Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
liksoft
nagyúr
válasz tknof1871 #29233 üzenetére
Az SSD titkosít. Akkor most milyen sebességcsökkenésről beszélünk? Az SSD-n belül a FLASH kezelés a lassú, nem az egyéb műveletek. Mivel ez az SSD-ben van és nem az OS-ben, nincs sebességcsökkenés.
Csak halkan jegyzem meg, hogy végiggondolva az előző hozzászólásomat, ez a gondolat is kiolvasható belőle.
Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).
-
liksoft
nagyúr
válasz tknof1871 #29259 üzenetére
Nem! Az SSD-nek van egy saját belső kulcsa. Te nem tudod meg, a gyár nem adja ki! Ha ez megsérül az SSD-n belül, vagy a wear leveling táblázata sérül, akkor az adatoknak annyi! Ezért szajkózom több éve, hogy SSD esetén csak a máshova több példányban mentett adatok vannak biztonságban. Mármint a tulaj számára. Ugyanis az SSD-n mások elől van védve. Ez független a drive-nak adható jelszótól.
Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).
-
djculture
félisten
válasz tknof1871 #29259 üzenetére
Tök mindegy, ha tönkremegy csak bruteforce módszerrel lehet visszafejteni a rajta lévő adatot az meg 128 bites titkosítás mellett is 10 billió év alatt lenne meg. A samsung vezérlője 256bites titkosítást alkalmaz a kulcs pedig minden darabnál más a leírások szerint.
[ Szerkesztve ]
-
liksoft
nagyúr
válasz tknof1871 #29264 üzenetére
Ha bármikor adsz neki jelszavat, a rajta tárolt adat abban a pillanatban védetté válik, és nem kell az egészet titkosítani, mert már olyan. Csak a jelszót elkérni. Vagyis van benne logika, csak nagyobb a buktatója mint az előnye. Ettől függetlenül más is van még ott, ezt már máshol leírtam.
Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).
-
liksoft
nagyúr
válasz tknof1871 #29269 üzenetére
Ááááááááá.......
Gondolkozz!
Az SSD belül saját algoritmussal titkosít, és ezt a kulcsot SOHA nem adja ki, és nem kéri be tőled. Ezzel titkosítja a tárolást. FLASH titkosítása, nem a drive-é!
Alaphelyzetben a DRIVE nem kér jelszót, de belül titkosítva tárol. Ha TE a DRIVE-nak adsz jelszót, az egy második jelszó lesz, ami az alaplap és az SSD vezérlő közötti adatátadást védi! Az adatok belül már amúgy is titkosítottak, azt nem kell védeni, csak a HOZZÁJUTÁST!
Vagyis. Ha nem adsz jelszót, akkor észre sem veszed, hogy belül titkosít, és bárki hozzájuthat az adataidhoz. Ha adsz, akkor csak a jelszó (amit Te adtál meg) birtokában tudsz az adatokhoz hozzájutni.
Máshogyan: Van a tárolási jelszó, amit a gyártó ad, Te nem tudod, és kérés nélkül állandóan használja az SSD. Van a hozzáférési jelszó, mely opcionális, és Te adhatod meg.
Az eszköz meghibásodásakor az adatmentéses cégek a Te hozzáférési jelszavadat át tudják lépni (könnyebb ha tudják, de legtöbbször nem kötelező tudni), de a gyártó tárolásiját NEM! Így hiba esetén NINCS adatmentés, kivétel csatlakozó letörése, vagy olyan alkatrészé ami a vezérlőt és FLASH-t nem érinti. Ezek viszont ezrelékesen hibásodnak csak meg.
A TrueCrypt program, NEM a HW része, így össze sem lehet ezzel hasonlítani, csak annyiban, hogy titkosít.
Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).
-
djculture
félisten
válasz tknof1871 #29277 üzenetére
Arra jó hogy jól hangzó marketing szöveg. Egyébként el kell hogy keserítselek a kereskedelemben kapható összes titkosításhoz létezik egy mester kulcs, amivel a hatóságok a levédett tartalmat egyből látják. Persze ezt csak a gyártó tudja amit szépen kikér a megfelelő felső szintű hatóság.Ez nekünk mezei műszerészeknek nem adják ki.
