Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Oliverda


Oliverda
félisten

Valyon honnan lehetne megszerezni az Orion HS280 a hangváltójának alaprajzát. 282-őm van, és ebben elég gagyi a hangváltó, jóformán nincs is benne külön váltó. Esetleg egy ORION HS280-ból kibuherált hangváltó is megfelelne.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#652) Flashback válasza Flashback (#650) üzenetére


Flashback
addikt

upot nekem!:B

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#653) @lbert válasza Flashback (#650) üzenetére


@lbert
tag

Mind kettő! Csak az nem mindegy hogy mire hasnyálod. A bal oldalit ha jól értelmezem akkor egy pezs ringradátor magas vagy hasonló, meg olasmi 30-35cm-s papír v lakkpapír mély két reflex csővel. Ez magábam is elég nagyot szól. toronyban ritkábban alkalmazzák. A jobb oldali ak már jóval más katagória! A hátra szűkítés és az hogy nincs reflex nyíás arról árúlkodik, hogy monitor jellegű, vagy közép magas. Ezt már inkább láttam toronyban. A sugárzók persze közel v teljesen ua lehet. a doboz stukstúra - Hofisan - sokat meghatároz.

(#654) csontesz


csontesz
csendes tag

Hali emberek!


Asszem én ynugodtan hozzászolhatok a témához... Én ugy kb 4 éve foglalkozom a hangtechnikával, és nekem idáig, amiket építettem házilag, mindegyik szépen szerepelt házibulikon kül és beltéren is... :D még mind a mai napig is szépen kűldik!

Nos most kezdtem el egy 7.1-es hagrendszert építeni... :D Én már alapba ugy fogtam hozzá, hogy szétnéztem a kínálatok között.. :D arra az elhatározásra jutottam, hogy összerakok 2 aktív mélyet, egyenként 30cm -es szórokkal. A mélyeket az MNC cégtől hozom, Big Bull néven (35315 - igaz autósub, de nagyon beváltak nekem) az erősítő hozzá szintén MNC 396 91 (200W/8ohm, 30-130 Hz) ez ugy 50e Ft-ot jelent + a doboz, de az már kevés pénz. Front, center illetve a többi szintén MNC, de itt már bajban vagyok, a CD Cone, hangszórok erre a célra vannak, de a PA Professional-t sem vetem meg :D
ez a kisebbik gondom... :D
maga a rendszer alapja 2 db Quad 405-ös 200W-os vég, és 1 DOLBY-surround dekóder HIFI-eloerosítovel!
Sajna, csak a mélyek és a végfok áll készen,d e többit sem vetem meg.. :D
Én igy ezt az itthoni félrendszert zenehallgatásra használom, megmondthatom, hogy jó választás volt az mnc technika.. :D szal mindenkinek nagyon nagyon ajánlom... :D

bocsi a hosszúságért, de ez van.. :d Jah és még 1, ha vlki erre adná a fejét,, Akkor az MNC Big Bull x2-t ne válassza, az nem erre a célra való... sikeresen haverom szétküldte, és nagyon gyengén szól... :D

(#655) pyrannha


pyrannha
senior tag

Nos, Én is hangfalépításre adom a fejem. De, mielőtt hozzákezdenék, lenne egy-két kérdésem. Először is, a ''dobozt'' 19 mm-es MDF-ből szeretném megcsinálni. Ez megfelelő? A másik, hogy a SAL hangszórói nagyon megtetszettek, ezért ezeket tervezem majd mevenni.
Össze is állítottam 3 féle hangfalat:
1. Magas: DTF 12 1990 Ft
Közép: SBX 1320 2590 Ft
Mély: SBX 2030 4890 Ft
Hangváltó: HV 328 4990 Ft
Összesen/db: 14460 Ft
Teljesítmény: 140/110

2. Magas: DTF 12 1990 Ft
Közép: SBX 1320 2590 Ft
Mély: SBX 2530 6490 Ft
Hangváltó: HV 328 4990 Ft
Összesen/db: 16060 Ft
Teljesítmény: 160/130

3. Magas: DTF10 1990 Ft
Közép: SRP 1315 1990 Ft
Mély: SRP 3040 6490 Ft
Hangváltó: HV 328 4990 Ft
Összesen/db: 15460 Ft
Teljesítmény: 140/110

Ezek közül melyik lenne a legjobb? Az elsőnek 20, a másodiknak 25, a harmadiknak 30 cm-es a mélysugárzója. Számít valamit az, hogy mekkora méretü a mélysugárzó? Később még biztos lesz egy csomó kérdésem, szal még tuti fogok írni.:)
A válszokat előre is köszönöm!

