Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Flip-nél van olyan lehetőség, hogy a tévéhez ne kelljen settopbox? Diginél megszerettük, hogy nem kell semmi, UPC-nél is inkább a CI kártyás megoldást választottuk. Most édesanyám lakásában kéne valami szolgáltatás, elvileg van optikán Flip is a házban, és Voda is..

(#1802) skroy válasza Kroni1 (#1801) üzenetére


skroy
senior tag

Nincs más lehetőség, csak a settopbox.

(#1803) Avayasoft válasza skroy (#1802) üzenetére


Avayasoft
tag

Sziasztok!

Tudjátok esetleg, hogy mekkora áremelésre számíthatunk mostanában?

(#1804) mcfly82 válasza Avayasoft (#1803) üzenetére


mcfly82
tag

(#1805) scream válasza mcfly82 (#1804) üzenetére


scream
veterán

Nekem amúgy annyira nem világos (vagy csak én vagyok béna) ebből a táblázatból, hogy a Trio + nagyobb net (300-as) akkor most mennyi is lesz - a kiegészítő net is megkapja a korrekciót? Vagy akkor csak a Trio emelt ára + a régi kiegészítő ár lesz a végleges? :F

(#1806) petoth


petoth
csendes tag

Értelmezésem szerint csak az alapcsomagok ára növekszik, minden más változatlan marad (azaz plusz set-top box, sebességnövelő opció változatlan)

(#1807) zola96


zola96
senior tag

Milyen set top box jár új szolgáltatáshoz? Az android tv-s vagy még a régebbi?

(#1808) skroy válasza zola96 (#1807) üzenetére


skroy
senior tag

Régi, hagyományos iptv.

(#1809) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok! A címkeresőnél azt írja a FLIP oldala, hogy az adott címen optikai hálózaton tudnak szolgáltatni a társasházban. (Csepel, Rákóczi-liget) Az előző lakónál Telekom IPTV-s rendszer volt, nem tudom a T mit és milyen rendszeren szolgáltatott nekik, de a lakásba csak UTP jön be. Ezzel kell valamit mókolniuk majd vajon ha megrendelem a flip-et? Most lett felújítva a lakás, nem igazán szeretnék most már falon kívül meg sehol fúrás-faragást.. :F
Gondolom telefonon nem igazán tudnak majd erre mondani semmi okosat ha felhívok egy ügyfelest.

[ Szerkesztve ]

(#1810) skroy válasza Kroni1 (#1809) üzenetére


skroy
senior tag

Az utp helyett optika lesz behúzva a lakásba.

(#1811) psion2101


psion2101
tag

Komoly kérdésem lenne.Nyáron be lett kötve,minden szuper volt és kb novemberig rendben is volt.Aztán este a tv képe szét esett majd meg is állt.Elöször csak pillanatokra aztán percekre.Felvettem a kapcsolatot az ügyfélszolgálattal ott jött a standard sms,hogy a rendszerben van hiba és megoldották.December óta "katasztrófa" a helyzet,Nem hogy elmegy a tv,de az internet is kuka.
Igy áll fel a rendszer otthon:beérkezik az optika a készülékbe és Tp-link Cpl -en eljut a jel 3 tévéhez.Az egyik tv-nél be is van iktatva egy Asus Router,hogy a lakásban a wifit szolgaltassa,mert a flipes cucc az inkább használhatatlan mint hasznalható nálunk.Ez egy két szintes 100 négyzetméteres lakás.Mivel nem használjuk a tv estén kivül igy mindig azt vettük észre,hogy 8-fél 10 között volt ez a probléma. Ha mondjuk 6 kor be volt kapcsolva soha semmi gond nem volt.
Szerelő már többször volt.Át állított idősávot,nem tudom mit jelent.Cserélt flipes egységet,rámért a kinti kábelre is amin jön a jel.Elvileg napközben is mikor rámérnek mindig minden jó.
Állitólag azt mondta a Cpl is lehet a gond ha valami nagy fogyasztó beindul az bezavar.Cirkó fütés van ami délután 4-től megy este 11 ig.De kipróbáltuk azt is,hogy a kérdéses időben lekapcsoltuk a kazánt.
És még mindig rossz,úgy veszem észre,hogy a szerelő is feladta már a dolgot.Nincs több ötlete.
Esetleg nektek?
Gondolkozzom váltáson,de sajnos csak egy szólgaltató jöhet szóba az pedig dupla ennyibe kerül

