Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) vicces


vicces
addikt

igy kell valahogy kinéznie?? :)
:
Bővebben: link
Bővebben: link

most látom, hogy az első kép el van fordulva. na mindegy. :)

egyébknt még mindig nem világos a téma. ilyen kábelt lehet hangfalhoz és összekötőkábelként is használni. erősitsetek meg.
összekötőkábelnek elég ha simán csak 1 szálat használok? illetve egy párat. mert ha oda is fonott kell /3+ szálból/, akkor igen szép erő kell ahhoz, hogy az egymás fölött lévő készülékeket összekapcsoljuk. ugyanis igy fonott állapotban alig hajlik :))

:)

(#402) DDL válasza vicces (#400) üzenetére


DDL
őstag

Első nekifutásra próbáld meg a szineseket a plusznak a fehéreket a minusznak. Azután lehet variálni.
Pl. a barnák+kékek a plusz sárgág+zöldek a minusz a fehéreket meg lekötöd a testre az erősítőn

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#403) DDL válasza vicces (#401) üzenetére


DDL
őstag

Igen, interkonektnek csak elemi szálakat kell használni. És igen, jobb a 3x2 fonat.


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#404) vicces válasza DDL (#403) üzenetére


vicces
addikt

Üdv, DDL ! :)
egészen az utolsó mondatodig értettem a hozzászólásaidat.
de az a 3x2 fonat hogy van? interre vagy a hangfalkábelra értetted?

:)

(#405) DDL válasza vicces (#404) üzenetére


DDL
őstag

3 db érpárat fonsz össze interkonnektnek ugyanúgy ahogy a hangszórókábelnek csináltat.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#406) vicces válasza DDL (#405) üzenetére


vicces
addikt

tehát akkor a 8 érből csak 6-ot használok. vágom :)
de mit zavar az a plusz 1-1 erecske. én bekötném:D
jah, még annyit hogy vajon az interkonnektnek mennyire számit a hossza? mert én minnél rövidebbet terveztem. nem akarok nagy kábeldzsungelt. az már van a sz.gépem mögött

[Szerkesztve]

:)

(#407) DDL válasza vicces (#406) üzenetére


DDL
őstag

Semmit. De ha nem szeded szét a kábelt akkor nem tudod fonni. De összfonhatod a 4 érpárat is akár. Nincs általános recept. Nagyon függ a rendszertől.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#408) vicces


vicces
addikt

kész vagyok. eddig tetszik. mikor összsodortam a 12 szálacskát egész meglepődtem, hogy mekkora csonk lett belőlük. pedig igyekeztem jól ''összetömöriteni''.
csak az a a gáz, hogy nem tudom rendesen kipróbálni. anyámék holnap dolgoznak :D a hangfalaim nem nagyszámok /valahol el kell kezdeni/, de most olyan hangokat is amiket eddig nem nagyon. az előző kábelem MM-os előrecsomagolt vékonyka volt.
most már csak az a kérdésem, hogy a banán dugó mennyire ajánlott a hangfalakhoz? vagy inkább saru?

:)

(#409) DDL válasza vicces (#408) üzenetére


DDL
őstag

Ha olyan banánaljzattal vagy megáldva amelynek műanyag a külső része (szerintem azzal) akkor banándugó kötelező. Ha fém a külseje is akkor inkább a saru. Combosan meghúzva.



Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#410) szasza_1


szasza_1
senior tag

Itt a PH-n valahol olvastam, hogy sima tömör réz kábel is jó hangfalkábelnek. (Sima 220-as kábel, a villanyszerelők ezzel húzták át a vezetékeket a lakásban.)

(#411) szasza_1 válasza szasza_1 (#410) üzenetére


szasza_1
senior tag

Ja, a kérdés lemaradt. :DDD

Ez tényleg így van? Mert akkor nem veszek hangfalkábelt.

