Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31501) filózoli válasza Ati1979 (#31500) üzenetére


filózoli
senior tag

Részlegesen cserélhető a kábel. Az alsó része. (Axel szerint általában az megy tönkre.) Plusz baromi masszív, kevlár erősítésű. Ha vigyázol rá 5-6 évet simán kibír. :)
Tetszik a fotó? Örülök, tudod én hobbifotós vagyok. :D

[ Szerkesztve ]

(#31502) Ati1979 válasza filózoli (#31501) üzenetére


Ati1979
veterán

Persze nem egy gyenge darab. Amúgy a shure-ok is kevlár erősítésűek. Szerintem, ha vigyáz rá az ember még többet is.

Nem tudom majd meglátom még. :) Jó lenne meghallgatni azt is.
Egyenlőre még nem lesz csere az biztos.

(#31503) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

A Cowon is beszáll az armatúrás fülesek közé az EH2-vel és akkor jöjjön egy kép is róla.

[ Szerkesztve ]

(#31504) maszekember válasza contaxg (#31495) üzenetére


maszekember
aktív tag

A 10 óra játékidő szerintem éppenséggel nagyon jó,mivel ezek a nem régóta működő kínai gyártók (és mindegyik "high-end" gyártó kőkemény kínai) ,iszonyat bénán bánik az akkumulátorral,se szoftveresen,se hardveresen nem tudják leszorítani a fogyasztást (pedig ahogy olvastam,több módja is lenne) -még. :(

Ati1979:

Sztem üzemidőben a Cowon lejátszók osztják a többi gyártót rendesen,itt van pölö az X9,110 óra zenelejátszási idővel,vagy az X7,ami annak ellenére,hogy hard drive-os,107 órát teljesít. Ha ezekből 20 órát levonunk,mert lossless,nagyobb fényerő stb. még mindig 90 óra körül vagyunk :R

A cowon mindig is értett ahhoz,hogy az alapvető audiophile szükségleteket hogyan elégítsék ki (üzemidő,egyeseknek EQ,bővíthetőség stb.) :R

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#31505) maszekember válasza Ati1979 (#31494) üzenetére


maszekember
aktív tag

Am ABI-n kifejezetten rosszat írnak ezekről a lejátszókról,Hifiman,Colorfly,Ibasso mindegyik tabu téma náluk. És vhol meg tudom érteni őket,hisz amikor egy high-end dap is kijön 300 dollárból -ha magad szereled össze- akkor tényleg megkérdezi az ember,hogy a magas ár,nem csak az üzletpolitika része-e (vagyis az ember magasabb ár láttán,magasabb minőséget is vár el) ?

Amit ajánlani tudok/nak,az a Clip (vagy vmeik variánsa a +,vagy ZIP),mivel nagyon természetes,"lapos" hanggal rendelkezik. Ahhoz egy izmos amp,és egy real high-end fejes. És ez ütne.

Szerintem :R

[ Szerkesztve ]

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#31506) Ati1979 válasza maszekember (#31504) üzenetére


Ati1979
veterán

Sajnos én a cowon-okról nem sok mindent tudok.
Árban nagyjából ott van mint a sony F. Még drágábbak is egy kicsit itthon. Persze most a cowon felsőbb árszegmensére gondolok.ű

Mondjuk már abból is van egy kettő androidos, (mint az én sony-m) ami megöli az üzemidőt. Amúgy ha lenyomom a wifit elég jó kis üzemidő érhető el a sony-val is.
Cserébe viszont le tudom tölteni a neutron playert ami sokat dob a hangminőségen a gyári sony playerhez képest.

