Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2501) nlq válasza vargalex (#2500) üzenetére


nlq
aktív tag

nem véletlen vásároltam fel a készletet..
1 hét alatt el is ment...

(#2502) radi8tor válasza nlq (#2501) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Te kis kufár. :)

⭐ Stella

(#2503) nlq válasza radi8tor (#2502) üzenetére


nlq
aktív tag

ahogy mondod... ráadásnak találtam még kettőt !! :)

[ Szerkesztve ]

(#2504) wopi válasza vargalex (#2498) üzenetére


wopi
aktív tag

Szia!

Megkérdezhetem, hogy nálad milyen célokat szolgál ki a házi szerver?

Köszönöm!

(#2505) vargalex válasza wopi (#2504) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

- Samba server
- FTP server
- NFS server
- SVN server
- web server (nginx+php+mysql)
- mySQL server
- miniDLNA
- torrent

Most nagyjából ennyi.

Alex

(#2506) Rómeó


Rómeó
tag

Sziasztok!
Látom itt profik vannak a témában,a kérdésem az lenne,manapság mennyit érhet egy ilyen cucc? [link]

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom:http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=R%F3me%F3 *** Eladó cuccaim:http://hardverapro.hu/tag/romeo_3 *** TeL:06ötven1049766

(#2507) Rómeó


Rómeó
tag

* [link]

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom:http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=R%F3me%F3 *** Eladó cuccaim:http://hardverapro.hu/tag/romeo_3 *** TeL:06ötven1049766

(#2508) nlq válasza Rómeó (#2507) üzenetére


nlq
aktív tag

hat en tul sokat nem adnek erte
420 cerka jo lassu proci jo magas fogyasztassal (fajlagosan)
egyedi alaplap konfig (meghibasodik akkor kuka)

sebessegben sem nagy szam mai szemmel nézve

(#2509) Rómeó válasza nlq (#2508) üzenetére


Rómeó
tag

Ok értem,a kis proci nekem is szemet szúrt,és a ram is csak 512mb benne ,de a 945gz chipsetet nézve,gondolom mindkettő bővíthető.Sajnos nem nagyon vágom a témát,de lehet,hogy ennek a cuccnak,nem kell erőgépnek lennie!?

Megbízhatóságom:http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=R%F3me%F3 *** Eladó cuccaim:http://hardverapro.hu/tag/romeo_3 *** TeL:06ötven1049766

(#2510) mustang28


mustang28
tag

Sziasztok!

Lehet, hogy túlzásba esnék, de egy ilyen összeállításra gondoltam az otthoni NAS-omhoz.
Asrock D1800B-ITX LGA1170 alaplap, Cooler Master Elite 110 Advanced házban, egy WD RED 1Tb merevlemezzel kezdésnek. egy 12v DC 24 pinens adapter, és lehet 2gb használt ram. Amire szeretném: a torrenteket futtatni, visszatölteni, otthoni fálj szerver, DLNA, nyomtató megosztás, az adataim elérése bárhonnan.
Először egy ZyXEL NSA325v2 szemeztem, de arra gondoltam, hogy egy ilyen épített gép sokkal kihasználhatóbb lesz.
50k körül szerettem volna kijönni, abból már biztos nem tudok, de majd meglátjuk.
Még nem döntöttem el, hogy melyik freeNAS-t telepítsem majd a gépre, ha van ötletetek azt szívesen veszem.

Köszönöm a segítségeteket.

(#2511) jbl válasza mustang28 (#2510) üzenetére


jbl
aktív tag

[Nekem majdnem ugyanilyenem van. ]

Én meg vagyok elégedve vele teljesen. :U
Nagyobb teljesítmény, számomra felesleges lenne.