[Szerkesztve]

(#412) vicces válasza szasza_1 (#411) üzenetére


vicces
addikt

fonjál te is utp-ből. én kb 30 métert fontam be.
még ha meg is kell venni, akkor is 30x50Ft :D /hol egy számológép..nem tudom ezt a hihetetlen nagy összeget kiszámolni :)/


mondjuk nekem volt itthon:))

:)

(#413) dark bit válasza szasza_1 (#411) üzenetére


dark bit
tag

célnak megfelel, én a helyedben azért sima hangszórókábellel kötném be 220 helyett mert az mégiscsak arra való, ha már megteheted.
A ''tömör réz'' kábel kifejezés azért kicsit megnevettetett.
Ja de ezt csak halkan mondom neked, mert már érzem a levegőben, hogy nagyon le leszek ugatva.

d[-_-]b Cool Walley

(#414) DDL válasza dark bit (#413) üzenetére


DDL
őstag

Hogy ne csak érezd :))

... én a helyedben azért sima hangszórókábellel kötném be 220 helyett mert az mégiscsak arra való...

Miért is? A villanydrótnak nevezett réz kábel miért is nem lehet jó? Vagy miért jobb egy gagyi hangszórókábelnek nevezett villanydrót? Mert nem arra való? Ez aztán az érv!? És miért nem való arra? Tán szigetel és nem vezet? Vagy? Hm?

Az elnevezéssel én is bajban szoktam lenni. Hogyan nevezed azt a kábelt amelynek a vezetője 1 szálból áll? Tehát nem sok vékony elemi szálból (ez a sodrott vagy ezen is nevetsz?), hanem 1db vastagból?


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#415) DDL válasza szasza_1 (#411) üzenetére


DDL
őstag

Az olcsó hanszórókábelként adott (mellesleg 10x, 20x drágábban) villanydrótnál mérföldekkel jobb egy 2.5mm^2-es tömör villanydrót. Sőt ha türelmed van akkor leszeded a vacak szigetelését és jobb híjján pl. újágpapírral szigeteled.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#416) vicces válasza DDL (#415) üzenetére


vicces
addikt

ujságpapirral?? orvos látott már :))

:)

(#417) DDL válasza vicces (#416) üzenetére


DDL
őstag

Ja. Nem is fértem el a bolondskáláján :Y

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#418) szasza_1 válasza DDL (#415) üzenetére


szasza_1
senior tag

Na, bekötöttem tömör réz vezetékkel, és sokkal jobban szól, mint az eddigi hangszorókábelemmel. Főleg a magasok. Viszont a közép kevesebb lett, de ez pont így jó. A régi kábelemmel a közép mintha egy picit el lett volna tolva felső frekitartomány felé. (Vagy valami ilyesmi :) )

(#419) DDL válasza szasza_1 (#418) üzenetére


DDL
őstag

Basszus! Ez meg hogy lehet? Hiszen nem erre való ?! ;]

Egészségedre :C

Milyen kábelt használtál eddig? Vékony sodrottat? Nem lett kevesebb a közép. Csak most lett teteje meg alja is... :)) .

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#420) vicces válasza DDL (#419) üzenetére


vicces
addikt

és ,ost már normális hangfalkat kéne venni :)

:)

(#421) dark bit válasza DDL (#415) üzenetére


dark bit
tag

fú erre valami hozzád hasonlóan bunkót kéne válaszolni...
de cáfolom azt a tényt, hogy egy olcsó hangszórókábel 10x esetleg 20x drágább lenne egy villanydrótnál, mindenesetre kedvedért legyen így. újságpapírba tekerni...na ja, ne rakjuk előtte hűtőbe aztán vigyük el és mutassuk meg neki a kilátást a kékesről, vagy áldozzuk körbe kakasvérrel? Röhejes? Az újságpapír is :)
220 kábelt sztem nem arra való, hogy teljes skálában átvigye a hangot, de ez csak az én véleményem. Ha jobb lenne és ez tény lenne akkor minden gyár már rég olyat adna el és nem foglalkozna szar ''hagyományos'' hangátvitelre szántal.
Különben is vizet prédikálsz, mert igaz rábeszéled, hogy mekkora frankó de neked isten őrizz, hogy olyan legyen.

