Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Louies válasza Louies (#1300) üzenetére


Louies
tag

naygon jó áron van az erőősitő!!!!!!

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#1302) fradi81 válasza Louies (#1301) üzenetére


fradi81
veterán

Hát igen, erre számítottam. Végülis Yamaha erősítőhöz talán jobban illene ez[link], nem? :) Belefér a keretbe, mondjuk majd valószínűleg mélyláda is kell hozzá, hogy rendes mély legyen.

moto g72, Ninebot d28e

(#1303) fradi81


fradi81
veterán

Hát asszem a Yamaha NS-555 [link],
Yamaha RX-V359
[link]
és majd egy Yamaha YST-SW015 mélyláda lenne
[link]
Vélemény erről a szettről? kösz.

moto g72, Ninebot d28e

(#1304) Louies válasza fradi81 (#1302) üzenetére


Louies
tag

hát pl. ezzel már lehet a szomszédokat elköltöztetni :D

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#1305) Louies válasza fradi81 (#1303) üzenetére


Louies
tag

lehet a mélyláda szerényke lesz a cuchoz!

de az , hogy minden yamaha az nagyon od vág!!!! :C

kérj kedvezményt és ha lehet, alkudni is probálj meg, ha mindent egy helyen veszel.

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#1306) fradi81 válasza Louies (#1305) üzenetére


fradi81
veterán

A mélyládát csak később akarom megvenni, majd ha már hallom milyet szól a cucc, és működőképes :) Nemtom hogy szólnak ezek a mélyládák, nem merek nagyot venni, előbb majd meghallgatok egyet valahol.
Egy helyről is tudnám rendelni(műszakiudvar) most nézem, de netes rendelésnél nem látok lehetőséget az alkura :)

moto g72, Ninebot d28e

(#1307) Louies válasza fradi81 (#1306) üzenetére


Louies
tag

személyesen meni kell, és ako alkudj. Én tesom tavaly 200k költöt zenére a MediaMarktban Miskolcon és engedtek neki 15k-t . Pont a mediában, ha nem a tesomal történik másnak nem hiszem el. :Y

[Szerkesztve]
azt mondta, ha nem adják oda neki a 215k cucot 200k ba akkor viszuont látásra. Majd máshol elkölt 200-at. neki enyi van és kész.


[Szerkesztve]

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#1308) fradi81 válasza Louies (#1307) üzenetére


fradi81
veterán

Ja hát úgy igen, médiába biztos lehet, de én netről veszem, mert sokkal olcsóbb mint boltba.

moto g72, Ninebot d28e

(#1309) shalafi66


shalafi66
veterán

Azért a yamaha nem a hangszóróiról híres, érdemein felül ne lelkesedjetek sztem. :)

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#1310) fradi81 válasza shalafi66 (#1309) üzenetére


fradi81
veterán

A Philips se a monitorjairól. én mégis meg vagyok vele elégedve :) Annyi pénzért meg valami jamo e850-et akartak velem megvetetni egy műszaki boltba, ami sztem meg se közelíti ezt a yamaha hangfalat.

[Szerkesztve]

moto g72, Ninebot d28e

(#1311) Louies válasza fradi81 (#1310) üzenetére


Louies
tag

a mostani jamo-k nem az a régi jamo:( (azok még nagyon jók voltak)

[Szerkesztve]

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#1312) Louies


Louies
tag

A Magnatok azok viszont nagyon jók ár-érték arányban.

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#1313) fradi81 válasza Louies (#1312) üzenetére


fradi81
veterán

Magnatból ezt még megvenném: [link]
Kérdés hogy ez jobb-e mint a yamaha [link]
Kinézetre a yamaha ezerszer jobb, hangzásban, fogalmam sincs. Valaki help :)

moto g72, Ninebot d28e

(#1314) shalafi66


shalafi66
veterán

Nem mintha a magnat nem ugyanabba a kommersz távolkeleti kategóriába tartozna, mint a felhozatal nagy része.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#1315) fradi81 válasza shalafi66 (#1314) üzenetére


fradi81
veterán

Hát ha neked a magnat ugyanolyan gagyi mint a yamaha, akkor megnyugodtam, nekem jó lesz :D
És akkor a SAL-ra mit mondanál, kiváncsi lennék? :DD

[Szerkesztve]

moto g72, Ninebot d28e

(#1316) Louies válasza fradi81 (#1313) üzenetére


Louies
tag

Szerintem anyival nem jobb a mangat mint mint amenyivel többe kerül.

