Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7301) Musaka


Musaka
senior tag

Sziasztok.

Előfizettem a szolgáltatásra. TV jó a minősége, de sokszor nem férek hozzá és ilyenkor laptop+ 2K monitor kombón nézném a műsorokat. Viszont ott gyászos a minőség.
Milyen kütyüre kellene beruháznom hogy monitoron is jó minőségben tudjam nézni?

(#7302) embe válasza AnonymusX (#7299) üzenetére


embe
nagyúr

A válasz az volt, 36 óránként próbálják levonni. Még 21-éig van pár alkalom. Így várok még 1-2 próbálkozásra.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#7303) Kaba válasza embe (#7302) üzenetére


Kaba
veterán

Amennyiben van fedezet nem lesz gond (nálad vélhetően a több fizetési mód egyidejű megadása zavarta meg a rendszert).

(#7304) embe válasza Kaba (#7303) üzenetére


embe
nagyúr

Szerintem lekésőbb holnap kiderül.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#7305) wyll358 válasza Musaka (#7301) üzenetére


wyll358
tag

Bármelyik eszköz a 4k képes hbo honlapján található listából. De kimásolom ide, ha már úgyis megnyitottam... :)
Supported 4K devices
You can watch in 4K on the following devices:
Amazon Fire TV Stick 4K and Fire TV Cube
Android TVs
Apple TV 4K
Google Chromecast Ultra and Chromecast with Google TV
Cox Contour 2 and Contour Stream Player
4K LG Smart TVs
Roku Ultra 4800x, Roku 4k TVs, Roku Premiere, and Roku Streaming Stick+
4K Samsung TVs
VIZIO 4K Smart TVs
Xbox One S, Xbox One X, and Xbox Series X|S
Xfinity X1 (Xi6) and Flex
XClass TV

Ezek közül nyilván a media box szerű eszközök lehetnek használhatóak a te esetedben.
Asszem az amazon motyója az viszonylag olcsó és beszerezhető egyszerűbben magyar honba is, de ezen eszközök téren nem ismerem szerteágazóan a piacot, szóval nem profi ajánlás... :B

[ Szerkesztve ]

(#7306) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Április 18-án érkezik az új Batman:
[link]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#7307) embe válasza embe (#7304) üzenetére


embe
nagyúr

Kiderült. Levonták. Így minden ok.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#7308) Musaka válasza wyll358 (#7305) üzenetére


Musaka
senior tag

Köszi szépen.

(#7309) Magnat


Magnat
veterán

Üdv,

android tv-s appon tapasztalta valaki, h nem folyamatos a működés? Ha beletekerek, tutira gondolkodóba esik, de soxor spontán is megakad másodpercekre, illetve sorozatoknál a következő rész beöltésekor is tart elég gyakran egy gyors pihenőt. Gigabit Digi, Netflix, YT sosem akadnak, szóval a net ok.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#7310) gyűrű válasza Magnat (#7309) üzenetére


gyűrű
addikt

Milyen appon, milyen filmekkel, lan vagy wifi?

(#7311) zseko válasza wyll358 (#7305) üzenetére


zseko
veterán

Az a gond ezzel a meglátásom szerint, hogy - egyes 4K tévék kivételével természetesen - lutri, milyen minőségben fog működni egy monitoron. Például nekem egy 4K Max van, de haverom 4K tévéjén sem jött 4k adás, csak max 1080p. Egyszerűen azért, mert a tévéje még nem HDR képes. Tesómék itthoni fullhd-s LG tévéjével pedig még az 1080p sem jön. A gyerekszobában, a szintén 1080p-s Hitachi tv-vel van 1080p. Hogy egy monitorral hogyan viselkedne... ki tudja. Ha a monitor tudja a HDCP 2.2-t, akkor valószínűleg biztosan lesz 1080p, de 1440p (ha jól emlékszem ez a 2k), szinte biztosan csak akkor, ha HDR-es a monitor.

HR24.hu

(#7312) Magnat válasza gyűrű (#7310) üzenetére


Magnat
veterán

Androidos tv app, ezen felül mire gondolsz? Lan, amit most utoljára néztem, 2 pasi és egy kicsi, Agymenők.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#7313) blg válasza Magnat (#7309) üzenetére


blg
senior tag

nekem eddig még nem volt problémám android tv-n

(#7314) gyűrű válasza Magnat (#7312) üzenetére


gyűrű
addikt

értem már... android tv-s HBO-max app. Mérni kell egy hálózati sebességet esetleg.. Az akadás arra utalhat, hogy nem folyamatos a hálózat .

