Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) CYBERIA válasza permet (#750) üzenetére


CYBERIA
őstag

Komolyan mondom, ez jól meg van tervezve! Tudjátok, miért? :P

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#752) Turbolada II válasza CYBERIA (#751) üzenetére


Turbolada II
őstag

Miért? Egyébként ma (ha minden igaz) megérkeznek az utolsó alkatrészrek és megcsináljuk a hangfalakat.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#753) pweisz válasza Turbolada II (#752) üzenetére


pweisz
senior tag

Na látom amíg nem voltam, nem történt óriási halladás. Majd készlessz dobj fel egy képet.

(#754) permet válasza CYBERIA (#751) üzenetére


permet
csendes tag

A káposztasavanyitáshoz biztos. :)
Ezt ideiglenesnek szántam, de amikor hazavittem egy pár 50000-es s*mogyit...
úgy döntöttem marad a hordó. Bár a mélyekben nem vette fel a versenyt, és csillapítás is 2 db poló (számomra is titkos összetételű olajfoltokkal).

(#755) CYBERIA válasza Turbolada II (#752) üzenetére


CYBERIA
őstag

Az gondolom tudod, hogy a gömb alakú foglalat mennyire előnyös. :)
Ez megközelítőleg olyan.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#756) Turbolada II válasza CYBERIA (#755) üzenetére


Turbolada II
őstag

Mindenesetre jó kis subcső lett belőle. Hétfőre érkeznek meg az utolsó alkatrészek. Nemsokára készen lesz a hangfalpár, amint elkészül jönnek a képek is.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#757) CYBERIA válasza Turbolada II (#756) üzenetére


CYBERIA
őstag

Oké, jöhetnek, várjuk!

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#758) Turbolada II


Turbolada II
őstag

A hangfal kárpitozása milyen árban van?
Mennyi 1 méter kárpit?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#759) CYBERIA válasza Turbolada II (#758) üzenetére


CYBERIA
őstag

Hangfalbevonó kárpit német gyártmány, 2m széles, fekete vagy szürke színben 585,- Ft/m2

a Hangszóró 2000-nél.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#760) _Petya_


_Petya_
őstag

Üdv!

Lenne egy kérdésem a szakikhoz:

Van nekem egy kb 20 éves Videoton DB1312A típusú hangfalpárom, a pincében állt sokat, most találtam meg. A mélysugárzó mindkettőben kuka (elöregedett a membrán gumipereme). Az lenne a kérdésem, hogy ezekkel mit lehet kezdeni, esetleg lehet kapni belevaló hangszórókat, egyáltalán érdemes megpróbálni helyrepofozni?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#761) CYBERIA válasza _Petya_ (#760) üzenetére


CYBERIA
őstag

[link]

Itt! HA-13 -at ajánlanak. 2 db kijönne 6 000-ből. ;)

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#762) djkay


djkay
aktív tag

2 subocska gazdit keres.(18.000ft/db) Meg 1 végfok is.(iá:49900) a végfok nagyon jó állapotú!!! csak a képen elég poros
[link] :) érd. emailba :DDD


[Szerkesztve]

mixcloud.com/hundjkay -telszám adataimnál ha kell vmi

(#763) Turbolada II


Turbolada II
őstag

Még mindig nem érkezett meg a reflexcső a hangváltó és a bélés.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#764) Turbolada II


Turbolada II
őstag

Képzeljétek el még mindig nem érkezett meg a reflexcső a hangváltó és a bélés. A hangfal már majdnem készen van. Körülbelül 2 órába telne összerakni, ha meglenne minden alkatrész. Szerintetek a reflexcső a hangfal elején legyen vagy a hátulján?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#765) Borisz76


Borisz76
veterán

Hát én is építettem 1-2 ládát....de nem muszály, mert van több gyári szett is ami kifogástalanul megfelel zenei és filmes célokra is!

Csak 1 példa : Creative Labs - Gigaworks S750

Igaz potom 85 ropi az ára ami nem kevés....