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#1317) Louies válasza Louies (#1316) üzenetére


Louies
tag

ebbe sajna nem tok segiteni, hallani kelene! mind kettöt.
TIPP : el kell menni a legközelebi hiperbe (Mediába például) és ott kiprobáltatni a felhozatalt. ma voltam láttam Jamo, Magnat cucokat igaz Yamahábol csak erösitőt látam. Db.ben

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#1318) Louies válasza fradi81 (#1315) üzenetére


Louies
tag

a SAL sem rossz. nekem az autóban volt egy SAL mélyládA 1000WATT na az letépte a hátsó üllésen üllök fejét. :D arra tokéletes,d e igaz másra nem jó mert nem szépen szól csak bum bum bum :D ha értitek mire gondolok

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#1319) fradi81 válasza Louies (#1316) üzenetére


fradi81
veterán

A Magnat ugyanannyiba kerül, csak ott egy párnak volt az ára feltüntetve, a yamahánál meg egy darabnak. Hát még elmegyek valahova meghallgatni párat, de az erősítő az már tuti megvan melyik lesz :)

moto g72, Ninebot d28e

(#1320) Louies válasza fradi81 (#1319) üzenetére


Louies
tag

tedd azt, ugy is a te fülednek kell, hogy tetszedjen.

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#1321) shalafi66


shalafi66
veterán

Hát igen, sajnos normális és használható adatokat nem tudnak/akarnak/mernek megadni a hangsugárzókról. Ez nekem sokmindent elmond. De,azért attól hogy a hangszórók hasonló helyeken készülnek már a legtöb gyártónál (távolkelet, Malájzia), és ez elég nagy baj, még lehet differenciálni. Biztos, hogy van amelyik cég jobban odafigyel. A magnat is sajnos nagyon az alsó kategória. Nem hiszem, hogy vásárolnak olyan hangszórót, ami megfelel a HiFi követelményrendszernek. SAL-ról ne is beszéljünk inkább. Magyar gyártók közül a Monaudionak régebben voltak például jó házimozis hangsugárzóik, nem tudom, futnak-e még azok a sorozatok. És ajánlom ezt a fórumot, itt sokkal több segítséget kapsz ebben a témában: [link]
Amit már tapasztaltam, hogy a Tannoy, vagy JMlab hangszórók megütnek már egy nem épp magas, de még elfogadható szintet.

[Szerkesztve]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#1322) shalafi66


shalafi66
veterán

Kérnék egy kis segítséget szavazás-ügyben a fórumlakóktól. A linkre kattintva légysziv. válasszatok kedvetek szerint. ;) Köszönöm. :) [link]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#1323) fradi81 válasza shalafi66 (#1321) üzenetére


fradi81
veterán

Kösz a linket, az a fórum kellett nekem :R

moto g72, Ninebot d28e

(#1324) sanyi666 válasza fradi81 (#1323) üzenetére


sanyi666
csendes tag

Tudna nekem valaki segíteni? El szeretném adni házi készítésű hangfalaimat(4db):100/200watt-osak sal és mnc hangszórókkal nagyon szép állapotban 120000ft-ért!Tudnátok esetleg valahogy ebben segíteni?Előre is köszönöm!

(#1325) Gabor970 válasza sanyi666 (#1324) üzenetére


Gabor970
addikt

hát, nincsenek szellemi fogyatékos ismerőseim, akikre ezt rá lehetne tukmálni. Ember, ennyi pénzért nem gagyi SAL és MNC hangszórós házi cuccokat lehet kapni, hanem komoly gyártók tisztes hangfalait!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1326) fradi81 válasza sanyi666 (#1324) üzenetére


fradi81
veterán

Enyiért tényleg nem vesz senki salt bár nemtom mennyi hangfalad kerül ennyibe. Hirdesd meg itt vagy az axv fórumon isvan adás vétel ott ilyen cuccokat hirdetnek. 2 hozzászólással lejjebb a link.

moto g72, Ninebot d28e

(#1327) _Gomba_ válasza sanyi666 (#1324) üzenetére


_Gomba_
tag

Mennyi hangfalat ?
Milyen minőségű ? (Házi készítés esetén nem árt)
Meg sztem elírtál egy 0-át. :D

Nézd meg a hangszórók mostani árait meg a láda nagyságát, minőségét és számold ki kb mit érhet. (Ne rendes áron számolj, mivel használt)

(#1328) lacus23 válasza Gabor970 (#1325) üzenetére


lacus23
tag

Szia !

