Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8551) aprokaroka87 válasza cellpeti (#8550) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azért mert ott hatékonyabb a kódolás.

(#8552) GoodSpeed válasza erahurka (#8544) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Szerintem is FHD mobilon.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#8553) Spec


Spec
őstag

Abszolút nem trollkodásnak szánom, de ki az aki mobilneten néz video streaming szolgáltatást? Persze ha korlátlan akkor ok, de egy átlagos 2-4 Gbyte-os mobilnetet kb. 2-3 film, vagy pár sorozat epizód leszív 0-ra. Ez nem a HBO Max alkalmazás hibája, hanem alapvetően user error.
Az ok, ha valami miatt muszáj, na de nem állandóan. A streaming wifire, meg vezetékes netre van.
Én max. a Telekom TV GO-t nézem mobilneten, mert az nem csökkenti az adatkeretet, de ez is csak március 1-ig lesz. Utána megszűnnek a 0-s adatforgalmú opciók, hála a csodás EU-s szabályozásnak.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#8554) aprokaroka87 válasza Spec (#8553) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Yettelnél pl a Hbo max is a 0-s kategóriába tartozott.

(#8555) Somatom válasza Spec (#8553) üzenetére


Somatom
veterán

Pl. én. Az otthoni routerem is mobilnetes. Havonta legalább két hetet külföldön vagyok. Sajnos, ott nem korlátlan a netem. Két kártyán összesen 48GB roamingom van. A kamionban egy 12,4" -os Amoled tabon szoktam tévézni, videózni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8556) LouiS22 válasza aprokaroka87 (#8554) üzenetére


LouiS22
veterán

annak a világnak vége.

Szerk: bocs, te is erre utaltál :R

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#8557) aprokaroka87 válasza LouiS22 (#8556) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Így van, szóval mostmár nagyon meg kell gondolnia annak akinek mondjuk havi 1-2gb van, viszont használta a HBO max-ot.

Inkább mondjuk úgy hogy szerintem igazából nem is éri meg, anyagilag sem. :)

(#8558) LouiS22 válasza aprokaroka87 (#8557) üzenetére


LouiS22
veterán

a streaming szvsz nem mobilra és mobilnetre lett kitalálva, de ez személyes vélemény. Én legalábbis nem szeretem az egérmozit :)

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#8559) Spec válasza Somatom (#8555) üzenetére


Spec
őstag

A 48 Gbyte adat keret, az már majdnem a korlátlan kategória, az természetesen más helyzet, ha valakinek ilyenje van. De egyszerű földi halandók ak egy átlag, megfizethető árú mobil előfizetés jellemzően 2-4 esetleg 8 Gbyte netet tartalmaz. Azt video streamingbe ölni elég nagy botorság ;)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#8560) Somatom válasza Spec (#8559) üzenetére


Somatom
veterán

Bárki által megvásárolható, közvetlen Yettel flottás adatkártya, itthon korlátlan, EU -ban 38GB nettel. Ez, most cirka 6 rugó. Plusz négyezeré egy szintén bárki által megvásárolható, 10GB -os Voda net. Az utóbbi azért, mert gyakran küldenek Svájcba és a Voda EU -s roamingként számolja. Ennyi. Nincs ebben semmi egyedi.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8561) Somatom válasza LouiS22 (#8558) üzenetére


Somatom
veterán

A mobilnetnek nem függősége az egérmozi. Vannak mobilnetes asztali routerek. Nálam otthon egy Huawei B535 üzemel. De, a telóm és a tabom is HDMI képes. Teljesen normál, hogy itthon a tabomat csatlakoztatom a tévére. Ennek megvan az az előnye is, hogy a TVGO is megy a tévén, amit egyébként nem enged a Tkom. Ne tessék a mobilnetet, meg a telókat beskatulyázni! :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8562) Adama123


Adama123
tag

Mobilon letölthetők a filmek az HBO Maxról, gondolom tableten is. Wifin valahol letöltöd és offline is tudsz nézni filmeket.

