Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13651) McCann válasza sajtee (#13650) üzenetére


McCann
tag

Ja, így más :)
Az Agyarország utáni munkásságukat nem annyira vágom, mert a teniszütős album elvette a kedvem :)

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#13652) blackmacs válasza Eastman (#13639) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Na kértem szabit majd eldől hogy kapok e harmadikára.Ha kapok megyünk kollégámmal.Remélem még lesz jegy :U

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#13653) izomhod


izomhod
senior tag

a Lemmy filmet látta valaki?

többen ajánlották már, és van magyar felirat is hozzá, ha valakit ez "riasztana el"

Slasht és Nikki Sixxet is láttam benne, ahogy belepörgettem

(#13654) Eastman válasza blackmacs (#13652) üzenetére


Eastman
őstag

Ez a beszéd!

Én ma megvettem a jegyet.

Ha a kollégád nem kap szabit, összefuthatunk a koncsertó előtt. Másvalaki? :U A héten még 2 rugó a jegy...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13655) blackmacs válasza Eastman (#13654) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Rendben,majd jelentkezem ha már tudok valamit biztosra aztán megbeszéljük. :K

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#13657) Eastman válasza izomhod (#13656) üzenetére


Eastman
őstag

Bazz, én meg végignéztem. Azt hittem, hogy lesz valami Malmsteen szintű szóló a végén. :D

Gary Moore-ra visszatérve;

--> Itt a direkt link az A38-as kedvezményes jegyre! <--

Aki jön a PH!-ról, írja meg és előtte ihatunk 1-2 sört...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13658) teppik_amon


teppik_amon
tag

Csak olvasgatom a fórumot egy ideje, de ezt még nem láttam itt linkelve. Mennyi mindenre jó a tapping technika, mi? :D

(#13659) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Lehet mostanában picit sokat warthunderezek, de ez k is szööszenet ma nagyon a fejemben csörömpöl :)

(#13660) sajtee


sajtee
senior tag

Tegnap havernál basszgitároztam, meg kipróbáltam a klasszikusát is. Kvajó :D

(#13661) sajtee


sajtee
senior tag

Bázzeg..

Valami gebasz van. Bedugom az erősítőt, bedugom a gitárt, feltekerem a potikat itt is-ott is, de nem szól.. Ránéztem, hátha valami gáz van a hangszedőkkel, de a kábel lesz az.. Remélem. Kell majd egy új..

(#13662) sanzik


sanzik
senior tag

Na bátorkodtam elkészíteni az első nyilvános felvételem egy metallica cover formájában.
Nyilván nem hibátlan,de fura is lenne ha ennyi idő alatt tökéletesen meglehetne tanulni gitározni.
Ez inkább csak azért készült,hogy láthassam a fejlődésem több év távlatából majd visszanézve.

cover

Bírom a kritikát ne kíméljetek . :R

(#13663) sajtee válasza sanzik (#13662) üzenetére


sajtee
senior tag

Fasza, gratula :K

(#13664) McCann válasza sanzik (#13662) üzenetére


McCann
tag

Yo!

Rendben van a zene! :R

Tök jó ötlet ez így, hogy már az elején csinálsz egy viszonyítási alapot! :)

[ Szerkesztve ]

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#13665) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

jó lett grat! és a hangzás is jó tökös lett ;)

(#13666) izomhod válasza sanzik (#13662) üzenetére


izomhod
senior tag

nekem is jónak tűnik, bár kicsit beleolvad a gitárod a dalba hangerőügyileg

fél év nem is olyan sok idő, sőt!
úgyhogy csak így tovább, hajrá! ;]

(#13667) benedekco válasza alienpapa (#13646) üzenetére


benedekco
addikt

Ja ez egy elég fontos dolog a ZENÉBEN!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#13668) sanzik


sanzik
senior tag

köszi mindenkinek az észrevételt,hozzászólást! :R

(#13669) sanzik válasza izomhod (#13666) üzenetére


sanzik
senior tag

azt,hogy érted,hogy beleolvad? nem hallani,hogy én játszom? :B

Mert egy olyan backing trackre nyomtam amin egyáltalán nincs rajta a gitár sáv.
Csak mivel ennek a kamerának a mikrofonja nem valami világbajnok,így nem igazán voltam megelégedve a hangminőséggel és alá raktam még utólag a teljes számot amin minden hangszer rajta van,viszont a hangerejét lejjebb húztam ennek a track-nek.
Így mindjárt jobban szólt minőségileg,de azért még mindig az én gitár soundom hallatszik ki belőle.

