Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#85101) k-adi válasza FőDudu (#85099) üzenetére


k-adi
nagyúr

elvileg a 2022es legion7 is miniled-es de még nem láttam sehol csak papíron :U

"Nem jatek gepnek keszul"
szerintem azért eldöcög rajta majd a flipper meg a mario :D

(#85102) FőDudu válasza k-adi (#85101) üzenetére


FőDudu
addikt

Ugy ertem nem az lesz az elsodleges celja.
Most nagyon megy az AI meg egyeb - sok GPU eroforrast hasznalo - fejlesztesekre kello gepek fejlesztese, van a Razernek egy direktben erre keszulo linuxos gepe.

Szerintem ez lesz a masodik a sorban, meg nagyobb teljesirmennyel.

FőDudu

(#85103) echterion


echterion
nagyúr

Budaörsi Auchanban láttam tegnap este, hátha valakinek érdekes lehet. Közel annyi, mint a 250ezres Dell volt, de jobb kijelzővel.

**********

(#85104) FőDudu válasza echterion (#85103) üzenetére


FőDudu
addikt

(#85105) Gergello válasza echterion (#85103) üzenetére


Gergello
addikt

17,3"-as volt ?

(#85106) echterion válasza FőDudu (#85104) üzenetére


echterion
nagyúr

Én se találtam ott ilyet, ezért nem küldtem be egyből, hogy majd otthon megnézem. De itthon se találtam semmit, viszont ott volt kipakolva a gép az orrom előtt, szóval ennyiért adják a masinkát, legyen bármi is a pontos cikkszáma (csak a demo ment rajta, nem tudtam belépni a windows-ba, jelszót kért a nyomorult). :))

Gergello: :K

[ Szerkesztve ]

**********

(#85107) FőDudu válasza echterion (#85106) üzenetére


FőDudu
addikt

Annyit meger. Amugy 95 watton mit muzsikal a 3050? Lehet nem is olyan karcsu, mint a multkori 50-60W TGP koruli peldanyok.

FőDudu

(#85108) echterion válasza FőDudu (#85107) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem volt olyan rossz, nálam ennyit tudott a 250ezres Dell (azért olyan 60%-kal kevesebb, mint a full-os 3060, ami azért jelentős):

[ Szerkesztve ]

**********

(#85109) Dhampir válasza echterion (#85103) üzenetére


Dhampir
félisten

Plusz még 512 GB SSD és 16 GB RAM.

Érdekes, hogy a "82K0016UHV" alapján a Lenovo Product Specifications Reference nem találta meg.

A QR kód alapján az Auchan oldala sem dobta ki, vagy csak nekem nem sikerült összehozni.

(#85108) echterion

Igen, ha fontos a minél kisebb kompromisszumokkal történő játék, akkor érdemesebb az RTX 3060 videokártyát választani, és persze az RTX 3070 és a sorozat többi erősebb tagja még jobb lenne, csak azok már nyilván jóval drágábbak.

[ Szerkesztve ]

(#85110) Smithy87 válasza echterion (#85108) üzenetére


Smithy87
senior tag

Azért a ti ből ki lehet tekerni többet :)

(#85111) Gbr22


Gbr22
újonc

Sziasztok!

Lenovo Legion 5-ról vélemény/tapasztalatok?
Túlmelegedés, élettartam, szétszerelés könnyűsége, az eszköz strapabírósága és linux driver support érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#85112) KillHates válasza Gbr22 (#85111) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jó gép.
Ha éppen jól sikerült a gyári pasztázás, akkor jók a hőfokok is.
Ez szubjektív, fél év alatt is le lehet lakni brutál mértékben egy notit.
Könnyen szerelhető.
Nem ipari munkára van kitalálva, de eléggé jól bírja a mindennapos használatot.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#85113) AcélAgyar


AcélAgyar
tag

Sziasztok!

Laptop vásárlás előtt állok, 400-800 ezer közötti összeget szánok rá, célom a legújabb játékok stabil futtatása magas beállítások mellett. A gépet még legalább 2 évig használnám és nem zárkózom el a használt géptől sem, amennyiben nem ment többet egy évnél és még garanciás. (A mostani HP Omen laposomat 5 év után cserélem le, és azt is apróról vettem.)

