Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11551) Vasinger! válasza Kernel (#11550) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi a segítséget! Diskeditor lesz az én progim.

(#11552) Vasinger! válasza Kernel (#11550) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Letöltöttem számos programot, közte a a te általad készített screenshotos progit is. Az lenne a kérdésem, azt hogy kell használni? Nem akarom tönkre b**ni a winyót, mert eladom. Így nagyon vigyázok rá. :K

Közben észrevettem, az egy backup progi... Akkor mit ajánlasz, ami egyszerű, gyors és megbízható? felh barát felület. :U

[ Szerkesztve ]

(#11553) Kernel válasza Vasinger! (#11552) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem kimondott backup program, hanem alapvetően diskedit, de ezért is írtam, hogy a KillDisk a legegyszerűbb. Ugyanakkor a diskedit sem komplikált, csak aki még nem használta, nem tudja, hogy valójában mennyire egyszerű:

http://prohardver.hu/tema/hdd_problema_segitsetek/hsz_9175-9175.html

Én ezzel szoktam vinyót felülírni. A képen látható szektorszintű nullákkal egy GetDataBack és társai nyilván nem tud mit kezdeni, mivel erre épül a működése, hogy onnan állít vissza. Nullából viszont nem lehet semmit összehozni, legfeljebb egy jó nagy nullát.

A teljes képhez még hozzátartozik, esetleg igen költséges módszerekkel és profi céggel lehetne megnézetni, hogy előtte mi volt a merevlemezen, de átlag halandó erre úgysem költ. Pláne többszöri felülírással, vagy különböző szekvenciális felülírásokkal az esélyek még tovább csökkennek. Erre a Diskedit és a KillDisk is egyaránt képes, csak utóbbiban további szekvenciákat is lehet választani, valamint felhasználóbarátabb is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11554) Vasinger! válasza Kernel (#11553) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Megnéztem azt a hsz.-t amit linkeltél, az alapján csináltam mindent a Runtime's DE for NTFS-sel. Most 1%-nál tart, remélem még ma befejezi...nem valami gyors, de nem is ez a lényeg. Ha végez vele, akkor, hogy lehet megnézni, hogy a winyónak semmi baja? Bad sector és, hogy rendesen müxik ez után is?

(#11555) Kernel válasza Vasinger! (#11554) üzenetére


Kernel
nagyúr

A KillDisk PDF súgójában pedig ez a fejezet:

3.2.1.1 Erase Data from a Device

Lényegében eszköz kiválasztása, Kill gomb megnyomása, megerősítő szöveg beírása.

Ezután az MBR-szektor tartalma is törlődik, tehát a partíciós-tábla is megsemisül, használatbavételhez természetesen partícionálni kell, mint vásárlás után.

Nem gyors, de szektorszintű felülírásnál ez természetes, és még mindig valamivel gyorsabb egy Windows programmal, mint egy külön bootolandó DOS-programmal, amire akkor van szükség, mikor rendszervinyót akarunk törölni. Mivel a Windows gyorsabban kezeli az adatátvitelt.

A folyamat sikeres lefutása pedig mindennél jobban értesít, hogy az adathordozó hibátlanul írható, ugyanis szektorhibánál elakad és jelez. Ezt főleg ócska floppy lemezekkel kitapasztalni, ilyenkor lehet választani, hogy Ignore stb.

Ezen kívül meg SMART megnézése, ami gondolom értelemszerű. Ha írás közben nagyon melegedne, nem árt hűteni egy ventilátorral.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11556) Vasinger! válasza Kernel (#11555) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én DiskExplorer-rel csinálom. :S

[ Szerkesztve ]

(#11557) balu366


balu366
csendes tag

Üdv.

Van egy WD 500gb-os sata2-s hdd-m. A következő a baj vele, hogy elindítom, hogy leformázzam, és amikor 100% végigmegy a formázáson, akkor kiírja, hogy a hdd sérült, nincs formázza, nincs jól csatlakoztatva, és még egy pár dolgot. Új partíciót nemtudok csinálni, mert nem engedi, windows7-be és xpbe se. Nem tudjátok mi baja van? Leformázta minden adatt ment róla, vagy nemkell róla semmi.

