Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) Enton válasza viperabácsi (#1700) üzenetére


Enton
addikt

Ha nálad jól bírja az kb szerencse és örülni kell neki.
De kb mindenki más intenzitással pötyködi a billjét, időben sem mindegy napi 8 óra munka vagy csak meló után játszik az ember, a kéz zsírossága/érdessége is egyénenként váltózó. Végülis egy soktényezős egyenlet ez is. Nehéz leredukálni pár példára.

Na meg egy kis elrettentő, példaként:

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#1702) copass válasza viperabácsi (#1700) üzenetére


copass
veterán

define "nyüstölés"?
hány órát naponta, mire,stb.
nem mindegy a terhelés. egész nap használod vagy csak esténként.
csapkodod a gombokat, izzadós vagy,stbstb.
plusz függ az abs festés minőségétől is. van amin vékony réteg van, van amin vastag.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1703) viperabácsi válasza copass (#1702) üzenetére


viperabácsi
addikt

random időközönként egész napra vetítve 2-3 óra nem izzadós a kezem.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#1704) copass válasza viperabácsi (#1703) üzenetére


copass
veterán

ez nem sok. nekem napi 10-16 óra munka, este játék néha.
volt olyan festett abs keycapom ami fél év után már fényesedett.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1705) dqdb válasza Enton (#1701) üzenetére


dqdb
nagyúr

Böngészőváltás közben véletlenül szembejött a téma klasszikusa:

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1706) copass válasza dqdb (#1705) üzenetére


copass
veterán

blank abs! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1707) Enton válasza dqdb (#1705) üzenetére


Enton
addikt

Ha ha.
Nah ez egy szép darab lett, érdekes hogy a "w" betű milyen épp a többi körülötte lévőhöz képest.
Meg az az agyonkopott caps is fura kissé, a home meg egyenesen kiüt a többi közül hogy csak a teteje van "sík"ban kikopva mintha direkt lenne mert nincsenek lekopva a sarkai.
Nincs még ilyen adatbázis/gyűjtőoldal ahova ilyen hogyan koptak el a billentyűsapkáim képek mennének?
Biztos lenne pár jóféle még ezen kívül is.
Mondjuk ugye amíg nem volt a dropos koptatot tetejű szett addig ezért egyesek külön megdolgoztak. ;]
Most nem találom a videót róla de a téhá-hoz nagyon hasonló nevű kreatívkodó videói közt volt.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#1708) dqdb válasza Enton (#1707) üzenetére


dqdb
nagyúr

Még erről tudok a ebben témában, mint extrém esett, itt Cherry doubleshot ABS kupakokról van szó (ennek a gyártását adták el a GMK-nak).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1709) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

sziasztok

felmerült az igény hogy munkahelyre kéne egy rövidebb billentyűzet, és mivel van egy meglévő vezetékes TKL mechám, felmerült hogy átalakítanám hogy vezetéknélküli üzemmódban is tudjon működni, viszont a vezetékes üzemmódot is megtartanám otthonra. ilyesmit csinált itt valaki?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1710) PROTRON válasza FireKeeper (#1709) üzenetére


PROTRON
addikt

A legegyszerűbb megoldás hogy kb 10k huf környékén már kapni olyan USB adaptert, amit billzetek vezetéknélkülivé tételéhez fejlesztettek, tehát a billzetet beledugod és kapcsolatot hoz létre egy a pcbe dugott mezei adapterrel.
De nincs benne aksi, szal valami power bankkal vagy egyéb módon meg kell oldani.

Aztán persze lehet forrasztgatni is vezetéknélküli modulokat a billzet pcbjére...

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#1711) energy4ever


energy4ever
addikt

Sziasztok!

Feldobnam egy kicsit a Thermaltake Tt esport poseidon ZX billemet egy kupak szettel. Szerintetek kompatibilis lehet hozza ez? CORSAIR PBT DOUBLE-SHOT PRO BILLENTYŰZETSAPKA SZETT NA, KÉK (CH-9911030-NA)
Valamint ha jol latom, akkor ez atviszi majd a ledek fenyet, jol gondolom? :F

(#1712) [Prolixus] válasza energy4ever (#1711) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Igen (ha ANSI a billentyűzet) és igen.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1713) pengwin


pengwin
addikt

Szervusztok!