Mivel csak lakáson belül mozgatnám, lehet nehezebb és nagyobb is. A nagyméretű gépeknek jobb a hűtése, így engem cseppet sem zavar, ha van súlya. A kijelző mérete mindegy (15-17), felbontásból a FullHD lenne az ideális, de QHD is jöhet. A 4K szerintem túlságosan erőforrás igényes.

Csili-vili extrák nem lényegesek, a billentyűzetnek legyen háttérvilágítása és ennyi. Nem zavarnak a plusz fények, de túlélem, ha nincsenek. Ami viszont fontos az a GPU: RTX 3080, 3070 vagy 2080-al, esetleg 3060-al szerelt laptopot keresek, lehetőleg Intel processzorral. Legalább 16 GB RAM, 1TB tárhely, SSD szintén alapelvárás.

Olvasgattam a fórumot, plusz külföldi véleményeket: a HP Omen, az MSI Raider, az MSI Leopard, a Lenovo Legion, a Razer, az Alienware, a Dell G és a Razer gépek ajánlottak, viszont mi a helyzet az Acer Nitro sorozattal? 2020 előtt nem volt túl jó hírük, azóta javult a hűtésük? Videók alapján nem tűnik rossznak, de érdekelne mik itt a tapasztalatok a Nitro sorozattal, valamint az Acer gépekkel? (Túlmelegedés, élettartam stb.)

Valamint az Asus TUF sorozt mennyire számít megbízhatónak és jól összeszereltnek? (A ROG Strix úgy tudom kerülendő, a Zephyrus viszont ajánlott) A Lenovok szimpatikusak, csak hát a TMX miatt gyakorlatilag nincs garancia.

Köszönöm annak, aki válaszol. :R

(#85114) echterion válasza Smithy87 (#85110) üzenetére


echterion
nagyúr

Persze, de a kérdés nem a Ti-re vonatkozott. :N

**********

(#85115) KillHates válasza AcélAgyar (#85113) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akkor ez inkább 800 ezer lesz....
3080-as GPU és combos i7 vagy R7 proci kell neked.
Csekkold le Bluesummers Legion hirdetéseit; a Legion7 nagyon jó gép, vapor chamber hűtéssel, nagyon szép kijelzővel.
Ha éppen nincsen neki, akkor kérdezz rá, hog mikor várható.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#85116) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Azt hiszem életemben először teszteltem valami ezzel a SUPERPOSITION Benchmark-kal., notebookon.
100%-ig biztos ra akartam menni, hogy nem egy sz@r VRAM hibás gépet adok át, mint legutóbb (KillHates tudja - köszönöm neki ismét a segítségét).
Mi a különbség OpenGL és DirectX között? :)

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#85117) Sziltesa08


Sziltesa08
csendes tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy 350-370.000 forintért milyen laptopot ajánlanátok?
E-sport játékokra kellene meg iskolai tevékenységekre.
Méretben 15,6 vagy 17,3 colos is szóba jöhet.
Előre is köszönöm.

(#85118) Pocok256 válasza Bluesummers (#85116) üzenetére


Pocok256
veterán

OpenGl egy platform független 3ds api míg a directx a microsoft által gyártott csak windows alatt futó ugyanolyan 3d s api.

Nyílván directx fejlettebb mert irdatlan pénzt ölnek bele ms nél ez is az egyik oka a dominanciájának. Egyszerűen nincs másik olyan fejlett 3d s api mint az ms nek, főleg nem platform független.
Vulkan api van még ami mostanság labdába tud rúgni, de hát ilyenkor a megszokás győz a fenének van kedve több platformra / api ra megírni a játékát. Szóval marad az ami jobban elvan terjedve az MS által fejelsztett directx.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#85119) Mikulásbá válasza Sziltesa08 (#85117) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Olvass privátot!

(#85120) cs.zs. válasza Sziltesa08 (#85117) üzenetére


cs.zs.
addikt

Iskolai tevékenységre (állandóan hozni-vinni) tutibiztos hogy felejtsd el a 17,3" méretet...
De még a 16-ot is,
és a 15,6" is csak a könnyebbekből jöhet szóba ...
13-13,3-14-14,5 kell neked

E-sport-ban nem vagyok jártas, fingom sincs milyen gépigénye van, de majd jönnek itt a többiek és megmondják

[ Szerkesztve ]

...