[Szerkesztve]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#766) pweisz válasza Borisz76 (#765) üzenetére


pweisz
senior tag

Muszályni semmit se muszály, nem is azért épít az ember hangfalat :)

(#767) Turbolada II válasza Borisz76 (#765) üzenetére


Turbolada II
őstag

Majd azt nézd meg 85K-ból milyen hangtechnikám lesz! A Gigaworks S750 cseppet elbújhat majd mellette. Találtam egy 6 csatornás Onkyo házimozi erősítőt 30K-ért.
A hátsó hangfalakban 20cm-es hangszóró lesz dómmal, a centerben 2db 15cm-es mélyközép dómmal, a mélyládában 30cm-es hangszóró lesz. A front hangfalak adatait a 700. hozzászólástól megtudhatod. Körülbelül 85000 Ft lesz a végösszeg. Nincs mindenkinek ennyi pénze, hogy készen megvegyen egy hangfalrendszert. Ja és tudod, hogy te csináltad és büszke leszel rá minden egyes membránrezzenésnél.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#768) CYBERIA válasza Turbolada II (#767) üzenetére


CYBERIA
őstag

Egyébként hogy jutottál arra az elhatározásra, hogy M.N.C.-t veszel?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#769) Toncsi


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Szia DDL!

A másik topicban kérdeztem/néztem a rendszeredet. Tetszik :)
De sajna nincs pénzem Spendorra.
Egy másik fórumon olvastam, h csináltál Fostex hangszóróból dobozt. Hogy sikerült, hogy szólt?
Most perpill a Sonido diy foglalkoztat. Mi a véleményed róla?

(#770) DDL válasza Toncsi (#769) üzenetére


DDL
őstag

Jól szólt, bár hosszútávon nekem csalódás volt s Spendor mellett.. Az FE206e-vel próbálkoztam. Frekvencia kompenzálás nélkül szerintem hallgathatatlan. Sokkal jobb az FE166e/167e, vagy az FE207e. Egyszerűbb is a doboza.

A Sonido-ról még nincs közvetlen tapasztalatom. Nem soká próbálkozom majd a SFR178-cal.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#771) Aranyos


Aranyos
csendes tag

Sziasztok!
Segítsetek, center hangfalat szeretnék venni, állót!
Ajánlottak nekem egy JAMO PC 6000 hangfal párt, 20000 Ft-ért,amire van még 1 év garancia.
Megéri? Van valakinek valamilyen élménye róla?
Köszi

(#772) pweisz válasza Aranyos (#771) üzenetére


pweisz
senior tag


Center az a közép, ami a tv tetején van általában, vagy ilyesmi, te a front sogárzókról beszél, vagy csak simán hangfalpár. DDL talán ismeri.

(#773) Aranyos


Aranyos
csendes tag

Igen,persze frontra gondoltam :)

(#774) DDL válasza pweisz (#772) üzenetére


DDL
őstag

Nem ismerem :(

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#775) Turbolada II válasza CYBERIA (#768) üzenetére


Turbolada II
őstag

Úgy hogy Borsod-Abaúj-Zemplén megyében élek, az ország egyik legelmaradottabb megyéjében, ahol az emberek többségének csak ilyen kínai hangszórókra futja. Mondjuk Sárospatak egy ''oázis'' a megyében, de ha elindulsz kelet felé a Bodrogközbe, ott sok családnak még ételre sincs pénze, nemhogy hangszórókra. Az egyik haverom, aki Hatvanba költözött azt mondta hogy ég és föld a különbség a két régió között. Nálunk a fiatalok közül szinte mindenkinek 10 évesnél idősebb Németországból ''guberált'' német vagy japán erősítője van. Hangszórók tekintetében a SAL és az MNC a domináns. Itt nem is ismerik a márkákat. Az MNC és a SAL márkásnak számít! Ha nyerek a lottón akkor M-Audióból fogok 5.1-et csinálni :D .

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#776) CYBERIA válasza Turbolada II (#775) üzenetére


CYBERIA
őstag

Nem azért kérdeztem, ezekkel a dolgokkal sajnos tisztában vagyok :(
Csak ebben az árkategóriában van szvsz jobb is, pl. VT.

