Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8301) Harbinger85 válasza alratar (#8300) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Ezt magam sem értem, elvileg ugyanaz a film és a stúdió kell jóváhagynia ha a rendező később akar egy bővített, rendezői változatot a filmjéből. (Superman II, Star Trek The Motion Picture), Érdekes hogy ezen verziók még mindig az optikai lemezek exkluzivitása, amiről sokan azt mondják a streaming végérvényesen leváltja.

(#8302) Mr K válasza Harbinger85 (#8301) üzenetére


Mr K
senior tag

Tipp: a terjesztésért fizetni kell (a CDN-eknek), és szolgáltatói oldalon is van költségvonzata (feliratok, szinkron, support, stb.). Azaz több verzió csak marginálisan jelent több megtekintést (~ előfizetést), miközben a költség vonzata jelentős lehet. A kínálat szűkítést is ez motiválhatja: a (már vagy eleve) kevésbé népszerű címek (mint pl. a Westworld) eltávolítása költséget csökkent, miközben az előfizetőszámra minimális hatása van. (Bónusz, ha az eltávolított címet el lehet adni máshová.)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#8303) mefistofeles

Urak!
Évek óta előfizetek az HBO MAx-ra (előtte GO ugye) és sosem volt problémám. Mostanában viszont megakad "befagy" több film is. A netem kifogástalan, ott nem lehet a hiba (gigabites net, optikai szálon). Direkt netről használom a rendszert. Ha esetleg letöltenék klienst (telekom) az javíthatna a dolgon, vagy ez független ettől?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#8304) erahurka válasza mefistofeles (#8303) üzenetére


erahurka
félisten

Ügyfélszolgálat kitalálja majd hogy a neted a hibás ne aggódj.

Nem lehet hogy van valami gond a hálózattal? Nem kifejezetten nálad hanem a körzetedben. HBO híresen érzékeny az ilyen hibákra. Elég lehet egy beázott osztó valamelyik oszlopon.

(#8305) alratar válasza Mr K (#8302) üzenetére


alratar
addikt

De ha már készen van a bővített változat, mint esetünkben, nem mindegy, hogy melyik verzió streamelhető?
És valóban, nem, ezért fognak előfizetni, de szerintem mindenki szívesebben fizeti ki az előfizetés árát, ha tudja, hogy a legteljesebb élményt kapja.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#8306) Mr K válasza alratar (#8305) üzenetére


Mr K
senior tag

Ez nem ilyen egyszerű. Pl. 1. A fanok számára a hosszabb = jobb, de mások számára nem feltétlen (unalmasnak, feleslegesen elnyújtottnak érezhetik.) 2. Az eredeti (rendezői?) verzió a rövidebb volt, nem? 3. Az extended verzió elérhetőségének lehetnek jogi vagy technikai korlátai (nincs meg minden országban a jog, nincs hozzá szinkron/felirat stb.)

A Harry Pottert nem ismerem (még csak nem is láttam), de a google első találata szerint az extended verziók nagyobb része egyes tévécsatornák kreálmánya, hivatalos "extra" csak az első két filmhez létezik (mert Alfonso Cuarón nem volt lelkes az ötlettől, hogy az általa kivágott jeleneteket valaki később visszapakolja). További részletek a linkelt cikkben.

Ilyen értelemben viszont nem mindegy, hogy melyik verzió streamelhető: a nézők többsége jogosan várhatja el, hogy az eredeti változatot (vagy legalább azt is) láthassa.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#8307) erahurka


erahurka
félisten

Szabin van az egész marketing részleg, vagy mi ez hogy se heti menetrend Facebookon, se pr cikk az IGN-en január kapcsán? Elég amatőr hogy a karácsonyi időszak így bekavar.

(#8308) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Igazából több indok is van :D
1. Nincs FHD Windows 11-en, nincs applikáció sem
3. A szolgálólány meséjének következő évadjára várni, meg nem éri meg.
4. Nyírják a jelenlegi tartalmat is...
6. Amazon Prime. Már hetek óta nyüstölöm, és teljesen rendben van mindegyik szempontból. Ja és ár/érték arányban bajnok!

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#8309) aprokaroka87 válasza GoodSpeed (#8308) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Gondoltam előfizetek Netflix-re, érdekes módon ott sem megy a full hd felbontás a gyári telefon alkalmazáson keresztül, pedig 4k csomag van.
Netflix app szerint tudja a Full hd-t.

Kodi kiegészítővel meg megy normálisan Full- hd-n, mint ahogy a hbo max is.

(#8310) #46824192 válasza aprokaroka87 (#8309) üzenetére


#46824192
törölt tag

Valszeg a telefonon a tanúsítvány nem frissült le.

Engem a xiaomi előszeretettel szívatott ezzel időnként.
Kézi frissítés , restart körök futása egymás után , és utána FHD lett a netflix.