(#1812) skroy válasza psion2101 (#1811) üzenetére


skroy
senior tag

Nem lehet, hogy az Asus router kavar be? Lehetnek ütközések, ha nem lan-lan van összekötve és a dhcp nincs kikapcsolva. Asszem'. Elnézést ha esetleg hülyeséget írtam. :)

(#1813) 4Grider válasza psion2101 (#1811) üzenetére


4Grider
nagyúr

Powerline adaptert eszembe nem jutna iptv kiszolgálására használni, annak ellenére, hogy nálam megy róla voip adapter, de ég és föld a kettő sávszélesség igénye között. A powerline adapterek által átvihető sávszélesség annyi mindentől függ, hogy erre a vonalra tuti nem alapoznék szakadásmentes iptv átvitelt.
Fogj egy hosszú patch kábelt és vidd el az egyik tv-ig vele az iptv-t. Ha ott is szakad, szolgáltatói probléma, ha nem, marad a powerline (vagy ahogy te nevezed, cpl).

(#1814) psion2101 válasza 4Grider (#1813) üzenetére


psion2101
tag

De az a durva,hogy a flipes szerelő ajánlotta ezt a megoldást,hogy ezt a telecomnál ezt használják és adják is az előfizetéshez.De mivel ez az olcsó telecom igy magamnak kellett megvennem az ő ajánlása alapján.
Egyébként nekem is már csak a kábeles teszt van a tarsolyomban lehetőségként.

(#1815) psion2101 válasza skroy (#1812) üzenetére


psion2101
tag

Jól mondod,de az be lett állitva itt kapott tanács alapján és az jó is

(#1816) skroy válasza psion2101 (#1815) üzenetére


skroy
senior tag

Akkor mindenképp próbáld meg tesztelni kábellel, a powerline nélkül.

(#1817) Papix


Papix
tag

Sziasztok!

Flip3 csomagom van, 60-100Mbs között mértem wifin keresztül, ez elég karcsú úgy hogy megemeltettem 300ra a netet. Tudom, hogy a garantált ebben az esetben 100Mbs kábelen.
Az alábbi megoldás még müködhet hogy a net gyorsabb legyen mert ezt egy régi hozzászólásban találtam?
Vagy mit tudtok javasolni?

"- a Huawei modemre köss rá kábellel egy minőségi routert (nekem Asus AC55 van),
- konfiguráld be ezt rákötött routert Acces Pointként (AP), és
- kapcsold le a Huawei modemben a WLAN megosztást."

Előre is köszönöm!

(#1818) 4Grider válasza Papix (#1817) üzenetére


4Grider
nagyúr

A wifin keresztüli mérés annyi mindentől függ, hogy senki nem vállal rá semmit.
A mai eszközök jellemzően wifi5 (ac) vagy wifi6-osak (ax). De simán előfordulhat, hogy wifi4-es (AGN) eszközöd van, azok sokkal többet nem bírnak mint 100 Mbps (de inkább 60). Az AC-AC kapcsolatban szokott lenni 200-600 Mbps és a wifi6/AX eszközök között 500 Mbps feletti sebesség. És itt még nincsenek zavaró eszközök, falak/födém/stb.

(#1819) molnarpeter válasza Papix (#1817) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kábelen mérd meg, tudni fogja jó eséllyel az ígért sebességet, wifi a korlátozó tényező :R kérdés, milyen eszközökön használod, mert ha azok nem tudnak ax-et, akkor router hiába lenne másik drágább.

(#1820) Papix válasza molnarpeter (#1819) üzenetére


Papix
tag

Vezetéken meg van a 300.
Van egy Lenovo tablet android 10 volt gyárilag kb egy éves, lenovo laptop kb 2 éves, Redmi note 9, Redmi note 9 pro, Poco X3 Pro Nfc,egy Lenovo all in one gép ez kb 5 éves és van még egy asztali Dell gép, Lenovo Thinkpad 420 laptop. Ezek vannak használva, persze nem egyszerre mind. Heti 2-3 alkalommal Nintendo switch.
A legtöbbet a három telefon és a tablet van használva egyszere.

