Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50351) arnyekxxx válasza m3tr0 (#50349) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ha Dire Straits,Eric Clapton és társai akkor esetleg valami klasszikusabb vonalvezetés?

https://youtu.be/GOt-DFNdcyw?t=803

mondjuk a teszt óta felment az ára 85ezerre de még így sem 400e.

A különbözetből meg egy jobb erősítő/multi

(#50352) arnyekxxx válasza doc (#50350) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a vintage tremoloval túl nagy gond azért nincs, meghúzza az ember a rugókat, a kart elcsomagolja és kvázi fix húrlábas

(#50353) doc válasza arnyekxxx (#50352) üzenetére


doc
nagyúr

Jó, én is raktam be egy fa blokkot a Squierbe, de azért csak egyszerűbb ha eleve Nincs is :)

(#50354) benedekco válasza Goose-T (#50347) üzenetére


benedekco
addikt

+1 a Squier classic vibe vonalra. Egy sss (három single coil hangszedő) szerintem klasszik rockra jo lenne.
Azok qz ibanezek a humbikkal(humbucker hangszedőkkel kicsit keményebb hangzast hoznak).
Ha olvastad már a topikot, akkor gondolom hogy a hangszedők fogalmával már tisztában vagy?!
Harley Bentont nem vennék perpill.
Ha 1 év múlva is itt leszel, akkor majd mehetsz feljebb, g&l, fender, musicman valami hasonló strat ami jobb minőségű. De cv alá ha van della akkor nem mennék.
Én rég megbántam hogy nem azt vettem első gityónak. Bullet strat volt az első de sokat kellett hurcibálni hangszerészhez. Azota bersze már én is be tudom állítani. De az elején az is szempont.

Ja igen. Ha tremolósat veszel akkor érdemes leültni azt a testre.
Ha kérdésed van akkore tedd fel rossz kérdés nincs csak hülye válasz. Pl ha nem tudnád mi a tremoló, vagy annak beállítása, leültetése. Esetleg az előbb említett humbucker single coil.

Re: ctrla-alt-del
Majd számolj be róla hogy mennyi a lag/latency.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#50355) Alexios válasza Goose-T (#50347) üzenetére


Alexios
veterán

A Classic Vibe ugyan jó lenne, de mióta elszálltak az árak, használtan nagyon nincsenek 100k körül, inkább 120+

(#50356) benedekco válasza Alexios (#50355) üzenetére


benedekco
addikt

"A keret mondjuk valahol 150 ezer forint körül lenne de igazából nem nagyon van. :DDD "
Ez azért elég fontos mondat volt ahhoz, hogy én is a CV-t merjem ajánlani.

Re erősítő fejhallgatóhoz. m3tr0
Valamelyik Yamaha thr.
Valamelyik Boss Katana.
Valamelyik Line6 Spider.
Esetleg valami modellezős pedál, az új Zoom G3/5 széria valamelyike, Mooer GExxx sorozat, Hotone Ampero széria, Line 6 Pod vagy Helix széria, Headrush-ok közül bármi (MX5 az jó kezdésnek), esetleg egy Boss multi. Minden a pénztárcán múlik igazából.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#50357) Alexios válasza benedekco (#50356) üzenetére


Alexios
veterán

Jogos, még a korábbi kérdést láttam csak ahol a kérdés az volt, hogy 100ért érdemes-e gitárt venni :)
Mondjuk ha 150k a teljes keret, akkor is érdemes lenne abból 50et erősítőre szánni(sajnos manapság még egy használt katana se jön ki ennyiből), akkor meg megint csak 100 maradt gitárra, és abba nem fog egy CV beleférni. Vagy esetleg egy olcsóbb multi fejhallgatóval, illetve interfész géphez és ott valami modellezővel beleférhet a keretbe, és akkor maradna több gitárra.

(#50358) m3tr0 válasza benedekco (#50356) üzenetére


m3tr0
senior tag

Értem én.
De mit csinálok cirka 300 ezres cuccal ha mégse működik a dolog!?
A 150-et összesen gondoltam, 100 a gitár 50 a többi.
Azert írtam,hogy összeghatár mert vehetnek 500-ért is gitárt de nem akarok. :D
Igazabol 300 - ért se vennék gitárt meg egy erositot elsőnek. :U

Ott van a Stagg vagy egy meg olcsóbb Grx40 kezdesnek nem elég?
Vagy 100-ig egy Squier Bullet?

