Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57251) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Egy újabb Maiden-szösszenet. ;]

Zörög azért még a húr. :-D

[ Szerkesztve ]

W | W | H | W | W | W | H

(#57252) cucka válasza dl650 (#57249) üzenetére


cucka
addikt

Van értelme, miért ne lenne?
Azt javaslom, az izületeidre tudatosan figyelj oda gyakorlásnál, hogy ne erőltesd túl.
Meg hát nem te leszel a következő Guthrie Govan, ezt el kell fogadni :D .
Hajrá!

(#57253) doc válasza dl650 (#57249) üzenetére


doc
nagyúr

en 44 evesen alltam neki villanygitarozni, igy masfel ev utan is elvezem, imadom :)

(#57254) Ctrl+Alt~Del válasza dl650 (#57249) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Abszolút vágj bele! Két éve, 48 évesen kezdtem el, és életem legjobb döntése volt. Nézd meg a videót, amit most tettem be, nulláról kezdtem két éve.

Tépheted még 40 évig a húrokat, kezdd csak el!

W | W | H | W | W | W | H

(#57255) FockeWulf válasza cucka (#57246) üzenetére


FockeWulf
tag

"A rock és főleg a metál az abszolut a gitárokról szól."
Ezzel én egyetértek, de még ezekben a műfajokban is javarészt az énekest kísérik, az ének a fő vonal. De igen a riff és az ének adja a gerincet.
@arnyekxxx: bocsi én a TNT-nél a Kicsi gesztenyére, a NUX-nál a Százszor ölelj még-re és hasonló nótákra asszociáltam. Mea culpa :)

(#57256) Smiley válasza dl650 (#57249) üzenetére


Smiley
őstag

Persze, szerintem ez egyaltalan nincs korhoz kotve. Plusz tanulni uj dolgot mindig jo.
Aztan par honap mulva johetnek ide az elso felvetelek. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#57257) Goose-T válasza dl650 (#57249) üzenetére


Goose-T
veterán

Témához vágó rajz (ne vedd komolyan :D):


Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#57258) doc válasza Goose-T (#57257) üzenetére


doc
nagyúr

Grafit :C

(#57259) arnyekxxx válasza FockeWulf (#57255) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Százszor ölelj még
simán mehet folkmetálnak :)

(#57260) sza.sa válasza Ctrl+Alt~Del (#57232) üzenetére


sza.sa
tag

Úgy tudom volt egy betegsége, a fél arca lebénult.

sza.sa

(#57261) cucka válasza FockeWulf (#57255) üzenetére


cucka
addikt

Változó.
Ha egy Master of Puppets-ből vagy bármelyik Slayer számból kiveszed a gitárt, nem marad semmi.
De mondjuk egy Maiden Wasted Years-ben az énekdallam megáll a saját lábán is, igaz, a dal fő hook-ját ott is a gitár játssza.

Egy Kicsi gesztenyét simán el tudnék képzelni élőben valami olyan visszafogott hangszereléssel, mint mondjuk ez a Toto dal [link] . Nyilván lényegi különbség, hogy az egyik zseniális zenekar zseniális dala, a másik meg a Tnt.
A Százszor ölelj még meg működhet bármivel, house-tól elkezdve metálig .

De most csak tippelgetek, az ilyen fospermet zenéket mint a Nox meg a Tnt nem vágom annyira.

[ Szerkesztve ]

(#57262) cucka válasza arnyekxxx (#57259) üzenetére


cucka
addikt

És ezzel el is mondtál mindent a folkmetál műfajról :D

(#57263) FockeWulf válasza cucka (#57261) üzenetére


FockeWulf
tag

Jogos, de ugyanez igaz akkor is ha az éneket kiveszed.

(#57264) consono válasza FockeWulf (#57263) üzenetére


consono
nagyúr

Nem. Satriani vagy Yngwie énekel? ;)

"In God we trust. All others must bring data"

(#57265) FockeWulf válasza consono (#57264) üzenetére


FockeWulf
tag

"Minden zenében a gitár elsősorban kísérő hangszer (már ha van benne) kiveve a gitárra épülő instrumentális zenéket."