Bárki kijelentheti itt, hogy HÉ kicseréltem forrasztóónra a kábeleimet és most már kihallom a játékosságát és a színpad is megemelkedett 1.67 méterrel de aki ezt beveszi az suta. Támasszátok alá, bizonyítsátok be, mutassátok meg, szabadalmaztassátok, áruljátok csak 5x annyiért mint amenyiért a ''gagyi'' minőségű kábeleket árulják, és gazdagodjatok meg, és csak aztán röhögjetek rajtam.

d[-_-]b Cool Walley

(#422) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Én egy Quad erősitőt szeretnék csinálni. Tudtok olyan oldalt ahol le van irva milyen alkatrész kell hozzá, és még ott van a nyák rajz is?

"Later Nerd!"

(#423) emvy válasza dark bit (#421) üzenetére


emvy
nagyúr

A villanydrót azért lehet jó, mert relatíve olcsó, és kicsi a reaktanciája, ennyi. A felső határfrekije (akár a -0.5 dB-s is) elég magasan van ahhoz, hogy ne legyen zavaró, viszont kevésbé tol fázist (amire egyébként jobban érzékeny a fül...).

''Ha jobb lenne és ez tény lenne akkor minden gyár már rég olyat adna el és nem foglalkozna szar ''hagyományos'' hangátvitelre szántal.''

Hm, azért nem feltétlen jellemző, hogy a gyárak jó dolgokat árulnak. A csillivilli minihifikből is milyen sok van, aztán mégsem jók. :) Egyébként a sodrott kábel nehezebben törik, stb., szóval nagy mennyiségben a teljes költsége alacsonyabb lehet, ezért is használják.

''Különben is vizet prédikálsz, mert igaz rábeszéled, hogy mekkora frankó de neked isten őrizz, hogy olyan legyen. ''

Keresd meg Szalma kollegát, neki ilyenek vannak otthon.

while (!sleep) sheep++;

(#424) DDL válasza dark bit (#421) üzenetére


DDL
őstag

Mindenkitől előre elnézést kérek, mert olyat teszek amit nem szoktam.

Édesapám fogd vissza magad sűrgősen. Ha nem veszed a fáradságot, hogy elmenj és ellenőrízd az árakat akkor kussolj. Jó mélyen. Keress hangszórókábelt amely legalább 1.6mm^2-es és kevesebbe kerül mint 300Ft/m. Namost a tömör villanydrótból 1 m ugyanilyen keresztmetszetűből kb. 30-32Ft. De ha meg veszel egy dobozt akkor lehet, hogy még kevesebb. Ennyit erről.

Ha nem lennél ennyire cs****, *****, szűklátókörű sznob mint amilyen, akkor előszednéd a középiskolai fizikai tanulmányaidat (márha egyáltalán van) és elgondolkodnál azon, hogy vajon miért ajánlgatom folyton olcsó megoldásnak azokat amiket. De nem, hanem jössz olyan ''megdönthetlen'' érvekkel, hogy:
- nem arra való. Hogy miért nem, arra már nem futja a szellemi teljesítményedből
- nem arra találták ki. Szintén pazar érv.
- mert mások sem használják. Az fel sem merül benned, hogy ennek mindössze gazdasági okai vannak. Az ilyen szobok előtti presztizsveszteség elkerülése miatt.
Ezen kívül semmmi kérdésemre nem válaszoltál.
Viszont kijelentesz olyan dolgokat, hogy: idézem

''Hozzátenném még, tévhit, ha azt hiszed, hogy egy csöves erősítővel hajde nagy hangerőt tudsz kihozni a hangfalaidból (tegyük fel vettél egyet a barkácsolt hanfalak mellé , mert csöves erősítőket, csak előerősítőnek szoktak berakni, és ehhez még vesznek csöves, ill más elven működő végfokokat. Márcsak azért is rossz ötlet csöves erősítőt számítógépből kijövő jel után kötni, mert a hangkártya az valamilyen szinten erős jelet ad, az csöves erősítőket meg bakelitekhez igazítják, ott meg marha pici a jel PC-hez képest, szóval ordasul torzítani fog.''