PSN ID: VDFPO

(#656) DDL válasza pyrannha (#655) üzenetére


DDL
őstag

Előszőr az igényeidet fogalmazd meg. Mit is szeretnél tulképpen? És mennyit szánsz rá? Szerintem a SAL hangszórók legfeljebb autóba valók, de szobába nem. Csak pénzkidobás.


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#657) pyrannha válasza DDL (#656) üzenetére


pyrannha
senior tag

A hangfalakat zenehallgatásra használnám. A hangszórókra 40ezret szántam. Ha a SAL ennyire ''rossz'', akkor mit ajánlasz helyette?

PSN ID: VDFPO

(#658) DDL válasza pyrannha (#657) üzenetére


DDL
őstag

Milyen jellegű zenehallgatásra?

TVM ARN-150 + VIFA TC26TG05-06. Kb. 20k a két dobozra való. Vagy ha kihasználod a 40k-t akkor 2*ARN150 + VIFA XT25TG30-04. Csak ez utóbbi 4 Ohmos lesz. Ha kell az első változathoz tudok rajzot.


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#659) $


$
tag

Szevasztok!

Most készülök az első hangfalpáromat megépíteni, számítógépre lenne kötve erősítőn keresztül, zenehallgatásra, játékra, meg ilyesmire lenne. Néztem az M.N.C oldalán a hangfalépítős részt, és az lenne a kérdésem, hogy mélynyomóként az eclipse I., vagy az eclipse II. lenne a jobb az általam támasztott követelmények függvényében? Van ebben valakinek tapasztalata? Meg nekem az a véleményem, hogy egy kétutas rendszer is elég lenne, miután megnéztem azokat a diagramokat, mert láttam, hogy a 20 centis hangszóró is föl tud menni 3-4kHz-ig, a magas meg le tud menni 2-3kHz-ig. Ergo: szvsz csak fölösleges bonyolítás a háromutas rendszer megépítése, bonyolultabb a hangváltó, nehezebb összehangolni a komponenseket, drágább, több hibalehetőség. És ezzel az M.N.C-s hangfaltervekkel van valakinek tapasztalata, mert nekem full semmi eddig a hangfalépítés terén :(, és csak erre tudok támaszkodni.
+
Lenne egy kérdésem: mi az a vágási meredekség a hangváltónál?

segítségeteket előre is köszönöm:
$

Ja és mindenféle zenét szeretnéka hallgatni a tuc-tuc-tól a rockon át a klasszikusig :)

[Szerkesztve]

(#660) pweisz válasza $ (#659) üzenetére


pweisz
senior tag

Látom nem válaszolt senki akkor megprobálok én.
Na pontosan mik a követelményeid? Hangosan szóljon? Szépen szóljon? Az MNC eclipse sorozatnál talán érdemes lenne valami jobbat választani ha a minőség is cél. Nem érdemes 3utast építened jó meglátásod, viszont szerintem 20-as átmérő is kicsit nagy mélyközépnek, bár az még határeset, de inkább valamilyen 16-os. MNC hangfal terveket nem tudom mienek, de azért nézzél meg más gyártókat is. MNC kívül olcsó gyártók(amiknek ismerem az oldalát):
TVN Bővebben: link
SAL Bővebben: link
Videoton(mostmár hangszoró 2000kft)Bővebben: link
Vágási meredekség hogy milyen meredeken vág:)
Na itt egy kép magyarázatnak:
[kép]

(#661) $ válasza pweisz (#660) üzenetére


$
tag

Szerintem a 20-as pont jó lesz mélyközépnek, itt azt írják, hogy 45-6000 Hz-ig jó
Bővebben: link
Természetesen mindkét szempont lényeg, de nincsenek extra elvárásaim, hisz nem tervezek horribilis összegeket kiadni 2 hangfalért. Olyan 15-20 k körül tervezem hangfalanként. Ha csak a hangerő lenne a lényeg, akkor vennék egy baszott nagy 40 cm-es mélyközepet, meg egy baszott erős piezot, hadd szakadjanak a dobhártyák :) De nem teszem, mert a minőség is fontos, szóval szerintem az árkategóriájában megállja a helyét az Eclipse. Mondjuk nem hallgattam még, jó lenne, ha ki lehetne próbálni, mert ez szerintem elég szubjektív, hogy mi jó és mi nem. SAL SBX szerinted jobb az MNC-nél?

