Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5101) dcsabesz válasza liksoft (#5100) üzenetére


dcsabesz
tag

Nos már ezt is tudom. Ennyire nem ismerem a témát. Ezért sexualizáltam. Vagyis sexualizált engem a vinyó. Ez lenne a progi: [link]

[ Szerkesztve ]

(#5102) Khaal


Khaal
őstag

Van egy 160gb-s Maxtor Diamondmax 10-esem külső házban. Mostanában azt csinálja (sokszor, de nem minden egyes alkalommal), hogy amikor bekapcsolom a külső racket felpörög a hdd, majd kattanik egyet és hallani ahogy újra felpörög. Ezt addig csinálja amíg ki-be nem kapcsolom a külső racket egy-kétszer. Gépbe beraktam, ott nem volt gond vele, bár a HD Sentinel szerint 60%-os az állapota. Külső rack másik vinyókkal működik rendesen.
Az utolsókat rughatja a hdd-m, vagy más gond lehet? Azt hol tudom megnézni, hogy még garanciás-e (úgy kb 2 éve vettem, azt hiszem)?

(#5103) Thrawn válasza Khaal (#5102) üzenetére


Thrawn
félisten

Nézd meg a rackban a kábelezést, mozgasd meg egy kicsit. Lehet csak ez a gondja.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5104) liksoft válasza Khaal (#5102) üzenetére


liksoft
nagyúr

A meleget nem szereti, külső ház hűtése meg nem igazán jó. De ezt valóban a táp űberelheti. A tápcsatlakozót igazítsd meg (gondolom MOLEX). Ha igen, akkor a csatiban a "csöveket" kicsit összébb kell nyomni, kissé oválisra.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5105) M3oH válasza liksoft (#5098) üzenetére


M3oH
addikt

Koszonom a valaszt es abbol azt szurom le, hogy vinyo csere...:( Nem hiszem, hogy tap vagy hutes miatt faradt be, a tapom Hiper530w, es 1 percet nem ment hddcooler nelkul. Tudom, hogy nem az a topic, de 320Gs milyen markat valasztanal?

(#5106) DrSoul válasza liksoft (#5097) üzenetére


DrSoul
őstag

Pedig figyelek az ilyenre...
A tápellátás szerintem jó, Chieftec 400W (vagy 410?)-os táp, a ház nagy torony Casetek, a vincsiket jó távol raktam egymástól, nem melegítik egymást, és mindegyiket külön-külön 1-1 venti hűti (bár alacsony fordulatszámon, hogy ne zörögjön annyit, de folyamatosan).

Régen figyeltem a konfigurációm tápellátását folyamatosan, nem nagyon ingadozott...

Tehát nincs atomstabil HDD. Akkor a mai technológiai ismeretek alapján, azon kívül, hogy az ember folyamatos Backupokat készít, melyik a legjobb adattárolási módszer?

Egyébként nagy cégek, bankok is tudtommal HDD-n tárolnak, persze backupolva folyamatosan. Ritka az, hogy szalagra mentenek, meg az nagyon drága... Elérhető áron mi a jobb?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#5107) liksoft válasza DrSoul (#5106) üzenetére


liksoft
nagyúr

A táp ingadozása kisebb gond, mint a hibás szűrése. Ha zavartüskék jelennek meg a tápon, azok "szurkálgatják" az egész elektronikát. Előbb utóbb elege lesz belőle.

Két biztonságot kell megkülönböztetni. Az üzemelésit, és az archiválásit. Az üzembiztonságot a tükrözés tudja biztosítani, az archiválásit pedig a 2-3 példányos más helyen tárolt mentés.

Az anyag mennyisége és jellege határozza meg, mire és hogyan célszerű menteni. A 2-3 példány miatt inkább gazdasági és kezelhetőségi oldalról célszerű megközelíteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5108) demars válasza liksoft (#5097) üzenetére


