Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) Sztanik válasza csapos2 (#1400) üzenetére


Sztanik
tag

Szia.
Ajánlom figyelmedbe a ( www.visaton.de ) [link] oldalt.

Én ezt építem frontnak.[link]
Mélyládának. [link]
A hátsók már kész vannak, azok egy Kb 20 literes labirintus kiképzésű.
Centeren még nem gondolkoztam.
És minden hangfalban SAL SRP sorozatú hangszóró lessz. A hátsókban nagyon szépen muzsikálnak. Kellemes mélytónusú hangja van.
A két elsőben hát az lutri, de a visatonéhóz valamelyst
hasonló paraméterekkel bírnak.

A Visaton hangfalak mindegyike le van dokumentálva .
Kattints a Zur Bauanleitung-ra

[Szerkesztve]

Robi

(#1402) golyani


golyani
addikt

emberek mit leeht kezdeni hangzásilag egy 10cm-es méllyel renelkező Unitek kis mélyládával? h úgy kicsit teltebb talán picit mosottabb legyen?

(#1403) Sztanik válasza golyani (#1402) üzenetére


Sztanik
tag

Szerintem a vatta csodát tesz. Bár ízlések dolga.

Robi

(#1404) golyani válasza Sztanik (#1403) üzenetére


golyani
addikt

és hol kapok ilyen vattát?
mert gondolom a sima vatta nme jó. volt benne vmi ilyen műanyagszerű szivacs vagy mi de mióta kivetem némileg jobb.
a vatta tulképp micsinál?

(#1405) Sztanik válasza golyani (#1404) üzenetére


Sztanik
tag

Én próbaképp építettem egy 13-cm-es labirintus kétutas hangfalat.
Kicsit kemény volt a SAL SRP-1315 hangja, de attól még szépen szólt.
A bal oldaliba tettem valamennyi háztartási vattát, és kicsit lágyult a hangja.
Most nekem így nagyon tetszik.


Bár tegnap a MediaMarkban hallgattam egy 7.1-es házimozi rendszeren
zenét, hát lehidaltam.
Igaz, hogy Harman Kardon erölködő volt, de nagyon gyönyörűen szóltak a hangfalak.

[Szerkesztve]

Robi

(#1406) arw


arw
csendes tag

Egyszerű kérdésem lenne: 2db teljesen azonos hangdobozt (2 utas, hangváltóval szerelt) sorba lehet-e kötni? :F :F :F

(#1407) kisninja


kisninja
őstag

Én ezt építettem meg [link] nos a hangja kárpotól mindenért.
Mostanság fogom befejezni.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#1408) csapos2 válasza Sztanik (#1401) üzenetére


csapos2
addikt

Hiába, a legkézenfekvőbb dolgokat nem találom soha. Köszi.

Ezekről a hangszórókról mi a véleményed? Már, ha ismered őket.

[link]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1409) Bici válasza golyani (#1404) üzenetére


Bici
félisten

Hali!

10 centis hangszóróval ''megáldott'' mélyládába szerintem elég a háztartási vatta. Én régebben direkt kipróbáltam egy gagya hangszóróval a sima vattát, és az erre a célra kitalált szivacsot, és nem estem hanyatt. :D
Az egyik így volt sz*r, a másik úgy. A háztartási vatta szerintem jobban lágyít. Az erre a célra szánt szivacsok közül én kettőt ismerek, az egyik (olcsóbb) fehér szivacsszerű lap, a másik meg (drágább) szürke szivacs, amin parabola szerű púpok vannak. A fehér közelebb áll hangzás terén a háztartási vattához, mint a drágábbikhoz, de sokkal olcsóbb.
Ne essetek nekem, ha nektek más a tapasztalatotok, nyilván nem csak ez a két fajta létezik.


ui.: shalafi66 merre vagy?? Ha erre jársz olvasd el lécci a 1396. hsz-t! Köszi!! :R

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1410) golyani válasza Bici (#1409) üzenetére


golyani
addikt

sztem meg inkább hagyom a fenébe csodát nem lehet vele tenni. inkább majd átrendezem a szobában ahifit cask legyen hova tenni mert jeéen pilanatban így az íróasztal alőtt alig van mély a szekrénysor előtt amienk a tetlyén van ott van mély meg a sarokban is van mély, még sok is...

