Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7051) riki válasza Somatom (#7050) üzenetére


riki
senior tag

Mi más lehet ,ha a Go eddig csont nélkül ment . A H96maxunk már eddig is, ennek a leírás [link] alapján Kodival ment a Go . Annak még neki sem mertem állni. :U

(#7052) erahurka


erahurka
félisten

Frissült az app droidos telefonra. Nem vettem észre változást, mondjuk csak 4 MB volt.

(#7053) zseko


zseko
veterán

Tegnap voltam havernál, a tévéjén Go volt, de a Max már nem jön ki rá, vittem a 4K Max Stick-et és kipróbáltam nála a Hbo Max-ot.
4K-s tévé, 500Mbps-es net, a Stick wifin csatlakozva 135Mbps-t mért, a böngészőből indítva a speedtest-et.
Youtube tesztvideók 4K-ban indultak, Netflix filmek azonnal 4K-ban indultak, Prime filmek ~fél perc alatt 4K-n voltak, Hbo Max tíz perc után sem volt hajlandó feljebb menni 1080p-nél.
Ennyit a Max-ról.

HR24.hu

(#7054) erahurka válasza zseko (#7053) üzenetére


erahurka
félisten

A netével van a baj ne bántsd a maxot mert tökéletes minden téren. Nálatok van a hiba miért nem hiszitek el? Ez nem a Netflix ne hasonlítsátok hozzá.

(#7055) zseko


zseko
veterán

Tehát egy 500Mbps-es net nem elég a HBO Max-hoz, ne viccelj már :)
Az én 50Mbps-emen megy a Netflix 4K, a Maxnak meg nem elég még 1080p-re se, és a net a hibás? :N
Lehet gond a Stick-el is, persze, de ne vicceljünk már, hogy eddig az 50Mbps volt a hiba oka nálam, most meg már a 130Mbps sem elég neki, miközben a kodi állítása szerint (mivel nincs mire másra hagyatkozni) 30Mbps-el jönne a 4K anyag Max-ról.
Szar a hálózatkezelése az appnak szerintem.
Három hét múlva vesz új tévét, amin - reményei szerint - már magán a tévén fog futni a Max, akkor újra teszteljük.
Én meg szerzek egy Y kábelt, hogy kábelen menjen a net a stickbe- és úgy is megnézzük, hogy kizárjuk a wifit.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#7056) azbest válasza zseko (#7053) üzenetére


azbest
félisten

Mivel csak néhány film 4k a hbo maxon, így nem csoda

(#7057) zseko válasza azbest (#7056) üzenetére


zseko
veterán

Nyilvánvaló hogy olyannal próbáluk ami 4K. Dűne, Mátrix.

HR24.hu

(#7058) sagit válasza zseko (#7057) üzenetére


sagit
addikt

200as net+ shield pro 2019

Minden pöcc-röff hdr, hang, 4k, minden.

Armosom Es dv tv-m nincs de gondolom ha a hdr sáv atjon a dv is menne, és mivel megy az 5.1 is, gondolokm az atmossal se lenne gond

Viszont a 4k felhozatal Amazon és netflix mellett baromi gyászos, ezért a pénzért benyelem, de azért remélem hogy lesz elorelepes

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#7059) erahurka válasza zseko (#7055) üzenetére


erahurka
félisten

Csak viccelek, van akinek teljesen megegyezik az álláspontja azzal amit fent írtam sajnos.

(#7060) blakey válasza sagit (#7058) üzenetére


blakey
titán

Fire TV Stick 4K Max, 500-as net, megy a 4K Dolby Vision HBO Max-szal is.
Ettől függetlenül nem valami acélos az Androidos app, pl. nem tud Dolby Atmost, nincs fps-váltás, Kodi alatt megoldható, egyeseknél nem megy a 4K. Ezzel szemben Apple TV-n mindez megvan, mégsem hasonlítgatom.

