Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8201) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#8202) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#8203) eclipse19 válasza l.skywalker (#8202) üzenetére


eclipse19
senior tag

Hát a kép bal alsó részét behomályosíthattad volna... :D

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#8204) Pro Koryak válasza eclipse19 (#8203) üzenetére


Pro Koryak
addikt

We are here .... ;]

(#8205) #46824192 válasza l.skywalker (#8202) üzenetére


#46824192
törölt tag

deszépek

(#8206) Rigormortiis válasza l.skywalker (#8202) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Ú, akkor majd Transformers maratont tartunk :DD

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#8207) erahurka


erahurka
félisten

Az a pletyka kapott ma lángra hogy a Discovery+ - HBO max szerelemgyerek csak simán Max lesz. :DDD

(#8208) LouiS22 válasza erahurka (#8207) üzenetére


LouiS22
veterán

Lehetne simán LOL is :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#8209) zzola válasza LouiS22 (#8208) üzenetére


zzola
félisten

vagy LOL B+

(#8210) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda


Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#8211) erahurka válasza l.skywalker (#8210) üzenetére


erahurka
félisten

Black Adam tényleg felborította a DCEU erőviszonyait, akkorát bukott hogy inkább kitolják még idén HBO maxra és elkaszáltak mindent aminek köze lett volna a folytatáshoz :D

(#8212) Pro Koryak válasza erahurka (#8211) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Rowan Atkinson jól kigyúrta magát vagy ez nem a Black Adder folytatása? :F

[ Szerkesztve ]

(#8213) TFSi


TFSi
őstag

Egy ideje már csak akkor nézhető egy film lejátszási hiba nélkül, ha letöltöm, enélkül 5 percenként hibaüzenetet dob. Ez csak nálam van így?

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#8214) erahurka válasza TFSi (#8213) üzenetére


erahurka
félisten

Nálam Kodi addonnal meg droidos telefonos appal semmi probléma. Indítsd újra az eszközt hátha megoldja. Droidos boxom meggárgyul ha nem restarttal kezdem vele a napot.

(#8215) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#8216) erahurka válasza l.skywalker (#8215) üzenetére


erahurka
félisten

Lehetnének bőkezűbbek a filmekkel. De gondolom ez is csak a jéghegy csúcsa, mindig kicsit több tartalom érkezik mint amit beharangoznak hétfőn.

(#8217) l.skywalker válasza erahurka (#8216) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Én a Discovery intézkedés lezárásáig már nem várok sokat. Most, hogy véget ért a Sárkányok háza, nem tudom meddig fogom még fizetni, habár valszeg a The Last of Us-ig még biztosan.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#8218) erahurka válasza l.skywalker (#8217) üzenetére


erahurka
félisten

Havi 1600 forintot nekem megér, csomó régi HBO sorozatot be tudok pótolni és elég heti 2 filmet megnézni róla hogy jó legyen.

(#8219) TFSi válasza erahurka (#8214) üzenetére


TFSi
őstag

Nekem csak wifirouter és Chromecast van, a TV-ben mediacard, de az itt nem játszik.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#8220) nanrom válasza TFSi (#8219) üzenetére


nanrom
csendes tag

Nálam a GoogleTV-s Chromecast-on minden 20 perces sorozatrész alatt legalább egyszer, de gyakran többször is megáll a lejátszás, bufferel, majd vagy sikerül folytatnia, vagy nem ("can't play this title" error). Semelyik másik streaming app-nál nincs ilyen gond. :U

(#8221) #46824192 válasza nanrom (#8220) üzenetére


#46824192
törölt tag

Nekem meg cc2 -vel a d+ karikázik időnként. Van hogy a film is megakad ,van hogy csak épp megjelenik a kis karika és el is tűnik és a film sem akad meg.

Minden más eszközön pedig teljesen oké a lejátszás.

(#8222) azbest válasza nanrom (#8220) üzenetére


azbest
félisten

lehet a hbo érzékenyebb az ingadozó netre. Gondolom gyenge a wifi vagy ütközik a szomszédokéval. Ha ugyanaz a neve a 2.4-es és az 5 GHz-es hálózatnak, akkor vedd ketté őket és próbáld meg az 5GHzesre léptetni fel.