Pár éve nem foglalkoztam a témával, de úgy döntöttem ideje lenne valami új kapcsolót kipróbálni (ha van).
Amikor a NYM96-omat építettem akkor éppen az Outemu Sky Blue volt a legújabb taktilis kapcsoló, a clicky cuccok meg valahol a Kailh Navy Blue környékén jártak.

A Sky Blue-t nem tudtam teljesen megszokni, nem elég taktilis, a sima kék Outemuk pedig nagyon kellemesek gépelni, csak hát 52nm-hez hangosak.
Sikerült bármelyik gyártónak össze hozni azóta hiszterézises kapcsolót, ami nem olyan hangos mint a kék Outemuk, és lehetőleg nem túl kemény a rugója?

Valamint van egy DE-ISO AEKII-m, SKCM Cream Damped switch-ekkel, amit nagyon szeretek. Esetleg lehet mostanában rá való UK-ISO keycap-et kapni? Alsó sora nagyon think different ha jól látom. Munka miatt lehetőleg kéne a UK, a magyar kiosztás simán megy vakon.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#1714) dqdb válasza pengwin (#1713) üzenetére


dqdb
nagyúr

Sikerült bármelyik gyártónak össze hozni azóta hiszterézises kapcsolót
A Cherry MX Blue-n kívül nem tudok másik hiszterézises kapcsolót a piacon, az összes többi kéknél és egyéb clickynél a press-release pont mérési határon belül ugyanott van.

MX vonalon clickyből továbbra is a Kailh Box vonal az ajánlott (egyetlen említésre méltó új játékos a Zeal Clickiez, de annak értelmezhetetlen ára van, olcsóbban lehet NOS SKCM White-ot venni), taktilis vonalon volt mozgás.

Alsó sora nagyon think different ha jól látom.
Nem csak az. Újonnan nem lehet, az Alps kompatibilis SP DCS kupakok Cherry stabilizátorokkal kompatibilisek.

Ráadásul az Apple idióta módon ennek a billentyűzetnek a bal oldali oszlopát 0.25u-vel szélesebbre, a jobb oldalit 0.25u-vel keskenyebbre vette, mint ahogyan az megszokott (vagy ahogyan az az ANSI változatnál van). Az AEKII-ből amúgy létezik UK ISO változat, az egyik legkönnyebben beszerezhető darab. Van itthon elfekvőben ilyenem, ha kéred, cserélhetünk kupakokat (kivéve a tilde/nulla helyén lévőt, mert az az én billentyűzetemnél törött, így abból az egy kupakból a németet kell megtartanod).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1715) pengwin válasza dqdb (#1714) üzenetére


pengwin
addikt

Jézusom... 10 kapcsoló 5200 HUF? :))
A Zeal akkor is drága volt, amikor én építettem, de ez már tényleg kívül esik az értelmezési tartományon. EDIT1: egy full szett kb. 150$... az kb háromszor annyi, mint egy 110-es készlet bármi másból.
OK, lehet engedek a kisértésnek és veszek valamilyen Kailh box kapcsolót, ha jól emlékszem a Jade tűnt a legérdekesnek az én felhasználásom szemszögéből (viszonylag könnyű rugóval, nagy taktilitással).

Az AEK kupakcsere ajánlattal lehet élni fogok, az a törött gomb úgyis kakukktojás, mert ott az Apple kiosztás teljesen szembe megy a normával. Mondjuk az ADB-USB konverterem programozhható, csak vennem kéne rá a fáradtságot.

A tilde kupak hogyan van eltőrve? Lehet meg tudnám ragasztani... AEK kupakok ha jól emlékszem PBT-ből vannak, kivéve a szóközt, ami ABS. Egy kicsit speciálisabb pillanatragasztó lehet meg tudná gyógyítani.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#1716) dqdb válasza pengwin (#1715) üzenetére


dqdb
nagyúr

150$... az kb háromszor annyi, mint egy 110-es készlet bármi másból.
A számításból kifelejtetted, hogy az nettó ár, az áfa még erre jön rá :D Miközben Gateron Milky Prót 20 centért, Cherry MX-et 25-28 centért lehet Kínából/Koreából rendelni.

A tilde kupak hogyan van eltőrve?
A kupakról a stem bele van törve a kapcsolóba. Valószínű, hogy meg lehet ragasztani, de az a kupak-kapcsoló összeragasztásával is jár. Nem vagyok biztos benne, hogy a kapcsolóból ki lehet húzni a beletört részt.

AEK kupakok ha jól emlékszem PBT-ből vannak, kivéve a szóközt, ami ABS.
Jól emlékszel.

