Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) Latsza válasza Laczik (#1050) üzenetére


Latsza
aktív tag

Peremet lehet cserélni, én már egy videoton hangfalpár mélyeit így javítottam meg...
somogyi odalán találsz cuccot ami kell: www.sal.hu

(#1052) Laczik válasza Latsza (#1051) üzenetére


Laczik
tag

Ez lenne az?:
[link]

Gondolom vmi tapadós-ragacsos az egyik része és ugy ragad oda.Vagy nem?
Először bizt ezt fogom kipróbálni, ha találok a környéken ilyet...
És kössz a tippért! :R

(#1053) shalafi66 válasza Laczik (#1052) üzenetére


shalafi66
veterán

Azok a habszélek kritikán aluli minőségűek. Nem érdemes vele javítani. ;-)

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#1054) Laczik válasza shalafi66 (#1053) üzenetére


Laczik
tag

Megpróbálni megpróbálom legfeljebb bukok rajta 500Ft-ot.
Viszont eléggé sanszos h nem fog ugy szólni ahogy kell :(

(#1055) pweisz válasza shalafi66 (#1053) üzenetére


pweisz
senior tag

Már itt is? :)

(#1056) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Mit ajánlotok: csatlakozót forrasszak a vezeték végére, vagy a sodrott kábelt a ''rácsavarós-szorítós'' hüvelybe helyezve rögzítsem a hangfalba? :)

(#1057) shalafi66 válasza Laczik (#1054) üzenetére


shalafi66
veterán

Látni kéne, milyen az eredeti, az alapján lehet eldönteni, mivel kell javítani. Egy kép jó volna a hangszóróról. Egyébként nemcsak a kínaiaknál vannak habszélek, rendes anyagból is készül még: [link] a lap alja felé találod..

Üdv pweisz, már régen regeltem a fórumra, de eddig egy kivétellel (az új videoton tévék) sose éreztem kedvet, hogy beírjak. ;) A pár napal ezelőtti tapasztalataim késztettek arra, hogy most közbeszóljak, kezembe került néhány sal habszéllel megjavított hangszóró és a gyári praméterektől arányaiban 2,5-szer rosszabbak voltak.

[Szerkesztve]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#1058) Jinxx válasza (Bundás) (#1056) üzenetére


Jinxx
senior tag

A csatlakozós (speakon) rendszer szerintem sokkal jobb és esztétikusabb mint a csavarozgatós banándugós, és forrasztani sem kell. Én ezt ajánlom, ha hangfalat építesz.
[kép]

(#1059) lacus23 válasza (Bundás) (#1056) üzenetére


lacus23
tag

Hali!
ez izlés, ill milyen hangfalba kellene neked ?
ha HI-FI-re ill Házimozira, én ezt használom
[link]
és hozzá aranyozott babán dugokat
de mint emlitettem izlések és pofonok!!


[Szerkesztve]

A remény hal meg utoljára!

(#1060) Jinxx válasza lacus23 (#1059) üzenetére


Jinxx
senior tag

Ismerősöm (volt tanárom) úgy oldotta meg, és ez nekem is tetszett, rendkívül igényesen néz ki, hogy a hangfalba volt egy banándugó alj becsavarozva. Ez egy doboz hátulján biztosan szebb mint egy fekete műanyag. De ez így van. Ízlések és pofonok.
[kép]

Szerk: Bal alul a hangszóró alatt nézni. :DDD

[Szerkesztve]

(#1061) Jinxx


Jinxx
senior tag

Elnézést az otrombanagy képekért, legközelebb belinkelem.

(#1062) csapos2 válasza Jinxx (#1060) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv
Ezeket a dobozokat az ismerősöd(volt tanárod) készítette?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1063) Jinxx válasza csapos2 (#1062) üzenetére


Jinxx
senior tag

Ha jól tudom igen, a gömböt alkotó körök lettek talán asztalosnál vágva.

