Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) nlq válasza bambano (#2550) üzenetére


nlq
aktív tag

igen, szerintem is egy teve egy media lejatszoval tolja a statikus kepeket...
ha mindenkepp wifizni akarsz akkor amit leirtal arra eleg lehet egy usb portos open wrt-t futtato router is
tolsz ra a lighttpd-t usbre meg mehetnek a weblapok oszt jolvan...

(en tutti nem hasznalnam ezt a wifit hogy a reklamodat nezegessem...)

(#2552) bugizozi válasza HENE (#2548) üzenetére


bugizozi
őstag

+1 szavazat a TV mellett ha reklámozni akarsz :K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#2553) sugarforce


sugarforce
őstag

vagy úgy engedni netre bárkit, ha megnéz egy videót. máshol is működik ez a megoldás.

(#2554) tvamos válasza nlq (#2551) üzenetére


tvamos
nagyúr

Oke, de bemegy, lecsap az ember az ingyen netre, mire rajon, hogy atbasztak, mar megnezett 2 reklamot... :)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2555) sugarforce


sugarforce
őstag

Sziasztok!
Lenne egy olyan gondom, hogy nem tudom, hogy lehetne megoldani azt utserver_alpha v3.3-mal, hogy a default letöltési könyvtártól eltérő könyvtárat adjak meg 1-1 letöltés elindításánál.
Van 3 db hdd a gépen, egy sata-s, meg 2 db usb-s. Az elsőn zenék, a másodikon sorozatok, a harmadikon filmek vannak. Mivel főképp sorozatokat nézek(és töltök le rss-sel), így az alapértelmezett letöltésem a sorozatos vinyó (/media/sorozatok mappába van mountolva fstab-ban), viszont ha filmeket töltök le, akkor nem szeretnék minden egyes alkalommal még az áthelyezgetéssel is foglalkozni(/media/filmek).
Ja ráadásként fut a szerveren egy plex media server és samba is, amik bekavartak azon elgondolásomnak, hogy majd egy linkkel a film-hdd-ről a sorozat-hdd-n megoldom a dolgot (az utserver web ui-ján sub path-t lehet megadni egy letöltésnél), így valami más megoldás kéne, de perpill nincs ötletem. Valakinek valami megoldási lehetőség? Köszi

(#2556) HENE válasza sugarforce (#2549) üzenetére


HENE
aktív tag

Köszönöm!

Közben úgy néz ki, hogy megoldódott. Van készleten notebook a cégnél és abból állítunk be erre.

bambano:

Ki mondta, hogy reklám lenne? Azt írtam, hogy hasznos információk lennének, amik között tudnak válogatni az érdeklődők.
Mit értesz azon, hogy bekonfigurálja a wifit? Ott van, csatlakozik, nem kell jelszó, semmi.
Egyébként lesz TV, de azon nem lehet megjeleníteni mindent,

(#2557) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

Otthoni szerveremen fut Kodi, torrent, Samba, NGINX, PHP. Próbálkozás, tesztelés céllal szeretnék rá feltenni Drupal CMS-t, amihez viszont kell Mysql. Kérdésem, hogy a következő konfig vajon bírni fogja ezt? Asrock E350-M1, 2 GB RAM. Vagy kár vele próbálkozni, ne gyilkoljam vele szegényt? Mivel tesztelés, próbálkozás lenne a cél, nem sok user érnél el a CMS-t.

Köszi! :)

(#2558) sugarforce válasza wopi (#2557) üzenetére


sugarforce
őstag

simán elviszi.

(#2559) Astorian12


Astorian12
tag

Sziasztok!
Egy olyan problémám lennem, hogy van 1 szerverem LAMP telepítve és beállítottam mindent egy "tutirial" alapján, de csak saját hálózatból érem el és nem értem, hogy miért. Routerben beállítottam a port forwardingot is illetve engedélyeztem mindent a szerveren, hogy lehessen külsőleg használni, de még sem megy.
Ebben kérnék tanácsot, hogy mit ronthattam el, miért nem úgy megy ahogy én akarok/kéne neki :(
Elég ködös ahogy leírtam tudom, de már teljesen tanácstalan vagyok.

(#2560) lockdown90 válasza Astorian12 (#2559) üzenetére


lockdown90
senior tag

probaltad kivulrol pingelni? telorol vagy valahonnan?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#2561) Astorian12 válasza lockdown90 (#2560) üzenetére


Astorian12
tag

Igen, próbáltam telefonról :/

(#2562) Brogyi válasza Astorian12 (#2561) üzenetére


Brogyi
senior tag

Valami apache fenomén kell neked. Az apache2.2 ,és az apache2.4 más. Konfig hibád lesz.
Várj a profikra.