#7059 erahurka
Saját hülyeségeddel viccelődhetsz, számomra is vicces, hogy nem érted a leírtakat, nem mindegy, hogy egyik 15Mbps-t használ 4K-hoz, a másik 25Mbps-t, egyiknél már egyre több az AV1, a másik még h265-t használ, sok értelme nincs az összehasonlításnak.
Érdekes módon többünknél is megy a 4K Dolby Vision (Android TV-s app-al is), biztos nálunk van a hiba. Ettől függetlenül nem egy "díjnyertes app", sok az átgondolatlan megoldás, felhasználói szemmel egy kicsit zavaros és ugye érdekes módon veszi figyelembe a sávszélességet, (megpróbálom elhinni, hogy tökéletesen tisztában vagytok a dolgokkal és a tökéletesen beállított eszközeitek ellenére álatok sz@rul működik)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7061) azbest válasza zseko (#7057) üzenetére


azbest
félisten

Megnéztem én is firetv 4k stickkel. Valóban max fullhd (Developer Tools Menu app). Ránézésre mibox3-on is. Sima lg 4k monitorral.
Bedugtam egy lan donglet is, amivel 270 Mbps-t mért egy sebességteszt app (telekom) :)

[ Szerkesztve ]

(#7062) blakey válasza azbest (#7061) üzenetére


blakey
titán

Fire TV Stick 4K Max: Indításkor 960x540p, nagyjából 10 másodperc múlva 4K lesz.
Dűne:

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7063) erahurka válasza blakey (#7060) üzenetére


erahurka
félisten

500 megás nettel szerintem tök mindegy hogy 15 vagy 25 Mbps-es tömörítést használ...

"tökéletesen beállított eszközeitek" Mit kéne még állítani? Ne haragudj de ne legyen már elvárás egy szaros streaming szolgáltatáshoz router menükben szarakodni. Ne vicceljünk már!

[ Szerkesztve ]

(#7064) azbest válasza blakey (#7062) üzenetére


azbest
félisten

lehet csak valamelyik hdr képmódbnál van 4k, azért a különbség.

(#7065) blakey válasza erahurka (#7063) üzenetére


blakey
titán

Megint nem érted, amit írtam.
Nem haragszom, és nem is kell értened hozzá, ha nem tudod megoldani akkor szakembert kell hívnod. Manapság nagyon hasznos tud lenni, ha valaki képes tanulni, fejlődni és jól megy neki a DIY. Én sem vagyok IT-s, vagy burkoló, szobafestő, stb, de tanulgatom és szépen haladok abba az irányba, hogy megcsináljam magamnak a dolgokat, sajnos nem árt a sok okos eszköz környezetében magunknak is okosnak lenni. Meg kellett tanulnom a routerek beállításait, nyűgjeit, megtanultam a TV-k, a lejátszók lelki világát, tudom, hogy mit és hogyan állítsak be.

#7064 azbest
Te találkoztál 4K SDR-rel a Maxon? Amiket eddig láttam a Maxon az minden 4K Dolby Vision volt, de ha tudsz olyat, ami 4K SDR vagy HDR10 akkor megnézem azt is.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7066) erahurka válasza blakey (#7065) üzenetére


erahurka
félisten

Lekezelő barom.

(#7067) azbest válasza blakey (#7065) üzenetére


azbest
félisten

Máshol minden 4k tartalomból van sdr változat is. A maxnál lehet valami nem kerek, ha nincs sdr változat belőlük.
Egyébként itt egy lista tán a 4k filmekről, nem tudom itthon mind elérhető e [link]

(#7068) azbest válasza azbest (#7067) üzenetére


azbest
félisten

Kodiból a slyguy addonnal, ha bekapcsolom a h265 támogatást benne, akkor van 4k hevc lejátszás a mibox3-on abban.

(a képernyőn persze a film is látszik, csak képernyőmentésen nem)

(#7069) blakey válasza azbest (#7068) üzenetére


blakey
titán

Kodival mindig is volt, de sokaknál az app-al nem megy a 4K.
Egyébként a lista csak 4K Dolby Visiont tartalmaz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7070) azbest válasza blakey (#7069) üzenetére


azbest
félisten

ami nem azt jelenti, hogy csak hdr változat van. Minden filmnek van sdr változata - ez derül ki kodi alól. Csak az app buta, hogy nem használja 4k sdr-t.