(#662) pweisz válasza $ (#661) üzenetére


pweisz
senior tag

Sok mindent írnak:) Azért mindent ne higyél el, főleg ne az adatokat amik az MNC oldalán vannak.
De ha mindenképp MNC, haverral csináltunk egy pár zártat 16-os Sunflowerből, és 33502-es dómból, saját hangváltóval(1.rendű Butterworth), szerintem hallgatható lett. Eclipsből(nem tudom melyik) csak valami 30-as mély+piezzo kombót hallottam, de azt inkább hagyjuk.
Egyébbként azt csinálsz amit akarsz, ha mindenképp 20-as MNC Eclipse-ből akarsz hangfalat építeni, akkor építs.
SAL sbx az olyan mint a Sunflower, csak pontosabb adatokkal(talán), meg jobb összerakási minőséggel(talán).

(#663) $ válasza pweisz (#662) üzenetére


$
tag

30-as mély+piezo kombó az elhiszem, hogy tré lett. De azért a 20 cm nem 30 :)

(#664) $


$
tag

Tud valaki olyan programot, ami megadott frekvenciájú hangokat játszik le?

(#665) pweisz válasza $ (#664) üzenetére


pweisz
senior tag

Ilyen van pl a WinISD-ben is.

(#666) @lbert


@lbert
tag

Szervusztok!

Pc-re alkalmazható hangdoboz tervező és szimulációs programokat keresek.
Esetleg jól bevált számítási összefüggéseket.

Válaszokat akár a topicon akár e-mailban várom.

Köszönöm.

(#667) @lbert


@lbert
tag

A hangfalas téma folytatódik a következő topicon.

Bővebben: link

Ez úgytűnik leált.

(#668) @lbert


@lbert
tag

apropó doboz építés!
ki milyen arányok alapján határozza meg az oldalak méretét?
én 3 éve építettem egy dobozt. akkor minden áron az oszlop v álló doboz volt a heppem. én kkor önhatalmúlag eldöntöttem, hogy 1m lesz a magasság és a térfogatot ehhez az arányhoz alakítottam.

(#669) Öccse


Öccse
csendes tag

Van egy 70W-os erősítőm, hozzá 2drb. 30W-os hangfal. Az a baj hogy a mély hangokat szépen kiadja, de a magashangokat már nem olyan szépen. Ezért szeretnék csinálni 2 kissebb hangszórót a magashangokhoz de nem tudom megcsinálni az a ketyerét ami szétválasztja a magas és a mély hangokat.
Ha tud valaki segíteni, írjon a challange87@freemail.hu címre.

(#670) hypno skate válasza Öccse (#669) üzenetére


hypno skate
senior tag

Ez nem így működik.

A ketyere, ami szétválsztja a magas/mély hangokat már benne van a hangfalban. Ott más probléma van. Nem a keresztváltótól nincsenek magasaid. Szerintem a közepe meg a teteje nincs rendben.
Milyen dobozaid vannak?
Mekkora és milyen hangszórókal?
A jó hangzás nem magasakat és mélyeket jelent elsősorban, hanem egyensúlyt a zenében. Persze az sem mindegy, hogy mit hallgatsz és mivel.

Azért 70W kimenő teljesítményre 30W-os dobozt rákötni nem egészséges, csak ha szereted a veszélyt.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#671) User64476


User64476
őstag

Én MNCbl nem mernék nekiállni építeni. Le merem fogadni, hogy a megadott adatok nagyon távol állnak a valóságtól. Pl. a mechanikus adatokból visszaszámolva egészen más dolgok jönnek ki mint a megadott vas qts fs.

Ha már minképp kínaiból akar valaki építni, inkább sal mint mnc, a sal legalább rendes aadtokat ad meg.