[ Szerkesztve ]
-
djculture
félisten
válasz tknof1871 #29685 üzenetére
Mechnika és az adatrögzitő felülelet megy tönkre leghamarabb. Most még csak a pmr technológiát használják de már HAMR technológia prototipusok szintjén létezik. Ez a technológia már a kezdeti prototipusoknál is 55% nagyobb adatsűrűséget bíztosított a pmr vinyókhoz képest.
Prototipusban létezik már hamr 30Terás vinyó de ezt a leirások szerint 60+Terásra lehet növelni.
Pmr technológiával a max elérhető adat sűrűség mindenféle trükkökkel max 1terabit, hamr-nél ez rögtön ötszörös értékkel indul de 10terabitre növelhető.
Lényege hogy lézersugár segítségével melegítik fel az adott mágneses szemcsét, az adat kiolvasásához pedig továbbra is normál mágneses elven működő olvasófejet használnak. Viszont direkt hűtés nélkül ezek a vinyók már nem nagyon üzemelnek.[ Szerkesztve ]
-
liksoft
nagyúr
válasz tknof1871 #29951 üzenetére
Sentinellel már beszéltetek erről, és ha jól emlékszem itt is volt már ez a kérdés. Mivel nem volt egyértelmű, így más megoldás nincs, csak az, ha kipróbálod. Utána a tapasztalataidat ha megosztod velünk, másnak is tudunk majd segíteni. Most nem, mert gondolom a válsz hiánya miatt még nem próbálta ki senki innen.
Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).
-
liksoft
nagyúr
válasz tknof1871 #29955 üzenetére
Akkor félreértettelek. Ha a SMART aktív, akkor az a háttérben teszi a dolgát. Ez független minden Sentineltől vagy TrueCrypttől. A SMART adatok kiolvasása függ a driver-től, mely a hdd-t kezeli. Így itt lehet kérdéses, ha a titkosítás ezt is átveszi az OS-től.
Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).
-
tknof1871
őstag
válasz tknof1871 #30734 üzenetére
A merevlemez még nincs inicializálva. A rendszer nem azon lesz, csak adatok. Milyen partícióstílus legyen rajta? Két lehetőség van, MBR vagy GPT. A program szerint a GPT a 2TB-nál nagyobb (ez pont 2TB-os HDD, határeset) merevlemezeknél illetve akkor ajánlott ha Itanium alapú számítógebe kerül
Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió
-
mr_ricsi
veterán
válasz tknof1871 #30840 üzenetére
"5VDC : 0.70A
12VDC : 0.55A
Ezek az értékek állandóak, átlagosak, vagy csúcsértékek?"
Az áramok csúcsértékek. A működési módtól függő értékeket a HDD adatlapjában lehet elolvasni."A dokkoló tápegységén a kimenetre azt írják:
Output: 12.0V (DC) és 3000mA (ami 3A)
Akkor ez a táp jó lenne egy olyan dokkolóba is, amibe 4 HDD-nek van hely? Mondjuk 3/0,55=5,454545, így 5 darab HDD-nek is elég lenne."
Nem elég. A táp 36W-ot szolgáltat, 4 db példa szerinti HDD viszont ~43W-ot is felvehet. (És még egy kis tartalékot is illik hagyni.)"A HDD-n miért szerepel két feszültség? Mire használják az 5VDC-t és a 12VDC?"
Az 5V-ot az elektronika, a 12V-ot a motor."Ha a tápegységen csak 12 V (DC) van a kimeneten, akkor az 5VDC-t a dokkolón belül kell előállítani. Ezt feszültségosztóval csinálják?"
Nem. Kapcsolóüzemű tápegységgel. A feszültségosztóval borzasztó rossz lenne a hatásfok, és az áram nagy része csak hőt termelne.Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!
-
Silentfrog
veterán
válasz tknof1871 #31042 üzenetére
Én ilyennel sosem vergődtem.
A hordozós hdd-k sokszor többet kibírtak nálam mint ami a gépből sosem voltak kivéve.
Most halt meg egy 2 tb-os hdd-m amin filmeket tartottam.
Vigyáztam rá, 10 napig folyamatosan írtam rá ,hogy kiderüljön hogy van e gyártási hibája.
Nem jött elő így teleraktam filmmel.
20 nap üzemidő volt benne és mégis kijött belőle a füst 1.5 év után...[ Szerkesztve ]
-
liksoft
nagyúr
válasz tknof1871 #31071 üzenetére
Mióta már a HDD is rendelkerik írási cache-el, nincs értelme a verify funkciónak. Viszont ha akarod, akkor össze lehet hasonlítani (compare) az OS segítségével valahogy (nem emlékszem a legutolsó verzió nevére - DOS-nál én is leragadtam ebben), de a TC CRC képzéssel és az alapján a másolat ellenőrzésével megcsinálja szerintem.
Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).
-
djculture
félisten
válasz tknof1871 #32761 üzenetére
Üdv olyan ez mint a magnószalag ahogy egyre kisebb lesz a két sáv mérete annál jobban zavarják egymást , nem hiába volt ott is egy határ ami miatt nem lehetett tovább csökenteni a szalag méretét és az olvasó/iró fejet se..5.25 inch-es hdd-k nem lesznek mert az ipar a miniatűrizálás fele halad. Most több féle dologgal kisérleteznek még, egyik a HAMR, azaz a hővel támogatott mágneses rögzítési technológiát alkalmazó adatrögzítési megoldás. Tdk már meg is alkotott egy prototípust 2014-re forgalomba kerülhet szerintük, 1tányérra ezzel a megoldással 2T adat tárolható el.
[ Szerkesztve ]
-
djculture
félisten
válasz tknof1871 #35337 üzenetére
Y kábel helyett samu kalapáccsal ütöd őket akkor is kevesebbet fogsz szívni. Y kábelt aki kitalálta az se volt normális. Egy plusz kontaktot tesz vele be az ember egy amúgy is érzékeny részre.
Az átakitók helyett meg veszel normális ide vezérlő kártyát azzal szintén nem fogsz szívni ellentétben az ilyen átalakítós fos@dékokkal
-
Silentfrog
veterán
válasz tknof1871 #38588 üzenetére
Ha a rendszered ssd-n van akkor megéri az lassabb fordulatú merevlemezt venni mellé ,a zaj miatt mindenképp.
Sőt ha megelégszel az ssd mellett az 1 tb-os háttértárral akkor meg noti 2.5" merevlemez szerintem a legjobb választás.
Az ára ugyanannyi mint a 3.5" társának kevesebbet fogyaszt és hangtalan.
Én így használom.[ Szerkesztve ]
-
liksoft
nagyúr
válasz tknof1871 #38591 üzenetére
Nem lehet visszavenni a sebességet.
Nem a fogyasztás az érdekes, hanem a különbség teljes mértékben hővé alakul. Így jobban melegszik a 7200-as drive, ezzel az élettartama rövidül. Ha így számolunk, akkor a várható élettartam miatt már azonos vagy olcsóbb az 5400-as drive.
Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).
-
#38075904
törölt tag
válasz tknof1871 #47734 üzenetére
Pc-x en van a dokkolóknál. nincs benne semmi extra gyakorlatilag csak kábelezés, nincs fizikai korlát, csak a vezetősávok vannak tovább vezetve.
https://www.pcx.hu/sharkoon-quickport-intern-1-bay-fekete-044381
pc-max - nál volt sokáig ez használtan 2 e -ért én akkor vettem 15db-ot biztos ami biztos.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz tknof1871 #50273 üzenetére
Ezt miért nem abban a topikban kérdezed meg még egyszer, vagy a topikgazdától privátban, aki az összefoglalót írta?
Egyébként meg kb. magától értetődő mindegyik de ugyanakkor lehetnek az egyes kategóriák között akár átfedések is.
3,5" ALAP üzem: nyilván az általános felhasználásra vonatkozik, ami lehet rendszer alá és adattárolás is, valamint jellemzően 7200-as merevlemezeket takar.
3,5" NAS és ADAT üzem: értelemszerűen kifejezetten NAS-ba és kifejezetten adattárolásra való 5400-5900 / 7200 RPM-es modellek.
3,5", FELÜGYELETI üzem: oda van írva, hogy milyen felhasználás, vagyis DVR/NVR.
3,5", VIDEO-AUDIO üzem. szintén oda van írva, hogy milyen felhasználás, vagyis PVR/DVR/IPTV.
3,5"-2,5", RENDKÍVÜL GYORS üzem. értelemszerűen kifejezetten a minél nagyobb sebesség a lényeg, azért vannak ott 10 000 RPM-es modellek felsorolva.Ja, szívesen!