(Ha a netflix appon belül FHD képesnek mondja magát, akkor a tanúsítvány rendben van, ha ennek ellenére sem FHD ,akkor ott valami nagyon nem kerek)

[ Szerkesztve ]

(#8311) aprokaroka87 válasza #46824192 (#8310) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

az a tanúsítvány mitől frissül?
vagy hol?
Elvileg megvan az L1 Hdcp 2.3

(#8312) #46824192 válasza aprokaroka87 (#8311) üzenetére


#46824192
törölt tag

xiaomiban itt. [link]

A többinen nem tudom..

De ha L1 és aktív , akkor annak menni kell FHD -ban.

crok nagy mestere ezeknek a dolgoknak :)
Talán jobban tud segíteni mint én.

[ Szerkesztve ]

(#8313) GoodSpeed válasza aprokaroka87 (#8309) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

HBO Max-on meg SD-ben tolja Androidon is...
Amúgy úgy látom a kaszálás megy a NetFlixnél is...
Index - Tech-Tudomány - Ezek a filmek és sorozatok tűnnek el a Netflixről
Mondjuk a NetFlix még drága is...
Amazon Prime meg Androidon is kiírja, hogy 1080p HD

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#8314) alratar válasza Mr K (#8306) üzenetére


alratar
addikt

Logikus.
Bár az első pont szerintem tuti nem játszik, hiszen őket a pénz mozgatja, nem az, hogy kinek mi a jó.
az, hogy a rövidebb lenne nem tudom, én abból indultam ki, hogy bővített/rendezői szokott lenni a legteljesebb. De ezt akár a Gyűrűk Urára is ráhúzhatjuk, mert abból is az alap van/volt fenn. És annak a rendezőije meg azt hiszem, mindenhol megjelent DVD-n.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#8315) TFSi


TFSi
őstag

Sziasztok!

Továbbra is fennáll a hibám: Android alapú app, chromcasttal tovabbítva TV-re folyamatosan megszakítja az aktuális videót, vagy random vált a következő részre, vagy 321-es hibával leáll. Talán (nem 100) a Droid 13 upgrade óta van így, azt hittem a decemberi patch javít a helyzeten, de hamar kiderült, hogy nem. Van hasonló tapasztalat?

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#8317) erahurka


erahurka
félisten

Jött pár film pénteken, de a Mission Impossible-ökkel érdemes sietni mert amint itt a SkyShowtime le is kerülnek szerintem.

(#8318) mefistofeles

Nem tudom más, hogy van vele de az utóbbi időben nálam kritikán aluli a MAX minősége. El sem indulnak a filmek ha igen befagynak negyed óra után, szemcsés és élvezhetetlen az egész.
Telekomos netem van, gigabit optikai szálon, szóval a sávszélességemmel biztos nincs baj. Más is szenved hasonló problémákkal vagy csak én vagyok szerencsés?
Windows 11 és edge böngészó amit használok.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#8319) Adama123 válasza mefistofeles (#8318) üzenetére


Adama123
tag

Apple TV 4K boxon senki probléma.

(#8320) blg válasza mefistofeles (#8318) üzenetére


blg
senior tag

Android TV 9-en semmi probléma

(#8321) Somatom válasza mefistofeles (#8318) üzenetére


Somatom
veterán

Samu Tizen tévén és az aláírásomban levő tabról, HDMI -n tévére küldve is fut rendesen.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8322) erahurka válasza mefistofeles (#8318) üzenetére


erahurka
félisten

Böngészőben nincs Full HD se, nem csoda ha rossz a képminőség. Hiába használsz Edge-et, sajnos itt nem megoldás.

(#8323) kovjoe válasza mefistofeles (#8318) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Android 10. és 12. alatt is rendben, digi net (optikai).

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#8324) GoodSpeed válasza erahurka (#8322) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Mobilon is SD... nálam ez vezetett főképpen, meg az ,hogy pár éves LG TV-re sem elérhető.
Eddig csak töprengtem rajta, az imént viszont le is mondtam. Bár lenne bőven több opcióm is a megjelölésnél, kiválasztottam a konkurenset :D

Holnap vonták volna a következőt :DA Prime-nál meg minden adott: LG TV támogatás, Androidon FHD, Windows 10/11 Kliens FHD, és a katalógusban sem megy a ritkítás ilyen mértékben.

Lehet nekem nagyok az igények, de az, hogy nincs PC-sek számára, vagy laptopot használók számára 1080p-s megoldás, akár böngészőben vagy applikációban, az nálam azt jelenti, hogy magasról le van egy réteg ... Aztán a nappaliban lévő TV-n sem megy, miközben a Prime meg igen. A kettőre együtt egyébként sem lenne időm. A Prime nekem elég. Akkor is maradok annál, ha felemelik az árát az HBO Max szintjére, mert nekem többet ad, jelenleg meg kevesebbet is kér, valamivel több mint a felét.

