Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) klepto


klepto
addikt

Most tünt fel egy régi bolt új arculata. Volt nálunk a hangszóró szervíz, aki kinőtte magát, és elköltözött egy nagyobb helységben, és van bent pár saját építésű hangfala viszonylag jó áron. Bemutatónak Harman/Kardon erölködő, és Cambridge Audio cd-játszó van betéve, és igencsak jó megépítésű szép hangú hangfalakat csinál. Még a SAL hangszórókból is tudott igazán széphangú hangfalat csinálni.
Jó áron vannak neki M.N.C hangszórói is, amiből kértem egy árkalkulációt egyelőre csak center hangfalra.
Szerintetek ezek a megtervezett, megépített hangfalak milyenek? Verik az alsó kategóriás hangfalakat?
Milyen minőségűek az M.N.C, hangszórók?
Tudnátok ajánlani netcímeket, ahol hangfalépítéshez hangszórók találhatók?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#152) klepto


klepto
addikt

Időközben ma megkaptam az árajánlatot egy center hangszóróra. Ebben két db mágnesesen árnyékolt 304 26 (16cm-es) cdcone hangszóró lenne, egy magas és egy hangváltó társaságában. A szerelő ezt 11800.-Ft-ért készítené el, de annyit mondot, hogy ez az ár nem fix, lehet, hogy 1-2 ezerrel olcsabban is ki tudná hozni. Szerintetek ez reális, vagy drága, esetleg olcsó?

Más fórumokon igen rossz véleménnyel vannak az M.N.C. cdcone hangszórókról. Ti nem tudtok róla valami? Tapasztalat? Mivel sokan szidják, ezért engem már nagyon izgat, hogy miért, és ezért azon gondolkozom, hogy ezt megcsináltatom, és ha nem tetszik, eladom. Szerintetek ha mégsem jó, ki lehet belőle szálni jelentősebb bukás nélkül?

És még egy kérdés: mivel az aktív mélynyomóhoz nagyon drága az erősítő, ezért a passzív mélynyomó milyen alternatíva? Vagyis a mélynyomó a frontba építve, (vagy külön ládában) az erősítő ''b'' csatlakozójára lenne rákötve. Ugye van az 5.1, ami az erősítő frontkimenetének az ''A'' hangfalkimenetét használja, és van a frontnál egy ''B'' hangfalkimenet is. Ez hajtaná meg a mélyeket, nem a sub kimenet, ahova csak aktív mélynyomót lehet kikötni. Ha ezt így oldanám meg, akkor milyen hangképre, hangminőségre számíthatok?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#153) I. Richard


I. Richard
senior tag

Project lefújva!!!!
Inkább nézek egy komplett szettet, a potenciális áldozat a logitech z2200 lehet.

(#154) klepto


klepto
addikt

Látom nem igazán örvend mostanában figyelemnek ez a topicom, ezért picit felhozom, egyben kérdeznék is még valamit :U
Mint már tudjátok, szeretnék hangfalat építeni házimozi rendszerhez, és nagyjából sikerült eldönteni, hogy az ex Videoton, vagyis a Hangszóró 2000 Kft. termékeit szeretném felhasználni hangfalépítéshez. Remélem, ezek a magyar termékek bőven felveszik a versenyt, a kínai tömegcikkekkel, a SAL-al, és az M.T.C.-vel. Sajnos ettől magasabb árkategóriába tertozó hangszórók felhasználására nincs megfelelő keretem. A konkrét kérdésem két dóm magassugárzóval kapcsolatos:

1db különbség mennyire számít a hangképben? Azért kérdezem, mert a db a fontosabb, vagy az Amplitude Response diagram?

A diagram szerint az egyik dóm, ami 100W max.-ig terhelhető 88db-es átlaga 5-10Khz között 85-90db között ingadozik, viszont 15Khz-20Khz között meredeken elkezd zuhanni, és 20Khz-nál már csak 70db.

