Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56751) FockeWulf


FockeWulf
tag

Ma szabadnapos voltam, nyomattam egy kis bluest több/kevesebb sikerrel... [link]

(#56752) btraven


btraven
őstag

[link]
"tanulni csak pontosan, szépen,
ahogy a csillag megy az égen,
úgy érdemes."

(#56753) Ctrl+Alt~Del válasza btraven (#56752) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Ez egy fizetett Charvel-hirdetés.

W | W | H | W | W | W | H

(#56754) kutyek válasza Ctrl+Alt~Del (#56753) üzenetére


kutyek
senior tag

Nekem nagyon bejött az arc, megnéztem még egy EVH vidijét, aztán suboltam - ettől még lehet fizetett is, 97%-ban Charvelek borítják a falát :)

(#56755) Ctrl+Alt~Del válasza kutyek (#56754) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Rányomtam én is. :-D

Megnéztem a videóját, amin mutatja 4 éves korától, hogy tanul(t) meg gitározni.

W | W | H | W | W | W | H

(#56756) topikk válasza doc (#56746) üzenetére


topikk
senior tag

doc, ezt probaltad?

Nekem is szinte minden pengeto elfordul, kicsuszik, de ez a szintemhez kepest stabilan all. Es a hangja is szuper. Az e'le be van csiszolva, talan ezert nem forgat annyira es nagy a feliuete, jo a tapadasa. Kicsit draga, de egy probat meger. A stageshopban talan darabra is van.

DUNLOP Primetone Triangle 1.3 with Grip

(#56757) kutyek


kutyek
senior tag

Ezt megkönnyeztem picit:
Some assembly required
Jason írta még 90-ben, de most a többiek gitárján szólal meg. MEGA collab...

(... és van benne thumbpick is!)

[ Szerkesztve ]

(#56758) doc válasza topikk (#56756) üzenetére


doc
nagyúr

Ezt meg nem, de lehet megyek vele egy kort, koszi a tippet.
Primetone-bol ezzel próbálkoztam: [link]
Ez nem rossz, de semmi extra, bár kicsit puha nekem. Az tűnt fel hogy nagyon “reszelos” a hangja, mintha smirglivel dörzsölnem a húrokat, bár ez a hangszorobol már nem hallatszik, szoval közepes hangerőn már elnyomja az erősítő :D

(#56759) topikk válasza doc (#56758) üzenetére


topikk
senior tag

az 1.3 mm-es kifejezetten kemeny es nagyon sima az ele, nem reszel.

(#56760) Moleman válasza doc (#56758) üzenetére


Moleman
addikt

Az akril Gravity is reszelősre van csiszolva gyárilag, én nagyon szerettem a hangindítását, sajnos idővel simára kopott az éle.
Bár lehet, hogy csak valahogy újra kéne formázni, és érdesre csiszolni, aztán olyan lenne mint újkorában.

#56757 kutyek
A thumbpickkel hogy csinál pinch harmonicot? Jól látom, hogy a mutatóujját rakja oda?

[ Szerkesztve ]

(#56761) kutyek válasza Moleman (#56760) üzenetére


kutyek
senior tag

Hogy pont ő itt hogy csinálja, azt nem figyeltem, de sokan a tenyérdomb / hüvelykujj tövével érintenek ilyenkor (thumbpicktől függetlenül).

(#56762) Goose-T


Goose-T
veterán

Marty Friedman szerint a sweep picking gagyiság.

Szerintem meg Marty Friedman a gagyi. Miféle hozzáállás már ez? Biztos voltak régen is ilyenek, akik EVH tapping-technikáját gagyizták le.

Most kezdtem el tanulgatni a sweep pickinget, és baromi nehéz. Extrém pontos időzítést és nagyon jó jobbkéz-balkéz együttműködést igényel. Az sem mindegy, hogyan fogod le a húrokat. Amikor lefogsz egy húrt, akkor az előző lefogást úgy kell megszüntetned, hogy közben rajta marad az ujjad, csak nem nyomod le, hogy ne csengjen be. Magát a seprőpengetés mozdulatát is napokon keresztül gyakoroltam, csak jobb kézzel, húrok lefogása nélkül, mire pontosan meg tudtam csinálni elfogadható tempóban. Aki szerint ez gagyi, az menjen a sunyiba.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#56763) btraven


btraven
őstag

Már nem kell gitárt venni, össze is lehet legózni [link]