(#13670) Plazmacucci válasza sanzik (#13669) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Adj sok közepet a gitárnak, és egyből ki fogjuk hallani a zenéből :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13671) sanzik válasza Plazmacucci (#13670) üzenetére


sanzik
senior tag

Metallicaék úgy tudom vágják a közepet rendesen,ezért én is úgy próbáltam a soundot beállítani.

Amúgy van egy olyan verzióm is fent amin tényleg csak a backing track, gitár sáv nélkül, plusz amit én játszok.
Ugyan ez a felvétel.
Csak az nem listázott videó,mert elírtam a szám címet a videóban :B ,meg mint mondtam a hangminőség is gyengébb.
De ha valaki kíváncsi, elküldöm priviben azt a linket ha össze akarja hasonlítani. :B

[ Szerkesztve ]

(#13672) Plazmacucci válasza sanzik (#13671) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igen lemezen vágtak. Élő zenében nem igazán működik :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13673) izomhod válasza sanzik (#13669) üzenetére


izomhod
senior tag

igen, úgy gondoltam
de ha úgy csináltad, ahogy írtad, akkor király vagy!

(#13674) sanzik


sanzik
senior tag

Viszont így,hogy most a felvétel minőségének korlátaival szembesültem felmerült pár kérdés amivel nem igazán vagyok tisztában.
Hogyan vegyek fel jó minőségben hangot? De mondjuk nem annyira szeretnék számítógépet használni ehhez.
Gondolom kell egy megfelelő mikrofon amit oda nyomok a erősítő hangszórójához. És ezután?
Mi rögzíti ezt a hangot? Vagy a record out kimenetre az erősítőn mit csatlakoztathatok?
Vagy egyszerűbb mégis belevonni a számítógépet a folyamatba?

(#13675) McCann válasza sanzik (#13674) üzenetére


McCann
tag

Én úgy csinálom, hogy a Marci D.I. Outjából (ez olyasmi, mint neked a Record Out) kijövő kábel belemegy egy kis ének-előfokba, onnan meg a noti hangkártya-bemenetére (alaplapi, semmi extra) és házi használatra tökéletesen alkalmas felvételeket tudok készíteni egy multitrack-recorder progival.

De hogy ne csak magamról pofázzak :D, mindenképpen egyszerűbb bevonni a számítógépet a folyamatba, vannak ingyenes rögzítőprogik is (pl AudaCity) vagy fizetősek (Nuendo, CuBase, stb), felveszed a gitársávot, aztán szólózol saját magadra :D

A mikrofonos cucc az inkább stúdiófelvételen szokott előfordulni, ahol a hangszóró/hangfal igencsak beleszól a hangzásba.

[ Szerkesztve ]

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#13676) sanzik válasza McCann (#13675) üzenetére


sanzik
senior tag

Nekem a gitár,a számítógép,és erősítő trión kívül nincs más eszközöm jelenleg.
Azt,hogy a kombó rec out-ot meg a pc alaplapi hangkártyát közvetlenül összekössem ,abból nehezen tudom elképzelni,hogy kisülne valami jó. :) (késik a hang,stb...gondolom :B )
Egy külső hangkártya esetleg javíthat a dolgon?
Vagy ha én mégis egy mikrofont akarok dugni a kombó hangszórójához,akkor a mikrofon másik vége valami közvetlen hangrögzítő cucchoz tud kapcsolódni? Vagy az is egy ilyen külső hangkártyába csatlakozna a pc meg felveszi az egészet?

