Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7601) Sanyi.mTs válasza GoodSpeed (#7600) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Tableten hogyan tudom beállítani, hogy a letöltött filmeket/sorozatokat az SD kártyára töltse, ne a belső tárhelyre?

Szerk. Nem valasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#7602) oszy válasza Sanyi.mTs (#7601) üzenetére


oszy
veterán

Úgy gondolom a tableten belül, nem az alkalmazásban.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#7603) oszy válasza HIJ (#7594) üzenetére


oszy
veterán

Én Xiaomi 4K stick-el tudom neked megnézni majd, ha az mérvadó lehet...

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#7604) zseko válasza Sanyi.mTs (#7601) üzenetére


zseko
veterán

Sehogy.

HR24.hu

(#7605) zseko válasza oszy (#7602) üzenetére


zseko
veterán

Mindig az adott alkalmazásban kell kiválasztani hová töltsön le. Netflix, Amazon Prime, Spotify, Deezer, még a gyári fényképező appban is az alkalmazáson belül kell ezt megadni.
Eleve szarnak tartom az androidot ebből a szempontból (is), de a HBO Max nagyon alulmúlta a várakozásomat. Nincs benne ilyen lehetőség.
Az 52.20.0.13 verzió van fent nálam.

HR24.hu

(#7606) zichie válasza erahurka (#7592) üzenetére


zichie
senior tag

Nekem is ez a gondom. A Slyguy common addon beállításainál van egy ilyen lehetőség: "Widevine szint (a változtatás után indítsa újra a Kodi-t)". Itt "Automatikus" érték van beállítva, de ekkor a max felbontás 960x540 (vagy bizonyos filmek esetében 1280x720). Ez gond nélkül működik.
Ha a Widevine szintet automatikusról "L1 (secure)" értékre állítom és újraindítom az RPi-t, akkor látom a nagyobb felbontásokat (full HD, 4K) is, de semmit nem játszik le.
Azt viszont nem értem, hogy L1 (secure) módba állítva mit kell még állítani, hogy le is játsszon valamit, ekkor a 960x540 -et sem játssza le, nemhogy magasabb felbontásokat.

[ Szerkesztve ]

(#7607) erahurka válasza zichie (#7606) üzenetére


erahurka
félisten

Natív Windows alkalmazás lenne a megoldás de szarnak rá. 2 hónapja él a szolgáltatás de még semmit sem változott, pedig tele van hiányosságokkal meg hülyeségekkel.

(#7608) zichie válasza erahurka (#7607) üzenetére


zichie
senior tag

Nekem megfelelne a Kodi verzió, ha menne az L1 (secure) beállítással, mivel ezt használom erre a célra, nem Windows-t.

Más... Tapasztalt valaki olyat, hogy Kodi-val néha meg-megáll a lejátszás és pufferel? Nekem másfél hónapig nem volt ilyen gond. Az elmúlt másfél hétben két nap fordult csak elő, de csak az Aranykor sorozatnál, másnál nem. Ha visszatekertem az érintett részhez és újra lejátszottam, akkor nem volt akadás.
Arra gondolok, hogy nem nálam volt a hiba, mert akkor gyakrabban jelentkezne. Az a két nap, amikor előjött ez a hiba, akkor egy órán belül 2-3 alkalommal is megakadt és pufferelt. Háttérben torrent vagy egyéb netes terhelés nem futott. Érdekes mert márciusban és áprilisban nem akadt meg egyszer sem, pedig többször futott közben a torrent is a háttérben.

[ Szerkesztve ]

(#7609) tsilver válasza zichie (#7608) üzenetére


tsilver
aktív tag

nálam sem volt eddig gond, bár én TV-n nézem, de 1 hete volt itt is 1db megakadásom (Besúgó)

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#7610) smc


smc
addikt

Azt nem tudjátok hogy a Boondocks elérhető lesz nálunk valamikor?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#7611) sunavlys válasza tsilver (#7609) üzenetére


sunavlys
senior tag

Tegnap este 10 után el sem indult az HBO. 11-kor már működött.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#7612) erahurka válasza sunavlys (#7611) üzenetére


erahurka
félisten

Lehet karbantartás volt. Amúgy múltkor a Kimi elég jól nézett ki PS4-ről pedig nem frissült az app.

