Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Dapro válasza dqdb (#1500) üzenetére


Dapro
senior tag

köszi, diy kittel nem akarnék baszakodni, úgyh valami prebuilt kéne de azért kemény áruk van.
ja 60%/65%-osra gondoltam. de sztem maradok 75%nál. lehet egy gmmk pro akkor.

egy ilyen amúgy király lenne, ha lenne össze is tudnám rakni (nincs forrasztóm se)

(#1502) Throme


Throme
veterán

Sziasztok!

Az olyan kapcsolóknál, mint ami pl egy Redragon Kumara-ban is található, ahol a nyomtűskét körbevesz egy műanyag "kosár"/keret (talán nevezik box-nak is, bocs ha hülyeség), ott lehet alkalmazni zajcsökkentő gyűrűt a kupakok belső csapjain? Van zajcsökkentő hatás?

Jelenlegi billentyűzetem kapcsolóinak csak nyomótüskéje van és a csillapító gyűrűk végett halkabb a gépelés.

kösz!

(#1503) dqdb válasza Throme (#1502) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem igazán lehet, mert nem fér el az O-gyűrű a porvédő kerettől.

A box kifejezést a Kailh egy kapcsolócsaládra alkalmazza, ahol a tényleges elektronika egy vízhatlan dobozba van bezárva.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1504) Throme válasza dqdb (#1503) üzenetére


Throme
veterán

Kösz!

Igen én is ezt néztem, hogy a nyomótüske és a keret közé még a vékony o-gyűrű se férne be.
Akkor ezt a fajtát kihagyom....

(#1505) copass válasza Throme (#1502) üzenetére


copass
veterán

ez a dustproof switch, o-ring nem fér be.
de van outemu silent white, ami gumírozott a stem. az tényleg halk.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1506) Throme válasza copass (#1505) üzenetére


Throme
veterán

Kösz az infót!
Az a helyzet én nem vagyok billentyűzet építő :B az o-ring még belefér, de kapcsolókat már nem cserélgetnék.
Gyárilag pedig nem gondolom, hogy az olcsóbb kategóriában megkapom ezeket a halk kapcsolós verziókat.

(#1507) copass válasza Throme (#1506) üzenetére


copass
veterán

silent switches billentyűzetet olcsón nem kapsz...
a switch csere nem bonyi, van egy eszköz amivel kiszeded a régit. újat meg berakod. elvileg kapnod kellett hozzá pár switchet.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1508) Throme válasza copass (#1507) üzenetére


Throme
veterán

Gondolom ez is billentyűzet függő, hogy kiszedhető a kapcsoló, vagy forrasztott fix. Néztem YT-on pár építést. Ott többnyire forrasztotta a srác.

(#1509) copass válasza Throme (#1508) üzenetére


copass
veterán

kumara hotswappes, de csak outemu megy bele. ez a limitáció.
nekem is van kumarám

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1510) BestofJAVA válasza Enton (#1498) üzenetére


BestofJAVA
tag

Az Autohotkeyben leírják, hogyan lehet létrehozni billentyűkombinációt, hozzárendelni funkciót.

De mégis, hová kell mindezt beírni? Milyen fájlt kell létrehozni, és mivel?

(#1511) F34R válasza BestofJAVA (#1510) üzenetére


F34R
nagyúr

Hat eleg erosen script nyelv, van rengeteg example az alapjan indulnek el. az oldalukon van font.

(#1512) dqdb válasza BestofJAVA (#1510) üzenetére


dqdb
nagyúr

Bárhol létrehozol egy .ahk kiterjesztésű fájlt, aztán dupla klikk rajta, és onnantól kezdve él a script. Ezt később tudod módosítani/újratölteni az óra melletti ikonnal. Ha készen vagy a scripttel, akkor akár .exe-t is fordíthatsz belőle.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1513) Throme


Throme
veterán

Mi a véleményetek a TTC kapcsolókról?
Jó, kerülendő, hangos (összehasonlítva egy cherry-vel, gateronnal).... ?

kösz!

(#1514) Enton válasza Throme (#1513) üzenetére


Enton
addikt

Nagyon rosszat nem hallani/olvasni róluk.

