Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) shalafi66 válasza Bencom ™ (#1844) üzenetére


shalafi66
veterán

Magas és közép egy ekkora hangszórónál, ilyen anyagokból? :D Ugyanmár. Ha nem igaz amit írsz, akkor legfeljebb kiigazítom ha tudom. Ez sztem nem támadás.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#1852) shalafi66 válasza Pecc (#1850) üzenetére


shalafi66
veterán

Nem az a lényeg hogy olcsóbbak, hanem hogy 8-10-szer magasabb árú hangszórókkal azonos a használati értékük. Az ''ezeréves'' orionhoz használt bolgár mélyhangszórók nekünk nem ellenfelek, és pont olyat semmi pénzért nem gyártanék pl. :) Lehetne, de sztem nem volna értelme...

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#1853) Bencom ™ válasza shalafi66 (#1851) üzenetére


Bencom ™
őstag

úgy értettem, hogy mindenre ''jó'' kivéve arra amire gyártották... üres, tompa a hangja, nem teccik...

(#1854) shalafi66 válasza Bencom ™ (#1853) üzenetére


shalafi66
veterán

Ahan, így már jobban értem. Lehet h. nem ''szép'' amit hallasz, de ez mondjuk dobozfüggő is. És hangszóró-, meg szerencsefüggő a nagy gyártási szórás miatt.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#1855) Bencom ™ válasza shalafi66 (#1854) üzenetére


Bencom ™
őstag

hát, mivel faterom kb ezer éve épít dobozokat, és nem egy ''amatőr'' valaki, ezért nem a dobozon múlott :(

(#1856) shalafi66


shalafi66
veterán

Lehet, én nem tudhatom, nem láttam, hallottam mértem semmit ott és akkor amikor használtátok ezt a hszt, de csak akkor állíthatnád biztosan, h a doboz rendbenvolt, ha lenne vmi mérés, vagy bármi bizonyíték róla.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#1857) Bencom ™ válasza shalafi66 (#1856) üzenetére


Bencom ™
őstag

figy. Mérés. Ok. De azért mégiscsak az a mérvadó, hogy hogy szólt, nem?
Ugyanazzal a doboztechnikával (más méretben) más hangszóró eszméletlenül jól szólt, az MNC-re méretezve meg... hát nem rossz annyira így sem, mert pár gyári dobozt lefőz simán, de lehetne sokkal sokkal jobb is. Tompa, ennyi.

am hangereje meg ilyenek voltak rendesen, ha mérsz jó adatok lettek volna, csak az a hangzás nem teccett.

[Szerkesztve]

(#1858) fero02 válasza Bencom ™ (#1857) üzenetére


fero02
veterán

Pls NE! vitatkozz shalafi66 kollégával. Hozzá képest lövésed sincs az egészhez.

Az meg hogy faterod hány 100 éve épít dobozokat, az... áhh, inkább hagyjuk...

(#1859) Bencom ™ válasza fero02 (#1858) üzenetére


Bencom ™
őstag

a vitatkozásnak még mindíg több értelme van mint az ilyen hsz-eknek...

(#1860) shalafi66


shalafi66
veterán

Az jó, mert én nem vitatkozok. Csak leírtam a véleményem. :)

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#1861) fero02 válasza Bencom ™ (#1859) üzenetére


fero02
veterán

Én sem vitatkoztam, csak próbáltam 1 jótanácsot adni... ;)

2őnk közül asszem te szoktál vissza''magyarázni'' shala-nak, néha nem is kicsit gúnyosan...

És ezzel be is felyeztem a dolgot.

(#1862) Bici


Bici
félisten

Az én Apukám meg tud karatézni. :DDD

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1863) h0o2a7j6


h0o2a7j6
tag

Van-e értelme kicserélni egy gyári 5.1 es rendszerben a mélyhangszórót?
Régebbóta megvan már egy ilyen rendszerem: [link] mostanság tűnt fel, hogy gagyi a mély ami kijön belőle! :)
Szóval meg lehet-e oldani ezt, illetve van-e értelme, gondolom sokmindent tudni kellene hozzá a hagszóróról meg az erősítőről :F


[Szerkesztve]

(#1864) fero02 válasza h0o2a7j6 (#1863) üzenetére


fero02
veterán

Hi!