Mondjuk az ADB-USB konverterem programozhható, csak vennem kéne rá a fáradtságot.
Azt vedd figyelembe, hogy klasszikus értelemben vett AltGr nem lesz (bár UK kiosztásnál csak az euró szimbólumot lesz macerásabb lenyomni), mert mindkét Alt ugyanazt a scan code-ot küldi, így AltGr-hez Ctrl+Alt kombinációt kell nyomni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1717) .:Koska:.


.:Koska:.
csendes tag

Sziasztok!

Milyen forrasztópákát javasolnátok kezdő forrasztónak kiprobalni a forrasztást, esetleg numpadet/makró billentyűzetet készíteni?
Ami Lidl-ben jelenleg kapható megfelelő lehet kezdeni?

(#1718) copass válasza .:Koska:. (#1717) üzenetére


copass
veterán

bőven jó. mindenképpen előtte gyakorolj valamin, amiért nem kár. veszel próbanyákot/pár ledet és azon belövöd hogy mit hogy érdemes.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1719) PROTRON válasza copass (#1718) üzenetére


PROTRON
addikt

Főként hogy adott berendezésen pontosan milyen hőmérsékleten kell az egyes műveleteket végezni a megfelelő minőségű eredményért. 1 dolog mit írnak a neten hőfokra, más dolog az olcsó gép belső működése-pisztolycsöve. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#1720) copass válasza PROTRON (#1719) üzenetére


copass
veterán

jaja.szokni kell! :D
nekem az 1500 Ft-os usb-s forrasztópáka alapból úgy megégetett mindent hogy csak pislogtam! :D némi mod után már használhatóbb lett. [link]

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1721) .:Koska:. válasza copass (#1718) üzenetére


.:Koska:.
csendes tag

Köszi a megerősítést, megvettem. :)

(#1722) copass válasza .:Koska:. (#1721) üzenetére


copass
veterán

nekem ilyen van, már kapni se lehet. nagyon-nagyon sokat forrasztottam vele és még az eredeti hegye van meg.
(mondjuk ezekben az a jó, hogy lehet hozzá kapni komplett javító szettet. fűtőszálat,hegyeket,stb.)

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1723) 0xmilan válasza .:Koska:. (#1717) üzenetére


0xmilan
addikt

Koszi az ajanlast, megvettem en is! Na nem mintha terveznek epiteni barmit a nagyon kozeljovoben, de tervben van egy sajat PCB, mert a Corne-on odebbtolnek nehany billentyut par mm-rel.

(#1724) pengwin válasza copass (#1722) üzenetére


pengwin
addikt

Évekkel ezelőtt egy barátomtól egy hasonló Parkside állomást kaptam kölcsön billentyűzet építésre, és egy ugyanilyen Fahrenheit-et kapott vissza mert a Parkside felborult ha feszült egy kicsit a kábele és beraktad a pákát a tartóba. Nyilván hozzáért a vezetékhez a forró páka az utolsó borulás nyomán. Remélem azóta raktak egy kis extra súlyt a Parkside aljába...

Üdv, pengwin

(#1725) pengwin


pengwin
addikt

Sziasztok!
Érdekelne ki milyen anyagot használ kenésre? (stabilizátorra és kapcsolóra is érdekelne a válasz)

Üdv, pengwin

(#1726) Domonkos válasza pengwin (#1725) üzenetére


Domonkos
Ármester

Bar tudom, hogy nem a legerdekesebb valasz; de en kapcsolot nem kenek (gateron brown, NK Sherbet, Kailh choc pink/jade), stabilizator pedig egyaltalan nincs. :B

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#1727) dqdb válasza pengwin (#1725) üzenetére


dqdb
nagyúr

lineáris kapcsoló: Krytox GPL 205g0
gyengén taktilis kapcsoló: Krytox GPL 205g0 ésszel
erősen taktilis kapcsoló: Krytox GPL 205g0 ésszel vagy Tribosys 3203
clicky kapcsoló: semmi
rugó: Krytox GPL 105 baglubing vagy Krytox GPL 205g0 és kézzel kenés
stabilizátor slider: Krytox GPL 205g0 vagy Krytox GPL 205g2 ésszel
stabilizátor drót: Super Lube/más szilikonzsír vagy Krytox GPL 205g2, esetleg Krytox XHT-BDZ

Ha már szétszeded a kapcsolót és az lineáris, akkor érdemes a rugót valami jóra kicserélni, ami szárazon sem peng úgy, mint a veszedelem. A switch film ízlés kérdése, én annyira utálom feltenni, hogy inkább kerülöm az ilyen kapcsolókat, amiknél kell.