(#1064) Laczik válasza shalafi66 (#1057) üzenetére


Laczik
tag

Feltettem 2 képet hátha ebből majd jobban kiderül a dolog:
[link]
[link]

Már amennyire letudtam fényképezni... :U

(#1065) csapos2 válasza Jinxx (#1063) üzenetére


csapos2
addikt

Azt mondod, hogy ez a gömb különálló gyűrűkből van összerakva. :Y
Valami számításfélét tudnál prezentálni esetleg?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1066) Jinxx válasza csapos2 (#1065) üzenetére


Jinxx
senior tag

Holnapra megpróbálok utánajárni, de mivel nem én csináltam, lehet nem fogok tudni sok értelmeset mondani róla. Ha nagyon érdekel, és meg is építed, felvehetem a kapcsolatot a ''gyártóval''. :DDD :DDD :DDD

(#1067) csapos2 válasza Jinxx (#1066) üzenetére


csapos2
addikt

Hálás lennék, már régóta kacérkodok egy gömb dobozzal, szívesen vennék egy kis ötletbörzét.
Előre is köszönöm.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1068) (Bundás) válasza lacus23 (#1059) üzenetére


(Bundás)
addikt

Jinxx: Már kész van a hangfal egy ideje, csak most észrevettem, hogy egyik nem úgy dübörög mint a másik (nem ugrál, annyira a mély, sőt). A kábellel, inkább valamelyik csatlakozásnál lehet a baj, mert a másikkal emez is működik rendesen.

lacus23: Ilyen banándugós megoldás van alkalmazva aranyozott dugókkal, csak lehet meggyengült a forrasztás. Azért kérdezem, mert ki lehet csavarni és van benne egy kábelhüvely, amibe bele lehet cuppantani a kábelt és rátekerni az ajzatot. Ez esetben nem kellene a forrasztással bíbelődnöm, amúgy is megdöglött a páka.

Azon az állásponton vagyok, hogy ezzel a megoldással jobban járok, mint forrasztgatni, rábanándugózni, kevesebb jel veszne el, nem?

(#1069) lacus23 válasza (Bundás) (#1068) üzenetére


lacus23
tag

Hali
Nekem az a véleményem ha rendesen megforrasztod akkor nem lehet semmi baj
ill a banám dugos (aranyozzott ) két aranyozott ferületnek sokkol jobb a Contakt lehetőségem mint ha csak a kábelt rá csavarnál

de , ha el rolmott a forrasztod akkor venni kell egy másikat nem egy horibilis összeg
és ha szerencséd van piacin is kapsz rendeset (olcson ) csak ragaszkodj a cseh gyártmányhoz, azokkal általában nem szokott gond lenni .

UI:
ha nem szól egyformán a két falad ? : nem csak forrasztási gondok lehetnek
de igazad van mert ezeket kell elsőre kizárni a hiba keresés során
de ajálom neked ki kellene mérned a dolgokat
ill cserélgesd a L-R falaidat és ugy bejáratni öket
a hangfalak igazi hangja kb 20-40 óra járatás utánn jön ki igazán !


A remény hal meg utoljára!

(#1070) (Bundás) válasza lacus23 (#1069) üzenetére


(Bundás)
addikt

Már 3.5 éve mennek, szóval bejárattam már őket.

Ilyen pákám van: [link] Ázt hiszem orosz a kis kalapács szimbólum szerint. Ebből van kettő is, de valahogy nem melegednek fel, nem tudom mi bajuk lehet...

Felcseréltem a két végét, és a másikban ez is működött, szóval biztos, hogy az egyik kábellel van a baj.

Na majd nekiülök... Kösz

(#1071) shalafi66 válasza Laczik (#1064) üzenetére


shalafi66
veterán

Megnéztem, ahogy látom az eredeti habszél elég porózus szerkezetű, valószínűleg lágy is, tehát az egyik 250-es hangszrónk membránszélével lehet próbálkozni, azért az új már tartósabb lesz. Volna esetleg gumiszél is másféle méretben, az örök életű, de valószínűleg kicsi lenne rá.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#1072) Jinxx válasza (Bundás) (#1070) üzenetére


Jinxx
senior tag

Az a páka király! :D Tönkretehetetlen. Ha nem melegszik, lehet az is a baja, hogy nem érintkezik. Tiszteld meg egy pár új csavarral, és takarítsd meg jól mindenütt ahol érintkeznie kell. Ha búg, akkor működik, szóval van remény. Az enyémen egyszer beragadt a kapcsoló, és 1 óráig ment egyfolytában. Kiolvadt belőle a trafó, 100fokosan beraktam a fagyasztóba, 2 nap múlva rájöttem, hogy ki kéne venni. Kivettem, megvártam míg megszárad, és működik mai napig!!! :DDD :DDD :DDD