demars
addikt

Hello!
A táp miatt valóban hamar megadják magukat a vinyók! Mi van a külső usb s rackekkel? Azok külön áramról üzemelnek, s nekem is abban volt a samu vinyóm, s 4 hónapot bírt ki (vásárlástól számítva)! Heti pár órát használtam csak. A notimról a fontosab dolgokat, filmeket, zenéket, stb. tartottam rajta, de nem használtam állandó jelleggel. Mégis egyszerűen elkezdett ketyeregni, megált a commander ha tallóztam benne, illetve 1 napi szenvedés után, nem is ismerte fel a noti...! Gariba becserélték. Tegnap vettem át a zsír új samsung 250Gb os Pata s vinyót! Ismét a mobile rackben kapott helyet. Ha nem kap megfelelően stabil energiát, azt hol tudom megnézni?
everest? hdsentinel? disc wizard? hdd regenerator?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#5109) liksoft válasza demars (#5108) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Oszcilloszkop! Program nem mondja meg. A másik gond a hűtés. USB-n a SMART sem mindig jön át, így nehéz ellenőrizni. (HDSentinel ismer pár USB csatolót.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5110) Imco válasza demars (#5108) üzenetére


Imco
őstag

Szerintem a külső rack is "csak" táppal megy!
Az is ugyan ugy elfárad egy idő után.
Sejtésem szerint, a megnövekedett kapacitás miatt ugrott igy meg
a hiba arány. Szó nélkül garizzák a cuccokat, de 300-500-750 GB adatot gyorsba
lementeni, sokszor, sok helyen probléma! :(

Megjegyzem, teljesen egyetértek Liksofttal a táp kérdésben.
Saját példámból okulva, nem szabad bizni a tápunk nevében!
Igen is a márkás tápok is elfáradnak még ha nincs is jele!
Ill mint irtam is, lehet hogy a korszerübb vinyók kiszolgálására "alkalmatlanok"!

Végül! Engem is érdekelne, hogy milyen modon tudnám szürni pontosan
a feszültség ingadozást.
Scop és szünetmentes nélkül! :)

Közben Liksoft válaszolt igy a fele hsz nem aktuális! :)

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#5111) demars válasza liksoft (#5109) üzenetére


demars
addikt

hát igen... most nagy hirtelen, csak egy digitális multiméterre futja :P
általában nem éreztem melegnek a rack et, (a tetejét...) bár az is igaz, hogy októberben üzemeltem be a rack et a vinyóval, s ablak melett volt végig (jött rá a hideg)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#5112) demars válasza Khaal (#5102) üzenetére


demars
addikt

ha másik vinyóval megy rendesen, akkor lehet, h a hdd behalni készül. Legalább is valamilyen kontakt hibája van. Fentebb ajánlották, hogy nézd meg a kábelezést. Ajánlom a portalanítást is. Esetleg, ha szemmel látható valami elváltozás... (egy két púpos kondi :) ) akár a hdd elektronikáján, akár a külső rack panelján.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#5113) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Nekem egy olyan problémám van, hogy a vinyón van egy mappa amiben zenék vannak és egyszerűen nem tudom törölni! :S Azt irja ki, hogy írásvédett de hiába szedem le visszamegy és nem tudom törölni! Próbáltam áthelyezni , át is helyzete(másolta) szóval ugyanúgy ott maraddt és a másik vinyón is ott van és onnan se tudom törölni!
Valaki HELP PLS!

Előre is köszi!

Üdv: Pa$cal

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#5114) demars válasza horvathpeter (#5113) üzenetére


demars
addikt

ennek lehet több oka is! De a legvalószínűbb, hogy valamely alkalmazás igényt tart a zenéidre :)
komolyar fordítva a szót, nekem ezt akkor szokta csinálni, ha pl. a winamp agent elindul, s nem veszem észre, s betárazza magának a zenéket...
illetve a fejlettebb media player is képes saját album szerkesztésre ha jól emléxem. Valami tuti h használja (nem lejátszásra gondolok), s azért nem engedi a törlést!
/lehet h egy fájlcserélő program pl: utorrent meg ilyesmik.../
Legtöbb esetben egy restart segíthet ilyenkor (nekem be szokott válni)

Másik ok: lehet h sérült a mappa, vagy a mappa valamely tartalma. Rendszergazdai jogosultsággal próbáltad?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#5115) liksoft válasza demars (#5111) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az a legrosszabb. Átlagol egy időn belül. Az alatt az iső alatt több tűimpulzus is megjelenhet a tápfeszen.