Az egyel kisebb, 70W max. terhelhetőségű dóm 5-10Khz közötti ingadozása 83-90db, 10-15Khz között 90-86Khz, 15-20Khz között 85-90db a görbe szerint (20Khz-nél 88db).

Ha ezek az adatok a valós mérési eredményeket tükrözik, akkor ez az utóbbi a jobb magashangal rendelkező dóm, vagy az előbbi?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#155) klepto


klepto
addikt

UP
Segítsetek kérlek :(((
UP

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#156) klepto


klepto
addikt

Egy újabb kérdés :)
Sokan mondták, hogy 2 utas rendszerbe ne tegyek 20cm-s mélyközepet, de a miértjét még nem tudom :(
Szóval miért?
Mennyire számít a mágnes mérete a végső hangképben?
Ezt azért kérdezem, mert a 20cm-től 15cm-ig 86mm átmérőlyű mágnessel vannak szerelve a hangszórók. A legkiegyenlítettebb hangzása a már álltalam sokszor emlegett 20cm-es, és a még nem emlegetett 15cm-es hangszórónak van, és az ajánlások, valamint a frekvenciagörbék szerint, mindkettőt 6Khz-nél ajánlott válltani.
Ugyanolyan méretű mágnes, és vágási frekvenciánál a 20cm-es, vagy a 15 cm-es hangszóró fog-e szebben szólni, és miért?
Ez az 5cm különbség nem fog jelentősen a mélytartományra negatívan hatni?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#157) DDL válasza klepto (#156) üzenetére


DDL
őstag

A másik fórumon már válaszoltam. Én max. 20-ast meg egy csipogót raknék bele és legfeljebb 2kHz környékén váltanék. 5-6kHz-ig nem mennek el ezek (sem). Ráadásul ezen a frekin a membrán mérete már összemérhető (vagy nagyobb) mint a lesugározni kívánt freki hullámhossza. Ezért már nem ''hangszóró'', hanem ''hanglökő''. Emiatt még inkább függ a hallgatási pozíciotól a hang. A 15cm-es meg kicsi. Nem meg elég mélyre. Kevés lesz a bass.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#158) klepto válasza DDL (#157) üzenetére


klepto
addikt

Melyik másik fórumon :F
Egyébként a kétutas rendszer nem főhangszóró lenne, hanem egy házi-mozi rendszerben center, és háttér. A frontoknál lenne egy 25, vagy 31cm-es mélynyomó is, az 3 utas rendszer lesz.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#159) DDL válasza klepto (#158) üzenetére


DDL
őstag

Lap.hu elektro fóruma...

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#160) klepto válasza DDL (#159) üzenetére


klepto
addikt

Tudom, ott is kérdezgettem már őket, de iszonyatosan lassan válaszolnak, pl. az utolsó kérdésemre ami ugyanaz volt, mint amit itt feltettem, még senki nem válaszolt, és már pár napja nem is írt senki a fórumba; sőt én voltam az utolsó 12-én reggel 7-kor.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#161) yahagyma


yahagyma
tag

Na megvan a mélynyomóm végre!!!
Hihetetlen de amikor először itthon meghallgattam azt hittem nem hiszek a fülemnek ugyanis annyi közép hang jött a frontokbol mint állat
Tehát azert mert nem volt mélyládám én a frontokra biztam a mély hangokat
csak hohy az meg elnyomta a közepeket ami eddig fel sem tűnt!!

Quad 405-ös 100wattos mono erősítő meg sbx4060
lefele sugaroz 2 reflexnyilasa van
meretei 50*50*40
retegelt fa lemezbol van az oldala
fa labai vannak ami alatt meg szilo van hogy ne a fa erintkezzen az aljaval

eddig nekem teccik mar hallom a különbséget!
Végre megszűnt az az undorito dobogas torzitas meg minden
nagy hangerol arrabmozdul szegeny:D

Sokan akarnak örökké élni, miközben azt sem tudják, mit kezdjenek magukkal a következő hétvégén...

(#162) dark bit válasza klepto (#160) üzenetére


dark bit
tag

Hejj!

