Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11151) Zeratul válasza Lazsnak (#11150) üzenetére


Zeratul
addikt

Partició törlés után is? :Y

Próbáld meg a Hitachi Config toolt. Hátha azzal fel tudod oldani a zárat.

(#11152) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Az valóban igaz, hogy a winyóknak nem tesz jót, ha túl hidegek? Most 24 fok körül vannak. Azt hallottam, hogy 35-40 fok között kell lenniük a winyóknak.

Nos? :F

(#11153) Barney™


Barney™
aktív tag

Létezik olyan program amivel meg lehet nézni, hogy melyik winchesterek mennek AHCI módban, és melyikek nem..?? (vista alatt)

(#11154) csika válasza Cyberslider (#11129) üzenetére


csika
tag

Köszönöm,
pompás megoldás!

Alaplap BIOS-át most frissítettem életemben először ... Ezt követően a Wondows nem akart települni az új vinyóra ... fél nap után vettem észre, hogy be kellene állítani a proci sebbeségét a normális értékre ... utánna minden zsír!
Köszi mégegyszer!

Magyarok! Férfiak és asszonyok! Hallgassátok csika vezért!

(#11155) Imco válasza Lazsnak (#11150) üzenetére


Imco
őstag

kereső balra fent! Kb 5-6 napja volt téma.

Üdv! Imco

(#11156) Imco válasza Vasinger! (#11152) üzenetére


Imco
őstag

Nyugodtan használhatod így is. Szerintem...

Üdv! Imco

(#11157) 14adam


14adam
addikt

Hello.Van egy 30 gigás maxtor vinyóm.És az a problémám vele,hogy nem engedi megnyitni.És van néhány fontos adat rajta,de sajnos,a hdd sentinel 0%-nak írja ki a kondicióját.Raw formátumba van a vinyó,de elötte meg Ntfs volt.Mivel tudnám visszahozni szerintetek az életbe? Vagy ennyi volt? :(

(#11158) Vasinger! válasza Vasinger! (#11152) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Biztosat tudna valaki mondani? :F

(#11159) Lazsnak válasza Imco (#11155) üzenetére


Lazsnak
tag

Bah, kossz.Nem vagyok gyakorlott forumozo :) kereso eszembe nem jutott, csak az hogy a 11ezer hozzaszolast el nem olvasom.Koszi megtalaltam. :R

(#11160) 14adam válasza 14adam (#11157) üzenetére


14adam
addikt

Na sikerült bele életet lehelnem.Get Data Back-al visszahoztam az adatokat :)

(#11161) Zola007


Zola007
veterán

Sziasztok
Költözés közben leesett a gépem, egyelőre úgy néz ki, hogy nincs baja (de a ház előlapja tört)
a benne lévő két vinyó: 2500ys és 6400aaks

Szerettem volna szállítás öntesztet futtatni (azt írja támogatja) és ha jól emlékszem, akkor már volt futtatva. Jelenleg azt írja, hogy nem volt indítva (?).

Amikor indítanám, hibakódot dob, ami változik, volt már 838, 824, 844, stb.
Valahol utána lehet ezeknek nézni?
Illetve hogyan kellene ilyenkor viselkednie?
Normális, hogy nem akarja indítani?

Esetleg ha van valakinek hasonló vinyója, nézzem már rá a szállítás öntesztre legyen szíves

Köszönöm

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11162) Locsi


Locsi
senior tag

Sziasztok.

A Hd Sentinel készített az egyik vinyóról egy logfájlt, de az közben elhalálozott. Ezt a fájlt mivel lehetne megnézni.

Üdv, Locsi.

(#11163) Vasinger! válasza Locsi (#11162) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szerintem nézz át ide: [link]

A címben is benne van: (nem adatmentés)

(#11164) Locsi válasza Vasinger! (#11163) üzenetére


Locsi
senior tag

Nem is adatot akarok menteni, hanem a hd sentinel által elkészített logfájlt megnyitni.

(#11165) vnonoo


vnonoo
csendes tag

Srácok,valaki segítene???
Lécccccíííí......
Ebben vagyok hülye...