Vagy:

''Nos, akkor vesézzük ki ezt a hangváltót.
Egy hangváltó akkor csúcsminőségű ha:
- minél meredekebb a levágás, ezt 24dB/oktávig csinálják mert onnantól nincs értelme.
- minél kevesebbet torzít''
(csak zárójelben jegyzem meg, hogy itt saját magadnak mndassz ellent)

Következő:

''Magas minőségű tekercsek és nyáklemez... úristen
Na ezen szétröhögtem magamat. Nulla szakmai tudás, full ködösítés, meg a háj end fíling. jessssz!''


Következő:

''Na azóta is röhögök az ilyen kijelentésektől mint háj end kábel. van tiszta és tisztább réz meg zajszűrére plusz egy ér de ez inkább olyan mint a placebó tabletta''

Továbbá:

'' Ha mondjuk eltakarnám előled a részleteket és cserélgetném a kábelt akkor te serényen irogatnád, hogy melyik kábelben mi volt a jó és rosz, és a végén meg kiderülne, hogy végig 1 kábel volt benn... ez így összefügg?

A kábel az ami a legesleglineárisabb az egész rendszerben ugye...?''


Stb.stb.
És most csak szemezgettem a hülyeségeidből. Amelyek sorra tele vannak tárgyi tévedésekkel, és ennek ellenére olyan tudást képzelsz magadnak, amivel nem rendelkezel. Sőt nem is mutatsz hajlandóságot a tanulásra. De ettől függetlenül bátran kijelented, hogy nincs ilyen jelenség, mert Te nem hallod, és mert nem lehet magyarázni (megjegyzem a Te kevéske tudásod alapján).

Ragozhatnám még tovább, de akkor is ugyanaz lenne a konklúzió és a tanulság amit a #298-as hozzászólásomban írtam:

''Részemről nem vitázom veled ezekről a dolgokról, mert még gyakorlati szinten sem vagy olyan ''állapotban''. Nemhogy elméleti szinten. Előbb talán sok-sok zenehallgatással és kísérletezéssel el kellene jutnod arra a szintre, hogy biztosan halld a különbséget. Ezután elkezdhetsz azon gondolkodni, hogy vajh miért lehet. De amíg nem hallod addig ne akarj arról vitázni velem, hogy amit hallok az nincs, mert te nem hallod, és tudásod szerint nem is lehet.
Igaz, hogy én nem tudok megtervezni egy dobozt 30 perc alatt, és 5 perc alatt a váltót (nekem így 6-7 év gyakorlata után már eltart 2-3 napig), viszont tisztában vagyok azzal, hogy milyen egy csöves erősítő és mit lehet kihozni belőle, ill. miért jobb és eleve strapabíróbb mint a félvezetők. Nekem nem a minőség bizonyítéka a MOSFET, stb.''


Üdv: DDL

Az meg aztán vérlázító, hogy úgy jelented ki, hogy nekem milyen cuccom van, hogy arról halvány lila gőzöd sem lehet.

[Szerkesztve]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#425) vicces válasza Dr.Burn (#422) üzenetére


vicces
addikt

lehet kapni egységcsomagban. de egy volt beag-os ismerősöm szerint az a kapcsolás még finomitásra szorul:) megkapod a nyákot, hozzá a kapcsolási rajzot, és a beültetési rajzot is.
viszont általában meg kell venned mellé a tranyókat, és persze ehhez kell egy jó táp.
ha kicsit szétnézel a használtasoknál, szerintem annyi pénzért veszel gyári erőlködőt :)

:)

(#426) Dr.Burn válasza vicces (#425) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Multkor csináltunk egy 100w -os quadot. 5ropuból kijött. Visszont nem megfelelöen müködöt. Igy gondoltam hogy valaki tud olyan kapcsolási rajzto ami ki lett már próbálva és 100% tökéletesen müködik.