(#11558) Daemon09 válasza balu366 (#11557) üzenetére


Daemon09
őstag

Helló.
Próbáld meg másik gépben formázni. Vagy másik Sata csatira átdugni és úgy. Ha nem megy, akkor sajnos hibás a HDD, vidd vissza gariba.

(#11559) rox1818


rox1818
csendes tag

Hy all!!
Van egy Seagate FreeAgent 500GB-os külső HDD-m.
Az a gond vele h eltünnek róla a ramasolt adatok. A laptoprol(Windows Vista SP2) masolok ra adatokat majd a PC-re(Windows Xp SP3) rakapcsolom a HDD-t es nincsenek ott az elobbi atmasolt adataim, s ezt szinte minden második másoláskor csinálja. A gond megoldásához kérnék tőletek tanácsot/ötletet, mert én nem tudom h mit kezdjek vele.
Az ötleteket előre is köszönöm.

(#11560) liksoft válasza rox1818 (#11559) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha 2,5"-os egység és csak USB-ről kap tápot, akkor az kevés neki. Vagyis csak látszólag dolgozik. :D Orvosolni lehet, ha dupla USB-ről hajtod meg. Ja, asztali gépen csak a hátlapi, forrasztott USB csatlakozó használandó. Az előlapit winyó esetén HANYAGOLNI KELL!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11561) rox1818


rox1818
csendes tag

Ugy tudom h 3,5´´-os, van külön tápkábelja...sztem az áram elég neki. A PC-n pedig csak a hátlapi USB-t használom.

(#11562) liksoft válasza rox1818 (#11561) üzenetére


liksoft
nagyúr

A drive leválasztását minden esetben korrekt módon elvégzed? Érdemes lenne kipróbálni, hogy nem leválasztod, hanem kikapcsolod a gépet (nem hibernálás!), és utána teszed csak át.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11563) rox1818


rox1818
csendes tag

Mindig rendesen leválasztos,csak utána kötöm szét. Az ötleted kipróbálom, köszönöm!

(#11564) Zeratul válasza liksoft (#11524) üzenetére


Zeratul
addikt

Raw error rate: szerinte kritikus állapotjelző, szerintem meg nem. Csak a segatenél kerül kijelzésre, ráadásúl nagyban függ az alaplapi vezérlő, a driver, és vinyó kommunikációjának öszhangjától. Attól hogy szar a vétel még nem a vas a hibás. TV se dobod ki ha a szolgáltató nem ad rendes jelszintet.ó, hanem reklamálsz a szolgáltatónál.

(#11565) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Egyszerűen nem tudom mi történt. Nézem mindenkinek milyen jó eredményei születtek uo. winyóval mint nekem, én meg ilyeneket produkálok és csak eláll a szavam.... :((( :W
1,2 és 3

Mitől lehet? Már meg van particionálva 6 fele. Ki kéne kapcsolni az AAM-et? :F

(#11566) Kernel válasza rox1818 (#11559) üzenetére


Kernel
nagyúr

XP és Vista között ismertek kompatibilitási hibák, pl. merevlemez áthelyezésekor XP-ben ismeretlen fájlrendszer, RAW meghajtó jelenhet meg. Ez ugyan egész partíció eltűnésére vonatkozik és nem pont USB használatra, de ilyen alapon USB-nél is lehetnek gondok.

Ha XP-ben volt partícionálva, próbáld inkább Vistában újrapartícionálni és formázni, hátha segít valamit.

http://support.microsoft.com/?kbid=931854
http://www.multibooters.co.uk/partitions.html

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11567) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Hello,

Adott egy 500GB notebook merevlemez. A SAMSUNG tesztprogram, az ESTool nem ad egy hibát sem, full tesztben sem, a HDSentinel pedig ezeket jelzi: Pending Sector: 2113, Reallocation Event: 2000, Off-Line Uncorrectable Sector: 1118. A legérdekesebb, hogy a Reallocated Sector Count az egy szép kövér 0.
Persze a HDSentinel 4%-osnak jelzi.

