Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11451) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Vettem egy Seagate 7200.12-es winyót és elég gyér eredményeket sikerült vele elérnem, bár még nincs megformatálva. Az AAM-et, hogy lehet kikapcsolni Win vista vagy 7 alól? És az meddig marad meg, mármint a kikapcsolás? Ez hardveres dolog?

(#11452) AMD_ok


AMD_ok
őstag

Sziasztok

lenne egy vinyóm, amin van 1 hibás, és pár gyenge szektor hd sentinel szerint. Az a kérdésem, hogy a garancia hogy vonatkozik a vinyóra abban az esetben, hogy 2012-ig vállalt rá garit az eladó cég? Máris küldhetem vissza, vagy van vmilyen min. hibás szektorszám, mint pl monitorok esetében a pixelhiba gar (1 millió pixel - 5 hibás lehet)? Köszi a választ

(#11453) liksoft válasza AMD_ok (#11452) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Van limit. HDSentinel GYIK

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11454) AMD_ok válasza liksoft (#11453) üzenetére


AMD_ok
őstag

köszi a helpet,akkor várhatok,mig használhatatlan lesz a vinyó :F

(#11455) BullZeye válasza liksoft (#11453) üzenetére


BullZeye
veterán

azt írja 35-40°C közötti hőmérsékleten kell tartani...hát nekem alapjáraton ma, hogy nem is volt túl hideg 45 fokon volt, CM690 gépház, és teljesen nyitott ház....nyári melegben 50 fok is volt :D dobjam ki az új terrás WD vinyómat? ;) vagy home made rakjak rá pár fémdarabot, hogy jobban leadjaa hőt? ;)

(#11456) t_smith válasza BullZeye (#11455) üzenetére


t_smith
csendes tag

Én azt olvastam és a tapasztalatok alapján be is jött, hogy a winchester "vasát" érdemes hűteni. Nem árt a nyákot az alján szintén hűteni, de legjobb, ha kap egy ventit, ami az oldalát fújja. Nekem a Seagate 250-es nem megy 40 fölé, akármi van. Hűtés nélkül eléri az 52-t is :S

(#11457) Barney™ válasza BullZeye (#11455) üzenetére


Barney™
aktív tag

Légáramlást kellene csinálni a házba, nem ledobni az oldalát :DDD

(#11458) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

Hi, a mostani alaplapokban csak SATA-II-es csatlakozó van? vagy van benne ATA vagy SATA is? van valmi átalakító amivel a SATA-s alaplapommal használni tudom a SATA-II-es vinyót? Drága?

(#11459) Vasinger! válasza Vasinger! (#11451) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

UP? :F

(#11460) Locsi válasza jahatpersze (#11458) üzenetére


Locsi
senior tag

(#11461) Imco válasza jahatpersze (#11458) üzenetére


Imco
őstag

SATA-I és SATA-II között nem kell átalakitó. Szoftveresen vagy automatikusan történik.
A vinyótól és az alaplaptól is függhet. Olvass a gyártói leirásokban!
Ha az IC-7-hez keresel akkor ott lehet hogy menni fog. IC-7 max3 volt és ott müködött.
Sőt Egy IS-7-re nem régen tettem egy WD-t.
Van olyan lap ami nem megy megfelelóen a SATA-II vinyóval.Szerintem...

Üdv! Imco

(#11462) pepe1492


pepe1492
csendes tag

Sziasztok!

A gépemben van 4 db WD wincsi.Ma a bekapcsolásnál elkezdett szöszölni a gép (a biosnál már) és azt írta ki az egyik 500 GB-re hogy "SMART capable,but command failed"
Emiatt a Windows nem látja,így semmit sem tudok kezdeni vele.
Mi lehet ez?Így még sosem halálozott el egy wincsim se. Van rá valami megoldás,hogy legalább még egyszer elinduljon?
Köszi előre is,ha valaki tud segíteni!

(#11463) Barney™ válasza pepe1492 (#11462) üzenetére


Barney™
aktív tag

próbáld meg kikapcsolni biosban a smart-ot.

