Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2951) Krix válasza rambustibi (#2949) üzenetére


Krix
őstag

Nálam is van itthon egy 6 magos xeon 64G rammal meg 12 sas vinyóval játszós esx-nek de ezt már kicsit sokallanám.

If it is not broken then don't fix it!

(#2952) Patice válasza kaszas19 (#2950) üzenetére


Patice
nagyúr

Csak a procit.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2953) kaszas19 válasza Patice (#2952) üzenetére


kaszas19
senior tag

Köszi.

(#2954) quby válasza Krix (#2951) üzenetére


quby
őstag

Nekem a munkahelyi éles ESXI szerver ennek a fele...:D 300 gépet, 1000 usert szolgál ki fájl/web/proxy/AD/postgres/VPN szerverként

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#2955) qisqaqas


qisqaqas
senior tag

Szeretnék egy szervergép építéséhez segítséget kérni. Alapvető feladata lenne néhány eszköz működtetése és legfőképp gateway szerepet kapna, azaz x86-ost (igazából ARM is jó, de nem találtam még megfelelőt) szeretnék befogni egy gigás kapcsolat elNATolására. Tudom hogy erre a célra vegyek routert, de egy router még felokosítva sem tud mindent amit ki szeretnék sajtolni a gépből.

A kérdésem az hogy mekkora proci kellene egy gigabites sávszélesség elNATolására?

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#2956) rambustibi válasza Krix (#2951) üzenetére


rambustibi
őstag

Szívesen megnézném mit produkál. Félelmetes lehet a teljesítménye. 4cpu 64 mag..még belegondolni is durva :B
A vízhűtés is nagyon igényes rajta. Megnéztem, hogy 1cpu-ra 100ezer környékén áll meg a vizesblokk, így egyelőre nálam aktív levegős hűtő lesz.

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#2957) Proxy2


Proxy2
aktív tag

Van itthon egy
Dell R510 2x 6 magos Xenon procival, 48 Gb Ram-al,
duál táp meg 14 hdd, 200-220 W fogyasztás.

Picit hangos, de azért elvagyok mellette, vmware Home labor, xpenology, plex server.

Proxy5

(#2958) rambustibi válasza Proxy2 (#2957) üzenetére


rambustibi
őstag

ATX házban van?

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#2959) Primary92


Primary92
senior tag

Nekem van itthon egy Atom 330-am 1x 2GB RAM-mal.
Érdemes gondolkozni valami ESX-szerű megoldáson? WHS2011 mellé jó lenne bezsúfolni egy Linuxot. Vagy inkább csak simán virtualbox aztán kész?

(#2960) hati válasza Proxy2 (#2957) üzenetére


hati
addikt

Nálam Windows 8.1-en fut VMware Workstation. Abban fut egy 2012 R2 mint Domain Controller, egy 2012 R2 mint Virtual Center, és 2 db. ESX. A 2 ESX HA clusterben van, és futtat egy Windows XP-t (512MB rammal). Működik, a vmotion is. ;)

(#2961) Proxy2 válasza rambustibi (#2958) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Üdv!

Hát nem, a gyári rack kivitel, 10 ventivel.

Proxy5

(#2962) rambustibi válasza Proxy2 (#2961) üzenetére


rambustibi
őstag

Hali!
Személy szerint a jelenleg is használatban levő ATX házba szeretném beépíteni, mivel a megrendelt szerver alaplap is ATX-es

Van előnye és hátránya a U-Racknek, az ATX-hez képest, vagy esetleg simán csak helytakarékosság miatt használják..? Most itt elsődlegesen az otthoni felhasználásra, üzemeltetésre gondolok.

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#2963) quby válasza rambustibi (#2962) üzenetére


quby
őstag

Nagyvállalati környezetben - ahová ezeket szánják - ott minden rackben van. Ahoz van kitalálva a szellőzés tápellátás stb. Helytakarékosabb, átláthatóbb, stb. Nekem otthon is van egy sarokban álló szekrény, amit egyben lehet mozgatni. Csak egy 220 megy bele meg a hálókábelek ki.

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#2964) Krix válasza rambustibi (#2956) üzenetére


Krix
őstag

Hát én azt jelenleg nem tudnám kihasználni. A vízhűtés szép munka, nekem is tetszik. Egy proci simán jó léggel is szerintem.

If it is not broken then don't fix it!

