Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) shalafi66 válasza Bencom ™ (#1700) üzenetére


shalafi66
veterán

Én nem ''fikázok'' mindössze tájékozottab vagyok egy fokkal nálad. :) A Sal termékei a kb. 50%-os gyártási szórással, és a maguk érzéketlenségével nekem nem számítanak hangszórónak. Az mondjuk igaz, ha váltófeszültség kerül a kivezetéseikre jó esetben megszólalnak. :D Másrészt nem csak a celestion létezik ezeken kívül.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#1702) shalafi66 válasza csapos2 (#1696) üzenetére


shalafi66
veterán

Ez elég ''érdekes'' tervezési módszer. :D Bandpass ládával lehet 30Hz alá menni, de itt másféle kompromisszumokat kell kötni. Kicsit pontosítani kéne még a dolgokat..

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#1703) Bencom ™ válasza shalafi66 (#1701) üzenetére


Bencom ™
őstag

de mutatok egy szakadékot:
1 azaz 1 db olyan celestion, ami nekem megfelelt volna a gitárerősítőbe, kb 55-75K HUF
2 mély és 2 magas SAL hangszóró, ami végül is be lett szerelve, és így jobban is szól: 2*6,500+2*2,200HUF.

és tudom, hogy nem csak a Celestion létezik ,de a többi is, amit te mondasz, ilyen drága.

(#1704) Bencom ™ válasza shalafi66 (#1702) üzenetére


Bencom ™
őstag

a pincénkben van egy láda, ami kb 250L-es, egy 45 cm-es fogalmamsincsmien mélynyomó volt benne (míg ki nem szedtük) két tekintélyes bass-reflex nyílás és egy kisebb terelés belül (labirinth) a hangnyomása... hát ponots adattal nem szolgálhatok, viszont a poharak leszaladtak a polcról a ház túloldalán, amikor megszólalt, és a szíved kényszeredetten is a hangfal ütemére vert...

a legmélyebb, amit tudott, és hallottad, az a 22Hz volt, de az olyan hangerővel, hogy csak na... alatta is szólt, de azt már nem nagyon hallottad, csak egy folyamatos lüktetést éreztél. viszont a felső határa, amíg még jól szolt az kb 500Hz-re korlátozódott, szal kompromisszum volt benne bőven XD

subbass volt egy megalomán gyerek házimozirendszeréhez, de az anyja két hét után és bár triller után száműzte, mert az egész ház remegett ha megszólalt :DDD


helyesírás rulz, bocs de nincs erőm kijavítani :F

[Szerkesztve]

(#1705) shalafi66 válasza Bencom ™ (#1703) üzenetére


shalafi66
veterán

Én nem említettem egy hangszórót sem. Gyártunk egyféle 300mm-es gitárhangszórót, de az nem 55 ezer, mondjuk nem is ez a cég fő profilja, hanem a HiFi hangvisszaadás. Az pedig, hogy szerinted jobban szól, még semmit nem jelent.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#1706) Bencom ™ válasza shalafi66 (#1705) üzenetére


Bencom ™
őstag

a sárc, akié a fender volt, szintén állította, hogy jobb az enyém, és nem túl szívesen mondta ezt...

mennyi az a hangszóró, és mik az értékei?
egyébként én professzionális cuccokat részesítek előnyben, ugyanis egy próba nálnuk eltartott kb 6-7 óráig is akár, és miután kijöttünk, kb ugyanennyi ideig csengett a fülünk (tudom, káros a fülnek a huzamosabb ideig nagy hangerő, de hát na... :D)
a hifi az egy adott terhelést kb 1-2 órán keresztül bír, a pro meg egész nap. ez a marha nagy különbség... nem egy ''csúcsszuper'' hifi cuccot füstöltünk el abban a pincében, pedig nem hajtottuk túl... csak túl sokáig...

(#1707) csapos2 válasza shalafi66 (#1702) üzenetére


csapos2
addikt

Gondolom, feltűnt neked is, hogy a lekesedésem jóval nagyobb, mint a hozzáértésem, így rád hagyatkoznék.