(#11464) pepe1492


pepe1492
csendes tag

Sajnos így sem látja a windows

(#11465) Kernel válasza jahatpersze (#11458) üzenetére


Kernel
nagyúr

WD-nél szokott lenni SATA 150-re korlátozó jumper (SATA1).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11466) Kernel válasza pepe1492 (#11464) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mozgatsd meg a csatlakozókat (táp és adat), esetleg adatkábel-csere, esetleg más portra is lehet dugni, bár utóbbitól nemigen javul meg, csak ilyenkor igyekszik az ember kizárni minden mást, biztos ami biztos.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11467) pepe1492


pepe1492
csendes tag

áttettem egy másik wincsi csatlakozóira,de semmi :(
A jumper sem javított a helyzeten.
Valszeg ez már menthetetlen... Pedig semmi jele sem volt eddig ennek.

(#11468) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Valaki fel tudna világosítani, mi is az AHCI? Mire jó ez? Hogy kell használni?

(#11469) Imco válasza Vasinger! (#11468) üzenetére


Imco
őstag

(#11470) Barney™ válasza Vasinger! (#11468) üzenetére


Barney™
aktív tag

"..Az alapértelmezett üzemmód a SATA-hoz az AHCI, mely elérhetővé teszi a SATA újabb funkcióit, mint amilyen a hot swap és a Native Command Queuing (NCQ). Ha a számítógép alaplapja, vagy operációs rendszere nem támogatja az AHCI-t akkor lehetőség van az IDE emulációra, azonban ekkor a SATA nem képes hozzáférni az ATA/IDE által nem támogatott képességekhez. A Windows eszközkezelő általában IDE emulációban működteti a SATA eszközöket mindaddig, amíg be nem állítják AHCI módra. A Windows XP hivatalosan nem támogatja az AHCI-t, azonban néhány saját eszköz meghajtó engedélyezheti azt. A Windows Vista, a jelenlegi Mac OS X és a Linux már alapból támogatják az AHCI-t."

"..Native Command Queuing-et (NCQ): a merevlemezen elhelyezkedő adatok kiolvasását optimalizáló algoritmus, az eszközköz a pufferében tárolt olvasási és írási parancsok sorrendjét változtatja meg, így csökkenti azt a holtidőt, amikor a merevlemez az olvasó fejének mozgatására, és a lemeztányér elfordulására vár. A merevlemez véletlenszerű olvasási-írási sebességét növeli.."

"..Hot swap: hardvereszközök azon képessége, amely lehetővé teszi eszközök csatlakoztatását és leválasztását a rendszer leállítása és újraindítása nélkül. Ezt az operációs rendszernek is támogatnia kell. Pl. az USB egy ilyen szabvány, de a régi (ATA, U-ATA) winchesterek esetén a mobil-racket nem szabad ki vagy bekapcsolni működő windows alatt (Linux alatt más a helyzet).."

[AHCI WIKI]

[ Szerkesztve ]

(#11471) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

a legújabb alaplapokon amelyikek SATA-II-ek azokon van kötelezően IDE vagy SATA is?

(#11472) sbiii


sbiii
csendes tag

Hi,
Kéne vennem egy külső winchestert, az a lényeg, hogy min. 500GB legyen. Lehet az belső, rackkel, vagy lehet külső, rackkel együtt. A lényeg, hogy ne menjünk 40 ezer fölé. Valaki tud segíteni?

Igen, tudom, hogy ez nem az a topic, de a másikat nem nyitja meg az itteni wi-fi, veszélyesnek találja folyton.

Alright, let's have some... fun.

(#11473) Kernel válasza Vasinger! (#11468) üzenetére


Kernel
nagyúr

http://hu.wikipedia.org/wiki/Serial_ATA

Amit hozzáfűznék, hogy sokak szerint az NCQ hatása átlag halandó számára észrevehetetlen, inkább csak szervereknél van értelme. Valahol a WD honlapján is ezt olvastam, ők talán még értenek is hozzá. Mások viszont kötik az ebet a karóhoz némelyik fórumon, hogy nem úgy van az, csak nem biztos, hogy érdemes hinni is nekik, szóval határeset.