(#1073) Jinxx válasza csapos2 (#1067) üzenetére


Jinxx
senior tag

Amennyire utána tudtam járni, semmi különös nincs magával a méretezéssel kapcsolatban, térfogatra ugyanakkorát kell készítened, mintha egy hagyományos dobozt számolnál a hangszóródhoz, a hangolócső átmérőjével és hosszával is ugyanez marad a helyzet. Az anyaga természetesen minél merevebb, volt tanárom éppen üvegből szeretne csinálni, de a képen látható rétegelt farostlemezből készült. A körök külső belső átmérőjét szépen ki kell számolgatni attól függően milyen vastag dobozt szeretnél, és ezt milyen vastagságú lemezekből rakod össze. Ezután jöhet a vicces része, összeragasztgatni a darabokat, lecsiszolgatni kívül belül a felesleges faanyagot, és készen is van. Remélem érthetően írtam le :DDD , ha van még kérdésed, szólj.

Üdv: Jinxx

(#1074) csapos2 válasza Jinxx (#1073) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv!
Kérdésem nincs, viszont egy kérésem lenne.
Amennyiben volna rá módod, időd, kedved, csinálnál közeli képeket a gömbről? Látni szeretném a felülete minőségét.
Előre is köszönöm.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1075) Jinxx válasza csapos2 (#1074) üzenetére


Jinxx
senior tag

Időm és kedvem lenne, a móddal lesz egy kis bibi, mert egyrészt a tulaj nem debreceni, másrészt évente egyszer látom. Meg fogom mostanság látogatni a volt sulimban, és ha véletlen benn lesz a kicsike, akkor lefotografálom neked :DDD . A felületi minősége tökéletes, meg nem mondanád, hogyan készült. Belül is sima, szépen megmunkált, ha végighúzod benne a kezed, nem hullámos, de ezt így is célszerű megcsinálni. Ha ilyenbe kezd az ember, akkor már törekedjen a minőségi munkára.

(#1076) csapos2 válasza Jinxx (#1075) üzenetére


csapos2
addikt

Mivel ilyen érzékletesen leírtad, a felületét, nincs szükség a fotóra. A leírtak alapján amúgy is kínlódás lenne képet készíteni, vagy vak szerencse.
Arra azért kíváncsi lennék, hogyan csiszolta ki a belsejét. Nem lehet, hogy valami felület kiegyenlítő anyagot használt?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1077) Jinxx válasza csapos2 (#1076) üzenetére


Jinxx
senior tag

Nem használt semmi kiegyenlítő anyagot, egyszerűen kézzel ki van csiszolva a belseje olyan simára mint ahogy kívül is láthatod. Sok munka, meg idő, de vannak ilyen precíz emberek. Aki vájtfülű, és érdekli is a téma, az sokmindenre képes. Érdekességképpen elmondom, hogy a hangszórókra és csatlakozókra a vezetékek ezüstöt tartalmazó forrasztóónnal lettek beforrasztva, és a magassugárzóhoz tiszta ezüstkábelek mennek.

(#1078) csapos2 válasza Jinxx (#1077) üzenetére


csapos2
addikt

Esetleg lenne egy nagyobb felbontású kép amit be tudnál linkelni?
Az erősítője és a többi cucca milyen?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1079) Jinxx válasza csapos2 (#1078) üzenetére


Jinxx
senior tag

Képeket tudok neked hozni, valahol otthon van még cd-n 1-2. Forrásnak nem tudom mit használ, de erősítőt ha jól tudom maga épített. Lehet az otthoni képekből ki is derül, mert sokminden le lett fotózva anno.

(#1080) Latsza


Latsza
aktív tag

Sziasztok!
Lenne pár kérdésem, a szakik segítségére van szükségem:
Van nekem két ládám, bennük egy-egy SBV 2530-as (somogyi cucli), és azt szeretném kérdezni, hogy mekkorára alakítsam át a ládáim térfogatát, hogy relatív még szebben szóljanak, és megfelelelő legyen a mély számára? A mostani paraméterei (belső méretek):28cm x 46cm x 24cm (szélesség, magasság, mélység), azaz kb. 31 literes. És legyen nyitott (reflex) vagy legyen zárt? Ha nyitott, akkor milyen átmérőjű és milyen hosszú kályhacsövet dugjak bele? :))
A válaszokatés előrevivő HSZ-eket előre is köszi!

