Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7101) woodworm válasza erahurka (#7099) üzenetére


woodworm
veterán

Mert a go-ra nem került fel semmi felirat vagy szikron nélkül?

(#7102) blakey válasza Somatom (#7100) üzenetére


blakey
félisten

Most a sorozatról van szó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7103) erahurka válasza Somatom (#7100) üzenetére


erahurka
félisten

Igen, az. Ha ezen a szinten áll a szövegértésed, akkor arról beszéltem......

(#7104) Somatom válasza blakey (#7102) üzenetére


Somatom
veterán

Ilyeneket egyáltalán nem lenne szabad mutogatni. Igazából elkészíteni sem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7105) bepken válasza Somatom (#7104) üzenetére


bepken
veterán

na mesélj, miket mutogatnak? :D ;]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#7106) Per Degaton


Per Degaton
tag

Sziasztok!

Eddig nem jutottam oda, de most a héten akartam előfizetni a MAXra amíg még akciós, de ez komoly, hogy 25p-ben vannak fenn az eredetileg 24p-s tartalmak?!? :Y

Ez kb a legnagyobb gáz amit csinálhatnak, talán még az alacsony felbontásnál is rosszabb, ha valami tönkretesz egy filmet akkor az ez, a hossza is más lesz a filmnek és a hang is magasabb, sípolósabb lesz...

És ez a sorozatokra is igaz? Illetve van valami szándék rá, hogy javítják? El sem akarom hinni, hogy ilyen létezik 2022-ben...

[ Szerkesztve ]

(#7107) ArGab válasza Per Degaton (#7106) üzenetére


ArGab
őstag

Amiket próbálgattam szerintem minden 25p volt, filmek és sorozatok is. Olyan mintha minden HD-ben felkerülő tartalom így lenne elérhető. Csak a 4K tartalmak vannak fent szerintem eredeti 24p-ben.

Itt a lehetőség feedback-et adni, talán ha soknak jelzik kezdenek vele valamit: HBO Max | Feedback

[ Szerkesztve ]

(#7108) Per Degaton válasza ArGab (#7107) üzenetére


Per Degaton
tag

Közben kicsit utána olvasva teljes Európára vonatkozik a probléma, nem csak nálunk van, valahogy külön van az USA és az EU rendszer és itt valamiért ilyenek a fájlok, míg az USÁban rendes 24p, vicc. Nem is értem miért nincs ebből nagyobb felháborodás.

Viszont találtam egy ilyet ahol elvileg azt ígérték javítva lesz: HBO Max will soon play older titles in original framerate - IT Pro - News - Archyworldys

Kérdés, hogy tényleg-e és ha igen mikor...

(#7109) blakey válasza Per Degaton (#7108) üzenetére


blakey
félisten

Az oka egyelőre az, hogy az HBO GO-s tartalmak át lettek mentve a Max-ra, ennek ugye egyszerűbb, olcsóbb módja a sima átmásolás, áthelyezés. Az új tartalmak már változtatás nélkül fognak megjelenni. Mikor és hogyan lesz a teljes tartalom az eredeti fps-el az egy másik kérdés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7110) Somatom válasza bepken (#7105) üzenetére


Somatom
veterán

Filmipari hulladékot.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7111) Bathalsar válasza erahurka (#7099) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Az első résznél van magyar felirat, a többit nem néztem. (Bár reméltem, hogy a csúszás oka a szinkron készülte.)

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#7112) tutis


tutis
őstag

Régebbi samsung tv-re tényleg nem lehet megoldani az HBO Max-ot?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#7113) Kaba válasza tutis (#7112) üzenetére


Kaba
veterán

Nem, csak okosítóval.

