Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) l.skywalker válasza modflow (#3995) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Én iOS-en használom csak és Chromecast-el küldöm TV-re.

Teljesen jó és éles a kép.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#4002) matthews


matthews
aktív tag

Tudom, hogy HBO topic de.... Eljöttem sógornőmékhez egy másik településre (Debrecen). Fire Stick 4K, + laptop, + Lenovo tablet (2/32-es) hoztam . Itt Digi-s a net. HBO megy rendesen, a Netflix meg csak SD-ben. Szegény vajáknak csak két sárga kocka a szeme.... Mindegyiken próbáltam, csak én voltam a WiFi-n.... Nos? A Netflixet lehet savazni? Nem akarom és nem is fogom. Az is jó, mint ez. Tudom... Én vagyok a hülye.... Kövezzetek meg de akkor is vmi beállítás miatt nem megy nálatok a GO. Azt viszont őszintén mondom nem tudom nálam miért jó mindenhol. Ezennel mostmár tényleg befejeztem. Boldogabb és FullHD HBO GO-ban gazdag új évet nektek. :DD :R

[ Szerkesztve ]

"No brain, no problem"

(#4003) #85713152 válasza erahurka (#3998) üzenetére


#85713152
törölt tag

A 4-5-6-os pontokat nézd meg. [link]

[ Szerkesztve ]

(#4004) aprokaroka87 válasza matthews (#4002) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igazából milyen beállitást kellene eszközölni ahhoz hogy menjen normálisan egy olyan szolgáltatás amiért fizetsz?

A hbo go-nak eleve nincs nagy minimum sávszélesség igénye kb 5-6mbit/sec, amit elvileg minden szolgáltató már tudna biztositani.

Tegnap sok hbo go használatom volt két eszközön is, 3g telenor hálozaton keresztül és azt hotspot-on megosztva.

este fele elég gyakran jelent meg a kis a "számláló" kodiban.

Lefutatam egy speedtestet kétszer is, a letöltés max 3-3.5mbit/sec volt, nem csodálkoztam hogy elfogyott a bitráta a hbo go alól

Ki és be kapcsoltam a mobilnetet és egyből lett 10-13mbit/sec, és láss csodát a hbo go is ment rendesen.

(#4005) erahurka válasza matthews (#4002) üzenetére


erahurka
félisten

"Kövezzetek meg de akkor is vmi beállítás miatt nem megy nálatok a GO"

Csak és kizárólag a GO-val van probléma. Tényleg beállítás probléma lenne? :U Ugyan már...

(#4006) BornToBePuli válasza erahurka (#4005) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Lehet, hogy csak veled akarnak kiszúrni.

És látom még mindig előfizetsz.

[ Szerkesztve ]

Read only felhasználó

(#4007) erahurka válasza BornToBePuli (#4006) üzenetére


erahurka
félisten

Nem fizetek elő mert nem működik...

(#4008) BornToBePuli


BornToBePuli
aktív tag

Koax Telekom interneten jó volt ps4-en, android tv-n, windows 10-en, lmde 2-n. Békés megye déli része, kb. 7 ezres település.
November végén Békéscsaba Telekom mobilnet megosztva Alfawise T1-re, Huawei M3-on szintén jó.

Jelenleg Digi FTTH, android tv-n, pc-n, tableten jó volt. Békéscsaba.

Oneplus 3T telefonon is ment kocsiban digi mobil nettel Békéscsabáról Csabaszabadi felé, amíg volt térerő (kb. Gerendás - Újkígyós leágazásig) ment. Ennél nehéz megmondani a minőséget, de akadozás nélkül ment.

Read only felhasználó

(#4009) aprokaroka87 válasza BornToBePuli (#4008) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az oké, de pl mobilnet esetén eszközöltél bármiféle beállitást ami miatt ment rendesen a hbo go?:)

(#4010) BornToBePuli válasza aprokaroka87 (#4009) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Beállítottam a hozzáférést (APN) és beléptem az alkalmazásba.

Read only felhasználó

(#4011) aprokaroka87 válasza BornToBePuli (#4010) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ennyi, nem kell hozzá nagy hókuszpokusz, mégis van akinek nem megy rendesen.

(#4012) matthews válasza erahurka (#4005) üzenetére


matthews
aktív tag

Igen. Nekem külön szolgáltat az HBO. Még extra sávszélességet is adtak és külön Dóczi Melinda írta alá, hogy nálam mindenhol tökéletesen jöjjön...Megkérdezték, hogy szeretném-e ha erahurkánál csak SD-ben adnának. Mondom persze!!! Miért ne csesszek ki vele.....