Annyi kérdést tettél fel klepto, amire esély sincs, hogy emlékezzek.
M.N.C.-t talán azért szidják mert van egy bolt a deák és nyugati között (nemtom milyen út) ahol árulják és parádésan parasztok az eladók... nemtom miért.

középnek a 20 centis teljes faszság mert nem mélynyomót építesz, hanem közepet. és ha beleraksz egy hangváltót, hogy majd jól átadod neki a középfrekit akkor lesz egy ilye keskeny frekvenica csúcsod amin szólni fog egybéként meg nem... másszóval a nagy membrán mély hangokra jó, tedd félre a megalomán ötletedi fog az nagyon jól szólni 10 centis vagy 12 centis hangszórókon is, esetleg ha nagyon kisebbségi érzésed van a kis hangszóróktól akkor tegyél bele kettőt :)

A somogyis hangszórókból a sárga kevlárosat ajánlanám, az nagyon strapabíró és jólsikeredett széria.

Ha házimozit építessz ne feledd el árnyékolni a hangszórókat esetleg eleve árnyékoltat venni mert mondjuk ha berakod TV alá a centert akkor így lehúzza a képet, ami nemcsak hogy pocsékul néz ki de esetleg egy lövöldözős vagy hangosan vitetkozós film után még nem is tesz jót neki.

Több kérdésedre nem emlékszem, sorry.

Ghost

d[-_-]b Cool Walley

(#163) T_bee


T_bee
aktív tag

Hi

Na nekem is idevágó a problémám
egyrészt szeretnék hangfalat építeni, de sajna 14 évesen semmit sem tudok a témából, tehát kéne valami link ahonnan lehetne tanulni, vagy egy jó könyvcím
másrészt. én most úgy látom, hogy kell a hangfalhoz erősítő, ehhez táp, meg a tölcsérek. ez így ha ennyiot csinálok működne?
bocsi a láma kérdésért, de ilyen téren elég kezdő vok

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#164) klepto válasza T_bee (#163) üzenetére


klepto
addikt

Jó fórumok: M.N.C Bővebben: link, és a SAL fórum: Bővebben: link És amik még a témával foglalkoznak, de kevésbé jók: Bővebben: link, és a Bővebben: link
Ezenkívűl ajánlom még a Bővebben: link oldalt.

Más:

Elkészült az első hangafalm. Mindenre számítottam, de arra, hogy ennyire jól sikerül nem! A Jamom ahoz képest egy dörmögős massza. Annyira nyitott, részletező, és tiszta, hogy a legkisebb hamis hangot is ki lehet hallani. Szóval ezekután minden hangfalam Vidi hangszóróval fog készülni. Most már értem, hogy miért mondta azt a gyártó, ha nem tetszik amit megépítek, visszaveszi az összes hangszórót ;] Bolond lennék visszaadni, és valami ócska kínait hallgatni :U Éljen a MAGYAR termék :C

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#165) T_bee válasza klepto (#164) üzenetére


T_bee
aktív tag

thx a linkeket
Ha csinálok 1 erősítőt arra lehet rögtön kötni a hangalat, és azt lehet hangerőszabályozni?

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#166) Szél válasza T_bee (#165) üzenetére


Szél
tag

Távol álljon tőlem, hogy belegázoljak a lelkedbe, de ha ilyen ''szinten'' állsz szerintem inkább ne kezd el. A hangfalépítést általában gondos tervezőmunka előzi meg. A rezgések csillapításától, az állóhullámok megakadályozásán keresztül, a doboz kialakítása sem mindegy. Szóval elég bonyolult dolog!!!

Ha mindenképp belevágsz akkor minőségibb kategóriában találod a Triangle-t és a Visaton-t. Ezek komplett kit-eket árulnak, már csak a konyhaasztalt kell hozzá szétfűrészelni :D

Ha meg az a lényeg, hogy csak megszólaljon akkor no comment...

