Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23101) medek3 válasza liksoft (#23099) üzenetére


medek3
aktív tag

jó munkához idő kell a rosszhoz meg még több.
Ezért örültem volna, ha már a héten visszakapom. Igazad van nem vagyok szakember ezért is gondoltam arra, hogy mások gyorsabban megoldják.
Bocsánat ha bárkiben is indulatot keltettem.
Újabb tapasztalat.

A vicc az hogy a futár rákérdezésem után sem hagyott semmilyen igazolást, hogy a HDD-t átvette. Elvitte és kész. Ipontol kaptam egy levelet, hogy megkapták.
Kíváncsi lennék, hogy tudnám azt a levelet jogorvoslatra használni ha ne adj isten véletlenül nem tudna senki semmiről.

[ Szerkesztve ]

(#23102) Kuruc2 válasza spista222 (#23098) üzenetére


Kuruc2
senior tag

...............

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#23103) liksoft válasza medek3 (#23101) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az gond. Remélhetőleg nem lesz semmi probléma, de én kínosan szoktam ügyelni az ügymenetnél, hogy oda-vissza le legyen papirozva.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#23104) medek3 válasza liksoft (#23103) üzenetére


medek3
aktív tag

Hát ez az amiért engem nem nagyon elégít ki a válaszuk. Majd értesítjük.
Ha felhívom őket a kisasszony gondolom szándékosan nem tud semmiről, írjak az rma -nak.
Telefonszámot kérek: nincs
Ez valami vicc.

(#23105) Fla$hly


Fla$hly
aktív tag

hello

Elszállt a partíciómról az MBR, emiatt pedig nemtudok rá xp-t telepíteni...nyomattam rá win xp telepítőlemezzel fixMBR-t és fixBootot is, ettől sem javult a dolog.
Mivel lehetne helyrehozni?

Aláírás

(#23106) baluka6


baluka6
aktív tag

Üdv
Segítséget szeretnék kérni.
Lenne egy olyan problémám a winyómmal,hogy bekapcsol a gép,feláll az oprendszer is és utána elkezd felpörög a winyó és egyből elhalkul,ezt csinálja kb percenként. A rendszer pedig mindig megakad,vagy befagy és 1-2 perc után megy kb 10 percet és újra ezt csinálja. A gép többi alkatrésze új,azaz pár napja vettem őket boltban. Egyedül a HDD kb 4-5 éves és a táp olyan 2( chieftec 550 wattos táp,szerintem nincs vele gond). A winyó pontos típusa: Western Digital 2500AAJS .
Sentinel szerint: Teljesítmény 100%
Kondíció: 20%
Ha teljesen leformázom az segítene vagy kuka így?
Köszi előre is.

(#23107) spista222 válasza Fla$hly (#23105) üzenetére


spista222
addikt

Próbáltad már az összes partíciót letörölni a hdd-ről és újból létrehozni egyet?

baluka6: csatlakozások jók?
Ha igen, akkor egy felülettesztet kellene végigfuttatni a hdd-n és kiderülne hogy hol találhatók hibás részek és ezeket utána ki lehet particionálni.
Esetleg még meg lehet próbálni a gyári programjában a low level formatot az még segíthet.
Ha formázol akkor a saját progijával

(#23108) Imco válasza liksoft (#23097) üzenetére


Imco
őstag

Hát de jó, hogy nem voltam ma erre!
:))
:))

Szerintem... ;)

Üdv! Imco

(#23109) Fla$hly válasza spista222 (#23107) üzenetére


Fla$hly
aktív tag

töröltem az összes partíciót, újra létrehoztam egy kisebbet a winfosnak, és egy nagyot a cuccokat raktározni
most már a partition magic sem ír rá BAD státuszt, viszont a nyamvadt windows még mindig nem akar telepíteni, ugyanúgy nem windows kompatibilis partícíóként kezeli..
mi a tökömet csináljak már? :(((

Aláírás

(#23110) spista222 válasza Fla$hly (#23109) üzenetére


spista222
addikt

Saját progi Low level format és utána wint telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#23111) Fla$hly válasza spista222 (#23110) üzenetére


Fla$hly
aktív tag

Maxtor winyóm van, akkor maxtor low level format?
és ez nem vágja haza a winyót? mer tudom hogy régen volt amikor csak rosszabbított a helyzeten

Aláírás

(#23112) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Kb egy hete telepítettem újra az op rendszert (win7 64bit)új winyóra azon 2 partíciót létrehozva (C-50GB,D-450GB)kisbb programokat mint a crystal discmark,hard disc sentinel aida64 stb és a játék mentések a C-re és 4 játékot (Rage, Battlefield3,Driver San Francisco,Aliens vs Predator3)
telepítettem a D-re.Közben vagy 100-130 frissítést végzett el a windows update és jelen pillanatban az 50GB-ból van 18GB.