No, ezt a szót - bandpaas - nem találtam. Jelenleg is olyan dobozom van, és tetszik a hangja.

Mit pontosítsunk még?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1708) shalafi66 válasza csapos2 (#1707) üzenetére


shalafi66
veterán

Van pl egy ilyen BP terv: http://hangszoro.net/sub/ha31.htm Ezzel annyi a kikötés, hogy 30-40W a max. mechanikai terhelhetősége ebben a dobozban a hangszórónak.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#1709) csapos2 válasza shalafi66 (#1708) üzenetére


csapos2
addikt

Csak tudhatok valamit :D , mert ez a dobozka nekem is megtetszett külsőleg, a hangja viszont nem jött be.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1710) shalafi66


shalafi66
veterán

Akkor a másik amit szubnak ajánlok a sima 672-es hangszóróval egy b-relex doboz. Széles keretek közt változtatható a térfogat (35-64liter), ezzel együtt a hangolás., 64 literben 30Hz-es f3 pont érhető el, a mechanikai terhelhetősége 80W. Ugyanez a hangszóró elrontható úgy, hogy 40literes zárt dobozban 36Hz-es alsó határfrfekit hozzon.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#1711) Bencom ™ válasza shalafi66 (#1710) üzenetére


Bencom ™
őstag

nekem nem válaszoltál. megmutatnád annak a gitárhangszórónak az árát és adatait, ami szerinted simán lefőzi minden téren az én összeállításomat?
utána én is előkeresem az adatokat...

bár ezek csak számok... láttam már olyat, hogy a számok alapján isteni volt, a valóságban meg szar, és fordítva... ez ahogy van, baromi jól szól, és az adatai is kecsegtetőek...

[Szerkesztve]

(#1712) shalafi66 válasza Bencom ™ (#1711) üzenetére


shalafi66
veterán

:) Mivel mérted a hangsugárzód, hogy vannak adataid róla?

Annak ellenére, hogy a PA nem tartozik a profilba, azért nem olyan rossz ez a hangszóró. [link]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#1713) Bencom ™ válasza shalafi66 (#1712) üzenetére


Bencom ™
őstag

letöltöttem a honlapról a mérési adatait, majd miután beszereltük, utána meg is mértük... faterom, mint említettem, foglalkozik már hangfalakkal egy ideje...

[link] mély (ebből van kettő)
[link] magas (szintén kettő)

50L-eres dobozban vígan elmegy, és akkor még nem kell semmit trükközni a dobozzal, csak egy sima zárt rendszer kell.
most 25W-on szuperál (mármint 2*25W) és iszonyat nagy a hangnyomása, és érdekességként: minél hangosabban szól, annál szebb a hangja, és annál erőteljesebb a mélye, de ez alacsony hangon sem jelent torzságot, vagy elhaló mály hangokat...

a tiednél nem láttam árat továbbra sem.
ja és az adatok valósak, sőt még ha lehet, picit jobbak is, mint amik fel vannak írva, miután dobozba tettük, ellenőriztük.

bocs, most hogy visszábnéztem, 1-2 helyen tévesen közöltem adatokat, de annyira nem nagy az eltérés aközött, amint fejből mondtam, és aközött, mint ami a papíron van.
meg inkább rosszabb adatokat mondtam fejből, mitn ami valós :))

[Szerkesztve]

(#1714) snemeth válasza Bencom ™ (#1700) üzenetére


snemeth
aktív tag

Nem akarlak megbántani, de a szakértelmet illetően shalafi66-tal nem vagy egy súlycsoportban. ;]

(#1715) Bencom ™ válasza snemeth (#1714) üzenetére


Bencom ™
őstag

nem akarlak megbántani, de nem tud érdekelni a véleményed ;)

mellesleg modntam, hogy ebben faterom a szakértő, nem én, viszont azt tudom, hogy amiket csináltunk azok mienek, és el tudom mondani, hogy hogy lehet olcsóért nagyon jó cuccokat csinálni...

mind1, nem húzom fel magam, csak az ilyen Hsz-eknek nem sok értelmét látom...

