Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) vgyuri válasza Harbinger85 (#1200) üzenetére


vgyuri
őstag

Én a flipes routert kábellel összekötöttem egy tplink routerrel, aminek sokkal erősebb a wifije, dhcp-t kikapcsoltam utóbbin.

[ Szerkesztve ]

(#1202) FreedomHUN válasza Harbinger85 (#1200) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Én is panelban laktam, z alakú volt a lakás. 2 falon átmegy a wifi jel, a harmadiknál már élvezhetetlen lesz. Letettem egy másik routert a lakás másik pontjára igy lefedte a teljes lakást. Tapasztalat az ha nem garzon a lakás, 1 eszközzel, mindig lesz olyan pont ahol nem lesz jó.

(#1203) Harbinger85 válasza FreedomHUN (#1202) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Akkor annyi a dolgom hogy veszek egy routert, UTP kábellel összekötöm a modemmel és a routert a kívánt szobába helyezem?

(#1204) AMD Power válasza Harbinger85 (#1203) üzenetére


AMD Power
titán

Ez ha tenyleg ilyen egyszeru, akkor engem is erdekelni fog. :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1205) Livius


Livius
őstag

Sziasztok!

Egy ismerősöm Óbudán a Kaszásdűlői 10 emeletes lakótelepen lakik, és mostanában erőteljesen promozzák náluk a flipet. Tud valaki itt infót adni, hogy ott a flip milyen technológiával szolgáltatna? Optikát vinne a lakásig vagy csak koaxot, esetleg VDSL-t? Jelenleg Digi FTTB 100/100 Mb/s-es net van nála, és a flippesek nem tudják neki megmondani, vagy nem akarják egyértelműen elárulni, hogy milyen technológiás netet húznának be hozzá. Ő meg persze így nem akar váltani vakon.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1206) viktorhu válasza Livius (#1205) üzenetére


viktorhu
veterán

Ami a házban a telekomnak van. Meg kell nézni a telekom címválasztójával, hogy mi a max sebesség, ha van ezres, akkor optika, ha 500 a max, akkor koax van a házban.

(#1207) sarkanyolo2 válasza Harbinger85 (#1200) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Szia!

Próbáld nem 5 hanem a 2 GHz-es sávot, figyeld meg sokkal jobb lesz a jelerősség. Lassabb, de biztosabb. Az 5GHz frekvenciatartományt nagyon zavarják a falak, a 2.4-et kevésbé.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#1208) FreedomHUN válasza Harbinger85 (#1203) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Igen, a routerben kapcsold ki a dhcp-t hogy ne akadjanak össze, majd a modem osztja az ip-ket. Simán megy, nekem iptv is megy róla.

[ Szerkesztve ]

(#1209) Harbinger85 válasza FreedomHUN (#1208) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Elvileg 2,4 GHz-en van. A telóm legalábbis azt írja. A Flip szakemberei ellenben pont azt javasolták hogy 5 GHz-re váltsak, mert a 2,4 GHz-es tartomány főkép itt nálam nagyon szennyezett. Vagy vegyek saját routert.
Van útmutató, de sajnos nem tudok vagy nem tudom hogy kell - felhasználónév, jelszó - belépni a router beállításait módosítanom.

(#1210) sarkanyolo2 válasza Harbinger85 (#1209) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Wifi anaéízert szedj le és akkor meg tudod nézni mely csatornákban vannak eszközök. Amelyik csatorna üres, azt válaszd az eszközöddel és rendben lesz. :)

Android progi

A képen jól látszik, hogy a 4-es és 9-es sávok ajánlottak. 5GHz-nál picit más az elosztás, de azt is kb így láthatod majd. :)

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#1211) Harbinger85 válasza sarkanyolo2 (#1210) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Ha igaz ez alapján 2,4 GHz-es a wifi, de belépve a modem beállításaiba se tudok ezen változtatni.
Más kérdés: ha UPC-re váltanék az ő Connect boxuk erősebb vagy ugyanez lenne a problémám?

(#1212) FreedomHUN válasza Harbinger85 (#1211) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Connectbox lehelletnyivel gyengébb.