(#7613) abrtom87


abrtom87
tag

A Death on the Nile miért tünt el a kínálatból? Tegnap elött kedvencekbe tettük, hogy majd tegnap este megnézzük. Erre semmi nyoma, mindenhonnan eltünt.

(#7614) sunavlys válasza erahurka (#7612) üzenetére


sunavlys
senior tag

Karbantarcsanak akkor mikor alszok. Mondjuk minden nap 15-16-ig.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#7615) erahurka válasza sunavlys (#7614) üzenetére


erahurka
félisten

Szólj nekik hogy hozzád igazodjanak mert te vagy az egyetlen előfizető...

(#7616) erahurka válasza abrtom87 (#7613) üzenetére


erahurka
félisten

Valszeg megint csak bebugolt és az amerikai kínálatot dobta fel. Magyar HBO maxon nincs nílus. Nem értem miért veszi mindenki biztosra hogy egyáltalán lesz. Fox tehát Disney termék, Disney+-on lesz.

(#7617) sunavlys válasza erahurka (#7615) üzenetére


sunavlys
senior tag

Más szolgáltatók mikor karbantartanak?

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#7618) #46824192 válasza erahurka (#7615) üzenetére


#46824192
törölt tag

Az fix hogy nem este kell az ilyesmit csinálni.
Értelmes szolgáltató a karbantartást 00-04 óra közé időzíti.

(#7619) erahurka válasza #46824192 (#7618) üzenetére


erahurka
félisten

Lehet nem karbantartás volt csak mondtam valamit...

(#7620) abrtom87 válasza erahurka (#7616) üzenetére


abrtom87
tag

Köszi, nem tudtam hogy van ilyen bug. Csak megörültünk a családdal, hogy ilyen jó filmet meg tudunk nézni, aztán nem tudtam mit csináltam, hogy eltünt. Nem szoktam nézni amúgy melyik filmet ki gyártotta, nincs erre idöm sajnos

[ Szerkesztve ]

(#7621) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Hétfőn váltottunk Telekomra itthon, benne HBO Max is
Mivel ma értem haza, csak most próbáltunk bejelentkezni, de miután az HBO átdob a Telekom oldalára, ott azt írja, hogy nincs HBO Max előfizetésünk.
Ügyfélszolga szerint pedig mégiscsak van és szerinte az HBO-nál lesza hiba. Akik ugye ilyenkor nem elérhetőek...
Ötletek esetleg?

#?*@&!

(#7622) LouiS22 válasza zeon.hu (#7621) üzenetére


LouiS22
veterán

Emailben jelezni nekik a hibàt. Válaszolni fognak, hétvégén is. Fizetős szolgáltatás nem működik.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#7623) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Androidos mobil appban lehet fenyerosseget allitani? Kiidegel, hogy a rendszer fenyerot kell hozza allitani.

I am having fun staying poor.

(#7624) zeon.hu válasza LouiS22 (#7622) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Írtam nekik már.

#?*@&!

(#7625) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

Sziasztok!
Hétvégén újratelepítettem az egyik android TV-met: Philips 55PUS6501/12 Android 6.0 (Marshmallow), de azóta nem tudom visszatelepíteni a HBO MAX-ot mert nem jelenik meg a google áruházban :W
Nem értem mi a gond, mivel előtte gond nélkül használtam GO-ról átállás óta ezen az eszközön is.
Írtam a HBO-nak és kaptam egy frappáns választ: "Jelenleg nagy számú megkeresést kapunk, ami miatt válaszidőnk hosszabb a szokásosnál. Addig is a Súgóközpontunk segíthet a felmerülő kérdéseiben. Köszönjük a türelmét!"
Szóval tanácstalan vagyok, hogy ha eddig ott volt és használtam akkor most miért tűnt el és nem tudom használni! :F :Y
Tipp? Köszi!