[ Szerkesztve ]

(#13677) McCann válasza sanzik (#13676) üzenetére


McCann
tag

A kombó rec-outját azért meg lehet próbálni rádugni a hangkártyára, nem akkora para a latency, úgysem stúdiófelvételt csinálsz, utána simán a helyére rakod a szerkesztőben, ha kicsit hátrébb van a frissen feljátszott sáv, mint a többi.
A rec-outon ha állítható a kijövő jel erőssége, akkor nyert ügyed van, nekem azért kell a kis ének-előfok, hogy kicsit visszavegyek a jelerősségből, mert a Marci kitol egy adott szintű jelet a DI Outon, azt jó idő, nem szabályozható.
A külső hangkártya mindenképpen a profi megoldás, nulla közeli latencyvel, usb vagy firewire kapcsolattal, hardverből nyomja a hangkezelést és -számításokat, nem a procit terheli, meg nyilván a minősége is sokkal jobb, mint egy alaplapi hangkarinak :)
A miksis felvétel az nehezebb dió, annak általában kell valami előerősítő, mert kicsi a jelszintje (vagy fantomtáp, de ugye ez sincs a számítógépen), ezt a külső hangkártya szintén tudja kezelni.

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#13678) hzoltan88


hzoltan88
csendes tag

Tisztelt Fórumozók!

Szeretném a segítségeteket kérni egy olyan problémával kapcsolatban, hogy az elektromos gitárjaim hangja pattog torzításkor. Szólózásnál zavaró, csak pengetéskor jelentkezik aktív és passzív hangszedőn is, kis effektpedálon és koncertképes felszerelésen is. Olyan a hangja, mintha pengetéskor még egy fémlapot is megütnék. Már 2-3 éve megvannak a gitárok, de eddig csak magamnak játszottam itthon, így nem volt zavaró a dolog, de zenekarban már problémás a helyzet. Már kaptam javaslatot arra, hogy a pengetésemmel van gond, de akárhogy pengetek, akár kézzel is, nem javul a dolog. Tudnátok esetleg valami javaslatot adni, hogy mi a gond, mit állítok be rosszul, vagy merre induljak el ezzel egyáltalán?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv.:

Zoli

(#13679) McCann válasza hzoltan88 (#13678) üzenetére


McCann
tag

Nem ütöd meg a pengető hegyével a pickupot? Ha túl mélyre nyúlsz a húrok közé, megeshet!

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#13680) hzoltan88 válasza McCann (#13679) üzenetére


hzoltan88
csendes tag

Köszönöm, már ezt is jelezték, de nem ütöm meg, sajnos nem ez a gond. Újjal is próbáltam pengetni, akkor is jelentkezik, csak torzításnál. Igen zavaró szólózásnál, a ritmusnál nem jön ki.

(#13681) blackmacs válasza Eastman (#13654) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Na,kaptam szabit,holnap megrendelem a jegyeket.Amúgy jól tudom hogy a helyszínen is át lehet venni a jegyet,meg postán is lehet kérni?Ittvan ilyen támogatói jegy is amihez jár póló is azt írják,vagy a helyszínen is lehet majd venni pólót?

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#13682) McCann válasza hzoltan88 (#13680) üzenetére


McCann
tag

Esetleg a "visszapattanó" húr ér hozzá a bundhoz? Arra gondolok, mint ahogy a slaptechnika van a basszgitárnál

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#13683) pc-user


pc-user
aktív tag

Nincs valakinek infója arról, mennyibe kerülhet most egy új J&D Brothers Les Paul Standard?

(#13684) Eastman válasza blackmacs (#13681) üzenetére


Eastman
őstag

Teljesen jó!

Ha támogatói jegyet szeretnél (pólóval) akkor nem hajt a tatár, azt szerintem 24-e után is kapsz. Az oldalon amit Te is linkeltél van egy mail cím és egy telefon. Valamelyiken kapsz bővebb infót a pólós dologról... Ha elakadnál benne, akkor írj egy privit és Csillag Zolit megkérdezzük.

