Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7151) nimfas


nimfas
addikt

Kodi (CoreELEC) alatt sikerült telepíteni az HBO Max Addont.
De Fire TV max alá valamiért nem. Van vmi szájbarágós leírás valahol esetleg róla. Vagy egy link hogy na ezt töltsd fel és tuti menni fog.

Előre is köszönöm!

(#7152) blakey válasza nimfas (#7151) üzenetére


blakey
titán

Ugyanúgy kell telepíteni, letöltőd a Driver Repo addon-t (pirossal kimelve) a linkről, telepíted a repót majd utána telepíted az HBO Max kiegészítőt, CoreELEC alatt is így kell.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7153) erahurka válasza blakey (#7149) üzenetére


erahurka
félisten

Böngészőben is csak 720p van...

(#7154) erahurka válasza hulp01 (#7150) üzenetére


erahurka
félisten

+1, nehogy már az előfizetőnek kelljen izzadnia össze-vissza hogy költhesse a pénzét.

(#7155) nimfas válasza blakey (#7152) üzenetére


nimfas
addikt

Köszönöm, holnap tesztelem. 😁

(#7156) hulp01 válasza erahurka (#7153) üzenetére


hulp01
senior tag

Edge-ben van elméletileg 1080p, de az meg csak stereo hangot ad. Hát gratulálok. Próbáltam HBO max appot letölteni windows-ra, mert elvileg van olyan, létrehoztam microsoft accountot, ott meg nem tudom csatlakoztatni a pc-met, mert nem fogadja el a termékkulcsot (ami valódi, mert a win atkiválásakor semmi baja nem volt vele. És így nem tudom telepíteni az appot se. A megjelenés másnapján fenn van mindenhol a legnagyobb felbontásban minden film/sorozat, akkor mit kell szopatni a legalitásra törekvő usert ezekkel a tetves DRM-es szarokkal? És amúgy ez miért nincs nagy betűkkel kiírva, hogy ha böngészőben szeretnéd nézni, akkor bekaphatod? A tököm tele van már az egésszel. Totál elment tőle a kedvem.

[ Szerkesztve ]

(#7157) erahurka válasza hulp01 (#7156) üzenetére


erahurka
félisten

Eddig ugyanolyan volt Edge alatt mint Chrome alatt, csináltak valamit? Go tudom hogy full HD volt Edge alatt de ez valamiért nem.

Szerintem sincs értelme a DRM-nek, csak az szív vele aki fizetne.

[ Szerkesztve ]

(#7158) hulp01 válasza erahurka (#7157) üzenetére


hulp01
senior tag

Közben észrevettem, hogy a Microsoft boltban csak xbox applikáció van, szóval az pc-re úgyse rakható. Ha böngészőből nézem, akkor a felbontás talán jó, de ott meg nincs dolby hang. Hát gratulálok. Írtam visszajelzést a supportnak, hogy a PC-n történő lejátszás színtiszta szopatás.

(#7159) erahurka válasza hulp01 (#7158) üzenetére


erahurka
félisten

Néhány év múlva úgyis megint rebranding meg csinnadratta lesz mikor összeboronálják a Discovery+-szal és ki tudja minek nevezik el. Ha addig el nem adják megint a Warnert...

(#7160) azbest


azbest
félisten

Egyébként a halál a níluson február 17én jelent meg itthon. Ha tartják a 45 nappal későbbi felkerülést, akkor 3-4 nap múlva kéne nálunk bekerüljön.

(#7161) Fandango


Fandango
veterán

Sziasztok!

HBO Max miatt tervezem hogy veszek egy Amazon Fire TV Stick 4K-t, mivel a Panasonic tévémre nincs app.
150mbps Flip netem van.
Ezzel a nettel és a stick-el gond nélkül menne minden 4K DV tartalom?

[ Szerkesztve ]

(#7162) Kaba válasza azbest (#7160) üzenetére


Kaba
veterán

Jönni fog. Az USA HBO MAX-on már megy.

(#7163) Kaba válasza Fandango (#7161) üzenetére


Kaba
veterán

Igen, menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#7164) LouiS22 válasza Fandango (#7161) üzenetére


LouiS22
veterán

A DV persze csak akkor, ha azt a tévé is támogatja (gondolom ez adott).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#7165) Fandango válasza LouiS22 (#7164) üzenetére


Fandango
veterán

Természetesen (HZ1500 oled) :K

(#7166) azbest válasza LouiS22 (#7164) üzenetére


azbest
félisten

4k is csak akkor ha hrd10 vagy dv képes a tv.
Ja oleden már alap :)

[ Szerkesztve ]

(#7167) gyűrű válasza Fandango (#7165) üzenetére


gyűrű
addikt

Külső telepítéses ATV appal fix 60 hz-en fog menni..
..mind a 18 vagy 20 film.. :F
Vagy kodi alól ..

