Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Szél válasza szasza_1 (#449) üzenetére


Szél
tag

Én kellemesen csalódtam az oldalban és a hangfalakban, nem hittem volna, hogy így meg lehet csinálni házilag.

(#452) szasza_1 válasza Szél (#451) üzenetére


szasza_1
senior tag

Én is szépre szeretném majd megcsinálni, hogy az legyen a szoba dísze. Mondjuk ez lenne a 3.-ik fából épített hangfalszettem, úgyhogy volt min gyakorolni. (Nagyon, de nagyon régen építettem ''hangfalat'' karton cipösdobozból+TVből kiszedett hangszóróból is.)

[Szerkesztve]

(#453) Szél válasza szasza_1 (#452) üzenetére


Szél
tag

Fa- és bútorasztalosok előnyben! :DDD Sok sikert hozzá.

(#454) mixyboy


mixyboy
tag

Üdv! A minap a szg-en rábukkantam egy SAL-os hangfalépitős .pdf-re. Elkezdtem nézegetni, hisz ezek alapján építettem meg kb. 1 éve a hangfalaimat! Annyi különbséggel, hogy MNC /sunflower/ hangszórókat tettem bele... Szal amikor a végére néztem, és láttam a hangváltó bekötéseket, akkor láttam, hogy a középre fordított polarítással kell rákötni a dolgokat! :Y Tényleg így kell??? :F Mert igazából nem így csináltam, de nem vettem észre semmit, ill. nem tudom mit kellene észrevennem (annyi, hogy túl sok a mély sztem a középen, de nem hinnem, hogy polaritáscsere ezt megoldaná). Szal köszi a válaszokat.. (ha vkit érdekel, a hangváltó a hv316A /SAL/).

(#455) net84


net84
őstag

Hellosztok!
Hallottam egy progiról, amivel win-es formába lehet hangfalakat tervezni.
A neve: LASIP
Ismeri valaki? Honnan lehetne megszerezni?

Read only...

(#456) virtual válasza net84 (#455) üzenetére


virtual
tag

Én meg körbementem hol lehet utángyártott Videoton hagszórót venni. Egy helyen találtam is Videoton gyártmányú új hangszórókat. A DC2080-ban kb. 20 cm-es hangszóró van, a bolti 20 cm-es 2850 Ft/db. Egyfajta van náluk 20cm-ből, nem tudom számít-e ez.

Vegyek szerintetek inkább ilyen Videoton hangszórót bele, vagy kezdjek el próbálkozni az MNC-vel. Nem tudom máshol mennyibe kerül, de talán nem olyan drága ez az ár egy mélyért...

[Szerkesztve]

(#457) DDL válasza virtual (#456) üzenetére


DDL
őstag

Maradj a vidinél.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#458) dark bit válasza DDL (#424) üzenetére


dark bit
tag

Ecsém, te idegbeteg vagy.
Tudom, ezt azért szántad, hogy most leüvölts és elszégyeljem magamat, de fetrengtem a röhögéstől... :)
Nem fogom neked kiollózni a sületlenségeid, mert gusztustalan, mert túl sok van, mert túl nagy az adathalmaz. Értelmes ember ilyen bunkó módon nem viselkedik, kíváncsi vagyok ki ad ezekután a szavadra. Legközelebb ha jópofizásból anyázol offold (az egészet).

Bővebben: link
Ezt így csak hirtelen, tudok sokkal olcsóbb helyet is, de ha jó a szemed láthatod, hogy amit 300 Ft-nak tartassz az itt 97 Ft. Nem várom el, hogy ismerd be, hogy (ezzel is) nagyon nagyot bakiztál, és ezekután még anyáztál 3 oldalt, csak ne okíts butaságokat továbbiakban.

d[-_-]b Cool Walley

(#459) dark bit válasza emvy (#423) üzenetére


dark bit
tag

''Hm, azért nem feltétlen jellemző, hogy a gyárak jó dolgokat árulnak. A csillivilli minihifikből is milyen sok van, aztán mégsem jók. Egyébként a sodrott kábel nehezebben törik, stb., szóval nagy mennyiségben a teljes költsége alacsonyabb lehet, ezért is használják.''