(#1716) snemeth válasza Bencom ™ (#1715) üzenetére


snemeth
aktív tag

Hány éves is vagy? ;]

(#1717) Bencom ™ válasza snemeth (#1716) üzenetére


Bencom ™
őstag

mennyi a közöd hozzá? illetve tudsz értelmes hozzászólásokat is írni? mert ezek alapján nem úgy tűnik... menj a RING topicba, nézz ki magadnak vmi balekot, és éld ki magad rajta... ez a topic nem erre való...go away...

egyébként meg nem kérdőjeleztem meg senki szakértelmét, csak nem értettem vele egyet... de valszeg kevés hozzá az IQ-d hogy ezt megértsd...

[Szerkesztve]

(#1718) snemeth válasza Bencom ™ (#1717) üzenetére


snemeth
aktív tag

Közben megnéztem, mennyi idős vagy és már semmin sem csodálkozom. ;]

(#1719) Bencom ™ válasza snemeth (#1718) üzenetére


Bencom ™
őstag

akkor most már elhúzol végre a fenébe? hurrá :) gratulálok, légy boldog.
egyébként nem tudom, hol nézted meg, de 17 és fél vagyok, viszont a faterom jóval elmúlt ötven, elhiheted, hogy ér hozzá, és rám is ragadt valami.

(#1720) Fész86


Fész86
csendes tag

Srácok!
Hibásnak érzem magam,mert az én Orionozásomból indult ki ez az egész''balhé''.
Bár én azt hittem,hogy itt azért lehet kultúráltabban is csevegni,egymással megosztani a tapasztalatokat.
Miért jó az ,hogy egymást b@sztatjuk?Nyugi.
Vélemény:
Az tény,hogy itthon kevés a normális és átlagember számára megfizethető!,hangrendszer,namármost mindenki abból építkezik amiböl tud,és persze amig a pénztárcája elér.
Én elhiszem azt,hogy el lehet érni olcsóbb alkatrészekkel azt amit a nagy cégek,jóval drágábban kínálnak.Ha tehetném nekem má régen pl.:Marantz erölködőm lenne mondjuk két Spendor BC-1essel.
Eme hozzászólásommal csak azt akartam,hogy a nézeteltéréseket nr ilyen formában és ne ilyen hangvétellel vezzessük le.
Ja és senki t nem akartam ezzel minösíteni.Ennyi
Üdv.!

Biztos vagyok benne,hogy a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni...

(#1721) shalafi66


shalafi66
veterán

:) Nem érthetünk egyet, ha nem értesz néhány dolgot. A hangszóró ára 9450,- pénz, de ez megtalálható a lapon is, azért nem szívesen írtam be. Azok az adatlapok, amiket mutattál elég pontatlanok, hiányosak és a valóságtartalmuk általában megkérdőjelezhető. Ezek alapján nem lehet építeni hangsugárzót, csak hasraütve, és akkor ehhez jön még a nagy gyártási szórás...

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#1722) Bencom ™ válasza shalafi66 (#1721) üzenetére


Bencom ™
őstag

az egész olcsó... akkor gyakorlatilag a két hangszóró árából kijön egy, és azt lehet duplázni.
viszont egy kétutas megoldást csak nem kérdőjelezhetsz meg, hogy azzal az egy hangszóróval tudod hozni a mély és a magas tartományokat is úgy, mint ezzel a kettővel együtt... és lehet, hogy csak mákunk volt, hogy jó lett a hangszóró, de ha nem lett volna jó, visszacseréljük.

már eléggé sok hangládát építettünk ezekből az alapanyagokból, eltérően vélekedünk hát...

(#1723) Bencom ™ válasza Bencom ™ (#1722) üzenetére


Bencom ™
őstag

má megint nem tudok helyesen írni :( mind1...