ASRock D1800M 15900Ft
Kingston DDR3-RAM 2GB 6500Ft
Kingfast SSD SATAIII 32GB 6400Ft
Seagate Barracuda 1TB HDD 7200 RPM 64MB 15000Ft
FSP ATX-250PA ATX tápegység Vatera 1000Ft
= 44800Ft

(#2512) nlq válasza mustang28 (#2510) üzenetére


nlq
aktív tag

hosszu tavon gondolkodva a q1900 itx jobb valasztas (gyorsabb proc 4 sata) igaz valamivel dragabb...
( sokan hiszik hogy a j1900 tobbet mint az j1800 azonban ez csak akkor igaz ha ha jobban terheled mint amit a j1800 tud max)

(#2513) mustang28 válasza jbl (#2511) üzenetére


mustang28
tag

Szia!

Sajnos nekem még házat is vennem kell, nincs itthon asztali gép, meg azt szeretném, ha jól is nézne ki. Én is gondoltam egy kis ssd-re az oprendszernek. Van is egy Msata SSD-m 32gb, és korábban rendeltem az Ebay-ről egy msata-sata átalakítót. A tápot én is egy ilyen 12v 5A adapterrel oldanám meg. ebayről 2k.

Te milyen rendszert telepítettél?

(#2514) mustang28 válasza nlq (#2512) üzenetére


mustang28
tag

Tudom, hogy jobb lenne, de az még egy 10k. Ne is mond, én olyan vagyok hogy ha egy kicsit több befektetéssel jobbat kaphatok, akkor addig nézem, ergo meggyőzöm magam, hogy az bizos jobb lesz. De így nincs megállás. Szerintem elég lesz ez a kis lap. Ha nem, akkor eladom, és cserélek, egy az egyben beépíthető lesz a helyére.

(#2515) sanzi89 válasza mustang28 (#2510) üzenetére


sanzi89
addikt

J1800-al szerelt procit nem érdemes venni, a J1900 lényegesen erősebb, nem fogyaszt többet és kb 3db ezressel drágább.
A konfig nálam is nagyon hasonló.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2516) mustang28 válasza sanzi89 (#2515) üzenetére


mustang28
tag

Igazad van, csak 2k-val drágább a J1900, lehet ezt megfontolom.
Szerintetek ez a ház megéri az árát? Bele tudok költözni kényelmesen? Így házban, a két HDD-vel nem kellene még hozzá ventilátor?

[ Szerkesztve ]

(#2517) sanzi89 válasza mustang28 (#2516) üzenetére


sanzi89
addikt

Nekem pont ilyen házam van, egy 120-as Intel SSD-vel és egy 2.5-ös 1TB-os HDD-vel. Az egy db beépített venti 650rpm körül pörög egy 20 fokos szobában, és az SSD 26 fokos, a HDD 27, a CPU max terhelésnél 45, idle 35. Szóval szerintem - főleg, ha nem ATX táppal van használva - még 2db 3.5-ös HDD esetén se szükséges plusz venti, főleg ha egy kicsit feljebb csavarja az ember a beépítettet. 650rpm-en nem lehet hallani a gyári ventit, a 2.5-ös noti HDD a leghangosabb eleme a rendszernek.
Egyébként tágas, jól szerelhető ház szerintem, sok szellőzőnyílással.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2518) mustang28 válasza sanzi89 (#2517) üzenetére


mustang28
tag

Na ez szuper! Akkor maradok ennél a háznál. Lehetne olcsóbbat is szerezni, de azok böhöm nagy dögök, ez meg pont akkora amekkorára szükségem lesz. :C

A szerverben mire használod a 120gb-os SSD-t? vagy neked ez nem csak szerverkén üzemel?

Én nem akartam video kártyát venni, max kölcsön kérni egyet a telepítés idejére, és utána a web-es felületet használnám a gép elérésére. Működhet ez így?

[ Szerkesztve ]

(#2519) nlq válasza mustang28 (#2513) üzenetére


nlq
aktív tag

a 2K -s 12V 5A tappal ovatosan nem feltétlen a legjobb erre a célra
en inkabb minőségibb darabot keresnék

(#2520) mustang28 válasza mustang28 (#2518) üzenetére


mustang28
tag

Benéztem a J1900 lapot! Ez micro atx-es és nem mini itx. Nekem pedig a mérete miatt ez kell!
Ez a lap is jó lehet? Vagy jobb a j1800-nál? Azt nézem, hogy nem. Még a memória támogatott órajelek is szerényebbek.