Amúgy mikor jönnek már a cuccok? :)

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#777) Turbolada II válasza CYBERIA (#776) üzenetére


Turbolada II
őstag

Maximum péntekig várok, utána visszakérem az előleget. A hangfalak nagyjából megvannak, már csak a cső, a váltó és a bélés kellene. Pillanatok alatt össze lehetne dobni. ''Videoton'' (Hangszóró 2000) hangszórókat legközelebb Miskolcon lehet venni, a garancia szempontjából jobb ha helyben vásárolok.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#778) matth3w


matth3w
csendes tag

Ki készített már hangnyomásra működő strobit hang falba építve??? Kéne egy ki segítség

http://www.hackthat.net/df/ddos/15769/index.html

(#779) matth3w válasza Aranyos (#771) üzenetére


matth3w
csendes tag

Élményem az nincs, de sztem ilyen árba lehet jobbat is venni (garival)

http://www.hackthat.net/df/ddos/15769/index.html

(#780) pweisz válasza matth3w (#778) üzenetére


pweisz
senior tag

Én nem, és nem is tervezem. Probáld meg a Hobby elektronika topicban: [link]

(#781) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Valaki volt hifi vagy high end show-n?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#782) picichris


picichris
csendes tag

Sziasztok,

magyarországon megvásárolható hangszórók iránt érdeklödnék, hol lehet öket kapni, ki melyiket ajánlja melyiket nem és miért, nem hangosítási céllal kellenének, hanem igazi széphangu sugárzók érdekelnének, olcsóbb drágább egyaránt.
+ 1 kérdés BEYMA hangszórócsalád (Studio) hallotta már valaki, hogy hogyan szól, esetleg vélemény, hozzászólás?

(#783) pweisz válasza picichris (#782) üzenetére


pweisz
senior tag

Hangszoró 2000(ex videoton, remélem jó, mert akarok belőle építeni): [link]
MNC(alja cucc): [link]
SAL(szintúgy kb)[link]
Külhoni
Visaton(drága):[link]
Többit nem tudom, valamelyik cég hoz be Fostexet, meg más cuccokat is, szerintem lehet SEAS-t, meg több nagyobb márkát is kapni jó drágán.
Ahol lehet kapni többfélét, az olcsóbbakból:[link]

Beymaból a 8XXX nem tudom hogy már mi a neve, aból a forum.terminal.hu -n többen építettek, aztmonják hogy jó.


[Szerkesztve]

(#784) BTO válasza picichris (#782) üzenetére


BTO
őstag

http://www.d-audio.hu/
http://www.radiovilag.hu/related.html
http://elektronika.linkcenter.hu/index.php?nocookie=1
http://www.dspsystem.hu/
http://www.hifi-mix.hu/main.php?kid=3&fid=38&aid=106

semmi sem tökéletes

(#785) Winzsolt


Winzsolt
aktív tag

sziattok!
én nem épitek hanem kérdezek:)
2x100w-os (8ohm) erösitöhöz mejik a ''legjobb'' hangfalPÁR:) max 40k-ért?

(#786) picichris válasza Winzsolt (#785) üzenetére


picichris
csendes tag

Nagyban összefügg azzal, hogy milyen zenére keresel, de ezért az összegért érdemes körülnézni a mamut gyártók terén (reflex,magnat,sony,jamo...) ill. lehet találni komolyabbakat, azonban azok csak használtan jöhetnek számításba.
Nem tudom milyenekre gondoltál, mi számít, az agyrobbantó mély, vagy az hogy szépen szóljon.
Ajánlották nekem a Phase hifi hangfalait (www.re-carta.hu) amik állítólag nagyon jól szólnak, az árukhoz képest, azonban itt ismét elöjön, hogy milyen zenére kellene, elég mélyre tudnak-e ezek menni a te stílusodhoz.
Kicsit több infó kellene

(#787) Winzsolt válasza picichris (#786) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

Szia! köszi h segitesz!
Trance és keményebb fajtáihoz kéne szoval nekem elég fontos a mély meg az is h szépen szoljon, ez a 2együtt nem létezik?:)
örá találtam ijen árban:
[link]
Viszont sajna én nem sok hangfalat hallottam szolni eddig.
pl. rá gondoltál?:[link]
jo lenne hallani h meik szol szebben a fentebb emlitett erösitövel.