(#8223) erahurka válasza azbest (#8222) üzenetére


erahurka
félisten

Az HBO mindenre érzékeny, már a GO is ilyen hektikus volt.

(#8224) sunavlys válasza azbest (#8222) üzenetére


sunavlys
senior tag

nálunk Wifivel stabil volt, a lanon meg szakadozott 5-10 percenként

de amíg erre rájöttem

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#8225) erahurka válasza sunavlys (#8224) üzenetére


erahurka
félisten

Tévéken sokszor jobb a WiFi modul mint a vezetékes.

(#8226) sunavlys válasza erahurka (#8225) üzenetére


sunavlys
senior tag

lehet, de én meg az ONT-t szidtam meg az HBO-t

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#8227) erahurka válasza sunavlys (#8226) üzenetére


erahurka
félisten

Igazából bárki bármit mond ezen az HBO is tudna segíteni egy rendes hátterű szolgáltatással ami nem igényli a betonstabil internetet. 100 megabitet azért megesznek általában vezetéken is a tévék, annyinak elég kéne lennie 4K-ra.

(#8228) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Index - Kultúr - Újabb tartalmakat távolítanak el az HBO Maxról, köztük több ismert sorozatot is

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#8229) erahurka válasza GoodSpeed (#8228) üzenetére


erahurka
félisten

Minxet szerettem azt sajnálom. Nem tudom miért gondolják hogy ez a spórolás módja. Közben annyi előfizetőt vesztenek meg közutálatot húznak magukra hogy többet buknak mint amit megtakarítanak. Ráadásul a Westworld zászlóshajó sorozatnak indult, azért ilyet kaszálni... Deadwood meg a Drót mikor kerül vajon le?

Bár állítólag az egész arra megy ki hogy a Comcast megvegye az egészet gombokért. Ha valóban ez a cél akkor végül is jó úton járnak.

[ Szerkesztve ]

(#8230) Rigormortiis válasza erahurka (#8229) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Vagy a Trónok Harca...

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#8231) GoodSpeed válasza erahurka (#8229) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Igen, a sajátgyártásúaknál ráadásul extra érthetetlenségi réteg is van... amúgy gyorsan lezavarom a 4. évadot a West World-ből... már én is gondolkozom azon, hogy megéri e nekem ez a havi 1590 Ft-ot... Párhuzamosan megy a kavarás a névvel is, így arra is számítok, majd az 1590 Ft-ot is szépen megemelhetik, ha új név lesz ... Aztán vannak olyan dolgok is, mint a The Walking Dead, amiből 11 . évad is fent van, de mellette a Fear the Walking Dead-ből meg semmi :D Miközben a HULU-ról a szolgálólány meséje szintén fent van (végig néztem az aktuális évadot is), remélem nem lesz az is leszedve, vagy félbehagyva ... Amit még várnék, de nem került fel az az American Horror Story, ott is már a 11. évadot tolják.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#8232) Rigormortiis válasza GoodSpeed (#8231) üzenetére


Rigormortiis
addikt

A z AHS viszont fent van a Diznin, én ott nézem 😁

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#8233) GoodSpeed válasza Rigormortiis (#8232) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Na frankó :( :D Most


és ahhoz van elméletileg normál WS-os applikáció, ami talán már natívban is FHD... megnézem, hogy mennyibe kerül vajon... és mik vannak fent. Igazából arra játszottam eddig, hogy majd egyesülnek :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#8234) LouiS22 válasza GoodSpeed (#8231) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem nyilvánosak a szerződés részletei, de a "saját gyártás" nem feltétlenül jelenti azt, hogy "saját tulajdon" is lesz, azt meg egyáltalán nem, hogy - az egyszerűség kedvéért az HBO Max Kft. belsős munkatársai - gyártják a produktumot. Megrendelik egy független tartalomszolgáltató partnertől, aki X összegért legyártja a tartalmat (X összeg egy részét meg elteszi nyereségként). Ha a szerződés ennél bonyolultabb - és miért ne lenne az - akkor tartalomgyártó a bevételből valamiféle részesedésre is jogosult lehet (vagy akár éves fix összegre), ha a tartalom bármilyen formában elérhető. Na, innentől érdekes a dolog és válik máris érthetővé, hogy miért tűnnek el "nagy címek". Nem elérhető, nem kell fizetni, spóroltam. Valahogy össze kell hozni azt a millárdos vállalást, az kevésbé érdekes, hogy az ügyfelek x százaléka emiatt morog majd. A maradék - és nagyobb arány - meg nem.