Nem csillivilli hifiről van szó, csak kábelekről. Ha tudtak gyártósort fejleszteni ilyen típusú kábel gyártásra úgy tudnak költséghatékonyat csinálni amolyanra is. Ez csak találgatás a részedről, hidd el ha annyira sokkal jobb lenne akkor ilyet gyártanának nem amolyat.

d[-_-]b Cool Walley

(#460) regergedeon


regergedeon
csendes tag

Üdv.

Tudna egy szakértő ember ajánlani nekem hangfal tervező progit ami tud exponenciális nyílást is kalkulálni?

aki nem játszik az ne is egyék

(#461) Jim Tonic válasza klepto (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

szerk: nem aktuális.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#462) DDL válasza dark bit (#458) üzenetére


DDL
őstag

Az a ''hangszórókábel'' ugyanaz, mint amit villanydrótnak veszel. A drágábbak 231,-Ft-os Klotz már hangszórókábel. Ebben tévedtem, de nem nagyot. Igaz, hogy ezek nem mindegyike legalább 1,6mm^2-esek, de tény. Viszont a 2.5-es sem kerül sokkal többe a villanydrótból. Nem úgy a hangszórókábelből. (365,-Ft).

Nem annak szántam aminek Te hiszed. Csupán erre a hozzászólásodra vártam. Hoztad is amire számítottam. Semmmi konkrétumot nem tudsz felhozni (a kábeláras dolgot kivéve) ellenem. Ollózgassál csak nyugodtan. De én veled ellentétben meg fogom védeni az álláspontomat. Vagy legalábbis megpróbálom. Így lehet tanulni. Tőled is ezt vártam volna, ha vitaképes lennél. De továbbra is hiányoznak az érveid. Csak gúnyolódások, röhögések de semmi érv.

Ollózom én helyetted a kérdéseimet. Hátha elkerülte a figyelmed:

#263-as szösszeneted után kérdeztem (tekerccsel kapcsolatos röhögésed után):
''A kábelkapacitások, induktivitások azok smafuk igaz?''
A válasz érdekes módon elmaradt. Ill. Ez jött #296:Amit én állítok az a gyakorlat, amit te az meg amit különböző újságokban olvastál, vagy hallottál. Felesleges szakszavakkal kábítani, ahogy Donki Hóte is mondta a fázis különbséget se lehet kiküszöbölni és ebben se hallod a különbséget. Miért nem cáfolsz műszaki érvekkel? Az más kérdés, hogy én soha nem állítottam, hogy ki lehet küszöbölni a fáziskülönbségeket. Honnan tudod, hogy én mit hallok, vagy mit nem?? Teszteltünk már valaha együtt? Terveztünk már valaha együtt bármit is? Ezért eleve sértő ez a mondatod. Hiszen itéletet mondassz a hallásomról, úgy hogy nem is ismersz. Ezzel csupán beismered, hogy Te nem hallod. Ez érv? Mire?

#268-as felvetésedre is rákérdeztem:
''Ha már kihúzol egy kábelt majd visszadugod, már azt is hallani lehet.Házifeladat ennek utánanézni, hogy vajh miért (középiskolás fizika).'' Reagálás: semmi. (Egy kis lökés: az anyagszekezetbeni torzulások körül kell keresni a választ. Ez a ''bejáródás'' jelenségére is részben a válasz.)

Az UTP-s felvetésemre azt a gúnyolódó rosszindulatú irományt amit írtál nem idézem #349.A szövegben rejlő ellentmondás bizonyítja, hogy eleve rosszindulat szülte. De azért megpróbáltál reagálni #354: ''Igen, sajnos abban én is biztos vagyok, hogy magyarázat nincs, csak fantáziálás a dolog mögött.'' Ha szerinted eleve nem lehet különbség akkor mire nins magyarázat? Akkor mit akarsz magyarázni? És ennyi az érved a javaslatom ellen. Holott fingod sincs róla, hogy miről szövegelek, hiszen nem is hallod a különbséget. Ez természetesen nem jelenti azt, hogy nem is létezik. Vagy szerited, ha Te nem tapasztalsz vmit akkor az nincs is? Emer kérdésemre megint semmi érdemleges reagálás csupán gúnyolódás, és lenézés. Én ennek ellenére a segíteni szerettem volna, azzal, hogy az összekötésekben ötleteket adtam.