A külső házban a winyó tápkábelére elhelyezett szűrőkondenzátorok tudnak ezen javítani. 220uF és 47nF kondik együttes felhelyezése tud segíteni. Az elko a lassabb változásokat, a kerámia kondi a vékony tüskéket szűri meg. Utána már valóban elegendő egy multiméter a pontos feszültségszint ellenőrzésére. Annak meg +-5%-on kell belül lennie.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5116) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

REndszergazdai jogosultsággal? Hmm az hogy kell? :D Amugy én is arra gondoltam hogy valami használja de nem jövök rá hogy mi! Ja és csökkentett módban sem lehet törölni! :S

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#5117) Khaal válasza demars (#5112) üzenetére


Khaal
őstag

Átnéztem rajta mindent, nem találtam hibát. Másik vinyóval megy a rack gond nélkül, beraktam a rosszalkodó hddt a gépbe, ment gond nélkül. Ezt most ki érti :F
Megnéztem a maxtor (seagate) oldalon, az szerint még novemberig garanciás, vajon kicserélik ilyen hibával?

(#5118) demars válasza Khaal (#5117) üzenetére


demars
addikt

a hardverek lelke... ki érti??
Ha ügyes vagy, még ki is cserélik. pl. ha azt mondod, hogy nem látja a gép..., tűnnek el mappák róla... stb.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#5119) DJ WOKKY


DJ WOKKY
addikt

Sziasztok! Van egy Seagate 160Gb-os Ultra ATA winyóm és az egyik lába az ide castlakozónál becsúszott... ezt ki tudtam húzni, de meg kellene forrasztani, aki tud ezen ügyben segíteni, vagy ismer vkit létszives írjon, előre is köszi !!!

(#5120) Sensei válasza DJ WOKKY (#5119) üzenetére


Sensei
tag

Meg tudom neked csinálni, csak nem tudom milyen távol vagyunk egymástól. :U

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#5121) DrSoul válasza liksoft (#5107) üzenetére


DrSoul
őstag

Bocs, de nem igazán értem az elejét annak, amit írsz. Mi ez a zavartüske? Semmiféle zavart nem tapasztaltam (lekopogom) a tápomon. Eleve egy megbízható darab, nincs túlhajtva, bőven elégnek kéne lennie a konfigurációmhoz (lásd adataimat, kivéve azt, hogy nem 20Gb-os Quantum, hanem már 80Gb-os Hitachi van helyette).

Az ok, hogy 2-3 példányba menteni, de mégis mire?
Menthetek 1000 DVD-re is (ebben is csak minőségit használok, Verbatim), ha az mondjuk 10-20 év alatt olvashatatlan lesz... Ez itt a kérdés... Főleg ha abból indulunk ki (ha jól értem), hogy egy HDD 4-5 év után (mint az enyém) tönkremegy.

Mindig az X jelöli a pontot...

(#5122) liksoft válasza DrSoul (#5121) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Zavar: [link] , [link] , [link]

A tápegységben az elektrolit kondenzátorok kiszáradnak, így idővel a kapacitásuk csökken. Ráadásul az elkók nem képesek a nagyon gyors változásra, vagyis a nagyfrekvenciás zavarok kiszűrésére. Ha megnézel egy erősítőt, ott a tápellátásban találsz elkót, és vele párhuzamosan kötve kerámia és/vagy tantál kondit is. Azoknak a szerepe a nagyfrekvenciás jelek szűrése. Mivel a számítógépben minden alkatrésznek meg van a saját tápszűrése (hogy mennyire azt hagyjuk), így szinte minden gyártó kihagyja a nagyfrekis szűréshez szükséges alkatrészeket. Valamint a tápkábel is antennaként képes viselkedni, így csökkentett amúgy is a jelentősége. Viszont 2-5 év között (használattól, minőségtől függően) az elkók kiszáradnak, így csőkken a szűrésük, nő a nagyfrekvenciás zavar a rendszerben. Ezek a zavarok a 230V-os hálózatról "kúsznak" be. (Villanymotorok, stb...)