[ Szerkesztve ]

(#8563) Somatom válasza Adama123 (#8562) üzenetére


Somatom
veterán

Na, ez nekem még sosem sikerült. Itthon letöltöttem párat, hogy majd kamionstop alatt jól megnézem. De, error lett, a filmek meg sehol.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8564) Spec válasza Somatom (#8560) üzenetére


Spec
őstag

Azért én továbbra se gondolom, hogy ez szokványos lenne. Egy 10 gigás Vodás mobil előfizu is legalább 8-9k huf havonta + 6k a mobil net kártya, az már 14-15k havonta. Azért ez szerintem nem nevezhető átlagos mobil előfizetésnek. Én pl. 2373 Ft-ot fizetek havonta 4 gigás mobilnetes Telekom előfizura, és köszönöm, ez is bőven elég, nem akarnám az 5x-ét fizetni.
Én nem azt mondtam, hogy nincs ilyen, csak nem egy átlagos dolog. A magyar mobil előfizetők között a 2-4 gigás mobilnetes előfizuk a legelterjedtebbek. Én erre gondoltam, hogy ezt viszont marhaság video streamingre beáldozni.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#8565) Somatom válasza Spec (#8564) üzenetére


Somatom
veterán

Voda RED -em volt, amit korlátlan roaminggal hírdettek. Később egyoldalúan módosították, amire én el akartam állni, az ügyfélmegtartó pedig felajánlotta ezt a 10GB -ot négyezerért. De, ha benézel a flottás topikba, símán találsz hasonló ajánlatot.
Nincs külön PC -m, laptopom, otthoni internet és tévé előfizetésem. A 87 éves nagynéném Tkom előfizető, az ő kódját használom a TVGO -hoz. Ő meg nézheti az HBO Maxomat. Szóval, nekem így nagyon is kiadja a matek. Sztem egyre több ilyen lesz, ahogy megszűnnek az ingyenes streamingek. Ebbe beletartozik a TikTok, meg a Facebook is, ami sokaknak fog fájni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8566) LouiS22 válasza Somatom (#8565) üzenetére


LouiS22
veterán

Inkább az lesz, hogy nem lesz account sharing/bukod az előfizetést.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#8567) Somatom válasza LouiS22 (#8566) üzenetére


Somatom
veterán

Háát... Azt nehéz lesz összehozni. A TVGO úgy működik, hogy akinek van otthon előfizetése, az a mobilján is használhatja. Az HBO Max is megy tévén és mobilon. Ezt hogyan fogják korlátozni? Egy készülék? Az érdekes lesz.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8568) cellpeti válasza Spec (#8553) üzenetére


cellpeti
veterán

Persze ebbe is igazad van. De azt se felejtsük el,h ezek a szolgàltatàsok màr nem csak asztali gèp / laptop kombóra vannak. A hordozható eszközökre is kellene gondolni. Lassan az vesz àt mindent. Illetve ebbe bele kellene kalkulàlni a sàvszèlessèg kihasznàlàsàt is. Làtod a Netflix is meg tudja csinàlni,pedig szerintem nem sokat ér az egèsz

Tigris, tigris, csóvafény...

(#8569) erahurka válasza cellpeti (#8568) üzenetére


erahurka
félisten

Aki streaminget néz az ne pár gigás mobilnettel tegye. Minden szolgáltatásban van letöltés opció. HBO Maxnál nem a tömörítés szar hanem nagyobb a bitráta, jobb minőségű a stream.

(#8570) Somatom válasza erahurka (#8569) üzenetére


Somatom
veterán

Ugyan már! Semmiből nem állna egy felbontásváltó opciót belerakni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8571) prisz válasza erahurka (#8569) üzenetére


prisz
aktív tag

Ez pontosan így van. Lg tv-s natív appokkal, az HBO-s 4k stream, utcahosszal veri a netflixes 4k-t. Nagyon lehet látni a különbséget.

(#8572) cellpeti válasza erahurka (#8569) üzenetére


cellpeti
veterán

Én igazat adok nektek, félre ne értsetek. De lehetne olyan, mint a Netflix ebből a szempontból. Ebbe a csomagba ez van, abba meg az.

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#8573) GoodSpeed válasza aprokaroka87 (#8547) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Igaz, nem HBO, de egyébként meg lehet csinálni:

Speciel engem sosem zavart, mert még a mobilnetemet sem tudom elfogyasztani :D

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#8574) aprokaroka87 válasza GoodSpeed (#8573) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ez melyik Streaming Szolgáltató?