(#56764) Alexios válasza Goose-T (#56762) üzenetére


Alexios
veterán

De nem erről beszél hogy könnyű lenne, hanem a skálán fel-le oda vissza hangzás nem tetszik neki, főleg dallam nélkül, erre mondta hogy lame. De amúgy nem értem a problémát, egy gitárosnak nem tetszik egy technika hangzása, felháborító :D Miközben a topik 99% leszólja a polyphiát nagyon hasonló okokból

[ Szerkesztve ]

(#56765) kutyek válasza Goose-T (#56762) üzenetére


kutyek
senior tag

Szerintem nem a sweep pickinget nevezi gagyinak, hanem azt, amikor valaki öncélú technikai tobzódásba ragad bele. Zene >> technika, tehát soha ne légy a technika rabja, hanem elsősorban jó zenére törekedj.
Nekem ez jött le a mondandójából.
De valóban kicsit megosztó, ahogy megfogalmazza...

@Alexios:
guilty 99% here :B a hajam leteszem, olyan impresszív, amit Hensonék tolnak, de zeneileg nem fog meg, 3 perc után várom, mikor lesz már vége.

[ Szerkesztve ]

(#56766) cucka válasza Goose-T (#56762) üzenetére


cucka
addikt

Bár nem én vagyok Marty Friedman magyar hangja, de ha jól értem azt mondja, hogy a technika nem egyenlő a muzikalitással.

De mondott ő nemrég nagyon hasonlót, hogy a hagyományos gitárszólók gagyik és jó lenne továbblépni.

Én kb. egyetértek vele. Kiáll a gitáros, van neki 8-16 üteme, hogy alkosson, és akkor egy kis skála, egy kis sweep picking, egy kis tapping, szóval az biztos, hogy jó sok időt töltött gyakorlással, de ezen túl belőlem túl nagy érzelmet nem fog kiváltani.
Akkor se, ha amúgy - ahogy írod - nagyon sokat kell gyakorolni a sweep picking-hez. Attól, mert nehéz, még nem lesz jó.

(#56767) Goose-T válasza cucka (#56766) üzenetére


Goose-T
veterán

De ha megnézitek a videót, pont azt magyarázza benne, hogy lehet sweep picking nélkül is arpeggio-szerű futamokat játszani. Pont hogy összemossa a technikát és a túltoló embereket. A Judas Priest Painkiller számában a szóló kezdete eléggé sweep pickinges, mégsincs túltolva.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#56768) kutyek válasza Goose-T (#56767) üzenetére


kutyek
senior tag

OK, én itt Marty-val vagyok. Ha sok sweep pickinget tolsz, nagyon nehéz kitörni az arpeggio-ból. Márpedig a le-fel arpeggiók még akkor is többnyire unalmasak, ha egy jó akkordmenet mentén tolod őket le-fel. Szerintem leginkább úgy lehet valami érdekes ízt adni az arpeggiók-nak, ha nem triviális le-fel bontásokat nyomunk, hanem variáljuk a húrok sorrendjét - ettől a pillanattól már nem sweep picking amúgy.
Másik lehetőség, amit ő mond, hogy az arpeggio darabok csak rövid átvezetések az egyes kulcs hangok között, mert zeneileg a kulcs hangok sorrendje (=note choice) a lényeg. Arpeggiókban eleve nagyon limitált a note choice (gyakorlatilag a sorrendiségre redukálódik), sweep picking esetén pedig gyakorlatilag nulla (az akkord + a fel/le eleve meghatározza a hangokat). Ezért mondja Marty, hogy a sweep funkcionálisan (ami a zenei lényeg) eleve csak töltelék szerepre van kárhoztatva.
A magam részéről nagyjából egyet értek vele.

Disclaimer: egyáltalán nem gyakoroltam még sweepet, de fogom...

[ Szerkesztve ]

(#56769) m3tr0


m3tr0
senior tag

Ma majdnem vettem egy Fender Stratot használtan de voltak kétségeim és otthagytam.
Volt rajta ami nem volt gyári(hangolokulcsok cserélve de ferdén felrakva), állítólag alig használták de szemmel látható kopasok voltak rajta, srác otthon cserélt rajta húrokat és a babák furán álltak benne, volt a testen pár karc is. Nem lett volna rossz de nem mertem elhozni. :DDD

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#56770) benedekco válasza btraven (#56763) üzenetére


benedekco
addikt

Várjá. Szar. Nem fa, nem tud gitározni (eltartja az ujjait a bundoktól), miért nem V testű a gitár. Miért nincs V akusztikus gitár? Tessék meghallani engemet is! :P