Hot swap pedig AHCI-üzemmód nélkül is lehetséges SATA-nál, továbbá a cikkben említett kitétel (Windows ATA hotswap nem szabad, bezzeg Linux) fenntartásokkal kezelendő, hiszen legtöbb esetben simán lehetséges Windowsban is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11474) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

meleg a vinyóm, játék közben 48-50fokos...remélem nem fog meghibásodni
netezés, filmezés közben 43, ami már jó sztem:)
valaki írhatna egy megnyugtató választ:) köszi

[ Szerkesztve ]

(#11475) Kernel válasza ProEvoFan (#11474) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha a vinyó gyártóját kérdeznéd, bizonyára azt reagálná, hogy semmi gond, a specifikált üzemi tartományban vagy. Gyakorlatban azonban az ember ilyen fontos alkatrészt igyekszik minél jobban kímélni, "biztos ami biztos" alapon. Lehet, valójában nincs értelme hűtéssel lejjebb vinni, a világon rengeteg számítógépnél nem foglalkoznak vele, hogy izzad a HDD, de azért mégis nyugodtabb az ember, hogy tett valamit az ügy érdekében, ventilátorral, vagy más hűtési móddal.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11476) janika16


janika16
csendes tag

Csáó!
Van nekem egy Samsung Sata II-es 320 Gb-os winchesterem. Vettem egy 1TB-os WT winchestert, mert kevés volt a helyem. Innentől kezdődött a kálváriám.
Az alaplapom (Gigabyte P35-DS4) nem ismerte fel az 1Tb-ot hanem csak 32 mb-ot, a cache méretét. Utána jártam és kiderült, hogy ezt a problémát BIOS frissítéssel meglehet oldani. Sikerült is, felraktam az F14-es verziószámú BIOS-t. Leellenőriztem ezt, hogy felismeri a korábbi rendszerembe, ami egy 160-as Samsung Sata II-es winchesteren volt (van). Rendben minden látta. Akkor ugye következett a Windows telepítése az 1TB-os winchesterre, szerencsémre simán megoldódott ez. A probléma a következő: Ugye szerette volna minden adatomat átmenteni az új winchesterre, a 320-as és a 160-as winchesterről is. A 160-asról rendben ment minden felismerte, szépen kiválogattam, ami kell, ami nem, szóval ezzel nem volt semmi probléma.
Jött a 320-as. Bedugok mindent - ahogy szoktam - és a következő történik:
A BIOS látja, ez OK. Az xp-nél a lemezkezelőbe döbbentem le. Azt írja: Lemez 2, dinamikus, olvashatatlan (a kis HDD ikon piros kereszttel áthúzva). Ez után csak lestem, mert nem emlékeztem, hogy dinamikus lemezzé konvertáltam volna. Jobb egér gombot nyomok --> konvertálás alaplemezzé. És akkor itt kezdődött minden. Kiírta, hogyha vissza akarom konvertálni, akkor minden adatomat elvesztem, ami ugye 320 GB.
Felraktam a Getdataback for ntfs 4-es verzióját, hogy megnézzem meg vannak-e a dolgaim. Kereste szépen 1,5 óráig, és MINDEN adatomat megtalált.
DE, amikor le akarom copy-ni a dokumentumokat, sajnos nem csinál semmit, nem másol semmit, sehova.
Ez mitől lehet?
Ez lehet amiatt mert a Windows szerint olvashatatlan a winchester?
Kipróbáltam, mi történik akkor, hogyha összerakom a régi rendszert, tehát a 160-as (ezen van még mindig a régebbi xp-m) + 320-as winchestert. A régebbi rendszerem is teljesen ugyanezt írja ki a lemezkezelőben, mint az új (olvashatatlan).
Ma eszembe jutott egy ötlet, mi lenne ha leformáznám (konvertálnám) alaplemezzé és így ismételten lefuttatnám a GDB-t, és talán most már így tudnék copy-ni is. Ettől kissé tartok, hogy valamennyi adatom el fog veszni az űrbe, mert nem lenne jó érzés elveszteni adatokat aztán, hogy meg volt korábban mindenem.
Mit javasoltok? Ez mennyire kockázatos? Mit tegyek? Sajnos kifogytam a jó ötletből ezért már csak a segítségkérés maradt. Mindenféleképpen vissza szeretném nyerni az adataimat, több év munkája veszne el, ha nem sikerülne.

Várom mielőbbi válaszotokat, segítségeteket!

(#11477) Kernel válasza janika16 (#11476) üzenetére


Kernel
nagyúr

Kipróbáltam, mi történik akkor, hogyha összerakom a régi rendszert, tehát a 160-as (ezen van még mindig a régebbi xp-m) + 320-as winchestert.