Ezekre a kédésekre, felvetésekre (meg arra a többire amit nem idéztem) ha reagálnál értelmesen akkor tanulhatna belőle mindenki. Engem is beleértve.

Üdv: DDL

[Szerkesztve]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#463) DDL válasza dark bit (#458) üzenetére


DDL
őstag

'' Nem várom el, hogy ismerd be, hogy (ezzel is) nagyon nagyot bakiztál, és ezekután még anyáztál 3 oldalt, csak ne okíts butaságokat továbbiakban.''

Én Veled ellentétben beismerem ha tévedek. Viszont Te? Csöves erősítők című fejezet? Tekercsek, kábelek sajáthangja című fejezet?

''kíváncsi vagyok ki ad ezekután a szavadra''

Remélem senki nem veszi készpénznek a javaslataimat. Én (Veled ellentédben) nem tartom magam mindent tudónak. Csupán ötleteket adok - amiket mellesleg saját magam is kipróbáltam (most persze ezen is röhögsz majd és szerinted hazudok) -, hogy mit érdemes kipróbálni. (Apropó! A vitánk tárgyát képező UTP és villanydrót ötletem kipróbáltad már?)

Figyelmedbe ajánlom a #418-at: ''Na, bekötöttem tömör réz vezetékkel, és sokkal jobban szól, mint az eddigi hangszorókábelemmel. Főleg a magasok. Viszont a közép kevesebb lett, de ez pont így jó.'' És ez csak 1 a sok közül. Nekem ennyi bőven elég.


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#464) dark bit válasza DDL (#463) üzenetére


dark bit
tag

Számokkal lehet bűvészkedni, DE ha kettőhúsz kábelt hasonlítassz, gondolom olcsó kábellel méred össze, és ha 300 Ft-os méterárat mondassz az még messze meg se közelíti a 20x-os szorzót, de mondom, ocsóbb helyeken 50Ft-ért is lehet venni vagy nagtételben még ennél is olcsóbban.

Ami itthon volt UTP, az csak 1 hangszóróra lett elég, kifogytam a kábelből és időből, de a fonási technika megvan. Ha lesz időm veszek minőségibb kábelt és kipróbálom, sokkal jobban néz ki (viszont sokkal drágább is) mint a hagyományos, hangzásban nem várok el semmit tőle... meglátjuk.

Nézd, ha valakinek annyira nincs pénze, hogy hangszóró kábel helyett is 220-al van kötve a Hifi azt nem szólom le, mert van ilyen. De egy ilyen tákolt olcsó rendszeren szerintem csak egyvalami tud javítani a hangzáson: A fantázia.

Az ''idézek tőled'' c. sárral dobálózásra nem vagyok vevő. Rengeteg mindent be tudnék bizonyítani neked, de sajons nem mindig vagyok olyan szerencsés helyzetben, hogy egy linkel letudjam, úgyhogy elégedj meg azzal, hogy szerintem még sokmindenben tévedtél, és hülyéztél le az ellenkező véleményem miatt, de ezentúl azt megtartom magamnak, hogy téged ne sértsen.

d[-_-]b Cool Walley

(#465) DDL


DDL
őstag

Még egy agyamentnek tűnő kábel 5let. Bár ez már nem olyan nagyon olcsó. 1-2db 50 eres HDD szalagkábel. Minden második éret kell összekötni 1 pólusnak. Főleg erősen visszacsatolt erősítők lesznek hálásak a viszonylag magas ellenállásának. Ezért olcsóbb, vékony hangú erősítőkhöz, és nem túlságosan érzéketlen (88-89dB), de macerás váltójú (pl. 24dB/oktávos) dobozokhoz ajánlom. De ettől függetlenül bárhol kipróbálható. Vagy a 68 eres UW2-es SCSI kábel.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#466) DDL válasza dark bit (#464) üzenetére


DDL
őstag

Fejezzük be ezt, mert ennek így semmi értelme.