Hidd el nem értem, hogy miért jó kismillió embernél és miért nem jó másik kimillió embernél. De, hogy vmi gond nálad is van az (era)hurka.... Nem megsérteni akarlak. Peace.

[ Szerkesztve ]

"No brain, no problem"

(#4013) totron válasza l.skywalker (#3990) üzenetére


totron
addikt

Mekkora processzorhasználat mellett is? Menet közben nem vált önkényesen felbontást? Szintén C2D-n nézem és hát több kéne neki, több.

(#4014) totron válasza erahurka (#4005) üzenetére


totron
addikt

Firefox alatt szenvedtem - igaz, 100 körüli, inaktív tabbal mellette, nem tudom mekkora jelentősége van az ügy szempontjából, de nem eltenni őket egy pakkban, mint Vivaldi alatt, majd 1x natúre, 1 tabbal is letesztelem - és hát szaggatott, egyre csak akadgatott, bosszantón. Megesküdtem volna, hogy a net a ludas, aztán meg arra esküdtem volna meg, hogy a Go vacakol, Chrome alatt azonban hibátlanná lett. Nem mindig az a hiba forrása aminek tűnik! Új technológia van, a berögzült intuíciók ma már nem mindig a megfelelő puffogás irányába visznek.

Adaptív stream szakértő még mindig jöhet előadást tartani, általánosan is, Go vonatkozásában is.

[ Szerkesztve ]

(#4015) l.skywalker válasza totron (#4013) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

A több jobb. Nem akadt és nem esett a felbontása, de tény hogy minden egyéb futó program tiltva van.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#4016) totron válasza l.skywalker (#4015) üzenetére


totron
addikt

Az jó. Ez is egy tapasztalat. Itt hajlamos önkényeskedni. Nem sokszor, de ami nullánál több, az már nem jó. A processzorhasználatra gondoltam inkább: 80-100%, néha, átmenetileg megvan 60%-on is egy szolídabb, de még bőven élvezhető felbontás mellett, ilyenkor tud némán lenni, ami egyébként a cél lenne (némi TP Fancontrol fojtás, egészséges mértékű), de ez ritka és mindig ő dönt, nem tiszta mi alapján, mivel a stream pörgőssége nem mindig igazolja vissza a nagyobb energia(számítás)igényt. Egy szó, mint száz, nem ártana, ha az ember megválaszthatna egy fix bitrátát. Mert így, alapból hiába nem fullscreen, ugyanúgy pörgeti a procit, mintha az lenne, ez is egy új.

Az akadás itt sem a helyi számításkapacitás miatt volt, mint kiderült.

[ Szerkesztve ]

(#4017) l.skywalker válasza totron (#4016) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Én ezért favorizálom egyébként a Chromecast-et. Kb. 1 éve vettem 10ezer körül egy CC3-ast és több, mint tökéletes. Látja az 5GHz-es WiFi-t is, nagyon stabil mindennel, nem csak az HBO Go-val.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#4018) Somatom válasza l.skywalker (#4017) üzenetére


Somatom
veterán

Otthoni környezetben a Lan -t preferálom, Wifit csak akkor használok, ha nincs más lehetőség. Ezért vettem CC Ultrát.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4019) erahurka válasza l.skywalker (#4017) üzenetére


erahurka
félisten

CC3-ra van app vagy hogy használod? Vagy ez csak annyit tud hogy a telefonról lehet rajta keresztül küldeni a képet?

(#4020) Somatom válasza erahurka (#4019) üzenetére


Somatom
veterán

Ha CC kompatibilis az alkalmazás (az HBO GO kompatibilis), akkor a telón kiválasztott streamet (filmet) átadod a CC -nek. Utána már nem kell a teló, a CC közvetlenül a netről dolgozik.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4021) l.skywalker válasza erahurka (#4019) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Kb. ennyi: [link]
Ez pedig a hivatalos leírás: [link]
De megy elméletileg asztali Chrome böngészőből is az átküldés.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#4022) erahurka válasza l.skywalker (#4021) üzenetére


erahurka
félisten

És így hogy tekersz meg változtatsz feliratsávot?

(#4023) azbest válasza erahurka (#4022) üzenetére


azbest
félisten

A chromecast nem önálló eszköz, a vezéréséhez kell másik is. Azon állíthatod. Ha pécén indítottad chrome-ból, akkor is lehet akár később telefonnal rákapcsolódni és azon átállítani leállítás nélkül is. A példában a mibox-on cc módját használom erre.