[ Szerkesztve ]

(#7071) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Másnak megy tv-n az app? Folyamat errort ir, hogy törölték a profilt blablabla. Közbe gépről, meg telefonról lazán használom.

(#7072) Kaba válasza BoneDragon (#7071) üzenetére


Kaba
veterán

Nálam működik.

(#7073) blakey válasza azbest (#7070) üzenetére


blakey
titán

Az anyagok elvileg többféle minőségben és kódolásban érhetőek el, viszont, ha az eszközök képesek a legmagasabb felbontásra akkor, hiába van a "tarsolyukban" egyéb felbontás vagy kódolás, mindig a jobbat választja, de ez Kodin kívül mindenhol így van. Egyébként Netflixnél van 4K SDR anyag és arra lettem volna kíváncsi, hogy van-e ilyen anyag az HBO Max-on, hogy meg tudjam nézni, vagy ellenőrizni a korábban felvetett elméletedet. A Kodiban mindig többre képes egy kiegészítő, szerintem ezt sokan tapasztalták.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7074) azbest válasza blakey (#7073) üzenetére


azbest
félisten

Ezt én mind tudom. Az elméletem csupán annyi, hogy úgy tűnik a tévés app nem kínálja fel a 4k-t sdr kijelzővel.

(#7075) blakey válasza azbest (#7074) üzenetére


blakey
titán

Van olyan app YouTube-on kívül, ahol igen?
Csak Netflixet, HBO Max-ot használok. Apple TV+ előfizetésem volt, de ott sem lehetett választani felbontást, trükközni lehet a lejátszókkal, hogy ha van lehetőség kikapcsolni a HDR funkciót akkor nagy valószínűséggel az SDR változatot választja,

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7076) zseko válasza azbest (#7068) üzenetére


zseko
veterán

Hol kapcsolod be a h265 támogatást?

HR24.hu

(#7077) blakey válasza zseko (#7076) üzenetére


blakey
titán

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7078) zseko válasza blakey (#7062) üzenetére


zseko
veterán

Hát, nálunk nem lett :DDD
Most hogy újratettem mindent a Stick-en, megy kodiban a frekiváltás. De kép még mindig ugyan úgy nincs 4K-s streamet kiválasztva...

#7077 blakey
Jah, ezt tudtam, azzal a stream az jön, csak a kép nem :) Azt hittem van valami más okosság.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#7079) azbest válasza zseko (#7078) üzenetére


azbest
félisten

nekem mibox3on csak a dolby vision h265 sream nem ad képet, hanem csak a film oldalán lévő képet teszi ki teljes képernyőre.

A fire tv 4k sticken (ami nem max) ad képet a h265 és h265 dolby vision is. Viszont a dolby persze túl világos. És észrevettem egy érdekességet: a firetv stikkel a sima h265 streamben is fura sávosodás van. Szóval lehet a sima hevc is hdr, csak az a hdr10 féle lehet.

A mibox display beállításnál van hdr to sdr konvertálás opció és lehet ezért az le tudja keverni azt.

szerk: hm, fire tv alatt a display opcióknál a dynamic rangenél always hdr-re kapcsoltam és így megszűnt a sávosodás a kodi addonnal [kép] a hevc 4k streamnél. Amikor a firetv display adaptive volt, akkor sávos volt [kép] . Appban mindig sdr, fhd hevc [kép] .

[ Szerkesztve ]

(#7080) zseko válasza azbest (#7079) üzenetére


zseko
veterán

Biztos szép amit fotóztál, csak a képből semmit nem látni rajta :)

HR24.hu

(#7081) nimfas


nimfas
addikt

Fire TV Stick 4K Max-re már van Magyarországon hivatalos app, vagy még trükközni kell vele?

(#7082) azbest válasza zseko (#7080) üzenetére


azbest
félisten

Nem a film látványa a lényeg, hanem a codec info. Bár utólag vettem észre, hogy kodi felület fhdra volt állítva, de nem változtat a viselkedésén :)

Nimfas: leveleztem a supporttal, nincs még európában támogatás amazon platformra. Régi, magyar felületet nem tudó verzió van a storeban. Az új androidtv apk kell nekünk. [link]

[ Szerkesztve ]

(#7083) norbertoth


norbertoth
senior tag

Na kérem szépen, mindjárt 19 napja hogy elindult a szolgáltatás, új tartalom nem lett feltéve? Még mindig ugyanazokat látom mint amiket az indulásnál :D Lehetne egy menüpont hogy ha fel lett téve valami új film mint a Netflixen...