Én Videoton mélyközépből (ha15) csináltam egy pár polc dobozt (~14-15l), monacor dt-99 magassal, saját tervezésű váltóval. A végeredmény meglepően jó lett, a kis dobozok mélyre mennek, és nagyon hallgathatóak. Az egész móka caklipakli 23000 forintból jött ki, és a ''hülyebolt'' hifirészlegén található kis polcdobozok közül jónéhányat ver, a többséget pedig megközelíti hangban. Mondanom sem kell, hogy a bolti dobozok 50k-nál kezdődnek párban.

A köz érdekében: rendelkezem az LspCAD 5ös verziójával, illetve a HT Audio BassBox Pro programjával. Ha ez valakinek felkeltette az érdeklődését, akkor dobjon egy mailt vagy keressen meg skype-on. (azonosítóm nagyandrasgabor)

(#672) User64476 válasza @lbert (#666) üzenetére


User64476
őstag

Én vagyok az embered. Keress meg skype-on.

(#673) CounterBoci válasza User64476 (#671) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Én neki mertem állni mnc-ből építeni, 25k-ból kijött egy exponenciális tölcsér (isophon) 3 utas, jó ok barkács megoldás mert a dobozba hasraütésre választottam hangszórókat, de nekem tökéletes, ki sem birom használni mert kikerget a szobából. Mélynek beleraktam egy 25centis mnc bigbull-t, középnek 15centis eclipse, meg egy dóm. (Meg építettem hozzá egy quad405 2x100w erősítőt)

Valaki tudna segíteni h hol lehet ebben a témában szakirodalmat szerezni?

(#674) User64476 válasza CounterBoci (#673) üzenetére


User64476
őstag

Klinger - hangdobozépítés? Gugli a barátod: keress rá Klinger djvu, és megtalálod a djvu formátumú szkennelt könyvet. Elindulni jó, de sok minden nincs benne.

(#675) CounterBoci válasza User64476 (#674) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Thx, van itt még sok más érdekes könyv.

Azt tudom, h lehet két quad405 végfokot hídba kötni, de lehetséges ez többel is? Jó lenne m van egy új DLD acoustic fanatic series 1000W-os mélyem, de egyenlőre csak 200W-al tudom hajtani, és maradnék ennél a végfoknál ha lehet m bevált, egyszerű, és olcsó.
Szerintem aki nem húde igényes első osztályú megoldás a quad405. Egy végfok alkatrészei 1500huf, +trafó meg a többi. És ha nem elég 100W hídba köthető, vagy több végtranzisztor=nagyobb teljesítmény.

(#676) User64476 válasza CounterBoci (#675) üzenetére


User64476
őstag

Ez az én álláspontom, de szerintem a teljesítmény, azaz a terhelhetőség másodlagos, harmadlagos szempont. Én érzékenységre utazok :) Wattra meg mikrót és hajszárítót veszek :)

(#677) cromex


cromex
tag

vki megtudna nekem tervezni egy szobai mélyládát, vagy ha vki készitett SAL- SRP 3040 tárcsával dobozt az megosztaná velem azt?
Winisdvel probáltam tervezni de nem jutottam sokra...

(#678) pweisz válasza cromex (#677) üzenetére


pweisz
senior tag

mért pont azzal akarsz építeni? Van más alternatíva pl a hangszoró 2000(ex Videoton) :)

(#679) cromex válasza pweisz (#678) üzenetére


cromex
tag

mert van itthon elfekvőben egy, és nem használom semmire jelenleg.
az vmi tervezőprogi?

(#680) pweisz válasza cromex (#679) üzenetére


pweisz
senior tag

Nem, az gyártó. Én is Win ISD -t, és vagy JBL speakershop -ot használok. Lehet bepötyögöm az adatait. De legjobb lenn ha megkérdeznél olyat aki már épített eből a hangszoróbol.

(#681) cromex válasza pweisz (#680) üzenetére


cromex
tag

ja azon vagyok! a doksijába meg nem találok pár adatot, amit a winisd kér : Bővebben: link

(#682) pweisz válasza cromex (#681) üzenetére


pweisz
senior tag

Talán az Xmax kivételével benne van minden. De Win ISD meg a JBL is óriási számokat írt. Win ISD -ben zártra írt 1000L-ert :) Mondjuk levettem 100-ra, ha azt hozza gyakorlatban amit a szimuláció mutatott már az is jó, de ezek után nem tudom.