Ja és azzal kapcsolatban, kinek melyik internetszolgáltatónál milyen nyűgös a lejátszás: úgy látom, hogy a telekomos routeremen kiírthatatlan az ipv6 támogatás. Hiába kapcsolom ki a felületén, akkor is kap címet és a hbo go akkor ipv6-on át megy. Talán más szolgáltatóknál előfordul, hogy döcögősebb valamelyik. A készülék oldalán lehet próbálkozni ipv6 letiltással, akkor ipv4-et fog használni, ami valószínűleg jól működik mindenütt.

[ Szerkesztve ]

(#4024) l.skywalker válasza erahurka (#4022) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Mindent a telefonon. Kiválasztom a nyelvet, feliratot és úgy indul/megy tovább a TV-n. Raknék be képernyőképet, de iOS-en nem engedi a felvétel az HBO Go alatt :D

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#4025) erahurka válasza azbest (#4023) üzenetére


erahurka
félisten

Na ez elég menőn hangzik. :K

(#4026) l.skywalker válasza erahurka (#4025) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Ráadásul Androidos készülékeknél már itt is van az "offline" mód, azaz, hogy le tudod tölteni előre amit meg akarsz nézni és ha nem vagy WiFi-n vagy nincs semmilyen internet elérésed, akkor is meg tudod nézni: [link]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#4027) erahurka válasza l.skywalker (#4026) üzenetére


erahurka
félisten

Ja ezt láttam már multkor az appban. Semmi mást nem láttam mert minden fekete volt benne, de azt igen, hogy le lehet tölteni a filmeket amiket az a sok feketeség takar :DDD

(#4028) Somatom válasza l.skywalker (#4026) üzenetére


Somatom
veterán

Kár, hogy nem mindegyiknél van letöltés opció és persze pont azoknál nincs, amiket letöltene az ember.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4029) l.skywalker válasza Somatom (#4028) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Én ezt még nem tudta használni, iOS-en nézem csak. De online vagyok 7x24-ben és a mobilnetem is 7GB, így ha véletlen azon nézek se vész. De a Netflix-re előfizettem most a Witcher miatt és látom, hogy ott is külön halmaza van azoknak, amiket le lehet tölteni. Gondolom ez is valami jogdíjjal kapcsolatos dolog lehet.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#4030) Somatom válasza l.skywalker (#4029) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem nagyon hasznos (lenne) a kamionozáshoz. Amit sikerült letöltenem, azt meg tudtam nézni offline, szóval működik. Hazai hálón korlátlan netem van (meg, a Telenornál amúgy sem fogyasztja keretet a HBO GO), roamingban viszont "csak" 18GB. Sajnos, Kodiban lehalt a plugin (5mp -enként pufferel), a gyári kliensben meg nem tudom lejjebb venni a felbontást, hogy adatot spóroljak.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4031) #85713152 válasza erahurka (#4025) üzenetére


#85713152
törölt tag

Próbáld ki, lehet, hogy bejön. Én a kezdeti lelkesedésemben kettő CC2-t is vettem, de egy idő után meguntam, hogy minden dolog miatt fel kell oldani a telefont, így egy ideje nem is használom őket. Ha jól emlékszem, akkor a GO-nál nem is volt pl 10mp előre vagy hátra ugrás gomb, hanem a csúszkával kellett kínlódni, ha éppen erre volt szükség, sokkal egyszerűbb jól működő a TV-s alkalmazást (Netflix) a TV irányítójával kezelni. :K

[ Szerkesztve ]

(#4032) fokukac válasza #85713152 (#4031) üzenetére


fokukac
nagyúr

működik lezárási képernyőn is az irányítás, hacsak máshogy nem állítod be a teló oprendszerét
10 mp hátraugrás gomb is van. Előre nincs.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#4033) #85713152 válasza fokukac (#4032) üzenetére


#85713152
törölt tag

OK, ezt nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#4034) E.Gabe


E.Gabe
friss újonc

Sokan panaszkodtatok, hogy notebook-on állandóan szaggat az HBO GO, 100%-os processzor terheltség, stb. Létezik a Chrome böngészőhöz egy bővítmény, amivel korlátozni lehet az HBO GO oldalán a videó felbontást. Régi gépeken nem is feltétlenül full HD a kijelző, úgyhogy HD-ra butítva valószínűleg a legtöbben minőség romlást sem fognak észlelni, viszont jó eséllyel megszűnik a probléma. A bővítmény: HBO GO Quality Enforcer

