Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) bkiky01 válasza petoth (#1449) üzenetére


bkiky01
senior tag

Még aktív Telekom van sagemcom ont-vel.. Legjobb lenne ha maradna.. :)

(#1452) viktorhu válasza bkiky01 (#1451) üzenetére


viktorhu
veterán

Jobb pedig a huawei. A meglévő eszközöd semmiképpen nem marad, a telekomosat le kell majd adnod, és flipeset kapsz, valószínűleg a huaweit egyébként. 5GHz-es wifit meg tudsz magadnak csinálni otthon saját routerrel.

(#1453) bkiky01 válasza viktorhu (#1452) üzenetére


bkiky01
senior tag

Most is úgy van, ezért kell a bridge, vagy "elrontott jelszó" mód..

(#1454) viktorhu válasza bkiky01 (#1453) üzenetére


viktorhu
veterán

Akkor csak az előnyét fogod látni a cserének :)

(#1455) petoth válasza viktorhu (#1452) üzenetére


petoth
csendes tag

Én is ebben a tudatban éltem, hogy le kell adnom mindent és a Flipes szerelő hoz majd újakat. Egy külsős alvállalkozó jött és amint írtam...semmit sem cserélt, semmit nem kellett leadnom, csak hozott egy plusz set-top boxot. (A telko előfizetéshez csak kettő volt, de mivel a Flipnél ez is csak 300 Ft-ért ezért kértem a harmadikat.)

(#1456) bkiky01 válasza petoth (#1455) üzenetére


bkiky01
senior tag

Kíváncsi vagyok, szerdán leírom.

(#1457) viktorhu válasza petoth (#1455) üzenetére


viktorhu
veterán

Akkor ez változott, de végülis logikus a váltás. Nálam meg sem szűnt a flipes előfizetés telekomra váltáskor, hanem párhuzamosan élt tovább, és külön kellett lemondanom.

(#1458) tope válasza tope (#1440) üzenetére


tope
addikt

Kiderült, hogy a Telekomnál több Szuper Családi HD csomag is van, nézni kell az évet is.
Szóval valószínűleg nem fog bekerülni a HD tartalmú 12 csatorna.

(#1459) szpetyko


szpetyko
csendes tag

Sziasztok!

Tudtátok, hogy 4.500 forintra emelkedett a Flip havi díja?

Ma dobták be a szórólapot:

[kép]

(#1460) tope válasza szpetyko (#1459) üzenetére


tope
addikt

Aki új előfizetést akarna, annak.

(#1461) bkiky01 válasza szpetyko (#1459) üzenetére


bkiky01
senior tag

Nekem újként már alapból annyi..

(#1462) Bferibörs válasza szpetyko (#1459) üzenetére


Bferibörs
addikt

Aranyos az a " Pont jó internet" 😂

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1463) Wajk válasza tope (#1460) üzenetére


Wajk
addikt

de itt nincs hűség, emelhetnék a már meglévőknek is simán nem?

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#1464) tope válasza Wajk (#1463) üzenetére


tope
addikt

Remélem nem fogják, pont ez a jó nekem hogy olcsóbb mint bármi.

(#1465) Halley


Halley
csendes tag

Sziasztok!
Lehet kicsit off, de hátha van itt, aki így használja. Flip Optikai csomagom van.
Jelenleg 2 TV üzemel set top boxról. Szeretne a fiam is magának egy tv-t, ez lenne a harmadik.
Ha már úgyis kérnem kell egy set top boxot a fliptől, nem elég hozzá egy monitor amit hdmi-vel kötök a set top boxra ? A csatornákat úgysem a monitornak kell befogni. Így egy füst alatt lenne egy új monitor játszani és a tv is megoldódna.

(#1466) vgyuri válasza Halley (#1465) üzenetére


vgyuri
őstag

Ha van 2 boxod, akkor próbáld ki az egyikkel. Szerintem működnie kell, mert HDMI jelet ad ki a box, mindegy mi van rákötve.

(#1467) greggae válasza Halley (#1465) üzenetére


greggae
tag

A hang a kérdéses, hogy kiadja-e a monitor, és ha igen, milyen minőségben. Esetleg másképp oldjátok meg.

(#1468) Halley válasza greggae (#1467) üzenetére


Halley
csendes tag

Hangot nem kell kiadni a monitornak mert logitech 2.1 van a gépen. A kérdés inkább arra irányult hogy monitor alkalmas-e TV nézésre. Képfrissités, látószög, stb.