(#683) cromex válasza pweisz (#682) üzenetére


cromex
tag

megosztanád velem az eredményeket, mert nincs sok erőm belemélyülni a témába. subládának szvsz nem kell zártnak lenni, vagy tévedek?

(#684) pweisz válasza cromex (#683) üzenetére


pweisz
senior tag

Nem kell zártnak lennie, csak azt a legegyszerübb megépíteni. CSak kevesebb a mélye a reflexnek, de ott ugye van reflexcső ami nem mindegy mekkora átmérővel milyen hosszú, a többi típusról már nem is beszélek. SAL -nak a weboldalán kéne megkérdezned. Szerintem zártban egy 100liter megteszi, vagy nem :)

(#685) cromex válasza pweisz (#684) üzenetére


cromex
tag

köszi a segítséget!:R többhelyen próbálkozom, de majdcsak meglesz az emberem.
hangváltó alkatrészeket hol lehet venni pesten? több elektroboltban is kérdeztem, de nem tartottak sehol indukt tekercset...

(#686) User64476 válasza cromex (#685) üzenetére


User64476
őstag

Marion Kft. nevű helyen lehet venni dolgokat. Én nagyon csúnyán összevesztem velük egy vásárlásom folytán, így nem is szívesen ajánlom őket. A jászberényi útiba kérlek ne menj, nem értenek semmihez, lekezelőek, a garancia pedig ''kapugarancia'', ahogy kiteszed a lábad, nincs gari semmire.

A Hangszóró 2000 Kft is forgalmaz reális áron ilyen dolgokat, érdemes tőlük megkérdezni, pesten melyik viszonteladójuk tart ilyesmit. http://videoton.uw.hu

(#687) pweisz válasza pweisz (#684) üzenetére


pweisz
senior tag

Elcsesztem, szóval azt akartam írni hogy a zártnak kevesebb a mélye mint a reflexnek.
Cromex:
Videotontól(hangszoró 2000) a legegyszerübb talán ha rendelsz, ha subhoz akarsz venni ahoz vannak előre elkészített váltók, mondjuk ezeket általában megkapod sok elektro boltban is.

(#688) NwL


NwL
tag

Hali.
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Már rengeteg oldalt átnéztem hangfalépítés ügyben, de igazából semmi
használhatót nem találtam.
Szóval a helyzet:
Szereztem 6db samsung 5.1-es házimoziba való mélynyómókat. (45W) 15cm 4ohm
Szám szerint 6 db-ot.
Nem tudom, hogy nagy balgaság lenne-e ebből építeni egy házi 5.1-et.
Hogyan tervezzem meg neki a dobozt.
A kivitelezés nem probléma.
A kérdések még:
-Milyen magas, közép sugárzókat vegyek hozzá?
-Milyen erősítővel hajtsam meg?
-Milyen faanyagot használjak?

Ha tud valaki segíteni, légyszives írjon.

THX!

(#689) kovasz válasza NwL (#688) üzenetére


kovasz
senior tag

egy turheto hangfalszet-et mar kapsz 30k-ert erositot kb ugyanennyiert hasznaltban pl denon1705. olcsobban nemigen fogod kihozni homemade se...

talan a subwoffer az ami meg erdemes homemade csinalni.

(#690) User64476 válasza NwL (#688) üzenetére


User64476
őstag

A hangszórók katalógusadatainak hiányában maximum hasraütni tudsz, ebben pedig nem hiszem, hogy sok tanácsot lehet adni. Csináld akkorára a dobozokat, amekkora jól esik, lehetőleg legyen zárt. 15cm-es még minősíthető mélyközépnek (jó lenne egy átvileti görbe), így 2 utast csinálhatsz belőle. Nagyon ajánlom a monacor magasait, elérhető árúak, és jó minőségűek.

Hangváltót az adatok ismerete nélkül nagyon rizikós építeni, azaz jobban jársz, ha veszel a boltban készet.

(#691) cromex


cromex
tag

légyszives vki nézze meg hogy hogy néz ki ez a doboz, mert nemértek hozzá tulzottan, winisdvel csináltam:
http://feltoltve.atw.hu/srp3040.zip

(#692) NwL


NwL
tag

Köszi szépen, valamit megpróbálok kihozni belőlük....