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#50359) m3tr0 válasza Alexios (#50355) üzenetére


m3tr0
senior tag

145 a legolcsóbb amit hirtelen találtam…

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#50360) arnyekxxx válasza m3tr0 (#50358) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ezért javasoltam a 85ezres gitárt (ami úgy beszopatta a nemkezdőt, hogy fender playernek tippelte) , 65ből jobb hangkeltőt tudsz venni mint 50ből és a gitár hangját leginkább az befolyásolja amin megszólal. Egyébként ha sokat kérdezősködsz akkor a rutinos kezdőgitárvásárlók rá fognak beszélni egy negyedmillásra mert az alatt nem élet az élet. Jut eszembe, van egy eladó 4x12 300W Marshall ládám 40ért, ahhoz csak egy csöves fejet kell venned hogy igazi rakenról legyen :)

(#50361) Alexios válasza m3tr0 (#50358) üzenetére


Alexios
veterán

Stagget ne vegyél, akkor már inkább bármilyen Squier vagy Ibanez :DÉn egy Staggel kezdtem, mégis ember lett belőlem, de így utólag szerintem ritka szar volt, bár cserébe olcsó. Baromi vastag nyak, állandó harc mindennel(kb hullott szét a gitár :D), nekem nincs jó tapasztalatom vele.
Ami még tipikus kezdőgitár az a yamaha pacifica esetleg

[ Szerkesztve ]

(#50362) benedekco válasza Alexios (#50357) üzenetére


benedekco
addikt

Nem nagyon van keret :D

m3tr0
A baj az, hogy ha viszont nem költesz rá eleget akkor meg elmehet a kedved a szar hangszertől.
Szerintem használtan veszel bármit amit itt ajánlunk aztán ha nem jön be akkor minimális vagy nulla veszteséggel eladod, vagy ha még mennek fel az árak akkor még keresel is rajtuk.

Ha nem akarsz használtat venni, akkor más a leányzó fekvése. Ha mégis árérzékeny vagy akkor az új szériás Zoom G1 37.900Ft lehet jó választás pedálnak, erősítő kilőve és fejessel, ha hangosan akarod akkor meg rákötöd egy akármilyen aktív hangszóróra amit pl a PC-n használsz esetleg egy hifi-re. Attól függően mid van otthon.
Bullet-et nem vennék, mondom, saját tapasztalat, elég sokat elvett belőlem mire rájöttem, hogy lehetne jobb is. Minimum egy Affinity. 89.900Ft - 95.900Ft
Vagy ha kell a láda akkor egy Line6. 59.500Ft
Gitár plusz pedál: 127.800Ft
Gitár plusz láda: 149.400Ft

arnyekxxx
Aztán milyen jól fog szólni az a 4x12 a fejhallgatóján :DDD
Amúgy a büdös életben nem lesz rábeszélve itt egy 0xp-s kezdőre egy 250ezresgitár. ctrl-alt-del is akkor kapott drágább gitár ajánlásokat mikor már egy jó ideje tolta a bulit.
Ja és igen. Ezekkel a 2percet játszok rajta milyen fasza tesztekkel az a baj, hogy lehet 3 hónap múlva már nem ezt mondaná az ember, mert állítgatni kell, elkopnak a bundok, vagy mondhatnék itt most bármit. Ez igaz lehet az Affinity-re is.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#50363) arnyekxxx válasza Alexios (#50361) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Azért mertem azt a konkrét modellt ajánlani mert annyira szar nem lehet ha KT fendernek hiszi.

(#50364) DrDoktor válasza m3tr0 (#50343) üzenetére


DrDoktor
tag

Ibanez azs széria Humbucker single-single hagszedő kiosztással.
Mindenre okés amit játszanál sőt ha kell a dög az is ot lesz

110.körül
40 ért meg valami használt multieffekt fejessel tolhatod is.