(#85121) Ubul86 válasza cs.zs. (#85120) üzenetére


Ubul86
őstag

hát, rájöttem én is a 2.8 kg-os 17"-osnál hogy én ezt nem fogom nagyon hurcolászni, max szobán belül :D van egy asus vivobook, 1.8 kg, 15-ös amúgy...na, az viszont pehelykönnyű, csak hát nem gamer. Az Acer Nitro 7-em is kb 2 kg volt, azt hurcolásztam, az is tök könnyű volt.

(#85122) AcélAgyar válasza KillHates (#85115) üzenetére


AcélAgyar
tag

Köszi, néztem Bluesummers Legion hirdetéseit, szép és erős gépek, viszont a TMX miatt erősen megfontolandó, gyakorlatilag garancia nélkül veszed a gépet. Jártam már kellemetlenül az ottani kókler csapattal.

Acer Nitrok hűtését esetleg ismered, vagy valaki tud róluk véleményt mondani, van a topicban acer nitro tulajdonos?

(#85123) ricogsm válasza Smithy87 (#85110) üzenetére


ricogsm
őstag

Ez az általam hirdetett Dell. Ezt tudja.

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#85124) laposonly11 válasza RM007 (#85096) üzenetére


laposonly11
senior tag

Le vagy maradva, a problémára ami felvetettél, ami már nem mai téma, az Intel már legyártotta a megoldást, év eleje óta kaphatók a 12xxx procik és az ezzel szerelt laptopok. [link]

Ordo est anima rerum.

(#85125) RM007 válasza laposonly11 (#85124) üzenetére


RM007
addikt

Nem értelek! :U Nincs itt semmilyen probléma, vegyed meg gyorsan ha kell.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#85126) Pocok256 válasza laposonly11 (#85124) üzenetére


Pocok256
veterán

NA igen ez az uj proci eszméletlen jól siekrült mondhatni tökéletes egyetlen egy dolog ami miatt fáztam emgvenni a lanivi 5 pro gépet mert az ezer éves már most fostalcsika Ryzen 7 nek semmi köze nincs a modern cpu hoz. Főleg nem ehhez az Intelhez. Mindegy max ha nagyon lassú lesz akkor megy a kukába és jövőre veszek egy jó kis intelt :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#85127) cs.zs. válasza Pocok256 (#85126) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ez szerintem nem egészen így van,
AMD már 2 éve, a Ryzen5-5600H-val is (meg a nagytesóival) meg tudta csinálni azt, hogy ha kell, akkor marha erős, ha pedig az kell, akkor extra takarékos. 2 nappal ezelőttig itt volt egymás mellett a 2 db Legionunk, mindkettőben ugyanolyan 80Wh akku, és az R5-5600H-val szerelt példány pontosan dupla akkora üzemidőt gurított, mint az Intel i5-10300H, teljesítményben meg jobb volt nála. Erre jött válaszul az Inteltől az i5-11400H, ami már tudta ugyanazt a teljesítményt 6mag/12szálon, vagy lehet erősebb is lett, de még mindig nem tudott olyan takarékos lenni (ha arra volt szükség).

Közben lett ugye Ryzen 6000 széria, arról nincs tapasztalatom, (valaki? Ryzen5-6600, Ryzen7-6800 ???)
és végül megjelent az Intel i5-12500H, ami 4mag-8szál powercell + 8mag-8szál economy, így összesen 12 mag - 16 szál, és ez az, ami nagyon takarékos is tud lenni, és nagyon erős is. (meg ugye a nagytesói, i7-12..., i9-12... is mégtöbb maggal-szállal)

Ez a 12.gen Intel tökéletes, nagyon jól sikerült cucc lett, de olyan, mintha az Intel lenne egy lépéssel lemaradva, nem az AMD.

...