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#7626) azbest válasza Mr.Skyline (#7625) üzenetére


azbest
félisten

nem lett olyan országra váltva a fiókod, ahol nem támogatott a szolgáltatás?
Megpróbálhatod pécén, internet böngészőben ugyanazzal a fiókkal belépve, telepítést választva, tévét célként. Lehet nincs külön oldala a tévésnek [link]

[ Szerkesztve ]

(#7627) Mr.Skyline válasza azbest (#7626) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

Csekkoltam a régió beállításokat: Magyarország, így ez nem lehet gond
Viszont PC-n nézve az eszközöm nem támogatott :F
[link]
Eddig az volt, most meg már nem az? :)) :Y

[ Szerkesztve ]

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#7628) azbest válasza Mr.Skyline (#7627) üzenetére


azbest
félisten

Elvileg android 5-től felfelé megy, de előfordulhat, hogy pont valami olyan verziót választottál, ami valamiért ki van szűrve náluk. Előtte milyen verzió volt rajta? A gyártó weblapja alapján 8.0-ás androd is van ezekhez.

Firmware frissítés - Szoftverversion: 000.026.070.001
ZIP fájl, 945.7 MB
2021. március 5.
aktuális:
QM163E_U_0.26.70.1 – Date: 2021/03/03 [link]
korábbi 8.0ára váltó
QM163E_U_0.25.238.0 – Date: 2018/12/05
- Android Oreo 8.0.0 based software

Nem lehet, hogy magának a play storenak vagy más rendszer appoknak is frissülnie kell, ha most te tényleg újratetted az 5+ éves verziót (android tv 6os)? Tudhat akár a 6os is működni, de a google cuccoknak azért be kell frissülnie rajtuk a mai appokhoz.

Ha szerencsétlenül sikerült verzióváltós / downgrade frissítés volt, akkor esetleg el is veszthetted a hdcp, widevine kulcsokat róla, a drm info appal meg tudod nézni. Lehet az is számít a telepíthetőségnél.

[ Szerkesztve ]

(#7629) Mr.Skyline válasza azbest (#7628) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

Firmware frissítést most nézem, megpróbálom.
Újratelepítés után magától frissült a TV, aztán minden alakmazást frissítettem rajta.
Meglátjuk mi lesz ;) Köszi, jelentekezem.

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#7630) Mr.Skyline válasza azbest (#7628) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

0.26.70.1 van fent:
[link]
letöltöttem a drm infót is, utolsó előtti a Google Widevine Modular DRM opció, de ott mit kell nézzek?

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#7631) LouiS22 válasza Mr.Skyline (#7629) üzenetére


LouiS22
veterán

Apkmirror, vagy hasonló oldalról letölteni az apk-t és azt telepíteni a tévére nem opció? elszúrni nem lehet, legrosszabb opció, hogy nem indul el az alkalmazás.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#7632) azbest válasza Mr.Skyline (#7630) üzenetére


azbest
félisten

akkor gondolom android tv 8as verzió van, nem 6os, ahogy írtad korábba. A hdcp és widewine részt.
Azon belül is

egyébként 52.10.0 -ás verzió az aktuális tévés verzió a hbomax-ból, ha apk-t keresnél

[ Szerkesztve ]

(#7633) Mr.Skyline válasza LouiS22 (#7631) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

Húúúú te, na siker:
Letöltöttem a fent említett oldalról az apk-t, majd telepítettem az áruházból az ES file explorert, elindítottam a telepítést, fel is rakta, majd indul a HBO MAX és kéri, hogy frissítsem a Google Play szolgáltatásokat, ami be is frissült és most már van HBO MAX-om :D
Csak azt nem értem, hogy a Google Play szolgáltatások automatikusan miért nem frissült? :) Mind1 is.
Köszönöm a segítséget! :C :C :R :))

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#7634) Mr.Skyline válasza azbest (#7632) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

Igen ez lesz a tuti: 52.10.0 így nézett ki az akcióm előtt, működik! ;) Köszi! :R

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#7635) LouiS22 válasza Mr.Skyline (#7633) üzenetére


