Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7401) Hyena válasza #46824192 (#7398) üzenetére


Hyena
senior tag

Tudom , hogy az van benne csak furcsa, hogy nala igy sem megy.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#7402) #46824192 válasza Kaba (#7399) üzenetére


#46824192
törölt tag

Az új tartalmak között már nincs. Kereső sem találja.

Ha rányomok ott ahol mondod ez történik:

Van itt baj , nem kicsi :C

[ Szerkesztve ]

(#7403) Kaba válasza #46824192 (#7402) üzenetére


Kaba
veterán

A tévés appon néztem. Ott megtalálható és lejátszható.
Nem az új tartalmak között, hanem lejjebb görgetve található meg a kezdő oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#7404) #46824192 válasza Kaba (#7403) üzenetére


#46824192
törölt tag

Az android platform ma estére elesett. :C

[ Szerkesztve ]

(#7405) Kaba válasza #46824192 (#7404) üzenetére


Kaba
veterán

Az LG webOS tévés appon néztem.

[ Szerkesztve ]

(#7406) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Mekkora ciki már ez!
Akkor lettem volna ideges, ha szépen bekészülök a TV elé (TCL C715) és akkor nem indul el a Batman. Így, hogy el lett napolva a megnézése inkább csak bosszantó. Remélem a napokban javítják!
Próbáltam amúgy a ki-be jelentkezést, app újraindítást.

(#7407) zseko válasza #46824192 (#7402) üzenetére


zseko
veterán

Úgy ahogy mondja, úgy ott van, keresőben viszont csak egy két perces trailer videót ad ki :DDD

Én mondjuk nem voltam különösebben elájulva tőle, egyszer is sok volt megnézni moziban.

HR24.hu

(#7408) Gomez1984


Gomez1984
aktív tag

Sziasztok
Másnál sem jó a HBO max?
2021 Samsung Tizen TV
De az app megakasztja a TV-t, és alig tölt be valamit.

(#7409) Kobe


Kobe
veterán

Az uj boreger film masnal sem jatszhato le android alatt, hibauzenetet dobal?

(#7410) zseko


zseko
veterán

Van baj :DDD

Köze nincs egymáshoz a képnek és a tartalomnak :)

HR24.hu

(#7411) Szigma70


Szigma70
addikt

Nálam megy rendesen, droidos Sony TV,

Mikor már azt hiszed majdnem, akkor épphogy

(#7412) zseko válasza zseko (#7407) üzenetére


zseko
veterán

Oh, én pc-n indítottam el, ott ment, androidon nem próbáltam az előbb csak most, úgy valóban azt adja be mint ami a képen van.

HR24.hu

(#7413) Hyena válasza Szigma70 (#7411) üzenetére


Hyena
senior tag

Immar nalam is megjavult ujra megy androidos Sony tvn es Fire Tv 4k maxon is.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#7414) Sweet Lou 6 válasza Kobe (#7409) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Nálam is ok, android tv-n.

sweetlou6.wordpress.com

(#7415) Joshi válasza l.skywalker (#7380) üzenetére


Joshi
titán

Tetszett. Végre megmaradtak a realitás talaján, már amennyire egy szuperhős film tehet ilyet. :DDD Mondjuk Batman-nek elvileg nincsenek szuper képességei, de itt még a kütyükből is csak a minimumot hozták. Az atmoszféra az ami nagyot ütött. :K

[ Szerkesztve ]

(#7416) fokukac


fokukac
nagyúr

Azért néha olyan félrefordítások vannak a feliratban, hogy öröm nézni... :U
Shell company helyett "kagylófarm" ...? :))
Hogy ezt hogy sikerült..? :C
És aztán pár perc múlva újra... Tehát nem egyszeri elírás volt... ;]
(mentalista)


[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#7417) chaosmonger válasza fokukac (#7416) üzenetére


chaosmonger
tag

Úgy sikerül, hogy gépi fordítóval fordítják és még az utólagos lektorálás is elmarad.
Végül is muszáj lesz ezzel együtt élnünk, szerintem ennek köszönhető hogy az a töménytelen mennyiségű anyag (elsősorban a Netflixen) rögtön magyar felirattal jelenik meg.

(#7418) Mezga Aladár válasza Kaba (#7399) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Akkor nekem nem volt ott. A kereső sem listázta. Később kb 10 perc múlva újra megjelent..