(#2521) mustang28


mustang28
tag

Nem sok különbséget ír a teszt J1900 vs J1800

Lehet, maradok az eredeti elképzelésemnél.

Azért csak úgy peregnek az ezresek még ha még csak papíron is, hisz tudjuk a papír mindent elbír!

(#2522) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!

Egy ilyen kis kütyü mennyi áramot fogyaszthat egy hónapban? : [link]
7/24-ben menne a cucc, és Windows RADIUS szerver futna rajta WiFi WPA-Enterprise hitelesítéshez ( szóval nem kell nagy teljesítmény ).

(#2523) bambano válasza bopeti98 (#2522) üzenetére


bambano
titán

én nem vennék ilyet, ha pedig csak radius szervert kell futtatni, azt biztosan nem windowson tenném.
a radiust el lehet küldeni messzi szerverig is, tehát vagy feltenném valami távoli, de meglévő vasra a többi közé, vagy vennék egy kicsivel nagyobb routert, arra openwrt és arra raknám.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2524) bopeti98 válasza bambano (#2523) üzenetére


bopeti98
őstag

Igen, csak az a cél hogy minél olcsóbban meg legyen úszva. A lényeg hogy ne előre megosztott kulcs legyen amit egy pillanat alatt az egész épület megtud és mindenki ezen a WiFi-n lóg, hanem felhasználói hitelesítés. Így nyomon követhetőbb a dolog, és több mindent lehet szabályozni. Más nem is kell és erre tökéletesen megfelel a Windows Server is.

[ Szerkesztve ]

(#2525) bambano válasza bopeti98 (#2524) üzenetére


bambano
titán

"ne előre megosztott kulcs legyen amit egy pillanat alatt az egész épület megtud": ezt a részét a WPA Enterprise kifejezésből megértettem.

ennek ellenére nem vennék 10 éves ócska gépet, pláne nem tennék rá windows servert, hogy azon futhasson egy opensource radius. erre sokkal jobb egy új router, ami párezerrel drágább, de kevesebbet fogyaszt és az egyik ap-t is kiválthatod vele. feltételezem, hogy freeradiust akarsz rátenni, mert ha a windows szerver saját radius protokollját akarnád használni, akkor ias-t emlegetnél. ha mégse, akkor bocs.

és még mindig az a legegyszerűbb, ha a radius szervert felrakod valamelyik meglévő szerveredre. ez lehet akár másik városban vagy épületben is, nem számít.
ymmv.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2526) bopeti98 válasza bambano (#2525) üzenetére


bopeti98
őstag

Értem. Köszönöm a választ!
Akkor beszerzek egy jobb, de nem túl drága új TP-Link-et és OpenWRT-vel megoldom a dolgot.

(#2527) vargalex válasza bopeti98 (#2524) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Egyetértek bambano topictárssal. Erre bőven elég egy router is (akár TP-Link TL-WR1043ND is). A freeradius egyáltalán nem nagy erőforrás igényű.

Alex

(#2528) nlq válasza bambano (#2525) üzenetére


nlq
aktív tag

én is osztam a véleményed..

1., tutti tobbet fogyaszt 2-4x (cimke szerint 12V 4,2A) mint egy router (cimke szerint 9-12V 1A)
2., sis chipset mazoistaknak valo
3., emlekeim szerint még egy sata port sincs benne...

manapsag ahogy irtatok egy routert kell erre feltolni, vagy egy raspberry pi-t

(#2529) bopeti98 válasza nlq (#2528) üzenetére


bopeti98
őstag

Ez a raspberry pi nem tűnik rossznak. Ahogy nézem fel lehet rakni rá az Ubuntut, utána meg mehet rá a Freeradius is. Egyszerűbb mint egy teljesen új router mert így csak a radiust kell konfigurálni, és nem az egész hálózatot újra. Majd még mérlegelem a dolgot.