LouiS22
veterán

Ez lett volna a következő tippem, de a lényeg, hogy akkor megoldódott. Jó mozizást :) (Google csodája, hogy a Play Services néha nem hajlandó magától frissülni, csak manuálisan lehet, cserébe nagyjából minden szolgáltatás igényli és szopsz, mire erre rájössz).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#7636) lck


lck
senior tag

[Besúgó - sorozatkritika] 99 % - ban egyetértek vele. Nekem sem igazán jött be. Igazából talan csak a retró hangulata tetszett. Szerintem egyébként nem sok köze van az akkori valósághoz. Majnem annyira reális mint az Elxurtuk. Persze fikciónak tekintve elnézhető. Nektek mi a véleményetek ?

(#7637) zseko válasza lck (#7636) üzenetére


zseko
veterán

Részemről nem fogom megnézni.

HR24.hu

(#7638) Alex91 válasza lck (#7636) üzenetére


Alex91
félisten

Engem szorakoztatott…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7639) LouiS22 válasza lck (#7636) üzenetére


LouiS22
veterán

A legfőbb hibája az, hogy a készítőinek jelentős többsége nem is élt még akkor, amikor a sztori játszódik és feltűnen árulkodó, hogy a stáblistán nemigen látni ismert/elismert történész szakértőt. Talán nem véletlenül nem adta a nevét senki a végeredményhez.
Vélhetően ezért is van, hogy míg 30 alatt istenítik a sorozatot, felette - az ismerősi körömben legalábbis - komoly fenntartásokat fogalmazott meg mindenki.
A technikai bakik tömkelege (csak az 1. részben: mostani MÁV logo - meddig tartott volna akár utómunkában cserélni, Déliben a háttérben bent áll egy Flirt, a 139-es busz soha nem járt azon a viszonylaton, ahol a sorozatban megy, a taxik és a rendőrautók úgy néznek ki, mint ha legalábbis most gurultak volna ki Togliattiban a gyárból). A legblődebb logikai bukfencet ne hagyjuk ki: rendkívül hihető, hogy 1985ben beszállsz egy kollégium előtt az autóban, amiről messziről árulkodik, hogy külföldié. Arról az évről beszélünk, amikor a valóságban lebukott itthon a CIAnak dolgozó Belovai István. És persze van egy borzalmasan rossz színészválasztás is (Szász Júlia) az amúgy nagyon erős Patkós Márton mellé (akinek a karakterét meg tudjukkiről :) mintázták :D).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#7640) Joshi válasza lck (#7636) üzenetére


Joshi
titán

Első rész láttam, de nekem nagyon erőltetettnek tűnt.

(#7641) chaosmonger válasza LouiS22 (#7639) üzenetére


chaosmonger
tag

Nekem tetszett, pedig csak pár évvel vagyok fiatalabb a filmbelieknél (85-ben 16 voltam). Nyilván fikciós a történet, de nagy része akár meg is történhetett volna.
Azért szerintem egy 85-ben játszódó filmhez nem feltétlenül kellenek még történészek, élünk még elegen a korosztályból.
Nyilván nem volt minden pontos, de a korhangulat jól átjött.

(#7642) LouiS22 válasza chaosmonger (#7641) üzenetére


LouiS22
veterán

Nekem valahogy nem ilyenek voltak az emlékek 85ről, mondjuk a korhangulatot többnyire sikerült jól megidézni (zenék, kellékek, ilyen-olyan elszólások. A Macskafogó pl. tök jó ötlet volt).

1ébként ha lesz 2. évad, ott lesz lehetőség korrigálni. Mondjuk érdekes lesz, hogy hol forgatnak: a kollégium ebben a formában nincs már. Ha tippelnem kell, ezt egy huszáros vágással úgy lehet megoldani, hogy ugrunk jó négy évet és hirtelen 1989ben találjuk magunkat, a srácok már vagy kifutnak az egyetemről, vagy már albérletben héderelnek.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#7643) #46824192 válasza LouiS22 (#7639) üzenetére


#46824192
törölt tag

Én nagyon jól szórakoztam , jó mozi volt minden rész.