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7419) fokukac válasza chaosmonger (#7417) üzenetére


fokukac
nagyúr

ehhez azért egyéni kreativitás is kellett, mert még a google translate se így fordítja... :D
mondjuk a héjas társaság is jó lett volna :C

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#7420) eclipse19 válasza fokukac (#7416) üzenetére


eclipse19
senior tag

A mai gigacégek visszajutottak a 20 évvel ezelőtti kalóz DivX másolatok teljesen amatőr felirat minőségéig. :C
Az, hogy ezért érhető el ilyen sok film, ilyen hamar magyar felirattal, igaz lehet, de felmerül a kérdés, hogy ÍGY van-e értelme?

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#7421) zseko válasza fokukac (#7419) üzenetére


zseko
veterán

Attól függ hogy fordították. Itt például a komplett oldalt lefordíttattam a translate.google.com oldalon hogy gyorsabban átfuthassam, ez az egyik személyes kedvencem :D

Ha a mondatot magában külön beírom a fordítóba, már máshogy fordítja.

És ezt már nem egyszer tapasztaltam, hogy mást fordít ha mondatonként, vagy ha egyszerre sokat fordíttatok le. Utóbbinál hajlamos hülyeségeket adni.

HR24.hu

(#7422) eclipse19 válasza zseko (#7421) üzenetére


eclipse19
senior tag

"És ezt már nem egyszer tapasztaltam, hogy mást fordít ha mondatonként, vagy ha egyszerre sokat fordíttatok le. Utóbbinál hajlamos hülyeségeket adni."

Ezek szerint már a kontextust is megpróbálja figyelembe venni, bár ez nem mindig sikeres.

A tisztességes fordításhoz még az embernek is szükséges a kontextus ismerete, meg kell továbbá érteni a szöveget, amire az algoritmusok nem képesek.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#7423) DJosef


DJosef
őstag

Üdv!

Elsősorban olyanokhoz lenne kérdésem akik LG C1 vagy Apple TV4K alatt nézik a tartalmat. A példa kedvéért legyen az új Batman ami ugye 4K UHD DOLBY VISION DOLBY ATMOS. Apple TV4K alatt Dolby Audio-t ír ki az információs sáv. C1 alatt sajnos nem jelenít meg semmit az információs sáv de gyanítom ott sem Atmos-ba játssza le.

Még egy másik észrevétel.

Dune elvileg Dolby Vision IQ de a C1 alatt ezt sem jeleníti meg "csak" a sima Dolby Vision-t Apple TV 4K alatt dettó.

Apósom TCL C728 felismeri a Dolby Vision IQ.

Ötlet?

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#7424) blakey válasza DJosef (#7423) üzenetére


blakey
titán

Az számít, amit a megjelenítő vagy az erősítő ír ki, tehát ha a Dolby Vision a megjelenítőn DV-ként jelenik meg akkor a többi a megjelenítőn múlik, az IQ dolgot nem értem, az a megjelenítő beállításhoz tartozik, nem?
Dolby Atmos akkor jelenik meg ha az AVR vagy esetedben a TV képes fogadni ilyen hangformátumot, tehát úgy van beállítva, hogy az meg is szólaljon, ilyenkor a TV-n Atmosként fog megszólalni. Szóval igazából nem értem, hogy mi a gondod, mert ha van Dolby Vision és Dolby Atmos akkor ennyi, minden megvan.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7425) DJosef válasza blakey (#7424) üzenetére


DJosef
őstag

A próbléma az,hogy HBOMAX alatt nem megy a Dolby Atmos sem direktben a TV-N lévő appal sem az Apple TV4K alatt.

Netflix és Apple TV+ illetve iTunes-ban vásárolt tartalmakkal nincs probléma.

Dolby Vision IQ logónak is megkéne jelennie az ilyen tartalom lejátszásának kezdetekor ugyanúgy ahogy a Vision és/vagy Atmosnak.

A C1 természetesen tudja mind az Atmos és Dolby Vision IQ is.

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#7426) gyűrű válasza DJosef (#7423) üzenetére


gyűrű
addikt

Nincs olyan formátum hogy Dolby Vision IQ. Az egy Dolby Vision felhasználói beállítás a tv-ben. Olyan mint a sötét, világos vagy game mód. A 728 is Dolby Visiont ír ki. Az hogy ő az IQ-ra állítja az személyes beállítás.