Némelyik kapcsolót 1-2 hónap bejáratás után érdemes kenni, mert először be kell kopnia (Cherry MX, NK Cream). Némelyik kapcsolót nem érdemes megkenni vagy nem mindegy, hogy mivel, mert megkenve rosszabb lesz (Gateron X a kémiailag polírozott stemmel, amit olajjal szabad csak megkenni, de nem éri meg a ráfordított időt, gyári állapotban jobb), némelyik gyárilag eléggé jó kenéssel jön eleve (Gateron Milky Pro, Gateron Oil King).

A rugót általában érdemes megkenni (vagy inkább kicserélni), mert általában bűn rossz, pengő rugóval szállítják mindent, kevés kapcsoló jön jó rugóval (Marshmallow, de ezt is kenni kell) vagy megkent rugóval (Gateron Oil King).

Ha Alps kapcsolót kennél, akkor oda teljesen más anyagok kellenek.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1728) pengwin válasza Domonkos (#1726) üzenetére


pengwin
addikt

Igazából ez is érdekes, mert kilóg az átlagból. Valami spéci teljesen 1u*1u-s billentyűzetet használsz így?

Nekem most érkezik egy adag Box Jade, és ha már szétszedem miattuk a NYM96-ot akkor gondoltam megkenném a stabokat.

#1727 dqdb
Köszönöm a részletes választ!
Engem a lineáris kapcsoló nem fenyeget, Alps-stílusú kapcsolónál meg elsősorban a kenőanyag takarítás lenne kérdéses. Matias QC-ket néztem, és az általános vélemény az, hogy az érzékelés duplázás/kihagyás problémájukat a gyárilag használt kenőanyag okozza. Gondolom kicsit sok került bizonyos szériákra a gyárban, és rákerül a kontaktra használat közben.

Üdv, pengwin

(#1729) Domonkos válasza pengwin (#1728) üzenetére


Domonkos
Ármester

Dactyl-manuform, sweep, skeletyl napi hasznalatban, regebbrol planck, forkbomb (levinson), foo-bar, meg neha a poen kedveert d10 (ginny).

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#1730) dqdb válasza pengwin (#1728) üzenetére


dqdb
nagyúr

A stabilizátorokat sosem árt megkenni, még a legjobbnak tartottakat is kell, mert sokkal nagyobb különbség van a nem kent és kent állapot között, mint a legjobb és legrosszabb típus között.

Box kapcsolót én nem kennék meg. Ha clicky, akkor azért nem, mert úgyis a dobozon belül történik, ha taktilis, akkor azért nem, mert úgyis a dobozon belül történik, ha lineáris, akkor pedig vennék helyette mást, a Box design nem erről szól (ez olyan, mint Alpsból sem vesz az ember lineárist, mert az sem arról szól).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1731) pengwin válasza dqdb (#1730) üzenetére


pengwin
addikt

A Box Jade-eknél nem is gondoltam kenésre, teljesen kontraproduktív lenne ahogy te is írod.

Különböző vastagságú és anyagú habokkal, stabiilizátor kenéssel és hasonlókkal szeretném kicsit módosítani a NYM96-ot, meg összehasonlítanám a mostani XVX alacsony profilú, kétrétegű PBT kupakok hangját a KPRepublic-os magyar dye-sub PBT-ével.

E mellett ott a Matias QC ötlet, igazából csak plate-et kéne hozzá találni. Bár lehet próbaképpen veszek egy KBparadise UK-ISO V80-at, vagy egy Matias Quiet Prót. Utóbbit lehet kicsit bemutatnám egy jó barátomnak:

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#1732) dqdb válasza pengwin (#1731) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha az MX plate-fájl elérhető, akkor azt át lehet rajzolni Alpsra, és le lehet gyártatni a kívánt anyagból.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1733) dqdb válasza pengwin (#1713) üzenetére


dqdb
nagyúr


felülről lefelé 7u-6.5u-6.25u-6u

Ha már úgyis fotóztam ma valakinek SP DCS Alps Space-eket, akkor bedobom ide is. Cherry stabilizátorokat támogat, érdekes, hogy a 6u-hoz nem 6u, hanem 5u drót kell, míg a 6.25u támogatja a 6.25u drót mellett az 5u drótot is.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1734) pengwin válasza dqdb (#1733) üzenetére


pengwin
addikt

Köszönöm! :R
Ahogy nézem az SP még mindig fájdalmasan drága, pedig ez a pingmaster egy nagyon esztétikus szett.