Éppen ezért én "ökölszabályként" úgy használom a tápot, hogy a névleges teljesítményét évente csökkentem kb. 10%-al. Így egy 5 éves táp nálam csak 50%-os. Akkorra már tutira megérett a cserére, hiszen nincs már teljesítmény tartaléka. (Ebbe a számításba előre tudom, sokan bele fognak kötni. Viszont alkatrész és gyártmány vizsgáló osztályon eltöltöttem pár évet, és tudom, minden öregszik. Aki ezzel az öregedéssel nem számol, érdekes dolgoknak lesz szenvedő alanya.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5123) Muton


Muton
addikt

hello!

adott két 160 gigás 7-es barracuda, mindkettőn 5-8 reallokált szektor, 1-7 bizonytalan vagy nem javítható szektor. ez eddig nem is érdekelne, viszont egyre gyakrabban fagy a win percekre, és irkálja a merevlemez lapozási hibákat az eseménynaplóba lemezhasználat során.
ezért fogtam a dosos seatoolst ami kiírt egy hibakódot tesztelés alatt (illetve rengeteg hibás szektort), majd jól nem tudta befejezni a tesztet, csak kiírta, h fail.

ez jelent egy olyat, h küldhetem a garisat a kiskernek, a gyári garisat meg a gyárba, vagy küzdjek előtte még valamivel, amivel esetleg elkerülhető ez az egész tortúra?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#5124) liksoft válasza Muton (#5123) üzenetére


liksoft
nagyúr

A hibakódot mellékelve megpróbálnám.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5125) Muton válasza liksoft (#5124) üzenetére


Muton
addikt

thx!

gondolom az nem sokat változtatna a dolgon, ha azt mondanám,h nem 7-esekről, hanem 9-esekről van szó :D

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#5126) liksoft válasza Muton (#5125) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha hibakóddal megáll, ott nagy gond lehet. Egyt megtehetsz, a felületet teleírod a tesztprogival. Ha utána is meghal hibakóddal, akkor egyértelmű.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5127) Muton válasza liksoft (#5126) üzenetére


Muton
addikt

azt csinálja, h szépen eljut 86%-ig, majd elkezdi kiírni a hibakódot (valami 4...) és a rengeteg hibás szektor számát, ez folytatódik 87%-ig, majd pikk-pakk vége az egésznek, kiírja, hogy test fail, de semmi sincs a log-ban :F
kaja után megpróbálom a telírást

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#5128) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Sziasztok, hard disk sentinel ilyesmit írkál az elmúlt napokban, illetve ez a lemezem állapota:
[link]
Mennyire kell aggódnom?
(Illetve miért van az, hogy felfelé ívelő, javulást sejtető görbék a diagrammon, holott a bad sectort értelemszerűen nem javítja ki, csak elzárja, ha nem tévedek?)

MOD: ja igen, diamondmax 9-es sata-s maxtor, venti nélkül szépen 50 fok felett van, de szokta hűteni venti, így olyan 30 körüli a hőmérséklete. (Kb két hétig volt anélkül nemrégiben technikai okokból, akkor telepítettem a HDsentinelt, akkor még 100%-ot írt állapotnak, aztán bumm... )

[ Szerkesztve ]

(#5129) liksoft válasza Szten Márs (#5128) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Lehet, hogy az a két hét nem maradt nyomtalan. Nagy valószínűséggel nem tud minden szektort korrekt módon írni minden esetben. A következő íráskor hibátlanul írja. Így először beteszi a vizsgálandó szektorok közé, majd kiveszi onnan. Ez bizonytalan működés, életfontosságú anyagot nem tárolnék rajta legalább addíg, míg kiderül a hiba forrása. (Legalábbis készítenék egy mentést.)

Hibát okozhatja a túlmelegedés által nem 100-as elektronika (fejszerelvény ugyanúgy lehet), vagy érintkezési hiba (tápellátás vagy panel mechanika között).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5130) Szten Márs válasza liksoft (#5129) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Thx a kimerítő választ :R
Így is egy ideje be van tervezve új vinyó vétele, mert finoman szólva kicsi lett ez, de most akkor azt hiszem, hogy nem halogatom tovább.

(#5131) zerga~


zerga~
csendes tag

Sziasztok boldog(inkább boldogtalan) noti tulajdonos vagyok.(DELL 9400).

Utobbi két hétben már a második wincsi problémám van.A gyári 80GB Hitacsinál az történt hogy játszottam(Counter-Strike) kikapcsoltam a gépet rá 1órával ujrainditottam utána nem bootolt a windows még egy rr és kiírta hogy nem talál merevlemezt. Ennek akkor kampenc pedig volt rajta pár fontos adat, na mindegy.

