Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Gboy válasza almásrétes (#47) üzenetére


Gboy
csendes tag

szvsz tök fölösleges kicserélned azt a hangszórót, inkább csináltatsd meg. kb 5000 huf -bó kijön, tekercselik, ha kell membránt is csrélnke. igaz nem olyan lesz, mint az eredeti, de nekem is ilyenek vannak, és nagyon jól szólnak(trance forever!)!

ja,. és még egy pár szó a fenti erősítő vitához: szerintem ez a sok szakszöveg már rég a kötélre kergette szegény topic indítót. szerintem nem kell itt forrasztgatni, meg számolgatni, ha az ember kezdő az ilyesmiben. én bementem egy zálogházba, vette egy yamaha ax-500 sztereo erősítőt + van hozzá 2db orion hs-501 + egy terratec aureon sky :) és elég ütős a buli. de a régi hangkártyával is fasza volt(cmi8738)

''Intel or AMD? - That is the question!''

(#52) Vin McRae


Vin McRae
csendes tag

Üdv Mindenkinek!!!

Én is most lettem kész az első hangfal projectemmel. Sajna nem igazán vágom a témát ezért én is a SAL féle doboztervekkel keztem el. Igy elsőre tényleg sok sok utánajárás, tervezés, olvasás, de a második már biztos gyotsabb könyebb lesz.
Vettem egy SAL féle doboztervet ami nekem kicsit alacsonynak tünt (90cm) ezt megtoldottam még 20cm-el és így egy picivel nagyobb dobozt kaptam. Nem számolgattam semmiféle progikkal gondoltam ez így jo lesz. A hangszórók is a somogyitól vettem SBX szeria. Kb 1,5 hónapot tölltötem el vele esténként munka után meg hétvégén. Lesznek róla fényképek ha érdekel v -kit elküldöm e-mail-be. Szoval szerintem igy is ''nekem'' tökéletes hangzást kaptam nem mértem semmit, nem számolgattam. Előtte videotonok dübörögtek ahoz képes sokkal jobb lett a hangzása. Minden ember máshogy halja ua. a hangot ezért ez relative dolog hogy kinek meik tetszik. Viszont érdekelne az hogy a hangszoró adataiból hogyan és miket lehet kiszámolgatni progikkal mert én is töltögettem le ilyeneket de nem vágtam. :) Sorry a hossz dumáért.

(#53) emvy válasza Vin McRae (#52) üzenetére


emvy
nagyúr

Na ÍGY ne!


Minden ember máshogy halja ua. a hangot ezért ez relative dolog hogy kinek meik tetszik


Ez szintén nem így van, persze, máshogy hall, de a dolog elég egyszerű:hallgass meg valami akusztikus zenét. Ott szépen kijön, hogy jó avagy rossz a cumó.

while (!sleep) sheep++;

(#54) PWR válasza almásrétes (#47) üzenetére


PWR
aktív tag

Hello,

haveromnak csereltünk HS2** (nem emlexem pontosan a tipusszamra, eleg elterjedt egy tipus volt) -ben melynyomot TWM-re, kb 3800Ft/db a 23 cm-es. most en is ilyen melyeket hasznalok sajat keszitesü dobozban. TWM melyei jok (kiveve a 30cm-eseket, nagy ürtartalom kö neki). a 23cm-esek jol szolnak egy kb. 20 literes bass reflex dobozban (vagy zartban is, csak kevesebb mely lesz) es a reflexcsö meretet sem kell szamolgatni, mereteket lehet venni kesz TWM dobozokrol. a többi TWM (közep, magas) eleg gaz. nekem visaton magas van a high end szeriabol, draga de nagyon szepen szol.
Es EGYALTALAN NEM NEHEZ ÖSSZEHOZNI EGY SAJAT DOBOZT, csak kell egy kicsit barkacsolgatni meg ötleteket venni kesz hangfalakrol meg ott van a ''hangdobozepites'' könyv sok hasznos infoval. sok par hangfalat hoztam mar össze es sok haverom is azokat hasznalja evek ota. minden egyes megepitett hangfal utan tanulni lehet valamit es leközelebb mar kevesebb hibaval csinalod...persze csak ha van kedv es energia az epiteshez es a kiserletezeshez...maskülönben nincs ertelme nekiallni...es az eredmeny hallhato! persze szubjektiv dolog hallas utan megitelni a hangzast, de ha mar töb embernek is teccik?! es pl. hol kapok olyan hangfalat, melynek elölapja 40mm vastag (ha mar 20-as, örülhet az ember, most a 100eFt alatti kategoriakrol beszelek).
Gboysoft, egyetertek a second-hand cuccokkal, nekem is bevalnak többnyire es 15-20eFt-böl mar rendes cuccokat ki lehet fogni (inkabb maganszemelytöl veszek, ugy megsporolok egy kis zse-t).
üdv