TTC heart n more: [link]

TTC gold pink

TTC wild

TTC gold blue

Jelenleg most ők a feltörekvő outemu-ék ha lehet ilyet mondani/kijelenteni, persze nekik már több custom verziót sikerült kisajtolni mint eddig az outemuéknak, de ők meg elvannak a nagyobb gyártók alaprendeléseivel is, nem biztos hogy van szükségük ilyen hírverésekre.

Nálam még eddig nem járt belőlünk egyik verzió sem, talán a dinnyés meg szívecskés verziót majd egyszer kipróbálom.

Mi lenne a cél(linear/tactile/clicky/silent), milyen billentyűzetbe lenne?

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#1515) Throme válasza Enton (#1514) üzenetére


Throme
veterán

Kösz az információt, linkeket!

Innentől már "Milyen billentyűzetet vegyek?" témakör, mert én nem építek, viszont itt alkatrész szinten jobban kaphatok választ, mint ott.

TKL billentyűzeteket néze(gete)k és - az egyik versenyző - a cooler master ck530 V2 már TTC kapcsolókat használ, az előd gateron kapcsolói helyett. Feltételezem költséghatékony megoldás számukra, ami vevői oldalon olykor gyengébb minőséget jelent.
Említett billentyűzetben ezek a kapcsolók - úgy sejtem - forrasztottak, amit nem nagyon bolygatnék, így jobb ha rákérdezek mielőtt belefutnék valamilyen problémába....
Csak annyi infóm van erről a billentyűzetről, hogy barna kapcsolós, hogy az most gold brown vagy nem gold, arról nincs.

(#1516) dqdb válasza Throme (#1515) üzenetére


dqdb
nagyúr

Egy komplett gyártót nem lehet megítélni egy konkrét típus alapján, főleg nem egy-két fancy, kisszériás típus alapján nem lehet következtetést levonni az alapmodellekre. Az alapszínű TTC nem számítanak túl jónak. Ugyanígy nem számít jónak az alapszintű Kailh sem, miközben a box clicky típusaik a legjobb MX stílusú clicky kapcsolóknak nevezhetőek.

És sokszor még egy konkrét típusra sem lehet általános véleményt mondani, mert annak minősége a megjelenést követően idővel változhat az öntőforma fokozatos elhasználódása miatt. Ha a gyártó elsődleges célja a minőség, akkor nem használja túl az öntőformákat, gyakran és folyamatosan újítja fel azokat, ha az alacsony költség, akkor könnyen lehet, hogy egy tömegesen gyártott kapcsoló a nagyon jóból az elkerülendő kategóriába kerül kevesebb mint egy év alatt (Cherry retool pár évvel ezelőtt például).

Az eredeti kérdésben pedig a és hangos is eléggé szubjektívnek számít. Más embernek más számít jónak még lineárisok között is (ahol a taktilitás típusa nem bonyolítja meg jobban a dolgokat), van, akinek a minél simábban járó kapcsoló az elsődleges, van, akinek csak a hang számít és csak akkor tart jónak egy kapcsolót, ha a kedvenc billentyűzetében hozza azt a hangszínt, amire vágyik, a legtöbben pedig ezen két véglet között vannak valahol. A hangosság fogalma is eléggé eltérhet két ember között, valamint egy billentyűzet hangosságának/halkságának úgy harmadáért felel maga a kapcsoló, a többit a körítés (plate, ház, kupakok) teszik hozzá (van olyan billentyűzetem, amit úgy mutattam meg valakinek, hogy jeleztem, ebben nem halkított kapcsoló van, mert nem egyértelmű).

A CM majd a CK552-nél ismét visszahozza a Gateron kapcsolókat, csak éppen a CK550 V2 árakból kiindulva valószínűleg 40e feletti árral, míg a CK550 V1 eléggé sokáig 20e felett volt egy kicsivel.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1517) zolika15


zolika15
tag

Sziasztok, egész véletlenűl nincs valakinek 65db gateron sárga vagy fekete kapcsólója eladó sorban?

Zoli

(#1518) dqdb válasza zolika15 (#1517) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
Várhatóan 2-3 hét alatt megérkezik, ez már bruttó ár, az itt kifizetetten felül már nem lesz más költséged, ha tőlük rendelsz.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1519) copass válasza dqdb (#1518) üzenetére


copass
veterán

kérdés:
az 5 pines opálsabb, az jobb is mint a 2 pines? vagy ugyanaz és a kép szar.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1520) dqdb válasza copass (#1519) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem ugyanaz, más műanyagkeverékből van a 3 pines felső része és más az alsó rész öntőformája is. Minden infó az 5 pines változatról van, mert mindenki azt veszi, a konkrét típus körüli hype is az új öntőforma miatt nagyon sima alsó rész miatt van, ami a 3 pines esetében ki tudja, hogy milyen. Az jó kérdés, hogy meddig tart ki időben a Pro mostani minőségi szintje.