(#1411) Sztanik válasza csapos2 (#1408) üzenetére


Sztanik
tag

A két középső, az olyan mintha SAL SA sorozatú lenne. Még nem hallgattam a hangját.
Ha a közép hangszóró nincs külön zárt térben akkor szerintem abba a dobozba sok az
a 3 hangszóró. Saját készítmény ?
A két szélső, az kocsiba való hangszóróra emlékeztet, de lehet hogy csak a szine miatt.
Hallani kellene, hogy véleményt alkossak.

Robi

(#1412) Sztanik válasza golyani (#1410) üzenetére


Sztanik
tag

Tapasztalatom szerint a sarkokban mindig is több lesz a mély. A 10 cm az valóban
kevés az igazán mély hangok kiadásában. A hozzátartozó doboz méretéről is ugyanez a véleményem.

Robi

(#1413) csapos2 válasza Sztanik (#1411) üzenetére


csapos2
addikt

A dobozt én készítettem, megrendelésre. Kíváncsi lettem volna mik a tapasztalatok ezekkel a hangszórókkal kapcsolatban, ugyan a megrendelő nagyon meg volt elégedve a hangjával, de érdekelne más véleménye is.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1414) shalafi66 válasza Bici (#1409) üzenetére


shalafi66
veterán

Előfordul, hogy olvasom ezt a fó-rumot is... A gitárhangszóró felfüggesztése sokkal merevebb, 0,2mm-t mozdul el a membrán 1N erő hatására, míg a 422-es mélyhsznél ez az érték 1,7mm. Ezért jobb olyan célra, mint amire te használnád. És mivel érzékenyebb is, ezért kisebb teljesítmény kell ugyanakkora hangnyomás eléréséhez. A mágnes méret meg tulajdionképp semmit sem árul el. Se terhelhetőségre se egyéb paraméterre nem lehet következtetni belőle.

A csillapítóanyagok meg nem mind ugyanarra használhatók, máshol és másképp csillapítanak. A szivacsból az olcsóbbak nem sokmindenre jók, ezeknél a nyitott cellaszerkezet lenne a lényeg, csak úgy volna elérhető bármilyen eredmény velük.

Braun (mint márka, és mint membrán típus) :) volt hogy hangszórókat-hangsugárzókat is gyártott, az emlegetett 250-es hangszóró membránja egy ilyen kisérletből származik. A hsz összes többi részét pedig legyártjuk hozzá mi.

[Szerkesztve]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#1415) shalafi66 válasza Sztanik (#1399) üzenetére


shalafi66
veterán

A visaton tervekkel semmire sem mész, ha nem azokat a hangszórókat használod hozzá, amihez készültek, még ha a SAL által megadott paraméterek közelítenek is a visatonéhoz, a valóság egész más, a hangszóróiknak nem sok köze van az adatlaphoz.

Ui: mit kellene véleményeznem a tervből?

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#1416) Bici válasza shalafi66 (#1414) üzenetére


Bici
félisten

Okés, köszönöm szépen a válaszokat! :R

Még annyit kérdeznék, hogy milyen képlettel, vagy képletekkel tudom kiszámolni az alsó határfrekijét egy hangdoboznak? Olvastam több könyvet is, ami tárgyalja a témát, de mindegyik más képletet ír... :F

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1417) Sztanik válasza shalafi66 (#1415) üzenetére


Sztanik
tag

Azt gondoltam egyértelmű, hogy a kérdőjeles mondatot.
Azaz egy 5csatornás erősítő (5x100W ) egyik csatornájával meg lehetne hajtani
egy SUBládát úgy, hogy egy másik erősítő SUB kimenetét kötném rá ?
A többi csatorna kihasználatlan maradna.

Tudom, hogy a Visaton hangfalak csak a beleméretezett
hangszórókkal a tökéletesek, de a pénztárcám ennyit enged.
Építettem már hangfalat csak úgy találomra beleválasztott Hsz-val,
és ha a fülem azt mondja, hogy annyira nem rossz, akkor nem idegesít, hogy a
paraméterei alapján belevaló-e vagy nem.

[Szerkesztve]

Robi

(#1418) shalafi66 válasza Sztanik (#1417) üzenetére


shalafi66
veterán

Ez így nem hangdobozépítés, hanem legó. ;) És nem a tökéletességről van itt szó (attól nagyon messze vagy), hanem alapvető hibákról.