Talán a régi BIOS-t is vissza kellene rakni, mivel az LBA-címzéssel lehet kavar (talán ezért akad ki a GDB is), de még akkor sem garantált, hogy láthatóvá válik, mert az új oprendszer belefirkálhatott a régi fájlrendszerbe.

Ma eszembe jutott egy ötlet, mi lenne ha leformáznám (konvertálnám) alaplemezzé és így ismételten lefuttatnám a GDB-t, és talán most már így tudnék copy-ni is.

Elég rossz ötlet, az adatmentés működési elvéből adódóan ettől nemigen lehet jobb, viszont tovább ronthatod a helyzetet, mert bár a GDB formázás (vagyis a fájlrendszer újraírása) után is képes menteneni, hiszen attól függetlenül (is) dolgozik, de ez akkor sem ajánlatos módszer, pláne közben felülíródhatnak kisebb méretű fájlok, amit az NTFS magában az MFT-ben tárol.

Egyébként nem copini kellene, de mégcsak nem is copizni, ha már nem bírod leírni sem, hanem csak simán másolni, mivel magyar ember vagy gondolom, úgyhogy megkímélhetnél az értelmetlen angol majomkodástól... Értek én is angolul, hidd el, de attól még valahogy nem felejtettem el az anyám nyelvét sem, érdekes.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11478) janika16 válasza Kernel (#11477) üzenetére


janika16
csendes tag

ahelyett, hogy fikázod a hsz-emet inkább adj érdemi választ! kössz
a winchester szó nem zavar? szerintem az is ütközik a nyelvünkkel!

[ Szerkesztve ]

(#11479) liksoft válasza janika16 (#11478) üzenetére


liksoft
nagyúr

Fikázhatja. Nagyságrenddel többet tud Nálad a rendszerekről.

Ezen kívül a dinamikus kötetet ha importálod, vagy csatlakoztatod, vagy mout-olod (ahogyan tetszik), akkor onnan kezdve OS alól is kezelhető.

U.i.: Mentendő drive-ra írni TILOS! A formázás meg ugye írás. :D

U.i.2: Vannak idegen szakszavak, melyeket szoktunk használni. A magyar nyelvben ilyenkor a ragokat kötőjellel illik a szóhoz kapcsolni. Ez szerintem sokkal kisebb gond, mint a file szót fájl-ra "magyarosítani. Ez annyira "fájl". ;)

Kernel: Ne tegye vissza a régit. Az nem jó megoldás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11480) Kernel válasza liksoft (#11479) üzenetére


Kernel
nagyúr

Aki magyar Windowst használ, akár 15 éve is ehhez szokhatott a szeme, hogy fájl. Ez pont olyan megszokás kérdése, mint az is, hogy én meg magyar irodalmon nőttem fel, tehát ahhoz szokott a szemem, hogy normálisan voltak írva a dolgok, de akik könyveket életükben nem sokat láttak, ezt nem érthetik.

Fórumozó vergődése nem téma, van aki megköszöni az észrevételt, van aki pattog, ez mindig is így volt, pláne az itteni (Prohardver) színvonalon utóbbi a gyakoribb eset.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11481) Grass


Grass
aktív tag

Sziasztok!

Van egy kisebb problémám. Egyelőre csak windowsban érzékeltem zenehallgatás alatt. Annak ellenére, hogy a még csak meg sincs terhelve komolyabban a proci, így bekad/bepörög a zene egy pillanatra, talán csak egy fél másodpercre. Nem ugrik át részt, megy rendesen, de hallok egy ilyen brrrr részt és azután folytatódik. Például amikor egyszerűen megnyitom az everestet akkor mindig ezt csinálja, pedig a cput ez sem nem terheli meg maxon. Illetve van hogy csak 1-2% on megy és mégis ezt csinálja. Van ötletetek, mi okozhatja ezt? Esetleg a winyó lehet a ludas?

Teljesen új a gépem:
GIGABYTE GA-EP45-UDSR
Intel e5300
DDR2 RAM 2X2 GB/800 Kingmax
Gigabyte 460W (FSP belsős) SuperB GE-R460-V1
HDD Samsung 750/SATA2/32M HD753LJ F1_3D
Sapphire 4850

Előre is köszönöm a segítséget!