Ezzel nem teljesen értek egyett. Én a head-fi-n utána olvastam ezekenek a dolgoknak.
Az ár tényleg magas, de ha azt nézzük, hogy egy jobb asztali erősítő + dac mennyi akkor sem jönnék ki olcsón. Nyilván az jobban szól, de most ez annyira nem szempont. Ráadásul nálam nem opció most az asztali, mert külföldre megyek és nem akarok cipelni sok dolgot. :)

Ezekbe amúgy már ugyanolyan dac-ot raknak mint az asztali playerekbe. Ha az erősítő részét nézed akkor meg 2 alternatíva van relatíve hordozható változatban. [link], [link]. Mindkettő 650 USD.
Csak ez a két kis erősítő képes meghajtani komolyabb fejeseket.
Plusz kell még hozzá jó minőségű lod kábel is. (150USD kb., de kapni se lehet) + dac. (ha sony F dacját használom akkor meg az lesz a gyenge pont)

Összefoglalva van ezekben egy igen jó dac, (ES9018 32Bit DAC Chip-ibasso Dx 100), egy komoly erősítő rész. + Nem kell össze vissza kötögetni. Kisebb, kompaktabb méret.

A clipnél meg jobban szól az én sony F-m. Jobb dac van benne. Szóval azzal igazából nem nagyon lennék előbbre.
Mi az az ABI? :B Kíváncsi vagyok mit írnak ezekről.

(#31507) ku-cu válasza Ati1979 (#31506) üzenetére


ku-cu
tag

anythingbutipod.com, illetve ennek a fóruma. Jól összeszokott sandisk és cowon közösség, egyébként a head-fi fórumhoz képest nagyon pici.

(#31508) maszekember válasza Ati1979 (#31506) üzenetére


maszekember
aktív tag

Headfi-nak gyakran nem hiszek. Amikor azt olvasom felhasználóktól,hogy kábelt cserélt egy fejesben,aminek hatására átváltozott a hangkép ( :U ) akkor wtf? Ha több informácio megy át a kábelen,akkor nem kéne megváltozzon semmi sem,csk.a detailing... Azóta kicst úgy gondolok rájuk,mint a sznobokra. Bár egy részének kétség kívül óriási szaktudása van. De ha kifejezetten hordozható kell legyen,akkor nem szóltam,de mielőtt döntenél,nézz körül a Cowon háza táján,mind szoftveresen,mind hardveresen nagyon nagy gondal összerakott lejátszókról van szó.

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#31509) maszekember válasza ku-cu (#31507) üzenetére


maszekember
aktív tag

Kisebb,de reálisabb :U

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#31510) contaxg válasza maszekember (#31508) üzenetére


contaxg
veterán

Nem hogy egy kábelnek, még a csatlakozóknak is van saját hangkarakterük. Ettől függetlenül osztanám a head-fi jött információkat minimum kettővel. Nagyon erős arra felé a hirdetői nyomás a moderációra ... ;)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#31511) Ati1979 válasza ku-cu (#31507) üzenetére


Ati1979
veterán

:R
Meg fogom nézni ezt az oldalt.

(#31508) maszekember

Amúgy természetesen nem csak a head-fi-t olvastam. :) pl. [link]

Összességében nem egy rossz darab szerintem.

Amúgy a head-fi elég vegyes szerintem. Vannak fenn nagyon komoly emberek is. Persze magyar viszonylatban kicsit tényleg sznob az az oldal. De gondolj bele, Nyugat-Európai v Észak-Amarikai jó fizetésekkel, nem nagy ügy összedobni egy több ezer dolláros rendszert sem. Főleg ha valakinek ez a hobbija és erre költi a pénzét.
Ahol 5-6 ezer dollárt keresenek egy hónapban ott ki lehet termelni sokmindennek az árát.

Igen igazából én két lépésben képzelem el a fejlesztést. Először vennék egy ilyen 1000 USD körüli all roundert.
Ezzel el lennék egy ideig szerintem.
Később meg ha lesz pénzem, meg ha már nem ebben az országban leszek, akkor remélhetőleg tudok majd venni egyenként is több ezer dolláros dac-ot amp-ot fejeset esetleg. Igazából most ezt nem is engedhetem meg magamnak, meg annyira nincs is rá szükségem.