De van egy még egyszerűbb olvasat is: azt sosem publikálták, hogy valójában mi mennyire "nézett" (nincsenek nyilvános, bárki által hozzéférhető és elemezhető számok), megéri-e egyáltalán tárhelyet (és a tükrözéseket) fenntartani, sőt egyáltalán: költséget szánni olyasmire, ami nem teljesít jól globálisan/regionálisan.

A tanulsága az HBO-s húzásnak egyébként az, hogy jópáran "könyvtárként" tekintettek a szolgáltatásra, és természetesenek vették, hogy minden az idők végezetéig elérhető lesz (és bármikor újra és újranézheti a szívének kedves tartalmat). Na ez a mítosz dőlt meg a nyáron. Ennek minősített esete a magyar hozzáállás - akinek nem inge, ne vegye magára - hogy de hát fizettem érte, az ott lesz örökké.

A fenti a saját hipotézisem.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#8235) erahurka válasza LouiS22 (#8234) üzenetére


erahurka
félisten

"Valahogy össze kell hozni azt a millárdos vállalást, az kevésbé érdekes, hogy az ügyfelek x százaléka emiatt morog majd."

És hogy leiratkoznak és zuhannak az értékpapírok?

(#8236) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#8233) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Amúgy érdekesek ezek a Streaming szolgáltatók, az HBO-nál is az van, ha nem vagy bejelentkezve nem tudsz szétnézni, hogy mi van a katalógusban. Most a Disney-nél is így jártam. Mondjuk számomra már a Disney név is mindig a mesékre asszociáló hatást vált ki... Azt már látom, hogy 2400 Ft /hó, éves előfizetés esetén 2 hónap ingyen van, de gondolom ott ki kell egészben fizetni, aztán ha ott is elkezdik nyírni a kínálatot akkor így jártam ... Onnantól már hiába mondom le ... nem igen utalják vissza részarányosan. A másik, hogy kicsit sok a Streaming szolgáltató, ott van a NetFlix is... Amazon Prime Video. Mivel kevés az átfedés, aztán van amelyik érdekes sorozat csak a Disney-n van fent, van amelyik meg csak az Amazonon (Ember a fellegvárban például), mindegyikre elő kellene fizetni ... az egy olyan 10K / hó és ha csak nem a hét mindennapján otthon streamel az ember, akkor feleslegesen kidobott pénz is, mert képtelenség kihasználni. Az átfedéseknél persze lehet finomkodni, hogy melyiknél van meg 4K-ban, vagy nagyobb bitrátával. Amúgy gazdasági öntökönlövés kategória mindre előfizetni egyszerre.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#8237) Rigormortiis válasza LouiS22 (#8234) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Ez nem feltétlenül magyar mentalitás, és az egyszerű ember szerintem joggal várhatja, hogy azok a sorozatok, amiknek az elején ott van a hbo logó, az bizony legyen mindig elérhető. Főleg, hogy privát véleményem szerint még mindig ők a legminőségibb tartalomgyártók, és sok sorozatuk van, amit pár évente újranézek.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#8238) GoodSpeed válasza LouiS22 (#8234) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

"A tanulsága az HBO-s húzásnak egyébként az, hogy jópáran "könyvtárként" tekintettek a szolgáltatásra, és természetesenek vették, hogy minden az idők végezetéig elérhető lesz (és bármikor újra és újranézheti a szívének kedves tartalmat). Na ez a mítosz dőlt meg a nyáron."

Igazából ez - saját tapasztalatom volt - már 2017 körül megdőlt bennem. Igaz akkor nem ilyen jellegű mészárlás volt. Akkor filmek tűntek el. Pl a kényszerleszállás. Láttam egyszer, mondom, megnézem már belőle a kedvenc részemet, aztán sehol semmi :D Anno itt a fórumon is rákérdeztem... és jött is a válasz, hogy ez ilyen... folyamatos a rotálódás ... egy bejön, egy kiesik... ha nem is ilyen arányban... idén nyáron viszont szintet léptek, és ezért ment a felháborodás, mert addig csak filmek tűntek el.