Üdv, pengwin

(#1735) pengwin


pengwin
addikt

Végre megérkezett minden amit rendeltem, így ki tudtam végre cserélni az Outemu Sky Blue-kat Kailh Box Jade-ekre a NYM96-ban. Kapott nagy adag tömést, így nagyon baráti a hangszíne és nem is túl hangos a Cherry profilú sapkák alatt. Sokkal természetesebb ezeket használni, a taktilitás+klikk és kapcsolás gyakorlatilag egybe esik, már most elsőre is lényegesen kevesebbszer bottom outolok.

Egyébként már sokadszorra jövök rá, hogy mennyire jópofa dolog a Mill-Max aljzat. A Caps lock alatt elég volt bedugni két foglalatot a középre való kapcsoló alá mikor nemrég kipróbáltam egy XVX alacsony profilú kupakszettet. Normál körülmények között a lépcsős Caps Lock-ot és az ahhoz tartozó, a gomb bal felén lévő aljzatot használom, csak ahhoz nem volt sapka, mert alacsony a profil.

Üdv, pengwin

(#1736) pacni120


pacni120
tag

Sziasztok!
Van egy hyperx alloy origins - red switch billentyűzetem, amit szeretnék rendbe rakatni (a numpadon egy sor nem működik - sajna vizet kapott, illetve az F5 túl érzékeny - meggyepáltam :DDD). Tudnátok ajánlani Budapesten valakit, aki bevállalna ilyesmit? Vagy nem is lehet/nem éri meg javítani ilyen jellegű hibákat?
Előre is köszönöm!

(#1737) dqdb válasza pacni120 (#1736) üzenetére


dqdb
nagyúr

a numpadon egy sor nem működik - sajna vizet kapott
Ez lehet, hogy javítható, lehet, hogy nem. Ha szerencséd van, akkor csak egy takarítás kell vagy esetleg egy áthidaló kábel megoldja a sérült szakaszt, ha peched van, akkor az MCU adott lába megsült, az pedig zárt firmware esetében javíthatatlan.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1738) pacni120 válasza dqdb (#1737) üzenetére


pacni120
tag

Köszi az infót! Takarítás biztosan kell neki :DDD :DDD Igazából egyáltalán nem értek hozzá, ezért is keresnék szakembert. Én kinéztem már egy újat magamnak, de megérne nekem egy próbát a javíttatás.

(#1739) Komplikato


Komplikato
veterán

Üdv. Jó ideje szeretnék egy mechanikus billentyűzetet, valamilyen TKL (65-75%-os) verziót, fehéret ÉS magyart. És NEM hangosat. Utóbbi azért kell, mert nem csak játékra és nem csak én használom. Fiatal koromban csak is US kiosztást használtam, de megöregedtem. ;]
Na de nem találtam olyat ami nekem megfelelne, igazi márkás szereld össze cuccra meg nincs pénz. Na most arra gondoltam, szerzek egy FEHÉR Kumarát. Persze abból meg nincs magyar. Megcsinálnám az összes halkító moderálást rajta, kapna valamilyen HALK Khalil box kapcsolókat és fehér kuapk szettet. Mivel minőségi magyar kupak szett nem elérhető, marad egy fehér Glorius pack, max. évente kell belőle új. Na most ezek után a fő kérdés, hogy nekem átépítéshez jobb ha DE kiosztást veszek, mint US-t, ugye?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1740) [Prolixus] válasza Komplikato (#1739) üzenetére


[Prolixus]
addikt

US-ből sehogysem tudsz magyar kiosztást csinálni, szóval egy szóban: jah.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#1741) pengwin válasza Komplikato (#1739) üzenetére


pengwin
addikt

Az ANSI-US kiosztású billentyűzeteken máshol vannak a kapcsolók, mint az ISO (minden európai nyelv) billentyűzetein, szóval nem tudod átépíteni egyiket a másikká ilyen kész billentyűzeteknél.
ISO-DE és ISO-UK fizikálisan megegyeznek az ISO-HU-val. Ha esetleg használnád eredeti felirattal akkor én az UK-t javaslom, sokkal kevésbé zavaró, mint a német.