(#31512) bepken


bepken
veterán

nincs esetleg olyan R1 tulaj, aki kevésbé szereti a "dupla szoknyás" bogyót? ugyanis megtörtént a lehetetlen (legalábbis annak hitt)...elhagytam az egyik felét és bizony ez a kedvenc bogyóm.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#31513) Bodor válasza bepken (#31512) üzenetére


Bodor
veterán

Szerintem én fogok tudni segíteni a kérdésben, bár a fiamnak van R1 fülese, de ha jól tudom a duplát nem fogja soha használni. Budapesti találkozó gondolom megoldható. Ugye erről lenne szó?

(#31514) bepken válasza Bodor (#31513) üzenetére


bepken
veterán

debreceni vagyok, szóval a személyes találkozót necces megoldani :/
de egyébként igen, erről a bogyóról volna szó

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#31515) jookomak válasza bepken (#31514) üzenetére


jookomak
őstag

A posta többe kerülne, inkább rendelj ebay-ről: [link]

(#31516) Bodor válasza bepken (#31514) üzenetére


Bodor
veterán

Nos, elkértem a fiamtól a bogyókat, ha privátban küldesz címet, akkor jövő héten szívesen elpostázom neked.

(#31517) maszekember válasza Ati1979 (#31511) üzenetére


maszekember
aktív tag

"Igazából most ezt nem is engedhetem meg magamnak, meg annyira nincs is rá szükségem." Hát igen,ilyen a mi állatfajtánk: éhezünk adott esetben,de boldogít a tudat minket,ha kicsivel élethűbb a zene,vagy hallunk egy plusz sóhajt a szám közben :DDD

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#31518) Ati1979 válasza maszekember (#31517) üzenetére


Ati1979
veterán

Hát igen. :)
Valamire költeni kell a pénzt. :)

Amíg van feljebb addig nincs nyugvás. Előbb utóbb meg kell venni egy stax sr 009-et a lelki béke elérése érdekében. :))
Azzal egyúttal elér az ember a lejtő aljára és meglátja mi van ott. :DD

[ Szerkesztve ]

(#31519) fi:zi'k válasza Ati1979 (#31518) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Szakadék?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#31520) Ati1979 válasza fi:zi'k (#31519) üzenetére


Ati1979
veterán

Bárcsak tudnám! :DDD

(#31521) juve600


juve600
nagyúr

üdv
fps játékhoz milyen mikrofonos fejhallgatót ajánlotok ?
keret max 10k

thx

(#31522) Ati1979 válasza juve600 (#31521) üzenetére


Ati1979
veterán

[link]

Ez füles topik...

(#31523) NeOhu


NeOhu
csendes tag

Sziasztok.

Erre 31405 valaki?
Annyit hozzátennék hogy 10.000 Ft alatt.

(#31524) gstup


gstup
csendes tag

Sziasztok,

Pár nap alatt átfutottam a netet és találtam pár "szimpatikus" fülest.Hétköznapi használatra (samsung galaxy s3-al,zenei stílus nagyon vegyes,a rocktól a popig) egy skullcandy 50/50-t néztem ki és egy AKG K328-at.Sportoláshoz másik füleseket néztem.Az egyik egy sennheiser ocx 685 sport vs. polk audio 3000 vs akg K328 sport.A kérsdésem a következő lenne.Van olyan akinek van tapasztalata a fennt említett fülesekkel kapcsolatosan?Esetleg pro-kontra a márkák között?Vélemények?

Üdv,
G

[ Szerkesztve ]

(#31525) #16820480 válasza gstup (#31524) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezt a három márkát nem érdemes nagyon az alsó kategóriában nézegetni (sőt, Skullcandy-t ha jól tudom a többi kategóriában sem nagyon), hasonló pénzért, vagy kevesebbért sokkal jobbak vannak általában.
Esetleg érdemes megnézned a Meelectronics M9-et, vagy S6-ot sportoláshoz, illetve még jók lehetnek a fül felett elvezetős Soundmagic E30 is, vagy valami Vsonic ebben az árban.