[ Szerkesztve ]

(#8575) GoodSpeed válasza aprokaroka87 (#8574) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Amazon Prime Video

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#8576) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#8577) erahurka válasza l.skywalker (#8576) üzenetére


erahurka
félisten

Batman! Ezt várom mióta előfizettem :DDD

(#8578) Spec válasza l.skywalker (#8576) üzenetére


Spec
őstag

Ez a "Ház amit sárkányok építettek" című cucc micsoda pontosan? Rákerestem, de csak annyi van róla, hogy egy 10 részes doku sorozat a Sárkányok háza 1 évadról. Most ez komoly hogy egy 10 részes sorozatról készítenek egy 10 részes sorozatot? :D

Amúgy értetlenül állok a Sárkányok háza értékelései előtt. Mindig is nagy rajongója voltam a Trónok harcának. Most nem régiben néztük újra mind a 8 szezonját, és hát még most is bőven az élbolyban van minden idők legjobb sorozatai között. Az IMDB-s 9,2 bőven dukál neki szerintem is.

De ez a Sárkányok háza még a 4 évvel ezelőtt véget ért sorozathoz képest is fostalicska. A környezet, a szereplők, a kosztümök, a díszlet hiteltelenek. A story lapos és szinte lineáris. A szereplők érdektelenek, színtelenek, és a színészi játék is pocsék sok esetben. Most tartok a 7. epizódnál, de már kínlódás néznem. isten úgyse nagy bizakodással és lendülettel álltam neki, de már a 2. - 3. résznél tudtam, hogy ez messze nem üti meg a Trónok harca szintjét, és azóta csak lefelé megy a lejtőn. Nálam az IMDB-s 8,5 is túlzás, és talán 7-es értékelést adnék rá, de azt is jó indulattal. Elég lett volna ha csak viszik tovább a bevett módszert, amit a Trónok harca már megalapozott, de szerintem nem sikerült egyáltalán.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#8579) erahurka válasza Spec (#8578) üzenetére


erahurka
félisten

Doku sorozat de én is csak ennyit tudok.

Nekem tetszett a Sárkányok Háza.

(#8580) l.skywalker válasza Spec (#8578) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Én megnéztem a trailert mikor feldobta:
The House That Dragons Built Trailer | House of the Dragon (HBO) - YouTube

Egy 10 részes "hogyan készült" dokusorozat.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#8581) Spec válasza l.skywalker (#8580) üzenetére


Spec
őstag

Agyam eldobom. :U Képesek egy 10 részes sorozatra készíteni egy 10 részes hogyan készült doku sorozatot? Ez csak nekem tűnik elmebajnak?
Ha már mindenáron ragaszkodunk hozzá, hogy legyen ilyen is, akkor ezt egy sima 1-1,5 órás doku filmben is el lehetett volna lazán intézni, és még az is bőven elég lett volna.
Ahelyett, hogy a 2. évadra fókuszálnának inkább. Nem mintha nekem hiányozna, mert az 1. is kínlódás volt a számomra. Ma jön a befejező epizód, de amit eddig láttam az alapján felmerült bennem, hogy a folytatást már meg se fogom nézni.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#8582) erahurka válasza Spec (#8581) üzenetére


erahurka
félisten

Szerintem mások csinálják a dokut mint a sorozatot. Miért zavar hogy van? :D Ne nézd. Én se nézem. De miért kell panaszkodni? Mert még ha gyerekeket gyilkolnának 10 részben, akkor érteném hogy felháborodsz.

Lehet amúgy tök érdekes, nem azért mert Trónok Harca meg Sárkányok Háza, hanem be lehet pillantani egy blockbuster sorozat kulisszái mögé.

(#8583) sasuka válasza Spec (#8578) üzenetére


sasuka
csendes tag

Azért 10 részes, mert a sorozat részeihez igazított werkfilm. Stábinterjúk (színészek mellett showrunner, forgatócsoport, díszletesek stb.) és kulisszatitkok. Kvázi, mint amikor régen a trónokhoz voltak az ilyen 5 perces kísérő youtube videók, csak itt ~25 percben többet tudnak mutatni.