Kiszereltem a PS3bol a wincsit.(Seagate 60GB). Ez a mai nap kezdett el zajongani és fagyogatni emelett paranormális dologokat is csinál(meg megfagy pár másodpercre, de pl most is errol a geprol netezek, akkor nehány telepitesnél megakad olykor fura kattogo hang jön ki-bar alapbol is zugott mindkét wincsim-). Milyen programokat ajánlotok teljes kivizsgálásra(Bad sectortol kezdve töredezettségén át minden :)) .
HDsentinelt töltöm, megnézzük mit írogat majd ki.

felvételi 08'

(#5132) zerga~ válasza zerga~ (#5131) üzenetére


zerga~
csendes tag

Szerintem ide már nem kell semmi. Letöltöttem a kiprobálható HDsentinel PROt és ezt írta:

"A lemez felületén található 89 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
A lemez önteszt során talált 305 hibás szektort.
A lemez felületén található 305 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat."

Kondició 5%. Na szerintem gyorsan lementem ami kell, amig lehet :D

[ Szerkesztve ]

felvételi 08'

(#5133) ABE


ABE
őstag

Sziasztok!

Meghibásodott a Samsung HM160HI notebook winchesterem (HUTIL sem tudta javítani), de szerencsére még garanciális a szerkezet (csak fél éves). A probléma ott van, hogy az Aqua-ban vettem, ahol 1 év garanciát vállaltak rá, ugyanakkor a Samsung oldala szerint 3 év a garancia. (Kicsit megkésve ugyan, de ma regisztráltam a Samsung rendszerébe a cuccot, egyelőre várom, hogy kapok-e valami visszajelzést.) Kérdésem az lenne, hogy akkor most él-e a 3 év garancia, illetve hova vigyem el szervizbe? Ahol vettem, vagy a Samsung saját szervizébe?

Előre is köszi a válaszokat! :R

(#5134) indexolvaso


indexolvaso
csendes tag

Advent notebook!!!, Hitachi HTS541612J9SA HDD
A HD Sentinel szerint 36%-os a kondiciója, a chkdsk e:/r 4. lépés (fájladatok ellenőrzése) az 5-ből a nagyobb partícióra 99%-nál lefagy. Értelemszerűen az 5. lépésig nem is jut el a chkdsk.

Az eseménynapló tele van "Hibás blokk az eszközön (\Device\Harddisk0\D)." hibakóddal.
Valami ötlet?

Gyuri

(#5135) Thrawn válasza indexolvaso (#5134) üzenetére


Thrawn
félisten

Ideje beszerezned egy új winchestert.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5136) indexolvaso válasza Thrawn (#5135) üzenetére


indexolvaso
csendes tag

Szerencsére nem az enyém a noti, de én is ezt ajánlom a tulajnak.

(#5137) Thrawn válasza indexolvaso (#5136) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha garanciális, akkor irány a bolt ahol vette.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5138) nolika


nolika
aktív tag

Nos lenne pár apró kérdés :)
Báttyám winyója laptopból: 120gb WD . ami probléma vele, h ha a C partyciót formázom, fojtonosan megakad. Ez mindd kiderült, h 5 gyenge szektor miatt történt, mélyformázáskor tovább növekedett 48-ra.
Én mint okos ember ;] az első 11gb-nyi helyet nem partícionáltam, és lett egy pontosan 100Gb-nyi winyó. 2 órája nyüstölöm, és a kondija(71%)nem nő, nem csökken. Minden ment: mélyformázás, másolás több szálon, olvasás/írás benchmark stb...
én úgy tudom, firmware-t újra lehetne írni, és mélyformázásnál megszűnik mindenfajta ilyen hiba. Bár én ezt is szervizből hallottam.

Szóval...mi lehet a winyó sorsa? egy 2,5-ös rackbe beleszánom, elfog ott élni?

thx:NoLeX

(#5139) Qtya123


Qtya123
őstag

Sziasztok!

Van egy 6 éves 40 Gb-os Maxtor vinyóm amit rackben használok. A problémám az lenne, hogy pár napja induláskor a gép ezt írja ki:

"SMART predicts a imminent failure on secondary master hard disk drive. WARNING Immediately back-up your data and replace your hdd."