(#1081) Jinxx válasza Latsza (#1080) üzenetére


Jinxx
senior tag

Neked is a winisd programot ajánlom, beírod a hangszóró adatait, és kidob egy térfogat, reflexcső átmérő és hosszadatot.

(#1082) Jinxx válasza Jinxx (#1081) üzenetére


Jinxx
senior tag

Vedd úgy, hogy nem mondtam semmit, mert SAL oldalán utánanéztem és nincs meg a szükséges adatok fele. És totál baromságokat dob ki a program.

(#1083) djtörök


djtörök
senior tag

a dvd lejáttszómba/házimozi/ van 1*100W+5*50W beépített digitális erősítő!
Ha a szatellit sugárzókat lecserélném házilag összerakott cuccokra, amik bírják az 50W-ot /pl. 16,5cm Sal mélyközép+ dóm magassugárzó/, akkor az úgy biztonsággal használható?

(#1084) Latsza válasza Jinxx (#1082) üzenetére


Latsza
aktív tag

Majdnem mindent megtaláltam, van egy régi füzetem, abban van pár jellemzője a sugárzónak, de kettőt nem találtam meg benne: BL és dia.. Ezek mik? Vagy mi a magyar megfelelőjük?
Mindegy, kitaláltam..De WINisd télleg nagy hülyeségeket ír ki.. 710literes ládát akar :DDD
Menjen már...Nem lehet valahogy papíron kiszámolni, hogy mégis mekkora kell neki pontosan?

(#1085) Jinxx válasza Latsza (#1084) üzenetére


Jinxx
senior tag

Bonyolultabb ez ahhoz, hogy papiron ki lehessen számolni, a winisd-nek meg sok esetben van ilyen baja a somogyis termékekkel, bár az enyémet ez alapján építettem. A te esetedben talán próbálkoznék nagyobb ládával, és állítható hangolócsővel, és beállítgatni ahogy neked a legjobban tetszik. A régi füzetedben nincs ehhez a hangszóróhoz megépítettt dobozról példa?
Vagy valami hasonló 25centisről? Az talán jó kiindulópont lehet.

(#1086) Jinxx válasza djtörök (#1083) üzenetére


Jinxx
senior tag

Bírni bírja, csak fél hangerőn torzítani fog. Nekem a névleges 40W-os hangszóróm 20W-os házilag készített erősítővel torzít, ha meg szeretném hajtani rendesen. És nem az erősítő miatt, mert kipróbáltuk másik 80W-os hangfallal is. Mindez nem szakmai vélemény, csak én ezt tapasztaltam.
Kérdés az is, hogy az a házimozi erősítő ami neked van le is ad-e 50W-ot. Mindenesetre én valami 20cm-es mélyen + dóm, és egy 13as közepen gondolkodnék. Ez így még tűrhetően is szólna.

(#1087) Latsza válasza Jinxx (#1085) üzenetére


Latsza
aktív tag

Az az érdekes, hogy a füzetben lelhető összes típusú mélyhez van egy nagy táblázat, hogy milyen láda, milyen magas és milyen cső kell hozzá, kivéve az SBV-szériát, mer az ugye a Videoton-szabványnak felel meg. Lehet kéne egy régi videoton ládát keresnem, amiben ilyesmi mély van.
Az összes 25-cm-es mély már a 3-utas részben van..Lehet kidobom a ládát a fenébe, mer eléggé nagy fellángolásból és lexikális tudás hiányából lett építve..
Mindegy, pár bulit megjárt már, 100W egy szobára szerintem elég :)

Nincs olyan terv benne, ami jó lenne, csak 5literes ládaterv van, meg 14.5 cm-es mély terv van (meg 30cm-es mélyhez hangosítás terv)

(#1088) Laczik válasza shalafi66 (#1071) üzenetére


Laczik
tag

Bizony, hiszen már kb 15 éves cuccról van szó.