(#1213) Harbinger85 válasza FreedomHUN (#1212) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Még ettől is? Jövő héten haza megyek és lecsekklom, mert a nagyszobában volt a modem és a konyhát kivéve minden hol volt erős wifi. A konyha van a legmesszebb a modemtől és sok fal is közre játszik, igaz a connect box óta ezt se ellenőriztem.
Itt meg a másik szobáig nem jut el a jel. Bár a Flipesek szerint igen és bármilyen ötletem erre hülyeség volt. Nem hiszem el hogy a mai technikával ezt az apróságot nem tudom megoldani.

(#1214) viktorhu válasza Harbinger85 (#1213) üzenetére


viktorhu
veterán

Természetes, hogy a több fal megfogja a wifit,főleg ha a szomszédok is bezavarnak. Vinni kell oda is egy routert, és madzagon összekötni.

(#1215) FreedomHUN válasza Harbinger85 (#1213) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Játszani kell a wifi csatornák-al. Társas házi környezetben az interferencia mindig is tudott fejfájást okozni. Amit tapasztaltam, hogy a cbox kicsivel gyengébb, mint a sagemcom, de vannak kivételes esetek (falösszetétel, vastagaság, méret) van hogy nem barátkozik meg vele egy új eszköz akármit csinál az ember.
Anno rengeteget kisérleteztem az egy eszközön, de meguntam beraktam egy 2. routert.

(#1216) sarkanyolo2 válasza Harbinger85 (#1211) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Ha sagecomod van akkor a Wifi beállításokban van. Bal oldalt a 2,4 jobb az 5GHz-es szórás beállításai. Ott egy lenyithatóval választható. A megfelelő csatorna meglepően sokat javít! :)

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#1217) Harbinger85 válasza FreedomHUN (#1215) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Erre megoldásra gondolok én is, egy router a kis másik szobába. De azt éreztem a korábbi hsz-ekből hogy ez nem megy csak úgy.
modembe semmilyen beállítás nincs GHz-re vonatkozóan. Egy Huawei HG8245H típusom van. UPC-nél több beállítást találtam, itt a frekvenciára vonatkozóan semmit. Vagy nem nagyon más az interfésze.

(#1218) viktorhu válasza Harbinger85 (#1217) üzenetére


viktorhu
veterán

Akkor 150-es optikai neted van, ahhoz adják a huaweit, amiben nincs 5GHz-es wifi. De jobban jársz vele, stabilabb eszköz a sagemcomnál, viszont az 5 GHz-et saját eszközzel kell produkálnod. Legegyszerűbb a saját routert AP módba kapcsolni, így simán csak tovább osztja majd a szolgáltatói eszköz által adott netet.

Ha később szeretnél esetleg a saját routerre is tévés set top boxot csatlakoztatni, akkor figyelj oda a routervásárláskor, hogy igmp-képes legyen, amit veszel.

(#1219) FreedomHUN válasza Harbinger85 (#1217) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Huawei alapból csak 2,4 GHZ-et tud, meg a wifije sem acélos. Lazán kikábeleznék egy 2. routernek/apnak, és tuti jó lesz az egész lakásban.
viktorhu megelőzött :)

[ Szerkesztve ]

(#1220) Harbinger85 válasza FreedomHUN (#1219) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

Igen, ezen már egyszer végig mentem itt a fórumon. De úgy éreztem eme dolog kivitelezése nem olyan egyszerű hogy "most veszek egy routert, összekötöm a modemmel és voilá kész".
Bár szüleimnél lecsekkoltam a UPC-s wi-fi, még két falon át is hibátlan és erős jelet. Esetleg lehet ez telefon függő?

(#1221) sarkanyolo2 válasza Harbinger85 (#1220) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Deeee, ha ki akarod váltani a wifi részét tényleg csak ennyi. Sőt, nem is kell még csak állítanod se a Modemen, betelefonálsz és átállítják neked AccessPointba. Innen már csak összekötöd a Modemet a routerral, majd a router-t bekonfigurálod PPPOE módba, felhasználónév - jelszó, a szolgáltatótól kaptad. És megy is. Annyi hogy a wifit valószínűleg először kábellal tudod majd konfigolni, tehát a setup:

Modem AP-ba rakva - Bedugva a Routerbe - PC/Laptop routerbe 192.168.... valami beír és ott a fentiek-