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#11482) Kernel válasza Grass (#11481) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nemrég volt hasonló eset, a Process Monitorral ki lehetett mutatni, hogy a megtelt lemezt figyelő szolgáltatás kavart be, periodikusan lekérdezte a meghajtókat. Nincs tele a vinyó adatokkal?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11483) Vasinger! válasza Kernel (#11473) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Egy ilyen válaszra vártam, nem linkek áradatáról, mert már mindet elolvastam, amit gugli kidob...

:R

(#11484) Grass válasza Kernel (#11482) üzenetére


Grass
aktív tag

Ez egy teljesen új winyó, most lett feltelepítve minden. A 100 gigás win partíción is van még több mint 60 giga szabad hely. Viszont van egy régi 250-es maxtor, ami majdnem teljesen megtelt. Most azt lehúztam, és így nem tapasztalom ezt. (Everest elindításával tesztelem :)). Egy ideig nem dugom akkor vissza, megnézem így megszűnik ez az akadás. Nagyon úgy tűnik igazad van. Nagyon szépen köszönöm. :R
És ilyenkor mi a teendő? Szimplán kezdjek el törölgetni róla? Vagy van valami beállítás amivel ez kiküszöblhető?

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#11485) GReddy


GReddy
tag

Tisztelt Uraim!

Egy nem hétköznapi problémával kapcsolatban írok: Adott egy régebbi AMD-s (barton) gép. HDD csere, a 40Gb-s Maxtort cseréltem 500Gb Samsungra. Windows Xp felment, telepítem a hardwareeszközöket. Újraindítgatás hegyek (szokásos Xp- s procedúra) és egyszer csak közli a bootolás alatt, ott, ahol a BIOS átadná a vezérlést az operációs rendszernek, hogy Boot Disk Fail. Kikapcsol, visszakapcsol, működik. Viszont azóta CSAK kikapcsolás - bekapcsolással lehet az operációs rendszert indítani, mert ha a Windowsból kérek egy sima újraindítást, akkor mindig ez van, nem indul a gép. Hogy lehetne kideríteni, hogy mi a fene ez????? Már őszülök tőle erősen... ráadásul a fene emlékszik rá, hogy milyen eszközt telepítettem rá éppen. :(((

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#11486) GReddy válasza GReddy (#11485) üzenetére


GReddy
tag

ráadásul NEM TUDOK rendszernaplót nézni, mivel nem itt van a gép (vidékre mentem javítani, ismerősnek, ingyen, messze, ráadásul az idióta digitalizáló eszközei és a lehetetlen kártyái miatt NYOLC órát szívtam a tetű XP-telepítővel. ) Tehát nem alternatíva a "nézzedmeganaplóba" válasz. Lehetőségeket szeretnék hallani, mi a fene lehet??? Valószínű, hogy driver, méghozzá az NVRAID driverre tippelek, de ez csak tipp. (azért, mert az NForce-ban nincs benne (!!!!!) az alaplapon levő NVRAID eszköz drivere, tákolni kell alá. De ötleteket szívesen vennék.

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#11487) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

a legújabb alaplapokon amelyikek SATA-II-ek azokon van kötelezően IDE vagy SATA is? Ha egy IDE kábelre rakom a NEC-ND4571A DVD-RW-t (master) és egy régi 8,5GB-os QUANTUM vinyót (slave) abból lehet gond? Csinálhat hibákat az a régi vinyó, vagy belassítja az adatforgalmat vagy szedjem ki a gépemből?

(#11488) Kernel válasza Grass (#11484) üzenetére


Kernel
nagyúr

Meg lehet próbálni kikapcsolni a "Lemez megtelt" figyelmeztetés kikapcsolását (TweakUI), külföldi oldalakon javasolnak ilyet, vagy pont az a baj, hogy már ki van kapcsolva. De a valódi megoldás némi üres hely lenne inkább, ha tényleg ez a gond.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11489) Kernel válasza jahatpersze (#11487) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha a régi vinyón nincs adatforgalom, sem írás, sem olvasás, akkor mintha ott sem lenne, egyébként viszont sorbanállás lesz I/O kérelmek szempontjából, egyik eszköz vár a másikra, kettő egyszerre nem tud forgalmazni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11490) Kernel válasza GReddy (#11485) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezt nem programtelepítés befolyásolja szerintem. Megpróbálható a Javítókonzol fixboot és fixmbr parancsa, legfeljebb nem segít, de nem is árt.