"Later Nerd!"

(#427) szasza_1


szasza_1
senior tag

Eddig sima hangszórókábelt használtam. (Átlátszó szigetelés, az egyik vezeték széle végig pirossal van megjelölve. Elég sok helyen látok ilyent. Viszont ez elég vékony volt.)

Pécsen hol van olyan bolt, ahol lehet hangszórókat venni, és elég nagy a választék. Mert itt Kanizsán csak MNC-t árúlnak.
Meg még azt szeretném megkérdezni, hogy az MNC jobb, mint a SAL-os hangszórók? Mert úgy néztem, hogy árban nincs köztük nagy különbség.
A közeljövőben szeretnék csinálni 2 centert+2 sorround hangszorót, kb 100 Watt terhelhetőséggel, de nem túl nagy méretüeket, olyan 20-25 literesre gondoltam. Csak még azt nem tudom, hogy milyen hangszorókat tegyek bele. A centerekbe 2 db 16cm-et+1 magast, a sorroundakba pedig 1 16-at, vagy 20-at, meg egy magast gondoltam. Javasoljatok valamilyen fajtát, de jó lenne, ha 10eFt/hangfalba beleférnének a hangszorók, meg a váltó. (Meg jó lenne, ha a hangfalak alsóhatár frekije nem 100Hz lenne, hanem sokkal lejebb menne.)
Még azt szeretném megkérdezni, hogy milyen típusú váltót érdemes venni. A SAL honlapján lévő 2 utas váltók milyenek. Azok közül melyiket érdemes megvenni?
Meg reflexes dobozt érdemes, vagy zártat.

(#428) vicces válasza Dr.Burn (#426) üzenetére


vicces
addikt

szóval már rutinos vagy :)
én passzolnék.

:)

(#429) Szél válasza DDL (#424) üzenetére


Szél
tag

Jól elszakadt a cérnád (nekem már korábban), azóta csak röhögök az egészen... :D:DDD:D

[Szerkesztve]

(#430) DDL válasza Szél (#429) üzenetére


DDL
őstag

Restellem is magam miatta. Holott finomabb voltam mint a kínai selyem, mert mégiscsak nyílvános. Nyílván öregszem. Régebben több türelmem volt.




Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#431) Szél válasza DDL (#430) üzenetére


Szél
tag

Pedig nem kéne. Részvétem. A topic célja szerintem nem egymás szivatása, hanem értelmes eszmecsere lenne, de nem vagyunk egyformák - még szerencse.

(#432) szasza_1 válasza Szél (#431) üzenetére


szasza_1
senior tag

Akkor visszatérve a topic eredeti témájához, MNC hangszokkal akkor érdemes hangfalakat építeni. Melyik jobb, a Sunfower, vagy a CdCone?

(#433) Szél válasza szasza_1 (#427) üzenetére


Szél
tag

Hát amennyit Én tudok javasolni: Szerintem hallgass meg egy SAL és MNC hangszórókkal szerelt kész dobozt - ha lehetőséged van - mert ezután tudod csak eldönteni, hogy melyik szól jobban szerinted, melyik hangzáskaraktere áll hozzád közelebb. Hiába mondanák X vagy Y típust, nem ugyanolyan az izlésünk stb., szóval a meghallgatás bonyolultabb, de kifizetődöbb a végén.

Azt, hogy milyen nagyságú dobozt kellene csinálod a hangszóród dönti el, a technikai paraméterei között szerepelnie kellene ezeknek az adatoknak is, hogy mit javasol a gyártó. Mindkét doboztípusnak megvannak az előnyei és a hátrányai is.

