Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8051) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Mobilon néznék filmet de nem lehet széthúzni a képet teljesre.
Másnak sem?

Köszi
Sfefe

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#8052) jsk válasza sfefe (#8051) üzenetére


jsk
senior tag

Igen. Frissült az applikáció nemrég, mostantól nálam sem engedi telefonon széthúzni a képet. A beállításokat is módosította. Pl. újra engedélyeznem kellett, hogy ne csak wifi-n streameljen, hanem mobilneten is. A TV-n továbbra sem működik a HDR. Igaz, ilyen tartalom alig van rajta.

(#8053) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#8054) zseko


zseko
veterán

Az már látszik, hogy 0, azaz nulla erőfeszítést fektetnek az app , és úgy egyáltalán a HBO Max fejlesztésébe. Igaz hogy régebbi hardverű a tabletem (2014), ám a Netflix-Disney-Prime trióból egyiknek appnak sem jelent problémát normális sebességgel, de legfőképp nézhető lejátszási sebességgel futni, egyedül a HBO Max az, ami nézhetetlen diavetítéssel játssza le még az 1984-es, szimpla HD filmet is. Optimalizálatlan foshalmaz az egész.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#8055) razorka777 válasza zseko (#8054) üzenetére


razorka777
veterán

Nekem olyat csinál az app, ha nem kézzel léptetem a következő részre a sorozatot, akkor ugyanazt a részt kezdi el játszani. :)
Csak a kedvezményes ár miatt tartom még az HBO-t, más érvet nem tudok felhozni mellette.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#8056) polcsa


polcsa
aktív tag

Kis tapasztalat megosztás...
Nem igazán találtam konkrét ajánlatot a neten, hogy az új max-os applikáció alá milyen konkrét box-ot érdemes venni, amin minden az elvárható módon működik.
Persze kinek mi az elvárható...
Nálam a tényleges fhd-t, dolby digitál hangot, teljesen szaggatásmentes lejátszást jelent.
Neten olvasgatás és keresgélés után kockáztattam egy Strong LEAP-S1 4k uhd lejátszót.
Mediamarktban 25ezer volt.
Eddig minix neo u1-et használtam, ahhoz képest az összes film fhd (tv-m is csak fhd-s), a hang ahol lehet dolby digital plus, a filmek folyamatosak, nem akadnak. A képfrissítést 1080p-59.94hz-re állítva lett jó.
Egyedüli visszalépés a távirányító, a minix-et légegérrel használtam, de ez nem jól kezeli, egy másik fajtával is próbáltam, ott se jó mindig, az okéval vannak a gondok. Kell a gyári is a használathoz.
Összességében nekem bevált, gondoltam megosztom, hátha valaki hasonló cipőben jár...

Szerk.
Ezen android tv van, meg kell szokni, de chrome-t is sikerült rá tenni, cserébe pattog az hbo app. Amúgy maga az app is más kicsit ezen a rendszeren, inkább jobb.

[ Szerkesztve ]

(#8057) Jakesz


Jakesz
őstag

A Sárkányok háza már a megjelenés napjától (holnap) elérhető lesz magyar szinkronnal. Talán hosszú távon megtartják ezt a jó szokást.

(#8058) alratar válasza Jakesz (#8057) üzenetére


alratar
addikt

Nem hiszem.
Legalábbis az Zaslavon múlik biztos nem.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#8059) Fandango válasza alratar (#8058) üzenetére


Fandango
veterán

Pedig de, szinkronos volt egyből.

(#8060) alratar válasza Fandango (#8059) üzenetére


alratar
addikt

Valószínű csak azért, mert már az elején volt ez dealelve és már nem tehetett semmit .
Egyébként is, én arra gondoltam hogy több sorozat nem lesz premier napján szinkronos.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#8061) zichie válasza polcsa (#8056) üzenetére


zichie
senior tag

...A képfrissítést 1080p-59.94hz-re állítva lett jó...

Érdekes, mert a filmeket (egy-két kivétellel) amiket néztem, azok 25 fps-el vannak a HBO Max-on. Igaz én Kodi (Libreelec) alatt nézem (ahol a Kodi a filmek fps értékéhez állítja be a képfrissítést), de mindig 50Hz-re állítja a TV-t.