(#2530) bambano válasza bopeti98 (#2529) üzenetére


bambano
titán

málna pc a gagyi hálózati interfészével kerül most 14 rugóba, táp + ház kerekítve 6 rugó, egy huszasból aligha vagy meg.

ehhez képest 20 rugóból combosabb router is kijön, aminek az ethernet interfésze arra van tervezve, hogy forgalom is átmenjen rajta.

akkor már banánpc 18k5-ért...

ehhez képest árgép szerint a 1043nd v2 az 13k-tól indul összerakva, dobozban, méretezett táppal, mellékesen wifi interfésszel, amit akár használhatnál is.

de mindenki a maga szerencséjének a pogácsa.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2531) nlq válasza bambano (#2530) üzenetére


nlq
aktív tag

13 eFt? abbol mar inkabb egy mikrotik routert vennek hardveres watchdog-al

(#2532) bambano válasza nlq (#2531) üzenetére


bambano
titán

spórolnál vele egy ezrest, de legalább kevesebben értenek hozzá és bonyolultabb üzemeltetni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2533) vargalex válasza nlq (#2531) üzenetére


vargalex
félisten

Nem igazán ismerem a RouterOS-t, de van abban Radius szerver? Mert ugye most itt az az igény.

Egyébként nekem ma érkezett meg az Odroid C1-em, az is több, mint elég a feladatra. Postával együtt $44 volt.

Alex

(#2534) nlq válasza vargalex (#2533) üzenetére


nlq
aktív tag

igen, van benne... tudom hogy arrol van szo
pont azert ajanlom... valoban nehezebb beallitani, de utana kb elmegy magatol... a hw watchdog pedig kb azt is jelenti hogy nem kell ujrainditgatni mint a tplink routereket...

(#2535) bambano válasza vargalex (#2533) üzenetére


bambano
titán

van, csak az a fajta szabadság, amit az openwrt-ben a shell ad, az nincs benne.
én sírvafakadok, amikor van egy halom eszköz és mindegyiket a saját webes felületén kellene adminolni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2536) gyuri86


gyuri86
tag

Sziasztok.

Céges kereteken belül keresek 4U-os torony házat ami rack-esíthető, vagy eleve rack-es és 4U magas:)
Egyetlen szempont hogy ATX szabvány legyen és ne legyen benne táp, valaki találkozott már ilyennel? bármilyen típus, gyártó megfelel. Köszönöm.

(#2537) nlq válasza gyuri86 (#2536) üzenetére


nlq
aktív tag

Codegen 4U-500

sztem ez a legolcsobb (ha valaki tud olcsobbat jelezze!) arra figyelni kell, ha sok winyot akarsz beletenni, hogy nem mindegyik magyar beszerzesben van benne az extra CPU fole kerulo 2x3,5 hdd keret (ezen a kepen latszik mire gondolok)

elol 7 winyohely mellette 3x5.25 hely (ide lehet tenni egy 3x5,25 5x3,5 atalakitot is)

a sínt külön kell megvenni hozza

(#2538) Proxy2 válasza nlq (#2537) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Üdv.

Jó a Codagen 4U, de én MMI-465 ezt jobban szeretem, ha valamit mégis építeni kell és nem kész cucc, igaz ez nem a legolcsóbb megoldás.

[ Szerkesztve ]

Proxy5

(#2539) gyuri86 válasza nlq (#2537) üzenetére


gyuri86
tag

Ok én is ezt találtam függetlenül a választól:)
Más kérdés. Desktop Asus x99-A alaplaphoz elképzelhető hogy létezik IPMI funkció? Távolról menedzselés, távoli telepítés stb. Találtam IPMI chip-et Asus-nál, de az szerverre van optimalizálva szerintem...
lényeg h távolról hálón (VPN) keresztül tudjuk ki-be kapcsolni, távoli telepítés stb. Tudok ilyenről?