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#50365) jmarcell válasza m3tr0 (#50358) üzenetére


jmarcell
csendes tag

Merre valósi vagy?
Ha budapesti vagy környéki, akkor elég nagy mázlid van és rengeteg a merítési lehetőség, mind használt piac, mind hangszerbolt tekintetében. Értem én, hogy ciki bemenni, mert fogalmad sincs semmiről véleményed szerint, de ilyenkor felmerül a kérdés, régebben hogy csinálták emberek? Se internet, se semmi nem volt, személyesen megnézted, kipróbáltad, vetted - nem vetted.
Tegyük fel, hogy nem akarnak átkúrni és odatukmálni valami irreális hangszert, netán még segítenek is egy kezdőnek. Mindjárt jobban hangzik, nem? Egyébként is lehet verni az asztalt, hogy "márpedig nem hagyok itt egy 10-essel többet"... :)
Az a baj, hogy lesz itt sok beidegződés a válaszok között, nehéz is ajánlani az elszállt árak mellett értelmeset, ami jó szívvel mond az ember. Egyébként is van lutri ugyanazon gitárok között minőségellenőrzésben, főleg "olcsó" kategóriában.
Nincs semmi kötődésem hozzájuk, de ha a Gitárcentrumba pl. bemész, ami állítólag most rohadtmenően fel lett újítva/nagyítva, akkor ott egy grátisz beállítást is adnak papíron. Biztos nem fogsz egy über-frankó gitárt kapni a kezedbe ezután, de annál jobb lesz, minthogy neten rendelsz valamit és majd beállítja valaki neked plusz pénzért vagy beállítás nélkül játszogatsz rajta.
Gitárok közül újonnan az Affinity, Cort G250, Ibanez AZES van náluk például, ezek 100 körüli tételek. Szerintem egy ilyenen már lehet gyakorolni azért, sokkal rosszabb gitárokkal is kezdenek emberek. Ne akarjunk már 90-es évekbeli USA filmekben lenni, ahol minden tinigyereknek van egy Gibson a szobájában.
(Esetleg a hangszerdiszkontnál Győrben van most készletakció Vintage V6 Strat-ra, 130-ért, nem biztos, hogy rossz vétel, de most olyan gitárokat ajánlgatok, amiket sosem fogtam a kezemben.)
Az is lehet, hogy a klasszik vonalon mozogva egy telecaster is megtetszene, amik olcsóbbak talán, de nem biztos, cserébe fix húrlábasak, végtelenül egyszerűek. Valakik szerint szépek, valakik szerint rondák, valószínűleg egyikőjük sem egy Mark Knopfler.

Az erőlködő egy neccesebb kérdés, előszeretettel dobálóztam én is anno egyeseknek, hogy mennyivel jobb valami digitális cucc, több a lehetőség, stb. Viszont látni kell, hogy teljesen laikusként sokkal egyszerűbb tekergetni a potmétereket és majd kijön valami hang. Valami olyasmi opció lenne jó, amiben megvan a lehetőség tekergeti is, de esetleg csatlakozni tudsz rá egyéb eszközzel és jobban testreszabható hangzást kapsz.
Nem volt még Boss Katana Mini-m sem, valaki találkozott már vele? Újonnan 50 körül megy, ha fejhallgatózik az ember, akkor mindegy lenne feltételezem a ketyere, úgysem azon szól, viszont ha megtetszik a kollégának, akkor lehet, hogy a jövőben nagyobb lehetőségeket is lát majd benne, ellenben egy sima kombóval. Talán még Bluetooth hangfalként is lehet ezeket a vackokat használni...
Az biztos, hogy ha bemész egy ilyen helyre, jó eséllyel azzal az erősítővel is ki tudod választani az adott gitárt, amit meg akarnál venni. Talán még segítenek is. :)

[ Szerkesztve ]

(#50366) arnyekxxx válasza benedekco (#50362) üzenetére


arnyekxxx
veterán

egy 4x12 mindenen jól szól, fejhallgatón is. Egyébként nem rátok gondoltam amikor a "rutinos kezdőgitárvásárló" kifejezést használtam :) Szvsz bármi ami százezres kategória az nem az egyszer beállítom és az unokámnak se kell majd hozzányúlni használni szint.