Miért ilyen kevés a C-én a szabad terület?

(#23113) spista222 válasza Teodor52 (#23112) üzenetére


spista222
addikt

A win7 alapból megeszik vagy 20GB-ot, néhány játék mentése is elég nagy szokott lenni, frissítések, win helyreállítója, hibernálás is megeszik annyit amekkora a RAM és a lapozófájl mérete is több GB.
Sajnos 100GB-alatt már nagyon szűkös a hely egy win7 ultimate-nek.

(#23114) Imco válasza Fla$hly (#23109) üzenetére


Imco
őstag

Olvass!
Milyen win?
Nem használunk PM-t!
Főleg ha WIN7 a szándék.
Nem kell Low Level Format.
Normális particiónáló progi kell!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#23115) spista222 válasza Fla$hly (#23111) üzenetére


spista222
addikt

Én a maxtor powermax-nak a low lewel format-ját engedtem rá régebben egy hdd-re és még a hd sentinel kondi is javult 92%->100%-ra. Ha a hdd már olyan ramaty állapotban van hogy ez ront rajta akkor csak idő kérdése hogy nélküle is tönkremegy.

Imco: XP-t akar telepíteni. Azt nem értem hogy minek kell külön particionáló progi amikor teljesen elegendő a telepítőkbe integrált egyszerű progi is.

[ Szerkesztve ]

(#23116) Fla$hly válasza spista222 (#23115) üzenetére


Fla$hly
aktív tag

Azért mert két partíciót csinálok a winyóra.
Egyet a winfosnak, egyet pedig amikre mentem a cuccokat, tehát raktározni.
Ezt meg így a windowsos telepítővel ugyebár nem lehet megcsinálni.

Aláírás

(#23117) Imco válasza Teodor52 (#23112) üzenetére


Imco
őstag

Ne foglalkozz vele! Ha a D:-re telepítesz egyébként, akkor a win7 vígan elél 50 GB-on.
Be fog állni. Az indexelés foglalhat még sok helyet, de ezt is lehet szabályozni.
Ha nem, akkor még a doksikat simán áthelyezheted másik meghajtóra! Illetve az alapértelmezett letöltés is gond szokott lenni, amit simán módosíthatsz.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#23118) föccer válasza Fla$hly (#23116) üzenetére


föccer
nagyúr

Már a WinXp telepítője is meg tudta csinálni... LEgalábbis aa legális verziók. Azt hogy esetleg milyen operációkon átesett verzióból hiányzik ez a hunkció vagy sem, azt nem tudom.

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23119) spista222 válasza Fla$hly (#23116) üzenetére


spista222
addikt

Lehet több partíciót is létrehozni akár a xp akár a 7 telepítőjével is, egyedül formázni nem lehet xp-n minden meghajtót de első indítás után ez is megtörténhet. Esetleg ha minden kötél szakad akkor telepítéskor létrehozol egyet amin a win lesz és első indítás után lemezkezelőben létrehozod a maradék helyből a többi partíciót.

Imco: Partíciók törlésére és 2 új partíció létrehozására elég nem?

[ Szerkesztve ]

(#23120) Imco válasza spista222 (#23115) üzenetére


Imco
őstag

Az XP telepítőbe integrált particionáló nem tud minden helyzetet kezelni.
A PM pedig kinyírja a win7 partíciót avatatlan kézben.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#23121) Fla$hly válasza spista222 (#23119) üzenetére


Fla$hly
aktív tag

jó, töröltem a partíciót amit létrehoztam, majd csináltam win telepítőjével, megformáztam, de ugyanaz, nem windows kompatibilis partíció...

már lassan kezdem azt hinni nincs semmi gond a winyóval...
egyébként új UEFI biosos lapom lett, és memória csere is volt tegnap
nem lehet hogy csak valami bios beállítás miatt cseszekszik a telepítő?

Aláírás

(#23122) Teodor52 válasza spista222 (#23113) üzenetére


Teodor52
senior tag

Alvó állapoton belül alvó állapot: 30 perc, a hibernálás:beállítás-soha,és hibrid:beállítás-ki így van állítva.A lapozó fájl c meghajtón 4094MB nagyságú.