(#2965) Primary92


Primary92
senior tag

Azt hiszem nekem magas és kényelmetlen egy mezei linux szerver otthoni célokra való használata.
Van olyan kész NAS rendszer, amivel megoldható a samba megosztás (2-3 felhasználó eltérő jogosultsággal), torrent, VPN (szeretném elérni a szervert, illetve szeretnék kimenni a netre is).
Nagyon fontos elvárás, hogy ne kelljen hozzá exotikus fájlrendszereket használni, illetve a formázni a lemezeket (ext4, ntfs).
Mit ajánlotok?

Megoldható az, hogy virtualizálva fusson? Szeretnék mellé egy pici linuxot, amivel tudok soros vagy párhuzamos portot kezelni.

A windows mégis csak leselejtezem.

(#2966) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Helló!

Otthon futtatok egy windows szervert, néhány vm-el. Van egy vm, ami megosztja és sreameli a file-okat. Ezen megoldhatnám a torrent szerver kérdést is. Viszont, nem tudom ti mit gondoltok, de nem szívesen töltenék torrenteket olyan környezetben, ahol fontos cuccokat tárolok. Véletlen lejön valami gusztustalanság, aztán nézhetek.

Szóval ott tartok, hogy valami külön vm-et működtetnék torrent szervernek, külön virtual disc-el. Esetleg valami módon megoldani, hogy internetre kapcsolódjon, de a hálózati gépeket ne láthassa (miután leelenőriztem feloldanám a tiltást és átvinném a cuccot, ahova kell).

Összefoglalva valami olyan dolgot keresek, ami kevés erőforrást eszik, el tudom különíteni és ami a legfontosabb, biztonságos (akár egy antivírussal). Ehhez milyen módszereket alkalmaznátok, illetve milyen programokat?

(#2967) qisqaqas válasza prime_adam (#2966) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Streamelő VMnek csak olvasásjogot a kérdéses tárhelyre. Torrentes gépen meg Linuxot. (128 mega rammal már elvan egy transmission. Beépített webfelület meg minden szar. Proci viszont kell neki a diszk IO és hashcheck miatt)

Ha védelem is kell: mehet cronból a víruskeresés. Vagy eleve clamfs ami beépítve tartalmaz vírusellenőrzést. Ha valami gyanús akkor már a diszkre írni sem engedi. Ennél viszont már tennék több ramot a virtgépbe.

(#2965) Primary92
Vannak konyhakész rendszerek is. Webfelületről állítható, de ha kell konzol is rendelkezésre áll.

[ Szerkesztve ]

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#2968) qisqaqas válasza Primary92 (#2965) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Mire előhalásztam lejárt a szerkesztési idő. Erre gondoltam.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#2969) Brogyi válasza qisqaqas (#2967) üzenetére


Brogyi
senior tag

"Beépített webfelület meg minden szar"

Ez így nem teljesen igaz. [Itt] a prohardveren ajánlották, és tényleg jó. A telepítő script még Solarison is fut. [Ez] pedig winhuszároknak kötelező. Nem utolsó szempont, hogy magyar. Elakadtál, tudsz kérdezni.
A Qbittorrent, és a Rutorrent elég csicsa. A qbit a legtöbb funkciót adja linuxon. No, és itt van a Deluge. Ami a csővön kifér azt mind használja. Igazi agresszív downloader. :)
Torrentről röviden linuxra.

(#2970) Proxy2


Proxy2
aktív tag

Sziasztok!

Kis segítség kellene, lehet megy itthonról a Dell R510, így kellene valami szerver helyette, követelmények fontosság szerint.

Minimum 8 db 3,5" HDD hely
Vmware esxi 6 támogatás
IPMI, vagy valami távoli elérés.
3-4 vm futtatása (xpenology, w10, vcsa6, (kodi))
(PLEX Server miatt kell proci bőven, HD Transcoding, párhuzamosan 2-3)
Csendesség
Alacsony fogyasztás (ha nem több mint 110w az már jó)

Minderre van 300.000Ft

Kb ennyi, ha valaki konkrétummal tud segíteni, hogy mit vegyek azt megköszönöm.

Tamás

[ Szerkesztve ]

Proxy5

(#2971) prime_adam válasza qisqaqas (#2967) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Köszi a válaszokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#2972) Brogyi válasza Proxy2 (#2970) üzenetére


Brogyi
senior tag

Szerintem a keretedbe egy Lenovo TS140 32G ECC RAM, és valami Xeon ami tetszik. Kisebb igény estén Pentium. Az ESXi miatt a 32G RAM kell, vagy javasolt. Nézhetsz még HP-t, vagy Dell (PowerEdge T20) masinákat is.
Remélem az a Plex nem win-en fut. :) Gyanítom a Plex-et még egy penya is elviszi, de legyen Xeon ha akarod. Amit leírtál azt egyetlen linux elviszi. Nem kell ide win10 meg ESXi
Ups! Ezekben csak négy hely van. Akkor nagyobbat nézz!