Fész: én nem baszogattam senkit, és shalafi sem engem, csak nem értettünk egyet... csak aztán jött, aki semmi értelmeset nem mondott, csak kötekedett... ezt leszámítva kultúráltan beszélünk (asszem)

A SAL.hu-n fennvannak az adatok, nam az én kötelességem eldönteni, hogy hitelesek e, viszont amiket mi megvettünk, és utánamértünk, nagyon is megfelel a hozzá a honlapon mellékelt adatoknak.

és szép hangja van. nálunk bevált. biztos, hogy van selejt benne meg hasonlók, de hálsitennek még nem találkoztam ilyennek (márpedig nem egy hangfalon túlvagyunk már ilyen alapanyagokból)

(#1724) shalafi66


shalafi66
veterán

Hát igen, és kb. 4dB-lel érzékenyebb a hsz...
A két úttal nincs gond, de az spa nem túl szélessávú, és nem túl érzékeny, bár a magas amit választottál sem 106dB-es. Legfeljebb egy szűk sávban éri el ezt a hangnyomást. Viszont a váltóval annál inkább lehetnek gondok. Ezt rendesen kivitelezni csak mérésekkel lehet, az meg, hogy a két hangszóró átvitele közt átfedés van, eleve semmi jót nem jelent.
Azt azért megnézném, ahogy viszacseréled a hangszórót, mert nem stimmelnek a T-S paraméterek. :D

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#1725) Bencom ™ válasza shalafi66 (#1724) üzenetére


Bencom ™
őstag

beütöm és azt mondom, hogy így adták ide XD vannak módszerek :))

(#1726) Bencom ™ válasza shalafi66 (#1724) üzenetére


Bencom ™
őstag

amúgy a váltó az a faterom erőssége, ugyanis van hozzá mérőműszere, meg van egy ismerősünk, aki szívesen tekercsel, és nem boltban vesszük meg drágán a rosszat, hanem szinte ingyen csinálunk, és pont olyat, amilyen kell. szóval álltalában ez okozza a legkisebb problémát :)

ha ez nem lenne meg ,lehet hogy valóban jobban szuperálna, amit te mutattál, és jobban meg is érné ;)

[Szerkesztve]

(#1727) etilin válasza Bencom ™ (#1726) üzenetére


etilin
aktív tag

Talán a mondanivalódat kicsit pontosabban kéne megfogalmaznod és amiről te sem vagy biztos arról nem kéne halandzsázni.
Gondolj arra, hogy amit leírsz azt többen elolvassák és lehet valaki komolyan is veszi :(

Ej, God Vazzeg és egyéb sokak hun vannak, he?

(#1728) Bencom ™ válasza etilin (#1727) üzenetére


Bencom ™
őstag

????????????????????????????
miért vagyok én a közellenség??? amit én mondok, mirét mindíg hülyeség? bármi legyen is az?? kezdem unni...
száljatok már le rólam... mondd meg mi nem pontos, vagy mi hülyeség! ha tudsz írni konkrétan ilyet és igazad is van akkor mondj rám ilyeneket, anélkül ne rágalmazzon senki!

(#1729) etilin válasza Bencom ™ (#1728) üzenetére


etilin
aktív tag

Na most őszinte leszek ;]
Annyi butaságot kisebbet nagyobbat hordtál itt össze egy oldalon, hogy senkinek sincs se kedve se ereje kijavítani nem mintha bármi értelme lenne neked itt magyarázni.
Ha érdekel a téma olvass utánna a topikban sok link van azokat is érdemes megnézegetni.

Ej, God Vazzeg és egyéb sokak hun vannak, he?

(#1730) Bencom ™ válasza etilin (#1729) üzenetére


Bencom ™
őstag

továbbra sem mondtál konkrétumot, ergó csak kaptam még egy rosszakaró kötekedő, magával mitkezdeni nem tudó okoskodó majmot...

nem tudnám két kezemen megszmolni, hány hangfalat építettem már a faterommal, szóval elhiheted, hogy ott vagyok a témában. nem tudom, te hányat építettél, meg hogy azok lettek e olyan jók, mint amiket én, de biztos van oka, hogy ilyen nagy az arcod (a hülyeség is ide tartozik)

és ne itt fikázódjatok most már, mert ez szánalmas, ami megy... írjatok a ring topicka vagy írjatok privátot, nem fog érdekelni, de ezt a topicot ne offoljátok szét.