(#7427) blakey válasza DJosef (#7425) üzenetére


blakey
titán

A próbléma az,hogy HBOMAX alatt nem megy a Dolby Atmos sem direktben a TV-N lévő, appal sem az Apple TV4K alatt. - az ok valószínűleg az, hogy olyan audió profilt használsz (feltéve, hogy Apple TV-n aktív at Atmos funkció), ami azt nem támogatja, pl. Philipsen is olyat kell választani, ahol az támogatott és utána azonnal elérhető lesz a Dolby Atmos a TN-n is és a TV által az Apple TV-n is, mivel apple TV-n akkor lesz aktív, ha a fogadó eszköz képes rá, EDID infók alapján történik az azonosítás. Nálam tegnap ment az Atmos Apple Tv 4K-n.
Az IQ-t én még nem láttam semmilyen anyagon, ilyet csakis a TV-k beállításainál láttam, amit te láthatsz az azért van, mert olyan beállítást alkalmaznak a TV-n, de szerintem annak kb. 0 haszna van.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7428) DJosef válasza blakey (#7427) üzenetére


DJosef
őstag

Köszönöm a tippet este megnézem de úgy emlékszem mindenhol ugyanazt a profilt használom de biztos ami biztos megnézem.

Forget about it

(#7429) #46824192


#46824192
törölt tag

Jeleztem nekik hivatalos úton, hogy a böngésző 720p a cc felirat meg rakat sz...! És elszomorít ,hogy ilyen hibákkal indították el itthon a szolgáltatást, mert a net tele van ilyen hibák (külföldi és korábbi)beszámolókkal is.
Persze türelmesen várok a Disney+ indulásáig,aztán szívesen adom inkább nekik a pénzem ,ha az jobban működik.

A válasz az ,hogy a szolgáltatás finomhangolása még folyamatban van. De azonnal továbbítja a feletteseinek.

:C

Szükséges egy kis nyomást gyakorolni, hiszen a legnagyobb ellenségük ha előfizetőt veszítenek.
Természetesen javaslom mindenkinek ugyanezt. 3 percet vesz igénybe egy levél megírása.

(#7430) Carline válasza embe (#7302) üzenetére


Carline
őstag

Nekem még azt is mondta, vegyük fel újra a fizetési mód szerkesztésénél a paypal fiókot. Megtörtént. Én is várom a holnapot, hogy próbálja-e vonni újra.
Bankkártyánál is volt már erre az Üszi szerint példa, hogy újból fel kellett venni a kártyát a helyes működés érdekében.
Jó lenne egy FAQ a részükről ahol ezek a "trükkök" benne lennének.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#7431) freeknight


freeknight
őstag

Sziasztok
Hirtelen úgy döntött az android tv-s kliens, hogy nem lehet rajta nézni semmit, be tudok lépni, profilt kiválasztani, és ennyi, bármi mást szeretnék, pl csak a kezdőlapot megnyitni, annyit ír ki, hogy "nem érhető el a kért tartalom". 15 perccel ezelőtt még sorozatot néztem rajta, kiléptem, azóta csinálja. Amit már próbáltam: tv box restart, alkalmazás reinstall. Telefonon működik, illetve onnan castolni is tudok, így nézhető, ez különösen érdekes.

(#7432) tsilver válasza freeknight (#7431) üzenetére


tsilver
aktív tag

láttam már ilyet, nálam a Tv-n az app újrainstallálása segített.

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#7433) tsilver


tsilver
aktív tag

Képtelen vagyok munkára bírni csak homokórázik FireOS/Maven Kodi alatt, InputStream helper 05.9, adaptive 19.03 van fent. Mit kellene vele csinálni hogy elinduljanak a filmek?

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#7434) gyűrű válasza tsilver (#7433) üzenetére


gyűrű
addikt

A hbomax kiegészítő beállításokban tiltsd a h265 öt, a dv=t, meg a 4k=t. Úgy elindulnak.

[ Szerkesztve ]

(#7435) tsilver válasza gyűrű (#7434) üzenetére


tsilver
aktív tag

:R

hozzáteszem, pl. a Dune HD-ban igen gagyesz, és a progin is van mit még javítgatni. Samsung TV-n tökéletes 4K/HDR, gyors betöltés, stb.

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#7436) erahurka válasza #46824192 (#7429) üzenetére


erahurka
félisten

"A válasz az ,hogy a szolgáltatás finomhangolása még folyamatban van. De azonnal továbbítja a feletteseinek."

Bullshit. Milyen finomhangolás egy egy éves szolgáltatásnál?