[ Szerkesztve ]

(#8062) bajnokpityu válasza polcsa (#8056) üzenetére


bajnokpityu
félisten

igen, PCn is ez kell, meg TVn is. nemtom miért kódolják át 23.976ról...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8063) polcsa válasza zichie (#8061) üzenetére


polcsa
aktív tag

Hát megmagyarázni nem tudom, csak végigpróbáltam, melyikkel nem akad. A kütyü automatikusan nem vált sajna, de eddig amit néztem, azokhoz jó volt.

(#8064) Adama123


Adama123
tag

Szeptember 2-től érhető el a kínálatban az Elvis című film.

(#8065) ferenck válasza Adama123 (#8064) üzenetére


ferenck
senior tag

Kíváncsi leszek milyen minőségben fogják adni. Múltkor is a 'Pókember idegenben' itt csak HD-ben volt, míg a Disney+ 4K DolbyVision-ben adta.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#8066) blakey válasza ferenck (#8065) üzenetére


blakey
titán

Ha így szól a megállapodás, akkor sajnos az "HBO-sok" így jártak, nem hobbiból adják olyan minőségben. Azon csodálkozom, hogy egyáltalán megjelenik az HBO Maxon is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8067) morfondőr


morfondőr
őstag

Sziasztok!
Jól látom, hogy az HBO Max itthon nem telepíthető Win 11-re? Vagy csak én bénázok valamit? Store-ban meg sem jelenik, online store-ban pedig azt írja, hogy nincs kompatibilis eszköz. Váltottam régiót, de így sem települ, van esetleg valami megoldás?
Köszi előre is!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#8068) blg válasza morfondőr (#8067) üzenetére


blg
senior tag

nincs Magyarországon használható windowsos appja az HBO Max-nak
lehet, hogy az USA-ban van...

(#8069) morfondőr válasza blg (#8068) üzenetére


morfondőr
őstag

Akkor jól sejtettem, windows-ban váltottam régiót, de úgy sem lett elérhető. Közben a webes felületen indítottam el a filmet és meglepődtem, hogy átküldi a DD+ és Atmos hangot is az avr-nek, szóval nem is feltétlenül szükséges így nekem az app, bár azért csak az volna a legjobb.
Köszi a választ! :R

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#8070) lck válasza morfondőr (#8069) üzenetére


lck
senior tag

Edge alatt van olyan lehetőség hogy weboldal telepítése alkalmazásként. ( vagy valami hasonló néven ? ) Nálam azzal van kitűzve.

(#8071) erahurka válasza morfondőr (#8069) üzenetére


erahurka
félisten

Weben Full HD lejátszás sincs tudtommal. Tegnap legalábbis a 11-es állomás elég csúnya volt mikor belenéztem. Ezért kéne app, de azt nem hajlandóak csinálni.

(#8072) morfondőr válasza erahurka (#8071) üzenetére


morfondőr
őstag

Hát ezt meg kell erősítenem, tényleg siralmas a minőség! Gyerekeknek animációs filmet játszottam le délelőtt, azon nem látszódott, de most megnéztem "normál" filmen és nagyon szembe tűnően mosott a kép! Nagyon várom vissza gariból a shield tv pro-t :O

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#8073) Adama123 válasza ferenck (#8065) üzenetére


Adama123
tag

4K DolbyVision képpel és Dolby Atmos hanggal került fel végül az Elvis.

(#8074) ferenck válasza Adama123 (#8073) üzenetére


ferenck
senior tag

Na, csak így tovább. :) Sajnos még mindig túl sok olyan filmet látok, ami itt csak HD-ben van fent, máshol meg 4K-DV-ben.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#8075) erahurka válasza Adama123 (#8073) üzenetére


erahurka
félisten

Szerintem nem is volt kérdés. A mozis Warner filmek mind így kerültek fel.

(#8076) cigam válasza erahurka (#8071) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Semmi garancia arra, hogy az app-nak külön (jobb)streamet készítenek. Miért is tennék?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8077) erahurka válasza cigam (#8076) üzenetére


erahurka
félisten

Az appban talán jobb másolásvédelmi opciók vannak mint neten. De nem vágom annyira. Minden esetre szerintem nevetséges hogy PC-n ilyen 720p se felbontással kell hülyéskedni. Annyira védik a tartalmaikat hogy nem is lehet megnézni...