(#4035) Somatom válasza E.Gabe (#4034) üzenetére


Somatom
veterán

Próbáltad?
Nem használok Chrome -ot, viszont Kodihoz is van hasonló (vmi input stream adaptive izé), amit manuálisra állítva választható a stream felbontása. De, csak azt értem el vele, hogy alacsony felbontáson rövidebbeket pufferel. Sajnos, így is nézhetetlenül akad, ráadásul hang sincs.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4036) erahurka válasza E.Gabe (#4034) üzenetére


erahurka
félisten

Eleve Edge-et érdemes használni, mert csak az viszi 720p-nél jobb felbontással.

(#4037) aprokaroka87 válasza erahurka (#4036) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mondjuk ez is vicces, amúgy chrome alatt van hardveres gyorsitás egyáltalán a hbo go esetében?

(#4038) #85713152 válasza erahurka (#4036) üzenetére


#85713152
törölt tag

Nem csak az, Firefox, Chrome is, kiegészítővel. [link]

[ Szerkesztve ]

(#4039) Somatom válasza #85713152 (#4038) üzenetére


Somatom
veterán

Ööööö... De, ez a HBO GO topik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4040) #85713152 válasza Somatom (#4039) üzenetére


#85713152
törölt tag

Igaz, elnézést kérek az OFF miatt. :U

(#4041) totron válasza E.Gabe (#4034) üzenetére


totron
addikt

:R Isten vagy. :R Tesztelgettem, úgy néz ki, hozza az elvártakat. A hangot is limitálja vajon? Az szokott a másik nagyétkű lenni. Képileg működik. Köszi!

(#4042) azbest válasza erahurka (#4036) üzenetére


azbest
félisten

az a netflix esetén igaz, a hbo go nem korlátozza le a minőséget más böngészőkkel sem.

(#4037) aprokaroka87
linux alatt semmivel sincs hardveres gyorsítás chrome-ban, szóval hbo go lejátszáskor sem.
Windows alatt elvileg van olyan hardver, amivel támogatott a másolásvédettnél chrome-mal is. Meg lehet nézni a különböző info oldalakon chromeban, mint például:
chrome://gpu/
Érdekességképpen az éppen nézett videóról is meg lehet nézni, hogy milyen formátumú és minőségű:
chrome://media-internals/

[ Szerkesztve ]

(#4043) peter710


peter710
csendes tag

BÚÉK Mindenkinek!
HBO GO probléma Samsung UE40MU6402 és UE43NU7122 kb 10 percenként hibaüzenet 5.5 hiba kód (megnéztem több eszköz van regisztrálma, töröltem is). LG tv minden gond nélkül működik. Szoftver frissítve, Go törölve és telepítve. Valami ötlet javaslat?
Köszi előre is!
Szép napot

(#4044) LouiS22 válasza peter710 (#4043) üzenetére


LouiS22
veterán

Egy véget nem érő levelezés hgo suppporttal. Náluk monden rendben lesz, a hiba nálad van, oldd meg. Kb erre számíts.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#4045) peter710 válasza LouiS22 (#4044) üzenetére


peter710
csendes tag

Azért is itt tettem fel a kérdést :)

(#4046) Rem-X


Rem-X
senior tag

Sziasztok!

Az mitől lehet hogy pár napja a TVBoxomon nem tudom elindítani az HBO GOt mondván nincs internetkapcsolat? Minden más működik... :( Eddig ez is működött. Amúgy kicseréltem a Boxot és akkor is ez a hiba.

Try again, fail again, fail better!

(#4047) erahurka válasza Rem-X (#4046) üzenetére


erahurka
félisten

Nem megy az HBO GO? Ki gondolta volna. De biztos nálad van a hiba. Ennek a topiknak a jelmondata, hogy a hiba az ön készülékében van.

(#4048) erdey_a válasza Rem-X (#4046) üzenetére


erdey_a
őstag

milyen box, milyen környezet?
az app a nem támogatott boxokon csak wifivel megy.
nem frissítettél mostanában ?

erahurka: erre mi szükség van?

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#4049) erahurka válasza erdey_a (#4048) üzenetére


erahurka
félisten

Én nem tudom, nem nálam van fenn a szemellenző hogy bármi van, az HBO GO tökéletes, a hiba az ön készülékében van.

(#4050) Luissimo válasza erahurka (#4047) üzenetére


Luissimo
veterán

Nálad működik, rendesen ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.