[ Szerkesztve ]

(#1821) Papix


Papix
tag

Van még egy Mi box S és egy Firestick

(#1822) Papix


Papix
tag

Sziasztok!

Próbáltam több beállítást a szolgáltató routerén állítani ami azzal járt, sokszor kellett belépni a router kezelő felületére és most nem tudok belépni.
Mi tudok csinálni, hogy be tudjak lépni?
Reset?

[ Szerkesztve ]

(#1823) Papix


Papix
tag

megoldva

(#1824) Papix


Papix
tag

Sziasztok!

A szolgáltatói Huawei router milyen teljesítményű, értem ezalatt mekkora az
elméletisebessége mert sehol nem találok erről adatot, de lehet rosszul kerestem.

(#1825) viktorhu válasza Papix (#1824) üzenetére


viktorhu
veterán

Kábelen teljesen jó, wifin viszont n-es csak, nem fogsz vele túl nagy sávszélességet mérni, főleg, ha a szomszédok jele is átér hozzád, és az is bezavar. Ha wifin szeretnél komolyabb teljesítményt, akkor érdemesebb saját routert venni.

(#1826) Papix válasza viktorhu (#1825) üzenetére


Papix
tag

Köszönöm, és értem is, és olvastam is itt, csak kiváncsi lennék annak a vacaknak az elméleti tudására.

(#1827) 4Grider válasza Papix (#1826) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az n-es wifire jellemzően 300 Mbps-ot írnak, valóságban ez max. kb. a harmada, de sok helyütt jó ha negyede.

(#1828) molnarpeter válasza viktorhu (#1825) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Cikk alján lenyitható tablazat elméleti és valós sebességekkel, külön 2.4 és 5 GHz [link] persze távolság, akadályok rengeteget befolyásolnak, ezek inkább maximumok, nekem is 30-60 között szokott lenni 2.4-en ami átjön, 250-es csomag, ax-es ONT, nem Flip.

(#1829) scream válasza Papix (#1826) üzenetére


scream
veterán

Az elméleti sebessége az n-es Wi-Fi-nek 450mbps, 2.4GHz-en kb 300mbps lehet az elméleti maximum. Gyakorlatban ez teljesen lokáció függő (általában jóval kevesebb a telítettség és egyéb hátráltató körülmények/adottságok miatt).

[ Szerkesztve ]

(#1830) viktorhu válasza molnarpeter (#1828) üzenetére


viktorhu
veterán

Gyakorlatban pl. lakótelepi környezetben 40-70 megabit várható, de pl. egy irodában inkább 5 körül volt reális a szomszéd wifik miatt. (Innentől viszont wifi topic, első lépés egy wifi analyzer alkalmazás a szabad csatornák megtalálásához). Kertesházas környezetben lehet a technológia határaival játszani, de a legtöbb eszköz ott sem fog sokkal többet tudni a gyakorlatban n-es wifin.

(#1831) Papix válasza scream (#1829) üzenetére


Papix
tag

Köszi.

(#1832) tome0001 válasza Papix (#1831) üzenetére


tome0001
senior tag

Nekem a FLIP-es router 2,4ghz-en maximum 70 mbit-et tudott a gyakorlatban, légvonalban 3 méterre ülve a routertől. Másik szobában max 10 mbit jött át. 20-30ezer ft közötti árktegóriában már teljesen normális routereket lehet venni, ha nem kell semmi extra. pl: [link] Ez már a wifi 6 szabványt is tudja.

(#1833) Papix


Papix
tag

A router beállításaiban Channel Width-et átállitottam 40 MHz-re 20/40MHz-ről.
Így hasit a net csak kérdés, hogy ez hosszútávon jó-e a routernek illetve hosszútávon használható-e, mert a készűlék is javasolja 20/40-et.
Maradhat így ahogy csináltam?

[ Szerkesztve ]

(#1834) Papix


Papix
tag

(#1835) molnarpeter válasza Papix (#1833) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha stabilan működik minden eszközzel, hagyhatod így nyugodtan. Kompatibilitás szempontból lenne praktikus talán a 20/40 beállítás.