(#167) Jancsi


Jancsi
aktív tag

Örülök hogy lett egy ilyen topic :)) A nyáron én is szeretnék hangfalat építeni kaptam hozzá egy tervet csak nem tudom mennyire sikerült jol.
Kérekszépen pár hózzáértőt hogy modjon pár szót rolla, jó-e, ha nem az mit kellene rajta változatni.

A terv itt van -> Bővebben: link

Előre is köszi

(#168) emvy válasza Jancsi (#167) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem jó. Kapásból KÖTELEZŐ elválasztani a közép és a mélysugárzó terét.

while (!sleep) sheep++;

(#169) klepto válasza Szél (#166) üzenetére


klepto
addikt

A hangfalamat nem én terveztem, hanem szakembert bíztam meg vele, aki több éve, lassan évtizede foglalkozik hangfalépítéssel, tervezéssel. Én csak a hangszórókat válogattam össze, és jó lett az eredmény! Azért a Vidit nem kell leírni, és töredéke árban egy Visatonhoz. Szívesen összehasonlítanám egy azonos doboz, és hangszóró méretű Visatonból épített hangfalat egy Vidiből építettel ;)

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#170) @aMoRF válasza klepto (#1) üzenetére


@aMoRF
tag

Szabad Kőmüvesek Clubja után itt a Sabad Dobozolok Clubja! :) :D
Csatlakoz te is!
Egy időben én is gondolkoztam a hangrendszer építésen de mikor utánna számoltam mennyibe is lenne egy jó cucc elment tőle a kedvem.... :)
(Fetes erősítő toroid trafóval.... 3 utas hangfalszett pl.: Monacor hangszorókkal nagyon spéci dobozban amit egy hangmérnök tervezett... ultrabrutális... kb 150.000.- lett volna a vége.... :) nekem most első falatra sokkk..)
Inkább veszek valami közepesen gagyi gyári cuccot.... Valami Yamaha rendszert... :) apránként.... ami le-esett a kamionról.... :)



[Szerkesztve]

A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

(#171) klepto válasza Jancsi (#167) üzenetére


klepto
addikt

Tényleg el kell választani, mivel a mély hangszóró lökéshulláma megrezegteti a kisebb hangszóró membránját, és így nem lesznek középhangjaid, csak zavaros massza fog szólni. Ha nem akarsz vacakolni a közép leválasztásával, és nagy teret szeretnél a mélynek, akkor vegyél kifejezetten középnek gyártott hangsugárzót, amin van egy műanyag búra, vagyis saját légtere van.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#172) Jancsi válasza emvy (#168) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Aki ezt tervezte az éppen az elválasztások miadt szidta a somogyis terveket.
A hangfalépítés kicsit nehezebb mint a modolás :))

(#173) klepto válasza @aMoRF (#170) üzenetére


klepto
addikt

Ezt már leírtam, most ismételjem magam :F
Mert nincs sok pénzem, és olcsó jót venni nem lehet. Nem fogadom el, hogy egy ELTAX árkategóriában nem lehet attól jobbat építeni!
Nagyjából ez volt a koncepció, ami miatt elkezdtem gondolkozni saját építésű hangfalban, és mint kiderült, igazam lett! Tényleg sikerült jót csinálni olcsón :P

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#174) Szél válasza klepto (#169) üzenetére


Szél
tag

Rendben. Nem szóltam el a Videotont, csak az egy másik kategória. Én csak azt próbálom magyarázni, hogy nagyon bátran terveztek - és ez jó végülis - ahoz képest, hogy mennyire összetet dolog.

A másik lényeg szerintem: ha a saját fülednek megfelel a kapott hang, akkor nyugottan lesz*rhatsz minden kritikust!