Ilyen hibák inkább "bizonytalankodó" hardvernél fordulnak elő, amit okozhat például gyenge, illetve bezajosodott tápegység (nyilván nem akusztikai zaj, hanem zajos kimenőfeszültség, szűretlenség), esetleg maga a merevlemez is.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11491) Imco válasza GReddy (#11486) üzenetére


Imco
őstag

Ha jól sejtem A7 N8X a lap. Rémálmaim egyike! :(
Ha véletlenül minden ok, akkor még esetleg
a SATA-II vinyó SATA-I lapon részbe nézzél bele.

Üdv! Imco

(#11492) zsoldi80


zsoldi80
tag

Tiszteletem! :R :R :R

Adott egy Samsung HD252HJ sata2-es rendszerlemez. A probléma a következő: a HD Sentinel szerint teljesítmény 100%, kondíció: 0% Meghibásodás várható-Attribútum 184 gyártó specifikus, értékét és jelentőségét a gyártó határozza meg. Azonnali merevlemez csere szükséges.
Asus p4p800-X alaplappal, p4 3GHZ prescott procival, 4X512 ddr400 kingston rammal van összekötve.
Arra gondoltam az alaplap csak sata1-et támogat, de a vinyó sata2-es ugye. Megnéztem a samsung oldalán hogyan kell sata1-re jumperolni, megcsináltam, de a probléma továbbra is fennáll.... :O :O :O :O
Valaki.....

(#11493) liksoft válasza Kernel (#11480) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ja,........ könyvek! Az mi? :DDD

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11494) liksoft válasza zsoldi80 (#11492) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kereső használata: 184

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11495) jahatpersze válasza Kernel (#11489) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

De akkor ugye a régi vinyó nem teheti tönkre az írómat? Te kiszednéd a régi vinyót belőle?

(#11496) Kernel válasza jahatpersze (#11495) üzenetére


Kernel
nagyúr

Tönkre nem teszi, esetleg DVD-írás közben lehetne gond, de a mostani írók pufferkiürülés ellen védelemmel vannak ellátva. Te tudod, mire használod azt a vinyót, de manapság ilyen kisméretű merevlemezt esetleg rack-fiókban érdemes tartani, backup, illetve adathordozási célokra. Ha csak ott van a gépben, de nincs használatban, folyamatosan elfűt kb. 15 W teljesítményt, magam részéről ennek nem sok értelmét látom. Ráadásul ezek a régi Quantumok erősen csapágyzajosak is szoktak lenni. Összehasonlításként, egy mai, korszerű merevlemez beéri 10 W körül, vagy kevesebbel is, kapacitást nem kell mondani...

Adatmentés szempontjából pedig két merevlemez működtetése közös tápegységről nem a legjobb ötlet, mivel egy meghibásodó tápegység mindkét vinyót akár egyszerre is tönkreteheti. Ezért a korrekt megoldás inkább egy saját tápról működő backup-HDD (külső ház).

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11497) jahatpersze válasza Kernel (#11496) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

Tudom, hogy nem vág témába, de erre nem tudnál vmit mondani: Van egy 6 éves LG DVD ROM-om meg ASUS CD-RW-m de ezek hibásnak találtak olyan lemezeket amiket a néhány éves NEC ND4571A DVD-RW-m gond nélkül beolvasott. Ez most a régi ODD-k számlájára írhatók vagy más a gond? IDE-s vagy SATA-s ODD a jó?

(#11498) moto87


moto87
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám! Vettem egy 1tb sata winyót, a BIOS látja, a windowsban az eszközkezelő is jól működőnek látja, de a total commanderben nem látom és a sajátgépben sem. Mi lehet a probléma?

köszi

Canon CanoScan 8800f szkenner eladó!

(#11499) jahatpersze válasza moto87 (#11498) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

Talán nézd meg itt, hogy látja-e. (START-VEZÉRLŐPULT-FELÜGYELETI ESZKÖZÖK-SZÁMÍTÓGÉP KEZELÉS)

(#11500) Kernel válasza jahatpersze (#11497) üzenetére


Kernel
nagyúr

Régi írónál soha nem lehet tudni, hogy a lézer-LED mennyire van elfáradva, vagy egyes íróknak vannak sajátos "furcsaságai", én nem ismerem mindegyiket. Mostani SATA írókkal már kevésbé adódik probléma, sokan máig IDE-re esküsznek, nekem mindkettő ment hibátlanul.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.