Üdv

(#56) PaladiN


PaladiN
aktív tag

Személy szerint én már sok dobozt építettem (legalább 30 db-ot), de azt nem merném kijelenteni hogy KÖNNYů, csak nyugodtan fogjatok bele!
Sokminden kell hozzá, mint pl. kézügyesség, igényesség, pontosság, és ezek még csak a kézségek. A technológiai háttér, mint pl. dekopír, fúró, szorítók, már egy kisebb vagyon, a helyrôl, ahol a měveleteket elvégzi az ember már nem is beszélek. Nem akarok senkit lebeszélni, de lehet hogy sok bosszankodástól mentesül az aki szakemberre bízza a doboz összerakását. SZAKEMBERRE, nem pedig asztalosra. Félreértés ne essék én sokra becsülöm az asztalosokat, csak épp a doboz összerakása szvsz nem nekik való, tisztelet a kivételnek.
Mielôtt még bárki leordítaná a fejemet hogy... Mintakészítôként végeztem, ami (a kevésbé hozzáértôk kedvéért) azt jelenti, hogy faiparos szakma a kisujjamban volt (a mesterem szerint tehetséges voltam). Azért csak volt, mert sem a szakmával, sem a dobozépítéssel már rég nem foglalkozom.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#57) PWR válasza PaladiN (#56) üzenetére


PWR
aktív tag

hali,
persze, hogy ügyesseg nelkül nem megy, de azt ugyis tudja magarol mindenki, hogy erdemes-e beleszallnia vagy annyira nem vagja a temat, hogy nem. ezert nem csinalok pl. erösitöt :-)
A technikai hatter meg olyan , hogy nekem sincs tul sok szerszamom, legszüksegesebb keziszerszamok , egy vibra-csiszolo, egy furogep...dekot es egyebeket meg kerek kölcsön havertol, ha eppen kell...talan a felületkezeles a leghuzosabb resz, büdi meg nagy a dzsuva töle. de megcsinaltam többször is es amit most hasznalok cseresznyefurneros es hazilag furneroztam (enyv+vasalo+presnek az összes otthoni lexikon es kisebb-nagyobb butordarabok) nem mondom, kaosz volt, de megerte. biztos nem olyan szep , mintha egy profi csinalta volna, de szeretem a nem tömeggyartott cuccokat. es NEM HULLIK SZET, pedig hajtom szegenyt...

Üdv

(#58) PaladiN válasza PWR (#57) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Én nem beszéltem tömeggyártásról!
Ki a fenének kellenek a měanyag, meg szar farostlemezbôl készült gagyik?!
Én arról beszéltem hogy vannak már olyan emberek, cégek akik ezzel foglalkoznak. Kevéssel többet fizetsz (pl. egy mélyláda anyagár a úgy 10-15 ropi, az profi meg megcsinálja 25-30-ból kompletten anyaggal együtt)

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#59) User64476


User64476
őstag

Vettem a dolgokat, felindulásból elkövetett elírásokat örökítettem meg a fórum hasábjain... Maradjunk annyiban, hogy ÉN csináltam egy 2csatornást tda7294el, hangos, oszcilloszkóppal mérve gyönyörű szinusz van rajta max teljesítmény környékén is, és könnyű volt megépíteni. Hangfalat is akartam, belebuktam, papíron jó volt, élőben meg szar.