Thermaltake View27 + 5x DF ARGB / Chieftec CFT-750 / Gigabyte B450 Aorus Pro / AMD Ryzen 7 3800X + Wraith Prism RGB / 16GB Aorus ARGB / Asus ROG Strix RX480 8GB ARGB / 400GB SSD + 4TB HDD

(#11166) Zeratul válasza vnonoo (#11165) üzenetére


Zeratul
addikt

Juper kiosztás rajta kell hogy legyen a vinyón. Ami még érdekes lehet a terminate-t jumper ezt rakd enabled-re, (bár ha kártyán be van állítva a auto terminate akkor mindegy). Rádugod a scsi kábel végére a vinyót, POST után belépsz a kártya biosába és ott tudod az átviteli sebességet meg a boot seqvenciát állítani ha bootolni akarsz róla. Bár ez kártya nem valami sebesség bajnok, max optica vagy scanner meghajtására elég.

(#11167) vnonoo válasza Zeratul (#11166) üzenetére


vnonoo
csendes tag

Akkor felejthetem is,hogy ezen rendszer legyen???
...mert a cél az volt...

Thermaltake View27 + 5x DF ARGB / Chieftec CFT-750 / Gigabyte B450 Aorus Pro / AMD Ryzen 7 3800X + Wraith Prism RGB / 16GB Aorus ARGB / Asus ROG Strix RX480 8GB ARGB / 400GB SSD + 4TB HDD

(#11168) Zeratul válasza vnonoo (#11167) üzenetére


Zeratul
addikt

Ha nagyon türlemes ember vagy akkor az is elképzelhető... :DD

(#11169) vnonoo válasza Zeratul (#11168) üzenetére


vnonoo
csendes tag

Tudnál pár tippet adni,hogy ha SCSI-ra szeretnék rendszert,akkor milyen kártyát
szerezzek be és egyáltalán mit kell tudjak erről,miben más,mint a "normál"
vincsin hajtott rendszer?

Köszi!!!

Thermaltake View27 + 5x DF ARGB / Chieftec CFT-750 / Gigabyte B450 Aorus Pro / AMD Ryzen 7 3800X + Wraith Prism RGB / 16GB Aorus ARGB / Asus ROG Strix RX480 8GB ARGB / 400GB SSD + 4TB HDD

(#11170) Zeratul válasza vnonoo (#11169) üzenetére


Zeratul
addikt

Mostanság U320 (U160 még elmegy soloba) esetleg SAS csatoló felületű vinyókat és hozzá való vezérlőket érdemes venni. U320 és SAS körülbelül ugyanazt hozza teljesítményben, de a SAS csatornánként RAID0 ba kötve lineárisan skálázódik. SZVSZ a költségek miatt inkább SSD vagy Velociraptor beszerzése ajánlott.

(#11171) Zola007


Zola007
veterán

plíz #11161-re valaki okos egy választ :O

Köszi

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11172) vnonoo válasza Zeratul (#11170) üzenetére


vnonoo
csendes tag

Köszönöm a segítséget!!!
:R :R :R

Thermaltake View27 + 5x DF ARGB / Chieftec CFT-750 / Gigabyte B450 Aorus Pro / AMD Ryzen 7 3800X + Wraith Prism RGB / 16GB Aorus ARGB / Asus ROG Strix RX480 8GB ARGB / 400GB SSD + 4TB HDD

(#11173) tcsoka


tcsoka
csendes tag

Surgos segitsegre lenne szuksegem, vettem egy 500gb-os sata 2 Samsung vinyot, beraktam egy gigabyte hazimozi alaplapra amire mar ra volt kotve egy 160 gigas regi ide es egy sata 2-es 360 gigas vinyo.
Na most a BIOS latja hogy 500 gigas a vinyo es a win xp (media center edition sp3) eszkozkezeloben meg is jelenik mint uj hardver es szrinte tokeletesen mukodik, a sajtgepben megsam jelenik meg az uj meghajo betujele. Mi lehet a gond? Elore is koszi

(#11174) Zeratul válasza tcsoka (#11173) üzenetére


Zeratul
addikt

Logikai lemezkezelőben rendelj hozzá betüjelet.

(#11175) momo2828


momo2828
tag

Sziasztok!
Segítségre lennem szükségem egy újonnan vásárolt winyóval kapcsolatban. Naggyából az lenne a problémám, hogy mikor bekapcsolna a gép, és észlelné az odd-ket, fogja magát és megáll az új winyó után. Úgy értem, hogy kiírja, hogy ST3500418AS ..... Cable and status OK, és utána nem csinál semmit :((( De az benne a furcsa, hogy csak tegnap óta csinálja, mert akartam GRID-del, lefagyott a gép újra indítottam, és mivel tuning miatt fagyott ezért gondoltam megpróbálom anélkül is. És állítgattam valamit a biosban, és nem tudom már, hogy mit. és azóta ezt csinálja. Eddig minden tökéletes volt, elsőre ok volt minden, de most nemtudom mitévő legyek
Ha akkor dugom be a winyót amikor megy már a gép, és az eszközkezelőben rámegyek a frissítésre, akkor minden ok, beveszi.. :F Szóval nem a winyó rossz. Próbáltam már sok mindent, load default settings, elemet kivettem,kábelt kicseréltem, minden mást kihúztam, de azért sem akarja az igazságot :)
Alaplapom Asus P5P800 (Sata1-es)
Előre is köszönöm a segítséget