Sztem előbb próbálj meg a hangkártyával játszani, esetleg vmi minőségit venni. Olcsóbb sokkal, mint bármit kicserélni a rendszeredben. Ráadásul a hsz csere sem csak úgy megy, h kiveszed az eredetit és bedobsz vmi szépet helyette.

Üdv!

(#1865) h0o2a7j6 válasza fero02 (#1864) üzenetére


h0o2a7j6
tag

Én nem vagyok egy audiofil :), de nemkicsi különbség van ez és a SW-5.1 HT-em közt!
az igaz, hogy egy realtek fos van a rendszerben, de a Genius is arról szól.
Felér egy hagszórócserével egy jobb hangkártya (audigy ,X-Fi) beszerzése?
ha már itt tartunk milyen kártyával lehet normális hangokat elérni?

(#1866) Fész86


Fész86
csendes tag

Helló!
Szerintem felesleges Audigy X-fi a jó hangzáshoz.
Bár ha ekkora összegekben gondolkozol,akkor vehetsz akár bele egy másfajta mélyhsz.-t
Az integrált szutykoknál(bármilyen is az)általában AC-97 és társainál már fényévekkel jobb egy Sb Live!5.1 is!Ilyet meg tudsz venni fillérekér(pár db.Mátyás királyér) és,ha ezután is kevesled a mély hangokat,akkor még vehetsz egy másik''mély''nyomót.
Üdv.!

Biztos vagyok benne,hogy a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni...

(#1867) nesa


nesa
veterán

Ez tovabra se erdekel senkit??[link]

(#1868) hcstuning válasza h0o2a7j6 (#1865) üzenetére


hcstuning
tag

Ez csak saját tapasztalat.
Integrált hangkártya után amikor áttértem Audigy 2-re... Nem tudom mekkora hangszórócserére gondoltál, de a jó hangkártya nálam sokat dobott...Most akartam cserélni X-Fi-re, csak nincsen Linux alá drivere...szval így még várok.
hcs

-=Joey=-

(#1869) Bici


Bici
félisten

Hali!

Nem hiszem, hogy a hangkártyacserétől a mélytartomány túl sokat változna... De persze lehet.
Feltétlenül próbáld ki a mostani hangszórókat más eszközzel is, mielött új karit veszel! Egy Live5.1 mindenképpen jobb megoldás lehet bármilyen alaplapi sz*rnál. Az integrált cuccoknál (még a legújabbaknál is) gyakran szétesik a zene. Elég nehéz ezt megfogalmazni, olyan, mint egy közepes mp3, és a CD közötti különbség: van mély, magas, minden, de mégis tré.
A mélynyomócsere pedig nem úgy megy, hogy beleraksz egy másikat és jobb lesz. Hiába veszel jó hangszórót, ha pl.: nem megfelelő neki a doboz mérete, akár rosszabb is lehet, mint az eredeti gagyi. Először is számold ki, hogy mekkora lehet a doboz belső (nettó) térfogata, mérd meg, hogy mekkora kivágás van a hangszórónak (nem a hangszóró külső átmérője), és hogy reflex, vagy zárt doboz-e (van cső, vagy nincs, és ha van, mekkora)? Ebből már többet tudunk mondani.

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1870) fero02 válasza h0o2a7j6 (#1865) üzenetére


fero02
veterán

Én sem tartom magam audiofil embernek, de azért arra odafigyelek, h a pénztárcámhoz mérten a lehető leg jobb cuccokat vegyek.

Én amikor alaplapiról tértem át Sb Live!-ra, ég és föld volt a különbség. Aztán mikor kedvező áron tudtam venni egy Audigy kártyát, akkor megint olyan hangokat hallottam (persze ugyanazzal a hangrendszerrel) pl az Ákos-Andante koncert dvd-jén, amiket eddig nem.