(#2540) bambano válasza gyuri86 (#2539) üzenetére


bambano
titán

a kérdés megválaszolása egyszerű: látsz az alaplapon ipmihez ethernetet vagy nem?
ha nem, akkor nem tudja. de nem csak az ipmi a járható út, lehet ott még intel amt is távmenedzsmentre.

szerk: az az ipmi chip az remote ip kvm chip lesz, én is néztem. a félszerver alaplapjaikon szokott lenni ilyen, a c202-c222-c226 és hasonló chipsetes asus alaplapokon van rá lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2541) gyuri86 válasza bambano (#2540) üzenetére


gyuri86
tag

Bukta. Nem találtam olyan LGA2011-es lapot ami támogatná az Intel vPro technológiát. Pont van olyan procink amit támogatja, de sajnos egyik alaplapunk se tudja. Kerestem neten és csak 1150, 1155-ös lapot tudják a vPro-t, nekünk viszont csak a LGA2011-3 jöhet szóba. Esetleg más megoldás Intel AMT helyett?

(#2542) AiRLAC válasza gyuri86 (#2541) üzenetére


AiRLAC
addikt

Supermicro-t nézted?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#2543) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

Milyen megoldással, rendszerrel oldható az meg, hogy egy gépen, párhuzamosan több virtuális szerver fut? Hogyan, mire keressek ez ügyben a legjobb barátom segítségével? ;)

Köszönöm szépen!

(#2544) bambano válasza wopi (#2543) üzenetére


bambano
titán

például a virtuális szerver kifejezésre :)

ha ez nem jön be, akkor vmware, xen, virtualbox, hyper-v, uml, kvm

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2545) wopi válasza bambano (#2544) üzenetére


wopi
aktív tag

Jogos, jogos... Hülye kérdés volt... Köszönöm! :R

(#2546) nlq válasza wopi (#2545) üzenetére


nlq
aktív tag

:))

gondolom nem veletlen valasztottad a játékmackot jelednek... :)

(#2547) wopi válasza nlq (#2546) üzenetére


wopi
aktív tag

Ahogy mondod, épp indultam babázni, csak gondoltam ezt még megkérdem! ;)

(#2548) HENE


HENE
aktív tag

Sziasztok!

A következő feladat megoldásához szeretnék tanácsot javaslatot kérni.
A cég ügyfélvárójában szeretnénk információkat elérhetővé tenni az ott várakozóknak az okostelefonjukon. Lenne egy wifi hozzáférési pont, amivel a helyben tárolt honlapot érhetnének, amin statitkus aloldalak, letölthető anyagok (pdf) illetve rövid videók lennének, amiket megnézhetnek. Ehhez kérnék hardver és szoftver oldalra is megoldási javaslatokat. A wifi hotspot tehát nem internet elérést biztosít, a gép nem is csatlakozna a hálózathoz, csak tárolt adatokat jelenítené meg. Miben érdemes gondolkodni?

Köszi!

(#2549) sugarforce válasza HENE (#2548) üzenetére


sugarforce
őstag

Igazából igény függő, meg hogy egyszerre max mennyi ügyfél csatlakozna, de szerintem egy kis mini itx alapú gép 2-4 gb rammal, 16 gb-s ssd-vel, egy alap linux-szal meg lamp-pal tökéletesen kiszolgálná ezt az igényt. Kicsi méretű és kis fogyasztású gép lenne.

(#2550) bambano válasza HENE (#2548) üzenetére


bambano
titán

én nem hiszek benne, hogy bárki is bekonfigurálná a te wifidet úgy, hogy nem kap rajta internetet, csak azért, hogy a reklámodat megnézze. szerintem alapvető szemléletváltás kellene.

én egy bazi nagy tv-t raknék oda, meg valami egyszerű gépet, ami folyamatosan tolja a videókat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.