(#2563) Honkydoo válasza Astorian12 (#2559) üzenetére


Honkydoo
őstag

Ha tényleg az a helyzet mit amit Brogyi kolléga mond, akkor ez a link segíthet némi angol tudással egybekötve.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#2564) nlq válasza Astorian12 (#2559) üzenetére


nlq
aktív tag

egy proba erejéig kapcsold ki a portFW-t es tedd DMZ be ahhoz mit szol???

(#2565) Astorian12 válasza nlq (#2564) üzenetére


Astorian12
tag

Köszi a linket és a segítséget. D.után próbálkozom vele még és írom, hogy mi lett. :))

[ Szerkesztve ]

(#2566) Astorian12 válasza Astorian12 (#2565) üzenetére


Astorian12
tag

Sajnos még most sem megy külső hálózatról. Lehet törlöm és megpróbálom elölről az egészet inkább. :/ :(

(#2567) vargalex válasza Astorian12 (#2566) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A szerveren van tűzfal? Ha igen, mi az aktuális config? Apache-ban nem hoztál létre olyan .htaccess file-t, ami korlátozza a hozzáférést?

Alex

(#2568) gyuri86


gyuri86
tag

Sziasztok.

vettem egy Codegen 4U-500 típusú házat, manual nincs hozzá...neten sem találtam. a "gond" hogy van egy 3pin-es csatlakozó ami a front panel nyáktól jön. Olyan mint egy venti csati, de nem az mert azoknak molex csatija van. Enélkül is meg a rendszer, de kérdés hogy az mi!?
Köszi.

(#2569) M3kk válasza gyuri86 (#2568) üzenetére


M3kk
őstag

Valosiznuleg a fordulatszam mero a ventiknek.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#2570) Astorian12 válasza vargalex (#2567) üzenetére


Astorian12
tag

Szia!
Tűzfal még nincs, illetve nem hoztam létre =/ szóval sajnos ezek sem lehetnek.

(#2571) Brogyi válasza Astorian12 (#2570) üzenetére


Brogyi
senior tag

Még 1x.
Szerver IP-je a routerban 80-as porton nyitva?
Apache configot vágd már be ide mert így nem lesz vége. Ha rinyázol akkor az oldalt ami alapján csináltad.
Apache verzió melyik? Nem halad az ügy. A kézrátétel kevés. Bocsi. :R
Esetleg az apache logját nézted? Mi nem tetszik neki...
Totál zöld vagyok az apache-hoz, de legalább ezeket megnézném, megkérdezném.

[ Szerkesztve ]

(#2572) ssid3956


ssid3956
tag

Sziasztok! :)
Egy olyan szervert szeretnék készíteni, amely segítségével fájlokat tudok mozgatni egy windowsos gép (ez lenne a szerver) és egy OSX operációs rendszerű laptop között. Mindezt úgy, hogy a célgépen csak beírom a keresősávba pl. hogy \\server és látom a gazdagép megosztott mappáját. Próbálkoztam a Cerberus FTP szerverrel, de az felhasználókon alapszik. Nekem az lenne a célom, hogy az összes , a saját hálózatomon lévő gép esetében működjön ez a szerver a fent említett módon.
Hogy tudom ezt megtenni?

(#2573) M3kk válasza ssid3956 (#2572) üzenetére


M3kk
őstag

Sima windowsos megosztassal :).

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#2574) ssid3956 válasza M3kk (#2573) üzenetére


ssid3956
tag

És az OSX gépen hol találom meg ezt a lehetőséget? Ott is működni fog?

(#2575) Warter válasza ssid3956 (#2574) üzenetére


Warter
őstag

Google a barátod, de segítek.

(#2576) tom_tol


tom_tol
addikt

Sziasztok!
Építenék egy masinát a szokásos feladatokra.
Média szerver, torrent, stb.
Van itthon némi elfekvő hw. Pl.
Asrock G41M-GS3+E8200+2X1Gb 1333 Ram vagy más.
Ha ez nem lenne "elég erős"
X58+i7 990X + 3x2 Gb ram, de ez talán túlzás.
Tárolók 2x 3Tb MTB merevlemez.
Milyen program lenne jó? Csak olyan lehet ami kezeli az MTB-s lemezeket. Semmi formázás, stb nem lehetséges.
Köszönöm

(#2577) T-master


T-master
tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy van-e valakinek tapasztalata a J1900-as CPU-val szerelt lapokról? Tudják kezelni a gigabites netet? Nekem most egy J1800-as van és a gigabites netem (DIGI) sebességének csak kb. harmadát tudja és kiakad a proci.