(#1469) tope válasza Halley (#1468) üzenetére


tope
addikt

Szerintem mennie kellene, de ahogy írták, próbáld ki, kösd rá a jelenlegi box-ra a monitort.
A hangot hogy viszed át? SCART-on keresztül?

(#1470) petoth válasza Halley (#1468) üzenetére


petoth
csendes tag

A monitor alkalmas tévézésre, de kell lenni hangszórójának...vagy hátul hangszoró kimenetének amire hangszórót/fejhallgatót köthetsz.

A PC-ben hiába van logitech 2.1...a hang a HDMI-n keresztül megy a set-top boxból.

(#1471) Halley válasza tope (#1469) üzenetére


Halley
csendes tag

A hangra nem gondoltam, van rajta scart

(#1472) Halley válasza petoth (#1470) üzenetére


Halley
csendes tag

Megnéztem a set box-ot, scart és digital audio kimenet van rajta. Ezt még át kell gondolni.

(#1473) tope válasza Halley (#1472) üzenetére


tope
addikt

A kép HDMI-n, a hang pedig Scarton a gépre vonal bemeneten pl

(#1474) szpetyko válasza Halley (#1465) üzenetére


szpetyko
csendes tag

Helló!

Én már második "TV"-hez sem akartam STB-ot, ezért inkább vettem egy Tvokosítót [link] . Monitorhoz kötöttem HDMI-n, a monitorból 2.1-es stereo hangszóróba megy a hang (optikai kimenet is van a boxon amúgy).

yt, netflix, HBO Go, chromecast van android boxra, És rá lehet varázsolni a HorizonGo-t is.
Nyaraláskor viszem magammal és rákötöm a hotelszoba tv-jére.

Üdv

(#1475) bkiky01 válasza szpetyko (#1474) üzenetére


bkiky01
senior tag

Inkább menj le wellnessbe.. :)

(#1476) szpetyko válasza bkiky01 (#1475) üzenetére


szpetyko
csendes tag

Oda is szoktam vinni :))

(#1477) beta


beta
aktív tag

(#1478) ajapi


ajapi
tag

Kb. két éve hibátlanul működött, most nem tudok csatornát váltani. (Az utoljára nézett csatornát adja, set top box és tv többszöri áramtalanítása után is.) Hdmi-vel csatlakozik, Lg tv-hez.
Mi lehet az oka, mit tegyek?
kösz

(#1479) szpetyko válasza ajapi (#1478) üzenetére


szpetyko
csendes tag

Szia!

Elemcserét próbáltál már a távirányítóban? Korábban jártam úgy, hogy hiába világított még a led az irányítón, már nem küldött jelet.

Üdv

(#1480) ajapi válasza szpetyko (#1479) üzenetére


ajapi
tag

Örök hálám. Hiába, a legkézenfekvőbbel kellett volna kezdenem...
Kösz

(#1481) Hejja1234


Hejja1234
tag

Sziasztok,

raknék egy saját routert a HG8245H mögé, úgy hogy a routeren menne a pppoe kapcsolat. Ezután az iptv boxot mindenképp a HG8245H-ra kellene rádugni, hogy működjön?

(#1482) bkiky01 válasza Hejja1234 (#1481) üzenetére


bkiky01
senior tag

Igen.

(#1483) szpetyko válasza Hejja1234 (#1481) üzenetére


szpetyko
csendes tag

Szia!

Én úgy tudom, hogy ha routered IGMP képes, akkor abba is bedughatod az iptv boxot.

(#1484) petoth válasza szpetyko (#1483) üzenetére


petoth
csendes tag

Így van, ahogy szpetyko kollega írja.
Ha egy helyiségben csak egy kábel van behúzva, és azt akarod, hogy egy kábelen menjen a tévé és a vezetékes net is, akkor ez az ún. IGMP képes ruoter (de elég hozzá swithc is) a megoldás.
Nálam így van, egy ilyen switch-ről megy a tévé és az xbox a nappaliban. (És persze egy UTP kábellel van összekötve a HG8245H gateway és a switch.)

(#1485) Hejja1234


Hejja1234
tag

Köszönöm a hasznos válaszokat!

(#1486) Nagyz777


Nagyz777
csendes tag

Vajon a Flip által adott settop boxra rá lehet tanítani az LG magic remote távirányítóját?