Az X is új öntőformával nyomul és polírozott alsó résszel, de az árban duplája, cserébe az bármiféle kenés nélkül is már olyan simán jár, mint a gyárilag kent Pro.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1521) zolika15 válasza dqdb (#1518) üzenetére


zolika15
tag

Köszi, nem szerettem volna ennyit várni, mostanában amúgy is elég lassan érnek ide a cuccok aliról, de lehet hogy a vége ez lesz.

Zoli

(#1522) Dapro


Dapro
senior tag

a keychron k6 nak (hotswap, 65%, iso , wireless) van alternatívája?

(#1523) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Hali ! Valaki meg tudja mondani milyen (parancs az amit küld az xbox controller be és kikapcsoláshoz ?
Arra gondoltam , hogy makróban rátenném egy gombra a Redragon Diti Mechanikus Gamer egykezes billentyűzet -en , ha lehetséges.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#1524) Gyádikk


Gyádikk
újonc

Sziasztok!
Kezdő vagyok még a témában, de igyekeztem már utánaolvasni mindennek, pár kérdésem viszont maradt.
Ahogy elnéztem, Kailh és Gateron kapcsolókat legegyszerűbben és legolcsóbban Aliról tudok beszerezni. Van más opció is? (Nem kell gyorsan, ráér, inkább olcsó legyen. :D)
Nyilván mivel nem sokat tudok még, hasznos lenne, ha ki tudnék próbálni különböző kapcsolókat. Láttam, hogy léteznek kisebb-nagyobb switch tester-ek, de azért ezek nem két fillérek. Van alternatív módszer arra, hogy kipróbáljak kapcsolókat? Gondolom elég rétegigény, szóval nem számítok arra, hogy legyen pl. számtech bolt, ahol lehet taperolni. Köszi előre is a tanácsokat!

(#1525) dqdb válasza Gyádikk (#1524) üzenetére


dqdb
nagyúr

MKEU, Candykeys, Keygem

Ha a DIY vonalon éppen népszerű típus a cél, akkor inkább az MKEU-n kell nézelődni, ha az adott gyártók alapmodelljei vannak a célkeresztben, akkor inkább Keygem, vagy a kettő közötti átmenetként ott van a Candykeys. Van olyan kapcsolótípus, amit csak Kínából tudsz megrendelni (Gateron Pro például, hogy az általad megcélzott gyártótól említsek valamit), de van sok olyan is (főleg az MKEU választékában), amit Kínából esélytelen (Gateron X vagy CJ például ilyenek, ha már az előbb is Gateronnal példálóztam). Ár terén érdemes rendelés előtt számolgatni az európai boltoknál magyar áfát használva és a szállítási költséget hozzáadva (MKEU belga 20%-os áfával, a másik kettő német 19%-ossal), mert sok kapcsolótípus nemhogy nem drágább, hanem akár kicsit olcsóbb is lehet Európából.

Túl sok kapcsolótípus létezik ahhoz, hogy értelmes switch testert lehessen és érdemes legyen csinálni. A jelenleg kapható 100+ kapcsolós modellek olyan kapcsolókat tartalmaznak nagyrészt, amit senki sem használ épített billentyűzetnél, míg olyan kapcsolók hiányoznak tucatjával, amelyeket igen.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1526) Gyádikk válasza dqdb (#1525) üzenetére


Gyádikk
újonc

Köszi az informatív választ és a linkeket! Az átszámolós tippet is köszi, nem gondoltam volna rá helyből. Ritkán szoktam EU-n belülről rendelni, szóval ebben nem volt rutin.
Nem is az lenne a célom a teszterekkel, hogy összevegyek 150 kapcsolót tele obskurus cuccokkal, inkább csak néhány könnyebb, nehezebb lineáris meg taktilis, meg pár speed switch, hogy fogalmam legyen, melyik tetszik. A clicky nálam nem játszik, azt már tudom. Még olvasgatok kicsit, aztán szerintem a kisebb tesztereket megnézem, hátha van aminek van értelme. Vagy megpróbálok lőni pár/10 darabos szettet, az még nem vészes. Meg aztán valószínűleg nem is érezném a különbséget a hasonló kategóriás 15 kapcsoló között, előbb le kell szűkítenem, mi érdekel.