(#85128) laposonly11 válasza RM007 (#85125) üzenetére


laposonly11
senior tag

Ja rohanok! :) pont azt nézem hogy jó áron van a digiprimeon egy OLED-es ASUS irodai lapos 170 E és benne a legkisebb 12xxx proci egy i3, csak most már az i3 nem csak 2 magot jelent, hanem 10 et! :Y.

Ordo est anima rerum.

(#85129) laposonly11 válasza cs.zs. (#85127) üzenetére


laposonly11
senior tag

Erre gondoltál? [link] Mondjuk tényleg többet vártam az inteltől, hiszen 6800h (8 mag) vs 12700h (20 mag), az is furcsa, hogy van hogy alacsonyabb felbontásban gyorsabb az intel, van hogy magasabban, zavaró, ha ennyire össze-vissza értékek jönnek ki? :F

Ordo est anima rerum.

(#85130) Jazz


Jazz
veterán

Akksi csere előtt érdemes állítani resetelni bámit is win10-ben, vagy bárhol, vagy csak simán akksi ki-be és kész?
Köszi

free your mind

(#85131) Mikulásbá válasza Jazz (#85130) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Simán csere és annyi.

(#85132) Bluesummers válasza Pocok256 (#85118) üzenetére


Bluesummers
őstag

Köszi szépen! :R
anno 2000-es évekből 3DFX rémlik (Rampage)

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#85133) Bluesummers válasza AcélAgyar (#85122) üzenetére


Bluesummers
őstag

Nálam a disztribútor hozza/viszi, ha gond van, door-to-door. TMX-szel nincs tapasztalat, csak vegyes visszajelzések.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#85134) Starchm


Starchm
őstag

Hi!

Ismerosnek kene uj laptop:
Kb ezt irta ossze a masik topikos osszefoglalo alapjan:

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- Mostanában
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
-350 000Ft - 400 000Ft
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
- Irodai programok, autoCad munkához, játék
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
- Sztori, akció, kaland, FPS, TPS, min. 1920x1080 felbontáson, high grafikai beállításon, átlag 60 FPS-t tudjon
Példa játékok:
- Shadow of the Tomb Raider
- Elden Ring
- Tom Clancy’s The Division 2
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
-15”-16”
-Fényes
-IPS
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
-Nem lesz hordozva (ne kerdezzetek miert laptop kell akkor :D )
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- majd lesz telepitve
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
-1TB SSD (tippre lehet kevesebb is max kicserelem nekik kesobb)
- 16GB RAM (ha kevesebb max bovitem nekik, csak akkor ferjen bele az is pls)
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
- HDMI
-3,5 Jack Aljzat Headsethez + mikrofonhoz
- legalább 3 db USB port
-Ethernet port
-Web kamera

10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
-Új

Nem kovetem a laptopos piacot, ezert fogalmam sincs, h ennyi ezt meg lehet-e csinalni, de elore is koszonom a valaszokat.

(#85135) vakablak93 válasza AcélAgyar (#85122) üzenetére


vakablak93
őstag

Nekem személyesen nincs de két barátomnak van Nirtoja 3060-al.
Ha KH mester megkeni neked folyékony fémmel akkor valamivel halkabbak a többi hasonló belépő
gépnél, Nirto Senseben, 1700-1800 rpm körül meg is lehet állni velük.

A hibájuk az ótvar kijelző, és a kívülről kissé gagyinak ható anyaghasználat.

A Nitro ha jó áron veszed akkor rendben van, de csak ha tényleg olcsóbban jutsz hozzá, de ha kicsi a külömbség akkor egy Legion sokkal jobb, a többi hasonló.

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#85136) cs.zs. válasza laposonly11 (#85129) üzenetére


cs.zs.
addikt

A videóban az összehasonlításokban végig az Intel volt 1-10 %-kal erősebb (gyorsabb).
Meg kell nézni a hazai kínálatban, hogy az i7-12700H-val szerelt laptopok árban is csak 1-10%-kal drágábbak-e, mint a Ryzen7-6800H társaik...
Vagy i5-12500H vs Ryzen5-6600H (árban)

(Én pont azért nézegetem a Ryzen5-5600H-t, mert az említettek mellett már olcsónak számít, és nekem nincs szükségem arra az extra teljesítményre. A hosszú akkuidőre viszont igen, és tudja...)

...