(#57266) consono válasza FockeWulf (#57265) üzenetére


consono
nagyúr

OK :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#57267) topikk válasza dl650 (#57249) üzenetére


topikk
senior tag

Mar olvastad a valaszokat elottem, ugyhogy biztos megerositettek a jo donteben. En 51 evesen kezdtem, teljesen nullarol, kicsit tobb mint 1 eve. Lassabban tanul az embert mint 20 eves koraban, de abszolut megeri.
Ha kozben rajossz, hogy megsem megy vagy nem akarod, barmikor abba lehet hagyni, az elkezdessel nem veszitesz semmit (az ertekvesztesen kivul amit az eszkozokbe fektettel).

(#57268) topikk válasza topikk (#57267) üzenetére


topikk
senior tag

(#57269) FockeWulf válasza topikk (#57267) üzenetére


FockeWulf
tag

Én meg még azt hittem öreg vagyok itt a 40 évemmel :D

(#57270) topikk válasza FockeWulf (#57269) üzenetére


topikk
senior tag

Az meg nagyobb kulonbseg (ebben a topikban) ha 10 evesen kezdted a gitarozast :)

(#57271) Moleman válasza topikk (#57270) üzenetére


Moleman
addikt

Ez egy érdekes téma.

Én 14 évesen kezdtem, még a korábbi generáció nyomában egy hulladék Kremona gitárral, Gitáriskola+Csalamádé, plusz hibás tabok az internet hajnalán.
Aztán elektromos gitár, pár évvel később jöttek az erősítőmodellező programok, akkor még volt lendület, gyakorlás, kreativitás, problémamegoldás.
Aztán pár évig nem foglalkoztam vele, újra fellángoltam, vettem egy csomó gitárt, több bandában is játszottam párhuzamosan, aztán megint szünet.

Most ott tartok, hogy lendület, gyakorlás, kreativitás már nincs, cserébe van egy mélyebb szintű megértés a zeneelméleti oldalon, amitől sokkal jobban élvezem ezt az egészet, mint eddig valaha, hiába nem fordítok rá sok időt.
A fizikai korlátok már jelentkeznek így 36 évesen is egy kicsit, de szellemi oldalról sokkal fittebbnek érzem magam, mint 20 évesen.

(#57272) arnyekxxx válasza Moleman (#57271) üzenetére


arnyekxxx
veterán

36 évesen fizikai korlátok???

(#57273) Moleman válasza arnyekxxx (#57272) üzenetére


Moleman
addikt

Azért már nem olyan ruganyosak az ízületek, mint 20 évesen. Erről persze az is tehet, hogy a dobolás és a zongorázás után a gitározás a harmadik legaktívabb mozgásforma az életemben. :D

(#57274) topikk válasza Moleman (#57271) üzenetére


topikk
senior tag

En nem erzem a fizikai korlatokat (persze nem tudom milyen lett volna 20 evesen), inkabb az agy ujradrotozasa idoigenyesebb.
Meg nem tudom ez normalis-e 1 eves gyakorlas utan: ha valamit nem gyakorlok folyamatosan egyszeruen az ujjaim nem emlekeznek ugy mint kene. Egyszeru dolgok, pl. Wish you were here intro, a napokban visszatertem ra, kb 3 honappal azelott jatszottam. Mondom nem letezik, hogy ez jobban m,ent 3 honapja, de megis igy van. Utana gyorsabban visszajon ha gyakorlom, de mikor lesz ez olyan mint a biciklizes? :)

(#57275) Goose-T válasza topikk (#57274) üzenetére


Goose-T
veterán

Soha nem lesz olyan. Gitározz minden nap. A híres gitárvirtuózok is minden nap gyakorolnak, hogy jók maradjanak.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#57276) topikk válasza Goose-T (#57275) üzenetére


topikk
senior tag

Azt csinalom, de kulonbozo dolgokat tanulok / gyakorlok. Es amikor visszanyolok egy regen gyakarolt valamihez akkor akadozik.