(#7168) LouiS22 válasza Fandango (#7165) üzenetére


LouiS22
veterán

:C

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#7169) hulp01 válasza gyűrű (#7167) üzenetére


hulp01
senior tag

A Kodi-t felejtsétek el. 720p a max. felbontás.

(#7170) blakey válasza hulp01 (#7169) üzenetére


blakey
titán

Fire TV Stick 4K Maxon megy Kodi alól is a 4K Dolby Vision/Atmos, az támogatott eszköz, még akkor is ha a régiónkban még nem érhető el az app, ami egyébként telepíthető és működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7171) hulp01 válasza blakey (#7170) üzenetére


hulp01
senior tag

De mi a különbség a két kodi között?
És amúgy megy a kadenciahelyes lejátszás és HD hang is? Ja, most látom, hogy az Atmos megy.

[ Szerkesztve ]

(#7172) blakey válasza hulp01 (#7171) üzenetére


blakey
titán

Milyen 2 Kodi között? Ugye nem Windows és Android között, mert a két rendszer is eltérő, nemhogy a SoC.
És amúgy megy a kadenciahelyes lejátszás és HD hang is? - fps-váltás megy, HD hang többcsatornás LPCM-be lesz továbbítva, Fire TV Stick 4K Maxon, Shield TV Pron mindkettő megy.
Ja, most látom, hogy az Atmos megy. - eAC3+Atmos, az nem "HD hang".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7173) hulp01 válasza blakey (#7172) üzenetére


hulp01
senior tag

Mezei felhasználóként a kodi az kodi, tök mindegy milyen oprendszerről megy. De ok, megértettem, nem mindegy. Azt viszont továbbra se nagyon értem, hogy egy akár kenyérpirítóra is feltehető ingyenes android miért élvez előnyöket egy licenszelt windows-zal szemben.
Jelenleg úgy vagyok vele, hogy jó lesz az alternatív beszerzési forrás a jövőben is. Én megpróbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#7174) LouiS22 válasza hulp01 (#7173) üzenetére


LouiS22
veterán

A kérdésedben ott rejlik a válasz is: az android szabadon hozzáférhető, bárki lefordíthatja magának a - jórészt - nyilt forráskódot. Ugyanez nem igaz a windows-ra egyik formában sem (nem ingyenes és a forráskód is zárt). És amíg az android elketyeg a kenyérpirítón is, a windows biztosan besül rajta :D

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#7175) erahurka válasza azbest (#7160) üzenetére


erahurka
félisten

Oszt mi köze a Fox/Disney terjesztésének a Warner/Discovery HBO maxához?

(#7176) hulp01 válasza LouiS22 (#7174) üzenetére


hulp01
senior tag

Az rendben van, de ahogy leszűrtem a fórumokból, az alapvető probléma a másolásvédelem. Amiatt nem kap nagyobb felbontást a windows-os kodi. Na, most ebből a szempontból pont nem kéne, hogy előny legyen az android.

(#7177) blakey válasza hulp01 (#7176) üzenetére


blakey
titán

Az Android nem is előny, azok a készülékek élveznek előnyt, amelyek megkapták a megfelelő "védelmet" és licence-t, ott Kodi alól is megfelelően működik, hiszen a Kodi a rendszernek megfelelően van megírva és a rendszer tulajdonságaihoz, képességeihez illeszkedik. Tehát nem minden Androidon jó Kodi alól az HBO Max, mert ahol nincs megfelelő DRM és licenc, ott szintén 720p a maximum.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7181) fokukac válasza hulp01 (#7178) üzenetére


fokukac
nagyúr

ha szereznél egy dedikált média-lejátszót (célhardvert), és nem PC-ről streamelnél filmet 2022-ben, akkor nem lennének ezek a problémáid....

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#7182) hulp01 válasza fokukac (#7181) üzenetére


hulp01
senior tag

Az is milyen jó megoldás ugye, hogy az okostévéken ott van az applikáció. Könnyű használni, csak pár gombnyomás és már nézheted is. Aztán 3 év múlva meg cserélheted le a tévét, mert a készülék már nem támogatott. Ez a veszély szerintem ugyanúgy fennáll bármelyik ilyen tv okosítónál is. Itt is csak az ostoba kiadói hozzáállás a limitáló tényező, semmi más. És ha az oldalon ott van, hogy böngészőből is megy, akkor menjen rendesen. Ne csak csökkentett módon.