Az erősítős dolog működhet, bár nem biztos, hogy megfelel szubnak. Nehéz innen választ adni, az erőlködők adatait meg nem néztem át. És le is vagyok kicsit maradva, nem tudok gondolatban mit kezdeni a hét 100W-os kimenettel, és hogy kell hozzá még plusz egy.... De nekem nyolc.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#1419) shalafi66 válasza Bici (#1416) üzenetére


shalafi66
veterán

Hmm, mondhatnám, hogy számolj egy fél oldalt papíron, :D de az még nem lesz tökéletes. Vannak erre viszonylag jó programok, amik megteszik ezt helyetted, [link] és más hasznos dolgokat is kiszámolnak.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#1420) Sztanik válasza shalafi66 (#1418) üzenetére


Sztanik
tag

Namármost ha a tökéletes hangfalat akarnám megvenni, akkor nagyon szélesre
kikell nyitni a pénztárcát.
Építeni sem tudnám meg, mert szintén olyan drága, hogy megfizetethetelen lenne számomra.
Akkor nem marad hátra más, készít az ember olyat, aminek a hangjával elégedett.
Szerintem a hallás annyira szubjektív, hogy csak műszaki szempontból nevezheted
a hangfalat tökéletesnek. Biztos lessz aki azt mondja rá, szólhatna szebben is.

[Szerkesztve]

Robi

(#1421) shalafi66 válasza Sztanik (#1420) üzenetére


shalafi66
veterán

Olvasd vissza, mit írtam. ;)

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#1422) Sztanik válasza shalafi66 (#1421) üzenetére


Sztanik
tag

Szoktam olvasni hozzászólásaidat, honlapodat.
Küldtem egy privit válaszolj rá légyszi.

Robi

(#1423) Bici válasza shalafi66 (#1419) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!!! :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1424) Bici


Bici
félisten

Hali!

Szerintetek hol érdemes hangfal lapokat levágatni?
Jó lenne, ha a hangszóró kerek nyílását is bele tudnák vágni.
Összerakni nem kell, és minél olcsóbban kellene.

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1425) Ronyman


Ronyman
aktív tag

Sziasztok!

Nemrégiben vettem 1 házimozi erősítőt(Technics SA AX710 5*100W) és szeretnék hozzá normálisabb hangfalakat építeni/venni. Nos mivel egyetemista vagyok ezért nem sok pénzből gazdálkodhatok. Építeni még nem építettem hangfalakat, így szinte a 0-ról indulok, bár az építés kezdőként talán nem a legjobb megoldás. 2 front hangfalat 1 centert és talán később 1 mélyládát is szeretnék. A 2 hátsó hangfal már megvan egy régebbi videoton DC2050-es hangfalpár személyében. Nos olvasva itt a tanúlt kollégák hozzászólásait egyre jobban kezdek elbizonytalanodni. Mivel a hangfalak dobozát még megtudom építeni, de hogy milyen hangváltó kell hozzá, meg hogy milyen hangszórót használjak az már egy macerásabb dolog. A bemérés meg ugye lehetetlen, mert sem tudományom sem műszerem sincs hozzá. Maximum csak fülre tudnám bemérni, hogy mennyi csillapítóanyag kell bele stb.
Kérem, ha valaki tud normálisabb hangfaltervet, amit könnyű megépíteni azt kérem ossza meg velem.
Tanúlt kollégák véleményére is kíváncsi vagyok, hogy belemerjek-e kezdeni egy ilyen dologba, vagy boltban vegyek hangfalakat.

(Annál is inkább, mert a szubhoz erősítő is kell, amit nem tudok megcsinálni, max megcsináltatni vagy venni méregdrágán a sal-tól 1-et)

Nos nézelődni is kezdtem a hangfalak ügyében és azt szeretném kérdezni tőletek, hogy mit is tud a SAL2610-es hangfalcsalád!

Mert talán ez nekem elérhető lenne mert 30 a 2 front (bár eddig akcióban olcsóbb volt) és a center is 6.000ft.
Szóval kérlek segítsetek nekem!

Előre is köszönöm!

Üdv: Ronyman

(#1426) etilin válasza Bici (#1424) üzenetére


etilin
aktív tag

Én itt vágattam [link]
Kerek nyílást dekopírfűrésszel lehet kivágni.
Ezen az oldalon elég sok hasznos infó van emberi nyelven leírva [link]

Ej, God Vazzeg és egyéb sokak hun vannak, he?