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#1222) AMD Power


AMD Power
titán

Egy újabb erős piros pont a Flipnek. Amikor kijöttek és bekötötték akkor nem volt se tv se semmi. Üres lakás. Most megjött a TV stb.... belőttem de egy ponton elakadtam amikor egy regisztrációs számot kellett megadni. Felhívtam őket. 1 perc után felvette műszakis. És úgy ,hogy nekem semmit nem kellett csinálnom 2 perc múlva ment minden! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1223) mcfly82 válasza AMD Power (#1222) üzenetére


mcfly82
tag

Bizony! Ügyfélkezelésben toronymagasan kiemelkednek a többi szolgáltató közül. Tudom, mert az elmúlt évek során mindegyikkel (a nagyobbakkal) volt dolgom rövidebb-hosszabb ideig.

(#1224) AMD Power válasza mcfly82 (#1223) üzenetére


AMD Power
titán

Ledöbbentem! Főleg amikor megrendelés után 26 órával bekötötték az új lakásba a Flipet.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1225) Harbinger85 válasza sarkanyolo2 (#1221) üzenetére


Harbinger85
aktív tag

És erre jó bármely 4-6000 Ft körüli 300 Mbps-os router? Valamint ezen megoldással nem csak a wi-fit, de mondjuk a TV is mehetne a routerről? - ha egyszer lesz
Őszintén már-már azon agyalok inkább váltok UPC-re, hiába a hátrányok. De úgyse kell nekünk csak egy stabil gyors net és wi-fi.

(#1226) viktorhu válasza Harbinger85 (#1225) üzenetére


viktorhu
veterán

Igen, kaptál némi ellentmondásos infót, érthető, ha nem tudod, mit csinálj.

Ennek a huawei routernek az egyetlen hátránya a wifi, egyébként a legstabilabb jószág, amit ma szolgáltató osztogat.

Nem kell a szolgáltatói router beállításain semmit sem változtatnod.

Amire az új routernél figyelned kell:

- GHz-es wan és lan csatlakozók - enélkül max kb. 94 megabites netet tudsz átvinni a másik szobába, hiába tudna a wifije többet is.

- érdemes lenne AC-képes routert venni, hogy wifin is ki tudd használni a 150 megabitet (ha az eszközeid is AC-képesek - de ha csak egy részük az, akkor is érdemes, több sávszélesség marad a 2,4 GHz-en többi eszköznek). Az AC rövidebb távon terjed, így kevésbé fogják a szomszédok bezavarni.

- ha tévét is rá akarsz kötni később, akkor IGMP-képes legyen.

- ez a router ma a legjobb opció

Ha megvan a router, a szolgáltatói eszköz lan portját összekötöd kábellel az új router wan portjával, és már van is internet. Ha rendesen akarod csinálni, akkor ezután a SAJÁT routert átrakod AP módba, hogy csak elosztóként működjön, ne legyen dupla route-olás.

(#1227) FreedomHUN válasza viktorhu (#1226) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Bocsesz, Harbinger85-nek ment.

Ha iptv-t is akarsz rátenni (router-re) asust vegyél, imgp snoop pipa, ap mód, és megy a net is meg az iptv. 25-ért vettem pár hete az e-digitalban, elég okos, mu-mimo, beamforming 2,4/5ghz. Sőt vendég hálot is tud. 5 évig megint megmarad, általában annyi időt szolgálnak ki.

[ Szerkesztve ]

(#1228) sarkanyolo2 válasza viktorhu (#1226) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Nem jobb a gyártó eszközét AP-ba és a miénket routerként használni? Nem tudom, kérdés. :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#1229) viktorhu válasza sarkanyolo2 (#1228) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha mindkét helyen szükség van wifire, akkor a gyárinak kell route-olnia. Ahhoz is kell, hogy később a saját routeren is lehessen tévé.

A gyári nem lehet egyébként AP módban, lehet pppoe passthrough beállítással (pl. jelszó elrontása) továbbadni a router feladatot a sajátnak, és akkor teljesen a saját ellenőrzésed alatt van a hálózatod, de most egyszerű megoldást kerestünk a wifi kiterjesztésére.

(#1230) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Sziasztok!