Kíváncsi voltam és tegnap az első részt megnéztem, ott pl. sokat beszélnek a sorozat első részében szereplő torna helyszínéről (hogyan puhították fel a talajt az esésekhez, vagy hogyan érték el, hogy 150 statiszta limites covid zárlat idején "megtöltsenek" egy stadiont többezer emberrel).

Szerintem egyrészt okés volt a sárkányok háza, minőségben valahova a trónok s1-5 és s6-8 közé lőném be.

(#8584) azbest válasza Spec (#8581) üzenetére


azbest
félisten

netflixen tolták egyidőben, hogy minden rész után egy műsor, ahogy hetente jöttek ki egyesével a részek
Pl. Star Trek Discovery és Stranger Things korábbi évad.

Nekem nem jött be, mert kizökkentene a valós emberek beszélgetése a karakterükből. Utólag megnézve lehet jobb, bár legtöbb színész nem annyira érdekes, hogy 45 percig őket nézzem szerepen kívül :D

[ Szerkesztve ]

(#8585) erahurka


erahurka
félisten

Máris kinn a Batman the animated series magyar felirattal! :Y

(#8586) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#8587) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#8588) erahurka válasza l.skywalker (#8587) üzenetére


erahurka
félisten

Először meglepődtem a pénteken, aztán eszembe jutott hogy új hónap. Jobban is eloszthatnák a filmeket, mindig az első hétvégén tolják ki a legtöbbet, aztán alig jön valami. Arról nem is beszélve mekkora könyvtárból lenne lehetőségük akár napi 10 filmet is feldobni, aztán úgy csepegtetik mintha fájna feltenni őket.

(#8589) alratar válasza erahurka (#8588) üzenetére


alratar
addikt

Spórolni kell. :)
Meg aztán, ha 12 év alatt el lövik az összes puskaport, utána mivel tartanak ott? Ők nem Netflix, akik a mennyiségre és nem a minőségre mennek!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#8590) erahurka válasza alratar (#8589) üzenetére


erahurka
félisten

Egy dolog, hogy a kevésbé ismert régi filmjeik nem jönnek, de van ahol 2-3. rész fenn van meg első kettő fenn van, ezeket miért nem fejezik be? Meg Hitchcock-Kubrick Warneres életműből is jöhetne havonta legalább egy film.

(#8591) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Ha valakinek kimaradt volna:

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#8592) LouiS22 válasza l.skywalker (#8591) üzenetére


LouiS22
veterán

Amúgy miért isteníti mindenki ezt a középszerű "valamit"?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#8593) l.skywalker válasza LouiS22 (#8592) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Tényleg ízlésről akarsz beszélgetést kezdeményezni? ;]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#8594) LouiS22 válasza l.skywalker (#8593) üzenetére


LouiS22
veterán

isten ments :DD

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#8595) erahurka


erahurka
félisten

Ezek jönnek Márciusban: [link]

Ez most annyira nem vett le a lábamról de van pár cucc amit meg fogok nézni.

(#8596) alratar válasza l.skywalker (#8591) üzenetére


alratar
addikt

Nos csak ezért nem fogok előfizetni.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#8597) erahurka válasza alratar (#8596) üzenetére


erahurka
félisten

Még 1000 forint, egy próbát megér. Holnap jön rá elvileg egy rakás új film.

Amúgy [a SkyShowtime] kicsit csalódás nekem, masszívabb horrorkönyvtárat vártam volna. Akár Péntek 13-akat, de főleg a közelmúlt Blumhouse filmjeit. Ehhez képest a Paramount tavalyi Orphan prequelje is HBO Maxon debütál a saját platformjuk helyett :Y

Sok olyat találtam ami érdekel, meg 1000 forint tényleg jó ár (az én számításom szerint 3 film után megtérül egy hónap), de van még hova fejlődni tartalmi és technikai téren is.

[ Szerkesztve ]

(#8598) TFSi válasza l.skywalker (#8591) üzenetére


TFSi
őstag

Amatőr kérdés, de esetleg vissza fog kerülni a Max-re is? Nehezen követem ezeket az üzleti megfontolásokat. Mi az a Skyshowtime?:D

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#8599) l.skywalker válasza TFSi (#8598) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Nem. Ők fullra törölték és eladták ide a jogokat.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#8600) kovjoe válasza TFSi (#8598) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Egy új streaming szolgáltató (február 14-től).

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.