(#57277) Moleman válasza topikk (#57274) üzenetére


Moleman
addikt

Na igen, ebben van valami. Vannak olyan számok, zongoradarabok, amiket 20 éve magoltam be, zeneelméleti oldalról semmire nem emlékszem (mivel akkor nem volt szempont), de ha becsukom a szemem, izommemóriából még elő tudom csalni. :K

De még nem késtél le semmiről, amit most gyakorolsz be, 20 év múlva ugyanígy elő tudod majd hívni 70+ évesen. :)

(#57278) Tibizzz


Tibizzz
kezdő

Megvettem ezt a MOOER GE100 effektet.
PDF
Kipróbáltam a wah pedált. Így szól : Wah Blues. :)

[ Szerkesztve ]

(#57279) X2N válasza topikk (#57276) üzenetére


X2N
senior tag

Ez tök normális én sem emlékszem sok számra már amit régebben tanultam.
Véletlenül pont feldobta Endre videóját a youtube, jó látni h még mindig tolja :D.
A Slayer cover-je, is odab@sz amit 14+ éve tett fel :D, hol volt még akkor a youtube...

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#57280) consono válasza X2N (#57279) üzenetére


consono
nagyúr

Azt hittem a Paksi lesz... ;]

"In God we trust. All others must bring data"

(#57281) Ctrl+Alt~Del válasza X2N (#57279) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Szeretnek en igy gitarozni, mint Endre fater.

W | W | H | W | W | W | H

(#57282) benedekco válasza Ctrl+Alt~Del (#57232) üzenetére


benedekco
addikt

Szerintem százszor hitelesebb mint azok a műmájer irritáló youtuber-ek, akik műfejeket vágnak, mű megmondóak stb. A stílusa lehet visszataszító ezt elfogadom, de biztos hogy eredeti.
A másik, hogy nagyon sokat bénázik ezekben a gitár teszt videókban és ez fantasztikusan inspiráló. Nincs kimaxolva, hanem csak vereti össze-vissza és vállalja, hogy hibázik. Nyilván mikor koncerten egy alaposan bevágott dalt játszik akkor nincsenek ilyen jellegű hibák.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#57283) Ctrl+Alt~Del válasza benedekco (#57282) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Nem tudom ki ő, de latszik, hogy szeret gitarozni. En sem aggodom a hibak miatt, leszarom, csak az hibazik, aki jatszik. Mit szegyelljek rajta?

Felkaptak a slayer videojat, 1,5 milla megtekintes, cool.

W | W | H | W | W | W | H

(#57284) benedekco válasza Ctrl+Alt~Del (#57283) üzenetére


benedekco
addikt

Ha körbenézel youtube-on akkor azért nagyon sok olyan anyag van ahol hibátlanul játszanak, azaz hibátlanul van vágva a videó. Igazából erre gondoltam.
Olyan videókban amiket ezrek néznek meg, más hibázni mint a te videóidban amiket egy jóval kisebb létszámú csoport lát. Ne érts félre, szép tőled, hogy megosztod magad velünk és tényleg bátor dolog, csak más a súlya és jóval kevesebb ember tudja ezt felvállalni. Ez olyan, hogy ha én azt mondom, hogy x-y a véleményem, az nem érdekel senkit, nem lesz belőle semmi. Ellenben ha egy olyan ember vagyok akit ezrek vagy akár százezrek néznek, akkor már jobban meg kell gondolnom mit teszek. Ilyen ez a hibákkal is.
El tudom képzelni, hogy téged akkor sem érdekelne a hibázás ha milliók néznének, ez tökre jó, csak sajna ez a kisebbség.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#57285) arnyekxxx válasza topikk (#57274) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Néha hallgatom a 20évvel ezelőtti saját lemezeket és van aminél nem tudom megfejteni mi a halál faszát játszottam rajta. Úgy, hogy én írtam, megtanultuk eljátszani zenekarilag és felvettük studioban.

