Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#612) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Pár kérdésem lenne, mert belebonyolódtam ebbe a HD fim lejátszásba..........
adott: Vista 64bit, Q9550, GTX260, Creative X-Fi Elite Pro, Logitech Z-5500

Feltettem a KMPlayer-t, a kép simán megy, nem akad, ez rendben van.
Filmek alatt a 4 magból az egyik terhelődik, 1080p filmnél 27-28%. Mivel lehet megoldani, hogy 2 (vagy esetleg 4) mag ugyanúgy dolgozzon? (Így kedvezőbb lenne a magok hőmérséklete.)
A VGA nem csinál semmit, szóval ezek szerint nem megy a hardveres gyorsítás. Úgy tudom, elvileg tudna ilyet, nem? (nVidia PureVideo HD) Ez mondjuk nem annyira lényeges, mert a proci simán elbírja.

De a fő gondom a hanggal van. Direkt DTS hangú filmeked szedtem le, mert ezek általában nagyon jól szólnak. De a KMPlayer-ben hiába állítom be a: belső audió dekóder -> általános fül-ön felül mind3 dolgot SPDIF-re, mégsem megy ki a DTS hang.
Ez normál DVD-knél úgy működött nálam, hogy PowerDVD-ben beállítottam SPDIF-re, és a Logitech hangfal digitális coax kábelen keresztül magától felsimerte a DTS hangot, és gyönyörűen szólt. HD film esetén mit és hol kellene állítanom a KMPlayer-ben, hogy a DTS hang itt is működjön? :F
És olyan a filmeknél, ahol csak "sima" 5.1 hang van (ugye ezt nevezik AC3 5.1-nek?), ott is csak a 3 első hangszóró szól. Hiába rakom át 3/2+SW 5.1 channels-re.......

Tudna valaki tanácsokat adni a hangbeállításokhoz? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.