Nem akarlak el szomoritani !!!
de feltudnál nekem sorolni ''tisztes'' hanfal gyártó cégek nevét
Ahol 120 ronyért 4 db hangfalat kapsz?

Mert ennyi pénzért jó ha egy párat (de akkor már megalkuvást kell kötnőd magaddal
ha jobbat akarsz akkor több pénz kell hozzá '' (4 db-hoz)

És ezzel nem akarok senkit megsérteni
de ha te magad készitesz Hfalat és igyekszel minnél jobbat és persze bujod a forumokat
hidd el te is meglepődnél , hogy milyen jó cuccokat lehet készíteni !!!!!




A remény hal meg utoljára!

(#1329) Side_


Side_
aktív tag

120ért 2párat lehet kapni rengeteg gyártótól. (Én speciel a JBL-t szeretem - de ilyen árkategóriában inkább vennék 1 pár tisztességes hangfalat, mint 2pár ''tiszettégtelent'' :DDD )
Pl.: 1pár Definitive Technology-t.

Egyébként ha már csinálok magamnak szobai hangfalat, akkor tuti, hogy olyan minőségi cuccokból rakom össze - és jól megcsinálom, - h később még véletlenül se merüljön fel az eladás gondolata...mivel úgysem éri meg eladni.

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1330) Gabor970 válasza lacus23 (#1328) üzenetére


Gabor970
addikt

[link]

lássuk csak :)

ebből épp 3 pár jön ki 120-ért:

[link]

aztán hogy pár tényleg minőségit is soroljak:

[link]

[link]

[link]

[link]

no nem folytatom. És akkor ugye ezek ÚJ darabok, az árak párban értendők, vagyis nagyjából a 4 db 120e körül.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1331) Gabor970 válasza Side_ (#1329) üzenetére


Gabor970
addikt

egyetértek, de van aki nem ''csak'' zenét akar hallgatni. Amúgy meggyőződésem, hogy nem csak zenében, hanem akár filmnézés esetén is a SZTEREO a legtökéletesebb megoldás, kár, hogy már nem nagyon vannak sztereo filmek. Az 5.1 sztereóra lekeverése meg nem az igazi megoldás.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1332) Louies válasza Gabor970 (#1331) üzenetére


Louies
tag

ezt a vélemény tartóm én is fent.

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#1333) lacus23 válasza Gabor970 (#1330) üzenetére


lacus23
tag

HI!

Izlések és pofonok esete szerintem....
de meg jegyezném Szerintem a Yamaha nem a hangfalairól lett híres!

Ha 120 ezret költök egy hanfalra akkor legyen olyan amilyet én szeretnék
ebből a pénzből szerintem hasonló hanen jobb cumokat lehet épiteni

Hiddjétek el nem az első falaimat építem és remélem nem az utólsókat :) igaz én inkább a Faipari területen vagyok otthon (na jó egykicsit konyitok a techikai részéhez is)

és ennyi tapasztalattal a hátam mögöt sem restellek segitséget kérni (fórumok )
PL : leg utobb SHalaffitól kértem mert most H2000sugárzókból készülök 3 utas hangfalpárt épiteni !(nagy reményeket fűzők hozzá)
és kitudná jobb tanácsot adni amint aki késziti a sugárzókat.
szerintem nem utolsó szempont az sem hogy az ember pénze itthon marad egy hazai vállalkozásnál és nem egy multinál és ezátal a hazi vállalkozás egyre jobb cucokat készithet .

nem igaz?






A remény hal meg utoljára!

(#1334) sanyi666 válasza shalafi66 (#1322) üzenetére


sanyi666
csendes tag

Azért thx a segítséget!

(#1335) sanyi666 válasza lacus23 (#1333) üzenetére


sanyi666
csendes tag

azért szeretnék ennyiért megszabadulni tőlük mert szinte ujjak és csak a hangszóró volt benne 50 ruppó a többiről hangváltó kárpit egyebek még nem is beszéltem és hát az mdf fa se olcsó két 130x36x36-os (gyári terv alapján)és két 60x40x60 láda elkészítéséhez!A magasabb hangfalban a mély 400 watt a 2utasok 250-esek de úgy gondoltam 100/200 wattosnak írom mert 150 watt-nál többnél még nem tudtam kipróbálni!Vagy ezeket a tulajdonságokat emeljem ki mert lényegesek?http://prohardver.hu/pics/s/yk.gif(tom hülye kérdés)!! :Y