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#56771) Goose-T válasza kutyek (#56768) üzenetére


Goose-T
veterán

De ő konkrétan azt mondja, hogy ne használj sweep pickinget, mert úgyis csak értelmetlenül tekernél utána állandóan. Ez olyan, mintha valaki azt mondaná neked, hogy ne vegyél 100 lóerőnél erősebb autót, mert úgyis csak száguldoznál vele. Vagy a vízilabda-válogatottnak beszólna, hogy ne gyorsúszásban ússzanak, mert a mellúszás sokkal szebb. Érted?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#56772) Smiley


Smiley
őstag

Jovok en is szerencsetlenkedni egy kicsit. Szolt a spotify-on ez a szam, es nagyon megtetszett a dallama... persze sehol nincs hozza semmi. Szoval magamhoz kepest rekordsebesseggel 2 ora 15 perc alatt, hallas utan szerintem egesz jol sikerult leutanozni. De en ezeket a kezdetleges verziokat szeretem a legjobban felvenni, mert tok jo visszanezni honapok mulva amikor mar ugyis rutinbol megy. Itt meg semmi nincs beallitva, csak a track meg egy lead profile.

Follow The Cipher - Winterfall

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#56773) FockeWulf válasza Smiley (#56772) üzenetére


FockeWulf
tag

Ügyi vagy! :C tényleg jó kis dallam :)

(#56774) consono válasza Smiley (#56772) üzenetére


consono
nagyúr

Tényleg jó!

"In God we trust. All others must bring data"

(#56775) Smiley


Smiley
őstag

Koszi! Gondoltam, hogy csinalni kene belole egy tab-ot aztan feltenni a netre... bar ahhoz sem ertek igazan. :D

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#56776) topikk


topikk
senior tag

Megvolt eletem elso hangszedo csereje. Ez egy "vintage" szellemben gyartott Tele, egy ido utan a nyaki hangszedot tompanak talaltam. Utanaolvasva kiderult hogy a bronzbol keszult boritas levesz a magas hangokbol a benne indukalt aramok miatt. Az uj hangszedo eg es fold, szuper lett, nagysagrendekkel jobban tetszik. Szoval nem minden jo ami "vintage".
Lehet eleg lett volna a boritast kicserelni nickel-silver-re, erkezik postan egy ilyen, lehet kiprobalom. (azert nem biztos mert ha egyszer eladnam a gitart jo ha vissza tudom allitani eredeti allapotra)

(#56777) topikk


topikk
senior tag

Ez is egy jo osszefoglalo a hogyan fogjam a pengetot temahoz. Az biztos, hogy en erobol probalom megtartani a fogas erossegenek novelesevell, szoval ujra kell gondolni a technikat.

https://hubguitar.com/technique/how-to-hold-the-pick

(#56778) Ctrl+Alt~Del válasza m3tr0 (#56769) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Az, hogy valami nem volt gyári rajta, nem baj, lehet, hogy jobb, mint a gyári. A baba furán állása olcsón orvosolható, akár egy új Fender-tremolóval, nem nagy összegért kapható. Kb. 15-ből megvan.

De ha nem volt jó érzésed, jól tetted, hogy nem vetted meg.

Amúgy hogy haladsz a tanulással?

W | W | H | W | W | W | H

(#56779) m3tr0 válasza Ctrl+Alt~Del (#56778) üzenetére


m3tr0
senior tag

Ahogy írod,nem volt jó érzésem a gitárral kapcsolatban ezért is hagytam ott.
Ennek így kellett lennie,mondjuk teljesen felesleges lenne,mert nem tartok ott,hogy kéne mégy egy gitár,főleg nem egy Fender Strat. Nem a hangszeremmel van baj,egy új gitáron is szarul fogok játszani.

A tanulással lassan haladok sajnos. Túl lassan.

A tanárom és a nejem szerint pedig látványos a változás az előző hónapokhoz képest,de én rohadtul nem így élem meg. Nem tudom mikor jön el az,hogy úgy érzem "tudok" gitározni. :F
Rengeteg mindent kellene memorizálnom,de vannak akkordok amik nem maradnak meg...Mondjuk az se segít,hogy a tanárom mutat egy lefogást,aztán óra végén vagy következő órán megmutatja még háromféleképpen,hogy ugyanazt az akkordot úgyis le lehet fogni. :D

Csinálom,mert kikapcsol és általában élvezem, bár van amikor gyakorlok, lerakom a hangszert és morgok,hogy a fasznak szenvedek, hagynom kéne a francba az egészet. :DDD

Próbálok szólózgatni de az sem olyan jó, kicsit ötlettelen vagyok, mivel nincsen még megfelelő eszközöm (technikai) a fasza kis szólókhoz. Még ha ki is találom,akkor ritmikailag konstans az egész,hiányzik belőle az igazi zeneiség, a lüktetés.
Elég sok videót nézek és próbálom csiszolni eddig nem túl sok sikerrel.