Kérdések:
- Miért nem ad a Samsung tesztprogi hibakódot? Talán mert nem hibás a merevlemez?
- Hogy volt 2000 Reallocation Event, ha nulla a Reallocated Sector?
- Tekinthető-e ezek alapján a merevlemez hibásnak?

Köszi, HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#11568) liksoft válasza 04ahgy (#11567) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ezt talán itt lenne jó megkérdezni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11569) Blind69


Blind69
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kisseb gondom, szóval van egy 150Gb-os Maxtor HDD-m, és az lenne vele a gond hogy a bios látja, csak a windows nem. Se a sajátgépben, se a lemezkezelésnél, se a particiónáló program, se az aida, szóval semmi... Tegnap még felismerte, ma már semmi.. :S Remélem tudtok segíteni. :)

(#11570) Lenry


Lenry
félisten

sziasztok!

azt hiszem, hogy döglődik a 250es Samsungom

[ 19.657411] ata1.00: exception Emask 0x10 SAct 0x1 SErr 0x280100 action 0x6 frozen
[ 19.657411] ata1.00: irq_stat 0x08000000, interface fatal error
[ 19.657411] ata1: SError: { UnrecovData 10B8B BadCRC }
[ 19.657411] ata1.00: cmd 60/20:00:dd:55:0f/00:00:09:00:00/40 tag 0 ncq 16384 in
[ 19.657411] res 40/00:04:dd:55:0f/00:00:09:00:00/40 Emask 0x10 (ATA bus error)
[ 19.657411] ata1.00: status: { DRDY }
[ 19.657411] ata1: hard resetting link

ez egy részlet a Linux bootlogjából, ilyenekkel van tele...
a Windows már egyáltalán nem hajlandó elindulni, Linux is csak sokadszorra... SMART adatot nem ad magáról a vinyó, semmilyen programnak, semmilyen OS alatt (nem is adott soha), se IDE se SATA-módban.

időnként kékhalálozott meg fagyott a Win, akkor tettem a vinyóra hűtést, mert érintésre forró volt. most langyos...

fizikai sérülés nem látszik rajta, soha nem volt hordozva (csak géppel együtt, de az se sűrűn)

nem tudom, hogy mi baja lehet, vagy mi okozza ezt, de a biztonság kedvéért már csak a két op.rendszer van rajta, meg olyan dolgok, amik könnyen pótolhatók

valami ötlet?
nem nagyon akarok másikat venni, de úgy látom kénytelen leszek :(

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11571) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Van egy Hitachi 80GB-os 2,5" Sata vinyóm, kb. 3 éves, nővérem Lenovo N100-asában cseréltük ki a vinyót, és én meg felhasználtam a régit, vettem hozzá egy USB-s külső házat (MSI Starbox SATA).
A külső házban már vagy 2 hónapja használom a vinyót, most épp tele van (főleg programok, ISO-k, meg filmek, de jópár kis fájl is ).
Pár napja próbáltam helyet csinálni rajta, átmozgatni 20GB-ot a gépre.
A TotalCMD kiírása alapján eleinte normális sebességgel ment, kissebb fájloknál, de amint elért egy nagyobb fájlt (270MB ISO), teljesen belassult az áthelyezés, 50-100kb közötti sebességre. :F

Azóta próbáltam más nagyobb fájlt, másolni is, meg kipróbáltam másik gépen is (az Vista-s), sajnos ugyanez a helyzet.
Másik particióról másolva / áthelyezve nagyobb fájt is ugyanígy belassul.
A Pl. a 270MB-os fájl kb. 15%-áig jut el normális sebességgel, utána belassul.
Kiszedtem a külső keretből is, közvetlen SATA-n próbálni, ugyanez a helyzet.
Explorer egy idő után (~ fél perc) úgytünik be is fagy a belassult másolás közben.