(#7114) LouiS22


LouiS22
veterán

LG-re (és gondolom máshova is) érkezett frissítés, a legszembetűnőbb változás a további info megjelenése a film mellett, ahol már látszik a maximális felbontás, kép és hang is (pl. a Will Smith mozi mellett ott van 4k, Dolby Vision és Atmos jelzés). Vagyis a visszajelzéseket próbálják beépíteni, ami még jót is jelenthet.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#7115) erahurka válasza LouiS22 (#7114) üzenetére


erahurka
félisten

Ez PS4-en és weben eddig is volt, úgyhogy olyan nagyot nem fejlesztettek sajnos.

(#7116) ClioRS válasza LouiS22 (#7114) üzenetére


ClioRS
őstag

Android TV-re még nem ért ide
Ja de :D

[ Szerkesztve ]

(#7117) szabog74 válasza LouiS22 (#7114) üzenetére


szabog74
aktív tag

Sokkal komótosabban is működik sajnos.

(#7118) erahurka


erahurka
félisten

Sokkal több mint testőr folytatása mióta van fenn? :F

(#7119) bepken válasza erahurka (#7118) üzenetére


bepken
veterán

az már GO-n is fent volt

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#7120) LouiS22 válasza szabog74 (#7117) üzenetére


LouiS22
veterán

Eddig is próbált mozogni a háttérben a kép?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#7121) gyűrű válasza zseko (#7086) üzenetére


gyűrű
addikt

Hogy mi került fel utoljára a streaming addonokra, azt pl. a kodi ki tudja listázni indításkor . Néhány felszínben ami erre alkalmas..

[ Szerkesztve ]

(#7122) erahurka válasza gyűrű (#7121) üzenetére


erahurka
félisten

Ez ugyanannak tűnik mint amit a rendes HBO max ír ki, ami nem valami naprakész.

(#7123) l.skywalker válasza erahurka (#7122) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Nem lehet, hogy az zavarja be ezt a listát, hogy ömlesztve lett hozzáadva szinte minden?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#7124) erahurka válasza l.skywalker (#7123) üzenetére


erahurka
félisten

De azóta adtak hozzá és azokat se jelzi csak néhányat.

De tudjuk hogy az HBO max a streaming tökéletesség megtestesítője minden téren. Gigabites nettel nem elvárható a stabil működés. 🤷‍♂️

(#7125) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Na június 14-én indul itthon a Disney+. Élesedik a piac :D
Index - Tech-Tudomány - Megvan a Disney+ indulási időpontja és az előfizetési díj is

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#7126) Zsaneee83


Zsaneee83
friss újonc

Sziasztok! Egy kis segitseget kernek, hatha tudjatok a megoldast.Evolveo mediaboxunk van es sajnos az hbo maxnak nincs hangja csak a kep megy. Amig a go volt siman mukodott, viszont max mar nem. Nem tudjatok mit kene beallitani a boxon hogy jo legyen?Koszonom elore is a segitseget😀

(#7127) LouiS22 válasza l.skywalker (#7125) üzenetére


LouiS22
veterán

És idén még érkezik majd legalább kettő.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#7128) fokukac válasza Zsaneee83 (#7126) üzenetére


fokukac
nagyúr

szerintem lehet, hogy az a baj, hogy a max-on elvileg már van mindenféle térhatású hang és dolby vision tartalom is, és azt nem érti a tv... próbáld meg beállítani a box-on, hogy keverje le PCM-re a hangot, hátha úgy működik.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#7129) Zsaneee83 válasza fokukac (#7128) üzenetére


Zsaneee83
friss újonc

Koszonom, sajnos azt mar probaltuk, de az se jott be😥

(#7130) Harbinger85


Harbinger85
aktív tag

Üdv!
Csak futólag olvastam a korábbi hsz-ekbe, nem volt türelmem a 100-200 hsz. végig böngészni. Változott valami hogy PC-n böngészőben ne 720p játssza le a filmeket? Egyébként nálam a romlás már a GO-nál is érződött az elmúlt fél évből.
Olvasom hogy a framrate se fix 25 fps a 24 vagy 23.997 helyett. Jah, így filmeknél 4-6 perc eltérés is lehet, mint anno a DVD-nél a PAL és NTSC változatok. BD-n ez már egységes!