[ Szerkesztve ]

(#7315) Magnat válasza gyűrű (#7314) üzenetére


Magnat
veterán

Gigabites digi és mint írtam, semmi más nem akad ... mértem tegnap is miközben akadozott, még wifin is megvolt 300 mind a két irányban.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#7317) Kaba válasza dzz (#7316) üzenetére


Kaba
veterán

Magyarországi előfizetéssel az unióban mindehol legálisan nézhető.(még trükközni sem kell).

[ Szerkesztve ]

(#7318) dzz válasza Kaba (#7317) üzenetére


dzz
aktív tag

Jó lenne ha így lenne, de sajnos nem így van! Androidon az áruházban nincs is hozzá app és böngészőből azonnal
ez fogad :(

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#7319) Somatom válasza dzz (#7316) üzenetére


Somatom
veterán

Magyar feltöltőkártya mobilnettel. Annak roamingban is hazai IP -je van. Arról meg tudod csinálni az előfizetést, bejelentkezést. Aztán már mennie kell német IP -ről is.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7320) Adama123 válasza dzz (#7318) üzenetére


Adama123
tag

Ha van előfizetésed, akkor elvileg böngészőben csak be kell jelentkezned és működik. Elvileg kell lennie "Sign In" vagy valami ilyesmi gombnak.

[ Szerkesztve ]

(#7322) wyll358 válasza dzz (#7318) üzenetére


wyll358
tag

Keress vissza a topikban, leírták már párszor még az indulást követően hogyan kell belépni, hogy működjön bárhonnan. Külföldről is ment többeknek gond nélkül.
Igen, ez a kép fogad, attól még be lehet lépni, még képeket is tettek be róla...

[ Szerkesztve ]

(#7323) Kaba válasza dzz (#7321) üzenetére


Kaba
veterán

Olvasd el a 6454-es hszt és a 6618-as hszt is.

[ Szerkesztve ]

(#7324) #46824192 válasza Magnat (#7309) üzenetére


#46824192
törölt tag

Trékom android tv box - 5ghz wifi - 250net , semmi baja ,megy ahogy kell.

(#7326) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

A VPN amennyiben a földrajzi korlátozások kijátszása okán kerül szóba, tiltott a Topikban!
THX

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#7327) sunavlys válasza golyós (#6842) üzenetére


sunavlys
senior tag

Nálam ugyanez a helyzet. Netflix (4K) tökéletes, HBO szaggat. Wifin nézem, de átdugtam kábelre és úgy is csinálja. A tv Samsung, 2-3 éves, Telekom. Egy film alatt 10-20 szor megáll, ha megáll, utána beindul 10-20 másodperc után és ezt még 2-3-szor megismétli 1-2 percen belül. A képminőséget a filmek közben változtatja (teljesen elhomályosódik néha), ezzel még nem is lenne bajom, csak ne szaggatna.

[ Szerkesztve ]

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#7328) l.skywalker válasza sunavlys (#7327) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Én telefonon és Chromecast-en nézem. Chromecast-en nálun is időnként pufferel, de telefonon semmi gond nincs vele. Ha telefonon nézem, akkor elég közel vagyok az 5G WiFi-hez, de két Chromecast is van a házban és azok épp a router-ek tartományának a szélén billegnek. Én azt hittem, hogy ez emiatt lehet, de ezek szerint vezetékesen sem jobb a helyzet.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#7329) zichie


zichie
senior tag

Három hete hasznájuk a HBO Max-ot két eszközön, gyakran egy időben párhuzamosan is. Soha egy döccenés, akadás nem volt. Mindkét eszköz kábelről megy, tehát nem wifin. Az egyik egy Xiaomi MI Box S, a másik egy Raspberry PI4. Az utóbbin valamiért nincs full hd, csak 960x544 vagy 1280x720, ami filmtől függ.

Ami fontos, hogy a net nem Telekomos, hanem Digis, IPv6 is be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#7330) sunavlys válasza l.skywalker (#7328) üzenetére


sunavlys
senior tag

Most kaptam egy ilyen az ügyfélszolgálattól, délután kipróbálom

Kérem első sorban áramtalanítsa a TV-t pár percre, erre azért van szükség mert a gyakorlatban amikor kikapcsolja az eszközt, az csak készenléti üzemmódba kerül, így beragadhatnak egyes funkciók hosszas használat során.

