Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#620) Radeon.Z válasza korvics (#618) üzenetére


Radeon.Z
csendes tag

Nálunk darabbér van, tehát amit megtermelsz, azt fizetik ki. Én pl. egyszerre 4-5 gépen dolgozom, 3 gép szálból, 2 pedig darabból, tehát "rakós". Ha beállás van, akkor ugye nem rakom...Márpedig napi szinten van beállás, főleg mert a mintákat is én csinálom.
Főnökünkre nem lehet panasz, nem csökkentett bért, igaz nem is emelt darabbért még soha. van munka, amit 12 éve csinálunk, ugyanúgy 10 ft, vagy 5 ft/db.:)

A gond az, hogy nálunk a túlóra nyomja meg nagyon a lóvét, ami csak hétvégén lehetséges, mivel 3 műszak van. Mivel 1 éve nincs hétvégi munka, így jelentős a visszaesés. Nagyon sok nagy cég mondott vissza éves megrendeléseket, ami nem semmi. Mostmár kezdenek jönni a munkák azért, vannak új cégek is, de gyengébb darabbérekkel. A régieknél is kezd ürülni a raktár, lassacskán oda is kezdünk termelgetni, de még nagyon elmaradunk a korábbi évek szintjétől.
Én pl. a biztonság kedvéért kerestem hétvégi elfoglaltságot Ausztriában tavaly, mivel a házamon van némi hitel, meg család is van, nehogy gond legyen. Ennélkül is megélnék szerencsére, de addig nem mondom le, míg be nem indul a cég megint. Ezenkívül szerintem még így is jobban keresek túlóra nélkül is, mint az országban dolgozó CNC-sek 90 %-a, mivel valószínű a dunántúl legjobb maszek cégénél melózok.
Viszont az a döbbenet, hogy míg tavaly áprilisban egy népszerű ausztriai oldalon 240 CNC állás volt, most csak alig 30 akad. Tavaly ki akartam menni Ausztriába, mivel elegem van az éjszakás szakból, és azonnal találtam 2 helyet is, ahova mehettem volna, csak aztán meggondoltam magam. Nehéz dolgok ezek. Bízzunk benne, hogy megint visszatér minden a régi kerékvágásba (ezt persze kétlem)

Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.