Egy kicsit a nagy gépek felé hajlóknak.

Látom itt a megalománia miatt mindenki beleesik a 30 000Ft-os két procis, ebay-en vásárolt szerverek csapdájába. Azt mikor bekapcsolja először akkor jön rá milyen nagy marha volt, mert mint egy helikopter úgy ordít. Persze halkul, de akkor is. Utána pedig jön a fogyasztás. Nem szabad otthonra megvásárolni, sőt ingyen se szabad elfogadni.

[ Szerkesztve ]

(#2973) vzozo válasza Brogyi (#2972) üzenetére


vzozo
senior tag

Nem szabad otthonra megvásárolni, sőt ingyen se szabad elfogadni.

Mondjuk csak a házat ingyen elfogadnám, ha olyanról van szó, menő kinézete van és jó esetben egy csomó hely a diszkeknek.:) Aztán lehet belehegeszteni egy low-consumption PC-t.

Kár, hogy a legtöbb mai szerver már 2.5"-es lemezekkel dolgozik, szóval otthonra felejtős.

(#2974) bambano válasza vzozo (#2973) üzenetére


bambano
titán

csak a házat ingyen megkapod. hozzá azokat a kereteket, amikbe a vinyót rakod, megveheted 7-8 ezer forint körüli áron. plusz a tápegységei nem szabványos dróttal kapcsolódnak, és a mérete is olyan, hogy csak fúróval meg flexszel tudsz bele szabvány atx tápot tenni.

tényleg akarod azt a házat?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2975) vzozo válasza bambano (#2974) üzenetére


vzozo
senior tag

Ennél egy kicsit több tiszteletet várok el, és a hülyének nézés mellőzését. Nyilván ezeket figyelembe vettem.

(#2976) Proxy2 válasza Brogyi (#2972) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Szia,

A vmware esxi tanulni, modellezni van, kimondottan labor céllal.
Ha már megy akkor fut benne a w10, így mindíg van egy elérhető windowsos gépem.
A plex természetesen nem a Windows-on fut, hanem egy xpenology van vm-ben, és abban fut és nem kliens hanem szerver, kb 8-12 kliens felé, ebből 3 iPad, amihez transcodolni kell, tehát kell a Power.

Amit én néztem:
Ház: SilverStone DS380
Alaplap 1: E3C224D4I-14S sajna lehet nem fér be a házba :(
Alaplap 2: E3C226D2
Proci: na ezt még nem tudom
Ram: 32Gb minimum

További ötleteket várok.

Proxy5

(#2977) Brogyi válasza Proxy2 (#2976) üzenetére


Brogyi
senior tag

A házzal vigyázz, mert ha tényleg 8db nagy HDD-t akarsz az bizony lehet , hogy csak 7 lesz. Attól függ mi kezeli a 8 HDD-t. Ha bármit bedugsz a PCIe slot-ba akkor kiesik a 3. HDD hely.
Nagyon sokáig azt a C226-os alaplapot akartam, és hát valami hasonló van a Poweredge T20-ban. Egy picit lekopaszítva, bár akkor amikor megvettem akkor táp/ház/alaplap/penya annyi volt mint az a csupasz deszka.

[ Szerkesztve ]

(#2978) Krix válasza Proxy2 (#2976) üzenetére


Krix
őstag

Nekem van itthon egy SS DS380 házam. Az első lap nem fér bele amit linkeltél. A második igen, de abba nem tudsz 32G ramot rakni. Nálam ez a lap van benne. IPMI is van rajta, szépen működik. Próbaképpen volt benne 12 vinyó az elején (8x 3.5 sata + 4x 2.5 sata). A 3.5-esek nagyon be tudnak melegedni használat közben, nem elég a hűtés benne. :( Én kivettem 4x 3.5-es és így már jó. Rövid kártya (pl. egy extra hálókártya) belefér a lapba, nem kell kivenni a vinyó keretet.

Van még itthon egy ilyen ház. Ebben ez a lap van egy E5-2630-as procival 64G rammal meg 12 vinyóval. (4x SAS 3.5 + 4x sata 3.5 + 4x SAS 2.5) A ház hangszigetelt és jól szellőzik nem főnek meg benne a 15k-s sas vinyók sem. Ezt tudom ajánlani ha magad építenél új gépet és nem készen akarod venni. Egy Seasonic passzív táp hajtja és egész halk menet közben. ESXi 6 fut rajta, mindkét alaplapi NIC megy, plussz nekem van benne még egy 4 portos intel NIC is.