(#23123) Teodor52 válasza Imco (#23117) üzenetére


Teodor52
senior tag

Hogy tudom szabályozni az indexelést?
Mi az a doksi és miként tudom áthelyezni?

(#23124) SystemNorbi


SystemNorbi
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem mégpedig, hogy lehet-e ilyen HDD-től lassú a gép?
Inkább néha gondol egyet és belassul és utána vissza.

Teljesítmény: 100%
Kondíció:100%
Egy tesztet csináltam is.

[link]

Előre is köszönöm a válaszotokat!.

Huawei Mate 10 Pro Dual Titanium Gray 128/6GB

(#23125) spista222 válasza SystemNorbi (#23124) üzenetére


spista222
addikt

Lehet 10%-nál eléggé magas az elérési idő egyébként felületi tesztnél a másolási sebesség rendben van?

(#23126) SystemNorbi válasza spista222 (#23125) üzenetére


SystemNorbi
tag

Szia!

Most csinálom. Ahogy kész írók.

De ha nem ez lesz akkor már tényleg nem tudom. :((

3-4 napos új a RAM,a lap, CPU, Író. Nem tudok mire gondolni már.

Üdv

Huawei Mate 10 Pro Dual Titanium Gray 128/6GB

(#23127) medek3


medek3
aktív tag

Találkozott már valaki CHKDSK futtatása során EA bejegyzéssel?.
Az előző noti tönkrement HDD-jén is találtam ilyet, de azt is már csak úgy, hogy csak a minixp indult el rajta usb-ről.

(#23128) SystemNorbi válasza spista222 (#23125) üzenetére


SystemNorbi
tag

Szia!

Itt van hozzá a tesztek.

[link]

[link]

Huawei Mate 10 Pro Dual Titanium Gray 128/6GB

(#23129) spista222 válasza SystemNorbi (#23128) üzenetére


spista222
addikt

Eléggé belassul egy két helyen a hdd így szinte biztos hogy ez okozza a lassulást.

(#23130) SystemNorbi válasza spista222 (#23129) üzenetére


SystemNorbi
tag

Tehát akkor ez okozhatja a lassú rendszerfelállást, a néhai rövid belassulást, megakadást?

Huawei Mate 10 Pro Dual Titanium Gray 128/6GB

(#23131) Imco válasza Teodor52 (#23123) üzenetére


Imco
őstag

Indexelés
Dokumentumok áthelyezése. Win 7-nél is kb. így működik.

A barátodtól.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#23132) Imco válasza SystemNorbi (#23130) üzenetére


Imco
őstag

Nincs PIO módban?

Szerintem...

Üdv! Imco

(#23133) djculture válasza SystemNorbi (#23128) üzenetére


djculture
félisten

Nagyon lassú magában ez a vinyó, nekem is van de kettő raid0-ban úgy már elviselhető. Egymagában gyakorlatilag ilyen 45 megával másol ami manapság nagyon lassú. Tehát ha neked egymagában van akkor cserélendő egy újabb és nagyobb méretűre.

[ Szerkesztve ]

(#23134) SystemNorbi válasza djculture (#23133) üzenetére


SystemNorbi
tag

Akkor valószínű ez lehet a probléma ügye? Talán , lassabban másol a memóriába meg ilyenek? és ezért lassú az indulás. Meg ezért van a néhai megakadás?

Huawei Mate 10 Pro Dual Titanium Gray 128/6GB

(#23135) djculture válasza SystemNorbi (#23134) üzenetére


djculture
félisten

Hát megakadni nem kellene neki mondjuk. De ha kevés a memória és a virtuális memóriát használná a gép ami ezen a lassú vinyón van, akkor előfordulhat hogy megtorpan.
Ha a lap tud raid0 -át akkor szerezz egy másik 80 as sata2 samu vinyót. Úgy jössz ki még a legolcsóbban a mai új vinyó árak mellett.

[ Szerkesztve ]

(#23136) Teodor52 válasza Imco (#23131) üzenetére


Teodor52
senior tag

Kösz szépen!