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#7084) Hege1234 válasza azbest (#7067) üzenetére


Hege1234
addikt

azbest, blakey

sajnos nincs hbomaxon 4K verzióból SDR tartalom
ha 4K akkor mindig megtalálható a Dolby vision és a HDR verzió
még soha nem találkoztam olyannal, hogy ne lett volna Dolby vision 4K anyagnál
(ez amúgy elég jó dolog, hogy mindig van DV, reméljük ez a továbbiakban is így lesz)

ez pl. a dűne mkv-ban philips tv-n teszetelve
[link]
(összetettem egy képbe, hogy egybe lehessen látni..)
látható, hogy 4K-ban dolby vision és a hdr is megtalálható, de sdr az nem
ffmpeg és a mediainfo is mutatja, hogy BT2020-as

egyébként, ha megtaláható lenne 4K SDR anyag hbomaxon-on vagy társain
akkor a virágbolt tele lenne velük, de mivel csak 1-2 film van SDR-ben magon
így emiatt sztem egyik streaming szolgáltató se ad valós SDR-t de még lemez is
nagyon kevés jön ki SDR-ben

(#7085) azbest válasza Hege1234 (#7084) üzenetére


azbest
félisten

köszi, ez egybeesőnek tűnik a tapasztalatommal. Valsz csak natív hdr képes megjelenítőt támogat 4k-ban az app, akinek az van, annál megy. Kodi addon meg boldogul a konvertálással is, bár lehet picit torzul itt-ott a szín. Más, régebb óta működő szolgáltatónál valsz van több stream alternatíva, mert sokkal többféle készüléken vannak.

zseko, reprodukáltam a fekete képet kodival h265 esetén egy hdcp 1.x képes fhd projektorral.
ahogy #6876 kommentedben sejtetted, az lesz a megoldás, hogy a magasabb felbontású h265-höz hdcp 2.x kell. Nem csak 4k-ban, de fhd-ben is az 1080 soros változatnál. A 816 soros megy hdcp 1-gyel is. A 4k lg hdcp 2.2 monitoromon megy mindenféle felbontással hevc is ugyanazzal a firetv stickkel.

Az 52.10-es app 1920x816-os fhd hevc-t játsza szintén nekem ezzel a felállással.

Kis plusz infó, lehet a hbo go rendszeréből is átvettek tartalmakat korábbról. A ready player one és más próba is 25fps-es és hvc 1920x1080, ami megy hdcp1.0 mellett is. Az új, 4kban is elérhető filmek 23.98 fps-esek.

[ Szerkesztve ]

(#7086) zseko


zseko
veterán

Hopp, elindultak a 4K filmek Kodi alatt a FireTV stick-en.
De csak a Dolby Vision változatok, a listában lévő 'sima' h.265-ök nem, az továbbra is csak fekete képet ad.
És az '50Mbps túl kevés hozzá' vélemények ellenére stabilan jön, frame dropping nélkül. Gondolom addig, míg el nem indítanák egy letöltést... :DDD
A sávszéligény 30-60Mbps között ingadozott, ami már csak azért is meglepő, mert nem tud annyit a netem... mondjuk az is, hogy ennek ellenére most éppen többet mutat ténylegesnek, mint ami elérhető.
Actual Rate(Up/Down) 16895/55039 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 22164/54390 kbps

A tableten továbbra is csak a h.264 stream-ek mennek.

azbest, Hege1234
Ezzel amit most írtatok, rájöttem esetleg miért nem mehetett akkor havernál a 4K. Mert nem HDR képes a tévéje. Bár kétlem, hogy ennyire egyszerű lenne a megoldás.

norbertoth
Biztosan került fel új, a Kodi kiírja az A-Z listában a darabszámot. A sorozatokat nem jegyeztem meg, annál most 473db-ot listáz, de a filmekre emlékszem hogy ~egy hete 996db-ot írt, most pedig 1011-et. Sőt, tegnap délután még csak 1010 volt, szóval azóta is került fel egy.