Előre is köszönöm.

(#1487) Louies válasza Nagyz777 (#1486) üzenetére


Louies
tag

igen

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#1488) bkiky01 válasza Louies (#1487) üzenetére


bkiky01
senior tag

Hogyan? Én nem találtam azt a márkát..

(#1489) Louies válasza bkiky01 (#1488) üzenetére


Louies
tag

an-mr650 viszi a technicolor és tanung boxokat is. Nem kell kiválasztani a gyártót, elég a szolgáltatót "T-home"

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#1490) ajapi válasza bkiky01 (#1488) üzenetére


ajapi
tag

t-home

(#1491) itg


itg
tag

Sziasztok,

A 2017-ben Flip által telepített PLA-500H powerline rendszer egyik adaptere elhalálozott.
Sajnos az eszköz nem a cégé, meg kellett vásárolni, így nekem kell pótolni.
Milyet érdemes venni? Kerestem ezt a típust, hogy csak egyet kelljen cserélni, de nem is lehet kapni, a márkája meg nincs is rajta.

köszi

(#1492) mjuti


mjuti
tag

Sziasztok!

Sagemcom routerem van, v2-es, parszor elofordult mar, hogy eltunt a 2,4GHz-es wifi, amit egy soft- vagy hardresettel tudtam orvosolni.
Ma sajnos nem tudtam, kihuztam a konnektorbol egy idore, ugy sem lett jo, csak 5GHz van.
Ami meg furcsa, hogy a router menujeben ha a wifi beallitasra ramegyek FRANCIA nyelvre valt ( csak az 5GHz-es van ) a tobbi menu magyar.
Talalkozott mar ilyennel vki?

Koszi

(#1493) mcfing


mcfing
csendes tag

Sziasztok!
Tudja valaki, hogy milyen specifikációkkal rendelkeznek azok a routerek amiket a szolgáltató ad? Sajnos sehol nem találtam a készüléken.
Gondolom wifi 5 rendelkeznek, és 2,4 ghz.
Be lehet iktatni helyette saját routert, ha igen annak mi a menete?
Teljesen kezdő vagyok e téren.

Előre is köszönöm.

(#1494) mjuti válasza mjuti (#1492) üzenetére


mjuti
tag

Ezek szerint csak nalam volt ilyen...
Azota csereltek egy ugyan olyan hgwre, csak frissebb szoftverrel, azota is szivok. 5GHz instabil lett, a nagyobb baj az, hogy rengeteg oldal nem jon be, pingelni sem tudom, traceroute is van, mindig elakad valahol. Gyari beallitasok, csak a wifi van atnevezve, nincs mokolas.
???? Mi lehet ez????

(#1495) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok
Az létezhet, hogy a Flip set top box működik más internetről is? Elvittem próbára a barátnőmhöz, ahol Telekomos net van és működött. Ez normális, vagy később le fogják tiltani?

Teljesen más hálózatról is működik, például Digi?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#1496) tope válasza 4ron (#1495) üzenetére


tope
addikt

A Telekom és a Flip ugyanaz, nagyjából.

(#1497) 4ron válasza tope (#1496) üzenetére


4ron
senior tag

Tudom, ezért is szerettem volna kipróbálni. De ha működik más hálózatról is, akkor kérnék még egy boxot és odaadnám a szüleimnek Szerbiába, így lenne nekik sokkal több magyar nyelvű csatorna.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#1498) mjuti


mjuti
tag

Sziasztok!

Koaxon vagyok v2-es Sagemcom HGW, Szoftver verzió : MAGYAR_4.93.0, menuben nincs WAN IP megujitas, ha siman ujrainditom, ua. azt az IP cimet kapom, mit tudok tenni, hogy uj WAN IP-t kapjak?

Koszi

(#1499) Gubek-Einste válasza mjuti (#1498) üzenetére

Koax-os net esetén kvázi fix az a WAN IP cím, ez ellen tenni szinte semmit sem lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1500) 4Grider válasza mjuti (#1498) üzenetére


4Grider
nagyúr

A lan-on lógó eszközeid mac címeinek klónozásával játszhatsz maximum, már ha ezt a funkciót támogatja a HGW, vagy a mögé kötött saját router. De ugye itt is csak annyi ip címed lesz, amennyi mac címmel rendelkezel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.