''Nézd, ha valakinek annyira nincs pénze, hogy hangszóró kábel helyett is 220-al van kötve a Hifi azt nem szólom le, mert van ilyen. De egy ilyen tákolt olcsó rendszeren szerintem csak egyvalami tud javítani a hangzáson: A fantázia.''

Szerinted a pénz egyenes mutatója a hangminőségnek? Tehát csak azért mert vmi drága az már biztos jó/jobb? Az nem lehet, hogy vki azért használ 220-as drótot, mert jobb hangja van a rendszerében mint egy drágább hangszórókábelnek? Vagy UTP-t? Nem pedig azért mert nem tudja megvenni a drágábbat? Ne is haragudj, de szaki létedre tudni kellene, hogy éppen egy olcsó és emiatt általában rosszul megépített készülékeken lehet a legegyszerűbben a legnagyobbat javítani. Pl. az erősítőkben a visszacsatolásban lévő elkó cseréje lehetőleg fóliára, vagy jobb minőségű elkóra+fóliára. Vagy amit szinte mindig kispórólnak az olcsóbb cuccok tápjából a 47nF÷100nF kerámiakondi a nagy pufferelkókkal párhuzamosan (ne adj isten a dióda híddal párhuzamosan). Ezek 300-400,-Ft-os költségek és esetleg több kategóriát is ugorhat a hangja. Ugyanakkor lehet olcsón igen jó dolgokat barkácsolni elektronikában is viszonylag könnyen.

''Rengeteg mindent be tudnék bizonyítani neked, de sajons nem mindig vagyok olyan szerencsés helyzetben, hogy egy linkel letudjam, úgyhogy elégedj meg azzal, hogy szerintem még sokmindenben tévedtél, és hülyéztél le az ellenkező véleményem miatt, de ezentúl azt megtartom magamnak, hogy téged ne sértsen''

Biztos, hogy általánosságban sokmindenben tévedek. De itt konkrétumok hangoztak el. Egyelőre csak pro (tőlem), de nem jött rá kontra (tőled). Sehol nem cáfoltál tételesen engem (meg sem próbáltad, csak kiröhögtél, meg gúnyolódtál). Pl. miért nem számít a tekercs anyaga és kivitelezése (semelyik paraméterére nincsenek ezek hatással?)? Miért nincs igazam a csöves erősítők tekintetében? Miért nem lehet jó hangszórókábelnek a 220-as tömör vezetőjű kábel (mely elektromos paramében)? Vagy a tekercselő huzal? Az UTP kábel? Netán a keresztváltó nem csinál olyanokat, hogy fázistolás? Ezekre az egyszerű kérdések cáfolatára nem kellenek linkek. Néhány mondattal el lehetne indítani a beszélgetést. De érvekkel és nem lenézéssel, gúnyolódással. Esetleg egy másik topicban. Látod, ha vki ugyanúgy visekedik veled ismeretlenül, mint Te másokkal mennyire rosszul esik? Ezért én itt most befejezésül, bocsánatot kérek tőled a hangnem miatt.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#467) DDL


DDL
őstag

Esetleg csinálhatnánk a MULTIMÉDIÁN belöl egy Házi erősítő építése topicot. Ha érdekelne vkit. Ez is legalább annyira multimédia, mint a hangdobozreszelés


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#468) szasza_1 válasza dark bit (#464) üzenetére


szasza_1
senior tag

''De egy ilyen tákolt olcsó rendszeren''
Csak az erősítőm volt 170eFt.
Kipróbáltam hangszórókábellel is, és a tömör rézvezeték jobban bejött. Mondjuk lehet hogy ott rontottam el, hogy nem 2000-5000,-Ft/m-es áron vettem a hangszórókábelt. De csak a frontokat kötöttem be 220-as kábellel, a többit 1 mm2-es hangszórókábellel kötöttem be, hogy jobban nézen ki. De ez a pár méter kábel is majdem 6000,-be került. Annyit meg nem ér meg.