(#1731) TheReMiXeR válasza Bencom ™ (#1728) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Abba gondolj bele (nem bántásnak írom) hogy esetleg szakemberek is olvassák ezeket az írásokat. Én nem vagyok szakember, de én is építettem már sok hangfalat.

Egyáltalán nem dicsekednék se az mnc, se a sal és se a többi iszonytatóan gyenge minőségű hangszórókkal. Ez egy életérzés és nem arra kell törekedni, hogy mennyiből jön ki az ember, nem a legolcsóbb a jobb (természetesen).

Érdekes módon egy hangosításossal foglalkozó (értelmezd dj-nek, igazi papírral rendelkező szakemberekről beszélek) ismerősöm sincs aki SAL cuccokból összerakott ládákkal hangosítana. Hoppá, miért is van az, hogy a SAL-tól legalább 10x drágább hangszórókból összerakott ládákat használnak? No, nem azért mert pénzes emberek, hanem azért mert ami már bizonyított tény azon már ők sem akarnak változtatni.
De ciki lenne istenem, ha egyik ilyen melómnál a 8-10órás folyamatos terhelés közben ''megsülnének'' a hangsugárzók...

Más...

Otthoni hifi témája...
Ha van egy láncom (értsd magyarul ''hifitoronynak'') akkor valszeg nem kötök rá egy bizonytalan valamit. Pénzt időt nem kímélve felhúzom a ládákat, mint az arany kőmíves, minden centijét jól kimérve és akkor belerakok valami ezerötszáz Forintos piros habcunci vagy kevlárnak hívott lósz@rt? Áááá... itt jön az életérzés... no meg a szobrász is ilyen...
M A R A D A N D Ó T kell alkotni, érted, ha már csinálsz valamit akkor az jó is legyen.

Tucc tucc-ra biztos jók ezek a hangszórók, de minőségi színvonalas hallgatáshoz nem jók. Kb. az ''5 perc alatt rájövök hogy desz@r'' érzés kerít hatalmába.

Érzésem szerint, ha már Édesapád csinálgat dolgokat (pl. hangváltó) akkor már nem kellene lerontani az összképet.

Végül pedig azt tudom mondani, hogy kellemesen lehet csalódni a vidi hangszóróiban.
Volt vagy 8-10 éve Kistarcsán egy illető aki nagyon behúzott a tilosba, de megérdemeltem...
HA17 nemtudom melyik verzióját használták egy kisebb ládához és ledöbbentő volt az összkép. Rögtön vettem is tőle egy pár ilyen kis sugárzót, hogy majd én is alkotok.
Rá pár hónapra tudtam meg, mikor a Nedis-ben jártam, hogy bezony ez vidi sugárzó...
Majdnem dupla áron vettem meg, tanulópénzért. 80-as években is becsültem már a márkát, de manapság megint (vagy még mindig) jónak tartom ha olcsót akar az ember.

bocs és ''semmi sértődést'' kívánok mindenkinek!

(#1732) Bencom ™ válasza TheReMiXeR (#1731) üzenetére


Bencom ™
őstag

nem sértődtem, a helyzet az, hogy nem az hogy nem vok pénzes, de csóró vagyok, és a mai magyarországon ezzel sztem nem vagyok egyedül, ezért ajánlom mindenkinek a lehető legolcsóbb megoldást. elhiheted, hogy ha megtehetném, akkor én is valami drágábbat vennék a cuccba, épp ezért vannak úgy kialakítva, hogy ha egyszer meggazdagodnék, akkor minden probléma nélkül ki tudjam cserélni a mostanit.

de most őszintén: ha kezdő lennél, egyből egy 20onvalahányezerforintos hangszórót tennél a legelső cuccodba?
ismerős a ''közmondás'', hogy jól csak rossz autón lehet megtanulni vezetni? kitapasztalod a ládák trükkjeit, és majd mikor ez már megvan, akkor ölsz bele nagy összeget a hangszórókba.