Más, az jutott eszembe, hogy ha már itt van ez az addon, annak alapján nem lehet írni egy szimpla programot, ami nem játszik le semmit, szimplán csak annyit csinál, hogy kigyűjti a filmcímeket és pár jellemzőt egy listába? Így lehetne követni, hogy mi kerül fel új, vagy mi tűnt el. Kb. mint az Unogs, akár egyszerűbb formában is. Napi egyszer vagy kétszer lefutna, aztán ennyi.

HR24.hu

(#7087) Somatom válasza zseko (#7086) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem ez eszközfüggő. Az én tabom símán tolja a h265 -öt is.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7088) blakey válasza Hege1234 (#7084) üzenetére


blakey
titán

Ezt írtam, ami jelenleg 4K az HBO Maxnál az HDR is, nem láttam SDR tartalmat, de ugyanaz a film megvan 1080p (h264) SDR-ben is. Ezt az HBO Max oldalán olvastam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7089) erahurka válasza zseko (#7086) üzenetére


erahurka
félisten

Just Watch elvileg írja mik az újak meg lehet szűrni a kínálatot, gyakorlatilag nem tudom mennyire megbízható.

(#7090) ArGab


ArGab
őstag

Létezik, hogy továbbra is képesek 2022-ben a Max-on 25p-ben szolgáltatni a tartalmat az eredeti 24p helyett?
Az HBO GO-val rengeteg gondom volt (25p, csak sztereó hang, ugráló minőség) úgyhogy egy próbahónap után hanyagoltam végérvényesen. Most viszont, hogy átalakult gondoltam kipróbálom a Max-ot, viszont valami mintha itt sem lenne kerek. Android TV appon nézném ami esetén csak 60Hz támogatás van, de automatikus 24p pulldown támogatással. Viszont mintha folyamatosan rángatna kicsit a kép, mintha nem tudná a 3:2 pulldown a 24p tartalmat visszaalakítani.

[ Szerkesztve ]

(#7091) ArGab válasza ArGab (#7090) üzenetére


ArGab
őstag

Tényleg 25p, már a filmeknél megadott hossz is a PAL gyorsított hossz, nem az eredeti 24p. :(

(#7092) Somatom válasza ArGab (#7091) üzenetére


Somatom
veterán

Kis pénz, rövid élvezet. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7093) azbest válasza ArGab (#7090) üzenetére


azbest
félisten

igen, épp nemrég írtam, hogy valsz átvették a hbo go fájljait és csak az újak, 4ksok 23.98asok.

(#7094) zseko válasza erahurka (#7089) üzenetére


zseko
veterán

Tudom, pár hete akadtam rá egy hozzászólás alapján, szoktam nézegetni.

HR24.hu

(#7095) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Tv HBO Max app-on nézem.
Hogy lehet megnézni hogy milyen a felbontás ill. sebesség?
Netflix-nél csak megnyomom a infó gombot a távirányiton!

(#7096) zseko válasza cooi11 (#7095) üzenetére


zseko
veterán

Tudomásom szerint sehogy.

HR24.hu

(#7097) erahurka válasza cooi11 (#7095) üzenetére


erahurka
félisten

Ha tetszik a kép akkor megfelelő a felbontás, ha nem tetszik akkor valszeg nem :D

(#7098) cooi11 válasza erahurka (#7097) üzenetére


cooi11
senior tag

Köszönöm!
Ezért nem találtam semmit.

(#7099) erahurka


erahurka
félisten

Végre felkerült a DMZ!

Az első három rész...

Magyar felirat vagy szinkron nélkül...

10/10 ez az HBO max eddig :C

De jajj miket beszélek, nem szabad bántani őket mert még azt se tudják mit csinálnak, most kezdték, nem volt GO az elmúlt 10 évben és a Netflixnél mennyivel több tapasztalat van.

(#7100) Somatom válasza erahurka (#7099) üzenetére


Somatom
veterán

A DMZ (demilitarized zone) az egy beállítás a routeren, amivel átengedsz bizonyos adatforgalmakat. :F

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.