(#1527) F34R válasza Gyádikk (#1526) üzenetére


F34R
nagyúr

Addig amig nem gepelsz rajtuk nem lesz viszonyitasi alapod. nekem is van ilyen tester, szamomra egy csomo ugyanolyan switch erzetre, de gepeles az mas teszta.

(#1528) ilyen_85 válasza dqdb (#1525) üzenetére


ilyen_85
senior tag

A candykeys-el csak óvatosan, engem lehúztak 30 euróval, azóta se kaptam meg a kapcsoló nyitót, sőt most már válaszra se méltatnak, soha többet semmit nem rendelek tőlük.

(#1529) dqdb válasza ilyen_85 (#1528) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha Paypallal fizettél, akkor PP dispute. Ha nem, akkor bankba chargeback, és legközelebb Ppaypallal fizess majd.

Az az igazság, hogy GB szinten egy ideje kerülöm őket, mert eléggé elveszettnek tűnnek sokszor (főleg kommunikáció terén), hiányzik az Oblotzky/Prototypist/MKEU* részéről érezhető profizmus, de raktárkészletről nyugodtan rendelnék tőlük.

* MKEU az utolsó egy évben nagyot lépett előre

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1530) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Valaki erre ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#1531) zolika15


zolika15
tag

Sziasztok, adott egy 60%-os hot swap billentyuzet, mi lehet annak az oka hogy ma egyik pillanatrol a masikra a kozepso sorbol kb 3 kapcsolo veszi csak a lapot a tobbire nem reagal, egy hetes a billentyuzet. Elore is koszi.

Zoli

(#1532) Dapro


Dapro
senior tag

tudtok ajánlani EUn belül SA vagy hasonló profilú keycap settet ISO kiegekkel ? nem a 100$ + verziókból.

aliexpress rendelések nem tudom hogy vannak most postaköltség miatt de ott se találtam olyat ami nem 70$+ és akkor még dyesub is. valami budget is jöhet

(#1533) dqdb válasza Dapro (#1532) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mykeyboard Discordon akad 90 euróért MT3 Susuwatari.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1534) copass válasza dqdb (#1533) üzenetére


copass
veterán

droppon 120$-ról leviszik néha 90$-re.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1535) Dapro válasza dqdb (#1533) üzenetére


Dapro
senior tag

és valami budget verzió létezik ? :U

meglesem discordjukat hátha akad vmi

[ Szerkesztve ]

(#1536) dqdb válasza Dapro (#1535) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az SP-hez képest budget kategóriás Domikey vagy Maxkey sem akad nagyon 90 dollár alatt mostanában, és ott bukod az R3 alsó sort, az árban alattuk lévő noname SA készleteknek pedig általában véres a torka.

Hasonló magasságú a linkelt MT3, olyat AliExpressen nem kapsz, és olcsóbban az sem akad.

Ha olcsón kell kupakkészlet, akkor az OEM vagy Cherry profilból akad, az SA zsebbe nyúlós még olcsó változatban is.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1537) ilyen_85 válasza dqdb (#1529) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Kártyával fizettem, és nem GB volt, hanem raktáron lévő termék (kapcsolókat és azt a hülye kapcsoló nyitó fogót vettem). A kapcsolók megjöttek, a fogó nem. :W

(#1538) 4nick8


4nick8
őstag

Mi vélemény az új Kailh silent switchekről? Hush és a Midnight pl?

(#1539) dqdb válasza 4nick8 (#1538) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha jól látom, akkor mindkettő lineáris, és box kapcsolóból én nem vennék lineárist, a bonyolultabb belső felépítése miatt sosem tudják olyan finoman járóra megcsinálni (taktilist igen és clickyt pedig főleg).

Taktilis halkított box kapcsolóból pár darab Box Silent Brown akad itthon, összeraktam velük egy azóta elajándékozott billentyűzetet, halkabbnak halkabb, de a halktól eléggé messze van, silent helyett a dampened találóbb megnevezés lenne rá. Ha kíváncsi vagy rá, akkor 1-2 darabbal szívesen megdoblak.