és ugye, hogy nem olyan rossz a vidi? és szerintem az orion sem, ezért ''háborított fel'' amikor jól lefikázták... csak mert magyar... a Suzuki nem magyar, csak itt gyártják, uh nem minden magyar terméket kéne hozzá hasonlítani.

remélem jól összefoglaltam, és le tudom állítani a kötekedéshullámot, amitől atán úgysem halad előlrébb a topic, csak majd meglátja egy moderátor, és kitörli egyből kb a felét... kell az bárkinek is? :F

(#1733) shalafi66 válasza TheReMiXeR (#1731) üzenetére


shalafi66
veterán

Én mást kívánok, hogy végre ne videotonnak nevezzék. Mert nem az. Ma már főleg nem. 8-10 éve még talán. Ezeknek semmi közük a régi vidi hangszórókhoz. :) A H2000 hangszórók használati értéke eléri a 8-10-szer drágább termékekét is, ez a vidiről nem lenne elmondható. Hangosítással kapcs: PA célokra még azt a belinkelt gitárhangszórót sem ajánlom, csak minimálkoncepcióként. :) (Pedig ez nem SAL)

[Szerkesztve]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#1734) TheReMiXeR válasza shalafi66 (#1733) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Én kérek elnézést...

Azt tudom, hogy PA rendszerbe nem jók, az a részlege a hsz-nek a SAL és társait célozta meg, mert láttam nagyon sok helyen ilyen hangszórókból épített ládákat.
Igaz, a rendszer többi tagja is tükrözte az összképet... erősítők stb...

Otthoni ''hifistának'' tökéletes választás lenne. Nem tudom mekkora a részesedése a piacon a H2000-nek (remélem jól szólítottam ;) ) de biztos nagyobb lenne, ha a választék is nagyobb lenne. A komplett listát nézve találok olyan sugárzót amit nem is vennék meg soha, ergo lehet hogy mások is így gondolkodnak. Viszont lehet, hogy vennék kevlárt vagy valami más ''izgibb'' külsővel rendelkező szobadíszének valót.
Tv-be való, Sokol-ba való és hasonló méretű és teljesítményű ezüst kúpos hangsugárzókra van még kereslet? Mert helyettük mást is lehetne ''csinyáni'' :B Talán, ezért ''divatos'' manapság a SAL vagy a többi kínai csoda, mert van ''szép'' szériája is ahogyan jóanyám mondaná :))

(#1735) TheReMiXeR válasza Bencom ™ (#1732) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Nézd, ma itthon a nagy tömeg ebben a cipőben jár. Kettőnk között időben van még1x annyi mint amennyi vagy. Én is ilyen siheder vótam mikor megálmodtam az első ládámat.
Ezzel nincs semmi baj... Sőtttt, örül az ember, ha lát hasonlóan gondolkodüó ifjú titánokat.

A felvetésed jogos... amikor én ''kezdő'' voltam (most is az vagyok) ''bulgár orionos'' hangszórókból raktam össze az első kis polc ládámat mert nem vót igazából sokféle mint manapság. Ráadásul kis pöcsösként vidéken hangszórót venni nem volt egyszerű dolog.
Ez egyszer történt meg. Dolgoztam vele x időt és csalódás volt. A végső becsavarozás az szinte semmi, de az kelti életre az egészet. Hát rettenet volt... Mai tannoy-os fülemmel visszagondolva gáz volt az egész.