Amennyiben ez nem hozott eredményt kérem próbálja meg letörölni majd újra feltelepíteni az alkalmazást. A törlést a TV APPS menüjében érheti el, majd ott a letöltött alkalmazások sorban az HBO MAX-ra állva hosszan az OK gombot nyomva tartva jeleníthető meg a törlés opció. Az újratelepítéshez szintén az APPS-ben kell megkeresnie az HBO MAX alkalmazást és a kiválasztás után a telepítésre kattintani.

Az internetkapcsolat optimalizálása érekében kérjük nyissa meg a Beállítások - Általános - Hálózat - Hálózat állapota - IP beállítások menüpontot. Itt szükséges a DNS módosítása, amihez az automatikus kitöltést el kell előle távolítani, majd az üres részekre 8.8.8.8 vagy a 8.8.4.4-es címet beírni.

Ezek mellett érdemes lehet a TV Smart HUB beállításainak visszaállítása valamint ha mélyebb „tisztítás” szükséges akkor a gyári beállítások visszaállítása. Mindkét lehetőséget a TV menüjében a Beállítások - Terméktámogatás - Öndiagnosztika menüpont alatt találja.

Előfordulhat, hogy a módosításokhoz a TV egy pin kódot kér, amely alapesetben „0000”.

Ha az öndiagnosztika nem elérhető, kérjük áramtalanítsa az eszközt majd próbálja újra.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#7331) parloc válasza sunavlys (#7330) üzenetére


parloc
csendes tag

Ugyanez nálam is. hasonló levelet kaptam nemrég. A DNS-t is módosítottam a 8.8.8.8-ra, később a 8.8.4.4.-re. Újraindítottam a rendszert utána. Jó volt kb.1 film erejéig majd kezdődött újra a pufferelés a pillanatnyi akadások.
Ajánlották nekem is, hogy a Tv-t állítsam vissza gyári beállításokra, de azt nem csináltam meg. Nem tudom ilyenkor a szoftver is eredeti állapotba kerül-e, mert ha igen akkor visszaáll úgy hogy azon alapba nem futna hbo max.
Arra gondoltam, hogy másik Tv-n biztos, jó de ha nálad 2-3 éves Tv-n ezt csinálja akkor nem tudom..
Szolgáltató szintén az ami nálad. Bár Tv-n kívül minden máson (telefon, pc) nagyon szépen megy, csak nem ott szeretném nézni.

TE megcsináltad amit írtak? Nálad bevált?

Még valami: Az IPv6-ot is írták, hogy kapcsoljam ki. Természetesen az sem segített

[ Szerkesztve ]

(#7332) prisz


prisz
aktív tag

Mondjuk azért egy nyomorúlt "forced" feliratot igazán betehetnének a filmekhez, mert pl. "A védenc" is tele román dumával, es rohadul nincs kedvem ki-be kapcsolgatni a magyar feliratot...

(#7333) sunavlys válasza parloc (#7331) üzenetére


sunavlys
senior tag

Ajánlották nekem is, hogy a Tv-t állítsam vissza gyári beállításokra, de azt nem csináltam meg.

ezt én sem akarom, úgyis visszafrissíti magát

TE megcsináltad amit írtak? Nálad bevált?

Még nem volt időm, holnap otthon vagyok, beszámolok róla.

Bár Tv-n kívül minden máson (telefon, pc) nagyon szépen megy, csak nem ott szeretném nézni.

Akkor lehet, hogy a tv a ludas

[ Szerkesztve ]

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#7334) sunavlys válasza prisz (#7332) üzenetére


sunavlys
senior tag

ez micsoda pontosan?

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#7335) azbest válasza sunavlys (#7334) üzenetére


azbest
félisten

Ha más nyelven beszélnek valamikor, olyankor tegyen ki feliratot.

Kellemetlen amikor csak aközött lehet választani, hogy folyamatosan mutat valamilyen nyelvű feliratot meg aközött, hogy soha semmit. Alapból, ha nincs bekapcsolva külön felirat, akkor a kiválasztott hangsávtól eltérő részeken a hangsáv szerinti nyelvű feliratot kellene mutatniuk.

[ Szerkesztve ]

(#7336) zichie válasza parloc (#7331) üzenetére


zichie
senior tag

Elképzelhető, hogy a tv más stream-et kap, mint pl. a PC vagy a telefon. Érdemes kipróbálni kevésbé terheltebb időszakban, nem csúcsidőben, azaz nem du. 6 és 9 között. Pl. éjjel 2 és 5 között is akad? Akkor kevesebben nézik tv-n (is), kevésbé terheltek a HBO szerverei.