Ja és akkor még HBO GO volt a neve is :D Nekem anno az HBO neve jelentette a garanciát, hogy moziélmény otthon előfizetéssel. NetFlixem volt 1 hónapig az LG tévémhez adták. Megnéztem a Narcost :D
A 90'-es években már kábeltévén is HBO-t néztem. Ezek a cégek meg közben jöttek... A Disney meg nekem egyenlő volt a mesével :D

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#8239) Fandango válasza GoodSpeed (#8236) üzenetére


Fandango
veterán

Nekem folyamatosan 4 előfizetésem van (HBO Max, Disney+, Prime Video, Apple TV+)
En nem variálok, hogy lemondom majd előfizetek és ezt csinálom felváltva állandóan.
Mikor mihez van kedvem azt nézem. Nekem ez még belefér.
Elvileg lesz februárban Paramount+, akkor arra is előfizetek.
Bónusznak még Youtube előfizetésem is van.
Netflix árszabása a legnagyobb csomagra meg rablás katergória, ami onnan érdekel azt megoldom más helyről. :))

[ Szerkesztve ]

(#8240) GoodSpeed válasza Fandango (#8239) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Youtube-nál nálam fordított a helyzet :D
HBO GO előfizetésem kb 7. éve van folyamatosan. Nekem annyi kell, amennyit ki tudok használni, most egy AHS-ért nem váltok át Disney-re. HBO-n is rengeteg olyan van, ami nem érdekel, pl Sárkányok háza... meg olyanok is amik befejezetlenek maradtak pl: a Farkas gyermekei. Ez persze kontraproduktív, mert már nem úgy kezdek el sorozatokat nézni, hogy rögtön az elejétől - és szerintem a dörzsöltek már így csinálnak - , hanem majd amikor már lemegy 3-4 évad ... és olyan hírek jönnek, mint az AHS-nél ahol berendelték a 13. évadot is miközben még a 11. évad futott le. Mert annak mi az értelme, hogy elkezded nézni, egy évad 12 rész, megnézed a 24 részt a sztori szépen ki van bontva, várod a következő évadot, aztán bedobják mint az Alcatraznál, hogy ja, el van a sorozat kaszálva. Akkor az az idő pocsékba ment. Persze ez a taktika sem makulátlan ... mert ugye éveket kell várni... de ez az egész elkaszálós dolog nálam az Alcatraznál kezdődött, az a sorozat nagyon érdekelt. Aztán csak néztem mint hal a szatyorban :D

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#8241) #46824192 válasza LouiS22 (#8234) üzenetére


#46824192
törölt tag

A tanulsága az ,hogy jópáran megint visszakanyarodnak a jóöreg torrentre. Legfőképp azok akik nagyhehezen átjöttek. Ez így nem ügyfélmegtartó üzletpolitika.

(#8242) skroy


skroy
senior tag

Az előfizetést nem lehet Google play-en át kezelni?

(#8243) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Index - Mindeközben - Az HBO Max még a kínálatából is törölte az elkaszált Westworld sorozatot