(#175) emvy válasza Jancsi (#172) üzenetére


emvy
nagyúr

Nézd, ez nem somogyi-nem somogyi kérdés, az elválasztás fontos.
Építettem már párat én is.

while (!sleep) sheep++;

(#176) Jancsi válasza emvy (#175) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Tudom hogy nem somogyi vagy somogyi kérdés :)
Ha van egy kis időd akkor átrazolnád nekem ugy a képet ahogy gondolod?
Egyébként ezek a sugrzok milyenek amit ajánlottak nekem? (nem nagyon vagyok tisztában hogy azokbol a számokbol amit az oldalukon leirtak én mit fogok hallani)

(#177) Szél válasza Jancsi (#167) üzenetére


Szél
tag

Kapásból lebeszélnélek a három utas hangfalról mert jó háromutas frekvenciaváltót a 200-300 ezer forintos kategóriában kapsz (normál hangfalnál). Szóval inkább kettő, nem a hangszórók számától fog jobban szólni, hanem azok minőségétől.

Az előlap legyen minnél keskenyebb, mert az segíti a hang leválását a dobozról. Az éleket próbáld lekerekíteni, mert csökkenti a torzítást.

Milyen anyagból szeretéd a dobozt? Költség szempontból a MDF v. HDF lapot ajánlom. A bélelés nyitott pólusú szivaccsal vagy vattával kellen megoldani.

Ha van valamilyen kérdésed szívesen válaszolok.

[Szerkesztve]

(#178) Jancsi válasza Szél (#177) üzenetére


Jancsi
aktív tag

MDF-böl lenne a csilapítóanyagot még nem taáltam ki, de valami az építőiparbol lessz ha találok megfelelőt ( az lessz olcsóé'rt :D )
Én is gondolkoztam kétutas rendszeren, de abban is csak ilyesemi minőségű hangszórók lennének. Nagyon megköszönnék egy kétutastervet csak az összehasonlitás végett

(#179) Szél válasza Jancsi (#178) üzenetére


Szél
tag

Jó. Az oldal kialakításánál, mivel nem sűrű szerkezetű anyaggal dolgozol ezért lehet vastagabb oldala 19mm-től fölfelé. A szivacs nem drága különben és mindenképpen olyan anyag kell ami elnyeli a hangot különben semmit nem ér.

Sokszor egy jobban kibélelt doboz belső légűrtartalma a hang szempontjából jobb mint ha csak kevés van benne. Ha nem jó a kibélelés, akkor a hang megrezegteti a dobozt és az torzításokat fog eredményezni.

A hangszórókat nem ismerem, úgyhogy passz. Nézd meg a Kácsa-audió honlapját ők árulnak ilyen cuccokat is kábelek mellett.

Tervem sajna nincs, mert én tuti nem mernék belevágni, és már megvan itthon a rendszerem :DD

(#180) klepto válasza Szél (#174) üzenetére


klepto
addikt

Valamit félreértettél :U
Én Téged megerősítve, hogy nehéz, és komoly tervezőmunka és tapasztalat szügséges egy hangfal építéshez, írtam le azt, hogy én sem maganak csináltam a doboztervet, légtérfogat számítást, stb. Én az elmúlt közel fél év alatt, nagyon sok emberrel beszélgettem, és sok fórumon kértem tanácsot, mire addig eljutottam, hogy össze mertem válogatni hangszórókat. És akkor még csak a hangszórókról van szó, nem a hangfalról. Azt mondom, hogy akinek nincs gépe, tapasztalata, vagy van a közelében olyan ember, aki hangfalépítéssel foglalkozik, és nem túl drágán, akkor ne áljon neki otthon, hanem építesse meg.
Egyébként én egy center hangfalt csináltattam egy leendő házimozi rendszer első darbjaként, amiben 2db 15cm-s, és a kettő között 1db magas van. Amikor megláttam a hangfalat, majdnem elküldtem a srácot melegebb éghajlatra, hogy én centert kértem, nem egy óriásbébit! Ő erre azt mondta, hogy ha ettől kisebb, sehogy nem fog szólni :U Szóval most van egy, az átlag bolti centerekhez képest 1,5-2x nagyobb hangládám centerhangfalként. Persze a komolyabb cégek is ekkora méretet gyártanak 80-250k közötti áron ;]
Az én hangfalam mérete ( fektetett állapotban) : Szélesség: 49.5cm, Magasság: 20.5cm, Mélység: 27.5cm

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#181) Donki Hóte válasza Szél (#177) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Pedig, ha jó basszust akarsz, akkor nem úszod meg a 3 utas dobozt. A jó basszushoz nagy (legalább 20, de inkább 25 cm-es) hangszóró kell, azt pedig nem szabad 200-800 Hz fölött megszólalni engedni :D

A magasak eddig nem tudnak lemenni, tehát az 800 Hz és a 2500 Hz közötti űrt be kell tölteni valamivel.

