesz, gondolom olyan kapcsoló kéne, amihez billentyűzetre való kupakokat is lehet tenni...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#933) BestofJAVA válasza nyunyu (#932) üzenetére


BestofJAVA
tag

3,3x1,8cm programozható jószág :))
Micro Usb portot látok rajta?

Eredetileg a meglévő billentyűzetemet szerettem volna átalakítani, melynek a billentyűi nagyon laposak. A laposság most is fontos, ezért a billentyűkupakok helyett bármi más, lapos gombfelület is elképzelhető. A gomb könnyen eltalálható legyen. (felirat nem fontos. Csak nem felejtem el, mire hoztam létre)

(#934) lime.pro


lime.pro
csendes tag

Nos úgy döntöttem, hogy akkor vennék blank PBT kupakokat, ezzel kapcsolatban tudtok valami információval szólgálni? Szeretném úgy felosztani, hogy az alfanumerikus és modifier kapcsolók színei különbözzenek. 60%-os a bill. Ötletek?

(#935) Domonkos válasza lime.pro (#934) üzenetére


Domonkos
Ármester

dsa pbt blank

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#936) N9vem válasza atomanti19 (#929) üzenetére


N9vem
csendes tag

Valószínűleg az lesz az a láb. Ha le lett öntve akkor ki kéne mosni de az elég saját felelősségre dolog. A gond a cukros üdítőkkel van. Az alkohol nem oldja cukros léket ezért meleg vízzel (egy két csepp mosogatószerrel nem kell több bele) kell kimosni, a kapcsolókat is meleg víz alatt megnyomkodni jópárszor. Utánna sima meleg vízzel kiöblíteni. Majd óvatosan kirázni és ugyanezt etil alkohollal vagy isopropil alkohollal is megtenni. Az alkohol segít elpárologni a víznek.
Egy napot kell utánna szárítani szobamelegen.

A láb forrasztása ha látszólag nem törött akkor szerintem kevés esély van rá hogy rossz legyen. Ha megnyomod erősebben a kapcsolót és nem emelkedik ki a forrasztás akkor valszeg rendben van. Mondjuk lehet hogy felold a meleg valami mocskot és attól jó lesz.

Szerintem valami retek miatt letestel valahova az a sor ezért nem érzi High nak a controller.

Ha jó kezed van simán meg tudod forrasztani egy vékony vezetékkel és áthidalhatod, elviekben nincs ott már más komponens de ha továbbra is letestel akkor lehet nem oldja meg a problémát. Esetleg belemérhetsz ellenállás állásban a többi láb és a hozzátartozó oszlopok közé hogy van e ott ellenállás de nem hiszem hogy lennének.

Szerintem próbáld meg áthidalni és ha stabilan jó akkor megkínálod kis meleg ragasztóval és kész. Ha nem stabil vagy ugyanúgy semmi eredmény akkor megpróbálhatsz valami drasztikusabbat is.

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#937) atomanti19 válasza N9vem (#936) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Meggysör ment rá elvileg. 1,4-1,8 Ohm körül mérek a jó ágakon. A hibás oszlopon semmit és nincs is test potenciálon. Holnap megpróbálom kimosni melegvízzel, aztán megküldöm izopropillal. Valami edénybe vagy folyóvíz alatt? Ha nem jön be, akkor valami kis tekercs huzalával megforrasztom. Bár sanszos, hogy így is úgyis ki kell majd szednem a kapcsolókat. Csak jó lenne kis kenőanyag nekik :)

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#938) N9vem válasza atomanti19 (#937) üzenetére


N9vem
csendes tag

Mosószeresnél edényben, utánna jó a folyó víz is kiöblíteni. Elötte ne dugd be a gépbe mert feltöltenek a kondenzátorok.

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#939) nyunyu válasza BestofJAVA (#933) üzenetére


nyunyu
félisten

A laposság most is fontos, ezért a billentyűkupakok helyett bármi más, lapos gombfelület is elképzelhető.

Akkor veszel egy marék Kailh Chocot, meg rávaló kupakokat?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#940) BestofJAVA válasza nyunyu (#939) üzenetére


BestofJAVA
tag

Szenzációs!
:R

(#941) copass


copass
veterán

segítsetek légyszíves
gondolkozom egy dactylon, de csak a bal oldali részét építeném meg. mivel melóban csak azt az oldalt használom szinte folyamatosan. cad progik, rengetg ismétlődő parancs.
kézi drótozással akarnám megcsinálni, valami egyszerűbbet.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#942) DrojDtroll válasza copass (#941) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Mi a kérdés?

(#943) Domonkos válasza copass (#941) üzenetére


Domonkos
Ármester

hajra!

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#944) BestofJAVA


BestofJAVA
tag

Pointing stick egér is kapható: :K
[link]
Kicsit sokallom a 10 dollárt. Ki rendelne még együtt?

Vajon beépíthető egy sorba a billentyűk közé?

(#945) Domonkos válasza BestofJAVA (#944) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nem egy olcso hobbi...

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#946) nyunyu válasza BestofJAVA (#944) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha faragsz a kupakokból, akkor beépíthető.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#947) hemaka


hemaka
nagyúr

Cherry MX Brown RGB Clear honnan beszerezheto? Ami alin van gondolom fake cucc vagy nem?

(#948) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

Sziasztok! ne haragudjatok, hogy itt teszem fel a kérdésemet, de más topicot nem találtam.

Vettem egy Coolermaster CK530 TKL billentyűzetet alkatrésznek amit életre tudtam kelteni.
Szétszedve látszott rajta, hogy be volt ázva...kitakarítottam a PCB-t denaturált szesszel aztán több napig száradt...minden szuperül működik viszont 10db RGB led nem világít rajta, de a Gateron Bwown kapcsolók viszont működnek.
Lehetséges , hogy zárlat miatt haltak be a ledek? vagy előfordulhat, hogy a PCB a hibás?
érdemes lehet LED-et rendelni hozzá? :)
Az alábbi karakterek nem világítanak:
y
c
b
m
.
-
jobb SHIFT
balra nyíl
jobb WINDOWS
Scroll Lock

(#949) nyunyu válasza HELLAFLUSH (#948) üzenetére


nyunyu
félisten

Tolómérővel mérd meg tizedmiliméter pontosan az SMD LEDek méreteit, aztán aszerint tudsz keresni Alin.

Pl. 5050 led az 5.0x5.0mm méretű.

Meg nem ártana ellenőrizni a lábkiosztását sem, hogy ugyanolyan sorrendben legyen a táp, föld, adat-, adat+ láb.

Aztán már csak olyat kell keresni, aki tud ilyen apró mütyüröket forrasztani. (Eszköz+gyakorlat!)

Szóval nem lesz triviális.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#950) HELLAFLUSH válasza nyunyu (#949) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

köszönöm a segítséget, akkor gondolom valóban a ledek lehetnek a rosszak :)
egyébként ilyen van benne ránézésre.
csak mi a különbség a 2 között?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.