If it is not broken then don't fix it!

(#2979) bambano válasza Krix (#2978) üzenetére


bambano
titán

írhatnál bővebben arról az avotonról, pls.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2980) Proxy2 válasza Krix (#2978) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Üdv!

A második része a hozzászólásodnak, sokat segített, köszi.

Így módosulnak a dolog:

Ház: Fractal-Design Define R4
Alaplap: EPC612D4U-8R itt gondolkodom megint, kell-e a DDR4 támogatás, vagy legyen amit Krix javasolt
Alaplap 1: X9SRA itt nem látom hogyan lehet 12 HDD, csak 10 nek láttam csatlakozót, de ez DDR3 lehet olcsóbb a memória
Alaplap 2: X10SRH-CLN4F ezt legalább lehet kapni, az asrock nem nagyon van itthon :(
Proci: E5-2603 v3 ha Alaplap 1 lenne, abba talán nem megy bele a proci :(

De alakul ez, mindnekinek köszönöm ám!

[ Szerkesztve ]

Proxy5

(#2981) Krix válasza Proxy2 (#2980) üzenetére


Krix
őstag

Figyelj oda foglalatra az EPC612D4U-8R-en és az X10SRH-CLN4F-en narrow LGA2011 foglalat van. Erre jóval kevesebb fajta hűtőt tudsz rakni. Amikor én vettem akkor csak 5000rpm-es hűtőket találtam rá. Én azért vettem a X9SRA-t mert azon sima foglalat van és halk hűtőt akartam.

A v3 xeon nem fog menni az X9SRA-ben. Nem lesz gyenge annak a procinak az egymagos teljesítménye? Nem járnál jobban egy négymagos 3.5GHz-essel?

HDD: kimaradt, hogy nálam van még benne egy Dell Perc 6-os 8 portos SAS vezérlő. Van itt a fiókban egy projektből megmaradt HP P440 is 4G cache-sel, majd valamikor belerekom ha lesz időm bár otthonra tökmindegy mi van benne.

bambano: nem vagyok egy nagy cikk író típus, de ha valamilyen konkrét tesztre vagy kíváncsi akkor szívesen lefuttatom. Win server 2012 R2 van rajta.

If it is not broken then don't fix it!

(#2982) devil-k


devil-k
nagyúr

Uraim!

Saját, épített szervert mivel érdemes menedzselni? (Remélem, érthető a kérdésem :U )

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#2983) qisqaqas válasza devil-k (#2982) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Mit értesz menedzselés alatt?

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#2984) devil-k válasza qisqaqas (#2983) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pl.

A Synology NAS-nál van a Synology Assistant
A HP mikroszervernél pedig HP Ilo... stb.

- mozi bolondéria -

(#2985) Warter válasza devil-k (#2984) üzenetére


Warter
őstag

Web-es bigyóra gondolsz? Ha windows, akkor ugye RDP és ennyi. Ha linux, akkor meg webmin talán az egyik legkedveltebb.

(#2986) devil-k válasza Warter (#2985) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm szépen! :)

Megváltam a Synology NAS-omtól és saját szerver építésébe kezdtem. Ez számomra most egy új világ. Eddig HP ProLiant MicroServer Gen8 lett volna a választás, de lebeszéltek róla. :D

- mozi bolondéria -

(#2987) dbius válasza devil-k (#2984) üzenetére


dbius
veterán

Webmin pl. Linuxhoz. Én többek között ezt használom. Szerk: közben látom más is említette.

Én is HP microservert nézegettem először, aztán Dell Poweredge T20 lett belőle.

[ Szerkesztve ]

(#2988) devil-k válasza dbius (#2987) üzenetére


devil-k
nagyúr

Miért tettél le a microserverről? Nálam fontos a kis ház is, ezért nem opció nálam a Dell.

- mozi bolondéria -

(#2989) qisqaqas


qisqaqas
senior tag

Agyalok egy ideje egy új routeren, de egy normális AC-s egységért kapok egy alacsony fogyasztású gépet is. J1900as procis vagy valami hasonló eszköz kapható ennyiért (~50k) és az árban benne van kb minden. Lap/RAM/CPU illetve wifi és ethernet bővítőkártya és egy pico PSU.