HD Sentinel nem jelez hibát, 2 áthelyezett szektor van, de az már régóta így van.
HD Sentinel gyors öntesztje is hiba nélkül lefutott.
Úgyhogy én inkább fájlrendszer hibára gyanakszom, a vinyón 3 partició van (elsőn egy XP maradékai), a 3.-ra (ahonnan áthelyezve először észrevettem a belassulást) lefuttattam egy XP-s Scandisk-et is, semmi hibát nem mondott. :F

Van valami ötletetek, hogy mitől lehet ez, és mit lehet vele kezdeni ?

[ Szerkesztve ]

(#11572) atesss válasza atesss (#11571) üzenetére


atesss
addikt

Kiderült, hogy változó a sebessége, nem mindig ilyen lassú, van amikor begyorsul közben.
Amikor elkezdtem írni az előző hsz.-t, akkor kezdtem el áthelyezni egy 315MB ISO-t, és most lett kész, azaz kb. 3/4 óra volt.
Így az átlag 120kb/ s körüli. Hát ez se valami sok. :F

Smart szerint 40 fokos.
És az előbb rosszul emlékeztem, az a 2 szektor nem áthelyezett, hanem csak "pending".
De változás nem történt a HDSentinel szerint.

[ Szerkesztve ]

(#11573) GeryG19


GeryG19
csendes tag

helló mindenkinek lenne egy problémám van egy 60Gb os vinyóm és tegnap valamiért széthullott a FAT tábla pqmagiceben sárgán jlezte és BAD volt ráirva megformáztam másik gépben visszarakom a sajátomba és amikor elkezdek wint telipiteni megfagy amikor elkezdi betölteni a istallhoz szükséges dolgokat akkor mefagy vagy nem megy tovább amikor kiírná hogy mekkora a vinyó és hogy szeretnéd-e formázni de eza jelenség megvan egy 300as és egy 400as vinyónál is valakinek valami tipp mit csinálok rosszul? elöre is köszi a válaszokat Üdv GERY

(#11574) Kernel válasza GeryG19 (#11573) üzenetére


Kernel
nagyúr

Partíciók nélküli merevlemezt tegyél a gépbe, minden Windows telepítő képes magának partícionálni és formázni. SP integrált telepítő javasolt.

Nagyméretű adattároló partíció NTFS legyen, ha jót akarsz az adataidnak.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11575) GeryG19 válasza Kernel (#11574) üzenetére


GeryG19
csendes tag

hát valaminek nem jó igy se sztem BIOS frissités lesz de köszi :)

(#11576) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok! bocs,hogy ide írok,de tudnátok ajánlani hdd bölcsőt? Olyan kellene,amibe belemegy a 3,5" és esetleg a 2,5" winyó is.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#11577) harry


harry
veterán

Sziasztok, van egy Win2k3 szerverünk, ahol a rendszer partíció bad sectoros, ami nem jó... első körben szeretnénk róla egy biztonsági másolatot, mondjuk ghost-tal. Virtuálisan szimulálva nem volt vele gond, na de nem is volt bad sector a forráslemezen.
Szóval az lenne a kérdésem, hogy mondjuk ghost partíció vagy disk másolásakor mit csinál a bad sectoros területtel, illetve, hogy a szimuláció végett hogyan tudnék (vmware alatt) a vinyón bac sectort létrehozni, vagy szektorokat hibásként megjelölni?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11578) sagit


sagit
addikt

sziasztok

esetleg valakinek nem lenne egy HD501LJ típusú rossz winyója? megvenném...