(#1427) Bici válasza etilin (#1426) üzenetére


Bici
félisten

Köszi az infót!! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1428) etilin válasza Ronyman (#1425) üzenetére


etilin
aktív tag

Ezt nézd meg:[link]

Ej, God Vazzeg és egyéb sokak hun vannak, he?

(#1429) Sztanik válasza Ronyman (#1425) üzenetére


Sztanik
tag

Szia !

Én is egy házimozierősítőhőz építem a hangfalakat. ( 5.1, de lehet hogy 7.1 lessz a vége )
Két hátsónak egy kétutas labirintus bassreflexet gondoltam , de miután elkészült, sajnálom oda elpazarolni. Ha gondolod, elküldöm a rajzát. Két elsőnek pedig Visaton hangfalpárt néztem ki magamnak ( WWW.visaton.de ), Starlet néven ismeretes. Ez pillanatnyilag gyártás alatt van. A hangját csak elkészülte után minősítem, de szerintem nem lessz rossz. A mélyládát szintén Visaton tervek alapján csinálom. Remélem tudtam segíteni.

Robi

(#1430) snemeth válasza Ronyman (#1425) üzenetére


snemeth
aktív tag

Fogsz tudni mérni is. :)
Itt egy nagyon jó leírás hozzá: [link]

(#1431) Dettike


Dettike
csendes tag

:O :P

(#1432) Ronyman


Ronyman
aktív tag

Etilin, Sztanik, Snemeth!

Köszönöm a hozzászólásaitokat, segítségeteket! Úgy néz ki lassan megoldódik a helyzetem, mert az egyik barátom vett 1 erősítőt, amit csak hangfalakkal együtt adtak. Mivel nincs szüksége a 2 hangfalra így olcsón hozzátudok most jutni, így a fronthangfal problémám megoldódni látszik.
Bár a hangfalat még nam hallottam mert még nincs itthon, de szerintem nem lehet rossz! Ti jobban értetek hozzá mondjatok róla véleményt.[link]
Nekem megtetszett a freki átmenet miatt meg hogy nem 2kg hanem 13,6kg/db asszem, de ez a linken is le van írva!

Volt már szerencsétek ehhez a hangfalhoz?

snemeth: kérlek küldd már el a mélyláda tervedet, illetve arra is kíváncsi lennék, hogy milyen erősítővel akarod meghajtani!

Előre is köszönöm!

Üdv: Ronyman



[Szerkesztve]

(#1433) progizmo


progizmo
csendes tag

Helló!

El tudná valaki mail-ben küldeni a Klinger: Hangdobozépítés c. könyvet. Tudomásom szerint sokáig letölthetõ volt, de sajnos jelenleg nem találom.

Elõre is köszi!

attila.antal@saia-burgess.com

(#1434) shalafi66 válasza progizmo (#1433) üzenetére


shalafi66
veterán

http://hangszoro.net/download.htm

Azért csak vigyázz vele, nem minden igaz úgy, ahogyan leírta a szerző.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#1435) progizmo válasza shalafi66 (#1434) üzenetére


progizmo
csendes tag

Köszi! :)

(#1436) kisdá


kisdá
csendes tag

Hy all.
Vettem ma 2 db 13 centis 80 wattos MNC eclipse1-es hangszórót,amit bele akarnák vágni egy hangfalba.Azon gondolkoztam hogy csinálnék egy 3 utas hangfalat de nincs tapasztalatom a hangfal építésben :(( Ha vki tud segítsen!THX elöre is

(#1437) fero02 válasza kisdá (#1436) üzenetére


fero02
veterán

LOL

Ezt mélynek vagy középnek gondoltad :DDD

(#1438) Manitou


Manitou
addikt

Ide írom a kérdésem, gondolom itt vannak hozzáértőbbek akik talán tudnak választ adni a problémámra.

Van egy 2.1-es hangszóróm , gyári számítógéphez való.Pontos típusa: Maxxtro SPK41Q
Nem mai farab már.

A probléma, hogy a mélynyomója nem szól, illetve van amikor néha bemordul, vagy volt már hogy szólogatott, de mintha kihagyná az ütemeket, szóval össze vissza ...
A két kis magas hangszóró ami rá van kötve a mélynyomóra az szól rendesen.