(#7437) #46824192 válasza erahurka (#7436) üzenetére


#46824192
törölt tag

Hát....valamit válaszolniuk kell :K

(#7438) DJosef válasza blakey (#7427) üzenetére


DJosef
őstag

Üdv!

Na most megnéztem és "sajnos" jól emlékeztem.

Mozi hang módot használok mindenhol és minden egyéb hanggal kapcsolatos beállítás is egyezik.

Netflix és Apple TV+ streaming alatt megy a Dolby Atmos akár TV alatt indítom az alkalmazást akár Apple TV 4K alatt.

HBOMAX TV-n és Apple TV 4K alatt indítva nincs Dolby Atmos.

Xbox Series X alatt indítva az HBOMAX-ot van Dolby Atmos viszont nincs Dolby Vision csak HDR.

Forget about it

(#7439) sunavlys válasza tsilver (#7435) üzenetére


sunavlys
senior tag

És neked Samsung tv-n nem szaggat? Ki a szolgáltatód és mekkora neted van?

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#7440) tsilver válasza sunavlys (#7439) üzenetére


tsilver
aktív tag

nem szaggat, kábel, Digi 1000

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#7441) sunavlys válasza tsilver (#7440) üzenetére


sunavlys
senior tag

Akkor mégsem a tv típusa a döntő, hanem a szolgáltató vagy a sebesség

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#7442) blakey válasza DJosef (#7438) üzenetére


blakey
titán

Akkor te is azok közé tartozol akiknél valamilyen oknál fogva hibás az HBO Max app. Tegnap néztem a Batman-t és volt Atmos.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7443) DJosef válasza blakey (#7442) üzenetére


DJosef
őstag

Felvettem a kapcsolatot a supportal tudnak róla dolgoznak rajta...

Forget about it

(#7444) F-ECT$


F-ECT$
titán

Tegnap megnéztem a TV-re (Sony XH90) telepített HBO Max appal az új Batman-t, és bár elvileg 4K DV, ahhoz képest gyenge volt a képminőség. Kiíratni nem tudtam de "Netflixes" szemmel ránézve, ahol a legjobb minőségű tartalmak 15-20 Mbps-sel mennek, ez lehetett olyan 5-10 Mbps. Jól gondolom ezt, vannak pontos mérések, hogy mit tud ez a platform?

Dive ever, work never.

(#7445) blakey válasza F-ECT$ (#7444) üzenetére


blakey
titán

Az HBO Max a 4K Dolby Vision anyagai elérik a 30Mbps-t, Dűne, Mátrix 4 mindenképp, korábban teszteltük, az új Batman-t tegnap néztem, nálam nem volt gond a minőséggel az Apple TV 4K-n, viszont azt érdemes figyelembe venned, hogy mostanában sokan panaszkodnak, hogy nem úgy működik ahogy kellene, épp előtted írták, hogy pl. nem volt Dolby Atmos, szóval nem tudom mi alapján történik a szelektálás, de nem egységesen jó vagy rossz mindenkinél. Ma még nem néztem rajta semmit, szóval nem tudom, hogy most épp milyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#7446) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok!
HBO Max, elég gyakran akad a hang míg a képpel semmi gond nincs. Valaki tapasztalt hasonlót?
Android, Sony xg9005, digi 1000 kábelen, router Asus ax56u. Westworld s1e9 pl, de több résznél is észrevettem. Úgy rémlik mással is észrevettem, de példát most nem tudnék írni ezen kívül.

Illetve van lehetőség a film elindítása nélkül megtudni, hogy van szinkron vagy nincs?

(#7447) #46824192 válasza Talala (#7446) üzenetére


#46824192
törölt tag

Ww S02 -t és 2-3 filmet néztem a napokban. Android boxon nem volt hanghiba.

(#7448) smc


smc
addikt

Nálam tegnap halt be az app kétszer a batman alatt. Ez abban nyilvánult meg hogy elkezdett tölteni és nem is jutott tovább csak amikor kiléptem és vissza. Ma csak a sync csúszott el minimálisan de észrevehetően, restart ezt is megoldotta.
Remélem azért rendbe rakják, mert hosszútávon ezek nem lesznek elfogadhatóak.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#7449) cintula187


cintula187
addikt

MIlyen dolog az, hogy pl. a Tokyo Vice esetében 2 résszel le van maradva a streaming tartalma?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#7450) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

szevasztok..
jól látom, hogy tizenOS-re nincs az app?!
asszem' ez fut a samu TV-n....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.