--hirdetésem--

bocsi az offért :) :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#11579) harry válasza sagit (#11578) üzenetére


harry
veterán

Hát nálunk lehet, hogy egy ilyen a bad sectoros :D Nem tudom pontosa a típusát. De lehet garis, és 1-2 sector amennyire tudom, még nem gond, és gyanítom, valami gagyibb állapotút keresel, csak meglepett :)

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11580) sagit válasza harry (#11579) üzenetére


sagit
addikt

nem lényeg hogy mi a baja.. csak ez a típus legyen és olcsó legyen ;)

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#11581) Imco válasza harry (#11577) üzenetére


Imco
őstag

A ghost nem menti le mert olvasási hibával megáll. /99%/
Esetleg az acronis hatékonyabb lehet adott esetben, de ez sem biztos. Sajnos a felületi hiba erőssen gátolja a dolgot.Szerintem...
A helyedben a bad sector regenerálásával/áthelyezésével kezdenék és utána probálnám a mentést.

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#11582) sagit válasza harry (#11579) üzenetére


sagit
addikt

írj privit aztán megbeszéljük

:R :R

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#11583) Kernel válasza harry (#11577) üzenetére


Kernel
nagyúr

A Ghost számos opcióval rendelkezik, egyebek mellett hibás lemez esetére is.

Egyébként egy lemezt diskeditorral is át lehet másolni (Runtime's Diskexplorer stb.), hibás szektornál megáll és lehet választani, hogy mit akarsz, Ignore, Ignore All, 0-t is lehet írni helyette, ha jól emlékszem, vagy amit akarsz. Továbbá ott van még a DriveImage XML is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11584) Kernel válasza cellpeti (#11576) üzenetére


Kernel
nagyúr

Részletekbe menő cikk és topik van ezekről a "bölcsőkről" a PH-n, épp a napokban olvastam, de ha megkeresed helyettem, Te is elolvashatod.

Majd vigyázz, hogy fel ne boruljon, én inkább fekvőt vennék, a kapcsolódó topikban említenek ilyet is.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11585) Imco válasza Kernel (#11583) üzenetére


Imco
őstag

Már vagy 10 éve használom a ghostot, de ezekig az ablakokig még nem jutottam. :D
Bár ha jól nézem ez itt nem is DOS-os, talán ezért nem. Megnézem, megkeresem.

Üdv! Imco

(#11586) Porcupain


Porcupain
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne problémám,hogy vettem egy WD 320GB-s scorpio blue-t, de nagyon melegedik. Tegnap este 59 fokig is felment. Pár oldalon már utána néztem, és mindenhol sokkal hűvösebb. SMART hiba nincs, halk, és tökéletesen működik, csak aggaszt a magas hőfok.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#11587) Kernel válasza Imco (#11585) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ghost32-t indítottam, de DOS-ban is ugyanez. És még ennél is többet tud, elég terjedelmes dokumentáció van hozzá. Nekem bootmenübe is be van építve, gombnyomásra felülírja a C: meghajtót:

ghost.exe -clone,mode=prestore,src=1:3\backup3.gho:1,dst=1:2 -RB

Vagyis még tallózgatni sem kell. Persze itt az első partíció DOS, onnan dolgozik.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11588) Kernel válasza Porcupain (#11586) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha zárt helyen van, meleg a környezet is, könnyen felszaladhat.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11589) Porcupain válasza Kernel (#11588) üzenetére


Porcupain
aktív tag

A melyik winchester topicba, már átbeszéltem az egyik taggal. Ő azt mondta, hogy neki nem megy 40 fok fölé. Ezért is vettem ezt vinyót. A régi hitachi 5k100 nem ment fel ennyire sose. A wd viszont gyorsabban is melegszik.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#11590) Porcupain


Porcupain
aktív tag

Közben találtam egy ilyet is. Ehhez viszont kellene egy jumper, ilyen kicsi meg nekem nincs, vagy jó ehhez egy 3,5 sata hdd jumpere is?