(#2578) AiRLAC válasza T-master (#2577) üzenetére


AiRLAC
addikt

Oprendszer? Mi az hogy kiakad?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#2579) AiRLAC válasza T-master (#2577) üzenetére


AiRLAC
addikt

Itt találsz infókat ki mivel használja

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#2580) T-master válasza AiRLAC (#2578) üzenetére


T-master
tag

Oprendszer: Win 8.1. Kiakad alatt azt értem, hogy 100%-on megy.

(#2581) AiRLAC válasza T-master (#2580) üzenetére


AiRLAC
addikt

És mi megy 100%-on?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#2582) Brogyi válasza AiRLAC (#2581) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ha mikrotorrentet ír ne válaszolj neki, mert úgyse érti, és ez nem rosszindulatúság.

(#2583) T-master válasza AiRLAC (#2581) üzenetére


T-master
tag

Gyakorlatilag bármi, ami letölt. Pl.: ha elindítok egy sebességmérést (digi.hu/meres) akkor a Chrome használja 100%-on a procit. Az az érdekes, hogy a laptopomon ez az oldal kb 480Mbit/s letöltési sebességet mutat és 55% körül van a processzorhasználat. A J1800-on csak kb 120Mbit/s-t ér el és 100% a processzorhasználat.

(#2584) T-master válasza Brogyi (#2582) üzenetére


T-master
tag

Jól látod, akár a mikrotorrentet is írhattam volna. Elmagyaráznád esetleg priviben? Nagyon érdekelne.

(#2585) TechnicR


TechnicR
tag

Sziasztok! Jelenleg Xpenology van a kis Q1900 asra épített szerveremen, viszont felmerült bennem, hogy veszek egy projektort és kellene alá egy vas is, HTPC nek. Melyik operációs rendszert ajánljátok? Xpenologyt is megtartanám virtualizálva ha megoldható. Vagy van olyan projector ami mondjuk NAS ról tudja olvasni a filmeket? Vagy vegyek inkább egy androidos kis cuccot, hogy az hajtsa meg a projektort?

(#2586) Patice válasza TechnicR (#2585) üzenetére


Patice
nagyúr

Projektoros házimozizáshoz HTPC-t ajánlanék. Nagy képen már jobban előjönnek az olyan hibák, amik kis képernyőnél nem láthatóak. Sokan ezért vesznek pl. Popcorn Hour A410-est, vagy még jobb minőségre képes médialejátszókat.

XPenologyt virtualizálva felejtsd el szerintem, elég nyakatekert a megoldása.

Inkább építs még egy gépet J1900 alapokon a film- és zenelejátszásra. :K (Megfelelő topik hozzá.)

Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2587) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

Most még csak ízlelgetem a témát, új vagyok a "DIY" szerverekben. Az lenne a kérdésem, hogy milyen OS-t érdemes futtatni egy ilyen vason? Melyik a "legjobb", ha van ilyen...

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#2588) Patice válasza devil-k (#2587) üzenetére


Patice
nagyúr

Mi a cél, milyen szervert akarsz építeni? Mit kell tudnia? Milyen szolgáltatások kellenek?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2589) devil-k válasza Patice (#2588) üzenetére


devil-k
nagyúr

Most még csak játszadozok a gondolattal, mi lenne ha mondjuk a Synology-t váltanám ki? A cél hasonló lenne. Egyáltalán érdemes-e kiváltani? Most még csak nagyon elméleti szakaszon mozgok.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#2590) Patice válasza devil-k (#2589) üzenetére


Patice
nagyúr

Hasonló célzattal én már elindultam a tettek mezejére és építettem egy gépet fájlszervernek, kiszolgálónak, letöltőgépnek, stb. Ez volt a könnyebbik része.

A lényeg a szoftver. Mint a PC-s alapú média fogyasztásban itt is ez a döntő dolog a használhatóságban.

Ha saját épített szervert akar magának az ember, akkor minden szolgáltatás, funkció alá kell egy program modul. Vannak persze kész megoldások ezekre, ingyenes Linux alapú NAS szoftverek, pl. (a legismertebbek) Nas4Free, FreeNAS, Open Media Vault, stb.

Ugyan az igaz szerintem egy ilyen épített géppel is, mint mondjuk HTPC esetében: dedikált eszköz kell a szoftver alá, azaz céleszközt kell csinálni, nem szabad más feladatokra is használni ugyan azt a gépet.

Én benne vagyok most ebben. Asztali gépnek és NAS-nak is szántam a vasat. Hát nem egyszerű így szoftverezni. :D Ennek kipróbálása még függőben/folyamatban, de már nem kell sok idő hozzá, csak persze van más dolgom is a hobbym mellett. Mondjuk két gyerek.