Ha kész lesz az új ''álmom'' jelzem... :))

(#1736) csapos2 válasza shalafi66 (#1710) üzenetére


csapos2
addikt

Köszönöm szépen a segítséget.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1737) shalafi66 válasza TheReMiXeR (#1734) üzenetére


shalafi66
veterán

:) Pedig nagyon sok hangszóró valahol a vifa mélyközepek szintjét is eléri. A papír membránokat a cég maga készíti, finn cellulózból, ilyet a technológia miatt más nem tud, és ezzel a kínai kevlárok nem versenyezhetnek. Szerintem az esztétikával sincs gond, a több, mint 85 hangszóróból, ami jelenleg készül, mindenki találhat megfelelőt. Ezután meg kell kérdeznem, hogy miért is kicsi a választék? :D Aztán ittvan pl. ez a hsz: [link] ez nemcsak szép (szerintem), de ilyen átvitelű hangszórót ritkán látni, sokkal magasabb áron is nehéz hasonlót találni. A hangszórók megjelenésén nem kívánunk változtatni, lehet egy hsz akkor is esztétikus, ha egyszerű, fekete színű (sőt, szerintem igazán így lehet az), tömegtermékek szintjére lesüllyedni akár a külsőben is, nem jó politika hosszútávon. :) Egyébként volt erről egy topik: [link]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#1738) csapos2


csapos2
addikt

shalafi66: Mit szólsz ehez? [link]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1739) Bencom ™ válasza TheReMiXeR (#1735) üzenetére


Bencom ™
őstag

na, de abból a hangszóróból hogy hoztad ki a lehetséges maximumot? trükköztél a ládával (mint azt én javasoltam valakinek) és utána pedig, ha hozzájutottál egy minőségi hangszóróhoz, akkor kicserélhetted (volna) és akkor aztán a jobbnál is jobb hangfalat kapsz. én (egyelőre) így gondolkodom, és köszi a védelem beszédét :DDD

Shalafi: igen, néha az egyszerűbb szebb, de pl az MNC-nek van az a kék hangszórója, aminek a közepén van egy kis kúp (asszem a hűtés miatt) na az nagyon vagányul néz ki és nem is szól olyan rosszul, szóval egy amatőrnek igencsak megdobogtatja a szívét.
ráadásul nem is dárga, szóval néha az ilyenek döntik el... főleg ha otthonra kell.

csapos: sarokhangfalat válogatsz? :)

[Szerkesztve]

(#1740) etilin válasza csapos2 (#1738) üzenetére


etilin
aktív tag

Gondolom panelban akarod majd hallgatni :D

Ugye azzal tisztában vagy hogy a zenék 90%-ában nincs 40Hz alatti hang illetve csak nagyon hallkan van benne..


Nekem a körperemes H2000 hangszórókkal nincs semmi bajom kinézetre sem. A nem körperemesek nem tetszenek de majdnem mindet lehet körperemessel rendelni.
Ha nem hupilila, azért egy komoly hangszóró szerintem ne legyen piros szinű :O

[Szerkesztve]

Ej, God Vazzeg és egyéb sokak hun vannak, he?

(#1741) csapos2 válasza etilin (#1740) üzenetére


csapos2
addikt

Nem, nem panelben fogom hallgatni. Egy melléképületben szeretnék moziszobát berendezni, oda kellene. És inkább mozizni, mint zenét hallgatni, de a jó zenét sem vetem meg természetesen. :)

Bencom ™: Gyilkos szubot. :D

[Szerkesztve]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1742) Bencom ™ válasza csapos2 (#1741) üzenetére


Bencom ™
őstag

hát, ha eksön vagy triller filmeket nézel, oda kell a 40Hz :))
de subnak nekem kicsit magasnak tűnik... az olyan robosztus meg tiszteletet parancsolónak kellene, hogy legyen :DDD
mint a sárc, akit modntam, hogy mi csináltuk meg neki a ládát, kb 250 L-es volt, egy kocka, valami 3 rétegnyi volt a fala, hogy szét ne essen (asszem pozdorja) volt benen egy 40cm-es mélynyomó, meg bassreflexek, egy kis terelés belül, vagy negyed mázsányi tömítőanyag, és furikon próbáltuk vinni (targonca híján) és kb 4-en kellettünk a megmozdításához XD

aztán mivel kicsit túllőttünk a célon, a mutterja száműűzte egy idő után uh msot itt van a poncénkben, hangszóró nélkül... esetleg ha érdekel... :DDD