Az imént értem a végére :D

Egyébként ebben a szimulációs világosdiban az a rémisztő, hogy 30 évvel ezelőtt nemcsak azért nem születhetett volna meg egy ilyen sorozat, mert a vizuális effektek nem voltak adottak... nem volt CGI stb... hanem azért sem, mert az egész elképzelhetetlen kategóriának bélyegezve, érdektelenségbe fulladva vérzik ki ... A 2050-es években játszódik. Szóval olyan 28 év múlva... ha 2022-ből levonunk 28 évet, akkor 1994-et írunk. A lakosság számára nem volt GPS, nem voltak okostelefonok, nem volt közösségi média, és még Internet sem... Sőt, a mobiltelefonok is autóba voltak beépítve, és táska méretűek voltak. Ma meg?Az okosórám méri a pulzusomat, megmondja percre pontosan mennyit aludtam, de még azt is, hogy ebből mennyi a REM (rapid eye movement - gyors szemmozgás) arány, kiszámolja a BMI indexemet, az okostelefonom folyamatosan "képben" vagy mondjuk úgy, hogy online tart. Iránytű helyett GPS-t használok, navigál ismeretlen területeken, és függök a Facebookon...Ezeket az adatokat begyűjti, és elküldi a Google-nek, a Xiaominak stb... Csak bankkártyát használok szinte, kp az olyan ritkán van nálam, hogy úgy keresgélek, a bevásárlókosárhoz 😃 Szóval a vásárlásaimat is így intézem, tudják mire mennyit, és mikor költök. Mennyi bevételem van, és azok honnan jönnek be... A gázóra, a villanyóra állásomat is az okostelefonom applikációi vezetik. Az integrálódás tehát nem a jövő, hanem a jelen, és már a múlt is egyben, mert ez 2010-ben is így volt. Ha nem használsz VPN-t, az ISP mindent rögzít. A világban korábban elképzelhetetlen dolgok zajlanak. Egy magáncég elnöke - ez történetesen a Twitteré - kivágta az USA elnökét az oldalról, hogy aztán Elon Musk rehabilitálja, és visszaengedje. Amikor gyermek voltam, a világűrbe mászkálás csak az államok kiváltsága volt, abból is a szuperhatalmak, USA, Szovjetunió, Kína... aztán persze a Szovjetunió jóvoltából feljutott Farkas Berci.. Ma? Ma a NASA Elon Musk-kal szerződik, mert rá van szorulva. Elon Musk, Jeff Bezos, Richard Branson, magán űrvállalatokat üzemeltetnek. Musk telespameli műholdakkal a föld körüli orbitális pályát, de emellett a másik kettővel, űrturizmust működtetnek. Gondolnak egyet, hogy ki kellene ugrani az űrbe, aztán kiugranak az űrbe. Ez még a 2000-es évek elején is sci-fi ponyvaregény kategória volt. Ezek a dolgok mind azt mutatják, hogy ebben a sorozatban (a Mátrix 97'-ben elég merész volt azért) a 2050-es éveknek az ilyen mértékű elfajzása reális eshetőség.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#8244) LouiS22 válasza GoodSpeed (#8243) üzenetére


LouiS22
veterán

Azt azért ne feledd el, hogy a Westworld alapja a 70-es évek elején íródott, sőt, készült egy film is a regényből: Feltámad a vadnyugat volt a címe. Az író egyébként az a Michael Crichton, akinek sok egyéb mellett a Jurassic Parkot (is) (meg Vészhelyzetet is) köszönhetjük.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#8245) GoodSpeed válasza LouiS22 (#8244) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Ez rémlett, és nem ismerem az ősművet, de gondolom ennyire szofisztikált nem volt :)

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#8246) erahurka válasza GoodSpeed (#8245) üzenetére


erahurka
félisten

Az első évad alapjai voltak kb. a filmben, fellázadtak a robotok azt' legyilkoltak mindenkit. Azért Crichton is inkább ponyva kategóriás volt de abban nagyokat alkotott. Jurassic Parkot érdemes elolvasni, Hammond pl. egész más megvilágításba kerül. Filmjei közül a Kóma sikerült nagyon jól, meg a vonatrablásos neve is ismerős de azt nem láttam.

(#8247) azbest válasza GoodSpeed (#8243) üzenetére


azbest
félisten

ez csak itthonra igaz. Durva megnézni, hogy usában már az 50-70-es években milyen technika lehetett egy jobb módú család otthonában. [link]

(#8248) erahurka válasza azbest (#8247) üzenetére


erahurka
félisten

Szerintem a 2000-es évek elejére legkésőbb felzárkóztunk az összes ilyenhez. Előtte meg tudjuk az okokat. Budapesten sör se volt nyáron...

[ Szerkesztve ]

(#8249) LouiS22 válasza erahurka (#8246) üzenetére


LouiS22
veterán

Kis pontosítás, bár nem von le Crichton érdemeiből: a Kóma című regényt Robin Cook írta, Crichton "csak" a forgatókönyvet követte el, és rendezte a nevezzük nevén: adaptációt.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#8250) erahurka válasza LouiS22 (#8249) üzenetére


erahurka
félisten

Tudom, filmjeit úgy értettem hogy amit rendezett.

Amúgy a Kóma regény is elég jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.