Még azt akartam kérdezni várható az említett tovább tartalmak feltöltése? Bővítés? Vagy ennyi marad a kínálat (a Batman & Robin, Superman IV még mindig nincs fent és két DC film se a DC szegmensben van). A Babylon 5 sorit vártam, classic filmeket és sci-fikat (2010, Zöld szója, Tiltott bolygó, Logan futása, stb.) Kubrick összes jelenleg 3 filmje van fent. De a legjobban az zavar hogy PC-n szinte nézhetetlen, főleg a kombóm véget -> 27", FullHD, 40 centiről nézve.

(#7131) Eagl3


Eagl3
veterán

Sziasztok!
Arra van esetleg megoldás, hogy film közben az effektek baroki hangosak a párbeszédekhez képest?
Az előbb megnéztem a Mortal Kombat-ot, az akció jelenetek konkrétan ordítanak ha annyira felhangosítom a TV-t, hogy halljam a párbeszédeket.
Netflixen semmi ilyen probléma nincs. Egy TCL TV-ről fut az HBO Max, soundbar nincs.

(#7132) erahurka válasza Eagl3 (#7131) üzenetére


erahurka
félisten

Nekem ugyanez a problémám minden filmmel ami nem sztereó, de pl. HBO maxon meg pont jobb a helyzet (aztán lehet azért mert PS4-en ez is csak sztereó).

(#7133) Eagl3 válasza erahurka (#7132) üzenetére


Eagl3
veterán

Lehet, hogy az 5.1-et erőlteti a TV hangszóróira? Nem lehet ezt állítani valahol? Az a furcsa, hogy Netflixen egyszer sem futottam bele ebbe.

(#7134) erahurka válasza Eagl3 (#7133) üzenetére


erahurka
félisten

Hát vagy szarul konvertál 2.0-ba. A dialóg nagyrészt ugye centerből szól, ha csak a jobbot meg a balt kitolja a tévének akkor halk lesz.

(#7135) blakey válasza Eagl3 (#7131) üzenetére


blakey
félisten

Ez az app, a hibás hangsáv vagy a készülék hibája. Nézd át a készülék beallításait, esetleg kapcsold be az automatikus hangkiegyenlítést (vagy valami hasonló) vagy pont kapcsold ki, nézd meg, hogy nincs-e olyan opció, hogy párbeszéd kiemelése, változtass hangmódot, esetleg csökkentsd a dinamikát. Vannak "hibás" filmek, néha NF-re is felkerül olyan, de elég hamar javítják. Maxon még csak 2 filmet néztem, azokkal nem volt gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7136) Harbinger85 válasza Eagl3 (#7131) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Üdv!
mindkét hangsávnál ilyen? Magyar és eredeti is? Mert gyakori hiba, hogy a szinkronok keverése pocsék. Az említett módon.

(#7137) fokukac válasza Eagl3 (#7131) üzenetére


fokukac
nagyúr

szerintem ez az összes DTS hangú film sajátja Bluray Rip-eken is, én 10 éve szívok ezzel mindenféle tévén, erősítőn, médialejátszón, hogy a beszéd halk, amikor meg robbantanak, akkor meg szétmegy a szoba és rezonál az ablak.