Tehát ha alaplapiról tértem volna át egy Audigy-re, akkor kb hanyattvágtam volna magam.

(#1871) Fész86


Fész86
csendes tag

Helló!
Azért ajánlottam neki egy öreg Live!-ot,mert már(még jó) ennél a kártyánál állítható a hangszínszabályozó(mély-magas).És nemakármilyen fos mélyek(szerintem),megfelelő mélysugárzóval.Szép,lágy mélyemelést végez,persze ki melyik hangzást kedveli.
Igaz,még nem volt szerencsémAudigy xy-t hallani(sajnos),bizonyosan sokkal jobb,de annak azért már ára is lehet.Egy Audigy X-FI,most a depon 12600 pénz,ennyiért vesz egy (mondjuk Live!-ot,meg válogathat a mélysugárzókból),persze a paramétereket figyelembe véve.
Üdv.!

Biztos vagyok benne,hogy a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni...

(#1872) fero02 válasza Fész86 (#1871) üzenetére


fero02
veterán

Live kártyát max 3e-ért bárhol lehet venni (használtan). Az Audigy 1 sem sokkal drágább, a 2 viszont kicsit több. De ha jobban megnézed az aprókat, akkor láthatod, h nem nagyon cserélik le a user-ek- Vajon miért? Talán azért mert jó? Ezt döntsd el Te. Persze mindig van 1-2 olyan emberke, akinek a legújabb kell (mármint hangkártya), mert az új az ugye mindig sokkkal többet tud, mint a régi.

Ami az elmentett EQ dolgot illeti: én azt vallom, h vannak hangmérnökök, akik sokkal jobban tudják, mit h kell beállítani a keverőpulton, h jól szóljon az a bizonyos zene. Persze ez csak a zenére igaz. A mai modern ''zenék'' nálam ebbe a kategóriába nem esnek bele.

Hsz csere. Mint pl az előtted szóló kollégát is olvashtattad (feltéve ha elolvastad, h mit írt) a csere az nem úgy megy, mint ahogy sokan gondolják. Az, h a 2 sugárzó átmérője megegyezik az nem azt jelenti, h mind2 hsz az adot dobozban jól fog szólni. Itt persze megint bejön a régi jóöreg kérdés: kinek mi számít jónak.

A hangfal tervezése komoly munka, sok számítás és tudás kell hozzá. Természetesen ez sem biztosíték arra, h 100% munkát végez az ember. Nagyon sokoldalú dolog a hangfalépítés.


Ha nem vagy annyira jártas a dologban, de érdekel a téma, akkor olvasgasd pl a hsz2000 fórumát. Én viszonylag régóta foglalkozom ezzel a hangfalépítősdivel, alkottam már rengeteg maradandó hangfalat, tudok amennyit tudok, de amikor elkezdtem olvasgatni (napok óta azt csinálom) és még ma is olvastam olyan dolgokat, amiket eddig nem tudtam, vagy nem úgy tudtam. Tehát netre fel és olvasni!

Üdv!

(#1873) etilin válasza fero02 (#1872) üzenetére


etilin
aktív tag

Szerintem ahol EQ-val kell machinálni ott már rég trutyis dolgok mennek.
Ahogy a hangkarikat néztem audiogy-ből is lehet live minőségűt venni míg X-Fi-ből is vannak gagyibb kártyák amik nem biztos hogy elérik az jobb audiogy szintjét.

Ej, God Vazzeg és egyéb sokak hun vannak, he?

(#1874) fero02 válasza etilin (#1873) üzenetére


fero02
veterán

Ezzel teljesen egyetértek! :R

Viszont ami a kártyákat illeti, helyesbíteném magam.

Az újabb szériás Audigy-k sokkal rosszabbak, mint a régebbiek. Ami pl nekem is van az megközelítőleg 2x nagyobb, arany csatlakozós, stb. EZ MÉG minőségi cucc volt. De az Audigy 2. széria után jött a kapkodás, meg a 7.1 mánia. :F X-Fi szériában is rengetek ''al'' tipus van. SE és társaik. Na azok tényleg semmire kellőek. Ami ott jónak számít, az valahol az 50e-n felül kezdődik.