(#50367) benedekco válasza jmarcell (#50365) üzenetére


benedekco
addikt

+1

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#50368) consono válasza jmarcell (#50365) üzenetére


consono
nagyúr

Az a baj, hogy új hangszer+új erősítő együtt 150k-ból elég necces, főleg ha jót akarunk. Főleg az erősítő... Én nagy híve voltam pedig a gitár +kábel+kombó összeállításnak, főleg kezdőknek, de egy Fender Champion 20, ami jó lenne a fent megadott zenékhez, meg otthonra gyakorolni az már 65 pénz. A Katana Miniben nincs reverb, én azt skippelném is ezért. Így meg még egy Affinity Strat/Tele sem fér bele...
Node a lényeg: tényleg az van, hogy el kell menni hangszerbolt a, megnézni, megtapogatni a gitárokat, melyik tetszik
, melyik kényelmes. Mondani valami árkategóriát, pl. hogy csak 100 alatti érdekel és kész. Nagyon az elején egy Vox Amplug is jó lehet még gyakorolni fülessel, vagy PC hangfallal, ami olcsóbb meg egy multinál is (még kevésbé lesz patch buzulás a gitározás helyett), kijebb is lehet tolni a gitárra szánt keretet. Aztán ha bejön a dolog lehet rendes erősítőt venni, mert tényleg onnan jön a hang legnagyobb része...

"In God we trust. All others must bring data"

(#50369) benedekco válasza consono (#50368) üzenetére


benedekco
addikt

Ezt olvastad? [link]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#50370) jmarcell válasza consono (#50368) üzenetére


jmarcell
csendes tag

Ja, hát ez tény, csak nem akartam odaírni, hogy a hangszerboltban majd lehet rájön, hogy 175 kifut minden földi jót és annyival megtoldja. :D A számok nem fedik a valóságot, gyorsan leszögezem. Egy keret mindig olyan szokott lenni, picivel többért lehet jobbat venni, meg ha valaki mond egy számot, akkor bele akarja centizni mindig az ember. Nyilván hangszerboltban ezernyi lehetőség van, mondani kell, hogy 150 +/- 10% van rá nagyjából, vagy ilyesmi és biztosan tudnak ajánlani valamit. Nekik sem érdekük, hogy egyszer eladjanak neked valami szart és többet vissza se menj, esetleg egy frankó Google kommenttel lehúzd őket.
Ezt a "jó" és "rossz" szót meg nem tudom miként lehetne elegánsabban használni. Mire tudjuk mondani, hogy jó? Vagy ha egy 250-es PRS SE már jó, akkor egy Japan vagy US standard milyen?

[ Szerkesztve ]

(#50371) consono válasza benedekco (#50369) üzenetére


consono
nagyúr

Most már igen :) De úgy látom hasonlóan gondolkodunk, csak én kezdőnek nem ajánlok multit sosem :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#50372) bigrob válasza Ctrl+Alt~Del (#50345) üzenetére


bigrob
őstag

Jól mondja a kolléga, bár én azt vallom, hogy olcsóbb gitár (akár használt, ha valaki a környéken van szerintem simán elmegy egy csokiért megnézni (15. kerület és környékén zaklathatsz engem is :) ) és egy minőségibb erősítő. Boss katana vagy valami hasonló.

gsfanatic oldalon nézz használt cumókat és linkelgesd mi tetszik és segítünk mennyire megérős vagy sem

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#50373) nap válasza m3tr0 (#50341) üzenetére


nap
addikt

Én erősítő helyett inkább multit ajánlanék. Lakás hangerőn úgysem jön ki az erősítőből értelmes hang, vagy ha igen, akkor nem szerenék a szomszédodban lakni. A multi viszont számtalan effektet rejt, amire szükséged van/lehet, használhatod fejhallgatóval, vagy kikötheted hangszóróra/hifi-re is.
Gitárból meg vedd azt, ami tetszik. Fogd meg, próbáld ki, vedd a nyakadba! Érdemes szétnézni a használt gitárok között is.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#50374) nap válasza nap (#50373) üzenetére


nap
addikt

* Mondjuk egy Marshall DSL 800-as kombóval és egy mexikói Fender stratocasterrel nem nagyon lősz mellé