(#469) DDL válasza szasza_1 (#468) üzenetére


DDL
őstag

Ezek szerint az még olcsó :D Hiszen még jobban szól benne a 220-as drót mint a ''hangszorókábel''. Mondjuk az igazsághoz hozzátartozik, hogy az 1mm^2-es kábel az még cipőfűzőnek is kicsi.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#470) pweisz válasza DDL (#467) üzenetére


pweisz
senior tag

Engem érdekel ha számít ez valamit :D Egyébbként előrébb valaki Videoton hangszorokat akart javítani, a SAL-nál lehet venni gumiperemet és ragasztót, illetve gyártanak hangszorót is amik elméletileg Videoton hangfalakhoz valók.

(#471) DDL válasza pweisz (#470) üzenetére


DDL
őstag

Számít persze. De azt hittem nagyobb lesz az érdeklődés. :(

Azok a SAL hangszórók hanyagolandóak. Akárhova jó lehet, de a vidik helyére nem az 7szentség

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#472) szasza_1 válasza DDL (#469) üzenetére


szasza_1
senior tag

''1mm^2-es kábel az még cipőfűzőnek is kicsi'' :)
Ja, majd többet költök kábelekre, mint hagfalakra. :) Jó ez így is.

(#473) emvy válasza DDL (#471) üzenetére


emvy
nagyúr

Engem is erdekel. Foleg azert - elso projektent jo lehet :) - mert otthon all ket, mar osszeszerelt es elesztett erositopanel bordakkal, nem nagy cucc, TDA7294-esek vannak rajta. Megvan ezen kivul az eloerosito-takolmany, NE3255 asszem, vagy mar nem emlekszem milyen IC, vannak pufferkondik, van egy 550W-os EI trafo. Dobozom meg nincs. :(

while (!sleep) sheep++;

(#474) Mag válasza emvy (#473) üzenetére


Mag
senior tag

hi
irtam Neked ICQ-n !

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#475) emvy válasza Mag (#474) üzenetére


emvy
nagyúr

nem jott meg..

while (!sleep) sheep++;

(#476) gery03


gery03
senior tag

Lenne egy lami kérdésem. Nem vagyok otthon a hangtechnikában (sajnos, pedig érdekel). Tegyük fel, hogy akarok építeni egy hangfalat (nem kell lehurrogni, mert úgysem fogok, mert nincs lé). Lenne benne egy magas, meg egy mély. A magas 25W-os, a mély 80W-os. Akkor a hangfalam 105W-os lenne? Ja és a névleges teljesíménye a magasnak 25W, a zenei 50W. Most ugye a névlegest kell nézni. A zenei az az, amit egy pár másodpercig bír ki.?

(#477) gery03


gery03
senior tag

UP!
Ja és valaki nem tud valami jó részletesen (alapoktól) leírt szöveget hangtechnikáról neten? Szeretnék tanulni, de nem nagyon találtam eddig erre lehetőséget.

[Szerkesztve]

(#478) gery03


gery03
senior tag

Nem kell ennyire lelkesedni.:D
Ez a mai utolsó UP!

(#479) gery03


gery03
senior tag

UP!

(#480) pweisz válasza gery03 (#476) üzenetére


pweisz
senior tag

Én sem vagyok otthon a hangtechnikában bár engem is érdekel, de ez van:DD Nem tudom hány wattos lessz így hangfal, majd valami hozzáeértő megmondja. A névlegest kell nézni. Zenei az nem számít, bár a névleges adat sem mindig valós, főleg az olcsóbb gyártóknál(MNC, SAL). Nem tudom a zenei teljesítményt hogy határozzák meg, de dupla akkor teljesítményt mint a valós nem hiszem hogy egy másodpercig is kibir, de ezt majd talán megintcsak egy hozzáértő megmondja.

(#481) pweisz válasza gery03 (#477) üzenetére


pweisz
senior tag

Klinger - Hangdoboz építés . Magyar nyelvüek közül, csak ezt ismerem, de van egy kető szerintem más területtel foglalkozó is. Egyébbként ha tudsz németnyelven(olvasni), és sok pénzed van, akkor németeknél néz körül, ott sok könyv jelenik meg hangtechnikával kapcsolatban. Meg a netről szerintem lehet sok angol dolgot is leszedni.