Hozzáteszem, f...om nincs a régi máv logóról és hogy melyik busz merre járt. A stáblistát sem néztem mert tökömet sem érdekli :)
Az ezerkettes ladák kicsit valóban túl sterilek voltak.
De egye fene, jöhet még vagy 20 rész ,ha ennyire ki tudok rajta kapcsolódni. Csak ez számít.

[ Szerkesztve ]

(#7644) Noukoum válasza lck (#7636) üzenetére


Noukoum
veterán

Elxurtuk = valós történelmi eseményeket próbál bemutatni fiktív szereplőkkel.

Besúgó = múltban játszódó fiktív történet

Tehát aki nem érti hogy egy fiktív történet miért nem egy történelmi dokumentumfilm.. Az elxurtuk meg egy politikai propagandafilm, össze sem hasonlítható a kettő.

Azt sem árt látni hogy nem az 50+-os korosztálynak készült, hanem azoknak akik akkor még nem is éltek.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#7645) sunavlys válasza LouiS22 (#7639) üzenetére


sunavlys
senior tag

Ne már! Ezt a sok fanyalgást a weben. A tizedes és a többiekben nincs hiba? stb.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#7646) lck válasza Noukoum (#7644) üzenetére


lck
senior tag

"Azt sem árt látni hogy nem az 50+-os korosztálynak készült, hanem azoknak akik akkor még nem is éltek."
Hamis elképzelésük lesz az un. "szocializmusról".
A 22 éves lányom kérdezi: Apa tényleg ilyen világ volt, be voltak szervezve az emberek ?
Hát nem.
Nekem a legdurvább élményem 84-ből:
Osztályfőnök mondja: Emelje fel a kezét az aki NEM akar KISZ-tag lenni. :DDD

(#7647) LouiS22 válasza sunavlys (#7645) üzenetére


LouiS22
veterán

Kezdésként: ilyen című film nincs.

A lényeget meg lck leírta: Hamis elképzelés lesz az un. "szocializmusról".

Azt pedig csendben tegyük hozzá: ezt a sorozatot bemutatták hatvanvalahány külföldi országban is. Na, ez az igazi probléma, hogy ott meg tényleg elhiszik majd, hogy nahát, a magyaroknál ez volt: mignont zabáló állambiztonsági valaki, akinek fogalma sincs arról, hogy az egy szem lánya esténként egy Hamisgulyás nevű zenekarral énekelget egy koszos csehóban, meg egyébként országos cimbije azoknak, akikre a rendszer (és apu) vadászik.

De egyébként én leírtam a véleményem, másnak meg más a véleménye. Ezért vagyunk emberek, az lenne a szörnyű, ha mindenki ugyanazt gondolná. Én azért fanyalgok, mert jó szokás szerint az HBO szokásos hype (meg a max kódokkal kilóra megvett "bloggerek" és "influenzások" megint megkajálták előre, hogy itt aztán olyan sorozat készült, ami még sosemnem volt és úristen, ez most átírja majd a hazai sorozatkészítést. Hát nem :) Amit előzetesen ígértek, meg lehetett róla tudni és az, ami a végeredmény lett... Nos, az köszönőviszonyban sincs egymással).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#7648) Drizzt válasza LouiS22 (#7642) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az a koli valamelyik gellérthegyi koli volt? Folyton azon gondolkodtam, hogy az, vagy nem az.

I am having fun staying poor.

(#7649) LouiS22 válasza Drizzt (#7648) üzenetére


LouiS22
veterán

Ménesi úton a régi Államigazgatási Főiskola. Most bontják/újítják fel. Szóval igen: Gellérthegy :)

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#7650) erdey_a válasza LouiS22 (#7647) üzenetére


erdey_a
őstag

Szerintem rég nem volt ilyen jó magyar sorozat.
A nyafogást, hogy "hát nem is így vót" nem értem. Sokminden így volt, sokminden nem. Ez nem dokumentumfilm. Probléma, hogy hatvanvalahány országban elhiszik, hogy a magyaroknál ez volt?
A béjvaccs alapján te elhitted, hogy ilyen nők mentenek a parton? ;)

[ Szerkesztve ]

Vérboci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.