Tippek: Király utcában van egy elektronikai alkatrészbolt, tele bontott alkatrészekkel. A körúttól a lövölde tér felé 2 trolimegálló között félúton a bal oldalt. :) Apám kifogott 2db 50 voltos 31000mikrós (igen harmicegyezer) elkót 800ft/darabért. Persze párban ritkán van ilyen kapacitású, de sűrűn kell bejárni, mindenféléjük van (bontott hűtőbordák a 486os hűtőtöl a bazinagyokig potom pénzért)...
Inter-fa Kft. amit írtam alapszabászat, http://www.inter-fa.hu/

(#60) User64476


User64476
őstag

Nem alap hanem ''a lap'' :))

(#61) yahagyma


yahagyma
tag

engem kb 2 éve kezdett érdekelni ez a téma
leszögezem hogy nagyon alaposan utánajártam a dolgoknak és nem az ár miatt döntöttem a házikészítésű hangfalak mellett hanem a minőség mellett!!!
ez nem vicc de ezt majd később
először 4 ugyanolyat csináltam 2 utasokat de szarok voltak
vettem 1 aiwa 5*80wattos dolbys erősítőtt 50000 a metroba pont 1 éve
pro logic dolby digital és minden ami kell hangszínt ugyis szoftwareből állítgatom
tehát mindent pro logicon kell hallgatni és ez átvált dvd-nél digitalra
vettem 1 optikai kimenetű hangkártyát most is azzal van összekötve az átvitel miatt ez 8500 volt 1 éve egy minőségi optikai kábel 2400 volt jo vastag
ez a rendszerem alapja
fél éve lett készen a teljes rendszerem 8 ohmosba
somogyis de kisebb modosításokkal
elöl 2db 3 utas hangfal benne 1 sbx2530 1 dtf 10 1 150Wattos közép hosszúkás nem keresem meg most a nevét
hátul 2 db 2utas 1 dtf10 1 sbx2030
center 1 dtf 10 2 db 4ohmos sbk2030(árnyékolt)
hangválto monacor mid az 5be rear-be 6400 volt darabja olyan hogy 2 magas 2 közép és 1 mély hangszótót lehet bekötni
centerbe és hátsóba 4600 volt darabja azok 3 utasak de a figyelni kell mert nem a középtartományba kell az sbx-eket bekötni
ezek a hangváltok védik a hangszorokat a tulterheléstől és lebasszák az erősítőt
ilyen még nem volt de kitudja mert elégettem még 2 éve 2dbot mert tulvezereltem
az anyag fekete laminált anyag 12500 volt méretre vágva
hangfalba kábel kb 20méter 2500
kábelek kb 5000ft mert kelett vagy 40 méter amerikai fajta ez elég jo és vastagat kell venni ne vesszem a jel
aranyozott csatlakozok 5db 550 db
mindegyikbe reflexcső kb 1000 darabja lusta vagyok utánajárni melyikbe milyen van
ragaszva vannak az kb tipli 1500 amikkel meg van erősitva ragaszto 1500 szilibol keleett 2 tubus 650db a lapok közé kell nyomni mehet bőven
olyan masszivak mint állat sajna nehezek is de nem nagyon hurcolászom
sarkokra műanyag védo 55ftdb-ja
mélynyomot most csinálok vagy veszek azt még nemtom
ha tud valaki aktiv erősítőt mélyládába hol lehet normálisat kapci olcson az szoljon 100w-mehet fölfele

dvd filmek hihetetlen jol szolnak csak mély hiányzik van 1 ládám csak az 1 vacak
de hangfalakba is van mély ugyhogy vigyázok le ne essenek a poharak mert a 2.emeleten már rezegnek a poharak mint állat kiváncsi vagyok milyen 1 normálissal

és van összehasonlitási alaplom
havernak valdus 400 van na az 1 rakás kaki hozzám képest semmi dinamizmus
technics nemtommilyen van másiknak na az 1 gyinge

ha valakinek kell segítség mail!!!
szivesen segítek
somogyisbol szerintem tökéletes kihozok belőle mindent

a rendszerem 170000 környékébe került bele erősítőstül mindenestül
mindenkinek ajánlom ezt mert nem veszít vele

én 2 hét alatt lettem meg mert csak 8db szoritom volt amivel mindig meg kellett vrni mig megyszárad
és melóztam is melette 5 oraig
ugyhogy nem vészes
igényes és jobban szol mint amit kapsz a boltba ennyiert mert az gagyi hangváltoval van és keskeny anyagbol

sok sikert!


Sokan akarnak örökké élni, miközben azt sem tudják, mit kezdjenek magukkal a következő hétvégén...