(#11176) Zeratul válasza momo2828 (#11175) üzenetére


Zeratul
addikt

Próbáld meg hogy a briósban letiltod a vinyót (ne a csatornát csak magát az eszközt) és utána bebootoltatod windows-t. Utána fel fogja ismerni és nagy valószínüséggel menni is fog. Arra tippelek hogy fagyás belebarmolt a MBRbe olyankor hajlamosak a alaplapok lemerevedni.

[ Szerkesztve ]

(#11177) momo2828 válasza Zeratul (#11176) üzenetére


momo2828
tag

Köszi a választ, de ha be van dugva a winyó el se jutok a biosig, eljut idáig [link], és utána sehova tovább.

[ Szerkesztve ]

(#11178) Zeratul válasza momo2828 (#11177) üzenetére


Zeratul
addikt

És ha SMART-ot kikapcsolod? Meg lehet hogy nem ártana egy CMOS törlés és teljesen alap beállításokkal bootoltatni a deszkát, fene se tudja a tuning mit állított át.

[ Szerkesztve ]

(#11179) momo2828 válasza Zeratul (#11178) üzenetére


momo2828
tag

Megpróbáltam, annyi különbség, hogy S.M.A.R.T. Capable but Disabled, és ugyanúgy nem megy tovább.
Még amikor lefagyott a gép, először csak újraindítottam és azt tapasztaltam, hogy a win 7 nem jött be, csak fekete háttér, jobb alsó sarokban a szöveg (evalution copy build 7260), de akkor még nem volt a winyóval. Nem tudom ez segít-e A másik satás (1-es) winyóval érdekes módon nincs baja...

[ Szerkesztve ]

(#11180) momo2828 válasza momo2828 (#11179) üzenetére


momo2828
tag

Felfigyeltem arra, hogy ha windows közben indítom be a winyót, akkor rettentően lassú (3.5 Mb/s). Nem lehet, hogy valami baja lett, és azért nem akarja a gép felismerni bekapcsoláskor? HD Sentinel azt mondja, hogy let rajta 9 bad sector :(((

(#11182) Kernel válasza momo2828 (#11180) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mással is előfordult már, egyik rokonommal is, meg fórumon is szokták írni, hogy videót nézett, vagy valami olyat csinált, ami kicsit jobban dolgoztatta a vinyót (vagy nem is csinált semmi különöset, mint én például), azután egyszer csak fagyás, vinyó lehal.

Ez lehet a vinyó saját, mindentől független meghibásodása, ilyenkor nem bírsz kimutatni más problémát, hanem csere-bere. De okozhatja más visszahatás is, tápegység, elvileg akár tuning is, vagyis sokminden.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11183) Kernel válasza Vasinger! (#11152) üzenetére


Kernel
nagyúr

Végeredményben a HDD specifikációi között meg vannak adva az üzemi és üzemen kívüli hőhatárok, csak elnavigál az ember a gyártó honlapjára és ott a válasz.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11184) Zeratul válasza momo2828 (#11180) üzenetére


Zeratul
addikt

Hát az a 9 bad sector nem jelent túl sok jót. HDtune-nal csinálj egy felszin tesztett, majd formázd a logikai lemezkezelőből, de úgy hogy először törlöd a partíciót majd újra létrehozod és utána formázod.

(#11185) Zeberdee


Zeberdee
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Az a problémám, hogy a gépem folyamatosan lefagyott, illetve ha meg akartam nyitni bármit egy könyvtárból, vagy filmet néztem, vagy másoltam, akkor kékhalál jelentkezett. Csináltam memória tesztet és az rendben volt. Utána leformáztam a vinyót, leellenőriztem a meghajtókat, megcsináltam a lemeztöredezettség mentesítést, újraraktam a rendszert és mégis néha van kékhalál és az explorer is le szokott fagyni. Meg tudná nekem mondani valaki, hogy hardware vagy software probléma? Illetve hogy milyen probléma lehet pontosan?
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#11186) misx válasza Zeberdee (#11185) üzenetére


misx
senior tag

Hány memóriamodul van a gépben? Mert ha több, lehet hogy nem szeretik egymást (a memótesztet is modulonként szokás elvégezni). De lehet még:

- vírus
- spyware
- kontakthiba (pl. vinyónál)
- túlmelegedés (proci inkább mert Windowsban csinálja)

(#11187) Csabee.