(#57286) X2N


X2N
senior tag

Megakadt a szemem ezen a HB gitáron, kell-e nekem 7 húros gitár? A festése baromira tetszik :O

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#57287) fattyu válasza X2N (#57286) üzenetére


fattyu
veterán

az ideális gitárszám a plusz1 :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#57288) bigrob válasza X2N (#57286) üzenetére


bigrob
őstag

Nekem volt legyezőbundos 7 húros telecasterem tőlük, nem tudtam megszokni a +1 húrt.. :O

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#57289) X2N válasza bigrob (#57288) üzenetére


X2N
senior tag

Próbáltam már boltban 7 húrost azzal semmi probléma nem volt, a 8 húrosnak meg értelmét nem látom, annyira mély nem kell, ha a vékony E-húrnál tudnák rá tenni+ húrt az nem lenne rossz de azt olvastam hogy még a .007-es húr is szakadna rajta A-ban. :D BEADGBEA

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#57290) dl650


dl650
tag

Köszönöm mindenkinek a válaszát és a biztatást! Még várnom kell egy kicsit a gitár vétellel (építkezés, unoka stb :) ) de mindenképp bele fogok vágni! Az olcsóbb(60-80 ezres) Cort és Jackson gitárok még jók lehetnek vagy felejtősek? Vagy esetleg használtat érdemes venni?

(#57291) Ctrl+Alt~Del válasza dl650 (#57290) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

En szemely szerint hasznaltan soha nem vennek gitart, mas ezt nem igy gondolja.

Az elso gitarnal (is) nagyon fontos, hogy olyan legyen, amit szivesen veszel kezbe. Ha van lehetoseged, menj el egy hangszerboltba, es nezz korul. Normalis helyeken nyugodtan elmondhatod, hogy magadnak szeretnel elso gitart. Nezd meg melyik forma tetszik - strat, super strat, LP stb. es melyik nem.

Cortot semmikepp ne vegyel szerintem. Jackson jo valasztas lehet.

Ha ugy gondolod, hogy lesz egy indulo gitarod, amin eldol, hogy egyalatalan fogsz-e gitarozni, akkot vegyel elsore egy olcsobbat (Squier, Harley Benton stb.), es kesobb erdemes egy magasabb arfekvesu, jobb hangszert venni.

Erdemes azt is figyelembe venni, milyen mufajt kedvelsz, mit fogsz jatszani, es mivel a metalt :D , erdemes ugy gitart valasztani. ;]

[ Szerkesztve ]

W | W | H | W | W | W | H

(#57292) Ctrl+Alt~Del válasza X2N (#57286) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

:(

W | W | H | W | W | W | H

(#57293) Ctrl+Alt~Del válasza benedekco (#57284) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

En a fejlodesem dokumentalom, azert veszem fel, amit jatszom. Ennek meg szerves resze a benazas. Ha 500 ezren latnak, vagy 2 millioan, akkor is pont ugyanigy benaznak, es nem zavarna, hiszen tanulok gitarozni.

A YT majerek nem azert posztolnak, hanem azert, mert ebbol akarnak penzt keresni, es a magas nezettseghez meg kell a pompa es varazslat, az agyonszerkesztett, vagott video, a ripacskodas.

W | W | H | W | W | W | H

(#57294) doc válasza dl650 (#57290) üzenetére


doc
nagyúr

Ami ujan 60-80 az valószínűleg inkább szenvedés mint gitar (bár vannak kivételek és rejtett gyöngyszemek). Ekkora keretből inkább használtat keress, ott csak annyi a kérdés ugye hogy az eladó mennyire megbízható, mennyire ért hozza. Egy jól beállított hasznalt gitar magyon jó vétel tud lenni (a legjobb gitáromat több mint 10 évesen vettem használtan (Premium Ibanez), szenzációs :C ). Ezzel annyi a probléma hogy ha valaki vett egy olcsó gitart amit megunt két hét alatt (mondjuk mert alapból is ócska volt, beállítva meg soha nem lett rendesen), és te azt veszed meg, sok örömed nem lesz benne.

Olcso Jacksonokrol gyakran hallom hogy inkább ne, több helyen egymástól függetlenül azt mondtak hogy Jacksont az X szeria alatt nem igazán érdemes, de személyes tapasztalatom nincs vele.