Nekem is van Synology NAS-om (DS213). Szeretem, megelégedéssel használom, immár több, mint 2 éve, csak kezdem kinőni. :)) Vagy veszek bele két ilyet. ;]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2591) devil-k válasza Patice (#2590) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszi a választ! :R

Nos, hamar ráébredtem arra, hogy nekem (még) nincs szükségem épített szerverre. Végülis jó nekem a Synology is, de ha kezdem kinőni, akkor viszont váltanom kell (felfelé). Igazából a lelki szemeim előtt van, hogy mennyi időt emésztene fel az épített szerver beállítása, főleg szoftveresen. Erre most nem igen lenne ingerenciám és kedvem sem. Balga módon azt hittem, hogy nem lesz ennyire komplex, de ez abból is adódik, hogy hozzászoktam a kényelmes és "konyhakész" megoldáshoz, amit a Synology nyújt ilyen téren.

Visszatérve a nagy HDD kérdésre, még mindig a 3 TB-os WD RED van a legjobb áron (mármint a WD-k piacán). Pedig terveztem, hogy meglepem magam egy 5 TB-os HDD-vel. ;]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#2592) gery2123 válasza Patice (#2590) üzenetére


gery2123
őstag

Hát nem irigyellek, ha asztali és szerver gép is egy lesz. Nem könnyű az biztos. Majd írd már meg, hogy mire jutottál, és mennyire lesz használható ténylegesen. :)

-- PSN_ID: GerY2123

(#2593) Patice válasza devil-k (#2591) üzenetére


Patice
nagyúr

Igen, a Synologyban a szoftvert és a hozzá kapcsolódó szolgáltatást, támogatást, több évnyi SW frissítést fizeted meg, nem a hardvert. Én is szeretem, de nincs pénzem a nagyobb, erősebb Synology-kra. :B

Az a 8 TB-os Seagate Archive-ot én nem raknám a NAS-omba amúgy 24/7 üzemre. Ahogy a neve is mutatja, archiválásra való, adattárolásra. Egy ilyenre lehet amúgy be fogok ruházni. Elég jó az ár/TB mutatója a jelenlegi árán. :K Talán elférne az összes zeném egy ilyenen. :DDD

(#2592) gery2123:

Azért ez a kényszerű megoldás, mert nincs/nem volt még guba harmadik/negyedik gépre. De idővel nem kizárt, hogy lesz. (Csak előtte házváráslás van betervezve, ami nem egy PC-é lesz. :D )

Amúgy a szoftveres megoldásra Debian Wheezy + OMV megoldást tartom megvalósíthatónak. Debian telepítés előtt állok, csak belefutottam pár hibába: az SSD, amire a rendszer menne GPT-s és már van rajta egy napi használatú Win8.1. Debian-ból egy 64bites UEFI-sen bootolható verziót kell felraknom, hogy működjön. Vagy formázhatom le az egészet MBR-re és kezdhetem előröl. Vagy várok a Debian Jessie-re egy kicsit még.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2594) devil-k válasza Patice (#2593) üzenetére


devil-k
nagyúr

Áh, én sem akarom teletömni a NAS-omat HDD-vel. Feleslegesnek érzem. Rányomom rackre, majd HTPC és kész. Tényleg jó áron van ez a HDD. Idehaza hol lehet kapni?

- mozi bolondéria -

(#2595) gery2123 válasza Patice (#2593) üzenetére


gery2123
őstag

Szerintem már nyugodtan fel lehet rakni a Jessie - t, nem gondolom, hogy nem lenne elég stabil. (már most stabilabb mint az ubuntu14.04. szerintem ) mondjuk nekem a Debian nem a szívem csücske, de lehet egyszer.. :)
Nekem most ubuntu 14.04 szerver van a htpc nas kombón és meg vagyok vele elégedve. Igaz ez nem lesz asztali használatra szánva.

-- PSN_ID: GerY2123

(#2596) Patice válasza devil-k (#2594) üzenetére


Patice
nagyúr

Talán nem egy webshopot linkeltem? :U Csak még elég friss jövevény és még szerintem várják a raktárakba érkezését. Nemsokára lehet majd szerintem tényleg kapni. Akkor fog is változni az ára. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2597) devil-k válasza Patice (#2596) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jah, de csak nem kapható ott. :P

(#2598) Patice
Ok. ;]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#2598) Patice válasza devil-k (#2597) üzenetére


Patice
nagyúr

Ne legyél már türelmetlen. :P

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2599) larryking válasza Patice (#2598) üzenetére


larryking
senior tag

Próbálj meg egy Centos 6.5-öt vagy 7-et. Simán asztali és szerver feladatokat is ellát egyszerre, nagyon stabil.
Próbáltam, tudom mit beszélek.

"We'll meet you where the lights are...."

(#2600) Patice válasza larryking (#2599) üzenetére


Patice
nagyúr

OK. Köszi! :R Ránézek majd. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.