(#31526) gstup válasza #16820480 (#31525) üzenetére


gstup
csendes tag

Szia,

Köszönöm a segítőkész válaszod.Akkor még gondolkozom egy picit hogy még is mi legyen... :)

(#31527) Arween válasza gstup (#31526) üzenetére


Arween
senior tag

írtam pü-t:)

(#31528) Bernyó84


Bernyó84
aktív tag

Sziasztok,

Van egy Motorola Defy telefonom és a gyári headset megadta magát. Így most muszáj vagyok nézni hozzá egy új fülest... Sokat hallgatok zenét utazás közben, szóval mindenképp veszek egyet.

Eddig egy Samsung Star kétrészes füles felső részét használtam tartalékként, de az túl rövid. Valahogy így néz ki: [link] Viszont egész szépen szól és 3500 forintért vettem (felső és alsó részt egyben), még amikor a Samsung Star-om volt meg.

Olyan 6-8000 HUF körüli összeget költenék rá. In-Ear kialakítás (ha jól tudom ezeknek jobb a mélyük), nem kell hogy nyakmögött elhelyezhető legyen, nem kell hogy hangerőszabályzó legyen rajta és ha mikrofon sincs rajta, azt is túlélem. Trance zenét szoktam hallgatni és szeretem a lágy mély basszust (persze ez ne menjen a közép és a magas kárára). Utálom, ha doboz hangja van egy fülhallgatónak.

Honnan érdemes ezeket a füleseket beszerezni?

Köszönöm a segítséget!

Üdv,
Berci

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#31529) NyxNyxNyx válasza gstup (#31524) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Én szerettem az 50/50-em, lapos kábeles későbbi kiadás nagyon minőségi hatást kelt és durván szép. Túl van árazva "kicsit" ez tény. Amúgy nem is biztos, hogy működik s3-mal. Legalábbis a vezérlőgombjai szerintem apple-lel kompatibilisek.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#31530) jorden06


jorden06
senior tag

Sziasztok!

Keresek egy olcsóbb árfekvésű in-ear fülest, 4-5000 ft magasságában. Az elsődleges szempont, hogy legyen azonnal beszerezhető Budapesten. Régebben egy CX300-ast nyúztam, én teljesen meg voltam elégedve a hangzásával és csak általános használatra kellene.

(#31531) Ati1979 válasza NeOhu (#31523) üzenetére


Ati1979
veterán

Ez a füles pl. kábelhosszabítós.

Nekem volt ilyenem még nagyon régen és szerintem nem szólt rosszul.
Azt nem tudom, hogy kapható-e még valahol...

(#31532) Zoli133 válasza jorden06 (#31530) üzenetére


Zoli133
őstag

Ha a cx300-al elégedett voltál akkor a Maxell Metallics-al boldog leszel, és még bőven kereten belül is maradtál. :)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#31533) Alg


Alg
veterán

MP4Nation-ön előrendelésben 110 dolcsi a BW B2...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#31534) Bodor válasza Alg (#31533) üzenetére


Bodor
veterán

Nagy UP a B2-nek, ennyiért nagyon megéri, mert nagyon jó füles!! :K

(#31535) raven12 válasza Alg (#31533) üzenetére


raven12
senior tag

Én is most láttam, nagyon megtetszett.

Ha van valakinek ilyenje, meg tudja mondani, hogy teljesít egy PL50 és egy GR07 között?

(#31536) mcs válasza jorden06 (#31530) üzenetére


mcs
veterán

Én JVC HA-FX101et javaslok. Edigitalban 4990 Ft, és szebben szól a CX300nál.

(#31537) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Vettem egy Canyon CNR-EP08-at, egészen jó, csak magas az alapzaja. Ez típushiba? Ki akartam próbálni a Maxell Metallics-ot, de már a dobozból kivéve szétesett a fülhallgató. Mindkettőnek nagyon vékony a zsinórja, a Maxellnek ráadásul a fülhallgató csatlakozása sem túl stabil. Hozzájuk képest a Nokia WH-205 sokkal tartósabbnak tűnik, csak ennek meg a hangja gyenge. Mit tudtok ajánlani 5k körül (ha egyáltalán van), aminek a hangminősége is jó, és a zsinórja sem cérnaszál?