Nagyjából így haladok. :DDD

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#56780) consono válasza m3tr0 (#56779) üzenetére


consono
nagyúr

"Nem tudom mikor jön el az,hogy úgy érzem "tudok" gitározni. :F" - erre szerintem a sohasem a válasz :D Mindig lesz mit tanulni,csiszolni.

"In God we trust. All others must bring data"

(#56781) m3tr0 válasza consono (#56780) üzenetére


m3tr0
senior tag

Ezért van a "tudok" idézőjelben...
Itt arra gondolok,hogy autót vezetni azért - kijelenthetem, hogy (20 éve vezetek, járok pályanapra,magabiztosan ülök autóba stb.) - tudok de mégsem vagyok Michelisz Norbert.

Tehát gitárjátékban mikor fogok ott tartani,hogy leülök és eldöntöm,hogy most ezt meg azt a számot eljátszom vagy az a szóló tetszik és el tudom játszani úgy,ahogy az valóban van.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#56782) Moleman válasza m3tr0 (#56781) üzenetére


Moleman
addikt

Kisebb részben adottság, nagyobb részben szorgalom kérdése.

Youtube-on sok ilyen összevágott videó van, hogy hogyan fejlődtek a kezdetekkor, vannak, akik 1 év után már olyan dolgokat játszanak jól, amit én 22 évvel a hátam mögött sem tudnék a kisujjamból kirázni.

Nekem szerencsém volt az adottság részével, aránylag jó a hallásom és a ritmusérzékem, de a szorgalommal voltak gondok, néha belevetettem magam, gyakoroltam, skáláztam, zenekarokban játszottam, máskor meg néha évekig alig nyúltam a gitárhoz.
Az is hiba volt talán, hogy a zeneelmélettel nem foglalkoztam, mindent csak megtanultam, nem érdekelt, hogy miért van úgy, de ennek ellenére mondhatjuk azt, hogy 10 év után már úgy éreztem, hogy hallás után megtalálok mindent, amit keresek, vagy ha más nem, keresek egy tabot és kijavítom, ahol hallom, hogy rossz.

Az utóbbi 2-3 évben viszont elkezdtem aktívan zeneelméletezni, azzal együtt zongorázni és óriási változást hozott, sokkal hamarabb megtalálom a dolgokat hallás után, mert nagyjából tudom, hogy miből lehet válogatni. Az "ahogy valóban van" részén is sokat javított, pont tegnap próbáltam 10+ év után újra eljátszani egy számot, régen addig jutottam vele, hogy D#m Bbm B C#, most viszont már kihallottam az akkordok felépítéséből, hogy D# standard hangolásban van és az utolsó akkord egy C#maj11 (a nevére azért rá kellett keresnem :D).

De hiába foglalkozom vele így sokat, a technikai oldalon be vagyok rozsdásodva, jól tudok akkordozni, egyszerűbb pentaton-blues szólókkal is próbálkozom, de pár nagyobb nyújtástól már 20 perc után fáj az ujjam. :D

(#56783) benedekco válasza Moleman (#56782) üzenetére


benedekco
addikt

Zeneelméletre vannak jó/ajánlott magyar youtube anyagok?
Angol van, csak nem értem. Mármint nem az angol miatt, valahogy nem megy be és gondoltam megpróbálnám anyanyelven hátha egy fokkal jobban megy, vagy a gondolkodásmód más mint az angol nyelv és másképp magyarázzák.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#56784) m3tr0 válasza benedekco (#56783) üzenetére


m3tr0
senior tag

Én a magyart sem értem...igazából rohadtul nem érdekel,pedig tudom,hogy kéne. :DDD

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#56785) benedekco válasza m3tr0 (#56784) üzenetére


benedekco
addikt

Majd ha eljutsz egy jobb szintre és még mindig érdekel, akkor azért lehet jó lesz ebbe is belenyalni. Engem sem érdekelt, csak tudom mennyire jó és hasznos.