Ezzel az üzenettel együtt az jár, hogy az adatok károsodtak, majd egyszercsak semmi nem volt rajta és mikor megnéztem RAW formátumot írt a fájlrendszernek. Partition Magic 8-al leformáztam. Akkor rendesen kiírta, hogy a fájlrendszer NTFS. Viszont a hibaüzenetet induláskor ugyanúgy megkapom és ugyanúgy használhatatlanok az adatok amiket rámásolok. A kérdésem az lenne, hogy ez milyen hiba? Esetleg lehet valahogyan javítani? Vagy a kora miatt ennyi volt és kuka?

Előre is köszi!

(#5140) Thrawn válasza Qtya123 (#5139) üzenetére


Thrawn
félisten

[link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5141) nolika válasza nolika (#5138) üzenetére


nolika
aktív tag

#5138?? :F

(#5142) Thrawn válasza nolika (#5141) üzenetére


Thrawn
félisten

Szóval...mi lehet a winyó sorsa? egy 2,5-ös rackbe beleszánom, elfog ott élni?
Előbb-utóbb máshol is felüti a fejét badsector, nem tárolnék rajta fontos adatot az tuti.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5143) nolika válasza Thrawn (#5142) üzenetére


nolika
aktív tag

Ez jó...Minden winyónak egyszer ez lesz a sorsa:)
persze, azért nem adom vissza báttyámnak ugyanis ő adatot tárolna rajta, én viszont szállításra alkalmaznám.

(#5144) fv82


fv82
tag

Sziasztok lenne egy problémám, de igazából nem is nálam van a probléma, csak eléggé érdekem hogy megoldódjon. Szóval egy 250-es patás samsung-ból egy gép (nem tudom milyen) csak 36 gigát lát. Ez miért lehet? Lehet valami bios beállítás?

Telefonszámot mindig hívható formátumban küldj!

(#5145) Thrawn válasza nolika (#5143) üzenetére


Thrawn
félisten

És mit szállítanál vele? :D

fv82: Milyen alaplapról van szó? A Vinyón nincs véletlenül jumper a CapLimites pineken?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5146) fv82 válasza Thrawn (#5145) üzenetére


fv82
tag

Szia! Hát a helyzet, hogy nem tudom milyen alaplapról lenne szó (úgy tudom valami nagyon komoly), de egy szaki azt mondta az illetőnek, hogy nem is fog az alaplapjában menni.

Telefonszámot mindig hívható formátumban küldj!

(#5147) szente


szente
addikt

hali
kicsit kozmetikázni szeretném a meghajtóim betüjeleit,egyesíteni két partíciót egyé,de úgy hogy van rajta adat.most így néz ki:

meg lehet csinálni?tudtok rá programot mondani?köszi
üdv

(#5148) Thrawn válasza fv82 (#5146) üzenetére


Thrawn
félisten

Megoldás lehet egy BIOS frissítés, valamint meg kell nézni a vinyón a jumperelést, mert lehet CapLimiten van jumper.

szente: Melyik két partíció lenne az? A legegyszerűbb, ha a két egymás mellett lévő partíció közül az egyikről lemented az adatokat, Az üres partíciót törlöd, a másikat pedig átméretezed, hogy az üres részt is elfoglalja. Acronis Disc Director egy jó választás a művelethez.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5149) szente válasza Thrawn (#5148) üzenetére


szente
addikt

hát a "c" és az "f" meghajtó egy merevlemez,az "e" a "h" és az "i" pedig egy másik.tehát kettö van a gépben.az "f"-et át kellene nevezni "d"-re,az "e","h","i"-t pedig egybe kellene "olvasztani".meg a dvd írót is valahogy a sor végére kellene rakni.remélem érthető... :)
ezeket meg lehet csinálni azzal a progival amit ajánlottál?az a baj hogy az "i"-n vagy 60gb adat ami nem fér rá az "f"-re és ez a 60gb ami nagyon fontos.

[ Szerkesztve ]

(#5150) Thrawn válasza szente (#5149) üzenetére


Thrawn
félisten

A D meghajtó betűjelét a Lemezkezelőben változtasd meg mondjuk T-re, utána az F-ből lehet D. Az E-H-I-t próbáld úgy megcsinálni ahogy fentebb írtam, Melyik mekkora és mennyi adat van rajtuk? Célszerű a két kisebbikről lementeni az adatokat valahova, hogy üres legyen, lehet egyesével is. Végül az író betűjelét később visszaállíthatod T-ről valami közelebbire, a másik kettőt is átvariálhatod kedved szerint.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.