(#482) pweisz válasza gery03 (#478) üzenetére


pweisz
senior tag

Én lelkes vagyok :)) :C

(#483) gery03 válasza pweisz (#482) üzenetére


gery03
senior tag

THX az válaszokat, és egyben UP!
Ja és találtam egy honlapot, ahol van néhány infó, bár nem annyi, amivel meg lennék elégedve, de ez is valami, és legalább magyarul.

(#484) T_bee válasza gery03 (#483) üzenetére


T_bee
aktív tag

mi ez a honlap (már ha nem vagyok indiszkrét :D) ?

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#485) gery03 válasza T_bee (#484) üzenetére


gery03
senior tag

Na most kezdhetek keresni.
IttvanBővebben: link.

[Szerkesztve]

(#486) T_bee válasza gery03 (#485) üzenetére


T_bee
aktív tag

nagyonköszi
éppen én is építek somogyisat a füzetes terv alapján, 74 literest, abból is a legnagyobb teljesítményűt. csinált valaki már ilyet?

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#487) gery03 válasza T_bee (#486) üzenetére


gery03
senior tag

:D:D Tegnap este pont ezt csináltam. Összeállítottam egy hangfalat. Csak a a cuccokat válogattam össze somogyiból. 13e lett. Kb + 3-4 e a faanyag. Eze gy hangfal. Szal a kettő öszvissz meglenne vagy 36-ból. Végülis jutányos ár. CSak nekem perpill 500Ft-om van, és most fogok kerót fejleszteni, tehát egyenrőle ez nekem csak álom.
Amúgy van messengered?

[Szerkesztve]

(#488) T_bee válasza gery03 (#487) üzenetére


T_bee
aktív tag

ja címe mint az email címem

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#489) gery03 válasza T_bee (#488) üzenetére


gery03
senior tag

Akkor gyere fel!

(#490) T_bee válasza gery03 (#489) üzenetére


T_bee
aktív tag

fennvagyok
neked mi a címed?

[Szerkesztve]

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#491) gery03 válasza T_bee (#490) üzenetére


gery03
senior tag

Aztírja offline. Biztos azon a címen vagy? Újracsatlakozok.

(#492) gery03


gery03
senior tag

UP!
Kérdésem (#477) még mindig él.

(#493) gery03


gery03
senior tag

UP!

(#494) pweisz válasza gery03 (#492) üzenetére


pweisz
senior tag

Klinger könyvet megnézted? Letölthető netről:http://oldradio.freeweb.hu/ meg egyébb hangtechnikai könyvek is vannak ott fenn.

(#495) T_bee


T_bee
aktív tag

hello

kérdésem lenne azokhoz akik építettek már sal hangfalat:

a doboz hátulján van egy 76mm átmérőjű lyuk. (a építési útmutatóban f jelű)
namost. ez a lyuk mire kell? mert a hangfalcsatlakozóknak túl nagy. vagy csak én vettem rossz csatlakozót?

a hangfalépítő letölthető innen: Bővebben: link

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#496) pweisz válasza T_bee (#495) üzenetére


pweisz
senior tag

Ha jól néztem az pedig a csatlakozónak a lik, há kisebbet vettél akkor csináld meg szerintem kisebbre :) Egyébbként még nem építettem SAL hangfalat.

(#497) pweisz


pweisz
senior tag

ba*za meg elkészült életem első hangfala!!! :DD kb 2 hét melóm van benne, meg nagyapámnak is :) Juhhhhhhhhhééééé:))

(#498) TitiRii


TitiRii
senior tag

ajálom figyelméba mindenkinek a honlapom, pár napon belül fent lesz a hangfalépités meásodik fele
sok képpel leirásal
ötletekekl tanácsokkal azoknak aki most vágnak bele :)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#499) asturel


asturel
őstag

en mnc.hu hangfelepites alapjan csinaltam.. csak nekem valahoyg a magasba belement a levego igy rezgette a foliat.. de azt megoldottam kapott sziloplasztot azis

(#500) georgeeboy


georgeeboy
tag

Kinek mi a véleménye a visaton hangszórókról? Vannak kittjeik is.

::Ez van...::

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.