(#8078) #46824192 válasza erahurka (#8077) üzenetére


#46824192
törölt tag

Annyira védik hogy az efi szívjon a minőség miatt. Viszont minden stream cucc premier napján már torrenten van. :)

Valahol megérteném a szívatást ,ha nem tortenten landolna az anyaguk. De így, nevetséges.

(#8079) erahurka válasza #46824192 (#8078) üzenetére


erahurka
félisten

Ezzel én is így vagyok.

(#8080) Brenor


Brenor
aktív tag

Mostanában a lg tvmen egyre gyakrabban összeomlik a hbo max app. Nem tudjátok, hogy mit lehet ezzel kezdeni? Próbáltam újratelepíteni nem segített.

(#8081) Sn00k


Sn00k
veterán

Sziasztok,

Van aki samsung tablet-ről nézi a HBO maxot vagy Disney+?
Nekik se csinál semmit az alkalmazás miután elindult csak crashel?
Nálam második napja ezt csinálja a netflix tökéletesen működik ezek meg kakukk... le van pedig minden frissítve playből :U

3njoy the Lif3

(#8082) Jarod1 válasza Sn00k (#8081) üzenetére


Jarod1
addikt

én is Samut használok, samu frissítésed volt mostanság? indítsd újra tabletet,

(#8083) zseko válasza Sn00k (#8081) üzenetére


zseko
veterán

Megnéztem, a Disney+-al semmi gond, a HBO-t alapjában nem szoktam rajta nézni, mert egy kalap szar az egész úgy ahogy van - sima HD videót nem bír lejátszani, szaggat az egész, ~15fps- ha megvan; igaz hogy régi már a tabletem (2014, Tab S10.5), ám az összes többi streaming platform semmi akadás nélkül fut, még böngészőből is a FHD youtube sem problémás -, de amúgy elindult, és ment a film.

HR24.hu

(#8084) zeon.hu válasza Sn00k (#8081) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

2 Samu Tab van (2018 és 2021) hibátlanul fut nálam az HBO Max.

#?*@&!

(#8085) erahurka válasza Sn00k (#8081) üzenetére


erahurka
félisten

Nekem Nexus 9-em van, azon crashel lejátszáskor. Kodival megy de 10 perc után szaggat. Nem az HBO hibája viszont mert a Netflix ugyanez.

Ami zavar, hogy a PS4-es app is kaka az új interfészes frissítés óta, 30 perc után egyre durvábban szaggat a lejátszott tartalom. Tuti valami cache kezeléssel kapcsolatos hülyeség amit rosszul írtak meg...

Veszek szerintem egy Mi Box S-t. Nem csak emiatt, csak erre nem lennék hajlandó költeni.

(#8086) Sn00k


Sn00k
veterán

Érdekes LE van frissítve a tabom Tab S7 meg a progik is minden le van frissítve és újra is volt indítva és nem indulnak el. Program indítás után be jön a HBO max felirat alatt a 3 pötty forog körbe és ennyi :/

3njoy the Lif3

(#8087) ferenck válasza Sn00k (#8086) üzenetére


ferenck
senior tag

Internet ip cím tartomány hiba is lehet. Nem vagy vpn mögött? Vagy nem Digi?

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#8088) Sn00k válasza ferenck (#8087) üzenetére


Sn00k
veterán

Digis vagyok igen. Nem vagyok vpn mogott. Letoroltem az appot ujra raktam es igy sem jo se a hbo se a disney. Tiszta vicc...
A netflix pedig gond nélkül mukodik.

Vagy a digi kavar be? Apple Tv rol megy. Holnap felteszem iPad is kivancsisagbol :U

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#8089) ferenck válasza Sn00k (#8088) üzenetére


ferenck
senior tag

Valószínűleg a Digi rak egy olyan IP tartományba, amit az HBO nem tolerál. Volt már róla szó itt a fórumban, keress vissza rá.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#8090) qqzs


qqzs
őstag

Hova lett a westwotld 4. evad 5. utani reszek szinkronja?