Ez vajon javítható hiba lehet a mélynyomóban, vagy ennek már annyi :F
Nemrégen szétszedtem és belekuksiztam , hátha valami érintkezési gond van, de nem láttam erre utaló jelet. A hangszóró se tünt kivülről sérültnek. Szétszedés előtt nem szólt egyáltalán Mikor aztán összeraktam, adott ki magából hangot, csak nem volt az igazi.

(#1439) snemeth válasza Ronyman (#1432) üzenetére


snemeth
aktív tag

snemeth: kérlek küldd már el a mélyláda tervedet, illetve arra is kíváncsi lennék, hogy milyen erősítővel akarod meghajtani!

Azt hiszem, valami félreértés van. Én csak spexcel oldalát linkeltem be, hogy lásd: otthon is megoldható a mérés. :)

(#1440) Ronyman válasza snemeth (#1439) üzenetére


Ronyman
aktív tag

1000bocs! Elnéztem, a kérést Sztaniknak akartam címezni!

(#1441) kisdá


kisdá
csendes tag

Hy all.
Változott a terv :D 2utas Hangfalat akarok amelyben benne lenne a 2 db 13centis MNC.Erősítő van már csak egy láda kellene! JA és zárt Ládára gondoltam.És csak mély!

[Szerkesztve]

(#1442) fero02 válasza Manitou (#1438) üzenetére


fero02
veterán

Hi!

Tuti, h orvosolható a probléma...

Így első hallásra én nem a hangszóróra, hanem az erősítőre gyanakszom...

Ha szavaidból jól vettem ki, akkor nemsok elektronikai ismereted van :B ;) ...vagy tévedek

Baráti / ismerősi körben nincs vmi ilyesmivel foglalkozó (műszerész vagy vmi hasonló) emberke, aki tudna rá vetni 1 pillantást?


Üdv!

(#1443) fero02 válasza kisdá (#1441) üzenetére


fero02
veterán

13 cm-el mély?! :U :O :DDD :DD

Remélem nem sokat vársz el attól a hangszórótól, mert különben sztem nem fog jól esni, ha meghallod...(bár ez izlés kérdése)

Milyen célra kellene? Márcsak a magas kiválasztása miatt...

Végfok milyen teljesítményű?

Kereted mennyi lenne mindezen célra?

MOD: hangsugárzó tipusa :F ?

[Szerkesztve]

(#1444) Manitou válasza fero02 (#1442) üzenetére


Manitou
addikt

Hi!

Valóban közöm nincs a témához :DDD

Szerintem is az erősítő résznél lehet valmi. Tegnap azt is szétszedtem.Két kis panel volt benne csak. Próbáltam keresni valami hibát( mint laikus :DDD ) Pl :égési nyomokat vagy ilyesmit, de nem igazán találtam.

Ilyen ismerős nem nagyon van, szervízbe, meg gondolom nem nagyon érné meg bevinni :U
Vagy igen :F Mennyit kérhetnek el kb egy ilyen javításért ?

Ha már szétszedtem megnéztem a hangszórót is, egy 22W-os 4Ohm-os 10cm-es lapult benne.

Az már azért bíztató, hogy nem reménytelen az ügy :)

(#1445) T-ohm válasza klepto (#1) üzenetére


T-ohm
csendes tag

Hali, egy natúr végerősítő is elég, a hangkártyából egy 3,5-es jack dugó kimenet van, ilyen kábel megy az erősítőbe is de a másik végén 2 db rca csatlakozó legyen.Az erősítő hátulján az input,vagy aux csatlakozásra kell rákötni.Az erősítőn az is megtalálható mit bír,nem a teljesítményt értem hanem az ellenállást pl 4-8-16ohm 16 ohmon gyatrán fog szólni tehát nem érdemes használni 8 ohm már ideális 2 kimenetenként 1 db 8 ohmos hangfallal aminek az ellenállását a mélynyomó határozza meg, 4 ohmot akkor lehet használni ha (ha az erősítőre rá van írva) 2 kimenetre 4 db hangfalat teszel, ilyen szinten duplája lesz a teljesítménye az erősítőnek de jobban is fog melegedni,nem árt odafigyelni.

(#1446) T-ohm válasza Gab (#16) üzenetére


T-ohm
csendes tag

Hali én is szoktam hangfalat építeni de nem értem miért lenne olyan sok idő...