Csabee.
nagyúr

üdv

hdd--m bad sectoros lett (maxtor 120gb)

hdd sentinel kiírta.. meg akadozott is a gép ha oda katant

hdd regenerátor lefuttat, megszűnt az akadás a hdd-t újra formáztam, de a hdd entinel továbbra is 20szektorhibának látja, viszont utána a másik fülön oda írja hogy 20 reallocated.. meg a hdtune is ezt írja hogy reallocatad.. most gondolom akkor kijavította, de hogy lehetne elöntetni azt a nyomot hogy a hdd sentinel ne írja ki hogy 20 szektorhibás mikor nem is? már volt újratesztelés is hddsentinellel

Üdv: Csabee.

(#11188) Zeberdee válasza misx (#11186) üzenetére


Zeberdee
csendes tag

Először is köszönöm a válaszod!

Egy memória modul van. Vírussal kapcsolatban csak annyi, hogy naponta megy egy ellenőrzés, de mindazonáltal lehet. AVG-t használom.
A proci hőmérsékletet nem tudom pontosan de olyan 35 fok körül van.
Teljesen tanácstalan vagyok.

(#11189) momo2828 válasza Zeratul (#11184) üzenetére


momo2828
tag

Rendben, de még formázás előtt, eltart egy ideig mire leszedem róla a 400 gigát 3,5 mb/s-el....

(#11190) liksoft válasza momo2828 (#11189) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem PIO módban megy?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11191) momo2828 válasza liksoft (#11190) üzenetére


momo2828
tag

Nem tudom, hol tudom megnézni? Vagy átállítani ha igen?

(#11192) liksoft válasza momo2828 (#11191) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kereső használata: :B [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11193) momo2828 válasza liksoft (#11192) üzenetére


momo2828
tag

OK, azt írja, hogy ha rendelkezésre áll akkor dma, alatta, hogy PIO, szóval abban van. Úgy olvastam, hogy illesztő program törlés és újra indítás, de nem fog menni, mert bekapcsoláskor ugyancsak le fog állni... Valahogy máshogy megoldható?

(#11194) Locsi


Locsi
senior tag

Liksoft kollégától kérdezném, hogy a Hd Sentinel által generált naplófájlt mivel lehet megnyitni.

Köszi, Locsi.

(#11195) liksoft válasza Locsi (#11194) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ezt inkább a program írójától célszerű kérdezni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11196) liksoft válasza momo2828 (#11193) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem tudok más megoldást.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11197) Locsi válasza liksoft (#11195) üzenetére


Locsi
senior tag

Köszi.

(#11198) Csabee. válasza Csabee. (#11187) üzenetére


Csabee.
nagyúr

erre valaki megoldást? :(( :F

Üdv: Csabee.

(#11199) liksoft válasza Csabee. (#11187) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor most tisztázzunk fogalmakat.

Létezik a drive valós, fizikai felülete. Ez NEM hibátlan, csak a gyártás során a hibás területeket a későbbi használatból kitiltják. Menet közben is kiderülhet, hogy van még, vagy keletkezett hiba a felületen. Ennek korrigálása a SMART feladata, a szektorok lecserélésével.

A másik, a drive aktív felhasználói területe. Ennek minden esetben hibátlannak kell lennie, hiszen ha keletkezik hiba, azt a háttérben a SMART javítja.

Nálad a korrekció megtörtént, 20 hibás szektor van a drive-on. Ez nem tüntethető el, hiszen a drive saját hatáskörében végezte a korrekciót. Viszont az adatterületed ettől lehet hibátlan, így a drive használható.

Az akadások, dadogások addig tartanak, míg a drive eldönti, a kérdéses felület (szektor) jó vagy hibás, és ennek megfelelően az allokálást elvégzi.

Szerk: De ez a HDSentinel honlapján a SMART alatt ha jól emlékszem sokkal részletesebben van kivesézve. :B

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11200) liksoft válasza Badman 4ever (#11130) üzenetére


liksoft
nagyúr

Klikk!

Eddig Samsung esetén jelentkezett, de nem zárható ki, hogy Nálad is hasonló a kiváltó ok. Vagyis nem tudjuk. De ha elolvasod a linkelt bejegyzéseket, talán többet ki tudsz hámozni belőle mint mi.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.