Eladó: GTS450

(#8091) Sn00k válasza ferenck (#8089) üzenetére


Sn00k
veterán

Közbe rendbe jött. Viszont van egy másik elég régóta jelenlévő problémám, ami elég idegesítő és nem tudok rájönni mitől lehet.
Apple TV -én akár HBA max, akár netflix vagy Plex, ha elindítok egy filmet van hogy egyből van hang, de van hogy percekig kell várni és nagyon idegesítő , erre van valami orvosság ?
SAmu TV + samu hangprojektor dolgozik wifin együtt , de mikor a hangprojektor nem volt, csak TV -én keresztül jött a hang , akkor is csinálta... Vagy ez is DIGI specifikus ? :DDD A régi háznál vodánk volt/UPC/ ott sosem találkoztam ilyennel...

3njoy the Lif3

(#8092) cigam válasza Sn00k (#8091) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Esetleg nézd át a (hang)kimenet konfigurációját, különös tekintettel a Hangformátum menüpontra.
Próbáltad másik HDMI bemenetre dugni, vagy másik TV-re kötve?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8093) Sn00k válasza cigam (#8092) üzenetére


Sn00k
veterán

Most a hang beállításoknál a hangprojektor wifin keresztül van beallitva így most első blikre jónak tűnik de nem lenne jobb hdmi eArcal összekötni? Wifin keresztül nincs késés a hangnál? Bár nem tűnik fel eddig semmi gáz. A másik mitől lehet hogy apple tv video beállításnál a 4k hdr 50hz en folyamatosabb a mozgás mint mikor 4k hdr 60hz re van állítva, erre kozbe rajottem

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#8094) blakey válasza Sn00k (#8093) üzenetére


blakey
titán

BT-on nincs késés, ha a két eszköz megfelelően kommunikál egymás között. Abban az esetben ha a két eszköz BT-on csak kapcsolatot teremt és jó esetben van is hang az már kevés ahhoz, hogy a hang és a kép szinkronban legyen, ha a késleltetés nem automatikus akkor setleg segíthet a manuális beállítás.
A másik mitől lehet hogy apple tv video beállításnál a 4k hdr 50hz en folyamatosabb a mozgás mint mikor 4k hdr 60hz re állítom? - írány az Apple TV topik

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8095) Sn00k válasza blakey (#8094) üzenetére


Sn00k
veterán

A 4k ra kozbe rajottem koszi azert. Nekem wifin kommunikálnak nem BT. Nem látok szerencsére csúszást a kép es hang között. Gondolom akkor felesleges erőltetni a hdmivel való összekötést...

3njoy the Lif3

(#8096) blakey válasza Sn00k (#8095) üzenetére


blakey
titán

A megfelelő topikban írd le, hogy miként megy a hang Wifin, nem értem, a hang BT-on vagy HDMI-n mehet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8097) Sn00k válasza blakey (#8096) üzenetére


Sn00k
veterán

Én azt látom , amit mutat a soundbar meg a TV is.
[kép] [kép]
De sajna továbbra is szívás mert megint nincs egyből hang ha a tv-adásból, átkapcsolok apple TV :O

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#8098) smc válasza Sn00k (#8097) üzenetére


smc
addikt

Ez már űrtechnika. Én mindenesetre mindent kábelezek amit lehet és van hely is neki, mert kevesebb interferencia lép fel ami például zavarhatja a wifit. Tudom 5Ghz-es wifit nem érinti, de akkor is. :) Stabilabb a kábel még ma is. Ez a wifi-s meg nem tudom milyen frekin mehet, de ezt könnyen zavarhatja egy BT jel, vagy belelóghat a hálózat jelébe. Szigorúan szerintem.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#8099) Sn00k válasza smc (#8098) üzenetére


Sn00k
veterán

Amúgy tényleg hibátlan a kép meg a hang, semmi csúszás nincs.
Egyedül ez a dolog idegesít ha átkapcsolok tvadásból- apple Tv, és mondjuk indítom valamelyik stream szolgáltató filmjét van hogy percekig kell várni a hangra, máskor meg szinte azonnal van és nem értem miért. De mikor csak a TV hangszórója volt mert nem volt még beüzemelve a soundbar, akkor is ez volt :/

3njoy the Lif3

(#8100) smc válasza Sn00k (#8099) üzenetére


smc
addikt

Ez szerintem az apple tv hibája akkor. Hiszen előtte is az volt és az kábelen csatlakozik.

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.