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz tknof1871 #50350 üzenetére
Nem kell túlbonyolítani, röviden inicializálás GPT-re, majd új egyszerű kötet létrehozása, ahol az alapértelmezett beállításokkal mehet a gyorsformázás NTFS fájlrendszerre. Egy vadonatúj HDD-nél a lassú formázás nem szükséges, mivel vélhetően hibátlan állapotú és nincsenek rajta szektorhibák. Na meg egy 10 TB-osnál mire lefut, az nem kevés idő, néhány óra biztos. Persze ha valaki nagyon biztosra akar menni és annyira ráér, akkor végül is nekiállhat, vagy a HDS tesztjei közül egy részletes öntesztet és / vagy teljes felülettesztet futtatni.
Ha abba a biztonsági mentésbe privát tartalom megy, akkor lehet értelme a titkosításnak. Ellenkező esetben viszont nem feltétlen célszerű bonyolítani a dolgot a titkosítással.
Aztán egyrészt nem feltétlen konténerfájllal kellene itt szórakozni, hanem lehetne magát a teljes partíciót titkosítani, illetve létrehozni egyet ilyen célra, a bruttó 10 TB-ból futja bőven. Windowson ehhez adja magát a BitLocker, viszont az Windows 10-nél teljes körűen a Pro kiadástól használható, a Home ugyan tudja kezelni, de létrehozni nem. Bár külső programmal (példa) akár annál is megoldható. Vagy másik opció pl. a VeraCrypt, a titkosított konténerfájlnál lehet épp magad is arra céloztál.
Másrészt ha speciális programmal készítesz komplett mentést a rendszerről (lemezképfájl), vagy csak simán a fájlokról, akkor pl. a visszaállításnál gondot okozhat a titkosítás, mivel a program nem feltétlen fog tudni közvetlenül hozzáférni a titkosított konténerfájl / partíció tartalmához. Vagyis ezt is érdemes előtte megfontolni![ Szerkesztve ]
-
Glaz-dozfhut
őstag
válasz tknof1871 #50360 üzenetére
Lehet az a merevlemez mondható speciálisnak, mert középső szegmensben is szoktak lenni alsó furatok. Összesen hat darab. talán ez nem a legjobb példa, de eloszlásban ideális lenne a fiókhoz.
[link]
Egyébként lehet újításnak mondani, mert '14-ben cikkeztek róla valamit.[ Szerkesztve ]
- Glaz-doz-fhut -
-
ricsi99
addikt
-
King Unique
titán
válasz tknof1871 #50538 üzenetére
Ha bejelölte azt az opciót, akkor a meghajtó tulajdonságainál eleve látszik a bejelölt állapot, amit pl. az ebből a leírásból vett screenshot is szemléltet. Ahogyan egy másik azt, hogy ilyenkor a mappák és fájlok ikonján eleve ott lesznek a kis kék nyilak, utalván a tömörített állapotra.
Egyébként meg ennek a tömörítésnek a meghajtók formázásához attól függően lehet köze, hogy mivel és hogyan van elvégezve. Például grafikus felületen a fájlkezelőben végrehajtva a formázást eleve nincsen tömörítési opció, ellenben a lemezkezelőben már van ilyen lehetőség, de ott alapértelmezetten nincsen bejelölve. A gyorsformázás viszont igen, arra jól emlékeztél.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz tknof1871 #55420 üzenetére
A Crucial Storage Executive Tool eleve Crucial SSD-khez való diagnosztikai program, vagyis nem világos miért kellene azzal HDD-k állapotát vizsgálni, meg meglepődni ha esetleg mást mutat mit kellene, amikor eleve nem HDD-khez való...
-
King Unique
titán
válasz tknof1871 #55424 üzenetére
Mi lenne, ha a Toshiba HDD állapotát egy ahhoz való programmal (pl. CDI, HDS) néznéd és nem a Crucial SSD-khez való diagnosztikai programmal?
Mivel a Crucial Storage Executive Tool feladata Crucial SSD-k állapotát megjeleníteni, tesztelni, firmware-t frissíteni, stb., ezért teljesen mindegy és lényegtelen hogy más meghajtóknál mit ír ha kiír egyáltalán valamit, mert eleve az előbbiekhez és nem az utóbbiakhoz való.[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- LEGO klub
- BestBuy ruhás topik
- Elektromos autók - motorok
- Vodafone otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Milyen légkondit a lakásba?
- Motorolaj, hajtóműolaj, adalékok és szűrők topikja
- pfSense - Avagy az okosított házirouter
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- iPhone topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest