Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31701) contaxg válasza kolosanyi (#31698) üzenetére


contaxg
veterán

Őőőő megkérdem a lányokat. :D Mogyorós?

Baluka
Fejlesztés (sicc) :DDDD
Anyag 10 gramm műanyag+ némi fém
Gyártás Éló rabszolgák szerencsétlenek
Csomagolás - Sima bliszter 40g műagyag. Több mint a füllhallgató
Szállítás Erre a mennyiségre leosztva nem számottevőd darab árra kivetítve
Nagyker/kisker árrés+27%ÁFA - Na ez a Maxelléknél a legtöbb
No és a garancia: Majdnem kiröhögtek mikor rákérdeztem... :N

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#31702) kolosanyi válasza baluka26 (#31699) üzenetére


kolosanyi
veterán

Régebben még olcsóbb volt. 2,5-3 ezerről ment fel 4 ezerre most, de még így is jó szerintem. Nem értem, mert biztos van vele meló. Normális cucc, szóval biztos nem rakhatnak bele valami dzsunka fos drivert, azért az összeszerelésre is vigyázni kell, ha már 2 év gari van rá, meg hát látszik, hogy dolgoztak vele a mérnökök, nem azt sugallja, hogy kiválogattak egy rakás alkatrészt, összehajigálták, azt jól van, lesz ami lesz. Gondolom még hasznuk is van rajta bőven, mert nem adnák el máskülönben. Ugyanígy van pl a Retro DJ is. Az is baromi olcsó a hangjához képest, azért korrekt darab annyiért. Nyilván nem hibátlan termék egyik se, de akkor is.
Ezek után érdemes elgondolkodni, hogy a nagy gyártók mennyit kaszálnak a sokszor dupla, tripla ennyiért eladott, jobb esetben ugyanilyen hangminőséget nyújtó, vagy még ezt alulmúló termékeken...

contaxg
Sima ügy! Egész vagy tört? :D

baluka26
Én most a túlárazott alsó kategóriára gondolok. CX300 és társai. Nem véletlenül nem szokták itt sem ajánlani azokat, nem szólnak úgy, ahogy az árkategória miatt elvárná az ember. Vagy a gondolkodásmód fordítva igaz és valójában az a hang annyit ér és van 1-2 kisebb gyártó, aki bevállalja szintén pár modellnél, hogy 0-ra jön ki, csak, hogy népszerűsítse a márkát? (Veszteségesen nem hiszem, hogy árulnák.) Jó, ezt a Maxell megteheti mondjuk, ők több lábon állnak.

[ Szerkesztve ]

(#31703) baluka26 válasza kolosanyi (#31702) üzenetére


baluka26
veterán

Annyira sokat nem, az Orpheus simán veszteséges volt, Kaiserrel sem véletlen állt le AKG.

contaxg: Gondolom vannak gépek is, amit használnak, amortizáció, designolva is van, mérnökóra. Olcsó a Maxell, lényeg a lényeg.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#31704) NyxNyxNyx válasza contaxg (#31701) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

De most ugyanez az 1500Ft-os fém kék Canyon fülessel? Tuti nem éri meg nekik, max terjesztik a márkát.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#31705) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Ennek van valami alternatívája/újabb változata: Sony MDR-ED12LP ?

Mert nekem a Metalics nem jó a fülembe, valószinűleg az alakja miatt, de kéne valami olcsó füles, amit hamar be tudok szerezni(pár nap alatt).

Köszi!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#31706) Ati1979 válasza freelanced (#31705) üzenetére


Ati1979
veterán

Az első és a negyedik találat eléggé rendben van szerintem. [link]

[ Szerkesztve ]

(#31707) freelanced válasza Ati1979 (#31706) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv! Köszi, az első jónak tűnik, a negyedik nem agybadugós, az kiesik...

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#31708) solosol válasza benki95 (#31686) üzenetére


solosol
csendes tag

[Philips SHE3590]
Meglepően jó dugasz!

(#31709) Luissimo válasza contaxg (#31696) üzenetére


Luissimo
veterán

ejha, miketnemmondasz ! :Y

a két dollár versus 4000 magyarforint, az egész jó kis váltószám, basszus .... :W

egyébiránt tényleg jól szól a maxell ;) :K

(#31710) kolosanyi válasza solosol (#31708) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem egy nyitott circum fejesem volt tőlük. 6 évig használtam, utána adtam el teljesen jó állapotban. Szerettem, kb 6 ezerért vettem, ahhoz képest nagyon jól szólt. Kellemes, csillapított, gyors mélyei voltak, enyhe V karakter, kényelmes szövet párna, szép tér... A közepe mosottas volt, de annyi pénzrt megérte, kiszolgált engem sokáig. :K

(#31711) Prevent


Prevent
aktív tag

Sziasztok. 10 Ezer Ft környékén tudnátok ajánlani nekem egy jó fülhallgatót? Csendes helyen szobában használnám MP3 lejátszóhoz. Köszi!

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#31712) AGE-T


AGE-T
senior tag

W4R fire up! Hamarosan elmesélem mik a tapasztalatok. :C

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#31713) rerros


rerros
tag

Etymötic HF5-höz valaki használ hordozható erősítőt? milyet ajánlotok?

(#31714) fi:zi'k válasza rerros (#31713) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Miről használod, hogy kevésnek érzed?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#31715) Rockstone


Rockstone
tag

Sziasztok!

Vki probálta a Sony telefonok gyári fülhallgatóját? (Sony MH750). Mivel még nem volt minöségi fülhallgatóm, arra lennék kiváncsi ez hol helyezkedhet el hangminöség terén?! Jelenleg egy ilyet használok, de nincs víszonyítási alapom, hogy ehhez képest milyen fülest kéne választani, hogy hallható is legyen a változás.

(#31716) kolosanyi válasza Rockstone (#31715) üzenetére


kolosanyi
veterán

A tartozék fülesek filléres kacatok, azért adják, hogy legyen valami. Egy 4 ezres Maxell Metallics nagyságrendekkel jobb ezeknél.

(#31717) Ati1979 válasza freelanced (#31707) üzenetére


Ati1979
veterán

Nincs mit. :)
Szerintem azzal nem csinálsz rossz boltot.

(#31712) AGE-T
Várjuk! :C

(#31718) Prevent


Prevent
aktív tag

Itt újoncként választ kapni.. Lehetetlen. De ez igaz az összes topikra.. GOndoltam van itt valami "nagytudású" ember aki tud segíteni. :U

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#31719) Dicker válasza Prevent (#31718) üzenetére


Dicker
őstag

Sajnos az újoncok képtelenek még elolvasni az első hozzászólást. Kellő információ nélkül pedig nem tudunk segíteni sem. :)

(#31720) fi:zi'k válasza Prevent (#31718) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Témaösszefoglalót olvastad már?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#31721) dReFiX


dReFiX
senior tag

5 nap után kivált a fülesemből (M5) a törésgátló szét van mállva, írtam az mp4nationnak erre írták hogy nyomjam bele vissza és itt lezárult a dolog szerintük, most sírjak vagy nevessek vagy paypal partial refund ? :(

(#31722) Prevent válasza Dicker (#31719) üzenetére


Prevent
aktív tag

Mobilrol próbáltad már? Átírányit a mObilarena oldalára és túl sok lekérdezést csinál.

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#31723) Pr3no


Pr3no
tag

Hello!

Fülesemen már elég leharcolt a foam tip, szóval kéne vennem egy újat. A legolcsóbb párszáz forintos is jó eBay-ről, vagy megéri egy márkásat (Comply) venni?

(#31724) ku-cu válasza Pr3no (#31723) üzenetére


ku-cu
tag

Hello,
Nekem jobb tapasztalataim voltak az olcsóval, mint a comply-val. Más az anyaga, nem olyan puha, viszont tartósabb, kényelmesebb (volt nekem). Arra érdemes figyelni, hogy ha tágabb a hollójáratod akkor ne M méretűt, hanem annál nagyobbat vegyél. Az M-es comply nagyobb.

(#31725) szakibá... válasza kolosanyi (#31716) üzenetére


szakibá...
senior tag

Nem lehet így általánosítani. Számomra a Sony HPM77 sokkal jobb, mint a Maxell Metallics, mindkettő van nekem. Ergonómiában, szigetelésben és hangban is jobb.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#31726) T.Peter


T.Peter
őstag

Sziasztok. Ha választanotok kéne, akkor a kettő közül melyik lenne?
M2 Brainwavz
Vsonic GR02
Fent a GR02-t írjátok, gondolom azzal jobban járok. Egy Sunrise SW-Xcape-hez képest kb hol van a tudása? Lehetőségem van kicserélni valami másra, mert már 5x megy szét a Sunrise, mivel a ragasztás nagyon ótvar, hiába vigyázok rá. Szóval próbálok olyat választani, ami még jó, de ahhoz képest maximális a különbözete árban a Sunrise-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#31727) WestCoast92


WestCoast92
tag

Sziasztok!
A TDK TH-EB800-ról tud valaki valamit mondani?

(#31728) contaxg válasza WestCoast92 (#31727) üzenetére


contaxg
veterán

Szerintem a TDK soha nem gyártott fülhallgatott, max. gyártatott.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#31729) Pr3no válasza ku-cu (#31724) üzenetére


Pr3no
tag

Kösz a választ, akkor az olcsóbbat veszek, de most nézem, hogy mp4nation-ön vannak leárazások, szóval lehet inkább veszek egy új fülhallgatót.

Brainwavz M1-ről megéri M4-re beújítani, ha most csak 40 dollár/9000 forint?
Illetve a Vsonic GR02 Bass Edition is most kapható 40 dollárért, jobb ezek közül valamelyik annyival az M1-től, hogy lecseréljem?

[ Szerkesztve ]

(#31730) ggeleven válasza Pr3no (#31729) üzenetére


ggeleven
őstag

Na most nagyon elkapott engem is a hév! :W :DD

mp4nation akciói holnap estig:
Brainwavz M4 $39.50 (Normal $69.50)

Brainwavz M4 with microphone $39.50 (Normal $69.50)

SoundMagic PL50 $49.50 (Normal $54.50)

Új termékek:
Vsonic GR02 Bass Edition $39.50

Vsonic GR02 Silver Cable Edition $49.50

Eddig is szemeztem más fülesekkel és most 1-1,5 órája a GR02-ről olvasok...Szerintetek Meelec M9-ről mennyire lenne hallható javulás? :))

ljokerl, ClieOS és ittis többen nagyon ajánlják!

Mit tévő legyek? :F

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#31731) Blackhole13 válasza ggeleven (#31730) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Eredeti áron ilyen drága az M4 :Y Tapasztalataim alapján legfeljebb egy átlagos füles.
Ha nem a basszust keresed a fülhallgatóban, akkor én a pl50-t venném.

(#31732) #16820480 válasza ggeleven (#31730) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én is ezek közül inkább a PL50-et nézném meg. Bár nem eg ynagy akció, Kínában a hivatalos viszonteladóknál folyamatosan $49-ért megy. Mondjuk én a GR06 mellé nem hiszem, hogy beruháznék rá, kivéve ha lenne mikrofonos változata, de sajnos ennek sincs, ahogy a GR06-nak (meg a többi Vsonic-nak) sem.

(#31733) ggeleven válasza #16820480 (#31732) üzenetére


ggeleven
őstag

A PL50-et két dolog miatt vetném el, még ha jó füles is amúgy. Az egyik a fül feletti elvezetés, nekem még mindig kényelmetlen, egyszerűen zavar. A másik pedig, hogy kellenek a mélyek, ez pedig inkább kiegyensúlyozott füles, ahogy olvasom...Valamint nem tetszik annyira, de ez egy harmadlagos dolog.

Amúgy két órája tette ki a lendmeurears a FB oldalára a következő akciókat! :))
Az akció vasárnap 23:59-ig érvényes szingapúri idő szerint!

Get Them While They're Hot!
Két ajánlott füles van találok benne, az egyik persze a GR02! :DDD
GR02 Bass - 31,88$
GR06 - 57,23$
Valamint GR02 Bass+GR06 csomagban 84,2 $! :))

Szóval még egy olcsóbb lehetőségem is akadt! Így már csak ~8300 Ft-ba kerülne a GR02! Vagy ha rendelek egy csomagot és eladom a GR06-ot, akkor még sokkal jobban is járhatok! :DD

Ehh, van min gondolkozni!

Amúgy BW M5 a másik kiszemelt, de 3 hónapja várom az akciót rá, nem hajlandók leakciózni! :(((
Valamint dReFiX kicsit negatív tapasztalata elgondolkoztatott...

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#31734) Catman


Catman
aktív tag

Sziasztok,

Felesegemnek keresek valami normalisabb fajta fulhallgatot. Arban 10-20ezer korul gondoltam, es vagy fulre akasztosat, vagy fejhallgato-szeru pantosat szeretnek. Nekem egy Beyer DT235-om van, hangzasilag valami hasonlo jo lenne... Szivem szerint vennek neki is egy Beyert, de neki a szemuveg miatt nyomja a fejet (tul szoros?) Igaz, en is szemuveges vagyok, nekem megsem zavaro.

Ja, es lehetoleg itthon konnyen beszerezheto legyen. :)

[ Szerkesztve ]

(#31735) #16820480 válasza ggeleven (#31733) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, nekem ebből inkább a GR06 akcó tűnik ki, ennyiért nagyon megéri! Nem tudom miért nem kényelmes neked a fül feletti vezetés, szerintem nagyon kényelmes :) Mostmár megőrülök, ha simán lelógó kábelt kell használjak, annyira nagy a kábelzaj meg szélzaj úgy.

(#31736) ggeleven válasza #16820480 (#31735) üzenetére


ggeleven
őstag

Nehéz megmagyarázni, hogy mi zavar benne! :( Elhiszem, hogy úgy könnyebb hordani, mivel a fül viseli a terhet és kevesebb a szél,-és kábelzaj is, de egyelőre maradnék a "lógós" verzióknál. Persze nem zárom ki, hogy a jövőben lesz over-the-ear fülesem, de még nem most! :)

Elhiszem, hogy jó ajánlat most a GR06, de annyit most nem szánnék fülesre! Megfelel a mostani M9-em is, csak tényleg a számomra nehéz kábel miatt nézelődöm más után! Most próba képpen hordom néha ezt is fül felett, de úgy nem kényelmes... :(

Rossz döntés csak nem lenne a GR02!

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#31737) rerros válasza fi:zi'k (#31720) üzenetére


rerros
tag

szia..

mobiltelefonról (nexus s). igazából úgy érzem, mintha olyan fátyolos lenne a hangja. mintha egy szomszédos szobából jönne a zene. csak nagy hangerőn szól szépen, de azt meg nem akarom praktizálni. meg a basszus is ugye tudjuk milyen az etyin,

[ Szerkesztve ]

(#31738) rerros válasza fi:zi'k (#31714) üzenetére


rerros
tag

bocs, erre válaszoltam :)

(#31739) #16820480 válasza ggeleven (#31736) üzenetére


#16820480
törölt tag

Rossz döntés nem lenne, de nem tudom mennyire lenne előrelépés. Mondjuk egy ilyen kialakítású fülest fül felett hordani tényleg nem a legjobb, viszont amit úgy alakítottak ki, az kényelmes tud lenni. Mondjuk nem akarom erőltetni, hanekedne jön be, akkor nem jön be :B

(#31740) Catman válasza Catman (#31734) üzenetére


Catman
aktív tag

Kozben utanaolvasgattam az ajanlott fuleseknek. A soundmagic pl30 es pl50 eleg szimpatikus, foleg a ful moge akaszthato "adapterrel" (mennyire elterjedt, hogy ilyet adnak a fules melle?) Review-k alapjan a PL30 jobbnak tunik... Nektek mi a velemenyetek?

(#31741) ggeleven válasza #16820480 (#31739) üzenetére


ggeleven
őstag

Lehet meg kellene hallgatnom egy normális over-the-eart és máris megváltozna a véleményem! :B
Mondjuk akkor a rá szánt keretet is ki kellene még tolnom...Viszont akkor lehet a sokat emlegetett BW R1 lenne az egyik, amit kipróbálnék!
Nem érsz rá valamikor? Kiugrom és meghallgatom a GR06-odat, mi az a pár óra repülőút... :DDD

@Catman

ClieOS azt írja az összegzésben, hogy a PL50 még nagyobb dobás, mint a PL30 volt! :)
[link]

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#31742) contaxg válasza Catman (#31740) üzenetére


contaxg
veterán

Populárisabb a hangja a PL30-nak

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#31743) fi:zi'k válasza rerros (#31737) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A voodoo aktív a Nexuson?
Én több armatúrás fülest is próbáltam már, akár a Nexusról is, de nekem nem volt ilyen tapasztalatom.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#31744) Prego


Prego
senior tag

Sziasztok
Szeretnék egy új fülhallgatót/headsetet a telefonomhoz (Huawei G300 Android) és olyat szeretnék, aminek van csévélője, hogy ne akadjon össze folyton a kulcsaimmal a táskában.
Ismer e valaki valami megoldást erre, az 500Ft-os műanyag lapokon kívül, amire fel lehet tekerni a kábelt (pl egy doboz benne görgőkkel, amiken futnak a kábelek)
Köszi

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#31745) ggeleven válasza Prego (#31744) üzenetére


ggeleven
őstag

Mennyit szánnál rá?

Az ~5000es fülesekhez is adnak már tokot, nekem pl ilyet! Nagyon jól megvédi mindentől! :)

[link]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#31746) fi:zi'k válasza Prego (#31744) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Esetleg tok? :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#31747) Prego válasza ggeleven (#31745) üzenetére


Prego
senior tag

Ha belegondolok hogy a mostanit vettem valami 3500-ért MM-ben (Hama), akkor egy márkásabb darabért nem sok az 5e.
Sajnos mostaninak már törik el a jack-es végénél a kábel, mivel zsebben hordom a telefont (inkább rakok rá fóliát meg tokot), úgyhogy a felhasználás módját nevezhetjük "mostohának" :D

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#31748) contaxg válasza Prego (#31747) üzenetére


contaxg
veterán

Milyen szépen mondtad!! :D

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#31749) Prego válasza contaxg (#31748) üzenetére


Prego
senior tag

Hát munkába/ból jövet menet szoktam zenét hallgatni (mint gondolom sokan mások is), úgyhogy telefon a nadrágzsebben van.
Sajnos asszem már így is le kell mondanom a halkítás, léptetés, csiptetés funkciókról, amit a Nokia 5800-hoz adott fülesem tudott :U

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#31750) #16820480 válasza ggeleven (#31741) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem akarlak minden áron rábeszélni, csak nekem annyira bejött, pedig előtte nagyon nem voltam oda az ilyesmiért. Sőt, amúgy az egyik legkényelmesebb fülesem a mai napig a Creative EP630, ami igazából egy CX200 másolat, viszont a fent említett problémák miatt (meg persze a hangja miatt) nem annyira szeretem használni. Múltkor, amikor a szomszéd a panelban ütvefúrós hétvégét tartott és a barátnőm lecsapott a füldugóimra, akkor azt hazsnáltam alváshoz, olyankor nincs szélzaj :D
Mondjuk ha már kereten belül akarsz maradni, akkor ott az E30 is meg a PL30, azok kicsit olcsóbbak, bár most ez az akciós GR06 tényleg nagyon jó vétel szerintem. Hétvégén ráérek, jöhetsz :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.