Példa. Ex kolléganőm panaszkodott, hogy szar a biciklije mert recseg a váltó, elmagyaráztam hogy kell használni, erre azt mondta, hogy nem érdekli, nem akarja tudni hogy működik, nem akarja külön megtanulni a biciklizést, csak használni akarja. És panaszkodott tovább, hogy recseg a váltó mikor beleáll a pedálba és úgy vállt vissza.
Félre értés ne essék, nem rosszból írom. De ezzel én is így vagyok, nem érdekel az elmélet, csak tudom mennyire sokat segítene az improvizációmon.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#56786) FockeWulf


FockeWulf
tag

Torta [link]

(#56787) Moleman válasza benedekco (#56783) üzenetére


Moleman
addikt

Én nem találkoztam még magyarral, valószínűleg nem is érteném, mert eddig angolul tanultam minden ilyet. :D Magyarul még a hangközök neve is fura, na meg előszeretettel használják a szolmizációs hangok nevét a valódi hangok vagy a Nashville számok helyett. :W Ez leszámítva ez egész jó összefoglalónak tűnik első blikkre.

Az angol nyelvű tartalmakból nekem Rick Beato és David Bennett a kedvencem, ők elég érthetően magyaráznak.

(#56788) benedekco válasza Moleman (#56787) üzenetére


benedekco
addikt

Köszi!
Beato megvan, meg rengeteg magyar nyelvű pdf is van, de az nem megy be. Ha valaki pofázik akkor nagyobb az esélye :D

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#56789) Ctrl+Alt~Del válasza m3tr0 (#56779) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

nem tartok ott,hogy kéne mégy egy gitár,főleg nem egy Fender Strat.

Dehogynem. :)

W | W | H | W | W | W | H

(#56790) Moleman válasza Ctrl+Alt~Del (#56789) üzenetére


Moleman
addikt

Persze, jó ha van, emlékszem 2 év gitározás után egy random német stúdióban magamra hagytak egy floydos custom shop strattal, fogalmam nem volt, mit kezdjek vele, csak tisztán akkordozgattam a Dire Straits slágereket, amiket épp otthon gyakoroltam az akusztikon. :DDD De annyival könnyebb volt játszani rajta, hogy tényleg ügyesebbnek éreztem magam.
Viszont fejlődés szempontjából csak az inspirációhoz tud hozzáadni egy jobb gitár, hogy szívesebben ülsz le játszani, de maga a gitározás szerintem majdnem ugyanaz.

Nekem most épp a legelső, 22 éves Squier akusztikom van a kezem ügyében, kb 7 éves 200 ftos kínai húrokkal, mégis szívesen nyúlok hozzá, igaz, a nosztalgiafaktor sem elhanyagolható. :)

(#56791) Ctrl+Alt~Del válasza Moleman (#56790) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Persze, aki tud gitározni, egy 100 ezres gitáron is nagyot megy, aki meg nem, veheti a milliósakat is.

De egy minőségi, jól beállított gitáron azért jobb élmény játszani.

W | W | H | W | W | W | H

(#56792) Goose-T válasza Ctrl+Alt~Del (#56791) üzenetére


Goose-T
veterán

Gondolkoztam már egy ideje, hogy leírjam ide, mit gondolok erről, most leírom. Szóval aki komolyan gondolja a gitározást, az szedje össze a pénzt, és vegyen magának egy rohadt drága gitárt. Ha összeget kéne mondanom, akkor azt mondanám, minimum 300 ezret költsön rá. Évekig el lehet lenni budget gitárokkal, de amikor eljut egy bizonyos szintre az ember, akkor a szar gitár korlátozni fogja.

Nyilván egy jó gitáros egy akármilyen gazdaságos vackon is olyat játszik, amit az átlagemberek csak lesnek. De egy jó gitár teljesen más világ.

A gitár egy eszköz, egy szerszám. Egy villanyszerelő, asztalos is megveszi a drága szerszámot, mert sokkal jobban tud dolgozni vele, nem szopatja magát. Ha otthon arra tartod a fúrót, hogy évente pár képet vagy polcot felfúrj a falra, jó a budget márka is. Ha a gitárt is ilyen gyakran veszed elő, akkor oda is elég az olcsó.

Ha minden nap gitározol, és szeretnél fejlődni, vedd meg a drágát. Pont.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#56793) benedekco válasza Goose-T (#56792) üzenetére


benedekco
addikt

+1 :C

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#56794) cucka válasza Goose-T (#56792) üzenetére


cucka
addikt

Ez egy hobbi, mindenki annyit költ rá, amennyi jól esik. Szóval senkit sem akarok lebeszélni arról, hogy drága hangszert vegyen.