(#62) yahagyma


yahagyma
tag

mégvalami amit nem írtam most jutott eszem olvasgatva ismét
persze én asztalos szakmába melózok konyhabutor

akinek nem volt érzéke legohoz az ne fogjon bele
precizseg kell hozza de nagyon forrasztásnál(hideg forrasztas stb)

ja és fekete szinű csavart nehez volt szerválnom

Sokan akarnak örökké élni, miközben azt sem tudják, mit kezdjenek magukkal a következő hétvégén...

(#63) funky_groove


funky_groove
csendes tag

Építettem egy pár 2utas hangfalat. (mély: Mnc 30centis Eclipse II 250/500W) Építenék hozzá egy pár középmagas hangfalat, de nemtudom h milyen hangsugárzóból építsem. Nem akarok vmi nagy drágát építeni, kb szinuszos teljesitménye legyen a középmagas hangfalnak 90-100W. Ha vkinek van vmi jó középmagas hangfal terve vagy ötlete h milyen sugárzókból építsem meg, akkor legyen kedves irjon mailt ide: dj.mada@freemail.hu Köszi

(#64) colli


colli
csendes tag

Üdv !

Először is leszögezném, hogy láma vagyok a témához.

Kaptam egy M.N.C BoomBox subwoofer-t, és nekem úgy tűnik. hogy nagyon ''döng''. Esetleg ha kibélelném vattával akkor javulna a hangzása ???
Egyenlőre a lakásban van, de elképzelhető, hogy bekerül az autóba.

Köszi !

(#65) _Volkovy_ válasza yahagyma (#61) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Bammeg 2. emeleten ekkora hangcuccot..Minek?Amúgy fasza lehet de nem bírod kihasználni..:)Nem hiszem hogy valaki is tolerálja a szomszédok közül az 5 percnél tovább tartó zenehallgatást..

(#66) Bogyó bá' válasza almásrétes (#44) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szerintem meg javittatsd (tekercseltetsd, stb. ) meg azokat a bolgár mélyhangszórókat, ugyanis a Somogyi-féle hulladékokkal sokkal rosszabbul fognak szólni, bármelyik (kevlár, stb.) szériát is választanád. Somogyihoz nem passzol a hangváltója, érzékenység és egyég adatok alapján sem.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#67) bigdewil


bigdewil
csendes tag

Walamikor,úgy kb 35 éwe építettem az első saját készítésü hangfalaimat.Akkor baromi jól szoltak.(nekem) aztán meghallgattam a hawerét... Kb 15 éwe wettem 2db higend (Spendor)2utas,60watt sinus, bassreflex monitort.Ma is weri akármelyik ezoterikát. Természetesen csöwes erölködöwel hajtom,(2x10watt A osztályú wisszacsatolás nélküli) 1x bedugtam a PC-t is,majd miután felmostam magam a borzalmas minőségromlásbol,wisszatértem a bakelit LPimhez.Na jo,néha CD-t is hallgatok. Konkluzió? Minden ujszülöttnek,minden wicc uj... Mindenki a saját kárán tanul... Jawaslom a Király utcai bizományikat.Hangfalak és erölködök dömpingben.Ha meg walaki jobbra wágyik a kommersznél,akkor úgy is utána jár,hogy hól,mi olcsó és föleg jó.-Nem tom,hogy ide a wégére síró,wagy newetö fejet tegyek e?:F

Az alkoholmentes sör, az első lépés a guminő felé ..

(#68) DDL válasza bigdewil (#67) üzenetére


DDL
őstag

:)) :C


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#69) vzzoli


vzzoli
tag

Engem is régóta érdekel a téma, de egyszerűen nem találok olyan helyet, ahol olyan hangfalat építenek ócsóért, amilyet én szeretnék. Szal' ha valaki tud ilyen helyet (vagy akár többet is) plíz írja be!

Thx!

If you one door how a mace?

(#70) bigdewil


bigdewil
csendes tag

Az éles saroktóé kifelé menet,a Jászberényi úton,még az ORION gyár elött jobb odalt wan egy bot. Ott bármilyen hangfalat megépítenek hozott motorokból is.:))

Az alkoholmentes sör, az első lépés a guminő felé ..

