Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) 4Grider válasza Jocó89 (#1998) üzenetére


4Grider
nagyúr

A kütyüpiac 5999 Ft-os anycast-jét meg ne vedd. Nem Chromecast 2!

(#2002) Exian válasza 4Grider (#2001) üzenetére


Exian
őstag

Oké, hogy nem CC 2, de amúgy vajon nem használható erre a célra? Mert ha megy rajta, akkor akár jó is lehet ezért a pénzért. De gondolom gagyi, gyenge.

(#2003) szabog74 válasza Exian (#2002) üzenetére


szabog74
aktív tag

Szerintem csak eredeti Google-t vegyél, ha veszel. Nekem 2-es van LAN adapterrel és tökéletes az HBO GO.

(#2004) Exian válasza szabog74 (#2003) üzenetére


Exian
őstag

Köszi, nekem egyelőre amúgy nem kell, asztali gép van TV-re kötve, úgy használjuk, illetve én sokszor tableten.

De ha vennék, rendes CC-t vennék, az tuti.

(#2005) Jocó89 válasza szabog74 (#2003) üzenetére


Jocó89
csendes tag

Amúgy kell valamit kütyülni, hogy rajt legyen a HBO go vagy a storeban benn van alapból?Vagy csak a telefonból tudja tükrözi a tvre?

[ Szerkesztve ]

(#2006) azbest válasza Jocó89 (#2005) üzenetére


azbest
félisten

A tévés alkalmazást a store is kiadja elvileg. De ha nem találod a készülék play strejában, akkor pécés böngészőben is kiválaszthatod a miboxot telepítés céljának, ha ugyanazzal a fiókkal csinálod.

Ja hogy chromecast. A hbo go appban megjelenik az ikon, amikor elérhető chromecast van a hálózatban.

De azt ugye érted, hogy a chromecast stick nem egy önálló készülék, szóval nem rajta van a hbo go, hanem mondjuk a telefonodon lévő hbo go appból irányítod, hogy mit játszon le. A chromecastnak ezért is nincs távirányítója. Egyébként pécéről, chrome böngészőből is irányítható a hbogo weblapról.

Nem a képernyő tartalmát tükrözi, hanem irányítja.

[ Szerkesztve ]

(#2007) Exian válasza azbest (#2006) üzenetére


Exian
őstag

"Egyébként pécéről, chrome böngészőből is irányítható a hbogo weblapról."

Na ezt én nem tudtam. Szóval: van egy PC akárhol a lakásban, akár messze a TV-től és van egy CC a TV-nél, akkor a PC-ről le tudja játszani hálózaton keresztül? Egy ilyen megoldás nekem nagyon jó lenne, akkor nem kéne a TV közelében tartanom a gépet, ahogyan most van (egyrészt nem foglalna ott helyet, másrészt nem zúgna).

(#2008) #22718208 válasza Exian (#2007) üzenetére


#22718208
törölt tag

Lényeg ,hogy eredeti google cucc legyen és ,hogy egy alhálón legyen a "vezérlő" eszköz és a chromecast.

Onnantól kezdve csak szoftver kérdése ,hogy mit tudsz belőle kihozni. Hátrány ,hogy a legelterjedtebb hangot nem kezeli natívan. Ha jól emlékszem ez az ac3, de pár perc alatt konvertálható.

Akár azt is megteheted ,hogy telefonról megmondod neki ,hogy a hálózati nasról , vagy pcről mit játszon le.
Nagyon jó kis cucc.
Ha csak hbogo kell , azt natívan támogatja. Ahozz elég egy telefon ,amivel távirányítod.

Ha 4k is kell (nem hbogo-n persze)akkor meg van cc ultra , de az árban is húzósabb.

[ Szerkesztve ]

(#2009) azbest válasza Exian (#2007) üzenetére


azbest
félisten

online szolgáltatásoknál, mint a hbo go, netflix, youtube kiküldhető a tartalom, utána ki is kapcsolható akár a pécé vagy telefon, mert nem róla történik a lejátszás.

Képernyő tükrözést is lehet, csak persze némi késleltetés és elmosódottság lehet.

Helyi fájlok helyi lejátszása pedig változó eredménnyel. Nagyban függ a programtól ami küldi, a fájltól is.

[ Szerkesztve ]

(#2010) KubanitoS válasza Exian (#2007) üzenetére


KubanitoS
veterán

Leírták már a lényeget, én annyival egészíteném ki, hogy megfelelő sávszélsesség mellett PC-ről VLC Media Player segítségével akadásmentesen átküldhetőek az FHD filmek is. Egyedüli hátránya, hogy a feliratokat nem tudja küldeni egyelőre.