Mivel házimozit építesz(?), szerintem a mélynyomót nem nagyon tudod elkerülni, tehát az alsó határfrekiben nem érdemes nagyon lejebb menni.

Ennyi, amiben tudtam segíteni. DDL majd tud többet is.

(#434) szasza_1 válasza Szél (#433) üzenetére


szasza_1
senior tag

Nekem régen volt SAL-os, de az nem tetszett, egy hegyi bulin halgattam MNC-s dobozt, de annak már nem emlékszek a hangjára. :))
Ha nem kapok más ötletet, akkor MNC-ből építem meg, a mélyközép sunflower lesz. Már csak azt nem tudom, hogy ebből a fajtából a 6'-es (16cm) közül is van több fajta. Ezek között mi a különbség?
Ja, meg a dobozt lehet mágnesesen árnyékolni? Mert azt hiszem, a 303 26-os mágnesesen árnyékolva van (ugye azért van a mágnesen az a fémtakaró?).
Magasnak mit ajánlotok? Az MNC-s fórumon a monacor dt-99-et nagyon dicsérték. Szerintetek jó?
Ja, meg akkor Pécsen valamilyen hangszórós boltot mondjatok.
Köszi.

Szerk:
Ja, meg magasnak dome hangszórót használjak?

[Szerkesztve]

(#435) szasza_1 válasza Szél (#433) üzenetére


szasza_1
senior tag

Franc, már nem tudtam modósítani.
A frontok elég mélyet adnak le. Ha majd kevés lesz a mély, akkor majd egyszer lesz mélyláda is, de az egyenlőre nincs betervezve a költségvetésbe.

[Szerkesztve]

(#436) Szél válasza szasza_1 (#434) üzenetére


Szél
tag

A hangszóró típusokat nem ismerem, úgyhogy passz. Viszont mágneses árnyékolás kelleni fog, főleg a center esetében. Az árnyékolást viszont a hangszórón oldják meg, gyárilag ilyen típusú, nem a dobozt ''béleli ki'' fémlapokkal.

(#437) Szél válasza szasza_1 (#435) üzenetére


Szél
tag

Azért írtam a külön subwoffert, mert napjaink filmjei elég nagy mélytartománnyal rendelkeznek és ez kell hozzá, hogy hitelesen le tudd sugározni + a szabvány is nem véletlenül 5.1. Kis szobákban elvileg elegek a nagyobb frontok is. A költségvetés azonban nagy úr, majd később meglátod. Én is erre spórolok. :D

(#438) Szél válasza szasza_1 (#435) üzenetére


Szél
tag

Ja még valami eszembe jutott. Ha még ennyire a rendszer építés elején vagy nem ártana kicsit utána olvasni a szabványoknak. A hazimozi.lap.hu-n találsz leírásokat. A dolby szabvány például: minden paraméterében 5 azonos hangsugározót ír elő + a mély. Erre találták ki az LCR (Left,Center,Right) hangfalakat. Kicsit érthetőbben: 5 db centersugárzóból épül fel a rendszer + a mély. Emellett van még sok szabvány természetesen. Ha a mozi a lényeg, akkor ezzel királyság lesz!

(#439) vicces


vicces
addikt

hi!
én még annyit kérdeznék, hogy a kábelekre a banándugó csavaros, vagy forrasztható legyen?? én a forraszthatóra szavaznék, de ha megnézem a felhozatalt, akkor inkább csak csavarosat találni :)

:)

(#440) szasza_1 válasza Szél (#438) üzenetére


szasza_1
senior tag

Nem csak filmeket nézek, hanem zenét is hallgatok. A következő frontomba 30cm-es mélyet akarok rakni, nem hiszem, hogy nem lenne elég mély. Ha az erősítőn (Pana SA-HE200) beállítom, hogy nincs mélyláda, akkor a mélyet kiküldi a többi csatornára, ha a ''nagy hangfal'' beállítás van azon a csatornán.