(#23137) SystemNorbi válasza djculture (#23135) üzenetére


SystemNorbi
tag

Szinte minden új a gépemben a lap a CPU, RAM 2Gb-os 1333MHz GEIL Tuning RAM 4-5 napja vettem ezeket. "raid0 " ez mi? :)

Huawei Mate 10 Pro Dual Titanium Gray 128/6GB

(#23138) föccer válasza SystemNorbi (#23137) üzenetére


föccer
nagyúr

Egy lemez kezelési rendszer, aminek az a lényege, hogy a 2 bekötött merevlemezt 1-ként kezeli úgy, hogy az egymást követő adat csomagokat felválta előbb az egyik, majd a másik lemezre írja egy gyorsító táron keresztül. Ezzel két "lassú" meghatóból lehet varázsolni egy "gyorsat", ami eléggé relatív. Kb 50%-os sebesség növekedést lehet max elérrni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23139) djculture válasza SystemNorbi (#23137) üzenetére


djculture
félisten

RAID Level 0
A RAID 0 az egyes lemezek egyszerű összefűzését jelenti, viszont semmilyen redundanciát nem ad, így nem biztosít hibatűrést, azaz egyetlen meghajtó meghibásodása az egész tömb hibáját okozza. Mind az írási, mind az olvasási műveletek párhuzamosítva történnek, ideális esetben a sebesség az egyes lemezek sebességének összege lesz, így a módszer a RAID szintek közül a legjobb teljesítményt nyújtja (a többi módszernél a redundancia kezelése lassítja a rendszert). A megoldás lehetővé teszi különböző kapacitású lemezek összekapcsolását is, viszont a nagyobb kapacitású lemezeken is csak a tömb legkisebb kapacitású lemezének méretét lehet használni (tehát egy 120 GB és egy 100 GB méretű lemez összefűzésekor mindössze egy 200 GB-os logikai meghajtót fogunk kapni, a 120 GB-os lemezen 20 GB szabad terület marad, amit más célokra természetesen felhasználhatunk).

(#23140) SystemNorbi


SystemNorbi
tag

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!

Tehát dobjam ki és próbáljak szerezni egy jól működő 80GB-os HDD-t? :)

Huawei Mate 10 Pro Dual Titanium Gray 128/6GB

(#23141) baluka6 válasza spista222 (#23107) üzenetére


baluka6
aktív tag

Csatik jók igen. Felület teszt éppen fut,ha kész teszek be képet. low level format mit csinál és hogyan álljak neki? Nem hallottam még róla. :) És még annyi,hogy gyári programmal hogyan formázzam? :F
Köszi :R

(#23142) zoli03


zoli03
őstag

Seagate Momentus 7200.2-höz van valamilyen program, amivel tudom állítani az akusztikai menedzsmentet? Vagy lehet egyáltalán?

(#23143) djculture válasza SystemNorbi (#23140) üzenetére


djculture
félisten

Ha tud raidot a lap vezérlője akkor szerzel egy másik 80 gigás sata2 vinyót, biosban raid-ot belövöd és 70-80 al fog másolni a tömb. Vagy veszel egy nagyobb új vinyót ami tud ennyit egymagába:)

(#23144) zoli03 válasza zoli03 (#23142) üzenetére


zoli03
őstag

Közben ahogy olvasgattam, azt írják, hogy automatikus, nem lehet állítani.

(#23145) maripenko


maripenko
csendes tag

sziasztok
samsung s2/320G külsö vinyom (tapra erzekeny "volt") pc-röl masolas közben szetkapcsolt.
azota a pc (XP SP3) fel sem ismeri, a laptopom (Win7) azt irja ki, hogy meg kellene formaznom es csak szep keken villog. tudna vki 1 megoldast a rajt levo adatok megmentesere, esetleg a filerendszer visszaallitasara? köszi

(#23146) baluka6 válasza spista222 (#23107) üzenetére


baluka6
aktív tag

Felületteszt eredménye: [link]
Ötlet a 20%-os kondícióra? :F

[ Szerkesztve ]

(#23147) Imco válasza maripenko (#23145) üzenetére


Imco
őstag

Kereső>GDB

Szerintem...

Üdv! Imco

(#23148) föccer válasza maripenko (#23145) üzenetére


föccer
nagyúr

Adatmentéssel inkább ebben a topikban kérdezz. Egyébként a már említett Get Data Back programot érdemes ráereszteni. Ez elég jó hatékonysággal menti a logikai hibás meghajtókat. Ha ez nem segít, akkor adamentő cég felkeres és bead mentésre.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23149) maripenko


maripenko
csendes tag

Megoldottam, kösz a segitsegeket

(#23150) sbazsi


sbazsi
veterán

mennyire kell aggódni / menteni hdsentinel 70%kondicióval, és a következő szöveggel:
A merevlemez 2636 alkalommal vizsgált meg gyanús adatszektorokat. A vizsgált terület hibátlannak minősült. Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken. Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

Mindemellett egyre gyakrabban néha nyekkenést hallok a gépből, és hát csak a vinyóra tudok gondolni.
A lenovo gyári progija nem jelez semmilyen hibát.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.