(#788) Winzsolt válasza Winzsolt (#787) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

az is számithat h ezzel az erösitövel elég hangosan szoljon, kb 5*5m-es szobában vagy 2,5*6m-es szobában, még nemtudom meikben.
most egy ijent ozakib5-t használok de utálom mikor tekerném feljebb a hangeröt de hiába.[link]

(#789) maxi357 válasza Winzsolt (#788) üzenetére


maxi357
csendes tag

sziasztok! nem akarok offolni,de jobb forumot nem talaltam ahol megkerdezhetnem,hogy lehet-e javitani szakadt membrant es ha igen hogyan.az emil cimemre is valaszolhattok.maxi357@freemail.hu
kosz

(#790) CYBERIA válasza maxi357 (#789) üzenetére


CYBERIA
őstag

Milyen hangszóró?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#791) maxi357


maxi357
csendes tag

technics hangszorok.egy oreg technics hanfalbol, a legnagyobbnak (mélynyomo?)el van szakadva,a ket kisebbnek meg be van nyomodva a kozepe,bar azokat meg elviselheto osszeg cserelni,
masik kerdes, van -e valami komolyabb kulombseg az autoba szant hangszorok es az ilyen hangfalakban levoek kozott,ahol lakom,nincs komoly hifi bolt,csak auto audios,lehet,hogy a kicsi hanszorokat csak innen tudnek beszerezni.

(#792) pweisz válasza maxi357 (#791) üzenetére


pweisz
senior tag

Lehetne cserélni. Hangszoró 2000is forgalmaz membránt külön, csak az nem biztos hogy jó a technicsbe, egyrészt méretben, másrészt hangban(anyaga, súlya, impregnál vagy nem, ezek befolyásolják a hangot), viszont szakadt membránnál valószínűleg bármi jobban szól.
Természetesen van különbség, például az autohangszorokat úgy tervezik hogy térfogatú dobozban(pl ajtóba beépítve jól szóljanak), illetve tartósabb anyagból szokták csinálni őket hogy a port, napot, meg ilyesmiket jobban bírják. Meghát a másik hogy ha cserélsz akkor ugyanolyanra, vagy legalább hasonló adotságú hangszoróra lenne jó cserélni, különben elég gázos lehet a hangja.

(#793) CYBERIA válasza pweisz (#792) üzenetére


CYBERIA
őstag

Szerintem te koaxiális vagy valami hasonló hangszóróra gondolsz, ő meg mélynyomóra.
Amúgy a lényeges különbség az, hogy az autós hangszórók általában 4 Ohmosak, otthonra meg általában 8 szokott kelleni.

[link]
[link]

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#794) pweisz válasza CYBERIA (#793) üzenetére


pweisz
senior tag

Nem a koaxokra gondoltam, általánosan az autó hangszorokra. Otthonra 4 és 8 ohmos is van, szerintem autósban is van 8Ohmos. Jól lenne egyébbként tudni hogy a kicserélni kivánt hangszoró hány Ohmos 4-16Ohmig szoktak lenni, meghát az T-S paramétereket.

(#795) Bodin


Bodin
aktív tag

Hali mindenkinek.
Lenne hozzátok egy kérésem, ami talán nem is olyan OFF. Lennétek szívesek beárazni a linken található házi hangfalat? Kicsit régen jártam a SAL boltban, így nem tudom mennyibe kerülnek mostanság a benne levő alkatrészek...

Minden a skálaparkolóval szemben levő kis üzletből származik:
mély: SRP3030
közép: SRP1620
magas: DC-10
váltó: HV316
rácsok: mély+közép
hordfül+csatlakozóaljzat (az olcsóbb fajtából)
2x kb 8cm reflexcső

:R :R :R

És a [link]

(#796) Turbolada II


Turbolada II
őstag

Készen vannak a hangfalak. Már csak az a vacak hangváltó hiányzik. Képek nemsokára.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#797) maxi357


maxi357
csendes tag

a legkisebb es a nagy 8 ohmos a kozepso 16-os.egyaltalan ,hogy lehet szetszedni egy ilyen hanszorot?

(#798) pweisz válasza Bodin (#795) üzenetére


pweisz
senior tag

Én sem tudom, viszont a SAL.hu-n vannak árak, ott kéne megnézni.

(#799) pweisz válasza maxi357 (#797) üzenetére


pweisz
senior tag

magas és a mély 8Ohm a középső 16, ez biztos? Elég furcsa összeállítás, 16Ohmos közép viszonylag ritka, olyat cserének lehet nehéz lessz találni. Melyiket akarod szétszedni, a mélyet?

(#800) pweisz válasza Turbolada II (#796) üzenetére


pweisz
senior tag

Hogyhogy nincs még hangváltó?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.