(#1875) fero02 válasza fero02 (#1874) üzenetére


fero02
veterán

[kép]Ez az Audigy 1 aranycsatis + 1394-el szerelt változata. (ilyen van nekem is)

[kép]


Persze ennek is van gagyibb változata, aminek műanyag a csatlakozója.

[kép]

Ezek amik elsőre megkülönböztetik a hangkártyáka. De gondolom még a chip is más rajta, nameg 1-2 dolgot tuti lefelejtettek róla (vagy legalábbis rosszabb minőségűre cserélték).

Aztán itt az Audigy 2:

[kép]

Na ez még kártya volt a javából!

De ezek, pffffffffff. Audigy 4 se:

[kép]

Inkább vennék egy akármilyen CMI chip-pel szerelt hangkeltőt és még olcsóbban kis is jönnék. :DDD Látszik, h hiányzik róla a sok cumó.

Persze ennek is van pro változata, de az árába inkább bele sem gondolok:

[kép]





[Szerkesztve]

(#1876) Gaba


Gaba
senior tag

Hali!

[kép]

Aki nem akar nekifogni előröl a hangfal építésnek, annak itt egy befejezésre váró doboz :D
Élfóliázásra vár ,adom hozzá a fóliát.
Minden megoldásban eladnám ,nekem már nem kell ,de még használatban van :D
Ha valakinek csak a doboz kell vagy a hangszórók akkor szétszedem.
Hardverre cserélném!
ÜDv
Gaba

Telszám : Húsz-401-negyven4-hetven7

(#1877) etilin válasza fero02 (#1875) üzenetére


etilin
aktív tag

Nekem egy E-MU ra fáj a fogam, arra gyüjtök.
[link]

Ej, God Vazzeg és egyéb sokak hun vannak, he?

(#1878) fero02 válasza Gaba (#1876) üzenetére


fero02
veterán

Hi!

A SAL magasat meg a kevlárt egyből kiszúrtam :DD

De további paramétereket és anyagi gondolataidat még közzétehetnéd. :R

Üdv!

(#1879) fero02 válasza etilin (#1877) üzenetére


fero02
veterán

Maximálisan megértelek! :DDD :R

(#1880) fero02


fero02
veterán

Közérdekű közlemény!!!!

Aki rendelkezik ilyen műanyag kerettel (20 cm-es hsz-ra való) és fölösleges számára, vagy tud olyan emberkét, akinek van ilyenje és hajlandó lenne megválni tőle, akkor kérem feltétlen keressen meg!

[link]
[kép]

(#1881) etilin válasza fero02 (#1880) üzenetére


etilin
aktív tag

Mi lelte ennek a hangszórónak a habszélét?
Ez ugye videoton? Olyan a papírmembránja mint a Braunak, szemre.

Ej, God Vazzeg és egyéb sokak hun vannak, he?

(#1882) fero02 válasza etilin (#1881) üzenetére


fero02
veterán

Elöregedtek, ennyi. Ha jól tudom a Braun is papír membrános, de az 25-ös, ez meg csak 20-as. Mindkettőnek nagy a porvédő sapkája, meg szép matt a membrán felülete. Igen, ez egy régi Vidi.

(#1883) shalafi66 válasza fero02 (#1882) üzenetére


shalafi66
veterán

Elég messzi áll a brauntól.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#1884) Gaba válasza fero02 (#1878) üzenetére


Gaba
senior tag

Hali!