(#7337) sunavlys válasza azbest (#7335) üzenetére


sunavlys
senior tag

Kösz

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#7338) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Sziasztok, arról van e esetleg infó, hogy a HBO max mikor fog kapni HDR vagy DVISION támogatást? LG OLED-en nézem és a minőség szörnyen gyász.

Megyen!

(#7339) Sweet Lou 6 válasza CptAdamica (#7338) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

hivatalosan valamelyik tuti van benne, az új Mátrixot már HDR-rel lehet pl streamelni. persze a minősége más tészta...

sweetlou6.wordpress.com

(#7340) CptAdamica válasza Sweet Lou 6 (#7339) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nekem főleg Netflix-rol átugrani fájdalmas, például egy, Euforiat úgy megnéztem volna DVISION-ben.

Megyen!

(#7341) azbest válasza CptAdamica (#7340) üzenetére


azbest
félisten

múltkor beszélgettük, hogy amelyik 4k-ban is elérhető tartalom, az hdr10 és dv formátumban van fenn fullhd és magasabb felbontásban. Onnan jött, hogy nem hdr megjelenítővel nem volt 4k lejátszás.

A régebbi tartalmak még a hbo go rendszeréből kerültek át (25fps és max fullhd sdr). Az újonnan felkerülők már natív képkockaszámmal és hdr-rel kerülnek fel. Valaki írta, hogy azt ígérték neki facebookon vagy supportnál, hogy idővel lecserélik a régi tartalmat is az újabb megoldásra.

(#7342) Kickass


Kickass
őstag

Volt arról valami hivatalos kommunikáció, hogy a Disney cuccokat kiveszik más streaming szolgáltató kínálatából a Disney+ érkezésével?
Több animációs film eltűnt az HBO Max kínálatból, pl. az összes Verdák film, nyilván nem magam miatt fontos hanem a gyerkőcök miatt. :DDD :DDD

(#7343) CptAdamica válasza azbest (#7341) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ez jól hangzik, köszi!

Megyen!

(#7344) Kaba válasza Kickass (#7342) üzenetére


Kaba
veterán

Igen kiveszik az összes streamingszolgáltatónál, de még a hálózati szolgáltatóknál is(pl.Telekom moziklub) a Disney cuccokat, de nem csak azokat, hanem a SkyShowtime (nemsokára az is érkezik) által érintetteket is pl.Paramount+

[ Szerkesztve ]

(#7345) Hege1234 válasza CptAdamica (#7340) üzenetére


Hege1234
addikt

egyetlen egy sorozat sincs HDR-ben vagy DV-ben
csak max 1080p-ben

(#7346) CptAdamica válasza Hege1234 (#7345) üzenetére


CptAdamica
veterán

Emlékszem még a Trónok Harca utolsó évadánál, amikor mindenki sírt, hogy túl sötét és az HBO annyit mondott, hogy az emberek nem tudják bekalibrálni az eszközüket. :D

Megyen!

(#7347) Kaba válasza CptAdamica (#7346) üzenetére


Kaba
veterán

Az utolsó évad harmadik része már eleve úgy lett felvéve( sötéten, hogy a részletek ne látszódjanak), így a kalibrálás/a tv minősége sem tudta lényegesen javítani.

(#7348) blakey válasza CptAdamica (#7338) üzenetére


blakey
titán

Van HDR10 /Dolby Vision támogatás, nálam, Apple TV-n legutóbb még volt Dolby Vision és Atmos is, viszont nincs túl sok belőlük, az újak úgy kerülnek fel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7349) Somatom


Somatom
veterán

Kedden letöltöttem négy filmet, hogy majd azokat nézem a hévégi kamionstop alatt. Most rámegyek, erre azt írja, hogy a letöltések elévültek és kérdi, hogy akarom-e megúítani. Mit takar ez a "megújítás"? Roamingban nem szeretném újra letölteni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7350) azbest válasza Somatom (#7349) üzenetére


azbest
félisten

gondolom új kulcsot kér a lejátszáshoz. Ha belenéztél már, akkor 48 órán belül lejár. Ha simán csak letöltötted, akkor eliveg 30 napig is állhat a készüléken, de ha lekerül a kínálatból, akkor hamarabb is lejárhat. [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.