(#1336) shalafi66 válasza sanyi666 (#1334) üzenetére


shalafi66
veterán

Eladni, megvenni, vagy a hirdetést megszövegezni segítsek? :D

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#1337) shalafi66 válasza Gabor970 (#1330) üzenetére


shalafi66
veterán

A minőség kategóriával nem nagyon tudok azonosulni. Sztem nem sok közük van hozzá, legfeljebb van vagy kettő amelyik kicsit jobb a többitől.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#1338) sanyi666 válasza shalafi66 (#1336) üzenetére


sanyi666
csendes tag

Ha tudsz az eladásban segíthetnél!szerintem ennyiért ilyen teljesítmény nem rossz!Hangja is jó!képet ha kell tudok küldeni! :)

(#1339) etilin válasza sanyi666 (#1338) üzenetére


etilin
aktív tag

Hát igen névleges ráírt teljesítmény/forint alapon a SAL kimagaslóan jó ;]
A legjobb szomszédidegesítőt lehet belőlle építeni.

Ej, God Vazzeg és egyéb sokak hun vannak, he?

(#1340) Side_


Side_
aktív tag

Az a baj, hogy egy hangfalnak rengeteg dolognak meg kell felelnie.
Nem elég pl lineárisnak lennie.
Az csak 1 dolog a sokból, ami jó, ha teljesül.
Számomra például fontos az is, hogy jól átadja az erősítő dinamikáját, szép csúcsokkal, természetesen fázishibák nélkül, nagy sávszélekkel, gyors legyen ..., illetve, hogy legyen miért szeretni a dolgot. Nem kell, hogy tökéletes legyen. Szerethető, szórakoztató legyen.
És ha már szobai, az sem nagyon nagy baj, ha szép, de ez a legutolsó szempont.

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1341) csapos2


csapos2
addikt

Üdv mindenkinek!

Érdekesség képpen, érdemes csemegézni. [link]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1343) djtörök


djtörök
senior tag

Hali. Szeretnék házilag összerakni 2db ütősebb, 2 utas hangfalat, és ezt sztreró erősítővel használnál, zenehallgatáshoz!
A következő cuccokat néztem ki:
Mélysugárzó:
[link]
Magas:
[link]
Hangváltó:
[link]

Csinálnék neki 11mm-es bútorlapból dobozt, (kb. 55cm magas, 40cm széles, 40cm mély, pontosabb méréseket még a napokban csinálok majd ).

Egy 2*70W-os erősítővel hajtanám meg.

Szerintetek ez így hogy szólna?
Mod:jah és disco-s zenéket hallgatnák vele


[Szerkesztve]

(#1344) csapos2 válasza djtörök (#1343) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv!

11mm-es anyagból akarod csinálni a dobozt? Az rettenet karcsú.
Valami izmosabb anyagban gondolkodj, sok merevítéssel.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1345) shalafi66


shalafi66
veterán

Hát igen, ez így elég nagy marhaság, de nemcsak az anyagvastagság miatt. Inkább ne is kérdezd, hogy fog szólni. :D

[Szerkesztve]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#1346) djtörök válasza csapos2 (#1344) üzenetére


djtörök
senior tag

ebben biztos igazad van. én elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy ez a 2 hangszóró betölti e a teles sávot( magyarul a középhangok nem fognak e hiányzoni belöle)?

(#1347) djtörök válasza shalafi66 (#1345) üzenetére


djtörök
senior tag

úgy tudtam a fórum erre való :)

(#1348) csapos2 válasza djtörök (#1346) üzenetére


csapos2
addikt

Én inkább az építés részében vagyok járatos.
Annyit viszont mondhatok, hogy nekem a 3 utas rendszerek jobban bejönnek, így azt ajánlanám.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1349) djtörök válasza csapos2 (#1348) üzenetére


djtörök
senior tag

nekem azt mondta egy állítólag hozzáértő hogy ilyen árkategóriában a 2 utas rendszerek jobban szólnak, mert itt csak 1 vágás van(pl. 4000hz környékén), viszont a 3 utasnál 2 vágás van.
De te aztmondod hogy ha beleteszek egy 13cm-es közepet akkor jobban fog szólni?

(#1350) pweisz válasza djtörök (#1346) üzenetére


pweisz
senior tag

Eből minden hiányozni fog :DDD De csörömpölni jó lessz :) Kicsit vastagabb lapot használj vagy 2rakj össze, vagy kereszt merevíts, vagy mindegyik, hogy legalább a doboz ne rezonáljon :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.