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#50375) m3tr0 válasza bigrob (#50372) üzenetére


m3tr0
senior tag

Találtam marketplacen egy Yamaha Pacifica-t hozzá egy Peavey Rage 158-at 125 ezerért.
Nem tudom még hajlandó-e a srác engedni az árból,de még talán így is jó áron lenne a szett.
A gitár tetszik, a kombón van fejhallgató kimenet,jónak tűnik.
Ettől függetlenül még elmegyek ma-holnap egy hangszerboltba. :D

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#50376) nap


nap
addikt

32-es basszusra milyen húrkészletet ajánlanátok, ha cél az alacsony tenzió, és lehetőleg flatwound tekercselés?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#50377) arnyekxxx válasza m3tr0 (#50375) üzenetére


arnyekxxx
veterán

az a yamaha ujkét 83ezer (mondjuk rendelésre van kb mindenhol), a Rage 158 60e.

A GS-en 30ért válogatni lehet a kis kombók között 45-ért meg van egy Rage 258 meg Blackstar ID15 meg még egy halom másik ezek mellé a yamahánál jobb gitár is belefér a limitbe használtan vagy ugyanaz a kategoria vadiujan.

[ Szerkesztve ]

(#50378) arnyekxxx válasza m3tr0 (#50375) üzenetére


arnyekxxx
veterán

CORT G 200 33ezer ha nem akarsz metálkodni
Squier Affinity Indonéz satus kulcsokkal 65e, simán megvenném magamnak ha fehér lenne meg szeretném a strat fazont

(#50379) m3tr0 válasza arnyekxxx (#50377) üzenetére


m3tr0
senior tag

Esetleg [ez]alkuval megérheti? :D
Vagy jobb lehet mint a Yamaha?

Köszi a linkeket,nézem őket! :R

Apropó, csak nekem tűnik fel,hogy a használt piacon az árazás épphogy csak az új árak alatt van? (korábban írt Yamaha, azóta is néztem ezt-azt és alig egy új ára alatt hirdetnek nagyon sok gitárt) :U

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#50380) FockeWulf válasza m3tr0 (#50379) üzenetére


FockeWulf
tag

Sajna ez így van. Én pont emiatt a helyedben NEM vennék használt hangszert. Egyszerűen használtat nem éri meg venni, néha viszont rá lehet szaladni jó árban használt hangszerre, de folyamatosan figyelni kell a hirdetéseket.

(#50381) arnyekxxx válasza m3tr0 (#50379) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Megérheti. A két linket s azért tettem be mert azok azért a bolti áruknál érdemben olcsóbbak.

(#50382) Goose-T válasza m3tr0 (#50379) üzenetére


Goose-T
veterán

Titkos tippjént még ezt bedobnám. Vettem én is egy ilyet pár hónapja, és szerintem simán Squier Classic Vibe minőség sokkal olcsóbban, a hangja is tök jó. A nyaka pedig elég modern, kényelmes. Kiskombót pedig sokkal könnyebb lőni használtan, én Roland Cube-ra vadásznék, nekem nagyon bevált.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#50383) m3tr0 válasza Goose-T (#50382) üzenetére


m3tr0
senior tag

Cube 10-15x-re gondolsz? Ezek vannak 20-30 körül.
[link]
[link]
:U

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#50384) Goose-T válasza m3tr0 (#50383) üzenetére


Goose-T
veterán

Nekem Cube 15x-em van, és nagyon szeretem, sokkal kellemesebb hangzása van az ilyen méretben megszokott fülsértő dobozhangnál. Csak ajánlani tudom.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#50385) consono válasza m3tr0 (#50383) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem MicroCube volt, az volt a tökéletes otthoni erősítő :) Kicsi volt, elemről is ment, egy csomó féle hangot tudott mindezt kemény 2W-on :) Persze azóta vannak jobb modellező erősítők.

"In God we trust. All others must bring data"

(#50386) Ba cy lus válasza Goose-T (#50384) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nekem egy dolog hiányzik a Cube 15x-nél, és erre a kis Blackstar Fly 3 mutatott rá: a tiszta csatornán nincs gain állítási lehetőség. A kis Fly3-on lehet enyhén overdrive-os "tiszta" gitárhangot hozni, amit a Cube 15x-ből csak külön boost pedállal tudok kb. hozni. Mert amúgy túl tiszta. A másik csatornán viszont már túllövök a célon.