(#441) DDL válasza szasza_1 (#434) üzenetére


DDL
őstag

16cm-es CDCONE+vmi jobb csicsergő + egy sub. Erre ingazán nem tudok mit ajánlani ezekből a hangszórókból. Akár a 30cm-es sunflower.


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#442) DDL válasza vicces (#439) üzenetére


DDL
őstag

Forratsztható. De a csavarost is lehet forrasztani. :))


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#443) szasza_1 válasza DDL (#441) üzenetére


szasza_1
senior tag

A Vas érték mit jelent? Talán azt, hogy ekkora dobozba lett kitalálva? Melyik érték jó? Minél kisebb, vagy a minél nagyobb. Mert a 16-os sunflowernek majdnem 10 ez az értéke, a CdCone-nak meg 26.4. De nem szeretnék 25 literesnél nagyobb dobozt csinálni.

(#444) Szél válasza szasza_1 (#440) üzenetére


Szél
tag

Nem igazán szerencsés, 30 cm-es mélyet többutas hangfalba rakni, több ok miatt is: dobozkialakítás, merevítések, mély és magas közötti interferencia, stb. Ha mégis így gondolod, akkor a nézd meg a Tannoy Prestige szériáját. Itt a mélyet a doboz oldalára rakták, kvázi sub/satelit rendszerként üzemel - ötletes megoldás.

A beállítással tisztában vagyok, nekem is így van, csak nem vagyok vele kibékülve, igaz 16cm hangszórótól nem is várhatok el 20hz-et.

(#445) DDL válasza szasza_1 (#443) üzenetére


DDL
őstag

Önmagában ez az érték nem mond semmit. Majd megnézem, hogy mekkora doboz kell neki. Fejből nem tudom. Az biztos hogy a CDCONE az egyetlen elfogadható olcsó hangszóró az MNC-k közül is.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#446) DDL válasza szasza_1 (#443) üzenetére


DDL
őstag

Önmagában ez az érték nem mond semmit. Majd megnézem, hogy mekkora doboz kell neki. Fejből nem tudom. Az biztos hogy a CDCONE az egyetlen elfogadható olcsó hangszóró az MNC-k közül is.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#447) szasza_1


szasza_1
senior tag

Elolvastam az MNC honlapján a CdCone-ról a fórumot, és megosztottak voltak a vélemények. Valaki szerint igen jó mélyközép hangszorónak, de egyesk szerint alkalmatlan a mély hangok leadására. Aztán megnéztem a hangfalépítő versenyt, és ott elég sokan a CdCone-t használták. Lehet, hogy akkor én is azt fogom.

(#448) virtual válasza szasza_1 (#447) üzenetére


virtual
tag

Van két Videoton DC 2080-as 3 utas hangfalam. A problémám az hogy mindkettő mélysugárzóján (kb18cm átmérőjűek) megrepedezett, illetve szét is jött a gumi perem a membrán és a fémkeret illesztésénél. Ezeket szeretném átcserélni, csak nem igazán tudom hogyan érdemes nekiindulni az ilyesminek.

A hangfalak eredetileg 8 ohmosak és 40W névleges terhelhetőségűek. (50W zenei, 45-20000 Hz átvitel... naja).

Mit javasoltok, esetleg csinált már valaki hasonló átalakítást? Nem akarok túl sokat rákölteni de azért legalább olyan legyen majd mint a sérülés előtt. :(

(#449) szasza_1 válasza virtual (#448) üzenetére


szasza_1
senior tag

A www.mnc.hu --> galéria --> ''Az általatok beküldött hangfalak galériája'' --> ott valaki CdCone hangszórókat tett bele. Nézd meg, írt hozzá szöveget is.

(#450) mixyboy válasza szasza_1 (#432) üzenetére


mixyboy
tag

Sunfower???? Az sunflower TEEE! Olyan van nekem is, nem emléxel? :)
És a közgázom is megvan HAHAHAHA :DD

Látom mégisis megemlítettél, nem szóltam... :)

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.