Annyi a lényege az egésznek, hogy a számítógéped és a Chromecast ugyanazon a hálózatra legyen csatlakoztatva.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#2011) #22718208 válasza KubanitoS (#2010) üzenetére


#22718208
törölt tag

Ha jól emlékszem az androidos bubble upnp -vel vezérelve megy a felirat is és testre is szabható.
Ill. androidos vlc is tudja küldeni a tartalmat (feliratot is) és real time kódolni pl. a nem támogatott hangsávot. (melegszik is a teló rendesen)

(#2012) KubanitoS válasza #22718208 (#2011) üzenetére


KubanitoS
veterán

Az eredeti kérdés PC-re vonatkozott, nem androidra. A feliratok esetében a külső srt fájlokra gondoltam, ezeket nem tudja átküldeni a VLC, mivel azok nem a "kép részei" :F, hanem külső forrásból jönnek.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#2013) o_pegazus_o


o_pegazus_o
tag

Sziasztok!

Vettem nagyon jó áron egy medion life x14906 smart tv-t. Sajnos csak netflix kompatibilis app szempontjából.
HBO GO-t szeretnék előfizetve nézni. A feleségem nem egy technika guru. Mindkettőnknek iphone telefonja van. Adjatok tanácsot, hogy milyen kiegészítő kütyüt vegyünk, hogy használható és élvezhető legyen a hbo?

(#2014) 4Grider válasza o_pegazus_o (#2013) üzenetére


4Grider
nagyúr

HBO Go-t telepítesz a telefonjaidra. A tv-t és a telefonokat egy hálózaton használod, és akkor fel tudod küldeni a tv-re a telefonról az adást. Ha esetleg nincs a tv-nek cast funkciója, akkor felokosítod a tv-t vele. Pl. veszel rá egy Chromecast 2-t (kb. 14000 Ft).

(#2015) cigam válasza o_pegazus_o (#2013) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

AppleTV

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2016) o_pegazus_o válasza 4Grider (#2014) üzenetére


o_pegazus_o
tag

Köszönöm szépen. Gondolom a felbontást is tudom maxolni?

(#2017) #22718208 válasza KubanitoS (#2012) üzenetére


#22718208
törölt tag

Tudom, csak jeleztem ,hogy nem kell feltétlen lemondani a feliratokról , mert megoldható.

Bár elég érthetethen számomra ,hogy az egyik platformon nem kezeli a vlc, a másikon igen.

[ Szerkesztve ]

(#2018) Jocó89


Jocó89
csendes tag

Na sikerült ma be szereznem egy chromecast 2.-t.
Így már élvezhetően fut a HBO go. Picit nevetséges hogy egy okos tvt kell tovább okosítani hogy nézhető legyen, de ez van.

(#2019) LouiS22 válasza Jocó89 (#2018) üzenetére


LouiS22
veterán

Mondjuk h a vásárlás előtt megnézted volna, hogy a jóárú Aldi tv támogatja-e az HBO GO-t, akkor nem írtál volna ilyen hozzászólást ;)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#2020) Toth_Jani válasza Jocó89 (#2018) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Na igen vagy vesz az ember egy androidos TV-t abban a ChromeCast alap, az HBO GO pedig letölthető alkalmazás.
És igazából nem is sokkal drágább.

(#2021) Zeki válasza Toth_Jani (#2020) üzenetére


Zeki
nagyúr

Vagy Samsung tv-t, abban is megy a HBO GO.

(#2022) Jocó89


Jocó89
csendes tag

Aldi tv???Ha neked egy 160ezer forintos Samsung 4K Smart Tv aldi tv, én kérem az elnézésed, ha kérdeztél volna előtte vagy vissza olvasol, TE nem irtál volna ekkora hülyeséget...
Zeki : Ahogy fentebb irtam is Samsungom van egy 2018as NU7102es. És nem megy rajt normálisan a HBO go.

[ Szerkesztve ]

(#2023) LouiS22 válasza Jocó89 (#2022) üzenetére


LouiS22
veterán

Jaj bocs, nem neked akartam :(

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#2024) cigam válasza Zeki (#2021) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Megy hát. Kérdezd csak meg Jocó89-et, pár hozzászólással korábról. ;]

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2025) #22718208 válasza Zeki (#2021) üzenetére


#22718208
törölt tag

A samu tv is zsákbamacska ebből a szempontból.

Van akinek 5*** szérián is hibátlan. Nekem kétléfe 5*** -en is használhatatlan.(kifagy, totál lefagy, 5.1 és 6.1 hiba)

És van akinek még 7*** -en is vacakol.
Van akinek meg megy mint a villám.

[ Szerkesztve ]

(#2026) Zeki válasza #22718208 (#2025) üzenetére


Zeki
nagyúr

A szüleimnél megy ezen: SAMSUNG UE40NU7122

(#2027) Jocó89 válasza Zeki (#2026) üzenetére


Jocó89
csendes tag

Jó nekik, nem akarnak cserélni egy kis ráfizetéssel az enyémre??? 😁 Ahogy laci is irta, van amelyiken megy van hogy nem, elég sajnálatos...
LouiS22, akkor sry.

(#2028) o_pegazus_o válasza LouiS22 (#2019) üzenetére


o_pegazus_o
tag

Nekem szólt ez a poszt. Amikor megvettem az aldi tv-t (utolsó darab egyedi áron 99e huf) nem gondolkoztam hbo go-n. Árában sose vettem volna meg. Így ne a hülyét keresd a hozzászólásom mögött. Köszönöm!