(#7183) Kaba válasza hulp01 (#7182) üzenetére


Kaba
veterán

A tv okosító az tovább támogatott és az ára össze sem hasonlítható a tv árával.

[ Szerkesztve ]

(#7184) Somatom válasza hulp01 (#7182) üzenetére


Somatom
veterán

Mármint a gyártói hozzáállás. Miért kell a megjelenítőt is cserélni, ha elég lenne csak a lejátszót? Miért nem moduláris a lejátszó az okostévékben?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7185) erahurka válasza fokukac (#7181) üzenetére


erahurka
félisten

Minden a felhasználó hibája nyilván.

(#7186) hulp01 válasza Somatom (#7184) üzenetére


hulp01
senior tag

Igen, gyártói is. De itt most azért az HBO a hibás, mert ők erőltetik ezt a másolásvédelmi baromságot. Ha ez nem lenne, akkor ugye a tévén se avulna el a hülye appjuk, mert böngészőből a tévén is bármikor futtatható lenne normál minőségben.

Amúgy tök vicces, hogy frissítettem a tv szoftverét, és ennek az eredménye az lett, hogy eltűnt egy csomó eddig meglévő app. Szerencsére nem zavar, mert eddig se használtam, nem is volt rákötve a netre. Csak emiatt próbáltam ki. Nálam a tv gyakorlatilag egy nagy monitorként működik ha filmet/sorozatot szeretnék nézni.

(#7187) fokukac válasza hulp01 (#7182) üzenetére


fokukac
nagyúr

rossz emberrel vitatkozol. Nekem is butatévém van, 10 éves Pana plazmám. Én sem vagyok okostévé-párti, pont ezért a gyors elavultatás miatt.
De van hozzá Chromecast-om és egy újabb Dűném, és mindekettőn faszán működik az HBO.
(illetve hát Chromecast-on furcsán féloldalas a felirat mióta MAX van, ahogy írtam korábban, de a kép szép - 10 e Ft egy Chromecast)

Viszont, a PC-ről történő lejátszás plazmatévén nekem már 10 éve sem okozott nagy élményt, egy akkori 20+ ezer Ft-os lejátszó képe is sokkal szebb volt. Azóta pedig eltelt 10 év, és nyilván senki nem erre optimalizál. Vegyél külön lejátszót és jó lesz.

@erahurka: szerintem PC-n nézni az sosem volt igazán célközönség.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#7188) erahurka válasza fokukac (#7187) üzenetére


erahurka
félisten

A Netflix mégis meg tudta oldani csodával határos módon. Persze már arról is volt szó itt, hogy ne hasonlítsuk a kettőt mert a Netflixnek évezredes tapasztalat előnye van az HBO max meg csak most indult.

(#7189) aprokaroka87 válasza erahurka (#7188) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hbo max előtt volt már a Go is :)
Szóval lenne ott tapasztalat.

Csak szerintem netflix esetén a natív app Android esetén sokkal jobb megoldás.

(#7190) erahurka válasza aprokaroka87 (#7189) üzenetére


erahurka
félisten

Én tudom, mások görbítik a teret hogy kiszolgálja az édes kicsi simogatni való HBO maxukat.

Netflix app a 10 éves tévémen is van és tudja a Full HD-t...

(#7191) blakey válasza erahurka (#7188) üzenetére


blakey
titán

A Netflix más, licence köteles, tehát amelyik gyártó megveszi a Netflix licence-t az támogatva lesz, HBO esetében eddig nem volt ilyen, "valamihez" csináltak "valamit", ami feltehetően működik és nem volt licence köteles, csak a DRM-re volt szüksége.
A Netflix által nem támogatott eszközökön ugyanúgy megy a szívás a Netflix-el, tehát hiába veszel egy boxot, ha nincs Netflix licence akkor nagy szerencsével maximum 1080p-d lesz szoftveres gyorsítással.
Hozzáállás szempontjából viszont "kettőn áll a vásár". A TV-ket, lejátszókat sokszor úgy hirdetik, hogy Netflix képes, sőt, a legtöbb esetében dedikált Netflix gomb is van, HBO-ról ez nem mondható el, teljesen más üzleti politikát folytatott és valószínűleg folytatni is fog, ennek következménye az ami most van. Ha átgondolják a dolgaikat és hasonlóan szeretnének működni, mint a Netflix, Amazon Prime, akkor változtatniuk kell.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7192) hulp01 válasza fokukac (#7187) üzenetére