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#8325) mefistofeles válasza erahurka (#8322) üzenetére

AZ oké de szemcsés kép? Lefagyás? Ezt biztos nem az okozza, hogy böngészőböl nézem.
Egyébként totál laikus vagyok a témában, asztali PC-n hogyan lehet nézni böngészőn kívül?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#8326) erahurka válasza mefistofeles (#8325) üzenetére


erahurka
félisten

Szemcsésség adódhat alacsony felbontásból, ha akad is akkor szerintem valami nem tetszik neki a neteddel és sokszor a 720p sincs meg ami a böngészős verzió maximuma.

Hát ez az, hogy PC-n nincs más mód csak ez... OLED kijelzős laptopok korában talán lehetne lőni a Windows felhasználókra is. :(((

(#8327) erahurka válasza GoodSpeed (#8324) üzenetére


erahurka
félisten

Nem tudom mobilon milyen felbontással megy, nekem nincs vele bajom. Híresen érzékeny az HBO a netre, én még a Góval szívtam sokat, mindig le is mondtam pár hét után...

(#8328) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Egyébként arra mennyi az esély hogy a Mobilos app valójában nem is ellenőrzi a widewine szintet?
Vagy épp ellenőrzi csak hibásan.

(#8329) GoodSpeed válasza erahurka (#8327) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Táblagépen talán megvan a 720P, de okostelefonon minőségi SD. Persze költségtakarékosabb, meg úgy vannak vele, hogy kisebb kijelző, aztán nem érdekli őket, hogy a mai okostelefonok középső szegmensében is lehetne 2K-val, vagy fentebb 4K-val is tolni ... A Prime viszont kiírja, hogy 1080P.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#8330) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Jelenleg Netflixem van,de gondolkodok valtani HBO ra,mert 99% a angol,es elegem van, hogy meglatok egy jo filmet, uhh ezt megbnezem,es angol MEGINT. A HBO MAX on csak magyarul vannak a filmek? Es hany film van ezen a streaming platformon , sokkal kevesebb a film,es sorozat mint a netflixen?

(#8331) erahurka


erahurka
félisten

Netflixen ha magyarra állítod a nyelvet csak olyat listáz amihez van magyar szinkron vagy felirat.

HBO maxon mindenhez van szinkron vagy felirat és szinte mindenhez van szinkron.

Nagyságrendet nem tudok de szerintem jóval kisebb a kínálat mint Netflixen. Sorozatban talán nem, meg az HBO-nak sok régebbi presztízs sorozata van amit érdemes megnézni, de filmból tuti kevesebb van.

[ Szerkesztve ]

(#8332) zseko válasza erahurka (#8331) üzenetére


zseko
veterán

"Nagyságrendet nem tudok de szerintem jóval kisebb a kínálat mint Netflixen."

Magyar nyelvre állítás előtt, vagy után? ;)

Egyébként szerintem a legszarabb szolgáltatóvá 'nőtte ki' magát. Egy kalap ganéj az egész. PC-n minősíthetetlen képminőség, a tabletemen nézhetetlenül akad, ami való igaz hogy már nem egy mai darab, de minden más általam használt streaming szolgáltató (Netflix, Disney+, Prime Video, AppleTV+, Rakuten Viki) gond, hiba és akadás nélkül fut...

HR24.hu

(#8333) venom8888


venom8888
őstag

Na fasza, akkor marad a Netflix a 90% os angol nyelvel.

(#8334) #46824192 válasza venom8888 (#8330) üzenetére


#46824192
törölt tag

A helyedben tennék egy kitérőt a D+ felé is. Legalább egy próbahónapra. Ott is van szinkron bőven.

(#8335) venom8888 válasza #46824192 (#8334) üzenetére


venom8888
őstag

mi az a D?

(#8336) #46824192 válasza venom8888 (#8335) üzenetére


#46824192
törölt tag

Disney+

(#8337) venom8888 válasza #46824192 (#8336) üzenetére


venom8888
őstag

Jah ertem,de az sem magyar szolgaltatas,sok magyar nyelvu van ott?

(#8338) Rigormortiis válasza venom8888 (#8333) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Azért adj egy esélyt a HBO-nak, nem olyan szar, mint ahogy sokan beállítják. Nekem pl egyik platformon sincs vele gondom, igaz legtöbbször tv-n nézem, de a mobilos és tabletes kliens is teljesen jó.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#8339) zseko válasza venom8888 (#8337) üzenetére


zseko
veterán

Bele lehet futni angolba is (vicces módon a trailer magyar volt), de ~98%-ban magyar tartalmat találtam (szinkron és/vagy felirat). Van jó pár régi film és sorozat (pl. Alien, Predator, Die Hard).