Ha a kedvezményes jegyet szeretnéd megvásárolni, még ma (23.) vagy holnap (24. vasárnap), annak pontos menetéről itt olvashatsz részleteket: http://www.a38.hu/hu/cikk/s-o-s-jegyvasarlas.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13685) blackmacs válasza Eastman (#13684) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Már megvannak a jegyek is :))

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#13686) McCann


McCann
tag

Vasárnap reggeli blues

:R :C

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#13687) sajtee


sajtee
senior tag

4:30-tól a Welcome To The Jungle.. Ott van még Axl-ben az a kurva tenor :C :C

(#13688) McCann válasza sajtee (#13687) üzenetére


McCann
tag

Komolyan nyomja még mindig, de ahogy a koncertet hallgattam, csak a régi számok voltak jók szinte: mekkora lehetett volna még a Guns, ha ez a majom nem utál ki belőle mindenkit? :(((

Híjj, elfelejtettem hozzátenni a legfontosabbat: SZERINTEM :D

[ Szerkesztve ]

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#13689) sajtee válasza McCann (#13688) üzenetére


sajtee
senior tag

Ez.. nem így volt.. Nem utált ki mindenkit... Axl tényleg egy faszkalapnak tűnik, sőt, az is, de.. mégsem :D

(#13690) izomhod


izomhod
senior tag

(#13691) sajtee válasza izomhod (#13690) üzenetére


sajtee
senior tag

:DDD

(#13692) hzoltan88 válasza McCann (#13682) üzenetére


hzoltan88
csendes tag

Ezt a visszapattanó húr hibát hogyan lehetne kiküszöbölni, ha ez a gond? A húrokat már felemeltem, de akkor is csinálja, nagyon finom pengetés mellett is ugyanúgy jelentkezik a baj.

(#13693) Eastman válasza sajtee (#13687) üzenetére


Eastman
őstag

Köszi, végignéztem.

Még mindig nagyon nagy hang! A koncerten helyén volt minden a jukuldbimájn kivételével. :) Dob, bass működött, de Slash nagyon hiányzik onnan. Továbbra is úgy látom, hogy három gitáros kell a pótlásához, de így is csak épp' hogy megvan a dolog. Az új GNR már nem nekem szól.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13694) sajtee válasza Eastman (#13693) üzenetére


sajtee
senior tag

Én is végignéztem, és élveztem. Ez az Ashba és Bumblefoot cseszett jó gitárosok, de Slash az Slash.. Lehet, hogy nem ő a legjobb, de ő egy egyéniség.
Szívesen ott lettem volna, ott lennék egy ilyen koncerten, Axl-ben nem csalódtam :K
Izzy is nagyon jó volt.
Szerintem.

Ezt pedig csak úgy :)

[ Szerkesztve ]

(#13695) izomhod válasza hzoltan88 (#13678) üzenetére


izomhod
senior tag

milyen gitárokon sikerül ezt produkálni?

(#13696) hzoltan88 válasza izomhod (#13695) üzenetére


hzoltan88
csendes tag

Ibanez RGA 32 és Ibanez RG 350 EX-eken hozom a dolgot...

(#13697) hzoltan88 válasza izomhod (#13695) üzenetére


hzoltan88
csendes tag

Ide tettem fel hangmintát is:

http://www.youtube.com/watch?v=ookH9QqIU6A

(#13698) izomhod válasza hzoltan88 (#13696) üzenetére


izomhod
senior tag

más gitárral próbáltad?

vagy más ember a te cuccodon? másnál nincsenek ezek a hangok?

vagy te egy másik ember cuccán?

tutira veszed, hogy pengetéstecnkina, nem pedig hardware "hiba"?

(#13699) Eastman válasza hzoltan88 (#13697) üzenetére


Eastman
őstag

Nézd, őszinte leszek. Nem láttam a videón, hogy a jobb kezeddel pontosan mit csinálsz, pl. hogy' van az ujjaid között a pengető, de az biztos, hogy nem jól tartod a bal kezeddel a gitárt. A nyak ne a csuklódra legyen támasztva, ne a hüvelykujjad töve mozogjon a nyakon, hanem fogd a fát a hüvelyk és a másik négy ujjad közé, mintha megmarkolnád. A terpesz jó, a lehető legstabilabban kell állni.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13700) atidzsiforc válasza hzoltan88 (#13697) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Ugy hangzik, mintha pengeteskor belenyulnal a hurba a kormoddel/ujjad vegevel.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.