hulp01
senior tag

Persze, értem én, hogy haladni kell a korral, csak eddig ez nekem egy megfelelő megoldás volt. Mindig csak mosolyogtam azon, amikor olvastam, hogy ez nem megy a tévén, az nem megy a tévén a használhatatlan beépített lejátszók miatt. Nekem meg ott volt a Kodi és a pc-ről való lejátszás. És mindig, minden ment (tökéles kép és hang). Azért volt ez eléggé sokkoló, hogy ez meg nem. Még előtte meg is néztem, hogy van ilyen app, és működik. Csak viccesen szólva az apróbetűs részt nem olvastam el (vagy amíg nem szembesültem a problémával, nem is gondoltam, hogy van ilyen).

(#7193) Joshi


Joshi
titán

HBO Max-al valami tényleg nem kerek. Tesómmal pont ma beszéltem, és panaszkodott hogy a Sony 55XH90 tévéjükön nem indul el az HBO MAX. Most nekik adtam az Amazon Fire Stick 4K-t és azt mondta azon megy rendesen. Ez az app (Android TV-s) úgy működik ahogy kedve van.

[ Szerkesztve ]

(#7194) blakey válasza Joshi (#7193) üzenetére


blakey
titán

Sz@rul van megírva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7195) zseko válasza fokukac (#7187) üzenetére


zseko
veterán

Történetesen pc-m van. És egy 4K Max Stick-em is (megvettem, mert ennyiért hiba lett volna nem megvenni). Hagy ne kelljen már nekem csak azért százezrekért egy tévébe beruháznom, mert - egy szvsz. (a többiekéhez képest) egyébként is közel marginális tartalommal bíró - szolgáltató nem hajlandó használható felbontást nyújtani; ugye érted.
Az meg, hogy neked hogy élmény tévét nézni, meg hogy nem, kb. a döglött kutyát nem érdekli, mindenkinek megvan hogy neki mi és hogyan élmény, vagy mit preferál.

HR24.hu

(#7196) erahurka válasza zseko (#7195) üzenetére


erahurka
félisten

Lesz majd tartalom, elég nagy a Warner könyvtár az elmúlt 98 évből.

(#7197) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Srácok!
Egymás izélgetése nélkül nem lehetne folytatni?
Thx.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#7198) wyll358 válasza hulp01 (#7192) üzenetére


wyll358
tag

Ez így van, csak a modern medialejátszás szintjén elment a tech a pc melett sajnos, nem igazán lett fókusz a mindenféle kütyük és célhardverek korában. Mondjuk egy mpchc+madvr kombót a mai napig semmi nem képes mégcsak megközelíteni sem, illetve a kodi a végtelen addonjával is igen jó cucc pc-n is (bár ez már kb. mindre szépen portolva lett), de pl. a dovi-t alapból bukod pc-vel, ami valljuk be a hdr videózás csúcsa jelenleg, bár aki nem szereti a hdr-t vagy elég neki az sdr is annak ez nem számit, de hát akkor is, na.
A streaming szolgáltatók meg szopatják a pc-t rendesen ez is tény, bár ez sokkal inkább a kiadókon és az általuk előírt feltételeken múlik, szóval a filmgyárakat lehet szidni elsősorban ezek miatt, hogy miért nem engedik adott eszközzel a normális minőségű tartalmat, ráadásul annak fényében, hogy úgyis a megjelenés napján lelopják a stream-et ígyis-úgyis...

(#7199) nimfas válasza blakey (#7152) üzenetére


nimfas
addikt

Szia, repo leszedve telepítve a Fire TV Max-ra Kodi alá... de nem találom az HBO addont benne.... Mit nézek be?
FireTV Max-ra direktben nem lehet VPN nélkül HBOMax appot tenni amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#7200) zseko válasza nimfas (#7199) üzenetére


zseko
veterán

Nem értem miért kellett azt a repo-t leszedni, én (szintén ajánlásra) a Maven's Kodi-t szedtem le arról az oldalról, egész pontosan ezt: Maven's Kodi-Builds für FireTV - 77.95 MB, és ezt telepítettem a Stick-re, mert azt mondák, ez a legjobb rá, arra optimalizálták.
Kettő van a Sticre, a Mátrix-ot érdemes leszedni (sajnos nem látni pontosan melyik az, kicsit hülyén van megoldva)

A HBO Max-ot pedig a slyguy repo-ból telepítettem: https://k.slyguy.xyz/

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.