(#85137) Bilux válasza cs.zs. (#85136) üzenetére


Bilux
veterán

AMD sokkal jobb akkumlátoros üzemmódban mint az intel

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#85138) keke69


keke69
őstag

Sziasztok!
Esetleg [ebben] tud valaki segíteni?
Köszönöm!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#85139) Gyarmati_ válasza keke69 (#85138) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szerintem nem ha hinni lehet a Google-nek.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#85140) Evil Snowman válasza keke69 (#85138) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Nagyon úgy tűnik nekem, hogy nem. Leagalábbis a disassembly videó alapján. [link]

(#85141) cs.zs. válasza Evil Snowman (#85140) üzenetére


cs.zs.
addikt

Érdekes amúgy, mert hosszú akkuval van szerelve, és az akkut kiemelve tökre úgy tűnik hogy a bal oldali rész egy 2,5" SSD/HDD -bay, és a 2 meglévő szalagkábel között (a nagyon széles és a nagyon keskeny között) ott van egy üres csati, amibe mehet egy harmadik szalagkábel.
Simán lehet, hogy olcsóbb piacokra (India?) rövid akkuval, HDD-vel szerelik.

...

(#85142) Malák válasza vakablak93 (#85135) üzenetére


Malák
aktív tag

Azert nitrobol is van szebb kijelzos! Még alacsonyabb szeriaban is.

[ Szerkesztve ]

(#85143) KillHates válasza cs.zs. (#85141) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az a debug csati. Ebben nincsen SATA port. Szerintem az m2 slotokban is csak nVme-t kezel...

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#85144) FőDudu válasza KillHates (#85143) üzenetére


FőDudu
addikt

Dedug.
Neked van hozza valo tesztered?
Az egy LCD kijelzos cucc ami a power es egyeb dolgokat jelzi ki...

FőDudu

(#85145) FőDudu válasza keke69 (#85071) üzenetére


FőDudu
addikt

Minek?

Van benne masodik Nvme M.2 slot, raadasul Pcie 4.0.
Szoval kurvagyors SSD-t lehet bele rakni.

Jobb mint a HDD, de dragabb is. Hardverapron viszonylag olcson tudsz bele SSD-t vasarolni.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#85146) RM007 válasza laposonly11 (#85128) üzenetére


RM007
addikt

Azért nem egészen az a helyzet. :N Vegyük pl a i7-12700H procit.

Van ott kemény 6 P mag! És 8 E mag más freklivel ami jól jöhet a háttérfolyamatoknál ha pl játék közben videót szeretnél konvertálni meg hasonlók.

Úgy igazi 10 mag pl itt van, MaxxDamage laptopjában és nem garantált 35W mint régen egy olcsó internet csomagnál volt hirdetve egy minimum. :DDD

Szóval ezek a magok és szálak más feladattal vannak ellátva. És ezeket még ha van is annyi egyszerre amit az adott feladatra tudnál küldeni az fontos hogy az a program támogassa, ebből mennyit tudsz befogni arra a munkára. Játéknál nem fog dolgozni az összes, én úgy tudom főleg a P magok dolgoznak.....az E magokat még egyesek le is tiltják, nem tudom miért, talán a hűtés miatt. Persze az a P mag generáció váltásnál mindig izmosabb.
Fontos a gyakorlati oldalát is nézni az amire használni fogod megfeleljen. A szintetikus tesztek nem mondanak el mindent.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#85147) k-adi válasza RM007 (#85146) üzenetére


k-adi
nagyúr

"játék közben videót szeretnél konvertálni "

nem éppen mindennapos teendő :D

(#85148) FőDudu válasza k-adi (#85147) üzenetére


FőDudu
addikt

Kis 'magyaros' stressz teszt ;)
Birjajaz....

FőDudu

(#85149) Dhampir válasza Degu82 (#84932) üzenetére


Dhampir
félisten

Ismét kapható, persze már nem annyiért; 169 900 Ft az ára.

(#84934) Mr.Csizmás

Ez a "hullám" jelenleg egy hideg zuhanyos (felfelé) szökőárnak bizonyult.

(#85150) cs.zs. válasza KillHates (#85143) üzenetére


cs.zs.
addikt

:R

...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.