FLIP bekötésén gondolkozom, igazából, nem is kell kb gondolkozni, mert ár érték arányban, nem tudok jobbat. Új lakásba költöztem a 15. kerület Tompa Mihály utcába. Egy utcával alrébb laktam a Bezerédi Pál utcában ott DIGI volt sajnos, soha többet, senkinek nem ajánlom.
A lakás ahova költöztem egy kertes ház felső szintje. Be van kötve a Telekomos IP-TV a házba az alsó szinten van 1 box és nekem a van a felső szinten 2 box meg távirányitó is. Az alsó szinten lakó idős nénié aki fizeti a TV-t és neki van 2 boxa a lakásban Az a lakással együtt van amit bérlek. A kérdés az hogyha megrendelem a FLIP-et a saját nevemre, akkor a házban lévő Telekomos telefon és TV előfizetés mellé fogják behúzni az utcáról mint új előfizetés? Vagy valami mókolás fog történni? Erről sehol nem találtam infót.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#1231) viktorhu válasza Mr.Grincs (#1230) üzenetére


viktorhu
veterán

Egy lakásként van bejegyezve? Vagy külön lakcímed van? Ha külön, akkor a Tied független bekötés lesz. Ha közös lakcímen vagytok, akkor egy előfizetésen kell osztoznotok.

(#1232) Mr.Grincs válasza viktorhu (#1231) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Közös a sztori. Övé a ház, én csak bérlem a ház felső részét ami külön lakásként funkcionál. Akkor a flip az nem működne gondolom. Szóval akkor marad az hogy beballagni a telekomhoz és az ő tv és telefon előfizetése mellé, hozzáadni az internetet havi 4200 Ft ért hűségidő nélkül. Végülis kb ugyanott vagyok.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#1233) viktorhu válasza Mr.Grincs (#1232) üzenetére


viktorhu
veterán

Szóval akkor csak külön lakásként "funkcionál", nem hivatalosan külön lakás ugye? Pl. nincs a lakcímkártyádon, hogy tetőtér vagy emelet vagy ilyesmi?

Igen, akkor vagy hozzáadjátok az internetet az ő előfizetéséhez, vagy meggyőződ őt is a flipről - a flipnél csak 300 forint az extra beltéri, és megkap minden csatornát, viszont ha a telefonon kihasználja a korlátlan díjcsomagot, akkor már számolni kéne (flipnél 1000 forintért van korlátlan vezetékes csomag, de nincs korlátlan mobilhívás - 5 forint egy perc). Ha nem telefonál sokat, jobban jár ő is a flippel. Ha mondjuk a 4000 forint felét átvállalod tőle, akkor a megtakarításából 5 forintos percdíjon számolva már jó sokat telefonálhat :)

(#1234) FreedomHUN válasza Mr.Grincs (#1232) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Ne az ügyfélszolgálatot hívd, hanem a területi képviselőt, ha mindenképp külön szeretnéd, majd kitalálnak valamit ;)

(#1235) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Utána járok, hogy mik a lehetőségek, de attól tartok, nem olyan sok van. De szerintem a Telekomos megoldás lesz.

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#1236) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Nah megoldódott az internet kérdés.

Elmentem Évanénivel a Telekomba, elmondtam mit szeretnék. Kiderült, hogy az IP TV miatt WIFI router is egyben ahol a TV bejön és amibe csatlakozik.
1 évet aláírtunk, nincs aktiválási díj, viszont ha nem irtam volna alá akkor 5100 Ft lett volna a bekapcsolás.
A Telekomos csávó engedélyezte a rendszerbe és azt mondta már van internet. Hazjöttünk, újraindítottam a routert és lett net. :C :DD
A matek része:

Az első három hónapban 2010 Ft a negyedik hónaptól pedig 2879 Ft-ba kerül.

NET S 150/50

Összesen a TV, telefon, NET: 10919 Ft ebből csak a NET az enyém. Szerintem jó vásárt csináltam.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#1237) 0malacka0


0malacka0
újonc

Helló! Flippes kapott Huawei router beállítások közé milyen úton módon lehet bejutni? IP cim meg van, de kell account és password is mellé :D És az honnan van? Huawei HG8245H
készülék van itthon. 1 hónapja van bekötve.

(#1238) viktorhu válasza 0malacka0 (#1237) üzenetére


viktorhu
veterán

Gondolom rá van írva a routerre.

(#1239) Apollo_21 válasza 0malacka0 (#1237) üzenetére


Apollo_21
addikt

Az alján van, ahogy a wifi jelszó is ha wifis eszköz.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#1240) Imy


Imy
veterán

Sziasztok!