Tehát valami olyasmire gondolok, mint ami a Metallica The Call of Ktulu elején van ([link]).

(#50387) consono válasza Ba cy lus (#50386) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem ez állandó problémám minden modellező erősítőnél :) Mondjuk mindig csak alsó polcosakat próbáltam, az is igaz.

"In God we trust. All others must bring data"

(#50388) Ctrl+Alt~Del válasza m3tr0 (#50379) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Én azt mondom, hogy semmiképp se vegyél használt hangszert!

W | W | H | W | W | W | H

(#50389) fattyu válasza Ctrl+Alt~Del (#50388) üzenetére


fattyu
veterán

és kb a topik lakossága nem ért egyet eme állítással.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#50390) doc válasza Ctrl+Alt~Del (#50388) üzenetére


doc
nagyúr

Első gitarnal annyi gond lehet a hasznalttal, hogy ha valami gond van vele, nem feltétlenül veszi észre, aztán nem érti miért nem jó.
Amugy semmi baj nincs a hasznalttal, meg kell nézni, vagy legalább ismert, megbízható eladótól venni és kész

(#50391) m3tr0 válasza doc (#50390) üzenetére


m3tr0
senior tag

"Amugy semmi baj nincs a hasznalttal, meg kell nézni, vagy legalább ismert, megbízható eladótól venni és kész ."

Na azért ez sem könnyű ám. Mit kell nézni rajta?
Tudsz megbízható,ismert eladót aki használtan árul nekem megfelelő árban gitárt? :D

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#50392) doc válasza m3tr0 (#50391) üzenetére


doc
nagyúr

Ezert is irtam, hogy elso gitarnak lehet jobb az uj, ott kapsz ra garit, tobbnyire egy ingyenes beallitast is az uzletben, normalis helyen szivesen segitenek is amiben kell.

Bar annyira nem nagy ordongosseg a hasznalt sem, ki kell probalni mindegyik pickupot, potmetereket, megnezni nincs-e elcsavarodva a nyak, ilyesmik. De tapasztalat nelkul azert ebben van egy kicsi lutri :) Nincs gitaros ismerosod aki el tudna menni veled megnezni, kiprobalni?

[ Szerkesztve ]

(#50393) m3tr0 válasza doc (#50392) üzenetére


m3tr0
senior tag

Sajnos nincs ilyen ismerősöm.
Lehet mégis csak az új felé fogok fordulni,lehet egy olcsóbb újat egy jobb használt kombóval.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#50394) Ctrl+Alt~Del válasza fattyu (#50389) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

És az hol befolyásolja az én véleményem? :F

Speciel is így gondolja.

W | W | H | W | W | W | H

(#50395) DrDoktor válasza Ctrl+Alt~Del (#50388) üzenetére


DrDoktor
tag

:)) :DD :)) ilyen erős végleges kijelentést utolsónak az oviban tettem a mézes parizeres zsömlére..

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#50396) benvolio válasza m3tr0 (#50393) üzenetére


benvolio
őstag

Az èn ÚJ cucc ajánlásom: Yamaha Pacifica 112 J vagy V (jó nyak), Zoom G1 Four multi (minden van benne, bármire ráköthető, yt tele van hangzás beállításokkal), Kustom KG112FX 3.0 kombó (12" hangszóró, "sallang" mentes) Árba sajnos több mint a keret.

(#50397) benedekco válasza benvolio (#50396) üzenetére


benedekco
addikt

Igen, Yamaha is jó választás.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#50398) arnyekxxx válasza DrDoktor (#50395) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Én arra ma is tennék végleges kijelentést

(#50399) arnyekxxx válasza m3tr0 (#50391) üzenetére


arnyekxxx
veterán

egyébként helyileg merre vagy?

(#50400) m3tr0 válasza arnyekxxx (#50399) üzenetére


m3tr0
senior tag

Budapesten.
Most beszéltem a Squier Affinitys fószerral….hát nem sokra jutottam. Ő sem ért hozza,neki egy olcsóbb gitár is megfelelne stb. Szinte semmit nem tud a gitarrol,szerinte fasza. :D
Mondom akkor jó, pénteken leszek szabin ha addig meglesz akkor lehet megnézem.

Szerintem nem kene erőltet nem ezt a használt vonalat. :U

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.