Nade az miben korlátoz, ha nincs drága hangszered? Mondjuk van egy Squiered, ami műszakilag rendben van, hangszerésszel megcsinálod faszára, akkor mi az a hűde nagy korlátozás, amit el tudsz hárítani azzal, hogy lecseréled mondjuk egy mexikói Fenderre?

És nyilván, ha van pénz Fenderre, akkor cseréld le a Squiert, mert szebb, jobban szól, stb. De hogy ezzel majd nemtudommilyen korlátokat fogsz feloldani, és hirtelen megtanulod, kigyakorlod azt, amit eddig nem tudnál, hát az bullshit és önámítás.

[ Szerkesztve ]

(#56795) sza.sa válasza Goose-T (#56792) üzenetére


sza.sa
tag

Annyit még én is hozzátennék, hogy egy jól beállított és kényelmes gitár nagyságrendekkel megkönnyíti a tanulást. Anno a Squier Stratom nem járt hangszerésznél, én tekergettem csak, de nem állt rá a kezem igazán. Persze sokkal jobb volt mint előtte az nylon húrosom :D Cort M600-ra lecserélve már kényelmesebb volt nekem a nyaka, de igazán akkor lett jó, mikor a guitar.clinic-ben kapott egy teljes beállítást. A húrnyomás nagyon finom lett.
De miután kipróbáltam egy PRS, ott jött az érzés, hogy ez még egy fokkal jobb, kényelmesebb, nekem. Nem is nyugodtam addig, amíg le nem cseréltem. Azóta meg is van a PRS kattanásom :)

De szerintem a 300 alatti kategóriában is lehet találni gitárokat, amivel lehet napi szinten jókat gitározni, vagy akár koncertezni.

sza.sa

(#56796) Goose-T válasza cucka (#56794) üzenetére


Goose-T
veterán

Aki tinglitangli hobbiként gondol a gitározásra, annak úgyis mindegy, jó neki az olcsó. Nem is fárasztom magam a további magyarázattal, egyszerűen többet ér annál az időm.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#56797) consono válasza sza.sa (#56795) üzenetére


consono
nagyúr

Persze, lehet találni jól játszható gitárt olcsóbban is, de azért neked is ott a PRS ;) MEg nekem is Fender. Pár hete, vagy lehet, hogy hónapja írtam itt már róla, hogy mennyivel jobban motivál a jobb gitár gitározásra, mint az olcsóbb Ibanez. Mondjuk ehhez az is kellett, hogy végre normálisan szólaljon meg...

"In God we trust. All others must bring data"

(#56798) Ctrl+Alt~Del válasza cucka (#56794) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

De hogy ezzel majd nemtudommilyen korlátokat fogsz feloldani, és hirtelen megtanulod, kigyakorlod azt, amit eddig nem tudnál, hát az bullshit és önámítás.

Ezt saját tapasztalatból mondom, hogy valóban így van. Sokkal szívesebben veszem kézben a jó (jobb hangszert), de semmivel jobb nem lett tőle a kéztartásom, vagy a pull-offom, vagy az adott, megtanult szólót sem tudom látványosan jobban lejátszani rajta. De a játékélmény jobb.

W | W | H | W | W | W | H

(#56799) m3tr0 válasza Ctrl+Alt~Del (#56789) üzenetére


m3tr0
senior tag

Mondjuk azt észrevettem a Fenderen,hogy sokkal finomabbak voltak a húrok,könnyebben tudtam hajlítani.
Meg az egész gitár mintha könnyebb lett volna és nem volt olyan fej nehéz.

Nem tudom milyen húrkészlet volt rajta, az én Ibanezem 10-es készlettel van gyárilag szerelve, lehet kéne rá 9-es? :D
Valamikor megint el kéne vinnem beállítani,meg a vastag E húrt tuti cserélni kell,mert van rajta egy pukli.

Aztán lehet csak gyakorolnom kéne, de munka és heti 3 edzés mellett nem egyszerű. :DDD

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#56800) consono válasza m3tr0 (#56799) üzenetére


consono
nagyúr

Simán tehetsz fel 9-est, sokan istenkáromlásnak tartják a vékony húrokat, de nincs vele baj. Ha Brian Maynek, vagy Billy Gibbonsnak jó, akkor miért ne? Vagy akár hibrid készletben is gondolkodhatsz, ahol a mély húrok vastagabbak, a magasak meg vékonyabbak. Röfög, ha kell és nyújtani is könnyű...

"In God we trust. All others must bring data"

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.