[ Szerkesztve ]

(#31538) eddie17


eddie17
addikt

Sziasztok!
20 ezres kategóriáig "agybadugós" fülesnek okés lenne egy Fischer Audio Eterna? Ez szimaptikus, csak nem tudom, hol lehet itthon beszerezni?
Igazából munkába járáshoz használnám, fontos a zajszűrés.
Meghajtásról egy Sansa Clip+ és esetenként egy Optimus L9 gondoskodna.
Stílusban minden lenne, a jazztől a dübörgő wubwub-ig.

(#31539) jookomak válasza eddie17 (#31538) üzenetére


jookomak
őstag

Most akciós a Brainwavz b2, igaz előrendelés, júliustól érkezik. Shure se-215 csak egy picit drágább de a 20 környéki kategória egyik, ha nem a legjobb fülese. Vagy kicsit kevesebbért vsonic gr06.

(#31540) eddie17 válasza jookomak (#31539) üzenetére


eddie17
addikt

Értem, és ezeket hol lelem? :)

(#31541) ---Lasali--- válasza fi:zi'k (#31462) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Találtam máshol is ilyen véleményt. Végül megrendeltem az MX880 at, 13 ba lesz.
Akartam amúgy egy PK2 -t is, licitáltam egy DIY építésűre tegnap (ezüst kábelezése volt) pont 1 másodpercen múlt hogy nem lett az enyém 3800 ft ért. :DDD

(#31542) jookomak válasza eddie17 (#31540) üzenetére


jookomak
őstag

[link][link][link]
Olvass utánuk, mert mindegyik egy kicsit más hangzású. Itt a topikban is sok szó esett róluk.

(#31543) NeOhu


NeOhu
csendes tag

Sziasztok.

Van valakinek tapasztalata a Nokia Monster WH-920 -as fülesével kapcsolatban?

(#31544) Pinty válasza maszekember (#31488) üzenetére


Pinty
csendes tag

köszi a választ! Ahogy én kivettem a külföldi honlapokon, a PL és az E sorozat eltér, a PL kicsit kiegyensúlyozottabb - de a basszus felé húz ez is, ez tény.

(#31545) pinnacle válasza pinnacle (#31537) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Valaki tudna segíteni? Olyan fülhallgatót keresnék, aminek tűrhető a hangminősége, nekem a Canyon CNR-EP08 megfelel, de strapabíróbb a zsinórja.

(#31546) gstup


gstup
csendes tag

Sziasztok,

Az lehetséges hogy egy olyan kábellel kötöm össze a telefont a headsettel aminek van egy 3.5mm-es jack dugója és egy 3.5mm -es jack aljzata?Hátha így működésre lehet bírni a füleshez tartozó hangerőszabályzót...

(#31547) gstup válasza gstup (#31546) üzenetére


gstup
csendes tag

Nem headsetet szerettem volna írni hanem fejhallgatót.... :((

(#31548) ktomek


ktomek
aktív tag

Üdv!
10e Ft körül milyen fülbe dugható fülest ajánlanátok? Találkozott-e már valaki JBL J01B -vel, vagy Sennheiser MX580-al? Melyik a jobb?

(Sajnos a minap halt meg a bal oldala a Beyerdynamic DTX 41 iE-nek, éppen lejárt az egy éves gari. Ezek után minimum 2 év garral fogok venni...)

előre is köszi

(#31549) Dicker válasza ktomek (#31548) üzenetére


Dicker
őstag

Körülbelül semmi köze a kettőnek egymáshoz, mivel az egyik in-ear, a másik nem. Nézd meg az első hozzászólásban ajánlottakat 10.000 alatt. Bőven akad választék, de ha mégsem az "agybadugós" kellene, akkor Sennheiser MX880.(az előző fülesedből kiindulva)

(#31550) ktomek válasza Dicker (#31549) üzenetére


ktomek
aktív tag

Köszi! (Valóban nem írtam, hogy in ear kellene (a DTX 41 iE is az volt))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.