Üdv, pengwin

(#1742) 4nick8 válasza Komplikato (#1739) üzenetére


4nick8
őstag

Vagy csak egyszerűen veszel egy Varmilo 75%-os billentyűzetet.

(#1743) dqdb válasza 4nick8 (#1742) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ami 80%-os ;]

Komplikato: Kumarát ... kapna valamilyen HALK Khalil box
Kumarába te nem fogsz Kailh kapcsolót tenni, mert nem kompatibilis az Outemu hotswap megoldásával.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1744) 4nick8 válasza dqdb (#1743) üzenetére


4nick8
őstag

kicsire nem adunk.

(#1745) PROTRON válasza rasotamas (#1468) üzenetére


PROTRON
addikt

Nu átkerült hozzám ez a Redox split DIY szett, vándorol itt HA-n. :D

Viszont szállítás közben valami félrement és egyszerre csak az egyik fele működik.
Tehát ha beledugom a jack csatit, világít a másik oldal is, de mindig csak az az oldal megy amelyikbe a mikro usb van dugva.
Kollega javasolta hogy ellenőrizzem le a jack csati forrasztásait, de szemre nem látok hibát. Megpróbálok látványos fotót lőni ide, hátha jobb a szemetek meglát valamit.
A Jack kábelen ugye elvileg a 3 gyűrűt kell folytonosságra ellenőrizni, na az folytonos, még úgy is hogy mozgattam a vezetéket méricskélés közben.

Ha a forrasztás még is rendben van valami ötlet még hogy mivel próbálkozzak?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#1746) PROTRON válasza PROTRON (#1745) üzenetére


PROTRON
addikt

Esetleg még olyanra gondoltam, hogy maga a mikro USB kábel gyenge minőségű és nem visz át elég delejt, vagy épp adatot...ilyen tapasztalata van valakinek?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#1747) N9vem válasza PROTRON (#1746) üzenetére


N9vem
csendes tag

Firmware probléma, esetleg nem jó kábel (TRRS kell ami 4 szálas).

Eladó: 30%-os, 40%-os, 60%-os mech. bill-ek, egyedi nyákok.

(#1748) PROTRON válasza N9vem (#1747) üzenetére


PROTRON
addikt

Köszi a tippet, akitől vettem ő már sokadik tulaja volt és az adott TRRS kábellel használták, azt mondják mindannyian hogy előzőleg működött, valamint belül mint ha csak 3 vezeték lenne eleve beleforrasztva és nincs lifegő szál...

A firmware viszont gyanús, lehet hogy egy teljes reset után megjavulhat?
Ennél a típusnál ezt esetleg tudod hogyan megy? Mind a két félen hátul van 1-1 kis gomb, azt kell sokáig nyomva tartani? Bocs a hülye kérdésért.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#1749) dqdb válasza PROTRON (#1748) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az a két gomb DFU módba helyezi az eszközt úgy, ha az USB kábel csatlakoztatásakor lenyomva tartod, hogy firmware-t tudj rátölteni a fájl birtokában a használt MCU-hoz tartozó célprogrammal vagy QMK Toolboxszal. Szóval a teljes reset az új firmware feltöltését jelenti, split esetben tipikusan külön bal és jobb oldali image szokott lenni, erre figyelj.

Amit még resetelni lehet egy billentyűzetnél, az az EEPROM tartalma, a fenti mozdulatsor azt is törli, azonban ha nincsen VIA, akkor nagyon ritka, hogy egy billentyűzet bármit is tároljon ott (ezt a firmware forrását látva lehet megmondani).

Azt próbáltad, hogy mindkét oldalt egyszerre egy-egy USB kábellel csatlakoztatod a számítógéphez, hogy működik-e mindkettő? Ha igen, akkor a TRRS környékén lesz a probléma. A dupla USB kábeles megoldással a billentyűzet nem fog teljes értékűen viselkedni, mert a layerekkel kapcsolatos események nem mennek ki USB-n, míg TRRS-en átmennek a túloldalra.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1750) pengwin válasza PROTRON (#1748) üzenetére


pengwin
addikt

Láttam már hasonló problémát valamilyen splittel... ha jól emlékszem a probléma gyökere az volt, hogy mind a két fél billentyűzet kontrollere azt hitte, ő a master. Az egyik oldalnak slave-nek kell lennie.

Üdv, pengwin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.