Esetleg alternatíva lehet 2 db 16-18 cm-es hangszóró, ezeknek már jó basszusa van, de fel lehet őket engedni 1500-2000 Hz-ig, onnan pedig már szólhat a magas. Ezt javaslom szimmetrikus kivitelben elkészíteni (felül egy mély, középen a magas, alul ismét egy mély), a szakirodalom szerint ez kiegyenlített sztereó képet fog eredményezni.

[Szerkesztve]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#182) klepto válasza Jancsi (#176) üzenetére


klepto
addikt

A DTF12-es magast hallottam szólni hangfalban, hát attól a 10cm-s kocsiban lévő szélessávú Vidi hangszóróm is magasabbra megy! Hiányzik a teteje, nincsen igazi, szép, csilingelő magas hangja :( Én nem ajánlom, nem fog tetszeni a vége! Középnek mindenképp amit írtam, vagy azt a megoldást kell követned, hogy a közép megy felűlre, és teljesen leválasztod zárt térben. A Kevlár mélye jó a Somogyinak, de kérdés, hogy milyen hangakraktert szeretsz. Nem döngős mély, hanem dallamos. Jó a basszuskövetése, de hiányzik belőle a falrengető energia.Inkább zenére (nem house), vagyis jaz-re való. Ha jó magasat akarsz olcsón, akkor TVM, vagyis Tesla 3000.-Ft-ért, vagy Vidi 1680.-Ft-ért.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#183) Szél válasza klepto (#180) üzenetére


Szél
tag

OK bocsi, csak olvastam a többiek hozzászólását is. Akkor viszont sok dologban egyetértünk :D. A centered klassz lehet és legalább biztos lehetsz a minőségében (alapanyagok, összerakás). Azt mindenképp tisztelem, hogy volt erőd és időd utánajárni, mert nem kis munka és/vagy inkább szórakozás. BRAVO :C

(#184) klepto válasza Donki Hóte (#181) üzenetére


klepto
addikt

A 2 méyl 1 magas nem kivitelezhető, mert ha sorba köt 2 8Ohmos-t, az 4 Ohm lesz, ha párhuzamosan, akkor 16. A magas, és a válltó pedig 8 ohmos. Ha 2 4ohmosat köt sorba, akkor pedig megnő a hangfal jósági tényezője, vagyis csökken a reakcióidseje, és elveszíti a kontroláltságát a zene felett. 2 hangszórót 1 útban csak úgy lehet megoldani, hogy jól szóljon, hogy párhuzamosan kötöd.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#185) dark bit válasza T_bee (#165) üzenetére


dark bit
tag

T_bee,
ami neked kell az a Klinger - Hangdobozépítés c. könyve amit a Bartók Bélán a Gellért szálló felöli oldalon sétálva és a technikai könyvesboltba beugorva meg is kaphatsz. Most ilyen pirosfehér külselye van. Ez az alap, ebből tanuljál ne a fórumokon, mert sok ember sok fas**ágot mond és itt meg nincs hülyeség leírva.

Hajrá!

d[-_-]b Cool Walley

(#186) Jancsi válasza klepto (#182) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Igazábol csak zenehallgatásra kell. A műfaj nem túl változatos (rock, metal), de a számok már annál inkább. Igazálok jó lenne a szépen csilinelnének a kis harangok ha olyan szám lenne, szépen ''bugna'' a basszusitár. :DD
Igazábol dallamos zenéhez lenne.

(#187) Donki Hóte válasza klepto (#184) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ezt olvasd át és javítsd, mert elég nagy sületlenséget írtál!