Ma vettem egy membránszélet 600Ft-ért.
Vmi préselt szivacs-szerű anyagnak tünik.Nem tudom mennyire lesz tartós.
Az eladó azt mondta h ezt rászokták préselni a membránra vmi spéci ragasztóval.
szóval még nem is tom hogy kéne rárakni :B

Amugy várjam meg mig továbbreped v szedjem le most?
Ebben az állapotában is jól hangzik* meg lusta is vagyok hozzákezdeni hiszen még nem csináltam ilyet, de mégis ott van bennem az h repedt meg kiszakadhat(kitudja mi szokott ilyenkor történni)

*
(kicsit más téma)
''Csináltam'' egy 20Hz-es hangot.Lejátszottam és mozgott a membrán, persze nem hallottam semmit.
Ez azt jelenti h tudja 20Hzes mélyet? :F :Y

[Szerkesztve]

(#1089) Jinxx válasza Latsza (#1087) üzenetére


Jinxx
senior tag

A videoton láda koppintás nem rossz ötlet, de nem lennék benne biztos, hogy egy utángyártott hangszóró azt fogja adni mint a jó öreg Videoton. Referenciának nem rossz, jobb mint a hasraütögetés. Mindenesetre sok sikert az új ládához.

(#1090) gery03 válasza Laczik (#1088) üzenetére


gery03
senior tag

Nekem 10-15Hz környékén is mozgott a membrán, már szemmel jól kivehető lassúsággal. :D Persze a puffogáson kívül már mást nem hallottam.

(#1091) Laczik válasza gery03 (#1090) üzenetére


Laczik
tag

Én csak 20Hz ig tudtam lemenni :D
Mély dübörgéseket 30Hz körül hallottam csak

(#1092) djtörök válasza gery03 (#1090) üzenetére


djtörök
senior tag

Szerintem 30Hz alatt még ha lenne hangja se hallanád

(#1093) Laczik


Laczik
tag

Én ugy tudtam az ember 20 és 20kHz között hallja a hangokat.

Bár lehet akkor csak a fülem szórakozott velem vagy csak hallani akartam ott vmit.

Pedig csak hallottam a halk mély dübörgéseket sztem
Nah megnézem akk még1x.


Közbe beleragasztottam már az egyik oldalát a membrán szélnek :))

(#1094) Laczik


Laczik
tag

Végre beleragasztottam teljesen

A membrán felőli rész eléggé huzós volt, állandóan felakart jönni.

Majd holnap v holnapután jelentkezek h milyen igy, addig hagyom száradni :))

(#1095) (Bundás) válasza Jinxx (#1072) üzenetére


(Bundás)
addikt

Te, rézből vagy miből lehet neki hajlítani véget a pisztolyhoz? Vagy te venni szoktad? Mi a titka? :)

(#1096) Jinxx válasza (Bundás) (#1095) üzenetére


Jinxx
senior tag

Általában venni szoktam, de ha van valami panelforrasztás, vagy ilyesmi, akkor le szoktam cserélni vékonyabb rézvezetékre. Mostmár van jó kis fahrenheit pákám erre a célra, de a nagyobb dolgokat, mint pl a hangszóróhoz, vagy nagyobb csatlakozókhoz a nagyobb átmérőjű vezetékeket még mindíg ezzel az orosz csodával forrasztom. ;]

(#1097) Jinxx válasza csapos2 (#1078) üzenetére


Jinxx
senior tag

Üdv!

Itt egy nagyobb kép, többet nem találtam, mert mind ugyanez volt, csak ez a legélesebb.[link]

[Szerkesztve]

(#1098) csapos2 válasza Jinxx (#1097) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv!
Ez gyönyörű. Köszönöm.
Ismét egy kérdés: Tudod a méretét a golyónak?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1099) Jinxx válasza csapos2 (#1098) üzenetére


Jinxx
senior tag

Körülbelül 35-40cm lehet az átmérője, és egy 13cm-es mélyközép van benne.

(#1100) shalafi66 válasza Laczik (#1088) üzenetére


shalafi66
veterán

Attól függ honnan származik a habszél, amit vettél, ha a H2000-féle akkor több mint tíz évig nem lesz vele gond. Ezzel az új osztrák PE habbal kb. tíz éve dolgozik a cég, azóta a mai napig semmi baja a hangszóróknak, hosszabb időről még nincs tapasztalat.
A javítással kapcs: remélem központosra sikerült ragasztni, és remélem hasonlít majd a régire. A javítások közben pont ezért kell mérni, hogy az eredetihez hasonló paraméterket sikerüljön visszaállítani.

20 Hz-es hangot felvenni minden hangszóró felveszi, ezért mozog a membrán, megszólaltani is képesek, de a névleges hangnyomástól jellemzően kb. 24-30dB-lel halkabban. Félig-meddig ezért volt, hogy nem hallottál semmit.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.