[ Szerkesztve ]

(#1836) Papix válasza molnarpeter (#1835) üzenetére


Papix
tag

Köszönöm szépen!

(#1837) viktorhu válasza Papix (#1833) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha működik, akkor jó így. Akkor jobb a 20 MHz, ha a szomszédok zavarnak, de ez a screenshotod alapján nem áll fenn.

(#1838) Papix válasza viktorhu (#1837) üzenetére


Papix
tag

Eddig jó. Ha hosszú távon nem jön be akkor vissza rakom.
A screenshotnál kb. 3 méterre voltam a routertől. Ami érdekes, hogy telefonon nem tudja ezt sebességet mérni(Redmi Note 9Pro), 75-85 között mérek. A feltöltés is hasonló értékeket ad.

[ Szerkesztve ]

(#1839) Papix


Papix
tag

Telefonon is érezhetően gyorsabban tölti be a oldalakat a böngésző.(Chrome)

(#1840) viktorhu válasza Papix (#1838) üzenetére


viktorhu
veterán

Gondolom 150 megabites a telefonod n-es wifije, ennek kb. a felét elérni valós sávszélességben teljesen normális. A gépedé meg 300-as lehet, így ott összejön a 150 megabit.

(#1841) Papix válasza viktorhu (#1840) üzenetére


Papix
tag

Valószínűleg igen. Meg kellene néznem. Amit akartam elértem.

(#1842) Geo19870322


Geo19870322
tag

Sziasztok. Nagy nehezen sikerült bekötni ezt a flip 'csodát'.
Nagy csalódás a dolog. A router mellett wifin max 60mbps-t tud, 2 szobával odébb már nagyon max 10-et. A régi szolgáltatómnál a router mellett 240körül, 2 szobával odébb 60. Tudom, hogy vacak a flipes router, de nem akarok újat venni, inkább lemondom a flipet. A kérdésem az, hogy az elállás mivel jár? Nincs kötbér meg ilyesmi ugye? :F

(#1843) skroy válasza Geo19870322 (#1842) üzenetére


skroy
senior tag

Nincs hűség, kötbér sincs.

(#1844) Geo19870322 válasza skroy (#1843) üzenetére


Geo19870322
tag

Akkor felhívom a kapcsolattartót és megköszönöm a lehetőséget? Leadom a cuccokat és kész? Mi lesz a kábellel? :F

(#1845) skroy válasza Geo19870322 (#1844) üzenetére


skroy
senior tag

A kábelezés marad. Az ont, set top box, tartozékaival (adapter, hdmi kábel, távirányító,) visszajuttatandó. Valószínűleg postán kell feladnod, bár ebben nem vagyok biztos. T-nél így van.

(#1846) 4Grider válasza Geo19870322 (#1842) üzenetére


4Grider
nagyúr

Melyik szolgáltatótól vársz sokkal jobb wifit?

(#1847) Geo19870322 válasza 4Grider (#1846) üzenetére


Geo19870322
tag

Nem várok, most már tudom, hogy a korábbi szolgáltatómnál(Tarr Kft.) jobb a helyzet. Félreértés ne essék, gondolom a flipnél is jobban nézne ki a dolog egy értelmes routerrel, de nem éri meg venni egyet, mert a flip kb 1000ft-al olcsóbb csak és most láttam, hogy még drágulás is lesz március 1-től. Szóval az az 1000ft különbözet inkább csak 500ft lesz.... :W

(#1848) scream válasza Geo19870322 (#1847) üzenetére


scream
veterán

Szinte kizártnak tartom, hogy a másik szolgáltató ne emelne (max még nem küldte ki róla az értesítést).

[ Szerkesztve ]

(#1849) 4Grider válasza Geo19870322 (#1847) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Telekom mondjuk jellemzően már minimum Wifi5-ös eszközöket ad, de az annyival drágább, hogy jóval olcsóbb a saját wifi6-os eszköz beszerzése, mint annak fizetése 2 éven át.

(#1850) Geo19870322 válasza scream (#1848) üzenetére


Geo19870322
tag

Már emelt a korábbi szolgáltatóm:
Tarr Kft. 5690Ft volt, február 1-től 6180Ft
flip: 4900Ft volt, március 1-től 5600Ft
Az üzletkötő azt mondta nem lesz emelés... :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.