Ezért az összegért kaphatok valami jobbat?

Jelenlegi tervek között szerepel a router kiváltása, plusz virtgépként: NAS, stream, cloud, VPN, printerkezelés/megosztás. Router kiváltása alatt azt értem, hogy ez a gép gateway lesz(tűzfal,dhcp,stb) a vezetékes net elosztását jelenlegi routerem switch-reinkarnációja fogja végezni. VPN keresztben meg fogja enni a gépet, tudom. :) ellenben az is lehet hogy SSH-n fogok tunnelezni.

Ha van jobb opció, szívesen veszem, pénzben többet költeni erre a projektre nem szeretnék, de ha érdemben jobb lehetőség is van akkor nyilván jobban fog nyílni a pénztárcám. Illetve a fogyasztásban szeretnék elszaladni. (ha szeretnék akkor vennék egy pár szériával ezelőtti 4magos ~3GHzes AMD-t: nem lenne gond a teljesítménnyel )

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#2990) dbius válasza devil-k (#2988) üzenetére


dbius
veterán

A kisebb ház, kevesebb bővítési lehetőség, valamint a kisebb tápegység miatt vetettem el a microservert. Bár azt is lehet bővíteni, de jobb, erősebb alapnak tűnt a T20, ill. szempont volt az is, hogy 5 éves NBD garival is lehetett választani.

(#2991) bambano válasza Warter (#2985) üzenetére


bambano
titán

linuxos szerverek feltörésében kifejezetten jó helyen van az a kosárnyi hiba, amit a webminben elkövettek.
tehát webmint két esetben tegyél fel: 1. teljesen szeparált a szervered és teljesen biztosan nem lehet hozzáférni kívülről. 2. átjáróházat akarsz belőle csinálni és rövid úton kitiltást a netről.

ugyanezek igazak a wordpressre és a phpmyadminra.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2992) quby válasza bambano (#2991) üzenetére


quby
őstag

+1

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#2993) qisqaqas válasza bambano (#2991) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Joomla kimaradt. :) (hogy mennyi nyugunk volt belole tejoisten...)

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#2994) devil-k


devil-k
nagyúr

Windows alapú szervernél milyen biztonsági programokat érdemes használni? Mi az amire figyelni kell? stb.

- mozi bolondéria -

(#2995) qisqaqas válasza devil-k (#2994) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Azzal kezdenem hogy nem kotom netre. :) Bizalmatlan vagyok. :) Rendszergazda topikban vannak hozzaertok akik Win uzemeltetessel foglalkoznak. A tudasom jelenleg kimerul a Linuxban.

Mindenesetre ha muszaj lenne Win-t uzemeltetnem akkor eletennek egy nagyon durva tuzfalat. (nem whitelistes portokra erkezo/portokrol kuldott paketek mehetnek a devnullba) Tavoli eleres pedig kizarolag VPN-en at. RDP-t pedig tiltanam.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#2996) Proxy2 válasza Krix (#2981) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Köszí a figyelemfelhívást!

Egy NH-U12DX i4 hűtőt tennék rá, elvben ez jó.

Proci az érdekes kérdés, te melyiket tennéd?

Valamint felmerült az Asus Z10PAD8 mint lehetséges alaplap. Esetleg erről vélemény?
Most csak egy procival, és majd később kapná meg a másodikat.

Proxy5

(#2997) devil-k válasza qisqaqas (#2995) üzenetére


devil-k
nagyúr

Írtam oda, remélem, nem fognak felkötni. :D

- mozi bolondéria -

(#2998) Krix válasza Proxy2 (#2996) üzenetére


Krix
őstag

A hűtő jónak tűnik. Én valami gyorsabbat raknék bele mondjuk E5-2637 v2 vagy E5-1620 v2.

A lapot nem ismerem, de jónak tűnik viszont annyiért amennyibe ez kerül én inkább supermicro-t vennék.

If it is not broken then don't fix it!

(#2999) quby válasza Krix (#2998) üzenetére


quby
őstag

Én egy ideje használok home servert, de ezeket a vasakat amiket ti itt irkaltok én egy telephelyen üzemeltetek 200 gépre meg 800 userre. Szerintem ezek a 200$os lapok xeonnal, egy kicsit ágyúval verébre, nem? Még a végén itt kedvet kapok hogy lecserelje m a szerverem.

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#3000) bambano válasza quby (#2999) üzenetére


bambano
titán

nekem is ez jár a fejemben... 300k-s gép otthonra csak tanulni, 12 sas diszkkel...

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.