(#71) vzzoli válasza bigdewil (#70) üzenetére


vzzoli
tag

Köszi!

If you one door how a mace?

(#72) bigdewil válasza vzzoli (#69) üzenetére


bigdewil
csendes tag

Ja,walahol Dunaharasztin wlmiwel higendebbeket építenek Dynaudiokból,aztán a 8ker József utca CD bárban is wannak saját építésü hangfalak,de azokat nem PC-re kö kötni...:U

Az alkoholmentes sör, az első lépés a guminő felé ..

(#73) vzzoli válasza bigdewil (#72) üzenetére


vzzoli
tag

Köszi mégegyszer! Nem is PC-re akarnám kötni. Kezdi bántani a fülemet az mp3, főleg mióta hallottam egy ''normális'' hangrendszert.

If you one door how a mace?

(#74) bigdewil válasza vzzoli (#73) üzenetére


bigdewil
csendes tag

Akkor a CD bárt keresd fel.Aránylag ocson árulnak saját készítésö,majdnem higend komplett cuccokat. Milyen zenéket hallgatsz,és mekkora a szobád?

Az alkoholmentes sör, az első lépés a guminő felé ..

(#75) vzzoli válasza bigdewil (#74) üzenetére


vzzoli
tag

A szoba kicsi, de nem kell nagy hangfal. Most is az van és úgyse használom ki. Zenében az elektronikus dominál.

If you one door how a mace?

(#76) bigdewil válasza vzzoli (#75) üzenetére


bigdewil
csendes tag

A nagy hangfal kis szobában azé nem jó,me döng,mint állat,de torz is.Szegény hang csak werödik a falaknak,azt kiidegelik az embert.Bass meg nyista.kb,mennyit szánsz rá,és mit szeretnél? Erölködöt? CD-t is?

Az alkoholmentes sör, az első lépés a guminő felé ..

(#77) vzzoli válasza bigdewil (#76) üzenetére


vzzoli
tag

Egy rádiós erősítőt, amit szerintem a király utcából szerzek be. Ha találok, akkor 70-100w körül. A hangfal detto.

If you one door how a mace?

(#78) vzzoli válasza vzzoli (#77) üzenetére


vzzoli
tag

Hopp! A CD lejátszót kifelejtetem. max összesen 100-120e

If you one door how a mace?

(#79) krila válasza bigdewil (#76) üzenetére


krila
tag

Hájj Bigdevi. :) csak nem a Huszti Zsolt féle cuccok mozognak a krúdy-ban? erősítő kitek nincsenek véletlenül?

(#80) bigdewil válasza krila (#79) üzenetére


bigdewil
csendes tag

De.A Zsolt félék,de wan más is.Kezdö hifistáknak kitünö alternatiwák. 200e-böl már egészen komoly hifit tudnak elöwarázsolni, cd+erölködö+hangfalak.

Az alkoholmentes sör, az első lépés a guminő felé ..

(#81) Calogero


Calogero
addikt

Nha egy Lama kerdes teszek fel most

4 Ohmos hangfalba bele lehet tenni 8 Ohmos magashangsugarzot?

(#82) emvy válasza Calogero (#81) üzenetére


emvy
nagyúr

Fizikailag nem lesz baja, de gyakorlatilag nem, mivel a keresztváltó sem fog rendesen működni, és az érzékenységgel is gondok lesznek.

while (!sleep) sheep++;

(#83) bigdewil válasza Calogero (#81) üzenetére


bigdewil
csendes tag

Beteheted,de minek?Inkább cseréld le 4ohmosra.Sokkal halkabban fog ciceregni,mint azt gondolnád.Sajnos az sem jo megoldás,h sorosan elé teszel egy 4ohmos huzal ellenállást.Mindenképp cseréld le.

Az alkoholmentes sör, az első lépés a guminő felé ..

(#84) azzio válasza Calogero (#81) üzenetére


azzio
aktív tag

lehet hogy a hangfal eredő ellenállása 4 ohm (keresztváltókkal együtt), de mekkora volt az eredeti magassugárzóé? nekem is 4 ohmos hangfalaim vannak, és mindegyik hangszóró 8 ohmos benne...

(#85) azzio


azzio
aktív tag

egyébként ha profi, de emészthető hangfalépítős howto-t akartok, akkor nézzétek meg a http://www.sal.hu-n a hangfalépítés linket!