Majd a Novelkeys által beharanagozott silent clicky kapcsolókra leszek nagyon kíváncsi.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1540) robag93


robag93
tag

Sziasztok! Hátha itt a néhány guru közül tud nekem segíteni.. :)
Szóval sikerült egy Redragon K568-at a Motospeed CK61 szoftverével gyári resetelni (ha valakit nagyon érdekel a pancserségem: nem vettem észre, hogy be volt dugva mind a két billentyűzet :W ) Próbálkoztam elég sok mindennel, de a legfőbb probléma, hogy a K568-nak nincs szoftvere, amivel lehetne resetelni. Hardveres restetet nem tudok, mert amelyik gombokkal lehetne, azoknak a funkciója már sehol sincs meg a billentyűzeten. Valakinek valami ötlete esetleg?

(#1541) Enton válasza robag93 (#1540) üzenetére


Enton
addikt

Első körben Ek switchhitter, via keyteszterrel megnézni hogy tényleg tégláztad-e, ha nem akkor az adott gomb kombó se véletlen régi fw reset és nem változott újabb régebbi biossal?
Supportnak email, mit tudnak mondani van e belsős softwerük biost tölteni.
Gari van-e még? ha igen ott is lehet tudnak segíteni ilyen témában.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#1542) F34R


F34R
nagyúr

Ugye az o ring merete 9x1,5-tol 9x3mm ig terjed? itt kozeli csapagyboltban valami 40ft-ert akarjak darabjat adni. Igy mar a Glorious ara sem annyira horribilis.

(#1543) Domonkos válasza F34R (#1542) üzenetére


Domonkos
Ármester

Neked nem a kulso, hanem a belso atmero lesz a fontos! Az meg ~5mm kell hogy legyen; vagy epp annyi, amennyi a kupakszettednek a merete. Merd le!

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#1544) F34R válasza Domonkos (#1543) üzenetére


F34R
nagyúr

OEM kupakok, es igen jol mondod 5mm a belso atmeroje.

(#1545) Throme válasza F34R (#1542) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem azért nem érdemes ilyen tömítőgyűrűket nézni, mert drágák. Különböző igénybevételekre vannak - többnyire - tervezve, ezért lehet nem lesznek olcsóbbak, sőt inkább drágábbak, mint a sima szilikon o-ring. Azt sem tudni mennyire rugalmasak...
Ahogy írod is 40ft/db.

Tegnap rendeltem ebay-en o-ring-et. (van aki ali-ról rendel, végül is mindegy)
2x120 db mindennel együtt volt 2500 huf.
Annyi, hogy nem holnap fog csöngetni a futár.
Itthon kb 4200 - 5600 körül láttam kb 120 db-os Glorious o-ringet, a vastag és kemény fajtát (thick G70).
Most hogy nézem 4500-4700 között van 2 helyen. Nem olcsó :N

[ Szerkesztve ]

(#1546) F34R válasza Throme (#1545) üzenetére


F34R
nagyúr

nem gondoltam volna hogy egy mezei tomitogyuru ekkora meretben ennyire draga. Tudtam hogy nem olcson fogom meguszni.

(#1547) Dapro


Dapro
senior tag

https://qwertykey.ro/categorie-produs/keycaps/
innen rendelt már valaki? most találtam rájuk

(#1548) copass


copass
veterán

aliexpress legalja cuccok rebrandelve, drasztikusan túlárazva...vettem egy double shot SA-t...hígfos kategória.
R3 az R4 magas...nincs meg az ív, hanem van az R2 után egy nagy ugrás...

AKKO Cupid SA Profile PBT Keycap Set for Mechanical Gaming Keyboard - Pink  - Newegg.com

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#1549) Dapro válasza copass (#1548) üzenetére


Dapro
senior tag

köszi, írtam nekik küldjenek profile fotót SA ról, nyilvan olcsó de próbának akartam + az xda keycap szettjük érdekel még

(#1550) copass válasza Dapro (#1549) üzenetére


copass
veterán

én írtam nekik hogy ez mi a tök, de se válasz, reviewet kitörlik,stb. tróger banda.
aliról sokkal olcsóbban megvan, még ha vám+áfa is megy rá akkor is.
mert románból dhl expressel küldik ami nagyon drága...

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.