Zalaegerszegen a szolgáltatással kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Vagy általánoságban?

Korábban DigiTV-s előfizetésem volt 4590Ft-ért, de mivel lejár a hűségidőm, így 5990Ft/hó lenne, ezért gondolkodom rajta.

A lakásba koax van behúzva a TV-nek, az internet/telefonnak hálózati kábel, remélem az is marad, mivel panel lakás, bezonból, és az optikát problémás lenne behúzni.

(#1241) FreedomHUN válasza Imy (#1240) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Ha herszon ltp ott optika van. Ird be a cimed a flip.hu-n és ha 60-as a feltöltés akkor 100%. Akkor kábelezni kell.

(#1242) aujjobba


aujjobba
addikt

A settopbox tudja a PoE-t, azaz lehet az ethernet kábelen keresztül ellátni árammal?
Felszámolnék egy vezetéket, sok van már a tv körül.

(#1243) Imy válasza FreedomHUN (#1241) üzenetére


Imy
veterán

Értem. Az szívás, mert panelba nem annyira egyszerű, a szobában pedig a koax a padló alatt megy. Azért az egész lakást nem engedem szétfúrni. Az internet pedig a lakás másik felébe van behúzva, és ott van a router/telefon.

Amúgy milyen eszközöket szerelnek be? Minek a TV-hez külön egység? Ok az optika miatt, de még akkor egy eszköz.... Nagyon frankó.
Ahogy olvasom adnak routert is. De maradhat az eredeti?

(#1244) viktorhu válasza Imy (#1243) üzenetére


viktorhu
veterán

Egy ont-router, abból megy a kábel a set top boxba a tévéhez. Nem tudod kihagyni, de utána teheted a saját routeredet.

(#1245) viktorhu válasza Imy (#1243) üzenetére


viktorhu
veterán

A miért kérdésedre pedig az iptv a válasz - nem koax megy a tévéhez, hanem internet kapcsolat kell neki, a set top box egy beágyazott windowst (talán CE) futtató számítógép, amin a médialejátszó program található, és az játssza le a tévédre az adás képét és hangját.

Szóval nem biztos, hogy fúrás nélkül megúszod, mert a router és a set top box között mindenképpen kell a lan kábel. Az ő routerüket meg azért kell használni, mert abba megy be az optika vagy a koax a telekomtól, és az csinál belőle LAN hálózatot.

(#1246) gyapika8


gyapika8
újonc

Május elején költöztünk új lakásba a II. kerületben. Digi optika az utcában, a környező házakban, de a mi 6 lakásos társasházunkba nincs bevezetve. Sebaj, felhívtam a Digit, persze, behozzák a házba, csak a közös képviselőtől kell egy aláírt nyilatkozat. No akkor kiderült, hogy nincs közös képviselő. Sebaj, ha 4 tulajdonossal (50% + 1) aláíratom a papírt, kötik. Beszereztem az aláírásokat, 30 napra ígérték a bekötést. Ennek 2 és fél hönapja, amikor múlt héten végre elértem a Digit, azt mondták, hogy valami alvállalkozóra várnak.

Megelégeltem, szerdán délután online előfizettem a Flipre. Másnap 3-ra bekötötték, a duplázó csomagot, amin 320 Mbit-tel jön a net. Az egyetlen bánatom a feltöltés (20 Mbit) lassúsága (nálunk van a család Synology Diskstation-je).

(#1247) nextman


nextman
aktív tag

Ma valtottam FLIP-re UPC-rol. Azt mondta a szerelo, hogy itt a savszelesseg garantalt, mert nem oszlik el a kapcsolodo lakasok kozott. Ez tenyleg igaz lehet, es hogyan?

(#1248) #42556672 válasza nextman (#1247) üzenetére


#42556672
törölt tag

Milyen technológia? Koax, optika, ADSL?

(#1249) nextman válasza #42556672 (#1248) üzenetére


nextman
aktív tag

optika.

(#1250) #42556672 válasza nextman (#1249) üzenetére


#42556672
törölt tag

Kamuzott! Ha igaz lenne akkor nem lenne garantált sávszélesség megadva a szerződésben a maximum mellett, hiszen ha dedikált akkor egész nap egyforma.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.