(#2029) bigdady válasza o_pegazus_o (#2013) üzenetére


bigdady
nagyúr

Egy gyári lightning to hdmi kábel és telón hbo go elindít és kész;)

[ Szerkesztve ]

(#2030) Alex91 válasza bigdady (#2029) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem is, ehhez a TV-hez aranyaiban brutal ara van az Apple TV-nek, mondjuk ez a kabel se olcso...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2031) bigdady válasza Alex91 (#2030) üzenetére


bigdady
nagyúr

Sajnos csak az viszi át az HBO go-t, a pár ezres ebayesek nem, tapasztalat...illetve írják is sok helyen

[ Szerkesztve ]

(#2032) #22718208 válasza bigdady (#2029) üzenetére


#22718208
törölt tag

A kényelmes tv nézés fogalma már a kábel szónál el is bukott.

(#2033) bigdady válasza #22718208 (#2032) üzenetére


bigdady
nagyúr

Használható és élvezhető volt az igény.

(#2034) cigam válasza Alex91 (#2030) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem mellesleg n+1 más dologra is jó.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2035) 4Grider válasza bigdady (#2033) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mi értelme kábelezni, ha a CC2 olcsóbb és vezetéknélküli?

(#2036) bigdady válasza 4Grider (#2035) üzenetére


bigdady
nagyúr

iPhone al is megy cc2?

(#2037) 4Grider válasza bigdady (#2036) üzenetére


4Grider
nagyúr

Google Home-val állítod be a CC2-t a saját hálózatodon, az pedig ha jól látom, ott van az app store-ban is.

(#2038) #22718208 válasza 4Grider (#2037) üzenetére


#22718208
törölt tag

Vagy beállítod pc -ről.

(bár azt nem tudom ,hogy a google home feltétlen szükséges e a cast további használatához.)

(#2039) o_pegazus_o válasza bigdady (#2036) üzenetére


o_pegazus_o
tag

Tökéletesen. Google Home-t kell letölteni és azzal csatlakozni. Ma vettem egyet, Szuper kütyü ez a CC2...

(#2040) bigdady válasza o_pegazus_o (#2039) üzenetére


bigdady
nagyúr

👍

(#2041) fokukac válasza #22718208 (#2038) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem kell a normál mindennapi használathoz a google home.
De ha van, tudod kontrollálni a CC-t bármilyen eszközről (ha engedélyezve van). Tudod szabályozni a hangerőt, beletekerhetsz, meg ilyenek.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2042) indigen205


indigen205
tag

Sziasztok srácok!!!! Régóta követem a topicot de eddig nem volt indokom írni. LG TV-m van amire van hbo go app, de én is belefutottam hogy csak szolgáltatós pin kóddal lehet használni. Van még egy Rpi3-am amin osmc-re akartam összehozni a HboGo-t, közvetlen előfizuval és gondoltam felnézek ide hátha van már valami megoldás de még semmi.

Aztán gondoltam rákeresek LG content store-ban ah hbo-ra és láss csodát megjelent egy második app. Ez fekete ikonos és megy közvetlen regisztrációval!!!!!

(#2043) bigdady válasza indigen205 (#2042) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igen kb 2-3 hete van

(#2044) headhunter


headhunter
addikt

HBO GO-n, van lehetőség kizárólag szinkronos (magyar nyelvű) filmekre, sorozatokra keresni?

(#2045) LouiS22 válasza headhunter (#2044) üzenetére


LouiS22
veterán

Felesleges, hiszen a tartalom 99%-a szinkron ÉS felirat. A maradék 1%oz meg utólaf kerül szinkron (pl. Berlin Station - az első rész már szinkronnal is fent az új évadból).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#2046) Exian


Exian
őstag

TCL ("Alcatel") tévékről ki-mit tud? Tudnék most olcsón venni TCL UHD Smart TV-t. Vajon milyen rendszer van rajta? Létezhet rá HBO GO app?

(#2047) LouiS22 válasza Exian (#2046) üzenetére


LouiS22
veterán

Amúgy tényleg olyan nehéz beírni a keresőbe, akár itt is? 10 másodperc volt, ezt dobta: [link]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#2048) Exian válasza LouiS22 (#2047) üzenetére


Exian
őstag

A segítségért :R, a stílusért :(

Viszont közel sem erről a típusról van szó, közben utána néztem, abban teljesen más rendszer van, ha minden igaz. Arra lettem volna kíváncsi, hogy arra vajon van e alkalmazás.

Mindenesetre kösz, legalább az kiderült, hogy a nagyobbakban milyen rendszer van.

(#2049) 4Grider válasza Exian (#2048) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha írsz egy típust, akkor utána lehet nézni, hogy van-e hozzá HBO Go, vagy van-e benne cast támogatás. De akár te magad is utána nézhetsz.

(#2050) Exian válasza 4Grider (#2049) üzenetére


Exian
őstag

Utána nézek. Akkor átalakítom a kérdést: van itt bárkinek TCL tévéje (bármilyen típus), és próbálta rajta a HBO GO-t? :) Ha igen, a tapasztalatok érdekelnének. Így már akkor teljesen más a kérdés és jobban ide való.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.