Lehet, az HBO-n is már azért ilyen, mert már dolby a hang, és nem csak sima sztereo, mint a HBO Go alatt volt.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#7138) bepken válasza fokukac (#7137) üzenetére


bepken
veterán

DTS - DRC (Dynamic Range Control/Compression)

ilyesmit keress szerintem, mert a leírt problémádra ráguglizva ezen a téren kellene valamit állítani (már ha az eszközön van olyan beállítási lehetőség)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#7139) hulp01


hulp01
senior tag

Tegnap előfizettem az HBO Maxra, és ma gondoltam elkezdem az Eufória második évadát. Kodiban nézem és a max. felbontás, amit adni tud az 540p. Ez most komoly? 500Mb-es net, szóval ez nem lehet korlátozó tényező. Hogy a tökömbe lehet olyat csinálni 2022-ben, hogy nem tudom megadni a videó lejátszásánál, hogy milyen felbontásban akarom a tartalmat nézni. Ezt a youtube már vagy 20 éve tudja.

(#7140) gyűrű válasza hulp01 (#7139) üzenetére


gyűrű
addikt

Támogatott eszközökön megy a 4k-s felbontas a kodiban . Nem támogatottnál max 720p, ill. sd.

(#7141) hulp01 válasza gyűrű (#7140) üzenetére


hulp01
senior tag

Mit jelent a támogatott eszközön? Számítógép van rákötve a tv-re, és a számítógépen fut a Kodi.

(#7142) zseko válasza hulp01 (#7139) üzenetére


zseko
veterán

Ez most a tablet, de a PC-n is ugyan ez.
Csak ott valamit elcsesztem, így most egyáltalán nem játszik le semmit sem.

HR24.hu

(#7143) blakey válasza hulp01 (#7141) üzenetére


blakey
félisten

Támogatott eszközök.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7144) erahurka válasza gyűrű (#7140) üzenetére


erahurka
félisten

PC-t is írja a támogatottak közt....

(#7145) blakey válasza erahurka (#7144) üzenetére


blakey
félisten

Olvasd végig, nem Kodit ír, Kodi alatt nem lesz maximális felbontásod csak olyan eszközökön, mint pl. Shield TV, Fire TV Stick 4K. PC-s Kodi alatt a 720p megy, nagyobb felbontást nem tudtam macOS alatt sem kicsikarni a Kodival.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7146) hulp01 válasza zseko (#7142) üzenetére


hulp01
senior tag

Na, nekem itt csak 540p van. A Kodi addon-ban a minőség bestre van állítva.

(#7142) zseko

Ez komoly? Mi a tököm köze van az eszköznek támogatásának a felbontáshoz? Nem mindegy, hogy a Kodi min fut? Egy nyomorult stick vagy tv okosító nem ér a nyomába se egy pc-nek már ami a teljesítményt illeti.

[ Szerkesztve ]

(#7147) blakey válasza hulp01 (#7146) üzenetére


blakey
félisten

Inputstream adaptive telepítve van?

Biztos 540p? Nem pl. 544px? Ha utóbbi akkor valószínűleg 1280x544px ami 720p.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7148) hulp01 válasza blakey (#7147) üzenetére


hulp01
senior tag

A Richard királynál az. De az se full hd. Az kb. tök mindegy, hogy 720p, vagy 540p. Egyikben se akarok 2022-ben filmet, sorozatot nézni.

Igen, telepítve van, anélkül nem is menne.

[ Szerkesztve ]

(#7149) blakey válasza hulp01 (#7148) üzenetére


blakey
félisten

A jelenlegi felállásban 720p-d lesz a max. Használj böngészőt vagy ha Kodit szeretnél használni akkor szerezz be pl. egy Fire TV Stick 4K Max-ot, azon megy a 4K is. A megjelenítő sem mindegy, mert a HDCP verziót is figyeli. Nálam Fire TV Stick 4K Max + Philips OLED-el megy a 4K Dolby Vision/Dolby Atmos.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7150) hulp01 válasza blakey (#7149) üzenetére


hulp01
senior tag

A megjelenítő egy Panasonic plazma egy Denon AVR-X2000-es erősítőn keresztül. Lövésem sincs mi ezeknek a HDCP verziója. De nem is érdekel. Ha erre nincs más megoldás csak a 720p, akkor viszlát előfizetés, szia virágbolt. Én megpróbáltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.