(#693) User64476 válasza NwL (#692) üzenetére


User64476
őstag

Én alapnak a gyárilag ebből épített dobozokat venném, azt legalább lehet hallani, hogy miként szól.

(#694) User64476 válasza cromex (#691) üzenetére


User64476
őstag

Kicsit nagy a csoportfutás, ezen kívül nem megy a doboz elég mélyre, viszont a kicsit ''középmélyebb'' tartományban irdatlan nagyot kiemel. A várható hangnyomás nagyon jó, ki fogja törni az ablakot, de nem hinném, hogy szószerint megrengetné a földet, inkább tüdőn fog ütni a mély :)

Nem szeretnélek elkedvetleníteni, de én ebből nem építenék mélyládát, csak ha feltétlenül muszáj.

(#695) User64476 válasza cromex (#691) üzenetére


User64476
őstag

Inkább ilyet, vagy ilyesmit csinálnék: front chamber:76l, rear chamber 82l, tuning freq. 43hz. Ennek is magas a csoportfutása, de ez legalább mélyre menne. Ja és az irdatlan nagy kiemelés is kicsit jobb, nem bízok én abban, ha egy bodoz a konstrukció miatt 10decibelt vagy még többet kiemel. Ott már sztem valami nem stimmol. :)

(#696) CYBERIA válasza cromex (#691) üzenetére


CYBERIA
őstag

Közepes.
Viszont két tervet mutatok:
24 Hz - 65 Hz: 86 dB, rear: 123 l, front: 67 l, cső: 2 darab 11 cm hosszú, 6 cm átmérő
ez a valószinűtlenebb, vagy
35 Hz - 75 Hz: 90 dB, rear: 51 l, front: 67 l, cső: 3 darab 20 cm hosszú, 8,5 cm átmérő

De mondjuk milyen szempont szerint legyen?
Méret, hatásfok, sávszélesség?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#697) cromex válasza CYBERIA (#696) üzenetére


cromex
tag

azért akarom ebböl a tervböl, mert már vki elkészitette, és neki bevált ... nekem se volt túl biztató a görbéje :U, aztán lehet hogy a kínaiak mértek rosszul a ts-eket :U
azért köszi hogy megnézted..

(#698) CYBERIA válasza cromex (#697) üzenetére


CYBERIA
őstag

Nem mondom, hogy rossz, de nekem egy kicsit durvának tűnik:DDD

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#699) Turbolada II


Turbolada II
őstag

Sziasztok
Épp ma rendeltem 2 db MNC 25 cm-es (310-10-es) Eclipse I-es 8 Ohmos 240/120W teljesítményű poliprilén membrános mélyközép hangszórót, 2 db Eclipse I-es 13 cm-es 70/35W telsesítményű poliprilén membrános 8 ohmos (301-65-ös) hangszórót, 2 db 150/75W-os (335-22-es) 8 ohmos dómot. Ezekből a hangszórókból szeretnék építeni 2 db 3 utas hangfalat. A hangfal alapanyaga 20 mm-es bútorlap lenne. A külső méretek (magasság x szélesség x mélység) 85 cm x 35 cm x 35cm. A hangfalbélés 4 cm-es vasagságú lenne. Mindenképpen bass-reflex dobozt szeretnék, a reflexcsövet 69 mm-esre tervezem. A hangváltó 3 utas (398-03-as) MNC lenne. A hangszórók részletes adatait az MNC weboldalán megtaláljátok. Szerintetek passzolnak a méretek? Melyik lenne a legjobb vágási frekvencia? Előre is köszönöm a segítséget. Egyébként már építettem 2 utas bass-reflex dobozt, de sokan mondták, hogy a 3 utas dobozok megépítése nem könnyű feladat.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#700) pweisz válasza Turbolada II (#699) üzenetére


pweisz
senior tag

Mondjuk én 3utasnak nagyobb mélyet használtam volna. Ha fix hangváltót használsz akkor mindegy mi lenne a jó vágási frekvencia mert az adott. 3utas építése JÓL nem könnyű feladat, de úgy érzem nálad nem a minőség a dominináns, szerintem összetud úgy hozni hony viszonylag elfogadhatóan szóljon. A közepet én külön dobozba raknám a mélytől el szeparálva. Méreteket nem tudom paszolnak e.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.