A Blaupunkt helyére vissza költözött egy SAL SRP 1620 asszem ,így 4 ohmos a hangfal ,kétutas. Eladási sorrend :
Elsőnek a 2db hangdobozt lehet vinni ,másodiknak : 2db 2 utas hangváltó ,2db dtf 12 magas ,2db kevlár 16cm mélyközép és 2db srp 16cm-es mélyközép ,2db csavaros aranyozott csatlakozó ,2db reflextölcsér.
Az egészért kompletten kb annyit szeretnék ,hogy egy 250gb-os hdd kijöjjjön belőle :D
De minden megoldás érdekel....:D
ÜDv
Gaba

Telszám : Húsz-401-negyven4-hetven7

(#1885) Gaba


Gaba
senior tag

Hozzáértők! :D
Van 2 db 25cm-es RTO mélyem ,ami megadta magás :D Tudtok olyan helyet ,ahol újra tekercselik nekem ? 3800ft/db áron én is tudok ,de sokallom az árat.
Köszönöm
Gaba

Telszám : Húsz-401-negyven4-hetven7

(#1886) Latsza válasza Gaba (#1885) üzenetére


Latsza
aktív tag

[link] ezt nézzed meg! én is itt javíttattam a 30as macaudiomat, és életrekeltette a mester :D :C

(#1887) Gaba válasza Latsza (#1886) üzenetére


Gaba
senior tag

köszi!

Mennyiért csinálták meg?

Telszám : Húsz-401-negyven4-hetven7

(#1888) fero02 válasza Gaba (#1887) üzenetére


fero02
veterán

Sztem itt olcsóbban meglenne. És amennyire az emberkét ismerem (aki javítja a dolgokat) nem lesz vele problémád tuti. De nézd meg Te is: [link]

Üdv!

(#1889) fero02 válasza Gaba (#1884) üzenetére


fero02
veterán

Tehát akkor olyan 12k környékén szeretnél érte kapni.

Esetleg tudnál még küldeni képeket a cuccról? :R

Üdv!

(#1890) Gaba válasza fero02 (#1889) üzenetére


Gaba
senior tag

12k-ért 250-es hdd-t még nem láttam itt ,de 14k-ért már biztosan :D Kb ennyit kérnék érte ,persze elszállítással :D
Csinálok képeket és elküldöm neked :D

Telszám : Húsz-401-negyven4-hetven7

(#1891) Gaba válasza fero02 (#1888) üzenetére


Gaba
senior tag

Ezt köszi :D Székesfehér vár felé nem járok ,de még az is lehet leugrom megcsináltatni :D

Telszám : Húsz-401-negyven4-hetven7

(#1892) fero02 válasza Gaba (#1890) üzenetére


fero02
veterán

Bocsika, tényleg 13 az a 12 [link], postával 14en belül...

(#1893) fero02 válasza Gaba (#1891) üzenetére


fero02
veterán

Nem muszáj Neked arra járni, elég ha a postás megy arra :DDD

Sztem 1, max 2 hetet számolj a dologra.

(#1894) Gaba válasza fero02 (#1892) üzenetére


Gaba
senior tag

Hát jó ,akkor maradjunk a 13k-nál ,de akkor el kell jönni érte :D Ma megpróbálok képeket prezentálni ,telefonnal lesz ,előre is sorry.

Telszám : Húsz-401-negyven4-hetven7

(#1895) Gaba válasza fero02 (#1893) üzenetére


Gaba
senior tag

Írtam az illetőnek ,aztán meglátjuk mennyi lesz az annyi :D

Telszám : Húsz-401-negyven4-hetven7

(#1896) fero02 válasza Gaba (#1894) üzenetére


fero02
veterán

Nem téma. Majd töltsd fel vhova és leszedem. :R

Mondjuk ide: [link] ezt szeressem :DDD



Itt is megtaláltad volna :DDD

[Szerkesztve]

(#1897) Gaba válasza fero02 (#1896) üzenetére


Gaba
senior tag

Oké ! miről csináljak képet? melyik részéről?

Telszám : Húsz-401-negyven4-hetven7

(#1898) fero02 válasza Gaba (#1897) üzenetére


fero02
veterán

Mindenről! ;)

Elvileg érdeklődö vagyok! :DD

(#1899) Gaba válasza fero02 (#1898) üzenetére


Gaba
senior tag

Oké, akkor kattintgatok párat :D

Telszám : Húsz-401-negyven4-hetven7

(#1900) fero02 válasza Gaba (#1899) üzenetére


fero02
veterán

Oxi! Thx! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.