A Cort nem rossz, de nagy a szórás minosegben, főleg az olcsó kategóriában, ok gyártják a világ gitarjainak elég nagy részét más markaknak :D

Amitol én első körben óvakodnék az az olcsó tremolo, ilyen arkategoriaban én biztos csak fix hidasat vennék (esetleg ha mindenképp tremolos lesz akkor kiekelni), különben sokat fogsz szenvedni mert folyton elhangolodik. Illetve célszerű olyan helyen venni ahol be is állítják neked a vásárlásnál (vagy esetleg elvinni utána egy hangszer hangszereszhez beallittatni), sokkal többet számít az (főleg az elején) mint a márka.

[ Szerkesztve ]

(#57295) consono válasza doc (#57294) üzenetére


consono
nagyúr

Lehet, hogy a Cortot tényleg ki kell fogni, de én a KX5FR-t nyúztam 6-8 évig és azóta az unokaöcsém is használja vagy 4-5 éve. Mechanikailag most is okés, akkora a sustainje, mint a ház de lassan az elektronika csereérett lesz. Meglepő módon az olcsó Floyd is jó benne, nagyon jól tartja a hangolást. Persze ez még az első szériákból volt...

"In God we trust. All others must bring data"

(#57296) Ctrl+Alt~Del válasza Ctrl+Alt~Del (#57291) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Annyit hozzatennek, hogy az elso gitarom egy ilyen pakk [link] volt, akkor 65 ezer forint volt, es egyaltalan nem ereztem szenvedesnek ezen tanulni. Boldogan vettem kezbe minden nap, tobb orat gyakoroltam rajta naponta az elso pillanattol.

Fel evig ezen gyakoroltam, es akkor dontottem ugy, hogy veszek egy komolyabb hangszert. Ez is lehet egy ut, az elhatarozas sokkal fontosabb, mint maga az elso hangszer.

W | W | H | W | W | W | H

(#57297) sza.sa


sza.sa
tag

Ennyi húr nem volt itthon sose, már nagyon régóta Elixirt használok, nekem baromi sokáig jó... (pláne ha fél évekig le se veszem a gitárt a falról...)

Ezeket az új gitár hangszerészes beállításához vettem ,csak nem döntöttem még el melyhez állíttassam be. Az volt a terv, hogy a második gitár drop C-re lesz, pár Nickelback szám tanulásához. Nézegettem húrfeszesség kalkulátorban, hogy 24,594"-os menzúrához melyik lenne jó...
De közben meg azon gondolkoztam, hogy barátkozni egyelőre elég lenne a standard E hangolás, de ha később vastagabb húrokat raknék rá, akkor a nut-ot az új húrokhoz kell igazítani (meg persze a nyakat is, de azt beállítanám én).
Vagy ha most pl D-re kérem beállítani a vastagabb húrokkal, az ahhoz beálltott nut-ba ugye simán belemnnek az standard 10-46-os húrszett húrjai, de vajon okozhat-e gondot, hogy szélesebbre van reszelve?
Illetve drop C-re ki melyik húrt rakná fel?

sza.sa

(#57298) X2N válasza sza.sa (#57297) üzenetére


X2N
senior tag

Múltkor lehangoltam C-re a 10-es húrszettet, LP-n nem volt annyira vészes, pár szám kipróbálása miatt feleslegesnek tartom szétreszelgetni a nut-ot. Ilyen hangolásra meg amúgy is hosszabb menzúrás gitár lenne jobb.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#57299) Alexios válasza sza.sa (#57297) üzenetére


Alexios
veterán

Én Drop C-re a képen látható daddariot szoktam rakni, 24.75ös gitárra, teljesen jó

(#57300) jmarcell válasza sza.sa (#57297) üzenetére


jmarcell
csendes tag

10-52 körüli szettel is működhet a dolog, utána, hogy ideális-e vagy sem az más kérdés. Nekem van hasonló dropC-re lerakva LP-n, de pl. standard E-re is használok ilyen szettet, szintén LP-n... :D
Elvileg kb. 0.002"-0.004" eltérés felfelé nem zavaró a felsőnyeregnél (basszus húroknál nagyobb eltérés, vékonyabb húroknál kisebb), tehát ez adhat valamekkora rugalmasságot a dologban.
Ha tartósabbnak gondolod a D/dropC hangolást akkor feltenném a 11-56-ot, ha nem, akkor inkább a vékonyabbat.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.