(#86) Calogero válasza azzio (#84) üzenetére


Calogero
addikt

Nem tudom mekkora volt a regi benne mert nincsen rairva.
A Hangfal egy Orion HS280-as meg az eredeti magassugarzo volt benne (gondolom 4ohm)

Megprobalom beleteszem ha szarul szo kicserelem, de itt tanyan (Debrecenbe) hianycikk a 4ohmos magasok. 1 helyen volt de azt meg nem tudtam volna beletenni a hangfalba (nem tudtam volna felfogatni).

Koszonom a valaszokat

(#87) Czube66


Czube66
csendes tag

Halika!
Ha valakit érdekel:
Úgy látom sok Győr környéki van, vagy a Somogyis cuccokat máshol is árulják már?
Lényeg: d=160mm sárga ( ők úgy hívják - kevlár ) mély nyomó maszek dobozban, ha kell a rejz el tudom küldeni, Boose 2 hangszórós maszek sub ugyanezen sugárzókkal, rajz szintén van, TDA 7375-ös hídba kötött ercsi 8x25 Watt, meg a rajz, SB live5.1 Platinum. Szerintem jó. Szerintem cakli-pakli centerrel meg magas nyomókkal ( SB nélkül !!! ) 40-ből kijön, és lehet vele házi discot csinálni.

Czube66

(#88) TitiRii


TitiRii
senior tag

mi is épitetünk már somogyi féla hangfalat az ö tereik alapján(3 utas 25 cm mélyel) elég nagy lett és nehéz :) 2 napig építetük.
a végeredmény elég jó lett:D a 100w erősítömmel nem tudtuk tulhajtani, még birta volna, a magas és a mély félelmetes de a közepet 1* üen elnyomták.
ezen kívül aszem 2-10.000hz to 30sec es teszthangál 4 *voltak álló hullámok
a srácnak 30e ft ba volt a 2 hangfal(a fa ingyen huladék fábol volt) kicsit tarka barka meg ronda a lelkem de jol szol :D
tanács: senki ne használja csilapító anyagnak a szövet szerű anyagot,és pláne ne a somogyitol vegye.. nagyaon drága. ügyan ezel az anyagal szokták bélelni a kabátokat, overálokat és amyenyiért it adnak egy darabot 5* anyiért méterárú boltba egy egész zsákot is kapsz..
a tapasztalat az hogy a stivacs az igazi csilapító anyag
ha az fw megjavul rakok fel képeket

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#89) DDL válasza TitiRii (#88) üzenetére


DDL
őstag

A hagyományos szivacs a lehetóő legrosszabb dolog amit csillapítás jelszó alatt elkövethetsz. Közetgyapot kell. Mindenképpen hosszúszálú anyag. A legjobb a gyapot lenne. De ugye az ára...



Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#90) TitiRii válasza DDL (#89) üzenetére


TitiRii
senior tag

nem hagyományos szivacsra gondoltam :D
somogyi is árulja csak drágán, autos boltokban is kapni(pl nekem a peugom motorház tetején gyárilag ilyen van)
olyan mintha egy tojástartó lenne:D
szvsz ezzel szebben szolt mint az 1-2 cm vastag bélelő anyaggal
de ha valakinek ez a szive vágya akkor se a ssl tol vegye olcsobban kijön ha megveszi méterárú boltban

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#91) DDL válasza TitiRii (#90) üzenetére


DDL
őstag

Az igazság az, hogy ezek is legfeljebb az állóhullám csökkentésére jók a gyapottal egyetemben. De a dobozfalak rezonanciáját (ami a középhangok és ezzel a tér tisztaságát is befolyásolja) semennyire. Oda más technikák kellenek.



Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#92) Czube66


Czube66
csendes tag

Halóó!
Van másik Somogyi is a Győrin kívül, vagy mindannyian szomszédok vagyunk ( én Óvár )
Lehet, hogy még nem hallottam mást szólni, de az én fülemnek az én cuccom megfelel. Igaz, mindent magam csináltam, de még szkópot sem vettem elő, szól? szól, jól? ja, és slusz

Czube66

(#93) DDL válasza Czube66 (#92) üzenetére


DDL
őstag

Minden relatív.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#94) yahagyma


yahagyma
tag

Akarok építeni 1 aktiv mélyládát!
Szerintem nagyon jo a somogyi féle aktiv erősitő mélyládához.
Ugyhogy szerintem ezt fogom választani.
Milyen hangfalat/hangfalakat ajánlotok bele?
Én 1 db 300 wattos yamahára gondoltam.
Szeretném 4 centi vastag anyagbol késziteni mindenféleképp.
Van ilyen anyag valami, olyan ami olcso és szerintetek elég jo
Vagy csináljam fábol(ez elég draga, de megeri-e?)
Ugyertem annyival jobb mintha 4 centis anyagbol lenne?
És ha fa lenne akkor milyen vastag legyen?
Honnan tudnék terveket leszedni mélyládákhoz?
Pl yamaha mert szerintem ez elég jo
Vagy tudtok ajánlani valami olcsobb(és jobbJ) tipusu mélyhangszorot?

Sokan akarnak örökké élni, miközben azt sem tudják, mit kezdjenek magukkal a következő hétvégén...

(#95) Wolfskin válasza supercow (#18) üzenetére


Wolfskin
őstag

Csak nem azt akarod mondani, hogy meg akartad építeteni a Zent???

Én vagy öt éve az egészet kinyomtattam, lefűztem, dédelgettem, de még nem vitt rá a lélek... Majdnem megtanultam még angolul is, de aztán leragadtam a szakkifelyezéseknél (azért konverterrel átgyúrtam németre...).

Szóval, ha bármilyen tapasztalatod van, kíváncsian várom.

A kis Nautilus-t te öntötted? És ha igen, mi szól benne? (és melletete?)

Más.

Én is építettem hangfalat, egy kitet vettem Németországban, a Focal (JM Lab) akkori imprtörének fejlesztését. Ugyanazok a motorok vannak benne, mint a meganban, (Ti-dioxid inverz magas, meg egy 17-es kevlar mélyközép), csak állódoboz. Sajna az egyik mélyközépnek amatörizmusból leégett az egyik tekercse (kéttekercses, elektromosan háromutas a cucc), így most ideiglenesen rövidre zártam a keresztváltót, mivel nem igazán találtam alkalmas helyet tekercselésre. Ha ebben van valami ötletetek, szívesen várnék javaslatokat!


''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#96) emvy válasza Wolfskin (#95) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem ő öntötte, már évek óta fent van a neten a kép..

while (!sleep) sheep++;

(#97) klezzz


klezzz
tag

Sziasztok!
Tudna nekem segiteni valaki abban, hogy van nekem egy Maxxtro spk41q 2.1-es cuccom és az elektronika megadta magát (szétégett benne egy egyenirányító, próbáltam cserélni nem működik) a külső táp (2 amperes) működik.
egy kis info: [/L]http://www.szamitogep.hu/show/read.php?id=12160[/L]
Most közvetlenül a hangkariba van dugva a két satellite.

Hogy tudnám költségtakarékosan megoldani a mélynyomó és a hangfalak erőssített megszólaltatását?

(#98) klezzz


klezzz
tag

Sziasztok!
Tudna nekem segiteni valaki abban, hogy van nekem egy Maxxtro spk41q 2.1-es cuccom és az elektronika megadta magát (szétégett benne egy egyenirányító, próbáltam cserélni nem működik) a külső táp (2 amperes) működik.
egy kis info: http://www.szamitogep.hu/show/read.php?id=12160
Most közvetlenül a hangkariba van dugva a két satellite.

Hogy tudnám költségtakarékosan megoldani a mélynyomó és a hangfalak erőssített megszólaltatását?

(#99) yahagyma


yahagyma
tag

nemtudna valaki segiteni?

ha közetgyapottal bélelem ki a ládákat az nem okoz viszketest csak az üveggyapot?

Sokan akarnak örökké élni, miközben azt sem tudják, mit kezdjenek magukkal a következő hétvégén...

(#100) j.bravo válasza yahagyma (#99) üzenetére


j.bravo
addikt

Tudtommal az is, de lehet hogy tévedek :D
Öltözz fel hozzá jól+maszk+szemüveg+kesztyű.
Ennyit lehet tenni... de lehet hogy valaki még tud majd okosabbat mondani.

Whatever.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.