#8338 Rigormortiis Annyira valóban nem szar, végülis használható. Ettől függetlenül egy optimalizálatlan, GO-hoz képest butább, a felhasználókat teljesen figyelmen kívül hagyó platform. Mint írtam, bár a tabletem már régi, de simán megy minden más streaming szolgáltatás rajta, kivéve ez. Már a menü akadozik, videolejátszás pedig ugyan elindul normálisan, de pár másodperc múlva durván elkezd droppolni, majd szemre olyan 12-15fps lesz. Ha sorrendbe kéne rakni a négy ismertebbet, akkor tartalom szerint a harmadik, ár/érték arány szerint a negyedik lenne nálam.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#8340) venom8888 válasza Rigormortiis (#8338) üzenetére


venom8888
őstag

Az volna a legjobb ,ha ki lehetne probalni ingyen, es ha tetszik akkor elofozetek,de igy ..

(#8341) #46824192 válasza venom8888 (#8337) üzenetére


#46824192
törölt tag

Ha magyar szolgáltatás kell akkor
[link]

Itt pedig találsz egy összefoglalót +benne egy linket ,ahol elvileg bele lehet szűrni a tartalmakba tetszés szerint.
[link]

A helyedben kipróbálnám ezt is,azt is és eldönteném.
(Update:Értem én hogy jobb lenne ingyen kipróbálni, de ahogy szokták mondani , egy doboz bagó+egy sör ára/hó. Szerintem nem egy megfizethetetlen kategória, főleg 4K csomagos netflixhez viszonyítva)

Én pl. A hbomax miatt dobtam a netflixet. (Én is meguntam hogy alig van szinkron.)
Aztán a D+ indulásakor , még a kedvezmény ellenére is dobtam a hbomaxot.
Számomra itt van a legjobb szinkronos felhozatal.
Van gyerektartalom is bőven. Két kicsivel nem egy hátrány :)

Alapvetően a max-al nekem sem voltak technikai gondjaim, de érezhetően nem volt túl acélos a képminőség. Szegényke elég bitráta szegény

De ez itt már nagyon off.

[ Szerkesztve ]

(#8342) venom8888 válasza #46824192 (#8341) üzenetére


venom8888
őstag

Huh ez jonak nez ki, ennek mi a neve? Filmio? Sosem hallottam rola, Ehhez TV-n van applikacio? nem szeretnem telefonrol tukrozni,idetlenkedni vele.

(#8343) erahurka válasza zseko (#8332) üzenetére


erahurka
félisten

Szerintem utána is kisebb a választék.

(#8344) erahurka válasza venom8888 (#8337) üzenetére


erahurka
félisten

Állítsd be magyarra a Netflixet és csak olyat fogsz látni amihez van magyar nyelv. Vagy szinkronra gondolsz? Ha egyértelműen fogalmazol lehet választ is kapsz...

(#8345) venom8888 válasza erahurka (#8344) üzenetére


venom8888
őstag

Szinkronos kellene nekem. Be van allitva magyarra a beallitasokban, a nyelv, de ugyan ugy vegyesen dobalja a nyelveket, leginkabb csak angolt

[ Szerkesztve ]

(#8346) GoodSpeed válasza venom8888 (#8330) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Ez sajnos egy magyar átok, sajnos a magyar nem egy világnyelv... bár nem is kellene annak lennie, hogy sok legyen a honosított tartalom... inkább az kellene, hogy az országot ne 9.6 millió ember lakja, hanem mondjuk 39.6 millió ... Gondolom lengyelül több minden van.
Ha viszont valaki bírja az angol nyelvet, vagy nem bánja a feliratot akkor mindjárt más a felállás. Kínálatban a konkurensek is ott vannak!
De az tény, hogy az HBO a legmagyarabb Streaming szolgáltató.

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#8347) erahurka válasza venom8888 (#8345) üzenetére


erahurka
félisten

Ha van felirat akkor bedobja, nincs semmi vegyesség.

Nem értem hogy tudtok szinkronnal nézni mindent amúgy, semmi háttérzaj, minden le van keverve, a szinkronszínészek meg botrányosan vannak beválasztva sokszor.

(#8348) zseko válasza venom8888 (#8342) üzenetére


zseko
veterán

Itt főképp CSAK magyar gyártású filmek vannak, az elmúlt 120 évből. A leírása szerint. A 2018 utáni Samsung és LG tévéknél van hozzá applikáció.

HR24.hu

(#8349) #46824192 válasza venom8888 (#8342) üzenetére


#46824192
törölt tag

(#8350) venom8888 válasza zseko (#8348) üzenetére


venom8888
őstag

Jajj nem szeretem a magyar filmeket isten ovjon tole mindenkit :D A meseauto az amit ertekelni tudok, mast nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.