(de am fentebb már leírtam :)) )

u.i.: na mondjuk, az a hangszóró, ami benne volt... fú... valami 40K volt, ha jól emlékszem, mikor visszahozták az volt az első, hogy kiszereltük és eladtuk :D
de már nem emlékszem a típusára... mikor a kezembe adták először, hát majdnem földhözvágtam... tudom, hogy egy hangszóró álltalában nehéz, de ez annál is nehezebb volt XD

[Szerkesztve]

(#1743) etilin válasza csapos2 (#1741) üzenetére


etilin
aktív tag

Ha mozira kell akkor oda tényleg kell a kakaó:
Nekem Ha 31-es bandpass ládám van: panelbe még ez is bőven sok. Egy mozifilmet néztem (Karib tenger kalózai) 50W-os sub erősítővel hajtva (csak egyharmadáig tekertem fel) a szomszéd szobában a üvegpoharak már le akartak ugrani a polcról. Bár ennél hangosabban nem lenne merszem kínozni szegényt a membrán már így is nagyon nagy kitéréssel mozgot.
Ezt nézted már:[link]

[Szerkesztve]

Ej, God Vazzeg és egyéb sokak hun vannak, he?

(#1744) Bencom ™ válasza etilin (#1743) üzenetére


Bencom ™
őstag

fú! komplex... vannak benne labirinth elemek, meg tölcsér... igen, amúgy azt el is felejtettem mondani, hogy a mélyeket meg lehet ilyen érdekes tölcséres megoldással is csinálni...

(újabb sematikus ábra következik)
[link]
rajzban nem vagyok túl jó, de most lusta vagyok keresni... ez csak egy egyszerű tölcséres megoldás, zenekari cuccokban szerentek ilyeneket használni, amit etilin mutatott, az már tovább van fejlesztve egy kis oldal-ági labirinth-tal is... de hogy minek akkora egy számítógép alá?... :DDD

(#1745) shalafi66 válasza Bencom ™ (#1744) üzenetére


shalafi66
veterán

Sima exp. tölcsér. Ne keverd Gizékét a gőzekével.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#1746) shalafi66 válasza Bencom ™ (#1739) üzenetére


shalafi66
veterán

Az pedig hülyeség, hogy építesz egy valamilyen dobozt, egy valamilyen hangszóróhoz, majd a hszt kicseréled, a doboz marad, és azt hiszed ettől lesz jobb. Nem a dobozhoz keresünk hszt, hanem fordítva, a hszhez kell mindig méretezni a dobozt.
Az mnc hszek kivétel nélkül mind érzéketlenek, ráadásul a terhelhetőségük is nagyon alacsony (talán az autós szubok kivételével), ez nem tudom kinek tetszik. Attól hogy színes nem lesz jó. Nem ezek a lényeges dolgok, ha valaki kicsit is ért hozzá, nem eszerint válszt.

[Szerkesztve]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#1747) shalafi66 válasza csapos2 (#1738) üzenetére


shalafi66
veterán

Csapos, nem tudom, egy rajz kevés.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#1748) csapos2 válasza shalafi66 (#1747) üzenetére


csapos2
addikt

Itt van minden róla: [link]

etilin: Köszi, aranyos kis tölcsér. :) Építettem már exponenciális tölcsért, hangnyomás az volt benne, de nem volt elég lágy. Igaz, csak egy somogyis 20-as hangszóróval hajtottam.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1749) shalafi66 válasza csapos2 (#1748) üzenetére


shalafi66
veterán

Hát te döntesz, olyan rossz biztos nem lehet, viszont tényleg nagy helyet foglal, és nem olcsó a két hangszóró hozzá.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#1750) csapos2 válasza shalafi66 (#1749) üzenetére


csapos2
addikt

Nektek van olyan hangszórótok, amivel lehetne, valami ilyesmit építeni?
Mit ajánl a konyhafőnök? :D

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.