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#11591) Imco válasza Porcupain (#11589) üzenetére


Imco
őstag

Nagyon fontos a jól szellöző ház. Az elözö vinyó nem mérvadó, hisz egész más tipus.
Nekem 3 WD 500 van elötte egy 12 cm coolerrel. Igy 30-30-31 fokosak most hogy elég meleg van. Felettük van most ideiglenesen egy 80-as sata samu, nem a cooler elött közvetlen. Az már 33-34 fokos. Az 59 fok az már brutál. Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#11592) Imco válasza Kernel (#11587) üzenetére


Imco
őstag

Köszi! Belemélyedek majd egy kicsit, mert a bad sectorok miatt néhányszor már plusz munkára kényszerültem.

Üdv! Imco

(#11593) Porcupain válasza Imco (#11591) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Csak félreértés elkerülése véget a WD scorpio blue egy notebook hdd és oda is használom.:)

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#11594) Vídar


Vídar
csendes tag

Sziasztok!
Van egy 250 GB-os Samsung SP2504C-m. Amióta megvan, az oprendszer leválasztható hardverként írja. Ez mitől van, mit csináljak hogy ne így mutassa? Amúgy tökéletesen működik, csak ez zavar egy kicsit.

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more... and I know I shouldn't.

(#11595) liksoft válasza Porcupain (#11593) üzenetére


liksoft
nagyúr

És "ágyban paplanok közt", vagy gondoskodsz a laptop alatti minimum 5mm-es, de inkább ajánlott 1,5cm-es légrésről? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11596) liksoft válasza Vídar (#11594) üzenetére


liksoft
nagyúr

Azt a driver okozza. olvass utána, sokszor volt már kérdés.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11597) Porcupain válasza liksoft (#11595) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Nem! Íróasztalon használom. Plusz még a gép hátsó része meg is van emelve 3cm-el.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#11598) liksoft válasza Porcupain (#11597) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor erre szokták mondani, nem volt szerencséd. Vagy egy melegedőbb winyót, vagy egy alulhűtött notit fogtál ki. Ebben az esetben csak egy lemezes winyót célszerű használni. (Egy lemez, két fej. - Fejből nem fújom, amit vettél ilyen-e.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11599) Porcupain válasza liksoft (#11598) üzenetére


Porcupain
aktív tag

A notim valóban nem túl jól szellőzik, de ami előzőleg benne volt hitachi, az sose ment 59 fokig fel. Az új hdd egy wd scorpio blue 320Gb-s. Ezek elvileg már 1 tányérosak. Azért előtte utána jártam a dolognak, ezért is választottam ezt. Több külföldi tesztben is, sokkal alacsonyabbak voltak a hőfokok. Most is 49 fokon megy, pedig itt vagyok az nyitott ablak mellett és jön be a hideg levegő.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#11600) Binda


Binda
tag

Hali!

Tanácstalan vagyok, a segítségeteket kérném. 2 ugyanolyan, 500 GBs Seagate Sata2-es vinyó van a gépben. Kikapcsoltam a gépét és 2 óra múlva visszakapcs után az 1-ik vinyó nem megy. Se előtte se utána nem volt semmi gond, leszámíva hogy 1 vinyó nincs. Néztem Biost: nem látja. Lehúztam a kábelt, rendszer stabil, átraktam máshova a rendszer vinyót, stabil. Felcseréltem a csatikat: egyiket sem látja a gép. Bios esélytelenül nem látja. Másik gép szintén nem látja. :W Gigabyte EP35-DS3P és Abit IC7 a lapok.

2 dolgra gondoltam: vagy a bios lett resetelve (nemtom miért) de minden beállítást kipróbáltam és szerintem nem ott van a gond.
A másik, amire gondoltam azaz, hogy kikapcsolás előtt az egyik partíciót a 2-ből csutkára töltöttem, 200 GB-ből ~5-800 mb maradt (első partíció).
Fél éves a vinyó, soha sem melegedett túl, adattárolásra volt fenntartva. Ha áramot kap felpörög, bár nemtom mi a "jó" hang, de szépnek tűnik :D

Valami ötlet? Nem szeretném ezt a vinyómat is teli a kukába dobni... :W

Előre is Köszönöm a válaszokat!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.