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#188) klepto válasza Szél (#183) üzenetére


klepto
addikt

Na tippelj, hogy egy ekkora dobozt kompletten mennyiért csinált meg a srác?
Én csak a hangszórókat, és a hangváltót vittem, ő adta a maradék kellékeket, (dobozanyag, kábel, szövetborítás, csatlakozó, stb.) és a belső kábelezése ezüstözött rézkábel...

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#189) klepto válasza Donki Hóte (#187) üzenetére


klepto
addikt

Bocsi, ezt nem én írtam ''nő a jósági tényező'', hanem egy másik fórumon egy hangmérnök. Én sem értem pontosan, hogy mit jelent, amit ezután írtam az a saját véleményem, amit kihámoztam kb. 100 hozzászólásból másik egy másik fórumon. Ő mondta, hogy nem szabad sorba kötni a hangszórókat, mert nem lesz jó...
Ha nem erre a részre gondoltál, akkor mire?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#190) emvy


emvy
nagyúr

A Klinger már elavult..

A DTF 12 az teljesen jó.

while (!sleep) sheep++;

(#191) klepto válasza Jancsi (#186) üzenetére


klepto
addikt

Akkor maradj a klasszikus Papír membránnál, azok mmég mindíg a legjobbak mélyként. Mellesleg miért vennél Kínait, amikor van Magyar termék is olcsóbban, és ráadásul jobb hangminőségben :F Hogy tökéletes-e? Nem. Sokkal rondább, mint az a szép sárga, vagy az M.N.C. CDclone kék hangszórója, viszont a hang és a szépség nem jár mindíg együt. ;]
Ha érdekel, elküldöm e-mailben, hogy milyen hangszórókból építettem, és azok milyen tulajdonságúak ;)

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#192) klepto válasza emvy (#190) üzenetére


klepto
addikt

HAllottad már saját füleddel, vagy csak mondták :F

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#193) Szél válasza Donki Hóte (#181) üzenetére


Szél
tag

A méret persze, hogy kell a basszushoz. Csak nem mindegy, hogy hol vágod a hangtartományodat. Hangszórók kérdése az egész. Az ember nem is hinné, de a fül nagyon érzékeny műszernek számít!

D'appolito elhelyezésnek hívják, amit írtál, ott az együttfutási hiba fordulhat elő a mélyeknél. Szélesebb hangteret/szinpadot kapsz vízszintes irányban viszont, szűkebbet függőleges irányban. Nekem is ilyen van. :D

(#194) emvy válasza klepto (#192) üzenetére


emvy
nagyúr

Hallottam, az Enigmában.

while (!sleep) sheep++;

(#195) Szél válasza klepto (#188) üzenetére


Szél
tag

Szerintem 20.000-30.000 ezer lehet sacc-per-kábé, függ az egyebektől.

(#196) Donki Hóte válasza klepto (#189) üzenetére


Donki Hóte
veterán

1.,

2 db. x ohmos ellenállás párhuzamosan kötve x/2 ohm lesz.

2 db. x ohmos ellenállás sorba kötve 2x ohmos lesz.

2.,

A jósági tényező elsősorban mechanikai paraméter, csak másodsorban elektromos. Jósági tényezője nem a hangszórónak van, hanem a teljes hangdoboznak. Valóban más hangszóró kell akkor, ha egyet akarsz használni és más akkor, ha kettőt.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#197) Jancsi válasza klepto (#191) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Küld! :)
A címem az adataimnál van

(#198) dark bit válasza emvy (#190) üzenetére


dark bit
tag

A hangszórók alapelve nem változott már több évtizede...

Mi elavult a könyvben? A fizikai törvények?

d[-_-]b Cool Walley

(#199) klepto válasza Szél (#195) üzenetére


klepto
addikt

Akkor jól kapaszkodj meg!
6000.-Ft-ot fizettem érte :DDD

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#200) Donki Hóte válasza Szél (#193) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az együttfutási hiba kiküszöbölésére csak egy jó módszert tudok, a SAL és az M.N.C hangszórókat hanyagolni kell :D

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.