Ha valaki nem akar kisérletezni a hangzással,akkor menjen be egy normális boltba ott meg lehet hallgatni a mélyládákat,hangfalakat és amelyik tetszik azt gyári méretek alapján le lehet másolni én egy ultimate mélyládát néztem ki nem rég a natúr doboz 15000 ft a boltban,ha nem akarunk vesződni otthon a fűrészelgetéssel meg méricskéléssel akkor egy asztalossal lehet beszélni aki levágja a lapokat,ezeket 18mm mdf lapból szoktam csinálni.az asztalos 1200ft-ot kért volna az anyagér és a fűrészelésért,de nekem vannag kisseb gépeim és akár szekrény elemekből is elkészíthető a doboz. Ha megvannak a lapok akkor csak össze kell csavarozni,de ajánlott faragasztót is használni az illesztésekhez mert stabilabb és légmentes lesz majd ki kell vágni a hangszóró,csatlakozó, és esetleg a subcső helyét ezeket is érdemes szilóval beragasztani hiszen a doboz nem szédszedésre készül a csavarokat süllyesztve tegyük be és akár ki glettelhetjük a helyét hogy ne látszódjon (erre vannak kifejezetten ilyen tipusu fa tapaszok),majd némi csiszolás és festhető vagy kárpitozható. Kárpitozásnál is faragasztót érdemes használni ami fehér de száradás után átlátszó lesz,tehát nem baj ha átüt a kárpiton,aminek a teljes felületét be kell kenni.

Nekem egy mélyláda összerakása, mérések kb 15perc, fürészelés kb30 perc,
összecsavarozás és ragasztás kb 30perc,némi csiszolás az illesztéseknél ha szükséges, csati,hangszóró,cső beillesztése kb 10 perc kárpitozás 30perc, durván 2 óra alaat megvan.

Hang csillapító anyagot nem szoktam használni mélyládánál de a hivatalos anyagot helyettesíthetjük vatelinnel is ami úgyan azt a hatást kelti és olcsóbb.

(#1447) T-ohm válasza almásrétes (#44) üzenetére


T-ohm
csendes tag

Hali fontos hogy az ellenállás ugyan annyi legyen mint az orionon,

Az erősítőre írt teljesítményhez képest min30%-kal nagyobb teljesítményű mélynyomó kell és bírni fogja.

Én személy szerint az Ultimate márkát tertom a legjobbnak az ellenségemnek se ajálnám a sal - somogy termékeket,mert ha veszünk valamit akkor azt egy jódarabig használnánk.

Tobábbá : Jamo, Pioneer, Macaudio, Climax, Mnc

(#1448) shalafi66 válasza T-ohm (#1447) üzenetére


shalafi66
veterán

Most végigválaszolod mind az 1400 hozzászólását az elmúlt majd négy évből a topiknak? De akkor legalább volna értelme. Azért nem minden olyan egyszerű, mint ahogy leírod.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#1449) fero02 válasza shalafi66 (#1448) üzenetére


fero02
veterán

Hi!

A jómultkor volt vmi nézetletérésünk a fülesek frekimenetével kapcsolatban. Emléxel még?
Vmi olyasmi volt, h a fülesek és a 20 hz, vagy vmi ilyesmi.

Ehhez találtam itt egy kis infót:
''20hz-es hanghullám hossza 17.2 méter. 20KHz -é pedig 1,72cm. Ha ne is csak ezt a két végletet vegyük attól még láthatjuk hogy a 200hz is majdnem 2méter (1,7m). Tehát a hanghullámok killengéséhez tér kell ami egy fülesben ugye korlátozott...''

Nem tudom, h Te hogy vele, de nekem ebből az jön le, h fülessel igencsak nehéz megvalósítani a 20 hz-et...

Forrás:[link] #22

Üdv!

Remélem nem kevertelek össze mással és tényleg veled volt a kérdéses téma vitatása

(#1450) djtörök


djtörök
senior tag

Üdv!
Itthoni kis szobábmba(panel) szeretnék összerakni egy kis szubládát.
Ne gondoljatok túl nagyra, egy Somogyis 18cm-es hangszórót tennék bele.

Pn/Pz: 80/50W
Impedancia: 8ohm
Qms:6.10
Qes:0.81
Fs: 44 Hz
VAS: 14.25 l
Qts: 0.71

Ezen adatok alapján mekkora dobozméretet javasolnátok, és mekkora Reflex csővel? Próbaképp beletettem egy dimarson házimozi mélyládájába, ami 31cm*26*21-es, ebben lement a hangja egészen 30Hz-ig, de eléggé döngő hangja volt.


[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.